» »

Zaspanost

Zaspanost

«
1
2

martincek1 ::

Že en mesec okrog poldneva postanem grozno zaspan. Traja kakšne 2-3 ure.

- Pijem samo vodo, tam 2-3L na dan
- Jem nadpovprečno kvalitetno in raznoliko hrano (tudi veliko zelenjave in sadja)
- Ne jem težke hrane, precej manj cukra kot včasih
- zdej dva dni jemljem vitamine, če bi mi slučajno kej manjkal
- Spim 8h na dan, zdaj se že par dni zbujam brez budilke
- Brez stresa
- sem pa tja grem na fitnes, skoraj vsak dan na kolo popoldne

Dremanje ne pomaga, če zaspim za 10 minut sem potem povsem povožen do večera.
Ta problem se ni pojavil z vročino, tud prej ko je bilo čudno vreme je blo podobno.

Edina stvar, ki sem jo kakorkoli spreminjal v zadnjem času je, da sem nekaj časa zjutraj jedel ovsene kosmiče. Sem predvideval, da me je to par ur kasneje vrglo iz tira, ampak odkar sem zajtrk spremenil se mi na utrujenosti to ne pozna.

Že kak teden razmišljam, da bi šel k zdravnici, ampak ne vem če mam dovolj dober razlog.

kixs ::

Kot je prislo, bo tudi odslo. Sicer pa vecina ljudi ima popoldne kaksno utrujenost. Pac ne mores biti skoz skoncentriran. Sicer pa se ne prevec basat z OH.

Cruz ::

Dolgočasna služba in/ali življenje. :)) Naredi 5-10 burpee-jev, pa boš kot nov. :)

EDIT: Uživaš zadosti soli? Ponavadi se tisti ki se gredo "zdrave prehrane" na veliko izogibajo soli, kar pa sploh ni dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vazelin ::

Kaj ko bi spet probal jesti kot moški in ne te neke 2010s fore z razno zdravo prehrano?
Mah da bi moral jemati dodatno vitamine lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

GrX ::

Cruz je izjavil:

Uživaš zadosti soli? Ponavadi se tisti ki se gredo "zdrave prehrane" na veliko izogibajo soli, kar pa sploh ni dobro.


Sol pri utrujenosti ne igra posebne vloge, možno pa je da mu primanjkuje železa. Najpogostejši simptom pomanjkanja železa je ravno utrujenost.

OP: Zakaj ne stopiš do zdravnika? Res ne razumem, zakaj ljudje iščete zdravniške nasvete na tehničnem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Magic1 ::

WTF? Zunaj so visoke temperature in vi bi pri zravnikih iskal pomoč?!? Jaz sem tudi zadna dva teda utrujen popoldne. Ali gremo kar vsi k zdravniku?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

- Manj OH oz cukra, da ni toliko nihanj v krvnem sladkorju.
- če si sličajno znižal vnos OH oz bos potrm je dobro malo vec soli
- pomanjkanje železa
- težave s hormoni
- premalo kalorij oz hrane
- teh 8h spanca dejansko ni kvaliteten spanec ampak te se kaj zbuja

... Najvecja verjetnost pa je, da je to zdaj kako prehodno obdobje. Zarad vrocine etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Scorpy84 ::

Ustani prej iz 8 zmanjsaj na 7-6 ur, pa si privosci kaksno uro popoldanskega spanca. To ni nic narobe, da se ti spi cez dan, samo druzba je danes taka, da je skoda dneva, treba biti produktiven itn. Poslusaj telo, ko se malo naspis cez dan, zna kasneje izginiti pop utrujenost.

free_rider ::

zaradi takih ljudi so dolge čakalne vrste

c3p0 ::

Jaz ponoči spim dobrih 6h, popoldne je dovolj powernap 10min in sem kot nov.

Če spim 8h ali več, je čez dan še slabše.

111111111111 ::

Najemi kredite in začni zidati hišo. Garantirano ne boš zaspan naslednjih 20 let.

martincek1 ::

kixs je izjavil:

sicer pa se ne prevec basat z OH.


