» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
13 / 24
»»

Universe ::

včeraj sedel s kolegom, ki dela na NLB, trenutno najnižja FOM je 1,85. Naslednji mesec po njegovih besedah, bodo še višje....

maticb492 ::

jabe je izjavil:

Kot receno, banka se o tem ni pogajala sploh. O marsicem se je, o tem pa ne. Vsaj z menoj ne. Obresti so bile takrat bistveno bolj neugodne. Moj plan, ki jim ga nisem prav natancno razlagala, je bil delno poplačati kredo vsako leto in ja, tudo preko 10k€. Ocitno ni tok nenavadno, ker ce se ne bi dogajalo in pricakovalo ne bi imelo smisla nepopuscati na tej tocki.


Ja, ker večino to ne zanima...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

trancer01 ::

To je dejansko povsem nepomemben strošek za 99% ljudi, za 99% preostanka pa zanemarljiv.>:D O čem se banka ni hotela pogajati z Jabe, je pa tudi povsem nepomembno za 100% ljudi.

Pat_MaGroin ::

Universe je izjavil:

včeraj sedel s kolegom, ki dela na NLB, trenutno najnižja FOM je 1,85. Naslednji mesec po njegovih besedah, bodo še višje....


Je ze kar razlika, bottom je bil FOM 1.25, zdaj smo ze na 1.85.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Ce bi bilo tako nepomembno kot zelite predstaviti, bi to banke takoj odobrile.

trancer01 ::

OK, potem pa recimo tako, za (skoraj) vse uporabnike je nepomembno, za skopuško banko pa je vseeno dovolj pomembno, da se o tem noče pogajati z Jabe, ok? :))

jabe ::

Seveda... Lepo pocasi... Se pregovarjam kar naprej z istim dialogom, samo spremenljivka se spreminja. Tokrat so tema penali ob predcasnih odplacilih, leta nazaj so bili bancni stroski, cudna zavarovanja/varcevanja za zbijanje pribitka, porostva, ipd itn... Ker pomemben je bil le pribitek! Ampak zdaj je vseeno bolj kulturno, takrat sem bila opravilno nesposobna oziroma bi mi jo bilo treba vzeti in me za roko okol voziti... Počasi...

gtx970op ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Universe je izjavil:

včeraj sedel s kolegom, ki dela na NLB, trenutno najnižja FOM je 1,85. Naslednji mesec po njegovih besedah, bodo še višje....


Je ze kar razlika, bottom je bil FOM 1.25, zdaj smo ze na 1.85.


1,25 nikoli ni bilo ampak samo za zaposlene na banki. To ni relevanten podatek.

Tam okoli 1,4 je pa res bilo

Bostjan_321 ::

Imam še 13 let od 15ih za odplačevanje kredita z variabilno OM, zdaj pa tuhtam ali bi šel na fiksno ?
Trenutno imam EURIBOR + 1,3%, mesečna anuiteta je ~900€.

Kaj mislite bo EURIBOR v kratkem presegel vsaj 0,5% ?

Mato989 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Imam še 13 let od 15ih za odplačevanje kredita z variabilno OM, zdaj pa tuhtam ali bi šel na fiksno ?
Trenutno imam EURIBOR + 1,3%, mesečna anuiteta je ~900€.

Kaj mislite bo EURIBOR v kratkem presegel vsaj 0,5% ?


Neumnost... letos ECB ne bo dvignila obrestnih mer več kot 0,5%... to pomeni da bodo nekje pri 0, kolikor vem so trenutno -0,5...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Imam še 13 let od 15ih za odplačevanje kredita z variabilno OM, zdaj pa tuhtam ali bi šel na fiksno ?
Trenutno imam EURIBOR + 1,3%, mesečna anuiteta je ~900€.

Kaj mislite bo EURIBOR v kratkem presegel vsaj 0,5% ?


Neumnost... letos ECB ne bo dvignila obrestnih mer več kot 0,5%... to pomeni da bodo nekje pri 0, kolikor vem so trenutno -0,5...


