» »

Hrana pred spanjem

Hrana pred spanjem

1
2
»

Tilen ::

Eating a heavy meal and lying on your back = Snacking close to bedtime

Se ti ne zdi?

Hrana + ležeč položaj ni OK.

Imaš drugače normalno težo ali si pretežek?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alien_Device ::

Tilen je izjavil:

Eating a heavy meal and lying on your back = Snacking close to bedtime

Se ti ne zdi?

Hrana + ležeč položaj ni OK.

Imaš drugače normalno težo ali si pretežek?

imam kakih 76-8kg mogoče več, visok 173cm. Imam nekaj malega trebuha ampak ni hudega. Nisem pa 'fat' moreš dobro pogledat da vidiš trebuh.

Nekaj prekomerne teže je, ni pa hudega.

Bolj kava in cigareti prej.. Vsekakor bo treba zdravniku, odlašam ker se mi ne da poslušat slabe novice - mam ga pa kakih 8 let mogoče več. Bolj poredko no, če športam ga skoraj nikoli ni. Umru ne bom od tega, ampak treba zbrat muda za zdravnika.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:



Bos morala prvo potrditi svojo definicijo s cem vec, k enim brezvenim online clankom.

SSKJ:
polnovredno krmilo krmilo, katerega hranilne snovi se v celoti, popolnoma izkoristijo

Jah, nic ne pise o sladkani vodi, kjer tko ni mozno kaj veliko dvzeti.
Lahko sicer recemo, da se sladkorji v celoti izkoristijo in je ze sladkana voda polnovredno zivilo. Res jaka definicija:).

polnovredni kruh kruh iz moke, ki ji niso odvzeti otrobi

A kemicno spreminjanje kemicne sestave je pa dovoljeno:)? Kar spet kaze na slabo definicjo, kar je super za zavajanje rahlovernih potrosnikov.


SSKJ je bolj slab vir za strokovne definicije, sploh pa tole ni strokovna ampak poljudna debata v okviru katere si se odločil, da boš dlake cepil. Oznaka polnovredno živilo se nanaša na živila, ki so v čimbolj naravnem stanju in hkrati v obliki, ki je prebavljiva za človeka. Zato kozarec vode v katerega zamešaš žlico sladkorja seveda ni polnovredno živilo, ker nikjer v naravi ni vira iz katerega bi tekla oslajena voda, medtem ko ljudje že stoletja, če ne tisočletja, uživajo naravne sokove pridobljene iz stebel različnih dreves.

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Bos morala prvo potrditi svojo definicijo s cem vec, k enim brezvenim online clankom.

SSKJ:
polnovredno krmilo krmilo, katerega hranilne snovi se v celoti, popolnoma izkoristijo

Jah, nic ne pise o sladkani vodi, kjer tko ni mozno kaj veliko dvzeti.
Lahko sicer recemo, da se sladkorji v celoti izkoristijo in je ze sladkana voda polnovredno zivilo. Res jaka definicija:).

polnovredni kruh kruh iz moke, ki ji niso odvzeti otrobi

A kemicno spreminjanje kemicne sestave je pa dovoljeno:)? Kar spet kaze na slabo definicjo, kar je super za zavajanje rahlovernih potrosnikov.


SSKJ je bolj slab vir za strokovne definicije, sploh pa tole ni strokovna ampak poljudna debata v okviru katere si se odločil, da boš dlake cepil. Oznaka polnovredno živilo se nanaša na živila, ki so v čimbolj naravnem stanju in hkrati v obliki, ki je prebavljiva za človeka. Zato kozarec vode v katerega zamešaš žlico sladkorja seveda ni polnovredno živilo, ker nikjer v naravi ni vira iz katerega bi tekla oslajena voda, medtem ko ljudje že stoletja, če ne tisočletja, uživajo naravne sokove pridobljene iz stebel različnih dreves.


?

Prosim deli svoj vir definicije.

FormerUser ::

Sem ga že, zgoraj. Če imaš pa ti drugačnega, pa kar izvoli povedat.

radmannsdorf ::

En zrezek, pa krompir, pojem zvečer, da dobro spim! Enga purana, pa še fazana, trebušček moj, bo sit nocoj! (Franc Košir)

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Pri 60-tih pa bim-bam.

radmannsdorf ::

Ni recepta za dolgo življenje. Je samo recept za dobro prebavo in normalne kilograme. Garancije pa ni.
Jaz se čimbolj izogibam OH in je vse boljše.

maco-maco ::

Edino vprašanje ostaja ali bi ta vrsta javorja uspevala tudi v Sloveniji ali samo v Severni Ameriki. Mogoče kdo ve? Obstaja pa tudi brezov sirup, samo ga še nisem poskusila.

Pridobivanje drevesnega soka | SGZ Škofja loka 1

Bela breza solze toči, ljudem zdravje in veselje nosi

In bral sem da če non sto ješ hrano pred spanjem, lahko stakneš Acid Reflux.


Zanimivo je, da znano zbadljivko o kislosti cvička, ki pravi, da se mora njegov pivec ponoči med spanjem večkrat obrniti, da mu kislina ne bi prežrla želodca, največkrat povedo Dolenjci sami.


