» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
6 / 24
»»

archer90 ::

Ker se zanimam za kredit, sem bil na 3 bankah prejsnji teden.
Rabim:
15 let
150.000€
Fiksna obrestna mera

Delavska hranilnica:
1,75% fiksna
500€ stroski odobritve
280€ cenilec
20% lastnih sredstev
Zivljenjsko zavarovanje v vrednosti kredita za dobo kredita: 13€ na mesec - njihova ponudba.
(Ne zahtevajo sklenitev zavarovanja pri njih, lahko uredim vse pri svoji agentki)
OM in stroski se lahko znizajo z drugo ponudbo.
Mozno dodatno odplacevanje, brezplacno do 10.000€ na leto, zniza se premija.

NLB:
1,55% fiksna
Stroski odobritve kredita in cenitev stanovanja 500€
20% lastnih sredstev
Pogoji: oba s partnerko morava pri njih odpret racun. Nic ne pogojujejo kater paket. Toplo priporocajo se brezplacni paket za otroka.
In pa njihov NLB Vita, ne spomnim se tocno kaj. Zavarovanje pri njih. Govorili smo se o varcevanju, samo ne vem ali je pogoj za to OM ali samo tako za zraven.
Mozna dodatna nakazila, vsako nakazilo se doda nov ankes - 30€ in lahko izberes ali skrajsas dobo odplacevanja ali premijo.

Intesa San Paolo:
1,65% fiksna
500€ stroski odobritve
230€ cenilec
30% lastnih sredstev (mogoce se lahko zniza)
Oba morava odpret racun pri njih.
Zivljenjsko zavarovanje pri njih 43€ na mesec.

HitraSperma ::

Vprašaj še pri SKB - ne rabiš nič dodatkov zraven
fgdsfjk

archer90 ::

Najbolj se nagibam, da mi pri Delavski izenacijo na 1,55%, ker sem ze pri njih, da ne rabim menjat.
Drugace pa razlika pri 0,2% med ponudbami znese nekje 2.000€ na 15 let.
So res ugodni krediti.
Te ponudbe ki sem jih dobil, nisem nic zbijal z drugimi, ker ti noben noce dat pisne ponudbe.

Sem pa se vprasal, kaj pa ce prinesem ponudbo od nekoga, ki ima ze pri njih kredit. Pa so rekli da ne izenacijo za svoje komitente, da mora bit od druge banke.

Lurker22 ::

Shalabajzr je izjavil:

Mal specifika dve ponudbi:

164k, 30 let fix 2,35%, EOM 2,39% hipotekarni + 50k, 20 let fix, 1,65% EOM 2% stanovanjski
164k, 30 let spremenljiva 1,1%, EOM 1,12% + 50k, 20 let spremenljiva 1,1% EOM 1,42% stanovanjski

Kaj vzet? Na 30 let je težk bit pametn ali pač?


Iščem nekaj podobnega (tako glede ročnosti, kot zneskovno) - si se morda odločil? Tudi Intesa in UNICREDIT ponujata fiksno OM na 30 let, SKB pa na 25 let, si morda za ponudbo prosil tudi na teh bankah?

kriptobog ::

archer90 je izjavil:

Ker se zanimam za kredit, sem bil na 3 bankah prejsnji teden.
Rabim:
15 let
150.000€
Fiksna obrestna mera

Delavska hranilnica:
1,75% fiksna
500€ stroski odobritve
280€ cenilec
20% lastnih sredstev
Zivljenjsko zavarovanje v vrednosti kredita za dobo kredita: 13€ na mesec - njihova ponudba.
(Ne zahtevajo sklenitev zavarovanja pri njih, lahko uredim vse pri svoji agentki)
OM in stroski se lahko znizajo z drugo ponudbo.
Mozno dodatno odplacevanje, brezplacno do 10.000€ na leto, zniza se premija.

NLB:
1,55% fiksna
Stroski odobritve kredita in cenitev stanovanja 500€
20% lastnih sredstev
Pogoji: oba s partnerko morava pri njih odpret racun. Nic ne pogojujejo kater paket. Toplo priporocajo se brezplacni paket za otroka.
In pa njihov NLB Vita, ne spomnim se tocno kaj. Zavarovanje pri njih. Govorili smo se o varcevanju, samo ne vem ali je pogoj za to OM ali samo tako za zraven.
Mozna dodatna nakazila, vsako nakazilo se doda nov ankes - 30€ in lahko izberes ali skrajsas dobo odplacevanja ali premijo.