Do konec leta želijo biti na 1, če bo potrebno bodo šli tudi na 1.5

OneYellow ::

Fiksne OM se trenutno vrtijo okoli 2%. Glede na podatke, ki si jih navedel, bi se ti pri takšni fiksni OM anuiteta v tem trenutku torej dvignila za cca 50-60 EUR (če nisem morda narobe "uganil" glavnice). Jaz bi spremenil in bi naslednjih 13 let mirno spal. Dvig Euriborja ima potencialno precej večji vpliv na anuiteto kot samo 50-60 EUR.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Imam še 13 let od 15ih za odplačevanje kredita z variabilno OM, zdaj pa tuhtam ali bi šel na fiksno ?
Trenutno imam EURIBOR + 1,3%, mesečna anuiteta je ~900€.

Kaj mislite bo EURIBOR v kratkem presegel vsaj 0,5% ?


Neumnost... letos ECB ne bo dvignila obrestnih mer več kot 0,5%... to pomeni da bodo nekje pri 0, kolikor vem so trenutno -0,5...


Do konec leta želijo biti na 1, če bo potrebno bodo šli tudi na 1.5


Če gredo letos na 1,5 potem ni paniek za kredite, bo prej vojna =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bostjan_321 ::

Mato989 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Imam še 13 let od 15ih za odplačevanje kredita z variabilno OM, zdaj pa tuhtam ali bi šel na fiksno ?
Trenutno imam EURIBOR + 1,3%, mesečna anuiteta je ~900€.

Kaj mislite bo EURIBOR v kratkem presegel vsaj 0,5% ?


Neumnost... letos ECB ne bo dvignila obrestnih mer več kot 0,5%... to pomeni da bodo nekje pri 0, kolikor vem so trenutno -0,5...


Za letos me ne skrbi, ampak potem naprej.
Sej realno tudi če se poveča euribor na 1,2 ali 5% še vedno lahko odplačujem kredit brez težav... Samo ne vidim smisla plačevat več kot je potrebno :)

Spura ::

Seveda se ECB trudi kar se da malo dvigovati obrestno mero, ampak ni vse od njih odvisno. Ce bo izredno visoka inflacija bodo dvigovali bolj. Vsaj 0.5% obrestna mera je skoraj gotov scenarij, 1% pa tudi ni tako malo verjetno.

Bostjan_321 ::

1% recimo je že nekje točka preloma, ko se mi bolj splača preit na fiksno.

Mato989 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Imam še 13 let od 15ih za odplačevanje kredita z variabilno OM, zdaj pa tuhtam ali bi šel na fiksno ?
Trenutno imam EURIBOR + 1,3%, mesečna anuiteta je ~900€.

Kaj mislite bo EURIBOR v kratkem presegel vsaj 0,5% ?


Neumnost... letos ECB ne bo dvignila obrestnih mer več kot 0,5%... to pomeni da bodo nekje pri 0, kolikor vem so trenutno -0,5...


Za letos me ne skrbi, ampak potem naprej.
Sej realno tudi če se poveča euribor na 1,2 ali 5% še vedno lahko odplačujem kredit brez težav... Samo ne vidim smisla plačevat več kot je potrebno :)


Če ne vidiš smisla plačevat več kto je potrebno ti predlagam da odplačaš cel kredit in boš plačeal točno toliko kot je glavnica danes =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bostjan_321 ::

Pametnjakovič. Kredit ponavadi vzameš ker nimaš za glavnico.

kriptobog ::

Ali ker je ceneje kot skeširati ;)

Spura ::

Danes sem recimo prebral v financial times:

Futures markets indicate investors expect the Fed's main interest rate, currently set at between 0.75 per cent and 1 per cent, to reach 2.75 per cent by the end of this year. Investors strengthened their bets on the pace of rate rises after Wednesday's inflation data, though the expected end-of- year rate remained slightly below the peak hit last week.

EU bo verjetno podobno. Tko da ne variabilnih jemat, da ne bodo spet "svicarski franki" pa bo folk joku da ni vedu. Banke dvigujejo fiksno mero ravno zaradi svojih projekcij prihodnjih obrestnih mer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

kriptobog ::

Spura je izjavil:

Danes sem recimo prebral v financial times:

Futures markets indicate investors expect the Fed's main interest rate, currently set at between 0.75 per cent and 1 per cent, to reach 2.75 per cent by the end of this year. Investors strengthened their bets on the pace of rate rises after Wednesday's inflation data, though the expected end-of- year rate remained slightly below the peak hit last week.

EU bo verjetno podobno. Tko da ne variabilnih jemat, da ne bodo spet "svicarski franki" pa bo folk joku da ni vedu. Banke dvigujejo fiksno mero ravno zaradi svojih projekcij prihodnjih obrestnih mer.


