» »

Manjko energije

Manjko energije

«
1
2

SmeskoSnezak ::

S kolegom imava tezavo, da po koncu sole, nama fali energije za preostala opravila... to je sedaj ze drug teden tako. A so kaksna naravna hranila, ki bi nama lahko pomagala? Zbujat se morava ob 5h, spat pa zeliva hodit najkasneje ob 23h uri. Obicajno imava dva dni na teden fitnes, pa kak dan ali dva nek sport (po soli). Ideje? Kafe ne pijeva, energetskih pijac pa se poskusava izogibat.
@ Pusti soncu v srce... @

PunkDude ::

Več spanja.

7,5-8,5 ur.

SmeskoSnezak ::

Ja, se trudiva, da se spi vsaj 7 ur... vcasih ne gre. In cez dan se poje vsaj tri normalne obroke.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

V resnici so buče, da bi bile energijske pijače kaj bolj nevarne od kave. V energijskih pijačah je sestava točno navedena, v kavi poleg kofeina dobiš še cel kup drugih stvari (ne pravim, da gre za nevarne stvari, ampak v resnici le-te niso evidentirane na embalaži in nihče točno ne ve, katere so ter koliko jih dobiš). Energijske pijače običajno vsebujejo okoli 30mg kofeina na 100ml, močna turška kava pa lahko vsebuje tudi več kot 100mg kofeina na skodelico. Odvisno tudi, kakšno skodelico imaš ;)

Ampak, če se vama ustavi že pri kofeinu, kaj potem vidva sploh bi? Neke rekla-kazala dodatke ala goji jagode? Chlorello? Spirulino? Vitamine inu minerale? Železo za slabokrvnost, folno kislino?

Vse te zadeve so pri sicer zdravih, fit mladih ljudeh, ki se kolikor toliko raznoliko prehranjujejo (uživajo tudi dovolj sadja in zelenjave) popolnoma odveč in dejansko nateg.

Stvar, ki deluje, je Modafinil, ki ga prepisujejo pri motnjah spanja (narkolepsiji), vendar ga ne dobiš brez recepta. Al pa Adderal, zdravilo za hiperaktivne otroke, ki ga ravno tako dobiš zgolj na recept.
- Hoc est qui sumus -

shintaro ::

na podobnem... delat morm cel dan in potem nimam energije za drugo.. vem da bi si zbudil telo z športom, za katerega nimam več ne volje, ne energije, ne časa.. in še mrzlo je za moj šport.
pol še dodaj depresijo in nevzdržne razmere doma.. in sploh energijo za delat nevem kje dobim.

@imagodei , mi je rekel en na petrolu da je pil dosti energetskih pijač in da so se mu začele trest roke !!

Assass1n ::

Zima je, pomankanje sonca pa premalo smo zunaj, kmalu je tema pa mraz.
To tudi sam opažam, da se mi nič ne da in ob 18 imam občutek da je ura 23. Čez kakšen mesec bo vsega konec in bo pomlad :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

imagodei ::

shintaro je izjavil:

@imagodei , mi je rekel en na petrolu da je pil dosti energetskih pijač in da so se mu začele trest roke !!

To je ful znanstveno, vzorec enega...

Stranski učinek kofeina je pač tudi tresavica. A če bi pa popil 17 kav na dan, pa misli, da bi bilo manj problemov?
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Žvečenje kokinih listov baje pomaga rudarjem v Andih.

Invictus ::

Assass1n je izjavil:

Zima je, pomankanje sonca pa premalo smo zunaj, kmalu je tema pa mraz.
To tudi sam opažam, da se mi nič ne da in ob 18 imam občutek da je ura 23. Čez kakšen mesec bo vsega konec in bo pomlad :)

Greš pač na nočni tek, kolesarjenje, turno smučanje, hribolazenje... Bolje kot buljit TV...

Lučke in ustrezne cunje so danes poceni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

jype je izjavil:

Žvečenje kokinih listov baje pomaga rudarjem v Andih.

Ekstrakt bi verjetno še bolj pomagal...
Magic

Stokarino ::

Preworkout pa si buden.

