» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
«
1 / 24
»»

mm888mb ::

Torej razmišljam o kreditu za malo dražjo nepremičnino in me v glavnem zanima kje smo trenutno s krediti. Ogromno ljudi trdi, da je trenutna (fiksna obrestna mera) 3% dokaj nizka...

Pa me zanima (tisti, ki imate fiksno obrestno mero), koliko % imate.

Obstajajo kje ti podatki za zadnjih nekaj let po bankah recimo?

omnimint ::

mm888mb je izjavil:

Ogromno ljudi trdi, da je trenutna (fiksna obrestna mera) 3% dokaj nizka...

Odvisno, nisi napisal zneska kredita, števila obrokov, tipa zavarovanja...

kixs ::

Poznam enega, ki ima 0,6% fiksno. Vzel pri firmi kjer dela, nekje 25K€ na 5 let, toliko mu je zmanjkalo za nakup nepremicnine.

hojnikb ::

0,6% je praktično free money.
#brezpodpisa

ToniT ::

Trenutno 1,116%. Je pa spremenljiva obrestna mera. Imam še 4 obroke.

koli99 ::

60kEur, 120 obrokov, 1.95% FOB, UniCredit, vzet junij 2017

Sumo ::

95k €, 15 let, 2.3% fiksna, SKB, vzet marca 2017

svecka ::

87,600 € , 20 let, 2.6% fiksna, Unicredit, vzet November 2018

louser ::

Ni stanovanjski.
Okrog 80k, mislim da 3.5%
2 obroka letno na 5 let.
Če me spomin ne vara.

WhiteAngel ::

70k EUR, 25 let, 1,9% variabilna na Sparkasse, vzet septembra 2016. Ne vem, zakaj bi hotel fiksno. Obrestna mera se ne bo več dvignila, ko se pa bo, bo pa hiperinflacija in te tudi fiksna mera ne reši - drobni tisk.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

2,36 fiksna, Abanka.
S spremenljivo na 15 let nisem hotel tvegati, plača se mi pa indeksira precej bolje. Pravzaprav razmišljam, da bi prepolovil dobo, z druge strani pa bi bilo mogoče bolj pametno višek denarja vložiti v kaj bolj primernega.

Smrekar1 ::

mm888mb je izjavil:

Torej razmišljam o kreditu za malo dražjo nepremičnino in me v glavnem zanima kje smo trenutno s krediti. Ogromno ljudi trdi, da je trenutna (fiksna obrestna mera) 3% dokaj nizka...

Pa me zanima (tisti, ki imate fiksno obrestno mero), koliko % imate.

Obstajajo kje ti podatki za zadnjih nekaj let po bankah recimo?


Jaz imam 1,75%/letno, spremenljiva mera. Zdaj bo šla malo gor, a bo še vedno jugoslovanska - pod inflacijo. :)

3% fiksna obrestna mera je zgodovinsko nizka. Nekaj let nazaj se je dalo dobiti nižje - videl sem celo 1,9% - ampak tisto je bila anomalija. Pod 3% skoraj nikoli ne gre, toliko je že inflacije. Banka z manjšim kreditom v principu ne more zaslužiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Lonsarg ::

Če gre EURIBOR na tam okoli 0.8% si že na nuli pri sprejemljivi vs fiksni. Povprečen Euribor zadnjih 25 let je pa kar nekaj čez 2%, zdaj je že kar nekaj let negativni, kar je zgodovinsko unikum in ne stalnica. 6% EURIBOR med krizo ni nobene hiperinflacije povzročil, folk z sprejemljivimi je pač moral 8% obresti plačevati...