To bodo itak jamrali pa jokali, da so jih nategnili.

Bostjan_321 ::

Evo fiksne OM za 15 let so že okoli 2,5%

OneYellow ::

Me zanima kako hitro bo to vplivalo na cene nepremičnin, če sploh. Sploh, ker to še ni končna višina OM.

WhiteAngel ::

Bostjan_321 je izjavil:

1% recimo je že nekje točka preloma, ko se mi bolj splača preit na fiksno.


Prav dolgo ne bodo dvigovali obrestnih mer, ker so države do grla zakreditirane. Razen če bodo obenem še EUR ukinili.

Bokoko ::

Kristina je za letos že napovedala 3 dvige OM, tako da z decembrom splavamo prek nule (vir Finance). Hkrati se bo pri nas pod Golobom razveljavil napovedan dvig splošne olajšave in ostale davčne ugodnosti. Na to prištej še (precej verjeten dodaten) dvig cen energentov (in hrane) v jeseni. Banke so pa tak že stopile na zavoro. Skratka pot pred nami ne izgleda ravno svetla. Nazaj je veljalo, da 1% dvig OM pomeni čez prst 10% nižjo ceno. Kaj točno se bo skuhalo v trenutnih razmerah, pa lahko sicer samo ugibam. Ni nujno, da bodo cene padle, lahko da samo ne bodo rastle. Je pa seveda nujno, da smo pozorni na dejansko število transakcij, ker še vedno bo folk, ki bo na keš kupoval v Ljubljani.

111111111111 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Evo fiksne OM za 15 let so že okoli 2,5%

jaz grem jutri podpisat za 1,95%, komplet rekonstrukcija kreditov v enega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gansta ::

Bokoko je izjavil:

Kristina je za letos že napovedala 3 dvige OM, tako da z decembrom splavamo prek nule (vir Finance). Hkrati se bo pri nas pod Golobom razveljavil napovedan dvig splošne olajšave in ostale davčne ugodnosti. Na to prištej še (precej verjeten dodaten) dvig cen energentov (in hrane) v jeseni. Banke so pa tak že stopile na zavoro. Skratka pot pred nami ne izgleda ravno svetla. Nazaj je veljalo, da 1% dvig OM pomeni čez prst 10% nižjo ceno. Kaj točno se bo skuhalo v trenutnih razmerah, pa lahko sicer samo ugibam. Ni nujno, da bodo cene padle, lahko da samo ne bodo rastle. Je pa seveda nujno, da smo pozorni na dejansko število transakcij, ker še vedno bo folk, ki bo na keš kupoval v Ljubljani.



Pozabili ste, da če cene stagnirajo in ostanejo enake trenutnim, to zaradi inflacije pomeni da so se nepremičnine pocenile!

l0g1t3ch ::

111111111111 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Evo fiksne OM za 15 let so že okoli 2,5%

jaz grem jutri podpisat za 1,95%, komplet rekonstrukcija kreditov v enega.


Lani konec leta si dokaj enostavno dobil 1,3% fiksno OM.

Dobr leti gor :)

OneYellow ::

V teoriji, če se ti plača dvigne primerno inflaciji. Sem mislil, da se pogovarjamo o slovenskem trgu in praksi.

Likalnik ::

l0g1t3ch je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Evo fiksne OM za 15 let so že okoli 2,5%

jaz grem jutri podpisat za 1,95%, komplet rekonstrukcija kreditov v enega.


Lani konec leta si dokaj enostavno dobil 1,3% fiksno OM.

Dobr leti gor :)


1,5% fiksna OM je bolj realen podatek za lansko leto konec leta...sem bil v tem obdobju na parih različnih bankah in je bila najnižja fiksna OM 1,5% kakšne celo 1,6%.

1,3% fiksno nisem nikje zasledil...razen kolega mi je rekel, da je dobil ene dva meseca nazaj 1,3% fiksno za 100k €...samo ne vem kakšno obdobje

gansta ::

l0g1t3ch je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Evo fiksne OM za 15 let so že okoli 2,5%

jaz grem jutri podpisat za 1,95%, komplet rekonstrukcija kreditov v enega.


Lani konec leta si dokaj enostavno dobil 1,3% fiksno OM.