Vice ::

imagodei je izjavil:

V resnici so buče, da bi bile energijske pijače kaj bolj nevarne od kave. V energijskih pijačah je sestava točno navedena, v kavi poleg kofeina dobiš še cel kup drugih stvari (ne pravim, da gre za nevarne stvari, ampak v resnici le-te niso evidentirane na embalaži in nihče točno ne ve, katere so ter koliko jih dobiš). Energijske pijače običajno vsebujejo okoli 30mg kofeina na 100ml, močna turška kava pa lahko vsebuje tudi več kot 100mg kofeina na skodelico. Odvisno tudi, kakšno skodelico imaš ;)

Ampak, če se vama ustavi že pri kofeinu, kaj potem vidva sploh bi? Neke rekla-kazala dodatke ala goji jagode? Chlorello? Spirulino? Vitamine inu minerale? Železo za slabokrvnost, folno kislino?

Vse te zadeve so pri sicer zdravih, fit mladih ljudeh, ki se kolikor toliko raznoliko prehranjujejo (uživajo tudi dovolj sadja in zelenjave) popolnoma odveč in dejansko nateg.

Stvar, ki deluje, je Modafinil, ki ga prepisujejo pri motnjah spanja (narkolepsiji), vendar ga ne dobiš brez recepta. Al pa Adderal, zdravilo za hiperaktivne otroke, ki ga ravno tako dobiš zgolj na recept.


Glede na tvoje poznavanje bi bilo super, če bi to trditev podkrepil.

MostWanted ::

popoldsnski počitek! zadostuje 20-30min.

imagodei ::

Vice je izjavil:

Glede na tvoje poznavanje bi bilo super, če bi to trditev podkrepil.

Katero trditev? Jih je bilo kar nekaj v sestavku.
- Hoc est qui sumus -

Pika na i ::

Ne vem kaj je s to današnjo mladino....
Da pri osemnajstih nimaš energije, je pa tud adijo.

avtek ::

Pika na i je izjavil:

Ne vem kaj je s to današnjo mladino....
Da pri osemnajstih nimaš energije, je pa tud adijo.


Nevem, če ma ravno 18 let...glede na to, da je bil registriran pred dvanajstimi leti :) Troll?

No, lahko pa da drži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

Aramis ::

...težava je da so ljudje razvajeni in imajo vsega preveč. Poznam xxxx ljudi ki še zraven službe ( fizično delo ) imajo kmetije, popoldanske obrti... pa ne jamrajo da so utrujeni.

Pri enih pa slisiš po 8 uric na finem sihtu, joj kako sem utrujen/na. si mi niti kuhat ne da. Takšni ljudje sploh ne vedo kaj je to delo.

Magic1 ::

Marsikaj se da, samo načeloma ima vsako pretiravanje svojo ceno.
Magic

Heavy ::

Aramis je izjavil:

...težava je da so ljudje razvajeni in imajo vsega preveč. Poznam xxxx ljudi ki še zraven službe ( fizično delo ) imajo kmetije, popoldanske obrti... pa ne jamrajo da so utrujeni.

Pri enih pa slisiš po 8 uric na finem sihtu, joj kako sem utrujen/na. si mi niti kuhat ne da. Takšni ljudje sploh ne vedo kaj je to delo.



Sklepam, da so tebi 'fini šihti' v pisarni za računalnikom?

Cele dni buliti preglednice, ter premetavati cifre. To človeka zmozga. Verjemi, da bi marsi kateremu takemu predstavljalo dopust delati nekaj mesecev za tekočim trakom.
#TeamFelix

next3steps ::

Ampak to je zgolj tvoj problem, ki ga mimogrede lažje rešiš kot pa tisti, ki fizičarijo.

oxyuranus ::

SmeskoSnezak je izjavil:

S kolegom imava tezavo, da po koncu sole, nama fali energije za preostala opravila... to je sedaj ze drug teden tako. A so kaksna naravna hranila, ki bi nama lahko pomagala? Zbujat se morava ob 5h, spat pa zeliva hodit najkasneje ob 23h uri. Obicajno imava dva dni na teden fitnes, pa kak dan ali dva nek sport (po soli). Ideje? Kafe ne pijeva, energetskih pijac pa se poskusava izogibat.


Mislim, da je najbolje, da zanemarita solo in se posvetita fitnesu, bosta bolj uporabna na gradbiscu, saj za to trenirata, ne? Kaj pa moske striptizeti v gay clubu? To bo vec denarja padlo, hebes solo, ce ti zmanjkuje energije za fitnes po njej.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

737 ::

- Kundalini yoga pomaga, garantiram. Indijcem niso vsakih 1000 let zažgali vseh knjig, tam se je znanje ohranilo in prihaja počasi nazaj. Na Štajerskem imamo v vsakem mestu po eno ali dve vadbi tedensko.