Je pa res da so prva leta najbolj kritična, ko obresti prestavljajo največji del. Če vzameš spejemljivo in imaš prvih nekaj let odplačevanja srečo in Euribor ostane nizek si dovolj profitiral da tudi če potem precej zraste najbrž nisi v minusu. Vedno je tako da v zameno za prevzem tveganja dobiš ugodnejšo ponudbo, pol si pa pač vsak pretehta al se hoče igrat za profit in tvegati izgubo. V mojem primeru(ponudba 1.7% vs 2.5%) bi bil profit 6% vrednosti kredita na dobo 15 leta, kar je lep denar ampak to bi se uresničilo zgolj če bi 15 let euribor bil negativen. V praksi bi moral imeti kar precej srečo, da bi prišel na profit 2-3% vrednosti kredita. Komot z malo nesreče pa bi prišel na nulo ali celo nekaj % v izgubo napravm fiksnem kreditu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WhiteAngel ::

Lonsarg je izjavil:

Če gre EURIBOR na tam okoli 0.8% si že na nuli pri sprejemljivi vs fiksni.


Ravno to ti da vedeti, da ne bo še nikoli čez 0,8%. Misliš, da si bodo banke delale izgubo? Če je danes 3% fiksna obrestna mera za 15-20 let, to pomeni, da bodisi a) bo EURIBOR v tem času vedno <1% ali b) bo evro šel v hiperinflacijo in bodo banke zahtevale predčasno poplačilo. Kje pa misliš, da bo Italija dobila evre za poplačilo svojega dolga, če EURIBOR zraste? Pri Kitajcih? :)

Smrekar1 ::

Lonsarg je izjavil:

Če gre EURIBOR na tam okoli 0.8% si že na nuli pri sprejemljivi vs fiksni. Povprečen Euribor zadnjih 25 let je pa kar nekaj čez 2%, zdaj je že kar nekaj let negativni, kar je zgodovinsko unikum in ne stalnica. 6% EURIBOR med krizo ni nobene hiperinflacije povzročil, folk z sprejemljivimi je pač moral 8% obresti plačevati...

Je pa res da so prva leta najbolj kritična, ko obresti prestavljajo največji del. Če vzameš spejemljivo in imaš prvih nekaj let odplačevanja srečo in Euribor ostane nizek si dovolj profitiral da tudi če potem precej zraste najbrž nisi v minusu. Vedno je tako da v zameno za prevzem tveganja dobiš ugodnejšo ponudbo, pol si pa pač vsak pretehta al se hoče igrat za profit in tvegati izgubo. V mojem primeru(ponudba 1.7% vs 2.5%) bi bil profit 6% vrednosti kredita na dobo 15 leta, kar je lep denar ampak to bi se uresničilo zgolj če bi 15 let euribor bil negativen. V praksi bi moral imeti kar precej srečo, da bi prišel na profit 2-3% vrednosti kredita. Komot z malo nesreče pa bi prišel na nulo ali celo nekaj % v izgubo napravm fiksnem kreditu.


Te računice naredijo tudi banke in postavijo obrestne mere tako, da z višjimi obrestmi pri fiksni obrestni meri pokrijejo tveganje zaradi dviga obrestnih mer na trgu.

Oziroma drugače, pri fiksni obrestni meri banki plačaš tudi premijo, da oni prevzamejo tveganje podražitve denarja. S tem ni nič narobe, ampak če bankirji ne usekajo hudo mimo bodo oni na boljšem.

Tody ::

Em ja nizka obrestna mera je dirigirana iz Centralne europske banke, kjer oni mečejo notri miljarde zato da se gospodarstv okrepi. Kdaj bodo šli navzgor (tako kot je fed šel) pa ubistvu noben ne ve. Vrjetno ko Dragi ne bo več šef, pa bo nekdo drug z drugo vizijo uletel.

Drugače pa 2,5 k na 15 let 85k.