Dobr leti gor :)



Odvisno fantje o kakšnem znesku in število let. Če govorimo o 100k€ je šlo tudi še krepko pod 1.3%, če pa govorimo o zneskih npr. 200-250k€ ter 20 let pa so šle na 1.4-1.55% preko "vez".

maticb492 ::

Ja, to debatiranje glede OM je nesmiselno, ker ne dajo enake pondube vsem.

Meni so dali 1,95% fiksno, ko so oglaševali vsepovsod 2,2%, lani Julija, za 130k na 20 let, cenitev je pa bila 204k.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Bostjan_321 ::

Kar sm jaz imel v mislih je bilo oboje okoli 130k kredita in na 15 let. Oboje reprogramiranje, pa brez vez ampak samo zbiranje ponudb po bankah pa cenkanje.

maticb492 ::

Bostjan_321 je izjavil:

Kar sm jaz imel v mislih je bilo oboje okoli 130k kredita in na 15 let. Oboje reprogramiranje, pa brez vez ampak samo zbiranje ponudb po bankah pa cenkanje.


Katera banka? DH oglašuje ceneje na internetu:

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

150k na 15 let da spletni kalkulator ven 2,00%, EOM 2,09%
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

gansta ::

maticb492 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Kar sm jaz imel v mislih je bilo oboje okoli 130k kredita in na 15 let. Oboje reprogramiranje, pa brez vez ampak samo zbiranje ponudb po bankah pa cenkanje.


Katera banka? DH oglašuje ceneje na internetu:

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

150k na 15 let da spletni kalkulator ven 2,00%, EOM 2,09%


Brez veze gledati za takšne "majhne" zneske, ker kaj pa danes dobiš za ~ 200k€ (20% lastne udeležbe)?

maticb492 ::

gansta je izjavil:

Brez veze gledati za takšne "majhne" zneske, ker kaj pa danes dobiš za ~ 200kEUR (20% lastne udeležbe)?


Saj je on vprašal :D


Drugače pa v Mariboru dobiš za 200k 4-sobno stanovanje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Mato989 ::

gansta je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Kar sm jaz imel v mislih je bilo oboje okoli 130k kredita in na 15 let. Oboje reprogramiranje, pa brez vez ampak samo zbiranje ponudb po bankah pa cenkanje.


Katera banka? DH oglašuje ceneje na internetu:

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

150k na 15 let da spletni kalkulator ven 2,00%, EOM 2,09%


Brez veze gledati za takšne "majhne" zneske, ker kaj pa danes dobiš za ~ 200k€ (20% lastne udeležbe)?


V večini Slovenije čisto dovolj.... Slovenija =! Ljubljana in 40km okrog LJ ter Primorska + Bled in Bohinj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gansta ::

Mato989 je izjavil:

gansta je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Kar sm jaz imel v mislih je bilo oboje okoli 130k kredita in na 15 let. Oboje reprogramiranje, pa brez vez ampak samo zbiranje ponudb po bankah pa cenkanje.


Katera banka? DH oglašuje ceneje na internetu:

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

150k na 15 let da spletni kalkulator ven 2,00%, EOM 2,09%


Brez veze gledati za takšne "majhne" zneske, ker kaj pa danes dobiš za ~ 200k€ (20% lastne udeležbe)?


V večini Slovenije čisto dovolj.... Slovenija =! Ljubljana in 40km okrog LJ ter Primorska + Bled in Bohinj


Se ne strinjam, trenutno tudi v Novem mestu za 200k€ ne dobiš ničesar pametnega za recimo mlado družino, ki so največkrat v takšni situacije glede jemanja kredita in reševanja stanovanjske problematike.

Mato989 ::

gansta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

gansta je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Kar sm jaz imel v mislih je bilo oboje okoli 130k kredita in na 15 let. Oboje reprogramiranje, pa brez vez ampak samo zbiranje ponudb po bankah pa cenkanje.


Katera banka? DH oglašuje ceneje na internetu:

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

150k na 15 let da spletni kalkulator ven 2,00%, EOM 2,09%


Brez veze gledati za takšne "majhne" zneske, ker kaj pa danes dobiš za ~ 200k€ (20% lastne udeležbe)?


V večini Slovenije čisto dovolj.... Slovenija =! Ljubljana in 40km okrog LJ ter Primorska + Bled in Bohinj


Se ne strinjam, trenutno tudi v Novem mestu za 200k€ ne dobiš ničesar pametnega za recimo mlado družino, ki so največkrat v takšni situacije glede jemanja kredita in reševanja stanovanjske problematike.