Ja, sem probal. Pa je isto tud če cel teden drugače jem. Tko da se zdej samo včasih bašem z OH, če jih rabim za vzdržljivost.

Get a life, man!


Ne skrbi, če ne pijem kofeta pa ne jem junk fooda za kosilo še ne pomeni, da nimam lajfa.

Cruz je izjavil:

Naredi 5-10 burpee-jev, pa boš kot nov. :)


Pomaga za 3 minute ja :)

Cruz je izjavil:

Uživaš zadosti soli? Ponavadi se tisti ki se gredo "zdrave prehrane" na veliko izogibajo soli, kar pa sploh ni dobro.


Ne grem se 'zdrave prehrane'. Soli pa kvečjemu jem preveč, s športom precej porabim in mi paše bolj soljena hrana.

Vazelin je izjavil:

Kaj ko bi spet probal jesti kot moški in ne te neke 2010s fore z razno zdravo prehrano?
Mah da bi moral jemati dodatno vitamine lol


Vitamine sem samo probal, ker je težko kr na pamet vedet, če mi manjka kakšna stvar. Kar se tiče pa zdrave prehrane, pa ni 'novodobna' prehrana, ampak klasična staromodna (ampak raznovrstna) prehrana z bio zelenjavo in sadjem (domačim) in malo manjšo količino rdečega mesa (domači zakol). Domača žita, veliko stročnic, zelje, repa, krompir (ampak kot osnova, ne jem preveč OHjev). Vseeno pa nimam pojma, kaj naj bi jedel 'moški', tko da me lahko razsvetliš.

Magic1 je izjavil:

WTF? Zunaj so visoke temperature in vi bi pri zravnikih iskal pomoč?!? Jaz sem tudi zadna dva teda utrujen popoldne. Ali gremo kar vsi k zdravniku?


Napisal sem, da se je to dogajalo že krepko pred vročino. Če bi zna brat. Poleg tega sem napisal, da nočem kar tko k zdravniku, ker nimam občutka, da bi bil kakorkoli bolan.

kingsix je izjavil:

- Manj OH oz cukra, da ni toliko nihanj v krvnem sladkorju.
- če si sličajno znižal vnos OH oz bos potrm je dobro malo vec soli
- pomanjkanje železa
- težave s hormoni
- premalo kalorij oz hrane
- teh 8h spanca dejansko ni kvaliteten spanec ampak te se kaj zbuja

... Najvecja verjetnost pa je, da je to zdaj kako prehodno obdobje. Zarad vrocine etc.


Soli je dovolj, kalorij tudi, OHje sem omejil pa je bilo isto (dovolj soli), spim pa odlično. Se je dogajalo že pred vročino.
Lahko bi blo pomanjkanje železa. Zato sem tud probal jest vitamine, pa ne vidim da bi blo kej drugač.
Hormoni? Si bom mal prebral.

Scorpy84 je izjavil:

Ustani prej iz 8 zmanjsaj na 7-6 ur, pa si privosci kaksno uro popoldanskega spanca. To ni nic narobe, da se ti spi cez dan, samo druzba je danes taka, da je skoda dneva, treba biti produktiven itn. Poslusaj telo, ko se malo naspis cez dan, zna kasneje izginiti pop utrujenost.


Sem že razmišljal o tem. Ni pa najbolj praktično, da bi okol poldneva hodil domov spat :D Pa ponavadi se po spanju čez dan grozno počutim še kakšno uro ali dve.

free_rider je izjavil:

zaradi takih ljudi so dolge čakalne vrste


Napisal sem, da nočem kar tko k zdravniku, ker nimam občutka, da bi bil kakorkoli bolan. Zato sem tudi tu vprašal in nisem šel k zdravniku. A maš probleme z bralnim razumevanjem al si samo pesimist?

c3p0 je izjavil:

Jaz ponoči spim dobrih 6h, popoldne je dovolj powernap 10min in sem kot nov.


