» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
9 / 24
»»

velikBrokoli ::

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.


misliš višji odstotek? Načeloma se ne da, vsaj kar so moji kolegi zdaj gledali resda so imeli malo nižje plače, ampak lahko si pa vzel gotovinski kredit do 20k... če ti gre skozi samo to je killer
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Ah ja, mislim višji odstotek, hvala za popravek.

boolsheat ::

Gre, če ti cenilec oceni nepremičnino na več kot je prodajna cena... Vsaj pri SKB gledajo ceno od cenilca.

dvojka ::

SKB 25 let 1,7 FIX oz 1,6 spremenljiva. Pri NKBM ne moreš narediti reprogramiranja ampak vzeti nov kredit in zapreti obstoječega. To pomenijo novi stroški notarjev...

Likalnik ::

enako GB, zapreti obstoječega in vzeti nov kredit.

PrimoZ_ ::

Dokler ne prineseš ponudbe konkurečne banke. Potem postanejo bolj fleksibilni.

matobeli ::

Banke ne dajejo več ponudb na papirju. Napiše ti na roko kolk lahko dobiš.

klempo ::

v zadnjem tednu bil na nekih 4 bankah povsod sem dobil ponudbo v tiskani obliki, je pa res da niso bile tako ugodne kot navajati nekateri tu na forumu

OZZY ::

velikBrokoli je izjavil:

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.


Se da dobit tudi več kot 80% kot hipoteka. Pogoji odobritve so malo drugačni. Po navadi višja OM ter kak dodaten porok. Je pa res, da je za banko bolj ugodno, da ti odobri dodaten potrošniški kredit.

matobeli je izjavil:

Banke ne dajejo več ponudb na papirju. Napiše ti na roko kolk lahko dobiš.


Zaradi tega ker vejo kako zadeva poteka, saj greš s ponudbo od banke do banke in se pogajaš.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

sleby ::

matobeli je izjavil:

Banke ne dajejo več ponudb na papirju. Napiše ti na roko kolk lahko dobiš.


Ni res. Na roko ti napise na informativni izracun. Ko gre zares pa kar lepo dobis ponudbo natisnjeno na papir.

dvojka je izjavil:

SKB 25 let 1,7 FIX oz 1,6 spremenljiva. Pri NKBM ne moreš narediti reprogramiranja ampak vzeti nov kredit in zapreti obstoječega. To pomenijo novi stroški notarjev...


Kje in kako si dobil 1,7% pri SKB? Jaz se cakam, ce bodo kaj izboljsali ponudbo, ampak 1,7% je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()

gansta ::

sleby je izjavil:

matobeli je izjavil:

Banke ne dajejo več ponudb na papirju. Napiše ti na roko kolk lahko dobiš.


Ni res. Na roko ti napise na informativni izracun. Ko gre zares pa kar lepo dobis ponudbo natisnjeno na papir.

dvojka je izjavil:

SKB 25 let 1,7 FIX oz 1,6 spremenljiva. Pri NKBM ne moreš narediti reprogramiranja ampak vzeti nov kredit in zapreti obstoječega. To pomenijo novi stroški notarjev...


Kje in kako si dobil 1,7% pri SKB? Jaz se cakam, ce bodo kaj izboljsali ponudbo, ampak 1,7% je super.


Ne drži, po novem ima večina (ne vse poslovalnice, z izjemo tvoje domače banke kjer ti morajo dati uradno ponudbo) bank navado, da ti dajo informativni izracun iz spleta in poleg na roke napisano do kje bi naj slo glede na njihove pogoje in tvoje zelje.
Poleg ti pa seveda recejo, da ko bi oddali vlogo pa bi se morda lahko zmenili se za kak "popust". Ampak vsi vemo, da ko oddas vlogo, imajo nekatere banke ze predpogoj cenitve itd., tako da si takrat ze skoraj odlocen kje bos vzel kredit.

velikBrokoli ::

OZZY je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.


Se da dobit tudi več kot 80% kot hipoteka. Pogoji odobritve so malo drugačni. Po navadi višja OM ter kak dodaten porok. Je pa res, da je za banko bolj ugodno, da ti odobri dodaten potrošniški kredit.



A banke ti dejansko ponudijo potrošniški kredit, ki ga potem ponucaš za polog? 8-O

sleby ::

gansta je izjavil:

sleby je izjavil:

matobeli je izjavil:

Banke ne dajejo več ponudb na papirju. Napiše ti na roko kolk lahko dobiš.