Intesa San Paolo:
1,65% fiksna
500€ stroski odobritve
230€ cenilec
30% lastnih sredstev (mogoce se lahko zniza)
Oba morava odpret racun pri njih.
Zivljenjsko zavarovanje pri njih 43€ na mesec.


Jaz sem vzemal lani pri Intesi. Pogoje je bil samo račun pri njih, nobenega zavarovanja niso hoteli... Sem imel pa 40% lastnih sredstev

OZZY ::

archer90 je izjavil:

Najbolj se nagibam, da mi pri Delavski izenacijo na 1,55%, ker sem ze pri njih, da ne rabim menjat.
Drugace pa razlika pri 0,2% med ponudbami znese nekje 2.000EUR na 15 let.
So res ugodni krediti.
Te ponudbe ki sem jih dobil, nisem nic zbijal z drugimi, ker ti noben noce dat pisne ponudbe.

Sem pa se vprasal, kaj pa ce prinesem ponudbo od nekoga, ki ima ze pri njih kredit. Pa so rekli da ne izenacijo za svoje komitente, da mora bit od druge banke.


Na 1.55% ti ne bodo šli brez uradne konkurenčne ponudbe . Prav tako NLB da 1.55 če maš pri njih vito in dodatno varčevanje v enih skladih po kakih 40 eur na mesec. Pa če bodo izenačevali boš dobil še pogoj vzeti Digitalni paket in ZŽ preko njih in ne preko agenta.
Problem sedaj dobiti ponudbo je, da vse banke imajo pač možnost nižati na podlagi konkurenčne, a kaj ko je uradna ponudba drugačna. In ne smejo dati ven na papirju drugega kot po uradni ponudbi.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

red_baron ::

Zdravo Unicredit obnovitev kredita iz 2,2 fiksna na 1,25%

10let 82.000€, brez kakršnega koli življenskega zavarovanja ali kaj podobnega....

OZZY ::

unicredit ima posebno ugodne kredite za zaposlene pri določenih partnerjih. npr. lek itd.
Go with the flow.

fotografka ::

Ima že kdo v zadnjih dneh pri Unicredit narejen aneks namesto novega kredita za spremembo OM?

Kakšne pa ste dobili OM pri aneksih (tudi pri drugih bankah), so slabše OM kot pri novem kreditu ali iste?

blze ::

Jaz imam tudi pri unicredit 2,1 spremenljivo.
Je kdo že nižal z aneksom?

HVALA
uživejte
blze

archer90 ::

OZZY je izjavil:


Na 1.55% ti ne bodo šli brez uradne konkurenčne ponudbe . Prav tako NLB da 1.55 če maš pri njih vito in dodatno varčevanje v enih skladih po kakih 40 eur na mesec. Pa če bodo izenačevali boš dobil še pogoj vzeti Digitalni paket in ZŽ preko njih in ne preko agenta.
Problem sedaj dobiti ponudbo je, da vse banke imajo pač možnost nižati na podlagi konkurenčne, a kaj ko je uradna ponudba drugačna. In ne smejo dati ven na papirju drugega kot po uradni ponudbi.


Sem dobil izenaceno ponudbo na Delavski in tudi potrjeno. 1,55%, digitalni paket sem vzel vseeno, ker imam na mesec 10+ poloznic, pa se pokrije.
Zdj so podrazali na 34 centov za poloznico.
ZZ bom pa vzel pri svoji agentki, to niso pogojevali. Bi ga pa sklenil tudi ce ne bi bil pogoj za kredit.

Sem vesel da ne bom rabil menjat banke ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer90 ()

prtenjam ::

red_baron je izjavil:

Zdravo Unicredit obnovitev kredita iz 2,2 fiksna na 1,25%

10let 82.000€, brez kakršnega koli življenskega zavarovanja ali kaj podobnega....


Pozdravljeni,

Kako ste to naredili oz. kaj točno ste naredili? Ali pri isti banki (Unicredit) vzeli NOV kredit pod boljšimi pogoji (in plačali vse kar je s tem povezano) ter z novim kreditom poplačali starega (spet z ustreznimi stroški) ali kako drugače?