Power nap pri meni ne deluje, nisem za nikamor 2 uri, namesto da bi bil spočit.

111111111111 je izjavil:

Najemi kredite in začni zidati hišo. Garantirano ne boš zaspan naslednjih 20 let.


Bom pa velik lažje dobil Alzheimerja pri 60.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Trubar ::

Pojdi na krvodajalsko akcijo. Tam ti naredijo test krvi in ce je kaj narobe, ti je ne bodo vzeli. Ti pa bos vedel, ce ti res kaj manjka. Osebno hodim 1x na 3-4 mesece in na zadevo gledam kot na tehnični pregled +
se nekaj dobrega naredim. :)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Trubar ()

estons ::

Moja prva misel je pomanjkanje železa. Standardni multivitamini ponavadi ne vsebujejo dovolj železa, da bi nadomestili pomanjkanje. Rabiš kaj takega: https://www.moja-lekarna.com/floradix-f...

Lahko bi bilo kaj s ščitnico. Samoplačniško v kateremkoli ZDju lahko greš preverit hormone ščitnice. Košta nek drobiž, ko sem to delal X let nazaj je bilo manj kot 10 evrov.

PS. Pa v primeru pomanjkanja železa rabiš tiste dodatke žret kar nekaj časa, recimo vsaj en mesec, da se stanje izboljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

estons ::

Še ena ideja: imaš dovolj vitamina D? Si vsaj pol ure na soncu tekom dneva, vsak dan?

Gregor P ::

martincek1 je izjavil:


- zdej dva dni jemljem vitamine, če bi mi slučajno kej manjkal

martincek1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kaj ko bi spet probal jesti kot moški in ne te neke 2010s fore z razno zdravo prehrano?
Mah da bi moral jemati dodatno vitamine lol


Vitamine sem samo probal, ker je težko kr na pamet vedet, če mi manjka kakšna stvar...

... a niso te vitaminske tablete bolj ko ne (drage) "placebo" barvne tabletke?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

zobnik ::

Kaj pa boš delal zunaj okol 14-15ure, če je vroče. Grem na sprehod okol 15ure pa mi teče ...

free_rider ::

martincek1 je izjavil:


free_rider je izjavil:

zaradi takih ljudi so dolge čakalne vrste


Napisal sem, da nočem kar tko k zdravniku, ker nimam občutka, da bi bil kakorkoli bolan. Zato sem tudi tu vprašal in nisem šel k zdravniku. A maš probleme z bralnim razumevanjem al si samo pesimist?



Če je samo 10 % Slovencev takih kot ti (da se zdrav sprašuješ, da bi šel k zdravniku zaradi zaspanosti), je to 200.000 ljudi.
In če gre samo 10% od teh dejansko res k zdravniku zaradi nepotrebnih reči (ne govorim samo o primeru zaspanosti), je to 20.000 ljudi v čakalnih vrstah za brezveze.

Govoril sem zaradi TAKIH ljudi. Ne tebe osebno. Zgleda maš ti probleme z bralnim razumevanjem. Mogoče bi šel pa lahko prej zaradi tega zdravnika kaj povprašat...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

martincek1 ::

To, da mamo v Sloveniji take čakalne dobe je meni irelevantno. Če se mi bo zdelo potrebno it v ZD na krvni test, bom šel ne glede na to kolk čez mejo ZZZS predpiše limit za družinske zdravnike.

mahoni ::

martincek1 je izjavil:

To, da mamo v Sloveniji take čakalne dobe je meni irelevantno. Če se mi bo zdelo potrebno it v ZD na krvni test, bom šel ne glede na to kolk čez mejo ZZZS predpiše limit za družinske zdravnike.

