» »

Chernobyl serija

Chernobyl serija

Temo vidijo: vsi
««
3 / 14
»»

IL_DIAVOLO ::

boocko je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

To pa ne bo drzalo.

https://www.upworthy.com/you-probably-d...

Citiram:

"By the time the men surfaced from under the reactor, all three were showing signs of severe radiation poisoning. Tragically, none of them survived for more than a few weeks."


Ja, to je "hero story", zadnja vaerzija je drugačna. Da sta dva še živa, eden pa je par let nazaj umrl zaradi srčne bolezni.


Sem našel en novejši članek in ja, imaš prav.

https://www.businessinsider.com/chernob...

boocko ::

A. Smith je izjavil:


Nadalje je v miniseriji že med dogajanjem v elektrarni kar nekaj mrtvih (10?). Glede na wiki članek sta med samim dogodkom umrli dve osebi. Je pa res, da se v uradne razlage še vedno dvomi, morda upravičeno.
During the accident, steam-blast effects caused two deaths within the facility: one immediately after the explosion, and the other compounded by a lethal dose of radiation. Over the coming days and weeks, 134 servicemen were hospitalized with acute radiation syndrome (ARS), of which 28 firemen and employees died in the days-to-months afterward.[11] Additionally, approximately fourteen radiation induced cancer deaths among this group of 134 hospitalized survivors were to follow within the next ten years.


V eksploziji sta samo 2 umrla: Khodemčuk pri pumpah, ga je zasulo in ga niso nikoli našli. Ima spomenik znotraj elektrarne na zidu nekje med trojko in štirico, in pa Šašenok, ki so ga nezavestnega našli in spravili v bolnico, kjer je še isti dan umrl ne da bi se zavedel. Vsi ostali obsevani so umrli kasneje v naslednjih dneh. 4 vojaki so umrli v strmoglavljenju helikopterja. Tako da smrti, ki bi jih lahko neposredno pripisali nesreči, je v resnici malo (par 100, ne gre v tisoče). Ostalo so raki, ki so se pojavili ali pa se bodo, med splošno populacijo in pol milijona likvidatorji. Koliko jih je/bo so bolj statistične ocene, skoraj nemogoče je posamezno smrt pripisati nesreči v desetletjih po njej.

boocko ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Sem našel en novejši članek in ja, imaš prav.

https://www.businessinsider.com/chernob...


:D Haha, mislim da sem o tem govoril ravno z operaterjem na prvi fotografiji linkanega članka, tako da so očitno informacije iz istega vira.

BigWhale ::

boocko je izjavil:

Tudi v seriji je ta odnos kar dobro prikazan. Hudič je, če človek misli, da je najpametnejši. Je pa težko presojati z današnjega zornega kota.


To je tisto kar se po mojem trudijo prikazati. Ce svet ne bi opazil sevanja, bi sovjeti se precej casa skrivali vse skupaj. Verjetno je bilo veliko stvari res narejeno zelo po kavbojsko.

oo7 ::

Druga epizoda je bila zelo dobra.

Invictus ::

Glavna napaka pri nesreči v Černobilu je bil chain of command in izklop avtomatike.

Ko je šlo pa vse narobe, si pa nihče ni upal kršiti ukaza ter rešiti zadevo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LightBit ::

boocko je izjavil:

LightBit je izjavil:

Za RBMK imajo sedaj izboljšane senzorje :)):


Precej izboljšav je bilo narejenih na RBMK, dodali so nekaj fiksnih absorberjev, ki se jih ne da izvleči, in tako reaktor sploh ne obratuje več na nizki moči, zato so tudi morali preiti na bolj obogaten uran; večine varnostnih sistemov se pri delujočem reaktorju ne more več izklopiti; spremembe operativnih procedur; online izračunavanje nekaterih dodatnih parametrov in prikaz v kontrolni sobi. Ja, prej se je par parametrov (npr. reaktivnost) računalo v drugi sobi s 15 minutnim zamikom, vsake toliko časa je izprintan list papirja s 15+ minut starimi podatki tehnik prinesel v kontrolno sobo, kjer so operaterji pregledali, kaj se je dogajalo in je šlo v arhiv. V stacionarnem delovanju, kjer so počasne spremembe, to ni bilo kritično, takrat pri poskusu bi pa morda poznavanje nekaterih trenutnih parametrov sredice prepričalo Dyatlova, da bi prekinil poskus.