Wrop ::

Brez kakšnih vez 76000 € na 10 let z 1,7 % letno spremenljivo obrestno mero. Kredit vzet aprila 2017. Fiksno nisem niti gledal, je pa banka takrat ponujala kredite s 3 % ob. m. S pogajanji bi se dalo manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

stb ::

WhiteAngel je izjavil:

70k EUR, 25 let, 1,9% variabilna na Sparkasse, vzet septembra 2016. Ne vem, zakaj bi hotel fiksno. Obrestna mera se ne bo več dvignila, ko se pa bo, bo pa hiperinflacija in te tudi fiksna mera ne reši - drobni tisk.


Imaš kaj več infromacij o tem drobnem tisku?

Invictus ::

V drobnem tisku piše, da ima banka pravico spremeniti obrestno mero, če kredit ne prinaša več dovolj zaslužka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tody ::

Piše sicer da lahko spremenijo obrestno mero če se razmere tok spremenijo (piše tudi kak procent se more zgodit da se to zgodi)

3p ::

Invictus je izjavil:

V drobnem tisku piše, da ima banka pravico spremeniti obrestno mero, če kredit ne prinaša več dovolj zaslužka...


O tem se na temle forumu bluzi že leto ali dve, nihče še pa ni pokazal tega drobnega tiska. Moja pogodba tega nima. Bankirji pa menda strašijo, da pa bi konkurenčna mogoče lahko imela yada yada... Bolj se mi zdi, da so sami bolj prepričani v dobičkonostnost euribor+2% kot pa fiksne 3%.

3p ::

stb je izjavil:

Imaš kaj več infromacij o tem drobnem tisku?


Tole je blizu odgovoru:
https://www.zps.si/index.php/osebne-fin...

svecka ::

Invictus je izjavil:

V drobnem tisku piše, da ima banka pravico spremeniti obrestno mero, če kredit ne prinaša več dovolj zaslužka...


Jaz sem svojo kreditno pogodbo 5x prebral od črke do črke ravno zaradi te bojazni, če bi lahko oni spremenijo fiksno obrestno mero in nikjer, čisto nikjer ni niti besede niti stavka o kakšni koli spremembi fiksne obrestne mere z njihove strani ne s strani višje sile ali kako drugače. Tako da se motiš zelo.

koli99 ::

Enako pri meni. Med samimi "pogajanji" sem to omenil in so mi zatrdili da tega v njihovi (UniCredit) pogodbi ni. Ker pa jim na besedo seveda ne moreš verjeti, sem pred podpisom zelo dobro prebral mojo, kjer pa ni nikjer omenjeno da bi se lahko obrestna mera kakor koli spremenila. Pravzaprav je zapisana naslednja navedba: Kreditna obrestna mera znaša 1,95% letno in je fiksna v celotnem času trajanja te pogodbe.

Invictus ::

In zdaj, ker vidva nimata, tudi druge banke nimajo? In se to ne more spet zgoditi?!?!?

O tem se je veliko pisalo v Financah leto, dve nazaj. Prej so vsi imeli. Po teh člankih se je očitno malo spremenilo.

Prav je, da je narod opozorjen na možnost, če ne drugega, da zna vsaj vprašati in še 1x prebrati pogodbo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bzp ::

Drobnega tiska praktično ni več, še vedno pa na bankah strašijo da "drugje to imajo". Enako kot strašijo da fiksnih obrestnih mer vsak čas ne bo več, in da se sedaj pa res zelo splača čimprej vzeti kredit.

Pred pol leta se je dalo priti pod 3% praktično na vsaki banki na prvem pogovoru (15 let, fiksno, 150 jurjev) razen NLB, ustavilo se je pa pri 2,5 oz. 2,6. Moraš pa tudi upoštevat kaj vse ti vsilijo zraven (življenjsko zavarovanje, dražji paket, zlato kartico ipd.).

3p ::

Invictus je izjavil:

O tem se je veliko pisalo v Financah leto, dve nazaj. Prej so vsi imeli. Po teh člankih se je očitno malo spremenilo.


Najbrž nisi prebral tistega 2 leti starega članka z ZPS?