- Pri Artofliving te naučijo dihalnih vaj, ki prav tako prihajajo z vzhoda. Delaš jih sam, imaš energije za odmet in, kot stranski učinek, izginejo vse alergije z astmo vred.

- Lifeflow binauralni toni, poslušaš s slušalkami. Najdeš na naših travnikih.

- Indian balance, prišlo iz Amerike od domorodcev, itd...

MonoPattern ::

Kot prvo si preglejta jedilnik, če vama slučajno manjka kaj makro in mikro hranil. Treba je jesti dovolj maščob in zelenjave, ker se iz snovi v teh hranah delajo hormoni in je lahko recimo pomanjkanje cinka, joda ipd. razlog za utrujenost.

jype ::

Jaz sem to reševal tako, da sem zgodaj zjutraj za 20 minut pulz dvignil nad 160. Sicer so se ljudje pritoževali, da divjam po mestu, ampak to lahko tudi na sobnem biciklu dosežeš, le bolj dolgočasno je, pa kletvic ne treniraš.

737 ::

Jod lahko do določene mere tudi razstrupi telo, kar bi lahko bil vzrok pomanjkanja energije in uravnava nivo hormonov. Sam jemljem dnevno po dve kapljici lugolove raztopine (jod plus kalijev jodid), kar znaša dobrih 10 mg joda. Japonci ga dnevno iz hrane zaužijejo povprečno po 30 mg in veljajo za najbolj zdrav narod.

Highlag ::

Več gibanja reši večino zimskih problemov.
Never trust a computer you can't throw out a window

Vice ::

imagodei je izjavil:

Vice je izjavil:

Glede na tvoje poznavanje bi bilo super, če bi to trditev podkrepil.

Katero trditev? Jih je bilo kar nekaj v sestavku.


Pri tvojih trditvah = budaleštinah drugačnega odgovora niti ni za pričakovat. Če se motim pa začni kar po vrsti, jih ni bilo toliko.

imagodei ::

Ti dam še eno priliko, preden greš na mojo personalno šitlisto. Katere trditve te motijo? Al je ta podvig pretežak zate?
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

Več spanja, drugače pač ne bo šlo. 6 ur dnevno je premalo, še posebej, če si aktiven. Greš pač kdaj pa kdaj spat ob 21 namesto ob 23 in sem in tja popoldne odležiš eno uro, pa je ok. Kava, energijske pijače, razno drago jagodičevje, to je samo za en moment, ko se pa nabere utrujenost je pa tudi z litrom red bulla na dan ne boš spravil iz sebe. Vem, ker mulc ponoči ne spi, pa nekaj časa lahko zvozim s kavo in red bullom, potem pa pač pride za mano in obležim. S tem, da sem aktiven 6x tedensko. Spanje je zakon.

Energijske pijače so sicer strupene ravno tako kot voda. Kdor ne verjame, naj spije vsak dan 15 litrov vode.

737 ::

SmeskoSnezak ::

MonoPattern je izjavil:

Kot prvo si preglejta jedilnik, če vama slučajno manjka kaj makro in mikro hranil. Treba je jesti dovolj maščob in zelenjave, ker se iz snovi v teh hranah delajo hormoni in je lahko recimo pomanjkanje cinka, joda ipd. razlog za utrujenost.

Katera hrana ima vec cinka, joda ipd. ?
@ Pusti soncu v srce... @

shintaro ::

nekikr je izjavil:

Več spanja, drugače pač ne bo šlo. 6 ur dnevno je premalo, še posebej, če si aktiven. Greš pač kdaj pa kdaj spat ob 21 namesto ob 23 in sem in tja popoldne odležiš eno uro, pa je ok. Kava, energijske pijače, razno drago jagodičevje, to je samo za en moment, ko se pa nabere utrujenost je pa tudi z litrom red bulla na dan ne boš spravil iz sebe. Vem, ker mulc ponoči ne spi, pa nekaj časa lahko zvozim s kavo in red bullom, potem pa pač pride za mano in obležim. S tem, da sem aktiven 6x tedensko. Spanje je zakon.

Energijske pijače so sicer strupene ravno tako kot voda. Kdor ne verjame, naj spije vsak dan 15 litrov vode.