Ali morda veš kaj preverjajo z tem poslušanjem?
Nekaj sem bral, da se grafit deformira in ga je potrebno poravljati. Ali je morda kaj v povezavi z tem?

avtek ::

Super serija, zadovoljen z njo. Kar bode v oči je (zame) angleški jezik. Še najbolj me je zmotil sestanek par ur po nesreči, prikličejo vse "pomembneže" in imajo ob 5ih zjutraj sestanek v angleščini :)

boocko, noroooo, hvala za razsvetljenje. Z veseljem sem prebral vsako tvojo besedo!

oo7 ::

Tale se mi je zdel tako znan pa sploh nisem vedel kam bi ga dal.


Potem pa sem na koncu videl ime igralca Stellan Skarsgard mi je bilo pa takoj jasno.

Bwaze6 ::

Ni šans, da bi to snemali v ruščini - američani ne gledajo zadev s podnapisi. Razen če je o Jezusu, mogoče.

Jaz sem čisto zadovoljen s tem, kar so naredili - duha 80' v raznih pisarnah, avlah in bolnicah so tako dobro zadeli, da skoraj čutiš itison pod nogami in vohaš cigatetni dim...

Outcast ::

oo7 je izjavil:

Tale se mi je zdel tako znan pa sploh nisem vedel kam bi ga dal.


Potem pa sem na koncu videl ime igralca Stellan Skarsgard mi je bilo pa takoj jasno.


Floki's father LOL:))

Drugače je pa tudi meni serija zelo dobra kljub angleščini, ki mi u bistvu sploh ni moteča + še kaj se bom(o) naučili zravn:D

Nikec3 ::

Bwaze6 je izjavil:

Ni šans, da bi to snemali v ruščini - američani ne gledajo zadev s podnapisi. Razen če je o Jezusu, mogoče.

Jaz sem čisto zadovoljen s tem, kar so naredili - duha 80' v raznih pisarnah, avlah in bolnicah so tako dobro zadeli, da skoraj čutiš itison pod nogami in vohaš cigatetni dim...

Ruščina malo manjka, čeprav ni prehudo.

Recimo Narcosi bi bili čisto nekaj drugega, če bi latinosi govorili v angleščini. Enostavno rabiš "plata", "puta madre" in "pendejo" v seriji ki govori o kartelih. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Okapi ::

Saj preklinjali bi še vedno lahko v drugem jeziku.

Gogyto ::

Zelo dobra knjiga na to temo je Černobilska molitev Svetlane Aleksievič. Prebral par let nazaj.

Boocko, vsa čast za poste v temi!

Drugi del vsekakor vreden ogleda.

Izi ::

Se pravi, da nas je samo 3 dni ločilo od Mega eksplozije, ki bi četrtino našega planeta za naslednjih 100 let naredila nemogoče za življenje.
Vprašanje kolikokrat v zgodovini smo se že takole za las izognili globalni katastrofi, pa sploh nič ne vemo o tem.

Okapi ::

Močno dvomim, da bi bilo to res - da bi bile posledice res tako hude. IMHO spada v kategorijo "kitajskega sindroma".

Invictus ::

Izi je izjavil:

Se pravi, da nas je samo 3 dni ločilo od Mega eksplozije, ki bi četrtino našega planeta za naslednjih 100 let naredila nemogoče za življenje.
Vprašanje kolikokrat v zgodovini smo se že takole za las izognili globalni katastrofi, pa sploh nič ne vemo o tem.

