» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
14 / 24
»»

RockyS ::

celje je izjavil:

gorenjska banka ima se cel mesec in pol 1.5. fix obrestna mera. pogoj zavarovanje nepremicnine in zivljensko.
to je brez vez in bluzenja.

uni-shit-creditbank pa nateguje folk. najmanj 2.3.

dh se v poslovalnici spusti do max 2.1.


GB:100k/121 mesecev, EFOM 1.73% (13€/mesec je paket) , hipoteka + zavarovanje. OM bi se lahko znižala, če vzameš še varčevanje, minimalno 40€/mesec. Drugih zavarovanj ne moreš vinkulirat.

maticb492 ::

To garant nimaš zavarovanje za primer smrti ampak imaš še zraven nekaj ekstra, verjetno vv primeru hujših bolezni itd.

Jaz imam stopničasto padajoče zavarovanje samo in izključno za primer smrti, ki je vinkulirano direkt k banki. Tisto za hude bolezni pa to je ločeno, in to ni pogoj.

Stvar je pa poceni ravno zato ker je padajoča, torej vsako leto se znesek zavarovanj zmanjša za odplačano glavnico.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

RockyS ::

Paket sem mislil vodenje trr, mobilna banka,mastercard... https://www.gbkr.si/top-paket/


Zavarovanje je 7€/mesec, mislim da 7 ali 8 let.

Bostjan_321 ::

RockyS je izjavil:

celje je izjavil:

gorenjska banka ima se cel mesec in pol 1.5. fix obrestna mera. pogoj zavarovanje nepremicnine in zivljensko.
to je brez vez in bluzenja.

uni-shit-creditbank pa nateguje folk. najmanj 2.3.

dh se v poslovalnici spusti do max 2.1.


GB:100k/121 mesecev, EFOM 1.73% (13€/mesec je paket) , hipoteka + zavarovanje. OM bi se lahko znižala, če vzameš še varčevanje, minimalno 40€/mesec. Drugih zavarovanj ne moreš vinkulirat.



To je odlična ponudba 1.73 eFOM.

Jaz sej najbolje dobil NLB 1.85, sam želijo imeti najdražji bančni paket in zavarovanje Vita.
Vse ostalo je že okoli 2%, Sprkasse in Unicredit pa celo 2.3. Pa DBS recimo ne da več FOM nad 10 let.

Nasploh bi rekel, da bankam trenutno ni v interesu prodajanje kreditov, vsaj ne takih s fiksno OM. Niti ne trzajo kaj dosti na konkurečne ponudbe, vse je bolj v smislu vzemi ali pusti.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

maticb492 je izjavil:

Zavarovanje in življensko je skoraj vsepovsod pogoj... Sploh pa, kdo sploh vzame kredit in se ne zavaruje??? To je IMO neodgovorno do družine oz. partnerja. Kaj če jutri busu bremze crknejo in te zbije na prehodu za pešce? Za tistih 100EUR letno da toliko komplicirate, resno lol...


Treba se je samo zdilat za dobro ceno zavarovanja.

Ne vem, lahko imas poleg kredita tudi prihranke s katerimi lahko odplacas hiso, ce je potreba. V teh casih so bili krediti tako poceni, da se jih je splacalo vzeti tudi, ce si pri sebi imel denar.

l0g1t3ch ::

Smurf je izjavil:


Ne vem, lahko imas poleg kredita tudi prihranke s katerimi lahko odplacas hiso, ce je potreba. V teh casih so bili krediti tako poceni, da se jih je splacalo vzeti tudi, ce si pri sebi imel denar.


Jaz imam 1,1 efektivne spremenljive OM. In če misli iti euribor kaj preveč gor, bom pač poplačal kredit. Sicer ne vsega ampak če gledam kar sm odplačal in kar je prihrankov lahko pokrijem 50%-60%.
Potem se pa tudi višanje euribor bistveno manj pozna.

Sicer pa če se napoveduje EURIBOR na 1% do konec leta, potem valda ne bodo banke dajale fiksne OM pod 2%.

Je pa vprašanje za miljon €, do kje se sploh lahko viša euribor, preden zaškripljejo finance držav. Da ne bomo imeli spet Grčije.
Strašenje z 2% je pomoje samo strašenje, ker potem bo kredit naš zadnji poblem :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

OneYellow ::

Ja samo, če ne bo 2% (oz. več) imamo pa spet druge probleme? Kakor koli obrneš, imamo očitno probleme. Vprašanje za Nobelovo kako se izviti. :)

IgorCardanof ::

l0g1t3ch je izjavil:

Smurf je izjavil:


Ne vem, lahko imas poleg kredita tudi prihranke s katerimi lahko odplacas hiso, ce je potreba. V teh casih so bili krediti tako poceni, da se jih je splacalo vzeti tudi, ce si pri sebi imel denar.