Ni res. Na roko ti napise na informativni izracun. Ko gre zares pa kar lepo dobis ponudbo natisnjeno na papir.

dvojka je izjavil:

SKB 25 let 1,7 FIX oz 1,6 spremenljiva. Pri NKBM ne moreš narediti reprogramiranja ampak vzeti nov kredit in zapreti obstoječega. To pomenijo novi stroški notarjev...


Kje in kako si dobil 1,7% pri SKB? Jaz se cakam, ce bodo kaj izboljsali ponudbo, ampak 1,7% je super.


Ne drži, po novem ima večina (ne vse poslovalnice, z izjemo tvoje domače banke kjer ti morajo dati uradno ponudbo) bank navado, da ti dajo informativni izracun iz spleta in poleg na roke napisano do kje bi naj slo glede na njihove pogoje in tvoje zelje.
Poleg ti pa seveda recejo, da ko bi oddali vlogo pa bi se morda lahko zmenili se za kak "popust". Ampak vsi vemo, da ko oddas vlogo, imajo nekatere banke ze predpogoj cenitve itd., tako da si takrat ze skoraj odlocen kje bos vzel kredit.


Glej, zadnji teden hodim po bankah, ker kupujem stanovanje, pa ti povem kako je. Na vseh bankah do sedaj sem dobil izracun s precej nizjo obrestno mero, kot v informativnem na internetu. Je pa res, da moras prinest kupoprodajno pogodbo, da vidijo, da gre zares. Nikjer pa ni potrebno dat kakrsnekoli vloge. Saj potem se niti pogajat ne bi moral, ce bi bilo tako.

mr_chai ::

Enmu prjatlu, ki ima dosti pod palcem in ne bi rabil vzeti kredita, so baje obljubili 1% fiksno za znesek 500k in za obdobje 25 let. Tko da odvisno od rizika, takim ki majo denar, dajo zelo ugodno, ker je malo rizika.

velikBrokoli ::

Kaj pa pomeni, da ima dosti pod palcem? Visoka placa? Visoka vrednost assetov? :)

gansta ::

sleby je izjavil:

gansta je izjavil:

sleby je izjavil:

matobeli je izjavil:

Banke ne dajejo več ponudb na papirju. Napiše ti na roko kolk lahko dobiš.


Ni res. Na roko ti napise na informativni izracun. Ko gre zares pa kar lepo dobis ponudbo natisnjeno na papir.

dvojka je izjavil:

SKB 25 let 1,7 FIX oz 1,6 spremenljiva. Pri NKBM ne moreš narediti reprogramiranja ampak vzeti nov kredit in zapreti obstoječega. To pomenijo novi stroški notarjev...


Kje in kako si dobil 1,7% pri SKB? Jaz se cakam, ce bodo kaj izboljsali ponudbo, ampak 1,7% je super.


Ne drži, po novem ima večina (ne vse poslovalnice, z izjemo tvoje domače banke kjer ti morajo dati uradno ponudbo) bank navado, da ti dajo informativni izracun iz spleta in poleg na roke napisano do kje bi naj slo glede na njihove pogoje in tvoje zelje.
Poleg ti pa seveda recejo, da ko bi oddali vlogo pa bi se morda lahko zmenili se za kak "popust". Ampak vsi vemo, da ko oddas vlogo, imajo nekatere banke ze predpogoj cenitve itd., tako da si takrat ze skoraj odlocen kje bos vzel kredit.


Glej, zadnji teden hodim po bankah, ker kupujem stanovanje, pa ti povem kako je. Na vseh bankah do sedaj sem dobil izracun s precej nizjo obrestno mero, kot v informativnem na internetu. Je pa res, da moras prinest kupoprodajno pogodbo, da vidijo, da gre zares. Nikjer pa ni potrebno dat kakrsnekoli vloge. Saj potem se niti pogajat ne bi moral, ce bi bilo tako.


Mogoče razen tako, vendar tukaj tudi oni vedo da se tebi mudi :)

OZZY ::

velikBrokoli je izjavil:

OZZY je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.


Se da dobit tudi več kot 80% kot hipoteka. Pogoji odobritve so malo drugačni. Po navadi višja OM ter kak dodaten porok. Je pa res, da je za banko bolj ugodno, da ti odobri dodaten potrošniški kredit.