Do sedaj bi to ze imel za seboj. Jutri zjutraj pojdi v lab in to je to. Nic ne bo pokazalo, pac pride, zgine. Ce nimas drugih simptomov si zdrav kot dren.

grimisbackyo ::

- Spim 8h na dan

Ti boš prespal celo življenje, jaz spim 4-5 ur na dan, za vikend 6-7 ur. Dosti več je itak težko, ker zgornja teče po stanovanju, spušča rolete in škripa s stoli do 00:40, vstanem pa 4:40.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Zmanjšaj spanec na 6-7ur. 8 ur je skoraj preveč. Bodi aktiven, ne posedaj za racunalnikom ali tv. Imej manjše obroke. Pij nesladkane pijače..če te zagrabi zaspanost, pojdi na sprehod. Mogoče ti pa manjka samo kava.:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Ganon ::

grimisbackyo je izjavil:

- Spim 8h na dan

Ti boš prespal celo življenje, jaz spim 4-5 ur na dan, za vikend 6-7 ur. Dosti več je itak težko, ker zgornja teče po stanovanju, spušča rolete in škripa s stoli do 00:40, vstanem pa 4:40.


Ko se boš začel zavedati, kam te to pelje, bo prepozno.

bbbbbb2015 ::

martincek1 je izjavil:

Že en mesec okrog poldneva postanem grozno zaspan. Traja kakšne 2-3 ure.

- Pijem samo vodo, tam 2-3L na dan
- Jem nadpovprečno kvalitetno in raznoliko hrano (tudi veliko zelenjave in sadja)
- Ne jem težke hrane, precej manj cukra kot včasih
- zdej dva dni jemljem vitamine, če bi mi slučajno kej manjkal
- Spim 8h na dan, zdaj se že par dni zbujam brez budilke
- Brez stresa
- sem pa tja grem na fitnes, skoraj vsak dan na kolo popoldne

Dremanje ne pomaga, če zaspim za 10 minut sem potem povsem povožen do večera.
Ta problem se ni pojavil z vročino, tud prej ko je bilo čudno vreme je blo podobno.
Že kak teden razmišljam, da bi šel k zdravnici, ampak ne vem če mam dovolj dober razlog.


To ni v redu. Vendar, če se ne boš posvetil svojemu telesu, se nihče ne bo. Pojdi k zdravnici, naj ti da check-up krvi. To ti bo naredila, ampak pojdi v bolnico, ne k nekemu zasebniku, ki epruvete za testiranje potegne z žepa za uro v kavbojkah.

Kar bi ti znalo manjkati, je vitamin B12. To je en zelo poseben vitamin. Zelo težko preide v telo s hrano in je v manjših količinah v rdečem mesu, skratka surfaj internet.

Vendar gre za nekaj drugega. Cca 30% ljudi ima po 25. letu, po 50. pa sigurno 60% težave z vnosom tega vitamina v telo. Saj je vseeno, koliko ga poješ, ne bo se absorbiral v kri.

Je tudi problem, ker B12 nivo se zelo težko ugotavlja v krvi, ponavadi so to metaboliti B12, to pa večina testov po bolnicah ne vsebuje.

Če ti B12 manjka, boš lahko ugotovil na dva načina:
a) prosi doktorico, da ti da injekcijo B12 (to bo kar lepo v rit)
b) obstajajo B12 tablete sublingualno (daš pod jezik)

Pod a) se bo sprememba poznala v 15 minutah. Trajna rešitev je samo pod b) se pa pozna v 20 min.

B12 telo shranjuje zdajtočno se ne spomnim kje, v kostnem mozgu in še kje. Telo si zna nakopičiti zaloge B12 za max. 2 leti (odvisno od tvoje zgradbe). Ko ga pa zmanjka, je pa konec.

B12 uravnava živčno aktivnost in če se ukvarjaš z mentalnim poklicem, se to kar porablja.

Druga taka stvar, kar vpliva na utrujenost pa je hormon ščitnice. Če preboliš kakšen neviden virus, lahko to onesposobi ščitnico in proizvaja manj hormona. Ta hormon "daje takt" telesu. Če ga je premalo, te začne loviti utrujenost in nobeno spanje ne pomaga. Testi krvi to hitro pokažejo.