Jaz imam 1,1 efektivne spremenljive OM. In če misli iti euribor kaj preveč gor, bom pač poplačal kredit. Sicer ne vsega ampak če gledam kar sm odplačal in kar je prihrankov lahko pokrijem 50%-60%.
Potem se pa tudi višanje euribor bistveno manj pozna.

Sicer pa če se napoveduje EURIBOR na 1% do konec leta, potem valda ne bodo banke dajale fiksne OM pod 2%.

Je pa vprašanje za miljon €, do kje se sploh lahko viša euribor, preden zaškripljejo finance držav. Da ne bomo imeli spet Grčije.
Strašenje z 2% je pomoje samo strašenje, ker potem bo kredit naš zadnji poblem :))


Svicarski franki all over again. Super.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

l0g1t3ch ::

https://siol.net/posel-danes/novice/lag...

Evropska centralna banka (ECB) je pripravljena na dvig obrestnih mer v juliju in septembru, ki bi pomenil konec negativne obrestne mere, je danes po poročanju tujih medijev sporočila njena predsednica Christine Lagarde. To je njena prva javna napoved dveh dvigov obrestnih mer v kratkem času, ki so jo njeni kolegi sicer napovedovali že nekaj časa.


Torej bodo imetniki spremenljivih OM, nasledniki CHF osmoljencev ?

Me zanima kakšen bo 6m euribor za drugo polovico leta. Ali bom do konca leta še plačeval efektivnih 1,1 sl bom že poplačeval prej.

Sicer pa kot rečeno konec negativnega euriborja še nič ne pomeni, če ta ostane pod 1% ali celo pod 0,5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

ginekk ::

IgorCardanof je izjavil:



Svicarski franki all over again. Super.


Sploh ni primerljivo, tam ti je glavnica izražena v domači valuti zrastla toliko, da si po 10 letih plačevanja bil dolžan več kot na začetku. Again "glavnica izražena v domači valuti", preden kdo skoči. Pa tudi LIBOR je bil večji od 0%..

Tu, če lahko še vedno plačuješ te korigirane obroke zaradi dviga EURIBOR, ni šans in tveganja da ti kakorkoli zraste glavnica.

IgorCardanof ::

Že že. Se bova slišala čez 10 ali pa 20 let, ko bo folk govoril naokoli, kako ni vedel, da se lahko obrestna mera tako poveča in da banke niso povedale, da so tveganja etc.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:



Svicarski franki all over again. Super.


Sploh ni primerljivo, tam ti je glavnica izražena v domači valuti zrastla toliko, da si po 10 letih plačevanja bil dolžan več kot na začetku. Again "glavnica izražena v domači valuti", preden kdo skoči. Pa tudi LIBOR je bil večji od 0%..

Tu, če lahko še vedno plačuješ te korigirane obroke zaradi dviga EURIBOR, ni šans in tveganja da ti kakorkoli zraste glavnica.


Bistvo je da se ti je tudi pri CHF kreditih V CHF glavnica zniževala... to da butlji delajo za EUR ni problem banke ampak problem tistih ki so si vzeli še eno spremenljivko v kredit...

Saj zdaj tudi... če gre OM hipotetično na 40% bomo si krivi tisti ki mamo spremenljivo ne pa banke za moje pojme.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Pa daj ena fora je zebsedaj v teku... Neupostevanje negativnega euriborja, ceprav v pogodbi pise, da v minus ne gre. Ker kapica samo v eno smer, na skodo kreditojemalca, ni ok. Tuko pravijo.

IgorCardanof ::

To me tudi zanima kako poteka. Takrat sem videl novico, potem pa ni blo nič več o tem v medijih. Bomo lahko spravli te bančne nategune v zapor?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Spura ::

jabe je izjavil:

Pa daj ena fora je zebsedaj v teku... Neupostevanje negativnega euriborja, ceprav v pogodbi pise, da v minus ne gre. Ker kapica samo v eno smer, na skodo kreditojemalca, ni ok. Tuko pravijo.
Ko podpisujejo pogodbo je vse uredi, pol k se pa kej obrne proti njim je pa "ne fer" in mora drzava narest "da bo fer". Za tele spremenjive OM bodo spet iste fore kot za svicarske kredite. Folk si naredi izracune z 0% EURIBORjem in vzame kredit za 25 let, kot da bo 25 let 0%.