A banke ti dejansko ponudijo potrošniški kredit, ki ga potem ponucaš za polog? 8-O


Treba je razlikovati med stanovanjskim hipotekarnim in potrošniškim. Pri obeh veljajo določeni pogoji. Če je stranka kreditno sposobna nima veze, če mu odobrijo 2x kredita. S tem tudi povlečejo 2x stroške pa nekaj višjo OM na potrošniškem.
Nato gledajo, da gredo do 80% vrednosti hipoteke pri stanovanjskem, potrošniški pa je odobren pod drugimi pogoji. Tako da lahko tisti potrošniški uporabiš tudi za polog. Njim je pomembno, da ne presegajo 80% vrednosti nepremičnine. Če si KS za oba gredo pač v tako opcijo. Nekatere banke pa dajo tudi 80%+ vrednosti stanovanjskega. Seveda pa pod mnalo drugačnimi pogoji.

mr_chai je izjavil:

Enmu prjatlu, ki ima dosti pod palcem in ne bi rabil vzeti kredita, so baje obljubili 1% fiksno za znesek 500k in za obdobje 25 let. Tko da odvisno od rizika, takim ki majo denar, dajo zelo ugodno, ker je malo rizika.


gre mogoče za kak s.p. ali d.o.o. financiranje? DA niso ponujali kakega finaciranja poslovne dejavnosti pa da je odzadaj kak sklad.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

sleby ::

velikBrokoli je izjavil:

OZZY je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.


Se da dobit tudi več kot 80% kot hipoteka. Pogoji odobritve so malo drugačni. Po navadi višja OM ter kak dodaten porok. Je pa res, da je za banko bolj ugodno, da ti odobri dodaten potrošniški kredit.



A banke ti dejansko ponudijo potrošniški kredit, ki ga potem ponucaš za polog? 8-O


Na zalost je pac tako, da v kolikor si podnajemnik in zelis kupiti svoje stanovanje, nekako ni najlazje prit do tistih 20%, ce ti starsi ali kdo drug ne more nic prispevat.
Recimo za stanovanje v vrednosti 300.000 eur je 20% pac 60.000 eur, zraven pristej se 2% davka, vse notarje in bancne stroske, pa ce noces ravno do konca izpraznit racuna potrebujes vse skupaj verjetno okoli 80.000 eur.

Mato989 ::

sleby je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

OZZY je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Je kdo tukaj dobil nižji odstotek financiranja, npr. 90% celotne nepremičnine v primerjavi s tipičnim 80% financiranjem? Mesečnih prihodkov imam ~2500eur (redna zaposlitev, ne s.p.), pa me zanima, če bi to šlo skozi.


Se da dobit tudi več kot 80% kot hipoteka. Pogoji odobritve so malo drugačni. Po navadi višja OM ter kak dodaten porok. Je pa res, da je za banko bolj ugodno, da ti odobri dodaten potrošniški kredit.



A banke ti dejansko ponudijo potrošniški kredit, ki ga potem ponucaš za polog? 8-O


Na zalost je pac tako, da v kolikor si podnajemnik in zelis kupiti svoje stanovanje, nekako ni najlazje prit do tistih 20%, ce ti starsi ali kdo drug ne more nic prispevat.
Recimo za stanovanje v vrednosti 300.000 eur je 20% pac 60.000 eur, zraven pristej se 2% davka, vse notarje in bancne stroske, pa ce noces ravno do konca izpraznit racuna potrebujes vse skupaj verjetno okoli 80.000 eur.


Če si najemnik in ne morš prihranit par 10k z lahkoto, pol pač ne greš prvo kupovat fleta za 300k ampak za 90-140k... in ja vsepovsod razen na obali, Bledu in v LJ(+ okolica) dobiš za 100k+ že več kot solidna stanovanja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Tu je prednost ameriskih hipotek, ki so pravzaprav lizing in banka dejanski lastnik. Zaradi dobre najemodajalske zakonodaje tam banke dajo tudi 100%, ker te v primeru neplacevanja lahko tudi hitro ven spravijo in dobijo noter novega placnika kredita.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Tu je prednost ameriskih hipotek, ki so pravzaprav lizing in banka dejanski lastnik. Zaradi dobre najemodajalske zakonodaje tam banke dajo tudi 100%, ker te v primeru neplacevanja lahko tudi hitro ven spravijo in dobijo noter novega placnika kredita.