Tretja stvar, kar je še pogosto, je prenizek krvni pritisk. Preprosto pljuča-pumpa dela prešvohtno in si utrujen. To sprobaš tako, da poješ 2-3 sendviče z najbolj slanimi klobasami. Kava toliko ne pomaga. Pa seveda si pritisk zmeriš. Če te dasje pritisk, lahko sprobaš tako, da ko te lovi spanec, se greš stuširat. Pri tuširanju počasi zapiraj toplo vodo. Ne vem, če so te na kakšnem tečaju učili, kako se človeku zbija vročina z "naravno metodo". Če živneš, je pritisk.

Ganon je izjavil:

grimisbackyo je izjavil:

- Spim 8h na dan

Ti boš prespal celo življenje, jaz spim 4-5 ur na dan, za vikend 6-7 ur. Dosti več je itak težko, ker zgornja teče po stanovanju, spušča rolete in škripa s stoli do 00:40, vstanem pa 4:40.


Ko se boš začel zavedati, kam te to pelje, bo prepozno.


Kam natanko? Ker jaz podobno spim zelo malo. Ali delam ali imamo hobi ali družina ali drugi posli. Spat grem ob 1h ali 2h zjutraj in vstanem ob 7h. Če grem spat ob 23h, se zbudim pred budilko. Kaj točno je zdaj tu narobe? Življenje je kratko.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

111111111111 je izjavil:

Najemi kredite in začni zidati hišo. Garantirano ne boš zaspan naslednjih 20 let.



Tale zmaga hahaha

Ganon ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Kam natanko? Ker jaz podobno spim zelo malo. Ali delam ali imamo hobi ali družina ali drugi posli. Spat grem ob 1h ali 2h zjutraj in vstanem ob 7h. Če grem spat ob 23h, se zbudim pred budilko. Kaj točno je zdaj tu narobe? Življenje je kratko.


Pomanjkanje spanja povzroča kup težav, je narejenih dovolj raziskav.

bbbbbb2015 je izjavil:

Življenje je kratko.


Delaš na tem, ja.

Qcube ::

Moja hipoteza. Če si prišel na forum to spraševat nisi dosti obremenjen v življenju in ti je dolgčas zato postaneš občasno zaspan iz čistega dolgčasa. :D

nightrage ::

Izčrpanost verjetno lahko povzroča tudi pomanjkanje magnezija in železa v telesu.

Fuks ::

Kava bo rešila tvoj problem :) Padec energije v času začetka popoldneva je zelo običajen.

Mato989 ::

PacificBlue je izjavil:

Zmanjšaj spanec na 6-7ur. 8 ur je skoraj preveč. Bodi aktiven, ne posedaj za racunalnikom ali tv. Imej manjše obroke. Pij nesladkane pijače..če te zagrabi zaspanost, pojdi na sprehod. Mogoče ti pa manjka samo kava.:)


Kaj je z vami... 8 ur spanja je IDEALNO... vedno se je šlo tako 8 ur spanca, 8 ur dela in 8ur prostega časa...

Vsi ki spite manj kot 7 ur pa dejansko potencialno škodite zdravju, razen če ste stari več kot 60 let, pol res nima veze.

SPANJE JE ZDRAVO... vsaj 7ur.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dexterboy ::

111111111111 je izjavil:

Najemi kredite in začni zidati hišo. Garantirano ne boš zaspan naslednjih 20 let.

:) :D :))
Make My Day!!!
Kar se tiče spanca, oz. utrujenosti; res NE VEM odkod folku ta DEBILNI kretenizem, da se popoldan NE SPI?
Pa Kristus Božji, jaz sem v puberteti, ko sem delal na kmetiji sredi poletja v največji vročini, zadremal za kakšne pol urce.
In da, nisem bil edini. Tudi babica in dedek sta naredila isto, sploh, če smo šli za cel dan na njivo.
Še živali si vzamejo počitek, mi tukaj pa naj gagamo kot konji? Zakaj že?
Če pogledamo zgodovino, so imele države ob Sredozemju kakšen delovni urnik? Šoping v Italiji med 12 in 15 uro?
Že ta debilnost delovnika od 9-17 nas bo počasi ubila. Nič nimaš od dneva.
Pardon, vlečem nazaj; imaš veliko od dneva, če si OWCA, poslušaš komercijalne radijske postaje z 10 hiti v vrsto pa gledaš 24 kur...
Drugače pa probaj kakšen dodaten vnos železa in magnezija pa boš potlej videl kako bo. Pa zna biti, da pride do efekta šele po treh dneh.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BladE_ ::