Zaradi inflacije se kaj zna zgodit da bo 3-4% EURIBOR. Ne mogoce ze to leto, bo pa naslednje.

PrimoZ_ ::

Kot kaže bo letos konec negativnega EURIBOR: https://siol.net/posel-danes/novice/lag...

Glede na trenutne napovedi bo do konca tretjega četrtletja najverjetneje konec negativne obrestne mere," je zapisala prva dama ECB.


Torej naslednje leto preidemo na pozitivni EURIBOR. Kje mislite da bo se bo ustavilo v naslednjih dveh, treh letih ?

johnnyyy ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kot kaže bo letos konec negativnega EURIBOR: https://siol.net/posel-danes/novice/lag...

Glede na trenutne napovedi bo do konca tretjega četrtletja najverjetneje konec negativne obrestne mere," je zapisala prva dama ECB.


Torej naslednje leto preidemo na pozitivni EURIBOR. Kje mislite da bo se bo ustavilo v naslednjih dveh, treh letih ?


Huh težko je reči kaj bo. Če bi moral potegniti vzporednice z 2008 bi rekel, da bo EURIBOR v peaku prišel na neke 2-3%. Takrat je šel do dobrih 5% a je štartal iz dobrih 2%, sedaj štartamo iz -0.5%. Kar koli več bi pomenilo resno inflacijo in rast plač zaradi nje. Če bi ga za dolgo časa navili na višje mere, bi to pomenilo zlom nepremičninskega trga in resno recesijo, kar pa načeloma bankam ni v interesu. Še posebej jim ni v interesu, da se ljudem zameri VOM, saj bi s tem izgubili neposredno možnost regulacije trga.

karafeka ::

Kaj še nimamo dovolj visoko resne inflacije? Kaj bi rad mel 20%? Pa ko bo prišla jesen, bo še višja, saj bruseljčki že nekaj časa govorijo o 19 stopinjah in pešhondi, da nas pripravijo mentalno.
Je pa res, če začnejo z višanjem obrestnih mer na ECB in "bojem" proti inflaciji, bodo imele države z višjim javnim dolgom takoj probleme z odplačevanjem in se lahko poslovimo od eura. Že v finančni krizi je bilo na knap.

johnnyyy ::

karafeka je izjavil:

Kaj še nimamo dovolj visoko resne inflacije? Kaj bi rad mel 20%? Pa ko bo prišla jesen, bo še višja, saj bruseljčki že nekaj časa govorijo o 19 stopinjah in pešhondi, da nas pripravijo mentalno.
Je pa res, če začnejo z višanjem obrestnih mer na ECB in "bojem" proti inflaciji, bodo imele države z višjim javnim dolgom takoj probleme z odplačevanjem in se lahko poslovimo od eura. Že v finančni krizi je bilo na knap.


Če pogledamo zgodovino SIT, smo imeli inflacijo, kot jo imamo danes vsako leto obstoja valute - če odmislimo prvih nekaj let ko je bila tudi 10 krat višja. Pa smo kljub temu preživeli. Treba se je zavedati, da večina razvitega sveta v zadnjih 50 letih ni imela takšne inflacije in zato je danes panika. Z višanjem OM bodo banke naredile svoje, mediji s strašenjem svoje in tako se bodo v roku parih letih stvar izboljšale.

HoneySchnaps ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kot kaže bo letos konec negativnega EURIBOR: https://siol.net/posel-danes/novice/lag...

Glede na trenutne napovedi bo do konca tretjega četrtletja najverjetneje konec negativne obrestne mere," je zapisala prva dama ECB.


Torej naslednje leto preidemo na pozitivni EURIBOR. Kje mislite da bo se bo ustavilo v naslednjih dveh, treh letih ?



Mešate obrestno mero ECB-ja na depozite ter 6M EURIBOR, ki ga banke upoštevajo za referenco pri kreditih. 6M EURIBOR je že prejšni teden prišel zelo blizu 0%.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

maticb492 je izjavil:

Zavarovanje in življensko je skoraj vsepovsod pogoj... Sploh pa, kdo sploh vzame kredit in se ne zavaruje??? To je IMO neodgovorno do družine oz. partnerja.