Jedrski reaktorji ne morejo eksplodirati z jedrsko eksplozijo, ker

- gorivo ni dovolj prečiščeno
- težko doseči kritično maso
- sprožiti jedrsko eksplozijo ni ravno mačji kašelj.

Gre samo za avtorski populizem v smislu povečanja zanimanja in naklade >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

boocko je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

To pa ne bo drzalo.

https://www.upworthy.com/you-probably-d...

Citiram:

"By the time the men surfaced from under the reactor, all three were showing signs of severe radiation poisoning. Tragically, none of them survived for more than a few weeks."


Ja, to je "hero story", zadnja vaerzija je drugačna. Da sta dva še živa, eden pa je par let nazaj umrl zaradi srčne bolezni.


Sem našel en novejši članek in ja, imaš prav.

https://www.businessinsider.com/chernob...

Pri Rusih nikoli ne veš. So sposobni 3 junake zamenjat z drugimi tremi "junaki", ki živijo srečno do konca svojih dni.

Jedrski reaktorji ne morejo eksplodirati z jedrsko eksplozijo, ker

Sej niso rekli, da bi nastala jedrska eksplozija, bila bi navadna eksplozija, ki bi funkla v luft še ostalih 97 procentov jedrskega goriva, ki bi ga potem raznašalo naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gogyto ::

Invictus je izjavil:

Izi je izjavil:

Se pravi, da nas je samo 3 dni ločilo od Mega eksplozije, ki bi četrtino našega planeta za naslednjih 100 let naredila nemogoče za življenje.
Vprašanje kolikokrat v zgodovini smo se že takole za las izognili globalni katastrofi, pa sploh nič ne vemo o tem.

Jedrski reaktorji ne morejo eksplodirati z jedrsko eksplozijo, ker

- gorivo ni dovolj prečiščeno
- težko doseči kritično maso
- sprožiti jedrsko eksplozijo ni ravno mačji kašelj.

Gre samo za avtorski populizem v smislu povečanja zanimanja in naklade >:D.


Mislim, da ni govora o jedsrki eksploziji temveč o nevarnosti, da bi se ob preveč vode v zbiralnikih le-ta uparila in ustvarila dovolj pritiska, da bi odf*kalo pokrove še na drugih reaktorjih in ko bi se ta oblak potem dvignil v ozračje, bi prišlo do (še večje) katastrofe za celoten kontinent.

thetech ::

Sem pogledal 3 dele in lahko rečem da je serija več kot odlična.

BigWhale ::

Vseen je slo po mojem za pretiravanje o tej exploziji. Katastrofa bi bila precej vecja ampak verjetno ne takih razseznosti kot so v nadaljevanki povedali. :)

kow ::

Pogledal 1. del:
- ZELO zanimiva tema
- dobra produkcija in igra
- prevec karikirano (ne poznam dejstev, ampak dvomim da ni veliko sprememb zaradi "dramaturskih" potreb)
- v ruscini bi bila serija veliko pristnejsa, malo prevec angleski feeling ima..

Magic1 ::

Glede posledic eksplozije so verjetno pretiraval. So pa drugače kar natančno opisali, kako naj bi do tega prišlo.
Z nasipanjem peska na reaktor so preprečili širjenje radioktivnih smeti. Pač so dal gor pokrov. To seveda dodatno zadržuje temperaturo, katera začne taliti okolico reaktorja in tudi pesek se spreminja v lavo. Ko bi se to razširilo do tankov vode, bi se zgodil scenarij vročega olja in vode. To pa bi potem povzročilo, da bi se vsa vsebina reaktorja raztrosila naokoli (v seriji so predvidevali, da bi tudi ostala jedra s tem šla v luft).
Magic

abyssus ::

V seriji noben ni želel/ni znal razložiti, kako lahko jedro raznese. Zakaj? Nisem vešč na tem področju.

BigWhale ::

abyssus je izjavil:

V seriji noben ni želel/ni znal razložiti, kako lahko jedro raznese. Zakaj? Nisem vešč na tem področju.