Fak!!! Res! Zadnji mesec ali dva ne spim najbolje, zbujam se pa to, zmatran popoldne... Ne vem zakaj nisem kar takoj šel k zdravniku???????? Res faking sploh nisem pomislil... Kakšen bedak sem?!! Lahko bi dobil neke tablete, mogoče celo antibiotike pa še po več ur bom čakal v jebeni čakalnici! Oh, pa še novorojenčka imamo, tako ne bo šlo naprej, se bom kar naročil!

Točno tako kot je zapisal @free_rider!!!!Tisti, ki pa resnično potrebuje zdravnika pa na vrsti čez 10 mesecev... Vsakemu, ki pride z takimi debilizmi k zdravniku bi morali zaračunati pa bi marsikdo dobro premisli zakaj gre k zdravniku!

free_rider je izjavil:

martincek1 je izjavil:


free_rider je izjavil:

zaradi takih ljudi so dolge čakalne vrste


Napisal sem, da nočem kar tko k zdravniku, ker nimam občutka, da bi bil kakorkoli bolan. Zato sem tudi tu vprašal in nisem šel k zdravniku. A maš probleme z bralnim razumevanjem al si samo pesimist?



Če je samo 10 % Slovencev takih kot ti (da se zdrav sprašuješ, da bi šel k zdravniku zaradi zaspanosti), je to 200.000 ljudi.
In če gre samo 10% od teh dejansko res k zdravniku zaradi nepotrebnih reči (ne govorim samo o primeru zaspanosti), je to 20.000 ljudi v čakalnih vrstah za brezveze.

Govoril sem zaradi TAKIH ljudi. Ne tebe osebno. Zgleda maš ti probleme z bralnim razumevanjem. Mogoče bi šel pa lahko prej zaradi tega zdravnika kaj povprašat...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Mato989 ::

dexterboy je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Najemi kredite in začni zidati hišo. Garantirano ne boš zaspan naslednjih 20 let.

:) :D :))
Make My Day!!!
Kar se tiče spanca, oz. utrujenosti; res NE VEM odkod folku ta DEBILNI kretenizem, da se popoldan NE SPI?
Pa Kristus Božji, jaz sem v puberteti, ko sem delal na kmetiji sredi poletja v največji vročini, zadremal za kakšne pol urce.
In da, nisem bil edini. Tudi babica in dedek sta naredila isto, sploh, če smo šli za cel dan na njivo.
Še živali si vzamejo počitek, mi tukaj pa naj gagamo kot konji? Zakaj že?
Če pogledamo zgodovino, so imele države ob Sredozemju kakšen delovni urnik? Šoping v Italiji med 12 in 15 uro?
Že ta debilnost delovnika od 9-17 nas bo počasi ubila. Nič nimaš od dneva.
Pardon, vlečem nazaj; imaš veliko od dneva, če si OWCA, poslušaš komercijalne radijske postaje z 10 hiti v vrsto pa gledaš 24 kur...
Drugače pa probaj kakšen dodaten vnos železa in magnezija pa boš potlej videl kako bo. Pa zna biti, da pride do efekta šele po treh dneh.


Većina folka ne drema popoldan ravno zaradi 2 zadev.

1. marsikdo je na šihtu do 16tih ali 17tih kar pomeni da ko pride domov si nardi za jest in je pol čas za dremanje komaj po 18:30 kar pa pomeni da če zadremaš za 1 uro in potem nisi fizično aktiven boš TEŽKO zaspal ob 23:00... drugo je če si od 6:00 na njivi in zadremaš ob 13:00 ko je sonce visoko za 1 urco...