Spk nima pogoja življenjskega zavarovanja. Kdo se ne zavaruje? Verjetno odvisno od višine obroka. Če pol družinskega prihodka daš za obrok, potem je zavarovanje nujno. Če daš 300 eur za obrok, bi ga zmogel plačevati tudi partner sam. Fino je pa imeti tudi kaj privarčevanega (npr. znesek, ki bi ga sicer dal za zavarovanje :)). Drugače pa v primeru smrti partnerja se itak vse na glavo obrne in je najprej, ali je sploh smiselno še živeti na obstoječi lokaciji na podani kvadraturi itd. Velikokrat se take družine združijo s primarno družino potem, ker je vse lažje.

Mato989 ::

ZAVAROVANJE NE SME BITI POGOJ... jaz imam 34k stanovanjskega kredita brez 1 zavarovanja...

če katera banka vsiljuje zavarovanje jo prijavite ZPS...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Ni pogoj, je pa lahko pogoj za ugodnejše pogoje. Tistih tvojih 34k je pa že vprašanje če je psloh smiselno zavarovati tako nizko vsoto.

RockyS ::

Mato989 je izjavil:

ZAVAROVANJE NE SME BITI POGOJ... jaz imam 34k stanovanjskega kredita brez 1 zavarovanja...

če katera banka vsiljuje zavarovanje jo prijavite ZPS...


Kot ti je predhodnik napisal.
Banka ima v ponudbi 1.6%FOM ob sklenitvi zavarovanja (mislim da 7-8EUR/mesec), ki ga plačuješ 3/4 kreditnega obdobja.
Brez tega je FOM 1.8%.

*Podatki izpred enega meseca na GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

l0g1t3ch ::

RockyS je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ZAVAROVANJE NE SME BITI POGOJ... jaz imam 34k stanovanjskega kredita brez 1 zavarovanja...

če katera banka vsiljuje zavarovanje jo prijavite ZPS...


Kot ti je predhodnik napisal.
Banka ima v ponudbi 1.6%FOM ob sklenitvi zavarovanja (mislim da 7-8EUR/mesec), ki ga plačuješ 3/4 kreditnega obdobja.
Brez tega je FOM 1.8%.

*Podatki izpred enega meseca na GB.


Te ponudbe je konec od včeraj.
Torej vsi, ki niso imeli podpisane pogodbe že v ponedeljek, odpadejo. Nova OM je 2,5%

Poleg tega je sedaj že članek v delu, na naslednji euribor 6m gre v +. Free money no more.

celje ::

sigurno? ker njihova akcija naj bi trajala do konca 6/2022. njihove besede prejsnji teden v petek.

l0g1t3ch ::

To je bila jutranja debata na kavi, sodelavec je zvisel pri kreditu.

kikach ::

Dobil ta teden ponudbe za hipotekarni kredit 200k okoli 2.4%. Gorenjska banka 1.9% vendar so mi njihovi pogoji nesprejemljivi.

RockyS ::

Daj vsaj napiši kaj pomeni 2.4%, je to efektivna, fiksna, variabilna, kako obdobje, dodatne zahteve banke (zavarovanja in podobno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Invictus ::

Nemčija in Avstrija imata fiksno obrestno mero za 20 let že na 3,8%
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kikach ::

RockyS je izjavil:

Daj vsaj napiši kaj pomeni 2.4%, je to efektivna, fiksna, variabilna, kako obdobje, dodatne zahteve banke (zavarovanja in podobno)


Vse fiksna. Variabilno lahko dobiš za 1.3%. Pri Sparkasse za 2.4% nobenih dodatnih zahtev, razen zavarovanja nepremičnine, kar pa je standard.

wcpapir ::

1.3 obrestna 10k kredita 10let
Kolk lah teh 90eur zaniha obrok v najslabsem primwru ce pride euribor recimo na 5% obstaja kak simulator?

Stellungnah ::

kikach je izjavil:

Dobil ta teden ponudbe za hipotekarni kredit 200k okoli 2.4%. Gorenjska banka 1.9% vendar so mi njihovi pogoji nesprejemljivi.


Kaj je narobe s pogoji Gorenjske banke?

kuglvinkl ::

wcpapir je izjavil:

1.3 obrestna 10k kredita 10let
Kolk lah teh 90eur zaniha obrok v najslabsem primwru ce pride euribor recimo na 5% obstaja kak simulator?