Dvomim da kak zakon prepoveduje da bi naše banke kupile nepremičnino in bi jo ti odplačeval z mesečno "najemnino" ala lizing... ne vidim zakona ki bi to prepovedoval :O
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Res je to je mogoce ozvest pri trenutni zakonodaji. Je pa ocitno zakonodaja preslaba, da bi se banke odlocile v to it v Sloveniji.

Predvsem se zaplete pri izselitvi neplacnikov, tega se banke nocejo it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jabe ::

Saj tudi je mogoče. Tako za fizične kot pravne osebe. Nepremičnina na lizing. Unicredit enkrat "predavala", da je to možno, res pa je, da poznam točno nobenega, ki bi se to v praksi šel. Niti nisem nikdar za to možnost slišala prej niti kasneje. Se pravi je možno, banke bi najbrž celo sestavile neko ponudbo, če bi bil kdo interesent, ni pa to nekaj, kar bi ponujale rutinsko.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Res je to je mogoce ozvest pri trenutni zakonodaji. Je pa ocitno zakonodaja preslaba, da bi se banke odlocile v to it v Sloveniji.

Predvsem se zaplete pri izselitvi neplacnikov, tega se banke nocejo it.


Jaz bolj menim da je preslaa oz drugacna kultura

Tako kot se za vecino avtov vzame lizing se za skoraj vse nepremicnine vuame kredit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

boolsheat ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tu je prednost ameriskih hipotek, ki so pravzaprav lizing in banka dejanski lastnik. Zaradi dobre najemodajalske zakonodaje tam banke dajo tudi 100%, ker te v primeru neplacevanja lahko tudi hitro ven spravijo in dobijo noter novega placnika kredita.


Dvomim da kak zakon prepoveduje da bi naše banke kupile nepremičnino in bi jo ti odplačeval z mesečno "najemnino" ala lizing... ne vidim zakona ki bi to prepovedoval :O


Ko sem pred letom kupoval stanovanje, sem naletel na nekoga, ki je pred 10. leti kupil na lizing stanovanje (v Celju), ne vem pa ali preko slovenske banke ali kake avstrijske.

Je pa imel potem problem, ker se je ravno takrat (morda kako leto prej, pozabil detajle) zgodil prepis lastništva iz banke na njega, je padel pod visok davek pri prodaji...

sleby ::

Mato989 je izjavil:


Če si najemnik in ne morš prihranit par 10k z lahkoto, pol pač ne greš prvo kupovat fleta za 300k ampak za 90-140k... in ja vsepovsod razen na obali, Bledu in v LJ(+ okolica) dobiš za 100k+ že več kot solidna stanovanja...


Ja, seveda. Najemnina za 3-sobno stanovanje 900 eur, stroski stanovanja 300 eur, skupaj 1200 eur. Kolk rabis se na mesec, da prezivis, kaksen dopust ali dva letno, dva otroka.. zdej pa ti privarcuj 80k v zglednem casu.
In to, da pravis, da za 100k dobis solidno stanovanje v Ljubljani samo kaze na to, da govoris nekaj na pamet. Ja, garsonjero dobis, stanovanja za druzino pa pac ne.

kriptobog ::

sleby je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če si najemnik in ne morš prihranit par 10k z lahkoto, pol pač ne greš prvo kupovat fleta za 300k ampak za 90-140k... in ja vsepovsod razen na obali, Bledu in v LJ(+ okolica) dobiš za 100k+ že več kot solidna stanovanja...


Ja, seveda. Najemnina za 3-sobno stanovanje 900 eur, stroski stanovanja 300 eur, skupaj 1200 eur. Kolk rabis se na mesec, da prezivis, kaksen dopust ali dva letno, dva otroka.. zdej pa ti privarcuj 80k v zglednem casu.
In to, da pravis, da za 100k dobis solidno stanovanje v Ljubljani samo kaze na to, da govoris nekaj na pamet. Ja, garsonjero dobis, stanovanja za druzino pa pac ne.


Mah pusti matota. Samo naklada. Njemu so stari dali poleg za nakup stanovanja, zdaj je pa pameten 100 na uro.