Pri vsem tem (pri tej tematiki) ne razumem, zakaj bi banke to počele? Zakaj bi banka zmanjšala obrestno mero, če pa ima zadaj pogodbo in v tej pogodbi piše, da predčasno poplačilo terja neke stroške (nemale)? Ali še drugače, zakaj bi banka kar obstoječ kredit popravila (tudi če to nekaj računa), a potem bo - če/ko bodo pogoji slabši - pa obrestno mero dvignila (šala seveda!)?

Imam namreč enakovreden kredit 90.000, 10 let, fiksno 2,3%. Odplačal sem 2 leti, manjka mi jih še 8. In seveda mi diši obrestna mera 1,25 ali pa recimo 1,5... vendar si ne predstavljam s kakšnimi argumenti naj grem na banko? Saj zadaj imamo pogodbo in zadaj imamo fiksen obresti ravno zato da bi se ne spreminjale (ne gor ne dol)?

Mi lahko malce več poveste kaj ste naredili in koliko je to v resnici stalo?

Hvala
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

3p ::

prtenjam je izjavil:

Pri vsem tem (pri tej tematiki) ne razumem, zakaj bi banke to počele? Zakaj bi banka zmanjšala obrestno mero, če pa ima zadaj pogodbo in v tej pogodbi piše, da predčasno poplačilo terja neke stroške (nemale)? Ali še drugače, zakaj bi banka kar obstoječ kredit popravila (tudi če to nekaj računa), a potem bo - če/ko bodo pogoji slabši - pa obrestno mero dvignila (šala seveda!)?


Ko se greš pogajat k novi banki, in ti ponudijo obrestno mero, recimo 1.5% za 100 jurjev, je to vseeno, recimo, 10 jurjev predvidenega "pribitka". Za novo banko je to pač "navaden" stanovanjski kredit. Z njim oni poplačajo celoten kredit prejšnji banki, kjer si imel recimo 2.5% za 100 jurjev. Ta prejšnja banka je zaradi tega ob, recimo 15 jurjev, ki bi jih še zaslužila z obrestmi.

Če prideš z boljšo ponudbo druge banke, se prvi še vedno bolj splača, da ti ponudi, recimo, aneks za 2% obrestno mero. V tem primeru bojo s tabo sicer zaslužili 12 jurjev, namesto 17, kar je še vedno boljše od 4. Za tebe pa ta obrestna mera tudi ni tako slaba, saj si prihraniš celotne stroške novega kredita in nekaj dirkanja in urejanja malenkosti.

red_baron ::

prtenjam je izjavil:

red_baron je izjavil:

Zdravo Unicredit obnovitev kredita iz 2,2 fiksna na 1,25%

10let 82.000EUR, brez kakršnega koli življenskega zavarovanja ali kaj podobnega....


Pozdravljeni,

Kako ste to naredili oz. kaj točno ste naredili? Ali pri isti banki (Unicredit) vzeli NOV kredit pod boljšimi pogoji (in plačali vse kar je s tem povezano) ter z novim kreditom poplačali starega (spet z ustreznimi stroški) ali kako drugače?

Pri vsem tem (pri tej tematiki) ne razumem, zakaj bi banke to počele? Zakaj bi banka zmanjšala obrestno mero, če pa ima zadaj pogodbo in v tej pogodbi piše, da predčasno poplačilo terja neke stroške (nemale)? Ali še drugače, zakaj bi banka kar obstoječ kredit popravila (tudi če to nekaj računa), a potem bo - če/ko bodo pogoji slabši - pa obrestno mero dvignila (šala seveda!)?

Imam namreč enakovreden kredit 90.000, 10 let, fiksno 2,3%. Odplačal sem 2 leti, manjka mi jih še 8. In seveda mi diši obrestna mera 1,25 ali pa recimo 1,5... vendar si ne predstavljam s kakšnimi argumenti naj grem na banko? Saj zadaj imamo pogodbo in zadaj imamo fiksen obresti ravno zato da bi se ne spreminjale (ne gor ne dol)?

Mi lahko malce več poveste kaj ste naredili in koliko je to v resnici stalo?

Hvala



Zdravo,
Pokličeš jih in rečeš, da je povsod govora koliko je veliko denarja v obtoku pa da te zanima, če se da kaj narediti pri obrestni meri, če pač ne bodo oni boš pa šel drugam. Pa bodo še manj dobili.