Mortage calculator, pa vnesi spremenljivke. Tut na papir bi moralo it ;).
Your focus determines your reallity

l0g1t3ch ::

wcpapir je izjavil:

1.3 obrestna 10k kredita 10let
Kolk lah teh 90eur zaniha obrok v najslabsem primwru ce pride euribor recimo na 5% obstaja kak simulator?


https://www.zps.si/index.php/component/...

Tule si poracunaj, ni neke sile.

kuglvinkl ::

Se prav, na 250k stare efektivne, recmo okol 1.7.-1.8 in zdaj 2.4 je od odoka 20k razlike na koncu. Neprijetna situacija, za tiste, ki se niso odlocili lani za nakup med sila skromno ponudbo.
Your focus determines your reallity

l0g1t3ch ::

kikach je izjavil:

Dobil ta teden ponudbe za hipotekarni kredit 200k okoli 2.4%. Gorenjska banka 1.9% vendar so mi njihovi pogoji nesprejemljivi.


Kaki pa so?
Verjetno kako zavarovanje, če hočeš dobiti dobro ponudbo, potem si pa na istem.

celje ::

nic posebnega kar ne bi hotele tudi druge banke. zivljensko in zavarovanje za hiso. ter racun pri njih.

Likalnik ::

l0g1t3ch je izjavil:

RockyS je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ZAVAROVANJE NE SME BITI POGOJ... jaz imam 34k stanovanjskega kredita brez 1 zavarovanja...

če katera banka vsiljuje zavarovanje jo prijavite ZPS...


Kot ti je predhodnik napisal.
Banka ima v ponudbi 1.6%FOM ob sklenitvi zavarovanja (mislim da 7-8EUR/mesec), ki ga plačuješ 3/4 kreditnega obdobja.
Brez tega je FOM 1.8%.

*Podatki izpred enega meseca na GB.


Te ponudbe je konec od včeraj.
Torej vsi, ki niso imeli podpisane pogodbe že v ponedeljek, odpadejo. Nova OM je 2,5%

Poleg tega je sedaj že članek v delu, na naslednji euribor 6m gre v +. Free money no more.


GB ima 1,95% fiksna OM od junija naprej....brat podpisuje jutri pogodbo še za 1,7% fiksna na GB....sedaj se še jaz dogovarjam in sprašujem do kdaj traja ta akcija po 1,7% pa niso nekaj zgovorni...
ker hočejo še zdržati še te dva dni in potem se OM dvigne....

Old Spice ::

Se prav, na 250k stare efektivne, recmo okol 1.7.-1.8 in zdaj 2.4 je od odoka 20k razlike na koncu. Neprijetna situacija, za tiste, ki se niso odlocili lani za nakup med sila skromno ponudbo.


Mogoče bo ravno to en od dejavnikov, ki bo umiril cene. Splošna inflacija, nafta, hrana in višje obrestne mere. Boljše okolje za tiste, ki kupujejo brez ali z manjšim kreditom.

GregiB ::

Se sprašujem, ali se nam obeta nova "afera", podobna CHF valutnem tveganju... Namreč, že vidim folk, ki bo trdil, da ni bil dovolj dobro seznanjem z obrestnim tveganjem (kaj je to?) če se bo zgodilo, da bo EURIbor močno zasuknil v pozitivo. Zgodovinsko je že bil na 5,4% (6m EURIbor, 2008)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

velikBrokoli ::

Edino pravilno. Jaz tudi pričakujem, da me bo država rešila, ker mi je kripto portfolio padel za 50%. Nihče mi ni omenil, da obstaja tveganje.

ginekk ::

velikBrokoli je izjavil:

Edino pravilno. Jaz tudi pričakujem, da me bo država rešila, ker mi je kripto portfolio padel za 50%. Nihče mi ni omenil, da obstaja tveganje.


Tako je, ko kupuješ neke digitalne žetone direktno od neznancev.
Ko pa se počutiš, da te nategne banka - reguliran ponudnik, ki naj bi najbolje vedel kaj počne - maš ustrezen case za težit.

velikBrokoli ::

ginekk je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Edino pravilno. Jaz tudi pričakujem, da me bo država rešila, ker mi je kripto portfolio padel za 50%. Nihče mi ni omenil, da obstaja tveganje.


Tako je, ko kupuješ neke digitalne žetone direktno od neznancev.
Ko pa se počutiš, da te nategne banka - reguliran ponudnik, ki naj bi najbolje vedel kaj počne - maš ustrezen case za težit.