Mato989 ::

sleby je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če si najemnik in ne morš prihranit par 10k z lahkoto, pol pač ne greš prvo kupovat fleta za 300k ampak za 90-140k... in ja vsepovsod razen na obali, Bledu in v LJ(+ okolica) dobiš za 100k+ že več kot solidna stanovanja...


Ja, seveda. Najemnina za 3-sobno stanovanje 900 eur, stroski stanovanja 300 eur, skupaj 1200 eur. Kolk rabis se na mesec, da prezivis, kaksen dopust ali dva letno, dva otroka.. zdej pa ti privarcuj 80k v zglednem casu.
In to, da pravis, da za 100k dobis solidno stanovanje v Ljubljani samo kaze na to, da govoris nekaj na pamet. Ja, garsonjero dobis, stanovanja za druzino pa pac ne.


Jaz govorim da DRUGJE RAZEN v LJ in okolici ter na obali in na Bledu dobiš za 100k lahko že solidno stanovanje... primer Maribor, Celje, in okolica, ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ne, samo v vzhodni sloveniji izven mest dobiš za 100k dovolj veliko in primerno stanovanje za 3-4 člansko družino, torej 2.5 sobno z 60m2. Pa še tam moraš ponavad vršt notr nekih 10k da imaš vsaj napol spodoben življenski standard.

PrimoZ_ ::

Izven mest so stanovanja silno redka.
V mestih pa tudi izven LJ, recimo v Kranju stanejo stanovanja 2300€/m^2 pa ne da bi bila ka presežek.

matobeli ::

Pa niti ne, se dobi, imaš posamezna naselja s kakšnim blokom, ali pa stanovanje v večstanovanjski hiši. Ali pa v mestih v kakšnih podpovprečnih soseskah, zraven železnice, komunale...

Če maš glih za crknit se kaj najde, drugač pa pare na sunce.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ne, samo v vzhodni sloveniji izven mest dobiš za 100k dovolj veliko in primerno stanovanje za 3-4 člansko družino, torej 2.5 sobno z 60m2. Pa še tam moraš ponavad vršt notr nekih 10k da imaš vsaj napol spodoben življenski standard.


Ce hoces met 2 froca mors met solidne sluzbe, ce ne nisem jaz kriv da produciras reveze...


Za 2 je 100k po 75 procentov slovenije ok

V halozah pa kar cele kmetije itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Dej bod resen, če bi bil pri tvojih letih samski bi mel van in okol bejbe jagal, keš pa nalagal bilokam, ne pa obresti plačeval in stanovanjski sklad, pa poslušal sitne sosede.

Noben se ne pogovarja o enosobnih stanovanjih...

Mato989 ::

Ja ker ima toliko folka VAN in okrog vozi bejbe po Sloveniji, ti se zresni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

V neki meri se moram tukaj strinjati z Matom, zakaj ljudje šopajo otroke na ta svet, če nimajo rešenega stanovanjskega problema in so hkrati klasični slovenski reveži z minimalci? Mi na kraj pameti ne pade, da bi imel v času najema 2 otroka.

Kokr se glupo sliš; najprej štalca, pol pa kravca.

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

V neki meri se moram tukaj strinjati z Matom, zakaj ljudje šopajo otroke na ta svet, če nimajo rešenega stanovanjskega problema in so hkrati klasični slovenski reveži z minimalci? Mi na kraj pameti ne pade, da bi imel v času najema 2 otroka.

Kokr se glupo sliš; najprej štalca, pol pa kravca.


Ker plačevati jurja kredita je pa bolje kot jurja najemnine? :)) Če so prihodki dovolj visoki je čisto vseeno ali si v najemu ali v lastnem stanovanju s kreditom.

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

V neki meri se moram tukaj strinjati z Matom, zakaj ljudje šopajo otroke na ta svet, če nimajo rešenega stanovanjskega problema in so hkrati klasični slovenski reveži z minimalci? Mi na kraj pameti ne pade, da bi imel v času najema 2 otroka.

Kokr se glupo sliš; najprej štalca, pol pa kravca.


Ker plačevati jurja kredita je pa bolje kot jurja najemnine? :)) Če so prihodki dovolj visoki je čisto vseeno ali si v najemu ali v lastnem stanovanju s kreditom.


O čem ti govoriš? Se popolnoma strinjam s tabo, ampak ne vem kako se to navezuje na moj post. Govorim o ljudeh, ki nimajo dovolj visokih prihodkov, pa imajo še vedno otroke in pričakujejo, da bojo v izi dobil kredit. Ne gre to tko.