V tujini imaš baje tudi 0% obrestno mero.

Strošek bo pri notarju- ni še jasen ta strošek in še neka malenkost. Če bo vse skupaj 500EUR bo še vedno dobre 3000EUR ceneje kot prej.

V bistvu je win win kombinacija. Nimaš kaj izgubiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

Tody ::

Strošek notarja je 460 za vlogo pa se ene 60 za zemljiško knjigo.
Midva sva dala cca 2k za nov kredit pri isti banki

jabe ::

prtenjam je izjavil:

Pri vsem tem (pri tej tematiki) ne razumem, zakaj bi banke to počele? Zakaj bi banka zmanjšala obrestno mero, če pa ima zadaj pogodbo in v tej pogodbi piše, da predčasno poplačilo terja neke stroške (nemale)? Ali še drugače, zakaj bi banka kar obstoječ kredit popravila (tudi če to nekaj računa), a potem bo - če/ko bodo pogoji slabši - pa obrestno mero dvignila (šala seveda!)?


Tako UniCredit zadnje čase razmišlja, zdaj jim pa ostajajo samo penali. Ki so tolažilna nagrada napram obrestim (nekajkrat toliko), vodenji TRRjev (ponavadi 2x po ene 100€ letno za vsako leto krede) in podobno... To moras biti bedak. In ne me narobe razumeti, pri UniCreditu sigurno niso bedaki, zakaj so skrajno neprofesionalni postali kar naenkrat in se obnašajo kot bedaki - no, to sem pa jaz preveč glupa, da bi videla endplay.

Tody ::

Jabe, to je bila poslovna politika, midva sva pri UniCredit pri zaposlenem dobila odgovor da lahko dobimo 3 procentno obrestno mero in nič ne more spremeniti tega. Pri drugemu pa sva takoj dobila 2.5 isto UniCredit. Stvar je v tem da ce so zaposleni ze dosegli svoje cilje ala 5x kreditov na mesec se mu gladko jebe naprej ker itak ni plačan po prometu. Tudi ko zelis refinancirati majo se kake cudna vprasanja...

jabe ::

Osebni bančnik je bil edini, ki ne bi imel problema s tem. Stvar je eskalirala do Ljubljane. Namreč decko je nama že potrdil sprejemljiv kredit (ki so ga seveda najprej odobrili višje od njega), potem ga je Ljubljana povozila, potem se je kranjska šefica pogovarjala z nama kot otrokoma, potem niso hoteli vrniti stroškov, ki sva jih že imela - cenitev ipd. Spet v Ljubljano in obveščanje "unicreditovega partnerja" pod katerega padem, ki ne vem, a je imel kako težo sicer ali ne, ampak na koncu je bilo najinega osebnega bančnika prav sram (edinega, ki ga ne bi bilo treba, ker se je edini obnašal kot se za gre). Ko sem šla zapreti račune v poslovalnico, so vsi vedeli, kdo sem. Mi reče una na salterju, prav jim je, če pa ne znajo niti obdržati stranke. Nekaj jim hudo ne spila zadnje čase. Leva ne ve kaj desna dela, en čez drugega drugače govorijo. To je problem.

fotografka ::

En updejt: UniCredit dela anekse, sploh jih bolj priporoča, kot novi kredit.

Razika v OM med novim kreditom in aneksom je 0,15%. Se vam zdi to ok?

gcurk ::

Ta teden na Unicreditu podpisal aneks o spremembi obrestne mere na 1,45% (fiksna na 20 let). Se sploh nismo pogovarjali o poplačilu starega, ker so mi ponudili tako dobre pogoje pri aneksu. Enkratni strošek aneksa je 350 EUR.
Sem pa šel na banko in vprašal kaj se da narediti z znižanjem obrestne mere, saj konkurenca ponuja boljše pogoje. Prej sem imel 1,85 fiksno na 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gcurk ()

fotografka ::

Odlično!