Mogoče je čas, da začneš Flance jemati malo z rezervo. >:D

Invictus je izjavil:

Prav je, da je narod opozorjen na možnost, če ne drugega, da zna vsaj vprašati in še 1x prebrati pogodbo.


Se tem se pa vsekakor strinjam.
---
Je pa potrebno vedeti, da se taisto vsaj pol kreditojemalcev ne zaveda povsem (ali pa sploh), za koliko jim lahko naraste variablini kredit, če obrestne mere z zgodovinskega minimuma narastejo proti vrhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

windigo ::

bzp je izjavil:

Moraš pa tudi upoštevat kaj vse ti vsilijo zraven (življenjsko zavarovanje, dražji paket, zlato kartico ipd.).

Vseh teh reči se lahko pri nepremičninskem kreditu nemudoma znebiš.

ZPotK-2 46. člen, 1. odstavek: Vezava kreditne pogodbe za nepremičnino s sklenitvijo pogodbe o pomožni storitvi ni dovoljena.

(Izjema je zavarovanje nepremičnine, ki pa ga lahko izbereš sam)

Killermode ::

windigo je izjavil:

bzp je izjavil:

Moraš pa tudi upoštevat kaj vse ti vsilijo zraven (življenjsko zavarovanje, dražji paket, zlato kartico ipd.).

Vseh teh reči se lahko pri nepremičninskem kreditu nemudoma znebiš.

ZPotK-2 46. člen, 1. odstavek: Vezava kreditne pogodbe za nepremičnino s sklenitvijo pogodbe o pomožni storitvi ni dovoljena.

(Izjema je zavarovanje nepremičnine, ki pa ga lahko izbereš sam)


Lahko pa dobiš "POPUST" na obrestno mero ob sklenitvi zavarovanj itd... kar pa potem je dovoljeno.

Tody ::

Ja brez vsega je 3 ko rečeš da boš vzel še dve stvari je pa kr 2,5 dok si rekel keks.

windigo ::

Killermode je izjavil:

windigo je izjavil:

bzp je izjavil:

Moraš pa tudi upoštevat kaj vse ti vsilijo zraven (življenjsko zavarovanje, dražji paket, zlato kartico ipd.).

Vseh teh reči se lahko pri nepremičninskem kreditu nemudoma znebiš.

ZPotK-2 46. člen, 1. odstavek: Vezava kreditne pogodbe za nepremičnino s sklenitvijo pogodbe o pomožni storitvi ni dovoljena.

(Izjema je zavarovanje nepremičnine, ki pa ga lahko izbereš sam)


Lahko pa dobiš "POPUST" na obrestno mero ob sklenitvi zavarovanj itd... kar pa potem je dovoljeno.

Kar ni dovoljeno, je vezava. Lahko ti ponudijo boljšo obrestno mero, če vzameš še zlato kartico, ampak v kreditno pogodbo te vezave ne smejo zapisati. In ti lahko tudi sprejmeš ugodnejšo kreditno ponudbo in zraven vseeno odkloniš zlato kartico (in jih opazuješ, še bolj posnameš, kako se bodo poskusili izjeguljiti iz te situacije). Ali pa se zlate kartice ob prvi priliki znebiš na povsem enak način, kot če kredita ne bi imel.

windigo ::

P.S. Dajalec ti je dolžan dati zavezujočo ponudbo in 7 dni časa za razmislek, v zavezujoči ponudbi ni dovoljena vezava in to zavezujočo ponudbo lahko sprejmeš brez vseh ostalih pogojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

mAXTER ::

Ne morem verjet da imate vi cigani vsi po 2% fiksno obrestno mero:D...jaz sem 2013 vzel stanovanjski kredit na 20 let in so bile povprečne spremenljive obrestne mere tam 2,8%-3% + euribor (bil čisto na vseh bankah takrat), medtem ko fiksne pod 5% ni blo za dobit. Ko sem si na koncu izposloval 2,55% + euribor sem bil presrečen :))

kixs ::

Si pa ze 6 let na svojem... in si prisparal za 6 let najemnin...

