» »

Zaspanost

Zaspanost

1
2
»

GrX ::

mahoni je izjavil:

GrX je izjavil:

Magic1 je izjavil:

WTF? Zunaj so visoke temperature in vi bi pri zravnikih iskal pomoč?!? Jaz sem tudi zadna dva teda utrujen popoldne. Ali gremo kar vsi k zdravniku?

WTF?? Dolgotrajna utrujenost lahko kaže na resnejše zdravstvene težave, kot so bolezni ščitnice, bolezni srca, sladkorna, itd, itd... Če se ti igraš s svojim zdravjem in vse simptome pripisuješ visoki temperaturi, še ne pomeni, da morajo to početi tudi drugi.

Plus zraven se 10ostalih simptomov, katere OP ne navaja. Tako da sem preprican, da je on zdrav kot dren.

Je pa sedaj skoraj pol devet in OP bi lahko sedaj ze imel rezultate v rokah.

Seveda to ni pogoj. Lep primer je bil moj kolega, ki je bil dva mesecea "samo zaspan". Ko se je odločil, da končno stopi do zdravnika, so mu kmalu zatem ugotovili raka. Pri dobrih 30-tih. Sicr se je vse dobro končalo, lahko pa bi bil razplet drugačen.

Bolezni ščitnice, sladkorna, slabokrvnost so na začetku lahko brez posebnih zankov...dokler ni prepozno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

dexterboy ::

:) :D :))
Eni komentarji so me pa res nasmejali. Ravno prav za petek.
Bolj sem mnenja, da bi OP moral žurati do nezavesti...
Ob vseh možnih boleznih je klično čudo, da je sploh še živ!
@Glugy; ja, imaš prav. Na to se pa nisem spomnil. Pomanjkanje elektrolitov...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Vice ::

Zanimivo... tukaj ko to bereš človek pomisli, da mu manjka 1001 vitamin, elektrolit, itd... Ko prebiraš stroko pa niti ena beseda o teh vitaminih itd...

GrX ::

Vice je izjavil:

Zanimivo... tukaj ko to bereš človek pomisli, da mu manjka 1001 vitamin, elektrolit, itd... Ko prebiraš stroko pa niti ena beseda o teh vitaminih itd...

Zanimivo bi bilo, če bi ti vedel kaj točno iskati..

jero_no1 ::

Mato989 je izjavil:


Vsi ki spite manj kot 7 ur pa dejansko potencialno škodite zdravju, razen če ste stari več kot 60 let, pol res nima veze.

SPANJE JE ZDRAVO... vsaj 7ur.


Verjetno nimaš malih otrok, da bi vedu, da je to nekaj let v večini primerov misija nemogoče. :)
Jaz, če med delovnimi dnevi spim okrog 6 ur, je to super, en dan v tednu si lahko privoščim tudi samo dobre 4 urce in še vedno normalno funkcioniram... :D

estons ::

Vsi, ki se hvalite z manj kot 8 ur spanca, si delate medvedjo uslugo. https://www.nhs.uk/live-well/sleep-and-...

Fuks ::

Trik pomanjkanja spanja je v veliki meri v tem, da človek zelo težko presodi ali je res 100% naspan ali ne. Efekti so lahko zelo mili in jih ne opazimo. Kot npr pomanjkanje volje, več frustracije, slabša čustvena stabilnost. Ni vedno le pomanjkanje koncentracije - ta ponavadi nastopi kasneje ko so stvari hujše.

genesiss ::

Zelo priporočam to knjigo:
https://www.amazon.com/Why-We-Sleep-Unl... (Obstaja tudi prevod v SLO)

To je pa njegovo predavanje: https://www.ted.com/talks/matt_walker_s...

thetech ::

estons je izjavil:

Vsi, ki se hvalite z manj kot 8 ur spanca, si delate medvedjo uslugo. https://www.nhs.uk/live-well/sleep-and-...

Pa saj lepo piše :

Most of us need around 8 hours of good-quality sleep a night to function properly – but some need more and some less.

bbbbbb2015 ::

thetech je izjavil:

estons je izjavil:

Vsi, ki se hvalite z manj kot 8 ur spanca, si delate medvedjo uslugo. https://www.nhs.uk/live-well/sleep-and-...

Pa saj lepo piše :

Most of us need around 8 hours of good-quality sleep a night to function properly – but some need more and some less.


Jah, točno. V moji družini je oče vedno malo spal, dedek po očetovi strani tudi. To so (še zdaj, moj oče) tako aktivni ljudje, da so kar radioaktivni. Moj dedek je umrl, čez 90 let star.

Zato naj mi wannabe remote skrbniki za dobro počutje naj ne solijo pameti. Toliko sem star, da sam vem, kaj je dobro zame. Če se mene loteva utrujenost zaradi neprespanosti, to zaznam takoj, ter se spakiram spat v hipu. Da bi pa spal 8 ur pa ni šanse.

Vice ::

GrX je izjavil:

Vice je izjavil:

Zanimivo... tukaj ko to bereš človek pomisli, da mu manjka 1001 vitamin, elektrolit, itd... Ko prebiraš stroko pa niti ena beseda o teh vitaminih itd...

Zanimivo bi bilo, če bi ti vedel kaj točno iskati..


Zanimivo bi bilo, če bi že dojel, da si dehidriran v IQ in da pusti B12, Q10... raje pri miru.

XLapse ::

Vice je izjavil:

GrX je izjavil:

Vice je izjavil:

Zanimivo... tukaj ko to bereš človek pomisli, da mu manjka 1001 vitamin, elektrolit, itd... Ko prebiraš stroko pa niti ena beseda o teh vitaminih itd...