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

V neki meri se moram tukaj strinjati z Matom, zakaj ljudje šopajo otroke na ta svet, če nimajo rešenega stanovanjskega problema in so hkrati klasični slovenski reveži z minimalci? Mi na kraj pameti ne pade, da bi imel v času najema 2 otroka.

Kokr se glupo sliš; najprej štalca, pol pa kravca.


Ker plačevati jurja kredita je pa bolje kot jurja najemnine? :)) Če so prihodki dovolj visoki je čisto vseeno ali si v najemu ali v lastnem stanovanju s kreditom.


O čem ti govoriš? Se popolnoma strinjam s tabo, ampak ne vem kako se to navezuje na moj post. Govorim o ljudeh, ki nimajo dovolj visokih prihodkov, pa imajo še vedno otroke in pričakujejo, da bojo v izi dobil kredit. Ne gre to tko.


Navezuje se na tvojo izjavo da ti na kraj pameti ne pade, d abi imel 2 otroka v času najema...

jabe ::

Nič hudega... Nista edina, nista niti nič posebnega v tem razmišljanju, ne zdaj, ne kadarkoli prej. Samo te zgodbe in bajke se pač ustavijo z vami... ni nikogar, da bi jo naprej nesel in potem ta lažen občutek razsvetljenosti. Otroci niso monetarna odločitev.

velikBrokoli ::

Aha, nisem razumel. V najem pa v Sloveniji z otroci ne bi šel, ker te najemodajalci lahko hitro vržejo ven iz stanovanja in je res boleče iskati stanovanje, ko imaš še 2 mulca.

jabe je izjavil:

Otroci niso monetarna odločitev.


Razumljivo, pa vendar gre tukaj za debato o kreditu. Banke, ki ponujajo kredite, se ne bi strinjale s teboj. :)

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Spet, odgovor na tole:

velikBrokoli je izjavil:

V neki meri se moram tukaj strinjati z Matom, zakaj ljudje šopajo otroke na ta svet, če nimajo rešenega stanovanjskega problema in so hkrati klasični slovenski reveži z minimalci? Mi na kraj pameti ne pade, da bi imel v času najema 2 otroka.

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Nič hudega... Nista edina, nista niti nič posebnega v tem razmišljanju, ne zdaj, ne kadarkoli prej. Samo te zgodbe in bajke se pač ustavijo z vami... ni nikogar, da bi jo naprej nesel in potem ta lažen občutek razsvetljenosti. Otroci niso monetarna odločitev.


Aha, če niso monetarna odločitev, potem jih oblačiš, futraš, živiš z njimi kje? Če niso monetarna odločitev ne vem zakaj moramo vsi davkoplačevalci za njih plačevat raznorazne doklade, storitve kot je šolanje ipd...

OTROCI SO monetarna odločitev...

Še več, to da vam država dovoli štepat otroke brez pregleda financ je najbolj neodgovorna stvar v razvitem Svetu... Za posvojitev PSA moraš met raznorazno preverjanje, za kredit na 25 let moraš DOKAZAT da ga boš sposoben odplačat, za produkcijo potomca pa rabiš samo 2 plodni osebi 2 spolov...

Čeprav v efektivi pomeni spočetje otroka kredit za 25 let... zato bi morali za dovoljenje spočetja potomstva veljat ENAKI kriteriji (zraven psiholoških preverjanj) kot za pridobitev kredita 100k (recimo) na 25 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Ne, niso... mogoče te bo na rit vrglo, ampak bistveno bolj kot v denarju koštajo tudi v drugih stvareh. v času, v zdravju, v stresu,... En velik korak ven iz komfort cone so. In bolj primanjkuje katerekoli od teh stvari, težje je, da ne rečem jebeno težko. Ampak vredno. In to je nekaj, kar je nemogoče dotajčiti egoistom, kot si ti. Zato "razviti" zahodni svet izumira. toliko o naprednosti in razvitosti, sam za sebe ne more v osnovi več poskrbeti... ker je malo težko.