Jagode... to je za moje telo magično.. Ni ga ničesar drugega k lahko zaužijem k mi bo tako izboljšalo počutje kot če papam Jagode..
V čem je fora? Genetika al?

MasterTade ::

nekikr je izjavil:

Več spanja, drugače pač ne bo šlo. 6 ur dnevno je premalo, še posebej, če si aktiven. Greš pač kdaj pa kdaj spat ob 21 namesto ob 23 in sem in tja popoldne odležiš eno uro, pa je ok. Kava, energijske pijače, razno drago jagodičevje, to je samo za en moment, ko se pa nabere utrujenost je pa tudi z litrom red bulla na dan ne boš spravil iz sebe. Vem, ker mulc ponoči ne spi, pa nekaj časa lahko zvozim s kavo in red bullom, potem pa pač pride za mano in obležim. S tem, da sem aktiven 6x tedensko. Spanje je zakon.

Energijske pijače so sicer strupene ravno tako kot voda. Kdor ne verjame, naj spije vsak dan 15 litrov vode.


O pa se da, se spomnim iz časa faksa, ko sem kak mesec spal v povprečju 4-5 ur dnevno, nekajkrat celo samo uro in pol potem pa ob 6:30 na vlak za Lj. Potem pa iz petka na soboto 9-10 ur :|. Je pa res da sem zaužil precej kofeina. Sem pa popoldne spal cca 30 minut do 1 uro in včasih je zadostovalo za tisti dan

737 ::

Surova, nepredelana hrana ima potrebne minerale in vitamine. Sladkor porabi mnogo mineralov za svojo presnovo in telo potegne kalcij in magnezij iz kosti in zob. Tu tiči nevarnost dolgoročnega pretiranega uživanja energetskih pijač. Bolje, da smo na nesladkani dvojni kavi plus B-kompleks v "gužvi."

SmeskoSnezak ::

V drugi temi smo omenjali prehrano:
Koliko E za hrano
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Priporočam, da premislita način življenja.
Torej več druženja z drugimi ljudmi, okusna prehrana + samostojno kuhanje, malce alkohola, obisk kina, tudi kakšna kokakola v gostilni etc.
Ko si mlad je čas, da si z drugimi to mladost privoščiš.
V rani mladosti sem neizmerno cenil tudi svojo x86 kišto, a kaj, ko "phone generation" trpi zaradi motenj pozornosti in ne zmore 6h skupaj nabijat dobrih iger...8-O
#65W!

Unknown_001 ::

Rekreacija. Krvni tlak ti pade, prav tako cuker v krvi. Jaz sem imel podobne probleme. Po šoli sem začel hodit v fitness. Prej sem se najedel, nato pa švicat. Po vadbi hladen tuš in si praktično kot nov.

Problem šole je da si ves čas pasiven in se nekako "uležiš". Brez neke fizične aktivnosti greš na standby in večino primarnih zalog energije iz cukra v krvi porabijo možgani. Pomaga da poješ nekaj sladkega, še bolj pomaga če pospešiš krvotok z aktivnostjo.


Pozabita poživila in neka jajca o lifestylu. Jebeš te lajfstajl coache ki prodajajo meglo.

Rabiš aktivnost in zalogo energije - hrana.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

737 je izjavil:

Jod lahko do določene mere tudi razstrupi telo, kar bi lahko bil vzrok pomanjkanja energije in uravnava nivo hormonov. Sam jemljem dnevno po dve kapljici lugolove raztopine (jod plus kalijev jodid), kar znaša dobrih 10 mg joda. Japonci ga dnevno iz hrane zaužijejo povprečno po 30 mg in veljajo za najbolj zdrav narod.

Joda posebej ne rabiš jemati.
Tai Chi in podobne dihalne vaje lahko delaš sam. Meditacijo pravtako.
Problem šole je da si ves čas pasiven in se nekako "uležiš". Brez neke fizične aktivnosti greš na standby in večino primarnih zalog energije iz cukra v krvi porabijo možgani. Pomaga da poješ nekaj sladkega, še bolj pomaga če pospešiš krvotok z aktivnostjo.