Parkrat se maraš obrnit, pa bo.
Kaj?

Anney ::

FormerUser je izjavil:

@gaga

Zakaj že? Za razliko od tebe nisem del abecedne župe.

@tiki

Točno tako. Če pa meniš, da je javorjevemu sirupu karkoli, razen vode, odvzeto in zaradi tega ne more biti polnovredno živilo, potem boš moral to malce bolje utemeljiti.



Pa misliš da iz tega javorja res dobiš kaj želiš? Verjetno se motiš če ga ne stiskaš sama. Vedno več folka naseda na promocije zdravega življenja (to vas bo ubilo). Ta javor ni vsemogoč, črpa iz zraka. Bolje solata izpod lučk (pokrita), kot solata iz poleg ceste iz domačega vrta.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Avenger ::

A smo še vedno tam, da ne vemo, da sladkor ni zdrav? Bolje rečeno, vsaka oblika sladkorja (glukoza, fruktoza, kombinacije in drugi sladkorji) je škodljiva. Fruktoza pogojno užitna, če je v naravni obliki z veliko balastnih snovi, ampak v tej dobi, ko smo vzgojili sadje, ki ima ogromne količine fruktoze, tega ne bi smel pojesti veliko. Javorjev sirup, melasa in med. To naj bi bila zdrava sladila? Javorjev sirup recimo ima kar nekaj mineralov in antioksidantov, vendar je količina povsem primerljiva z zelenjavo ampak zelenjava ni koncentrat sladkorja. Hipatija, trdiš da je javorjev sirup zdrava stvar in da ne bomo merili imaginarnih falusov z besedami pa mi razloži v številkah, kaj je dodana vrednost tega sirupa, kaj ti da, kar sicer v prehrani težko dobiš in koliko tega sirupa naj bi zaužil dnevno in kaj s tem pridobiš v primerjavi z uživanjem zelenjave.

Pa še to - od kje sploh potreba sladkati hrano??? Jaz že leta več ne pijem sladkanih pijač, ne toplih, ne hladnih - oziroma če že kdaj, uporabim eritritol. Potreb po sladicah pa nimam.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

blackbfm ::

Pa še to - od kje sploh potreba sladkati hrano??? Jaz že leta več ne pijem sladkanih pijač, ne toplih, ne hladnih - oziroma če že kdaj, uporabim eritritol. Potreb po sladicah pa nimam.


Cuker sprošča dopamin in povezane hormone, torej je zasvojliva droga, dobesedno. Posebej mocen vpliv ima na zenske, skoraj vsaka se komot zadovolji z banco sladoleda / nutele in zlico.

IL_DIAVOLO ::

Ce se znas kontrolirati, lahko jes in piješ vse. Pa naj bo to sladkana kava zjutraj, sladica po kosilu ali pa pir po sihtu.

jocoj ::

Avenger je izjavil:



Pa še to - od kje sploh potreba sladkati hrano??? Jaz že leta več ne pijem sladkanih pijač, ne toplih, ne hladnih - oziroma če že kdaj, uporabim eritritol. Potreb po sladicah pa nimam.
Bravo ti, boš zdrav umrl. Vsa hrana, tudi sladkor in sladice je v zmernih količih neškodljiva. Seveda ob predpostavki, da si zdrav i jo lahko ješ.

m0LN4r ::

uporabnik832 je izjavil:

Opažam kako slana hrana (kot so čips, slan burek), sladka hrana (čokolade) in orehi vpliva na kvaliteto spanja in regeneracijo.

Včeraj sem pojedel pred spanjem burek (ki je bil zelo slan) in zbudil sem se izžet, crknjen, grozno žejen. Enako opažam, da vpliva name sladka hrana ali orehi.

Skratka pred spanjem nikoli več slane in sladke hrane ter kakšnih orehov.

Jaz tega ne opazam sploh, nima veze kako slano ali sladko jem.
Mene zajebe samo, ce pozrem 3x tolko kot ponavadi, pol so hude posledice. Npr. prevec cilikonkarneja zna bit zelo razburljivo sred noci.

nsa_ag3nt je izjavil:

Orehov čokolino ?


Zvečer je najbolj zdravo jesti minimalno oz nič.

Naceloma nima veze, ce jes zdravo kolicino in se tudi redno gibas. Jaz jem izkljucno najbolj obilen obrok zvecer ze tretje leto zapored, pa sem najbolj zdrav in fit na delovnem mestu oz. krepko nad povprecnim janezom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

xmetallic ::

mihec87 je izjavil:

še niso pogruntali da Hipatija govori o domači izvedbi...

Seveda smo ugotovili, da nekateri ne vedo, da je Čokolino blagovna znamka in ne vrsta jedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

jype ::

xmetallic je izjavil:

Seveda smo ugotovili, da nekateri ne vedo, da je Čokolino blagovna znamka in ne vrsta jedi. Tako kot je Nutella blagovna znamka. Lahko doma narediš čokoladni namaz vendar mu ne moreš reči Nutella, ker to ni.
Pojma nimaš.