Kako te je banka nategnila? Ker nisi prebral pogodbe in si špekuliral ter vzel kredit v tuji valuti? Torej bomo reševali neumne kreditojemalce, ki ne razumejo, kako valute delujejo?

GregiB ::

ginekk je izjavil:

Ko pa se počutiš, da te nategne banka - reguliran ponudnik, ki naj bi najbolje vedel kaj počne - maš ustrezen case za težit.


Banka je vedela, kaj počne. In v pogodbah kreditojemalcev in v splošnih pogojih je klavzula, ki opisuje tako valutno, kot obrestno tveganje, kot tudi vse ostale pogoje poslovanja. Potem imaš pa magistre in diplomirane ekonomiste, ki zatrjujejo, da jim pri najemu kredita banka ni dovolj natančno in nazorno povedala, kakšen rizik prevzemajo... Samo čakam, da se bo čez kakšno leto pojavila kakšna profesorica financ in jamrala, kako ni vedela, kaj pomeni tisti EURIbor(6M) zraven številke pri obretsni meri...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

matobeli ::

Sem bil nek v sredini '21 na posvetu v banki in mi je rekel da za 10let bi si sam upal vzet variabilno, več pa ne. Pa še to je zraven navrgel nekaj prepričevanja v stilu "če se euribor dvigne za par % bo itak gospodarska kriza in bo moj kredit še najmanjši problem"

Tko da niso čist nedolžni, bilo mi je pa predstavljeno dejstvo da se lahko dvigne. (Ampak mogoče zgolj zato ker sem vprašal)

ginekk ::

velikBrokoli je izjavil:

ginekk je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Edino pravilno. Jaz tudi pričakujem, da me bo država rešila, ker mi je kripto portfolio padel za 50%. Nihče mi ni omenil, da obstaja tveganje.


Tako je, ko kupuješ neke digitalne žetone direktno od neznancev.
Ko pa se počutiš, da te nategne banka - reguliran ponudnik, ki naj bi najbolje vedel kaj počne - maš ustrezen case za težit.


Kako te je banka nategnila? Ker nisi prebral pogodbe in si špekuliral ter vzel kredit v tuji valuti? Torej bomo reševali neumne kreditojemalce, ki ne razumejo, kako valute delujejo?


Sem samo povedal, da P2P kupovanje mačka v žaklju ne moreš pod nobeno logiko enačit z nakupom storitev od močno regulirane institucije.
Glede FX kreditov, pa se niti ne bom prerekal, saj sodišča opravljajo svoje.

GregiB ::

matobeli je izjavil:

Tko da niso čist nedolžni, bilo mi je pa predstavljeno dejstvo da se lahko dvigne. (Ampak mogoče zgolj zato ker sem vprašal)


Lej... tisti, ki pri najemu kredita z variabilno obrestno mero ne ve, kakšen rizik prevzema nase, ni zrel za kredit.
Ko sem pred več, kot desetletjem najemal kredit, sem imel na izbiro, ali fiksno obrestno mero cca. 4%pa ali variabilno 1,7%+6m EURIbor, ki je bil takrat cca. 1,3% (kredit sem imel še iz časov, ko ni bilo zero-floor klavzule za EURIbor), pa sem se odločil prevzeti nase rizik in vzel variabilno. Pa nisem nič laufal okrog, kako so me nasrali, ko je 6M EURIbor bil -0,4% in sem odplačeval obresti v višini 1,3%. Po slovensko se variabilni obrestni meri reče spremenljiva... in to z razlogom.... ker se... spreminja.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

IgorCardanof ::

GregiB je izjavil:

Se sprašujem, ali se nam obeta nova "afera", podobna CHF valutnem tveganju... Namreč, že vidim folk, ki bo trdil, da ni bil dovolj dobro seznanjem z obrestnim tveganjem (kaj je to?) če se bo zgodilo, da bo EURIbor močno zasuknil v pozitivo. Zgodovinsko je že bil na 5,4% (6m EURIbor, 2008)


100%. Po podatkih banke Slovenija je 50% kreditojemalcev vzelo variabilno obrestno mero.

Bo pestro v prihodnjih letih.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kuglvinkl ::

Nekje lani v jeseni je bil se ugoden cas za menjavo iz variabilne v fiksno om.
Your focus determines your reallity
««
14 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376671 (3272) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465192 (11540) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019564 (11227) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911621 (8994) Invictus

Več podobnih tem