@velikBrokoli
ja, to pa res. v ožjem smislu, ko pride do krede, pa zdaj po novem se pozna. že živeče otroke se odšteva. za točno določen znesek. res je pa tudi, da vprašanje, če kakega zraven neuradno upoštevajo pri mladem paru, kjer je ženska v rodni dobi. Pa še kaj. Vsak, ki je jemal kredit, ve, da banke ne zanima le, koliko zaslužiš ampak tudi koliko in kako zapravljaš. Bančne izpiske se zahteva ravno tako kot plačilne liste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Ne, niso... mogoče te bo na rit vrglo, ampak bistveno bolj kot v denarju koštajo tudi v drugih stvareh. v času, v zdravju, v stresu,... En velik korak ven iz komfort cone so. In bolj primanjkuje katerekoli od teh stvari, težje je, da ne rečem jebeno težko. Ampak vredno. In to je nekaj, kar je nemogoče dotajčiti egoistom, kot si ti. Zato "razviti" zahodni svet izumira. toliko o naprednosti in razvitosti, sam za sebe ne more v osnovi več poskrbeti... ker je malo težko.

@velikBrokoli
ja, to pa res. v ožjem smislu, ko pride do krede, pa zdaj po novem se pozna. že živeče otroke se odšteva. za točno določen znesek. res je pa tudi, da vprašanje, če kakega zraven neuradno upoštevajo pri mladem paru, kjer je ženska v rodni dobi. Pa še kaj. Vsak, ki je jemal kredit, ve, da banke ne zanima le, koliko zaslužiš ampak tudi koliko in kako zapravljaš. Bančne izpiske se zahteva ravno tako kot plačilne liste...



Saj to glih, če imaš "ogromno" denarja, si lahko vzameš VEČ časa, lahko si kupiš BOLJŠE zdravje, lahko LAŽJE obvladuješ dodaten stres, ker ga drugje lahko zaradi viška financ ZNIŽAŠ, saj nisi tako odvisen od zaposlitve, in če imaš višjo PLAČO imaš običajno tudi tako in drugačno delo ki te ne zgara, si bolje situiran bla bla bla

Ultimativno vse tvoje točke izboljša višji prihodek.

Edina ki je ne, je način vzgoje in dojemanje otrok ter pravilno poučevanje, tu pa sem rekel da mora vstopit psihologija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Bova imela to debato, ko boš zaslužil malo več... Denar reši samo eno zadevo - in to je pomanjkanje denarja. sicer samo po sebi lahko ogromno breme, ampak da si ne bi domišljal, kaj si lahko vse kupiš z njim. Ali nadomestiš...

Mato989 ::

In ti boš določeval koliko je malo več?

Jaz si zaradi denarja lahko kupim 10 let nedela... to lahko kupi denar, torej imam 10 let časa bit z otrokom "24" ur... če si revež pač tega ne moreš. In tu je razlika, ti pa bluzi karkoli želiš

ČAS = DENAR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tody ::

Ce bi vsi razmisljal tako kot ti potem pridemo spet na tisto da prepustimo vse trgu pa da vidmo pol. Ce ne rabimo solstva potem ne rabimo tudi javnega zdravstva in sploh ne javne uprave. Sploh pa ze zdaj noben tvoje pokojnine ne bo plačeval, mislis torej po 10 letih umret?

jabe ::

to ti misliš... tako kot un na minimalcu misli, da bi bil kralj s tvojimi jurja 700. čas ni denar. čas je čas, denar je pa denar.

ti bi bil 10 let 24/7 z otrokom. kot da bi mu 10l vode naenkrat vsipal notri (tedensko zalogo), ker voda je dobra pa fajn, pa se malo na zalogo, ker potem je fertik. ene stvari pač ne gredo tako...

Mato989 ::

jabe je izjavil:

to ti misliš... tako kot un na minimalcu misli, da bi bil kralj s tvojimi jurja 700. čas ni denar. čas je čas, denar je pa denar.

ti bi bil 10 let 24/7 z otrokom. kot da bi mu 10l vode naenkrat vsipal notri (tedensko zalogo), ker voda je dobra pa fajn, pa se malo na zalogo, ker potem je fertik. ene stvari pač ne gredo tako...


Glavno vzgoja otroka se naredi prvih 12 let... pol tvoja vzgoja izgubi moč... če te prvih 12 let ni, si zamudil like 75% vzgoje, potem ostane samo še izobraževanje glede finančne pismenosti itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
9 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376787 (3388) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465200 (11548) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019568 (11231) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713244 (6008) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911626 (8999) Invictus

Več podobnih tem