Tudi mobitel je blagovna znamka, pa je eventuelno pristal v SSKJ: https://fran.si/iskanje?View=1&Query=mo...

xmetallic ::

jype je izjavil:

Pojma nimaš.

Tudi mobitel je blagovna znamka, pa je eventuelno pristal v SSKJ: https://fran.si/iskanje?View=1&Query=mo...

Ne, ti nimaš pojma. Beseda mobitel ima širši pomen in ga je že od nekdaj imela. Blagovna znamka Mobitel je pač nastala na podlagi le te. Čokolino je pa dejansko blagovna znamka podjetja in je po vsej verjetnosti zaščitena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

jype ::

xmetallic je izjavil:

Beseda mobitel ima širši pomen in ga je že od nekdaj imela.
Ni res.

xmetallic je izjavil:

Blagovna znamka Mobitel je pač nastala na podlagi le te.
Ni res.

xmetallic je izjavil:

Čokolino je pa dejansko blagovna znamka podjetja in je po vsej verjetnosti zaščitena.
Drži, a kljub temu tvoja ideja, da "doma ne moreš delat nutele" ne drži.

xmetallic ::

jype je izjavil:

Drži, a kljub temu tvoja ideja, da "doma ne moreš delat nutele" ne drži.

Če ti je Ferrero posredoval natančen recept, in imaš doma ustrezne naprave, da izdelaš namaz po točno določenem postopku kot ga izdeluje imenovano podjetje, potem lahko izdelaš čokoladni namaz, ki je enak Nutelli. V nasprotnem pač nisi naredil Nutelle ampak nek čokoladni namaz. Nutella je točno določen čokoladni namaz s točno določeno strukturo in okusom, tako kot je Čokolino natanko eden in edini produkt, s specifičnim okusom. Čokolešnik, po drugi strani, podobna zadeva vendar z drugačnim okusom in sestavo živil, hranil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

PARTyZAN ::

In potem je dal filat mobitel, si umil zobe s kalodontom in šel spat na svoj jogi.

xmetallic ::

Če pri vas doma zlorabljate tujo lastnino ne pomeni, da jo tudi drugod. Če stvar poimenuješ z blagovno znamko se podrazumeva, da gre za točno določen produkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

kixs ::

Se nisi slisal za ultimativno prepoznavnost, ko dejansko blagovna znamka zamenja splosni izraz. Ko se niti ne spomnes prave besede oz. se moras kar potrudit.

xmetallic ::

Ne, se mi še ni zgodilo, da bi vse prenosne naprave imenoval iPhone. To se očitno dogaja mlajšim generacijam, ki ne znajo poimenovati izdelka drugače kot z blagovno znamko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Raptor F16 ::

xmetallic je izjavil:

Ne, se mi še ni zgodilo, da bi vse prenosne naprave imenoval iPhone. To se očitno dogaja mlajšim generacijam, ki ne znajo poimenovati izdelka drugače kot z blagovno znamko.


Mobitel je bil brandname.

Redkokoga sem slišal reči "mobilni telefon".

xmetallic ::

Mobitel je tudi izpeljanka iz mobilni telefon.

jype ::

xmetallic je izjavil:

Ne, se mi še ni zgodilo, da bi vse prenosne naprave imenoval iPhone.
A to si zguglal?

mihec87 ::

adidaske..

Poldy ::

Z leti se človek spreminja. Pri dvajsetih sem blizu polnoči s parimi piri v riti šel na burek in šel spat. Zaspal takoj, zjutraj ko rožca. Po dvajsetih letih mi niti ni treba na večer pojesti burek, da me zvija in napenja.

Sem se pa z leti nekaj naučil. Med nami obstajajo največji strokovnjaki za prehano, le občasno se jim malce zvri in ne radi dvigujejo bremena nad 2 kg.

Raptor F16 ::

Poldy je izjavil:

Z leti se človek spreminja. Pri dvajsetih sem blizu polnoči s parimi piri v riti šel na burek in šel spat. Zaspal takoj, zjutraj ko rožca. Po dvajsetih letih mi niti ni treba na večer pojesti burek, da me zvija in napenja.

Sem se pa z leti nekaj naučil. Med nami obstajajo največji strokovnjaki za prehano, le občasno se jim malce zvri in ne radi dvigujejo bremena nad 2 kg.


Ou jea... ni bolš ko nabutan s piri it na en masten burek. Tud če sam 3 ure spiš po tistem si ko rožca :D

m0LN4r ::

Jaz z velikimi kolicinami mesa preden grem spat nimam tezav, ravno nasprotno bi rekel ima blagodejni ucinek. Pa ze od nekdaj sem vajen se tocno okol sred noci zbudit in spit pol litra vode.
Me pa jebe sladko oz. nasplosno OH npr. razni rzeni kruhi itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestki sladkorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609740 (2762) Slopek
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48269791 (21292) xyz248
»

Ovseni kosmiči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11514741 (11816) kjut
»

S katero hrano proti kislosti v želodcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6359452 (41820) Dajarra
»

Zajtrk-najpomembnejši obrok dneva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11821931 (19598) Bananovec

Več podobnih tem