» »

Iscem knjige na temo spanje, motivacija, meditacija,

Iscem knjige na temo spanje, motivacija, meditacija,

;-) ::

Iscem knjige na temo spanja, kdaj iti spat, kako izracunati koliko je idealno zame da spim itd.

Iscem osnovno knjigo o meditaciji, od cistih osnov dalje. Toliko da zvecer pomeditiram, odklopim povezavo z vesoljem in zaspim "praznega" uma. Zjutraj da ponovno vspostavim povezavo.

Je kaka slovenska knjiga o motivaciji? Kako preziveti dan, kako se zbuditi, kaj dobro vpliva na nas,...

Nekak sem zapadel v neko obdobje ko sem venomer utrujen, pol leta ze nisem bil v sluzbi zarad bolniske in konec koncev sem izcrpan. Spat grem ob 12-1 zjutraj zbudim se ob 9 crknjen kot konj. Potem se nikakor nemorem pripravit na dan.

zee ::

Tole preberi. Ni potrebe po knjigah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

zee je izjavil:

Tole preberi. Ni potrebe po knjigah.


Zakaj bi si zelel zbujati tako zgodaj?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Cruz ::

;-) je izjavil:

Iscem knjige na temo spanja, kdaj iti spat, kako izracunati koliko je idealno zame da spim itd.
Kalkulator spanca: sleepyti.me
Knjiga: Why We Sleep @ Wikipedia - sam knjige nisem bral, sem pa poslušal ta intervju z avtorjem knjige.

;-) je izjavil:

Iscem osnovno knjigo o meditaciji, od cistih osnov dalje. Toliko da zvecer pomeditiram, odklopim povezavo z vesoljem in zaspim "praznega" uma. Zjutraj da ponovno vspostavim povezavo.
Sam mislim, da je prebiranje o sami meditaciji zgrešen pristop. Meditacija je enostavna stvar: Osredotoči se na dihanje in bodi v pozi, ki ti ustreza. K samemu prakticiranju pa pripomore boljše razumevanje vzhodne filozofije. Recimo ena začetna knjiga na to temo: Tao medveda Puja

Moraš pa razumeti, da boš verjetno potreboval kakšen mesec vsakodnevnega meditiranja, da boš videl razliko in se lažje sprostil/izgubil med izvajanjem.

;-) je izjavil:

Nekak sem zapadel v neko obdobje ko sem venomer utrujen, pol leta ze nisem bil v sluzbi zarad bolniske in konec koncev sem izcrpan. Spat grem ob 12-1 zjutraj zbudim se ob 9 crknjen kot konj. Potem se nikakor nemorem pripravit na dan.
Vključi rekreacijo(če lahko - bolniška), boljšo prehrano(mogoče tudi vitamin D dodatek), prej hodi spat(če je želja po hitrejšem zbujanju).

Za lepše/trdnejše spanje si pred spanjem pripravi kopel z magnezijevim sulfatom(ampak ne vsak dan, 2x na teden) - pomaga tudi pri bolečinah - poslušaj glasbo, beri knjigo. Lahko vse troje hkrati, samo se izogibaj računalniku/televiziji. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

Timothy Ferris ima v knjigi "Telo v 4 urah" celo poglavje posvečeno spanju, preletela sem tudi knjigo "Moč pravega trenutka" od Michaela Breusa, ki svetuje načrtovanje dnevnega življenja in opravil v skladu s cirkadianimi ritmi in deli ljudi na štiri kronotipe: lev, medved, volk ali delfin. Meni osebno se najbolje obnese nasvet, da 1 uro pred spanjem izklopiš vse ekrane, greš na kratek sprehod, ali se malo razteguješ, kaj lahkotnega bereš ali meditiraš, skratka izklapljaš možgane in ohlajaš telo ter si najkasneje ob polnoči v postelji.

Martin Kojc, v drobni knjižici Moč spomina in pozornosti svetuje zelo preprost način, učenje teksta na pamet in ponavljanje.

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

Sam bi pa raje bil ostajal dalj časa buden, ker zaspim praktično in brez prekinitev takoj, ko se uležem, nisem nek ponočnjak (v več smislih).
Nimam pa nikakršnih nasvetov, mogoče le malo več aktivnosti (fizične, psihične), da se dovolj utrudiš čez dan.

;-) ::

Cruz bolniska je mimo tako da vkljucujem gibanje koliko lahko, ampak to so sprehodi s sinom urco v naravi, to ni tisto pravo.

Ce bi se zbudil ob 7 bi komot zacel dan s 15min vadbe ampak enostavno negre ker sem zjutraj zlomljen.

Hipatija, hvala za tole prvi dve knjigi ki si omenila sigurno preberem. Tud nasvet za zvecer mi je vsec sprobam.

Torej ce bi sel nekje do 12 spat bi bilo do 7.00 dovolj kolikor gledam po netu. Mislim da kako uro dve prevec spim, kot drugo pa mislim da polezavanje te se bolj zmatra kot urno vstajanje.

zee rabim knjige, cene drugega da od 8 ko gre tamali spat ne visim na tv do 1. Vcasih prav cakam da je ura 9,10 zvecer ker se mi zdi da ce nebom sel na tv in telefon da bo sel dan mimo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

kuall ::

preveč ne moreš spat. to neumnost,da ljudje preveč spijo, pogosto slišim. ni mi jasno, od kod jo potegnejo. vsak rabi svojo dozo spanja. opazuj se in boš vedel. kalkulator koliko rabiš je idiotizem. 8 ur je povprečje, zame tudi.
bolj zakomplicirano vprašanje je, kako spat, da se boš naspal na polno, če hodiš v službo in se moraš vsak dan zbudit ob 7h recimo. problem nastane, ker je človeški ritem daljši kot 24 ur, posebej ob umetnih lučeh. tako vsak dan postaneš res zaspan kakšno uro kasneje. to je zajeban problem, vsaj zame. nisem še našel druge rešitve kot da ne spim 8 ur ampak 7 do 8 ur in sem pač malenkost nenaspan cele dni.

;-) ::

Zacnem z sluzbo ob 9 sedaj po bolniski sem menjal siht. Tak da ja ob 7bom vstajal samo z zdajsnjim nacinom bom zlomljen, v petek prvi dan sem bil mrtev brez energije totalno. Zato bi rad zdaj nekaj naredo.

Da je 7ur premalo nevem opazim pa da ce "prevec" spim in polezujem imam problem.

Problem izgine ce zjutraj zacnem z dogajanjem npr prejsnji teden sem letel po nek avto na drug konec alo in sem cel dan bil v pogonu in poln energije. Sem mislil da bom zvecer utrujen in zaspal kot snop...nikakor ni slo do 2 zjutraj

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: valdo ()

xardas ::

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem spati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589730 (4071) Sabina4
»

(ne)spanje

Oddelek: Loža
474393 (3156) energetik
»

Kako dolgo brez spanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9813334 (11006) LuiIII
»

Razsche*ukan bioritem

Oddelek: Loža
363364 (2249) SkIDiver
»

Spanje v okviru časovnega intervala

Oddelek: Znanost in tehnologija
302675 (1773) pikachu004

Več podobnih tem