» »

S katero hrano proti kislosti v želodcu

S katero hrano proti kislosti v želodcu

1
2
»

Vajenc ::

Kebab je izjavil:

Ko žge kislina neverjetno pomaga 1 velika žlica gorčice.


A Mr. muscolo imaš pa namesto kapljic za oči?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Kenpachi ::

Varikino verjetneje.
Zaraki Kenpachi.

mk818764 ::

Jaz sem imel podobne težave. Gastroskopija ugotovila povečano in premočno kislino. Dobil tablete. Dokler sem jih jemal, jedel lahko karkoli, ko sem nehal so se težave vrnile. Po nekaj brskanja po spletu sem ugotovil da pomagajo določeni domači čaji, zato sem sam začel nabiral veliko čajev. Tako da je res domače. Začel sem piti zjutraj in zvečer(z žlico meda sladkal). Po pol leta pitja čajev težav več ni, pa lahko jem karkoli skoraj. Edino pazim, da se nikoli ne najem do konca. Tisto mi ne paše. Pa svinjsko meso sem dal stran.
Sedaj pijem domače čaje še samo zjutraj kot zajtrk. Tablet nisem vzel že uh,uh.

Naravna zdravila so najboljša..le več časa je potrebnih da primejo. Tablete primejo takoj, pa popustijo takoj, naravne zadeve pa držijo.
Moje mnenje in izkušnje, če komu kaj pomaga.

Limit-sky ::

Donat FTW...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

cryptozaver ::

Bi povedal kaj več o tem(h) čaju?

mk818764 ::

ČAJI

Stara stran, toda dobre info. Poglej še na linke.

Nissan GTR ::

jz sem si popravil želodec že s tem, da sem opustil gazirane pijače in bel kruh zamenjal s črnim

krepki ::

Tu sem nekje prebral da se moraš izogibat kisih jedi,kar sploh ni res,tudi sam sem imel probleme z kislino n to ne samo čez dan ampak tudi ponoči.
Prišel sem do zaključka,da mi vse te težave povzroča KANDIDA več o tem si preberi na spletu.

Sam sem popolnoma črtal belo moko in vse izdelke,ki so narejeni iz nje,ves alkohol,kave ne pijem,vse sladke stvari,mleko in začel z dieto.

Sedaj,namesto mleka pijem kefir,meso popečem na olivnem olju,večinoma piščančja prsa uživam veliko zelene zelenjave,kislo zelje,paradižnik,česen,tuno,kruh si naredim iz pirine moke,brez kvasa ker kvasa ne smeš uživat,nadomesti se z sodo bikarbono ali praškom iz vinskega kamna.Črtat moraš tudi kis in ga nadomestiš z limono,uživaš še lahko borovnice,slive,kisla jabolka itd.

leiito ::

Soda bikarbona tudi takoj umiri "zgago" in naj bi jo bilo v majhnih dozah koristno jemati proti zakisanosti. Ve kdo morda več o tej zakisanosti telesa?

mk818764 ::

Hvala za nasvet o kanididi.
TUKAJ je opisano, tudi test...bom zjutraj testiral kako in kaj.

mk818764 ::

naredil test.
Kandida: prisotna :(

Celo diplomska naloga je na to temo KLIK

krepki ::

Jaz sem začel z dieto proti kandidi pred 2 mesecema in pol občasno sem se malenkost tudi pregrešil vendar ne v prvem mesecu.

Težave z kislino so minile tudi 12 kg sem shujšal,res pa,da sem se ogromno rekreiral,kolesaril,tek in po 7 uri zvečer ni bilo več obrokov.

Z močno voljo se vse da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

cryptozaver ::

Uspel skoraj že popolnoma eliminirat težave s kašljanjem (kot posledico povečanega izločanje kisline v želodcu).

Poleg kolikor toliko 'normalne' prehrane pijem korenjčkov sok na tešče, med obroki pijem donat, limonin sok, ustrezne čaje, pijem še sirotko in jem kak probiotičen jogurt včasih obogaten s sadjem z vrta. Čeprav jo imam rad, sem se izogibal solati, ki mi ni naredila dobro. Predvsem pa NISEM jemal nobenih tablet z izjemo ISLA (pa še te so menda naravne) kadar me je zelo dražilo v grlu.

Hvala vsem za nasvete in izkušnje. Bo že držalo kar pravijo: Povej mi kaj ješ in povem ti kakšnega zdravja si...

Zgodovina sprememb…

Dajarra ::

Malo obujam temo..

Vem, da se alkohol povsem odsvetuje pri takšnih težavah. Ampak če je že takšna situacija kakšen dan v letu. Kaj bi bilo najboljše oziroma najmanj slabo?
Borovničke, jeger?

Hvala
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453743 (35158) nikjozo

Zakisanost telesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5818718 (16562) dzinks63
»

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Oddelek: Loža
3010921 (9636) mihec87
»

Pogoste bolečine v trebuhu...

Oddelek: Loža
4745382 (23966) ThinMan
»

Helicobacter Pylori

Oddelek: Loža
3614761 (1299) rdecaluc

Več podobnih tem