Invictus ::

mAXTER je izjavil:

Ne morem verjet da imate vi cigani vsi po 2% fiksno obrestno mero:D...jaz sem 2013 vzel stanovanjski kredit na 20 let in so bile povprečne spremenljive obrestne mere tam 2,8%-3% + euribor (bil čisto na vseh bankah takrat), medtem ko fiksne pod 5% ni blo za dobit. Ko sem si na koncu izposloval 2,55% + euribor sem bil presrečen :))

In zakaj ne vzameš boljšega kredita ter poplačaš starega?

Saj to ni prepovedano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

svecka je izjavil:

Invictus je izjavil:

V drobnem tisku piše, da ima banka pravico spremeniti obrestno mero, če kredit ne prinaša več dovolj zaslužka...


Jaz sem svojo kreditno pogodbo 5x prebral od črke do črke ravno zaradi te bojazni, če bi lahko oni spremenijo fiksno obrestno mero in nikjer, čisto nikjer ni niti besede niti stavka o kakšni koli spremembi fiksne obrestne mere z njihove strani ne s strani višje sile ali kako drugače. Tako da se motiš zelo.


Problem banke je, da je v poziciji moči. Dvigne obrestno mero in zahteva denar. Sicer sledi rubež. Ko je udarila recesija, je bilo na tisoče družin vrženih na ta način na cesto v ZDA. K sreči imamo v Evropi bolj socialno zakonodajo, zato te ne morejo tako enostavno deložirati. Ampak logika bi bila lahko zelo podobna - plačaj višjo mero, ali pa te vržemo na cesto. Če misliš, da ni pošteno, nas pa toži. Po 15 letih se bo primer (morda) rešil v tvojo korist, ampak kaj ti to nuca - če boš sploh še živ.

3p ::

WhiteAngel je izjavil:

Problem banke je, da je v poziciji moči. Dvigne obrestno mero in zahteva denar. Sicer sledi rubež. Ko je udarila recesija, je bilo na tisoče družin vrženih na ta način na cesto v ZDA. K sreči imamo v Evropi bolj socialno zakonodajo, zato te ne morejo tako enostavno deložirati. Ampak logika bi bila lahko zelo podobna - plačaj višjo mero, ali pa te vržemo na cesto. Če misliš, da ni pošteno, nas pa toži. Po 15 letih se bo primer (morda) rešil v tvojo korist, ampak kaj ti to nuca - če boš sploh še živ.


Če govoriš o ECB, seveda lahko dvigne obrestno mero, EURIBOR temu sledi in če je v pogodbi zapisana spremenljiva stopnja (običajno vezana na EURIBOR), ja, potem imaš prav. Seveda pa banka, pri kateri si vzel kredit ne določa EURIBORja, niti ne more spreminjati pribitka, ki je določen s pogodbo.

Podobno je pri fiksni obrestni meri. Tam je mera točno določena s pogodbo. Banka tam nima nikakršne "pozicije moči". Tu ne gre za socialno, ampak za pravno državo.

"Subprime mortgage" kriza v ZDA je bila povezana s krediti, ki so jih banke dale vprašljivo kreditno sposobnim strankam, pod predpostavko da bojo kreditojemalci imeli vedno delo, in to vedno boljše plačano, njihovim s kreditom kupljenim domovom pa bo cena vedno bolj rastla, na osnovi česar se je dalo v ZDA podaljševati ročnost kredita. V krizi to več ni bilo res. Zelo zelo poenostavljeno. "Pozicija moči" bank je bila tu vidna kvečjemu v tem, da jih je država potegnila iz dreka...

MxxW5 ::

Jaz imam 2,3 ali 2,4 (ne spomnim se več), kredit 60k na 20 let, vzet pri SKB. Fiksna, seveda.