Zanimivo bi bilo, če bi ti vedel kaj točno iskati..


Zanimivo bi bilo, če bi že dojel, da si dehidriran v IQ in da pusti B12, Q10... raje pri miru.

lol
alien technology

thetech ::

Vice je izjavil:

GrX je izjavil:

Vice je izjavil:

Zanimivo... tukaj ko to bereš človek pomisli, da mu manjka 1001 vitamin, elektrolit, itd... Ko prebiraš stroko pa niti ena beseda o teh vitaminih itd...

Zanimivo bi bilo, če bi ti vedel kaj točno iskati..


Zanimivo bi bilo, če bi že dojel, da si dehidriran v IQ in da pusti B12, Q10... raje pri miru.


Pač nisi razumel, jebiga. Vse imaš napisano na spletu, ampak ti iskanje očitno dela težave. Me sploh ne čudi.

Na tvoj nivo žaljenja pa se ne bom spuščal, ker to ni v mojem intelektualnem dometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

c3p0 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Jah, točno. V moji družini je oče vedno malo spal, dedek po očetovi strani tudi. To so (še zdaj, moj oče) tako aktivni ljudje, da so kar radioaktivni. Moj dedek je umrl, čez 90 let star.


Kvaliteta spanca je precej bolj pomembna, kot kvantiteta.

mahoni ::

GrX je izjavil:

mahoni je izjavil:

GrX je izjavil:

Magic1 je izjavil:

WTF? Zunaj so visoke temperature in vi bi pri zravnikih iskal pomoč?!? Jaz sem tudi zadna dva teda utrujen popoldne. Ali gremo kar vsi k zdravniku?

WTF?? Dolgotrajna utrujenost lahko kaže na resnejše zdravstvene težave, kot so bolezni ščitnice, bolezni srca, sladkorna, itd, itd... Če se ti igraš s svojim zdravjem in vse simptome pripisuješ visoki temperaturi, še ne pomeni, da morajo to početi tudi drugi.

Plus zraven se 10ostalih simptomov, katere OP ne navaja. Tako da sem preprican, da je on zdrav kot dren.

Je pa sedaj skoraj pol devet in OP bi lahko sedaj ze imel rezultate v rokah.

Seveda to ni pogoj. Lep primer je bil moj kolega, ki je bil dva mesecea "samo zaspan". Ko se je odločil, da končno stopi do zdravnika, so mu kmalu zatem ugotovili raka. Pri dobrih 30-tih. Sicr se je vse dobro končalo, lahko pa bi bil razplet drugačen.

Bolezni ščitnice, sladkorna, slabokrvnost so na začetku lahko brez posebnih zankov...dokler ni prepozno..

Kje je imel raka?

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Jah, točno. V moji družini je oče vedno malo spal, dedek po očetovi strani tudi. To so (še zdaj, moj oče) tako aktivni ljudje, da so kar radioaktivni. Moj dedek je umrl, čez 90 let star.


Kvaliteta spanca je precej bolj pomembna, kot kvantiteta.



Mhm... Kvalitetno to spi 1 min jaz pa 8 ur nelvalitetno pa da te vidim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tikitoki ::

GrX je izjavil:

Cruz je izjavil:

Uživaš zadosti soli? Ponavadi se tisti ki se gredo "zdrave prehrane" na veliko izogibajo soli, kar pa sploh ni dobro.


Sol pri utrujenosti ne igra posebne vloge, možno pa je da mu primanjkuje železa. Najpogostejši simptom pomanjkanja železa je ravno utrujenost.

OP: Zakaj ne stopiš do zdravnika? Res ne razumem, zakaj ljudje iščete zdravniške nasvete na tehničnem forumu.


Ker greš k zdravniku in je popolnoma nesposoben Oz. Ne opravi svojega dela?

free_rider je izjavil:

zaradi takih ljudi so dolge čakalne vrste


Idiot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


Mhm... Kvalitetno to spi 1 min jaz pa 8 ur nelvalitetno pa da te vidim


Bedasta izjava (sicer primerna in običajna za ta forum), ker obstaja najmanjša količina potrebnega spanca, pa četudi bi bil 100% kvaliteten.

Mato989 ::

c3p0 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Mhm... Kvalitetno to spi 1 min jaz pa 8 ur nelvalitetno pa da te vidim


Bedasta izjava (sicer primerna in običajna za ta forum), ker obstaja najmanjša količina potrebnega spanca, pa četudi bi bil 100% kvaliteten.


Seveda da se pokaze kako neumna je izjava ki posplosuje da je vedno kvaliteta nad kvantiteto... Bedasta je bila prva izjava ker pac ne drzi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

estons ::

Ameriška vojska je raziskovala minimum potrebnega spanca, da še lahko približno funkcioniraš, in so ugotovili, da gre za cca 4.5-5 ur dnevno.

c3p0 ::

Bi lahko vprašali še osebe, ki prakticirajo polifazično spanje. Mislim, da se v ekstremni obliki, imenovani Uberman, da preživet tudi z dvema urama spanca (na vsake 4h spiš 20 minut).

Seveda obstajajo tudi precej manj ekstremne različice, preden spet kdo skoči v luft. Je pa potrebna disciplina in ne gre iz danes na jutri.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iscem knjige na temo spanje, motivacija, meditacija,

Oddelek: Loža
101359 (1151) Poldi112
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8914134 (11672) Kovač 72-45
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415416 (10504) siddharta42
»

Dnevno zaužitje kofeina. Se s časom efekt zmanjša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609508 (7826) Jakka
»

Spanje ob "nočnem delu", koliko ur?

Oddelek: Loža
345504 (3937) Berserker

Več podobnih tem