» »

Oporoka - komu in kako zapustiti premoženje, da ne pride do defaulta....

Oporoka - komu in kako zapustiti premoženje, da ne pride do defaulta....

1
2
»

matobeli ::

Kaj pa če zadevo prodaš za bistveno nižjo ceno kor je tržna z pogodbo da imaš najemnino za 0eur do konca življenja. Denar ki ga dobiš bistveno lažje doniraš (ali porabiš) organizaciji po izbiri.

stb ::

matobeli je izjavil:

Kaj pa če zadevo prodaš za bistveno nižjo ceno kor je tržna z pogodbo da imaš najemnino za 0eur do konca življenja. Denar ki ga dobiš bistveno lažje doniraš (ali porabiš) organizaciji po izbiri.

To je še večja mučkalica.
Sitnost za kupca, ker se FURS lahko spomni, da lastnik po takšni nerealni ceni ne more oddajati in bo moral plačevati davek/dohodnino kot bi jo za najemnino primerljivega stanovanja. Nepredvidljiva sta tudi plačilo davkov na nepremičnino in število let do bratove smrti.

Razmeroma predvidljiva stroška sta le vzdrževanja in vplačila v rezervni sklad.

Dejansko ne vem, kdo bi hotel investirati v nepremičnino, za katero ne ve kdaj se bo sprostila oz kdaj jo bo lahko prodal. Cena bi morala biti zares nizka, a brat ima kot solastnik in stanovalec predkupno pravico, tako da bi v končni fazi spet njemu pomagal. Naseljeno nepremičnino se kupuje ko je stanovalec star 70+, ko je preostanek njegovega življenja 10-30 let.

Morda lahko začaraš tako, da vzameš potrošniški kredit/posojilo in kot garancijo zastaviš svojo polovico stanovanja. Pobereš denar, kredita ne odplačaš in banka/posojilodajalec (z nekaj bitke) postane solastnik stanovanja in tega problema. Recimo kaj v tej smeri. Prej se seveda izdatno pozanimaj o tem in preberi drobni tisk :)

Samael ::

Jah ni druge Brane .... "vježbaj" da boš dolgo in zdravo živel, pa boš mogoče nadživel brata, pa tega problema z dedovanjem ne bo.
Mogoče bi začel na tem delati kar danes? Pa ne se zdaj takoj na polno zagnati.

branc ::

mzakelj je izjavil:

Prodaj vse skupaj pa se še za čas življenja preseli v kake tople kraje. Tako boš do smrti živel kot lord pa še sekirati se ne ti bo treba kdo bo kaj dobil za teboj.

Edini pravi nasvet.

Brane3 ::

Samael je izjavil:

Jah ni druge Brane .... "vježbaj" da boš dolgo in zdravo živel, pa boš mogoče nadživel brata, pa tega problema z dedovanjem ne bo.
Mogoče bi začel na tem delati kar danes? Pa ne se zdaj takoj na polno zagnati.


Volja je eno, okoliščine so drugo.

Recimo, danes sem bil na pregledu + odvzem tekočin itd.

In začuda, takšnega navala lokalnih džankijev, da bi namesto mene oddali vzorec, mislim, brezplačno, anonimno in avtomatično, v življenju še nisem videl.

Res, ta humanitarna društfva za boj proti mamilom delajo 100 na uro...

Tudi odnos je sedaj povsem drugačen kot prej.

Sedaj sicer tudi čakaš, a ko prideš na vrsto, cela gužva okrog tebe magično izgine.

Ostaneš ti, sestra in igla.

Če to ni posebna obravnava, potem res ne vem kaj je.

Ah, pomožno osebje sem pozabu. Razne delavce brez uniforme, ki pomagajo čakajočim strankam.

In organizatorji, delovodje itd.

En se je ponudil, da "me oddela" za €5k.

Ker ni moj tip, pa tudi ne zažigam takih vsot na te stvari, sem ponudbo preslišal.

Ampak selfi sva pa le posnela. Pozneje, ko je prišel pogledat, če sem si premislil...

St235 ::

tablete popustile?

Ales ::

Ne vem, če je ta smer razgovora ravno prava za javni forum, a mene bi prej navedlo na vprašanje, v kolikšnem okvirnem času mora Brane3 urediti svoje zadeve oz. koliko se dejansko mudi.

St235 ::

Ales je izjavil:

Ne vem, če je ta smer razgovora ravno prava za javni forum, a mene bi prej navedlo na vprašanje, v kolikšnem okvirnem času mora Brane3 urediti svoje zadeve oz. koliko se dejansko mudi.


glede na zadnji post je že prepozno.

Cruz ::

Glede organizacij priporocam naslednje: Alcor Foundation in/ali SENS Foundation. Potencialno nekaj zate, potencialno nekaj za prihodnost.

TESKAn ::

Brane3, na skrivaj se poroči.
- Davka ne bo, ker bo v prvem dednem redu.
- Brat bo doživel šok, ko pride na zapuščinsko.
win - win :D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Brane3 ::

@Teskan:
Not a bad idea. :D:D
Čeprav odpade zaradi nezanesljivosti. Država bi tako komot pač vrinila svojo "nevesto" in zaključila zadevo.


@michaelscott:

Re: Alcor- slišal zanje đe dolgo nazaj, zdi se precej utopična ideja z malo koristi.
Zamrzovanje/odmrzovanje folka, meh.

Tudi ni videti nekih težkih talentov in možnosti za postraneske koristi.

Re: SENS - to je že bolje, a gre za relativno majhen startup, ki se ne bo zaj* z zapuščino.
Iščejo $$$...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Furbo ::

A boš res zadnje dni letal okoli in šopal negativnost vse dokler se ne zvrneš v grob?

Usedi se raje na sonce pred bajto.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Master_Yoda ::

Se ena nezdrava alternativa: Zadolzi se kolko se lahko in po smrti mora dedic prevzeti tudi dolgove in ce je vrednost dovolj velika se mu ne bo splacalo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Prodaj / prepiši zadevo na Tilna, ki se je ponudil.

Brane3 ::

Ne zadovoljuje osnovnih pogojev.

Tozadevno ne rabim met ničesar z državo in čemerkoli kar je pod njenim vplivom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111549 (8052) Mato989
»

Oporoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911295 (8670) Vikking
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7622682 (19933) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17736113 (31227) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9332594 (30754) Okapi

Več podobnih tem