200k kredita pomeni 235k vrednost nepremičnine? To da nikjer v Novem Mestu in okolici do 10km stran ne dobiš nič pametnega je skoraj neverjetno




Na hitro pogledal:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Kaj je narobe s temi? 3 sobne vse, cene pod 200k dejansko... mi smo 4je bili 2 otroka, odraščala v 3 sobnem stanovanju, skupaj imela sobo, nobene težave, pregurali... če si pa razvajen je pa problem ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kebo ::

Eno mal amatersko vprašanje ampak kako je s predčasnim delnim poplačilom kredita s spremenljivo obrestno mero. Če imaš obrok cca. 350€ ali lahko vsak mesec brez dodatnih stroškov plačaš recimo 700€? Na strani ZPS piše, da ti za predčasno poplačilo kredita s spremenljivo obrestno mero ne smejo zaračunavati stroškov.

maticb492 ::

Kebo je izjavil:

Eno mal amatersko vprašanje ampak kako je s predčasnim delnim poplačilom kredita s spremenljivo obrestno mero. Če imaš obrok cca. 350EUR ali lahko vsak mesec brez dodatnih stroškov plačaš recimo 700EUR? Na strani ZPS piše, da ti za predčasno poplačilo kredita s spremenljivo obrestno mero ne smejo zaračunavati stroškov.



Tako je, jaz imam znotraj aplikacije dobesedno ikonico, kliknem gor in lahko kadarkoli poplačam poljuben znesek.

Bi pa jaz na tzvojem mestu šparal nekaj časa, npr celo leto, pa potem poplačal 3 jurje skupaj in zaprosil za nov izračun (ne vem če to zaračunajo), da imaš potem naslednje leto manjši obrok. Tako si potem na boljšem, če recimo izgubiš šiht ali kak mesec zaškripa, da imaš v osnovi manjši obrok, ker če ne nima smisla predčasno odplačevat delno
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

Kebo je izjavil:

Eno mal amatersko vprašanje ampak kako je s predčasnim delnim poplačilom kredita s spremenljivo obrestno mero. Če imaš obrok cca. 350EUR ali lahko vsak mesec brez dodatnih stroškov plačaš recimo 700EUR? Na strani ZPS piše, da ti za predčasno poplačilo kredita s spremenljivo obrestno mero ne smejo zaračunavati stroškov.



Tako je, jaz imam znotraj aplikacije dobesedno ikonico, kliknem gor in lahko kadarkoli poplačam poljuben znesek.

Bi pa jaz na tzvojem mestu šparal nekaj časa, npr celo leto, pa potem poplačal 3 jurje skupaj in zaprosil za nov izračun (ne vem če to zaračunajo), da imaš potem naslednje leto manjši obrok. Tako si potem na boljšem, če recimo izgubiš šiht ali kak mesec zaškripa, da imaš v osnovi manjši obrok, ker če ne nima smisla predčasno odplačevat delno


Tega ne delajo (so mi vsaj rekli na NKBM) kar mi je bedarija...

Lahko pa kot pravilno ugotavljate poplačaš brez stroškov glavnico, ampak se ti nato ne zniža ANUITETA ampak se ti krajša dolžina kredita...

Torej če bi recimo mel obrok 350€ in bi predčasno plačal 2 meseca glavnice (to ni 700€ ampak manj) bi pač končal z plačevanjem kredita 2 mesecva prej...

Bi pa meni tudi bilo ljubše da bi bilo kot praviš ti matic, da bi odplačal recimo 5% in bi mi pol prweračunali in bi mel XY€ manj na mesec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Mislim da na DH imajo to v ceniku (za spremenljivo obrestno, ne fiksno), samo pač stane nekega stotaka ali nekaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

RockyS ::

100x že povedano, kaj ti koristi 1,3% FOM, če pa je EFOM 1,7% ali več?
V primeru NLB ti nabijejo Vita zavarovanje, NKBM premium paket + varčevanje..
Ene banke imajo stroške odobritve 600€, pri drugih jih ni...
Ena banka zahteva samo hipoteko, druga hipoteko + zavarovanje.

kikach ::

Ravnokar sem bil na par bankah. Trenutno pod 2.5% FOM na 20 let skoraj ni mogoče dobit. Če se da pa je zavarovanj in drugih pogojev...

celje ::

gorenjska banka ima se cel mesec in pol 1.5. fix obrestna mera. pogoj zavarovanje nepremicnine in zivljensko.
to je brez vez in bluzenja.

uni-shit-creditbank pa nateguje folk. najmanj 2.3.

dh se v poslovalnici spusti do max 2.1.

maticb492 ::

Zavarovanje in življensko je skoraj vsepovsod pogoj... Sploh pa, kdo sploh vzame kredit in se ne zavaruje??? To je IMO neodgovorno do družine oz. partnerja. Kaj če jutri busu bremze crknejo in te zbije na prehodu za pešce? Za tistih 100EUR letno da toliko komplicirate, resno lol...