Kar se tiče "spremenljivosti" fikse obrestne mere (FOM) je bilo tukaj že vse predebatirano. Že Obligacijski zakonik (OZ) v 112. členu določa, kdaj je pogodbo mogoče razvezati ali spremeniti zaradi razvezanih okoliščin. Cel zakonik je na voljo na spletu, oglejte si ga. Zadeva je dalč od tega, da bi banka lahko kar sama, iz danes na juzrri, spreminjala FOM v pogodbi. Če se namreč kreditojemalec s spremembo FOM ne bi strinjal (in zakaj bi se??), lahko banka vloži zoper njega tožbo, s katero zahteva spremembo ali razvezo pogodbe, pri čemer bo, če bo želela uspeti, morala dokazati, da so se po sklenitvi okoliščine tako spremenile, da se zaradi njih ne da več doseči namena pogodbe, da le-ta očitno vče ne ustreza pričakovanjem strank, da bi bilo po splošnem mnenju pogodbo nepravično ohraniti jo v veljavi takšno, kakršna je. Spremembe pogodbe ni mogoče zahtevati, če bi bila morala banka ob sklenitvi pogodbe te okoliščine upoštevati ali če bi se jim bila lahko izognila oziroma, če bi njihove posledice lahko odklonila. Gre za precej težko breme banke, ki bo morala na sodišču dokazati, da so spremenjene okoliiščine takšne, ki jih ob sklenitvi pogodbe na noben način ni mogla predvideti, se jim izogniti ali jih odkloniti. IMO bo banka, ki se z bančnimi posli profesionalno ukvarja, kaj takšnega zelo težko dokazala, razen če se zgodi Nemčija 1920-30.

OZ je sicer krovni zakon, obstajajo pa še ostali (Zakono o zaščiti potrošnikov, Zako o potrošniških kreditih), ki so verjetno (preverjal nisem), ki so do močnejše stranke - banke, kvečjemu strožji.

Vse to velja seveda ob predpostavki, da potrošnik ni podpisal pogodbe s "fiksno" obrestno mero, v kateri je napisano, da lahko banka to mero samovoljno spreminja.

prtenjam ::

Jaz sem se včeraj na ABanki v CE dogovoril za 90k, fiksno z 2,3%, hipotekarni.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

MxxW5 ::

Evo, spomnil sem se primera iz naše, niti ne tako odaljene zgodovine, ki ga sicer poznal le v orisih in iz pripovedovanj srečnežev, ki jim je država (oz. banke) zgradila hiše.

V osemdesetih so ljudje jemali kredite za gradnjo hiše, pri čemer so bili obroki stalno enaki (tj. enako število dinarjev), ne glede na hiperinflacijo, ki je takrat stresala Jugoslavijo. Ljudski glas pravi, da je na koncu položnica stala več kot obrok plačila. Jaz sicer ne vem, kaj je v tistih pogodbah pisalo, gre pa za tipičen primer spremenjenih okoliščin, kjer je bila banka oškodovana in takorekoč ob ves dani kredit. Če bi se kaj takega zgodilo danes, bi banka uspela z razvezo/spremembo pogodbe.

3p ::

prtenjam je izjavil:

Jaz sem se včeraj na ABanki v CE dogovoril za 90k, fiksno z 2,3%, hipotekarni.


Še ročnost kredita? (sicer tole bolj malo pomeni)

prtenjam ::

3p je izjavil:

prtenjam je izjavil:

Jaz sem se včeraj na ABanki v CE dogovoril za 90k, fiksno z 2,3%, hipotekarni.