Če imaš jajca in sposobnosti, se lahko šolaš ob strani - v šoli preživiš občutno manj časa. Je pa takšno šolanje občutno bolj stresno.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Vseeno ne škodi obisk pri osebnem zdravniku in test krvi v laboratoriju. Enkrat letno na željo zavarovanca je prav tako zastonj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kalorijagr ::

737 je izjavil:

Jod lahko do določene mere tudi razstrupi telo, kar bi lahko bil vzrok pomanjkanja energije in uravnava nivo hormonov. Sam jemljem dnevno po dve kapljici lugolove raztopine (jod plus kalijev jodid), kar znaša dobrih 10 mg joda. Japonci ga dnevno iz hrane zaužijejo povprečno po 30 mg in veljajo za najbolj zdrav narod.


Prosim za znanstveno potrjene trditve, da obstaja stanje zastrupljenega ali zakisanega telesa? Nehaj blefirati ti, ki znaš brati knjige iz Indije.

Unknown_001 ::

@OP sam ne zdravstvenih diagnoz iskat po spletu. Še manj upoštevat. Če je sam občasna utrujenost problem probaj res it kaj tečt ipd. da se prešvicaš potem pa povej ali je bolje ali ne. Seveda ne pozabi na nekaj sladkega - jabolko / pomaranča... za energijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SmeskoSnezak ::

Torej, ce prav berema, se priporoca se vec rekreacije? A ni dovolj tri/stirikrat na teden? Med fitnes dnevom in naslednjo bi naj bila pavza, za generacijo misic.
@ Pusti soncu v srce... @

next3steps ::

Ni potrebe po telovadnici. Lahkoten tek ali hoja za nekaj minut zjutraj ali popoldne.

jype ::

Vsak dan eno uro cardio je super za boljše počutje.

cekr ::

Ena gora na dan odpravi vse težave stran.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Scorpia ::

En je ze omenil, zima, pomanjkanja sonca in tudi vitamina d ni. Ker doma ze otroku dajemo predpisan vitamin d, sem ga za foro tudi sam zacel jemati, ker ravno poleti nisem toliko utrujen, kot sem cez zimo. No zdaj bp med tednom spim po 4-5 ur, vikend 8 in ne cutim da bi rabil vec spanca. Ker v preteklosti sem znal zimo prespati .
////

nekikr ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej, ce prav berema, se priporoca se vec rekreacije? A ni dovolj tri/stirikrat na teden? Med fitnes dnevom in naslednjo bi naj bila pavza, za generacijo misic.

Klasični fitnes ne paše v to debato rekreacije. Če bi bilo to nekaj na foro P90X recimo, potem ja, sicer pa prakticiraj kakšen tek ali vsaj sprehod na bližnji hrib. Je tisti efekt pozneje čisto drugačen kot če premetavaš uteži in imaš med ponovitvami 1,2,3 minute pavze. Pa ne, da je to slabo, vsaka rekreacija je ok, samo ni isto.

Pa še nekaj lahko preizkusiš: savna. Jaz po savnanju spim odlično. V istih urah se precej bolje naspim, zjutraj se zbudim čisto drugače, poln energije. Prakticiram 2x tedensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Unknown_001 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej, ce prav berema, se priporoca se vec rekreacije? A ni dovolj tri/stirikrat na teden? Med fitnes dnevom in naslednjo bi naj bila pavza, za generacijo misic.


Am... ni nujno da se gre v fitnes razturit... kolo, tek, vaje z lastno težo... lahko tudi basket po šoli. Če naredi mal rekreacije pa magar sam za pol ure bo nekaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Magic1 ::

Ta dva gresta v fitnes delat mišice. Ne gre to skup, delanje mišic in več energije. Bo kar treba izbrat eno stvar, oziroma delat bolj zmerno na mišicah. Osnova pumparjev je več počitka. Ne gre okoli tega.
Magic

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Ta dva gresta v fitnes delat mišice. Ne gre to skup, delanje mišic in več energije. Bo kar treba izbrat eno stvar, oziroma delat bolj zmerno na mišicah. Osnova pumparjev je več počitka. Ne gre okoli tega.


Pa porkadrek kje sem napisal da mora it v fitness. Jaz zgolj priporočam rekreacijo. Sam sem hodil v fitness ampak je bilo počutje po treningu vseeno boljše kot prej. Daleč najbolje je bilo ko sem se česz leto peljal s kolesom domov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zasvojenost z energijskimi pijačami in drugimi sladkanimi pijačami

Oddelek: Loža
222724 (1783) Horas
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613802 (11443) IL_DIAVOLO
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925620 (22024) kakob
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436575 (31020) johan05
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415386 (10474) siddharta42

Več podobnih tem