Verjeli so, da imajo reaktor, ki je narejen tako, da v njem nic ne more explodirati. In kar se tice fizije je v bistvu res, stvar ne more explodirati tako kot explodira atomska bomba. Prav tako ni ostalih reci, ki bi bile vnetljive in eksplozivne, v nekih normalnih pogojih delovanja reaktorja. Ampak para lahko se vedno explodira pod pravimi pogoji. :)

cebelar123 ::

Zanimiva maketa Chernobyla



Lepo se vidi obrnjen pokrov reaktorja. Podatki o teži so spet različni ampak zasledil sem od 500-2000ton.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Saj se da poračunat, premer in debelina sta znana.
Dejansko pa za dvig pokrova niti ni potreben pretirano visok tlak, le dovolj "prepiha" mora biti, torej volumna plinov ki ga poženejo v luft.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

avtek ::

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)

Magic1 ::

abyssus je izjavil:

V seriji noben ni želel/ni znal razložiti, kako lahko jedro raznese. Zakaj? Nisem vešč na tem področju.


avtek je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)

Kako pa misliš tja pridet? Zelo fajn dozo radioktivnosti dobiš že na letalu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PunkDude ::

avtek je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)

Kolega je šel. Samega Černobila seveda ni šlo obiskat. Ne vem kako je danes. Pripyat pa brez problema. Priljubljena turistična točka.

Officially, yes it is safe to visit the zone, provided that you follow the rules set out by the Chernobyl administration. During your time in the zone, you will pass through areas of high radiation, however you are not in these places long enough to risk the radiation causing any detriment to your health.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PunkDude ()

slot1 ::

thetech je izjavil:

Sem pogledal 3 dele in lahko rečem da je serija več kot odlična.


ne zjbavi...sele dva sta zunej...

a gledamo isto?

https://m.imdb.com/title/tt7366338/epis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slot1 ()

Nikec3 ::

avtek je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)

Resno razmišljam, da bi si to nekako zorganiziral. Me bolj vleče kot kakšen Miami. ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

IL_DIAVOLO ::

Kar dobro spim ponoci, ne rabim sevanja. Zaenkrat se ne 8-)

s1m0n ::

Če spiš sam pol še gre...

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kow ::

Rusi bodo vedno Rusi :D

A. Smith ::

Itak. Zakaj bi pustili tako lepo priložnost za političen spin vnemar? :))
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Obstaja podcast za serijo, ki vsebuje komentarje režiserja. Očitno je Dyatlov res zanikal dejansko stanje, Fomin še bolj.

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

blay44 ::

Ah daj no. Počilo je ko prasica. Štiri ekipe, štirih reaktorjev so bile na delovnih mestih. Kdor je šel pogledat je cepnil ko muha. V mestu so slišali in videli. Večinoma pa so to bili zaposleni v elektrarni. Usrali so se.
Kamikaz jim je primanjkovalo.

A. Smith ::

Individual involvement in the Chernobyl disaster @ Wikipedia

Dyatlov went to the backup control room, pressing the AZ-5 button there and disconnecting power to the control rod servodrives; despite seeing the graphite blocks scattered on the ground outside the plant, he still believed the reactor was intact. Kudryavtsev and Proskuryakov returned to report the reactor damage they had seen, but Dyatlov insisted what they had seen was the results of an explosion of the emergency tank, claiming the explosion of the 110 m3 tank at Level +71 was sufficient to destroy the central hall roof. Dyatlov reported his assumptions as reality to Bryukhanov and Fomin, the higher-level managers. In the corridor, he met Genrikh and Kurguz and sent them to the medical station. He ran to the control room of Block 3, ordered Bagdasarov to shut down Reactor 3, then returned to control room 4 and ordered Akimov to call the daytime shift and get people to the affected unit; namely Lelechenko, whose crew had to remove hydrogen from the Generator 8 electrolyzer. At 2:00, Dyatlov ordered Akimov to feed water to the reactor, and together with Gorbachenko went to survey the plant from the outside. Despite seeing the fuel and graphite scattered around, he still believed the reactor was intact. They then returned to the control room. At 5:00 AM, he got sick and together with Gorbachenko went to the medical unit. Fomin replaced him at his post with Sitnikov.