A v zemljiški knjigi boste popravili OM?

svecka ::

gcurk je izjavil:

Ta teden na Unicreditu podpisal aneks o spremembi obrestne mere na 1,45% (fiksna na 20 let). Se sploh nismo pogovarjali o poplačilu starega, ker so mi ponudili tako dobre pogoje pri aneksu. Enkratni strošek aneksa je 350 EUR.
Sem pa šel na banko in vprašal kaj se da narediti z znižanjem obrestne mere, saj konkurenca ponuja boljše pogoje. Prej sem imel 1,85 fiksno na 20 let.


katera unikredit posovalnica?

kolisna je visina kredita

Fury ::

U, to je pa res dobra OM! Bravo :)

gcurk ::

fotografka je izjavil:

Odlično!

A v zemljiški knjigi boste popravili OM?


Ne, ni potrebno. V ZK se spremeni, če menjaš višino kredita ali vrsto obrestne mere (fiksna/variabilna).

svecka je izjavil:

gcurk je izjavil:

Ta teden na Unicreditu podpisal aneks o spremembi obrestne mere na 1,45% (fiksna na 20 let). Se sploh nismo pogovarjali o poplačilu starega, ker so mi ponudili tako dobre pogoje pri aneksu. Enkratni strošek aneksa je 350 EUR.
Sem pa šel na banko in vprašal kaj se da narediti z znižanjem obrestne mere, saj konkurenca ponuja boljše pogoje. Prej sem imel 1,85 fiksno na 20 let.


katera unikredit posovalnica?

kolisna je visina kredita


Unicredit BTC, višina kredita 110.000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gcurk ()

fotografka ::

Glede vpisa aneksa v ZK - jaz sem dobila različne odgovore, odvisno pa koga vprašaš. ZK in notar pravijo, da je potrebno vpisati, banka pa ne. ? Če ni potrebno vpisati, zakaj potem vpisujejo OM sploh v ZK? ?

Mato989 ::

Torej kakšna je možnost če hočem it spremenit oz zbijat fiksni pribitek na moj kredit? Se dejansko da izpogajat kaj?

Trenutno mam spremenljivo + fiksni pribitek 1,9% na 27 let... ampak višina kredita je samo 34k
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sandmat ::

tezje kot prejomenjeni primeri. Glede na nizkost kredita in ogromno dobo si verjetno bil kredino nesposoben in je to pac riziko banke, ki ga kompenzira z obrestmi. Ugibam, je kredit pri Addiko banki?

Mato989 ::

sandmat je izjavil:

tezje kot prejomenjeni primeri. Glede na nizkost kredita in ogromno dobo si verjetno bil kredino nesposoben in je to pac riziko banke, ki ga kompenzira z obrestmi. Ugibam, je kredit pri Addiko banki?


Ja, samo zdaj mam plačo 1.700 bruto + dodatki takrat sem mel pa 1.200 bruto + dodatki...

Nova KBM je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jabe ::

Ja, ideš na banko ali več njih in vprašaš. Ni druge...

Mato989 ::

bolj sem mislil če je dosti folka tukaj ki je to že naredlo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gtx970op ::

Sigurno se da... najlažje na drugi banki in potem s tisto ponudbo greš na svojo banko in zadevo urediš. Če pa nočejo pa greš pač na drugo banko.

matobeli ::

Danes ne dajejo več ponudb v pisni obliki. So mi pa vsi dali zelo dobre pogoje že na prvem sestanku brez nekega pregovarjanja. Sicer pa zračunaš, vsi prihodki zadnjih 12mesecev minus minimalc minus obrok kredita je tvoja kreditna sposobnost.

Ne vem kako sicer banke gledajo na to da bi rabil kredit za poplačat kredit, ker če ti ne odbijejo stran obroka trenutnega kredita pol je kreditna sposobnost švoh.

Pri domači banki bi verjetno šlo lažje.

P.S: men je DH dala najugodnejše pogoje.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Torej kakšna je možnost če hočem it spremenit oz zbijat fiksni pribitek na moj kredit? Se dejansko da izpogajat kaj?

Trenutno mam spremenljivo + fiksni pribitek 1,9% na 27 let... ampak višina kredita je samo 34k



Daj si najprej dobo zmanjšaj jao. 34k na 27 let? Moraš biti res neumen, da vzameš tako nizek znesek na tako dolgo dobo.... Znižaj dobo in boš res dobre pogoje...

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kakšna je možnost če hočem it spremenit oz zbijat fiksni pribitek na moj kredit? Se dejansko da izpogajat kaj?