Tako da imaš prav ampak tak bioritem ne morš met z dremanjem če delaš 8-16 ali 9-17... še 7-15 je skorajda nemogoče... oz. nepraktično!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

Mato989 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Zmanjšaj spanec na 6-7ur. 8 ur je skoraj preveč. Bodi aktiven, ne posedaj za racunalnikom ali tv. Imej manjše obroke. Pij nesladkane pijače..če te zagrabi zaspanost, pojdi na sprehod. Mogoče ti pa manjka samo kava.:)


Kaj je z vami... 8 ur spanja je IDEALNO... vedno se je šlo tako 8 ur spanca, 8 ur dela in 8ur prostega časa...

Vsi ki spite manj kot 7 ur pa dejansko potencialno škodite zdravju, razen če ste stari več kot 60 let, pol res nima veze.

SPANJE JE ZDRAVO... vsaj 7ur.


Dvomim, da je 8 ur spanja idealno. Kvečjemu 7ur. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/151...

"These results confirm previous findings that mortality risk in women is lowest among those sleeping 6 to 7 hours."

Zato sem predlagal naj OP zmanjsa spanec vsaj za eno uro.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Mato989 je izjavil:

Kaj je z vami... 8 ur spanja je IDEALNO... vedno se je šlo tako 8 ur spanca, 8 ur dela in 8ur prostega časa...

Vedno my ass... To je socialistično/komunistično geslo iz 1. polovice XX. stoletja (no, oni bi 8 ur dela, 8 ur spanja, 8 ur izobraževanja - za nas je pomembno, da je bilo takrat še vedno aktualno), prvi pa ga je zapisal Robert Owen v XVIII. stoletju. Večino časa se je delalo več ali veliko več, razen tistih, ki niso delali nič.

Vazelin ::

https://www.google.com/amp/s/www.huffpo...
Donald zmaga:)) izgleda je 7 ur sweet spot
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

martincek1 je izjavil:

če zaspim za 10 minut sem potem povsem povožen do večera.
Poizkusi zaspat za 32 minut, ali pa celo 47 minut.

Aquafriend ::

Koliko spanca je idealno, je za vsakega posameznika razlicno, ker smo si vsi razlicni in potrebujemo razlicno dolge spance. Zraven je potrebno upostevati tudi druge dejavnike kot so sprememba hormonov, fizicni napor, bolezen, vrocina, hrana, starost itd. Stimulansi kot je kava, energijske pijace lahko na kratek rok vplivajo na pozivitev telesa, na dolgi rok pa bo telo placalo davek, ce bos prevec to izkoriscal.

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

jaz sem ugotovil da me popoldanski dremež totalno uniči kot je OP napisal, povozi te. Koda bi spet kavo rabu.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Egidij88 ::

V teh prvih poletnih dneh se po malici tam okrog 11h-12h marsikomu drema, vidim v službi. Normalna stvar.

bvt ::

XLapse je izjavil:

jaz sem ugotovil da me popoldanski dremež totalno uniči kot je OP napisal, povozi te. Koda bi spet kavo rabu.

Sej zato so v spaniji in italiji uvedli siesto oziroma popoldanski pocitek. V vrocih poletnih dneh boljse struca v senci kot dve na soncu (juznjaska). Zaradi podnebnih sprememb bo slovenija pocas mogla uvest siesto, zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

Gagatronix ::

Ne biksaj ga za brezveze z vitaminskimi dodatki, ker to dobesedno ni nic drugega kot scanje denarja v skret skoljko. Pri takih temperaturah jasno da bos ratal zaspan na neki tocki.