Še ročnost kredita? (sicer tole bolj malo pomeni)


Ja res je :)

Torej, 25.4.19, Abanka, 90k, 10 let, hipotekarni, 2.3% fiksna
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

3p ::

MxxW5 je izjavil:

V osemdesetih so ljudje jemali kredite za gradnjo hiše, pri čemer so bili obroki stalno enaki (tj. enako število dinarjev), ne glede na hiperinflacijo, ki je takrat stresala Jugoslavijo. Ljudski glas pravi, da je na koncu položnica stala več kot obrok plačila. Jaz sicer ne vem, kaj je v tistih pogodbah pisalo, gre pa za tipičen primer spremenjenih okoliščin, kjer je bila banka oškodovana in takorekoč ob ves dani kredit. Če bi se kaj takega zgodilo danes, bi banka uspela z razvezo/spremembo pogodbe.


Ja, in ravno zaradi tega bi banke težko dokazovale, da take situacije niso mogle predvidevati.

Po drugi strani se je ob pojavu hiperinflacije bolj urgentne druge skrbi, kot le propad kreditne pogodbe.

Lonsarg ::

Tako je, hiperinflira je res zadnja stvar, ki te lahko pri kreditu skrbi. Te pa lahko skrbi navadna inflacija, če vzameš sprejemljivi obrestno mero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

omnimint ::

prtenjam je izjavil:

3p je izjavil:

prtenjam je izjavil:

Jaz sem se včeraj na ABanki v CE dogovoril za 90k, fiksno z 2,3%, hipotekarni.


Še ročnost kredita? (sicer tole bolj malo pomeni)


Ja res je :)

Torej, 25.4.19, Abanka, 90k, 10 let, hipotekarni, 2.3% fiksna


Kakšni posebni dodatni pogoji ali dobro zavarovanje... ker tole se mi zdi precej dobra OM.

Tody ::

To je to ob dobrem bančniku ostalo je nateg bančnika ali banke. Manjši čas vračila zmanjšuje tveganje in obrestno mero

krho ::

V bistvu ga je zbil za 0,3 odstotne točke. Trenutna kao akcija je 2,6% za 10let
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mm888mb ::

Potem 3% FOM ni tako ugodna če imajo vsi tukaj 3% kar nekaj jih ima manj. Jaz razmišljam od 70k na 10 let.

Lonsarg ::

Tudi lastni delež lahko igra vlogo. Nekdo ki je zaradi manjšega lastnega deleža(ali kakih drugih okoliščin) bolj tvegana stranke bo dobil slabšo ponudbo.

prtenjam ::

omnimint je izjavil:

Kakšni posebni dodatni pogoji ali dobro zavarovanje... ker tole se mi zdi precej dobra OM.

Ja seveda, pogajanja so pač daj~dam. Tisti, ki bo trdil, da je dobil vse na "lepe oči", seveda laže. Za "ugodno" ponudbo je potrebno pač vzeti oz. imeti kakšno izmed drugih bančnih storitev, recimo kreditno kartico, spletno banko, mobilno banko... in potem je tu pogajanje kaj že imaš, kaj bi še vzel in podobno.

Je pa seveda potrebno pri tem paziti, da ne vzameš nekaj, kar tako ali tako ne potrebuješ, da bi zbil procent za 0,1 (kar na mesec pri 90K znaša 4-5€) in to plačal na mesec npr. 10€. Recimo kakšno življensko zavarovanje ali kaj podobnega. Resnici na ljubo je banka pribljižno na istem, če ti ponudi 2,8% ali 3.0% in samo vodenje računa ali pa ti ponudi 2,3% ali 2.0% in ti "podatakne" še nekej drugih storitev. Vendar če so te "druge" storitve nekaj kar že imaš ali kar bi imel potem ok.

Je pa vse skupaj dokaj žalosten kapitalizem in pomeni, da če imaš denar, potem ti ga tudi banka dokaj poceni ponuja, ča pa denarja nimaš, želi tudi banka dobro zaslužiti === Sitemu poceni prodajaš hrano, služiš pa na lačnem :(
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si
««
«
1 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376758 (3359) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465200 (11548) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019567 (11230) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911623 (8996) Invictus

Več podobnih tem