Trenutno mam spremenljivo + fiksni pribitek 1,9% na 27 let... ampak višina kredita je samo 34k



Daj si najprej dobo zmanjšaj jao. 34k na 27 let? Moraš biti res neumen, da vzameš tako nizek znesek na tako dolgo dobo.... Znižaj dobo in boš res dobre pogoje...


Ko sem jemal kredit me je zjebalo povprečje ker je glih takrat CB spremenila pogoje in niso več gledali zadnje 3 plačilke ampak zadnjih 12 mesecev in jaz sem 6 od teh mesecev bil še na polovički in zato sem mel povprečje tako gnilo da mi drugega ni preostalo.

Tako da ne na pamet o neumnosti prosim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

Predvidevam, da je sedaj povprečje boljše in si lahko dobo spremeniš....jaz bi prvo se pozanimal in spremenil dobo odplačevanja...potem pa naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Mato989 ::

Seveda, takrat sem komaj napraskal 140 anuiteto zdaj pa mam anuiteto lahko tam nekje 400€ in to brez regresa, če to še štejejo.

Čeprav vprašanje kolko pridobim, bi moral izračunat če samo dobo zmanjšam, ker itak že "predčasno odplačujem" v smislu da odplačam v 1 mesecu 3 mesečni obrok... bo treba res stopit do banke.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

svecka ::

gcurk je izjavil:

fotografka je izjavil:

Odlično!

A v zemljiški knjigi boste popravili OM?


Ne, ni potrebno. V ZK se spremeni, če menjaš višino kredita ali vrsto obrestne mere (fiksna/variabilna).

svecka je izjavil:

gcurk je izjavil:

Ta teden na Unicreditu podpisal aneks o spremembi obrestne mere na 1,45% (fiksna na 20 let). Se sploh nismo pogovarjali o poplačilu starega, ker so mi ponudili tako dobre pogoje pri aneksu. Enkratni strošek aneksa je 350 EUR.
Sem pa šel na banko in vprašal kaj se da narediti z znižanjem obrestne mere, saj konkurenca ponuja boljše pogoje. Prej sem imel 1,85 fiksno na 20 let.


katera unikredit posovalnica?

kolisna je visina kredita


Unicredit BTC, višina kredita 110.000 EUR.


2 meseca pred tabo niso na Unicredit želeli niti slišati o aneksu, kaj šele o obrestni meri nižji od 1.6% fiksno. Imaš zelo veliko plačo, da so ti tako šli na roke?

TheHijacker ::

Delavska hranilnica.

Znesek 70.000 €, 20 let, Euribor 6M + 1.50 %, mesečna anuiteta 274 €.

Ko lahko, dodatno nakazujem na račun, brez dodatnih stroškov.
http://www.google.si

svecka ::

274 € ???? tole ni logično , verjetno si pozabil še obresti zraven dat.

genesiss ::

Tole bi moralo biti okrog 320€ (če ti odštevajo euribor). Če ti ne odštevajo pa slabih 340€.

TheHijacker ::

Ne. Drži kar sem napisal. 274 € mi trgajo vsak mesec. Prej sem imel na 25 let z obrestno mero 6M Euribor + 2.00 in mesečno obrok okrog 294 €. Sem šel na ponovna pogajanja po petih letih odplačevanja in dobil isto 6M Euribor ampak s 1.50 % obrestno mero za preostalih 20 let odplačevanja. Mesečna anuiteta se mi je znižala na 274 €. Dam pa sam še od 100 - 200 € mesečno še na ta kreditni račun, da znižujem dobo. Je bla kriza, ko sem kredit jemal, ker žena ni imela službe. Zdaj je drugače.
http://www.google.si

svecka ::

Ja samo ti si imel 70kEUR za 25 let, ne pa zdaj po 5 letih, kar pomeni, da sedaj imaš cca 60kEUR za odplačat v 20 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

gtx970op ::

TheHijacker je izjavil:

Delavska hranilnica.

Znesek 70.000 €, 20 let, Euribor 6M + 1.50 %, mesečna anuiteta 274 €.

Ko lahko, dodatno nakazujem na račun, brez dodatnih stroškov.