Zapisano 2013, a brez virov. Potem pa ugibaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

otago ::

avtek je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)


Priporocam. Cirka 100eur. Shuttle oz. bus te zapelje naokrog elekrarne. Nekaj urni potep po Pripyatu, obisk bazena, ucilnic, lahko gres v bloke na vrh, vrtiljak, pokopalisce robotov. Bi rekel, da vsak letni cas prinese poseben pogled. Enkrat bi sel se pozimi. Ko je zelenje, nimas obcutka da si v mestu, ampak nekje v parku. Lahko zdruzis z obiskom radarske instalacije Duga 2, obiska silosa jerdrskih konic. S Kijeva imas druge opcije, ce te zanima vojascina: strelisca, tankovski poligon itd... Mesto je neverjetno nadzorovano, posledicno varno za turista. Lahko ZS, sel lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

blay44 ::

A.Smith jaz mislim, da so vsi v svojih glavah začeli preračunavati. Nekateri pa so zmrznili.
Kolikor jaz vem o USSR, je bila že dovolj beseda, majhna emocija, kaj šele dejanje, da si bil ob glavo.

Glede obiska. Naravno sevanje je 100nS/h. Povrečno sevanje v Černobilu, daleč stran od sredice je 5uS/h.
Povečanje rakavih obolenj se začne pri dozi pod 100mS. Radiacijska bolezen pa 500mS.
Zdej, takih stvari v naši kur***vi šoli ne učijo. Maš pa polno sranja, večinoma krneki, ki omogoča stati inu obstati samo birokratom.

A. Smith ::

blay44 je izjavil:

A.Smith jaz mislim, da so vsi v svojih glavah začeli preračunavati. Nekateri pa so zmrznili.
Kolikor jaz vem o USSR, je bila že dovolj beseda, majhna emocija, kaj šele dejanje, da si bil ob glavo.

Leta 1986 je bila USSR precej manj ekstremna, kot recimo 1970, saj je po 1990 tako ali razpadla. Vsekakor so tisti v elektrarni v glavi preračunali številke, možne razplete in posledice. In so si mislili, če je reaktor počil, potem smo itak mrtvi -> treba se je osredotočit na scenarij, v katerem preživimo.

Kar je noro je to, da so to tolažilno razlago kaj hitro sprejeli tudi vsi nadrejeni, skeptike pa postavili v kot. Nasploh jih je večina takrat verjela, da reaktor ne more nasilno eksplodirati (so pa razumeli, da se lahko stali), ker ni bilo znane teorije, po kateri bi se to lahko zgodilo. Megla se je razkadila šele, ko jih je potipala mednarodna javnost.

Če so realnost res odklanjali do te mere, kot je prikazano v filmu - in izgleda, da so jo res -, potem je 5 let zapora, kolikor so ga morali odgovorni prestati, odločno premalo. Enega izmed glavnih inženirjev, Sitnikova, so pod vojaško prisilo (naredi, ali pa boš ustreljen) poslali na streho, da pogleda v notranjost reaktorja. Nalogo je izpolnil in pri tem prejel smrtno dozo sevanja (po Wiki navedbah je umrl po dobrem tednu). Stanje je prišel nazaj javit še priseben, nakar so ga odslovili, češ tebi se blede.

blay44 je izjavil:

Zdej, takih stvari v naši kur***vi šoli ne učijo. Maš pa polno sranja, večinoma krneki, ki omogoča stati inu obstati samo birokratom.