Treba se je samo zdilat za dobro ceno zavarovanja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

jabe ::

Vsi se zavarujemo, ampak ne s tistimi nategunskimi zavarovanji kinjih banke ponujajo zraven kred. Enako velja za varcevanje oziorma je nekdaj in bo spet, ko se bo bo bankam splacalo soet imeti denar.

Poleg tega, to je ob orvem jemanju krede. Ce reprogramiras oziorma vzames novega za poplacilo starega - kolikokrat se bos pa zavaroval? Pampogoji z vsakim letom slabsi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

maticb492 ::

jabe je izjavil:

Vsi se zavarujemo, ampak ne s tistimi nategunskimi zavarovanji kinjih banke ponujajo zraven kred. Enako velja za varcevanje oziorma je nekdaj in bo spet, ko se bo bo bankam splacalo soet imeti denar.



Jaz sem dobil od DH konkurenčno ponudbo za zavarovanje.. vem pa da NLB ti zna vtaknit notri še kakšno rentno ali kaj takega... Berite pogoje in izbereš samo kar rabiš.

jabe je izjavil:


Poleg tega, to je ob orvem jemanju krede. Ce reprogramiras oziorma vzames novega za poplacilo starega - kolikokrat se bos pa zavaroval? Pampogoji z vsakim letom slabsi


Jaz sem se zavaroval preko agenta in je on vse zrihtal. Prejšnjo smo skenslali in naredili novo življensko.
Stanovanja sta pa 2 različna in imata pač 2 različni polici.

Me pa pride manj kot 250EUR zavarovanje za oba stanovanja (na leto), pa ni bil najcenejši paket. Življensko pa ne vem koliko, mislim da 80EUR na leto.

To je glih manj kot 0.1% mojega kredita oz letne obrestne mere.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

jabe ::

A se ti hecas? Starega si sel kenslati? Pa z vsakim letom starosti premija raste, to samo vzames toliko na novo da je sestevek kritja enak. Razen ce je bil seveda kaki od banke, ki so navadna lopovscina.

Pac, mene je pri 30+ prislo zavarovanje za primer smrti cca 1700EUR vse skupaj za kritje 200kEUR. Banke so ponujale za 4kEUR+ zavarovanje za 150kEUR kritja. Ostale pa se slabse. Tole je nobrainer. Itak sem potem vzela drug kredit, ko je ta iz 2013 postal neugoden. Zavarovanje seveda ostaja. Sem pa vzela se enega za primer smrti, da ostane se kaj, ce se mi prehitro kaj zgodi. Ce bi prvega skenslala in novega vzela za enako kritje kot ga imam sedaj v sestevku, bi me drazje prislo, saj sem skoraj 10 let starejsa. Seveda nobena polica ni vinkulirana na banko, moj ali jaz sama lahko placujeva anuiteto, se bo vsak zase odlocil, kaj bo naredil, ce drugi umre. Ce umreva oba, je hisa poplačana pa se kako se lahko kupi.

Varcujem pa tudi. ne na banki v navezi s kreditnimi obvezami. tam so sploh super pogoji. Obvezno vodenje trr, da imas lahko tisti varcevalno racun, ceprav si se prestavil k drugi banki vmes. Ali pa taki penali od prenehanju varcevanja, da adijo pamet. Pa seveda tudi varcevanje samo po sebi ni slaba ideja. Varcujemo drugace...

Ampak, kakorkoli, moj nasvet je - ja zavarovanje in ja varčevanje, ampak nic narobe ce pogledate se kje drugje in preracunate, ali kaj je ugodnje. To sklepati izven banke in placebati odstotno tocko vec ali ne. To je vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()
««
13 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376679 (3280) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465194 (11542) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019564 (11227) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911621 (8994) Invictus

Več podobnih tem