Zakaj pa spremenljiva obrestna mera + 1.5% pribitka če zdaj dobiš fiksno z 1.5% pribitka. Kje je tu logika?

jabe ::

To narediš z aneksom brez dodatnih stroškov ali minimalnimi. Drugače je pa notar, izbrisne pobitnice, stroški odobritve, cenitve in v glavnem vse, kot bi nov kredit jemal.

celje ::

gcurk je izjavil:

fotografka je izjavil:

Odlično!

A v zemljiški knjigi boste popravili OM?


Ne, ni potrebno. V ZK se spremeni, če menjaš višino kredita ali vrsto obrestne mere (fiksna/variabilna).

svecka je izjavil:

gcurk je izjavil:

Ta teden na Unicreditu podpisal aneks o spremembi obrestne mere na 1,45% (fiksna na 20 let). Se sploh nismo pogovarjali o poplačilu starega, ker so mi ponudili tako dobre pogoje pri aneksu. Enkratni strošek aneksa je 350 EUR.
Sem pa šel na banko in vprašal kaj se da narediti z znižanjem obrestne mere, saj konkurenca ponuja boljše pogoje. Prej sem imel 1,85 fiksno na 20 let.


katera unikredit posovalnica?

kolisna je visina kredita


Unicredit BTC, višina kredita 110.000 EUR.


ce ni skrivnost: visina prihodka in obrok, ter preostali znesek. potrebujem visji znesek, pa da ne hodim na banko bv. hvala

TheHijacker ::

jabe je izjavil:

To narediš z aneksom brez dodatnih stroškov ali minimalnimi. Drugače je pa notar, izbrisne pobitnice, stroški odobritve, cenitve in v glavnem vse, kot bi nov kredit jemal.


Točno tako. Sprememba iz variabilne obrestne mere na fiksno obrestno mero potegne preveč stroškov s seboj. Še posebej, če imaš na kredit vezano hipoteko. Poleg tega pri variabilni lahko kadarkoli delno poplačujem brez dodatnih stroškov. Pri fiksni tega ne bi mogel.
http://www.google.si

sandmat ::

TheHijacker je izjavil:

Poleg tega pri variabilni lahko kadarkoli delno poplačujem brez dodatnih stroškov. Pri fiksni tega ne bi mogel.


to ni kar tako res. Par let nazaj je meni banka (nlb) to opcijo ponudila izkljucno pri fiksni meri, pri variabilni pa je bilo 0,5 na glavnico in 1% na obresti pribitka pri predhodnem poplacilu nad 10k letno. Po zadnjih informacijah je pri NLB se vedno brez stroskov pri fiksni meri, za variabilno v teh casih nima smisla sprasevat glede na visino fiksne :D

SasoS ::

Pri variablni zakonsko ne sme bit stroškov, zato tega niso mogli imeti.
Pri fiksi pa je potem odvisno od banke...

Mato989 ::

Variabilna po zakonu lahko odplacas kolko hoces in kdaj hoces...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gcurk ::

celje je izjavil:

gcurk je izjavil:

fotografka je izjavil:

Odlično!

A v zemljiški knjigi boste popravili OM?


Ne, ni potrebno. V ZK se spremeni, če menjaš višino kredita ali vrsto obrestne mere (fiksna/variabilna).

svecka je izjavil:

gcurk je izjavil:

Ta teden na Unicreditu podpisal aneks o spremembi obrestne mere na 1,45% (fiksna na 20 let). Se sploh nismo pogovarjali o poplačilu starega, ker so mi ponudili tako dobre pogoje pri aneksu. Enkratni strošek aneksa je 350 EUR.
Sem pa šel na banko in vprašal kaj se da narediti z znižanjem obrestne mere, saj konkurenca ponuja boljše pogoje. Prej sem imel 1,85 fiksno na 20 let.


katera unikredit posovalnica?

kolisna je visina kredita


Unicredit BTC, višina kredita 110.000 EUR.


ce ni skrivnost: visina prihodka in obrok, ter preostali znesek. potrebujem visji znesek, pa da ne hodim na banko bv. hvala


Prihodek: cca 1.700 EUR in obrok prej 574 EUR, sedaj po aneksu 554 EUR. Preostali znesek cca. 105.000 Eur, še 18 let odplačila. Sem pa res zaposlen pri podjetju, ki ima vse pri Unicreditu, tako da mogoče tudi to vpliva.
««
6 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388238 (846) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466399 (12747) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019905 (11568) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713393 (6157) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911818 (9191) Invictus

Več podobnih tem