Podobno kot v USSR :))
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Ales ::

blay44 je izjavil:

Kolikor jaz vem o USSR, je bila že dovolj beseda, majhna emocija, kaj šele dejanje, da si bil ob glavo.
Če bi folk manj nasedal na propagando, zahodno ali vzhodno, vseeno, bi bilo tudi fajn.

blay44 ::

No ja. Slišal sem tako. Lahko, da ni res.
PA še zgoraj sem mere označil v siemensih namesto sievertih. Pravilno je Sv.
Na sendvič se mi je mudilo!:)

dronyx ::

otago je izjavil:

avtek je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)


Priporocam. Cirka 100eur. Shuttle oz. bus te zapelje naokrog elekrarne. Nekaj urni potep po Pripyatu, obisk bazena, ucilnic, lahko gres v bloke na vrh, vrtiljak, pokopalisce robotov.

Obvezno obiskati Sidorovicha. Upam da ima še vedno popust na vodko in ostale obvezne zaloge za v Cono.

dronyx ::

V tretjem delu so prikazani precej šokantni posnetki iz bolnice v Moskvi, kjer so zdravili tiste z radiacijskimi boleznimi. Upam da so pretiravali, ker kot je prikazano v seriji telo izgleda kot bi bilo povsem sežgano. Ti iz kontrolne sobe niso dobili klasičnih opeklin, ampak visoko dozo radiacije.

boocko ::

avtek je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje / predsodki glede obiska Černobila in Pripjata? :)


Nobenih težav, ker moraš itak imeti s seboj licenciranega vodiča, ki te ne bo peljal stran od uhojenih poti. Tudi nobene zaznavne dodatne doze ni, preverjeno. Če pa ilegalno rineš v klet bolnišnice ali tovarne Jupiter ali zbezljaš v gozd, pa lahko pričakuješ večje doze in tudi kontaminacijo (odsvetujem). Poglej si videe na youtube, je ogromno tega.

Od lani se da dogovorit tudi za obisk notranjosti elektrarne (kontrolna soba dvojke, pumpe trojke...)

boocko ::

blay44 je izjavil:

Povrečno sevanje v Černobilu, daleč stran od sredice je 5uS/h.


V resnici cca 10x manj, okoli 0.5 uSv/h.
5-10 je ko se pelješ skozi rdeči gozd (kak kilometer) ali na odpadu radiaktivne mehanizacije, tudi okoli betonskega znaka Pripjat. Pri razglednem kolesu je okoli 0.8, v pristanišču 1uSv/h, nedograjeni hladilni stolpi 2 uSv/h. Večinoma pa kar 0.2 do 0.4 uSv/h.

boocko ::

Izi je izjavil:

Se pravi, da nas je samo 3 dni ločilo od Mega eksplozije, ki bi četrtino našega planeta za naslednjih 100 let naredila nemogoče za življenje.
Vprašanje kolikokrat v zgodovini smo se že takole za las izognili globalni katastrofi, pa sploh nič ne vemo o tem.


To je bila možnost nevarnosti. V resnici do vode ne bi prišla tako velika količina, da bi prišlo do eksplozije, večina lave se je prej shladila, ampak tega seveda takrat ni bilo mogoče predvideti in vedeti. Še kaj drugega ni bilo jasno, kaj šele, kaj se dogaja znotraj sredice. Zato so se odločili vodo odstraniti in pripraviti hlajenje pod reaktorjem.
Aftermath (danes, s pozicije "po bitki je lahko biti general") kaže, da je bilo precej žrtev in žrtvovanj nepotrebnih. Preprečitev širjenja požarov proti trojki, evakuacija zaposlenih, takojšnje zaklanjanje prebivalstva v zaprtih prostorih in splošna prepoved uživanja pridelane hrane 100km okoli (vključno z Belorusijo), bi izjemno zmanjšalo število žrtev (kratkoročnih in dolgoročnih).
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jedrske nesreče in obveščanje javnosti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25040961 (23110) jype
»

Roboti popraskali ostanke jedrskega goriva v Fukušimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6215457 (11167) blay44
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398109653 (86991) Pyr0Beast

Več podobnih tem