kuall ::

lahko je psiha (depresija, zdolgočasenost) in se ti samo zdi, da si zaspan v resnici pa nisi
lahko spiš nekvalitetno zaradi smrčanja. rekel si da se zbujaš brez budilke, to je znak, da ne spiš kvalitetno.
lahko je staranje. stari slabše spijo. jaz sem v mladosti lahko spal 12 ur in več, zdaj tako dolgo nisem spal že več let in kar pogrešam to.

ni pa nič nenavadnega. siesta pa to, zelo razširjeno po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kunigunda ::

Trubar je izjavil:

Pojdi na krvodajalsko akcijo. Tam ti naredijo test krvi in ce je kaj narobe, ti je ne bodo vzeli. Ti pa bos vedel, ce ti res kaj manjka. Osebno hodim 1x na 3-4 mesece in na zadevo gledam kot na tehnični pregled +
se nekaj dobrega naredim. :)

Zakaj pa na krvodajalsko ? Prvi laboratorij, placas par evrov kot samoplacnik (mislm da je 3eur za krvno sliko) in mas.

Glugy ::

Glede na to da piješ veliko vode se zna zgodit da ne nadomeščaš izgubljenih elektrolitov zadost.

Yohan del Sud ::

Neko neravnovesje sigurno to je. Kje točno je težava, spraševat ne forumu ni baš najboljša ideja. Če kaj pomaga, to se meni dogaja že od pamtiveka. Pač oddremam svoje čez dan, če se le da. Zej, ko si lahko privoščim, sončna uprava to dovoljuje, spim 2x3-4 ure na 12h, zato lahko tudi pišem ob takih čudnih cajtih. BTW, če kdo pozna koga, ki ponuja redno službo za medijskega producenta z založniškimi, IT in računovodskimi izkušnjami, sem na voljo za razumno ceno.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Vse bolj se mi zdi, da tisti, ki ste zaspani čez dan, govorite o Apnei. Kar je precej resno medicinsko stanje.

c3p0 ::

XLapse je izjavil:

jaz sem ugotovil da me popoldanski dremež totalno uniči kot je OP napisal, povozi te. Koda bi spet kavo rabu.


Verjetno preveč. Meni je za "reset" do 10 minut dovolj. Če je več, je le slabše kot poprej. Telo se je navadilo in takoj zaspim.

GrX ::

Magic1 je izjavil:

WTF? Zunaj so visoke temperature in vi bi pri zravnikih iskal pomoč?!? Jaz sem tudi zadna dva teda utrujen popoldne. Ali gremo kar vsi k zdravniku?

WTF?? Dolgotrajna utrujenost lahko kaže na resnejše zdravstvene težave, kot so bolezni ščitnice, bolezni srca, sladkorna, itd, itd... Če se ti igraš s svojim zdravjem in vse simptome pripisuješ visoki temperaturi, še ne pomeni, da morajo to početi tudi drugi.

mahoni ::

GrX je izjavil:

Magic1 je izjavil:

WTF? Zunaj so visoke temperature in vi bi pri zravnikih iskal pomoč?!? Jaz sem tudi zadna dva teda utrujen popoldne. Ali gremo kar vsi k zdravniku?

WTF?? Dolgotrajna utrujenost lahko kaže na resnejše zdravstvene težave, kot so bolezni ščitnice, bolezni srca, sladkorna, itd, itd... Če se ti igraš s svojim zdravjem in vse simptome pripisuješ visoki temperaturi, še ne pomeni, da morajo to početi tudi drugi.

Plus zraven se 10ostalih simptomov, katere OP ne navaja. Tako da sem preprican, da je on zdrav kot dren.

Je pa sedaj skoraj pol devet in OP bi lahko sedaj ze imel rezultate v rokah.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iscem knjige na temo spanje, motivacija, meditacija,

Oddelek: Loža
101341 (1133) Poldi112
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8913961 (11499) Kovač 72-45
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415291 (10379) siddharta42
»

Dnevno zaužitje kofeina. Se s časom efekt zmanjša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609431 (7749) Jakka
»

Spanje ob "nočnem delu", koliko ur?

Oddelek: Loža
345466 (3899) Berserker

Več podobnih tem