» »

namesto avta več razpoložljivega denarja, kdo to dela?

namesto avta več razpoložljivega denarja, kdo to dela?

Temo vidijo: vsi
««
19 / 19
»
»»

gruntfürmich ::

solatko je izjavil:

Še vedno pa ne moreš stroška nakupa vozila vrivat v tekočo porabo.
sj strošek nakupa ne vrivaš med tekočo porabo, ampak v skupen strošek lastništva avta, ki pa ga pametni preračunamo na mesec, ker je to najbolj primerljivo časovno obdobje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alfa Dog ::

Trubar je izjavil:

Je kdo poizkusil kalkulator avtomobilskih stroskov? Meni pride letni strosek 2600€ kar se mi zdi ogromno ampak realno.

http://focus.si/kaj-delamo/programi/mob...


Meni pokaže 7260€ letno oziroma 605€ mesečno.
Zelo realno, enako sem sam naračunal.

Raptor F16 ::

2600 EUR ni nič.

Pri našem večjem SUV letni strošek nanese 8-9kEUR

Lastna kalkulacija.

St235 ::

XLapsse je izjavil:

To seveda ni drži.
Plače in stroške se računa iz meseca na mesec, vsako pametno računovodsko podjetje tako istavlja fakture in račune. Kdorkoli pa mu ni treba računat stroške iz mesca v mesecu pa ima pre več denarja in bi ga bilo treba ob daučit 50 procentov :D


Daj ne delaj bedaka iz sebe. A mislis da se podjetje res tako vodi, da iz meseca v mesec računaš koliko bos dal za place? Za razliko od fizicnih oseb imajo podjetja hudicevo dobro razciscene letne (pa tudi vecletne) proracune.

Ce bi res tako neumno razmiljali bi sli pod vodo vsakic ko bi stranka zamudila s placilom racuna.

Ce pa ti s svojim kruljenjem in nepremicninami nisi sposoben zasluzit dovolj, da ne bi rabil konec meseca fahtarit po ulici pa je to predvsem tvoj problem.

St235 ::

gruntfürmich je izjavil:

solatko je izjavil:

Še vedno pa ne moreš stroška nakupa vozila vrivat v tekočo porabo.
sj strošek nakupa ne vrivaš med tekočo porabo, ampak v skupen strošek lastništva avta, ki pa ga pametni preračunamo na mesec, ker je to najbolj primerljivo časovno obdobje.

Edino pazit moraš da potem tudi prihodke enako razdelis na mesec (drugace je naceloma lazje računati na letni ravni). Je pa res da v sloveniji kjer imamo 12,5 letnih plac to ni taka razlika kot v sistemih z 14 placami. Ampak glede na neumnosti, ki jih nekateri tukaj klatijo ke razmisljenje o letnem proračunu za vecino na nivoju kvantne mehanike.

nirm ::

študentska kripa:
vinjeta+reg+zav+teh = 380e
popravila + redni servisi 170e
izguba vrednosti 150e
700e/leto brez bencina oziroma cca 60e/mesec

mogoče ni nek vrhunec udobnosti, ampak pelje pa.

aborko ::

Podobno pri meni, s tem da ima moja stara kripa ketno in se male servise dela na 2 leti zaradi le cca 5k prevoženih letno. Res vse vključeno (tudi gorivo, reg in zav, servisi ter nove gume 1x na 4 leta) me pride glede na tale kalkulator 830€ letno (povprečje zadnjih 7 let). Vse izpravno, še klimo sem nazadnje v BIH nafilal za 20€ in dela res odlično. Bi si kupil kaj novejšega, ampak za tako kilometrino se mi res ne izplača, tole kripo pa praktično samo tankam in vozim.

feryz ::

Meni pride 41.529 evrov letno.
Ufff, kaj vse bi kupil, če bi se s kolesom vozil.

FTad ::

Jah, vse te cifre ne povedo kaj dosti, ce ne dodate zraven screenshota, kaksne parametre ste vnesli v polja.

St235 ::

feryz je izjavil:

Meni pride 41.529 evrov letno.
Ufff, kaj vse bi kupil, če bi se s kolesom vozil.

Si ugotovil, da je tist obrazec čist prekompleksnen zate?

feryz ::

Pravzaprav sem par stvari namerno zmanjšal. Da ne bi prehudo zgledalo.
V resnici je cifra še mnogo večja. Amortizacijo sem vzel petletno, čeprav se bo avto poslovil že po dveh letih. Ali še prej.

Šmorn ::

Trenutno imam 5600 EUR letnih stroškov skupaj s kreditom. Upam, da bo zdržal 15 let. Prejšnji jih je 23, preden je bilo preveč servisov letno. Starega avta ne kupim več, čeprav je definitivno manj stroškov. Gre preveč živcev in časa za servise.

Matek ::

Mogoče relevantna informacija - tule sem zadnjič prebral, da je povprečna hitrost avtomobila (statistike za Francijo), če vanjo všteješ tudi čas, ki si ga presedel v službi, da si pokril vse stroške, izredno nizka (~7 km/h). Seveda je to odvisno tudi od tvojega zaslužka in od tega, ali si dovolj fleksibilen, da lahko dejansko manj delaš in ta čas porabiš za druge stvari. Vseeno pa zgovoren podatek.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

St235 ::

feryz je izjavil:

Pravzaprav sem par stvari namerno zmanjšal. Da ne bi prehudo zgledalo.
V resnici je cifra še mnogo večja. Amortizacijo sem vzel petletno, čeprav se bo avto poslovil že po dveh letih. Ali še prej.


Če ne mečeš avto v smeti si se uštel najmanj pri vnosu vrednosti vozila po prodaji. Ker za 41k letno (preračunano na pet let) bi moral imet izgube na vrednosti vozila kakih 150k, kar pa vsi vemo da je nakladanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

feryz ::

Izguba po petih letih je 100k. Ni glih 150k.
Je pa drugih stroškov toliko. (recimo stroški zavor 5k, gume 3k, gorivo 9k, servisi 2k, registracija 2,5k, vinjete, cestnine... 2k, ...).
Plus stroški financiranja. Plus...
Vem, ti moraš par let delati za zgolj enoletni strošek avta, ampak kaj čmo. Življenje ni fer. A je kdo rekel, da je?

Je pa fajn, ker tebi vsak leto ostane preko 40 jurjev, ker nimaš takega avta. Velja tudi za avtorja teme. Kaj boljšega kot toliko razpoložljivega denarja?

jype ::

Men tale kalkulator ne dela dobr, mi reče, da me bicikl stane 25 evrov na mesec, pa sm zihr, da je precej več, ampak nikjer ne morm vpisat cene nutele.

GizmoX ::

jype je izjavil:

Men tale kalkulator ne dela dobr, mi reče, da me bicikl stane 25 evrov na mesec, pa sm zihr, da je precej več, ampak nikjer ne morm vpisat cene nutele.
Povprečna poraba: 3,24 *
Cena goriva: 1,24 **
Cena za 100 km: 4,02€ :D

* 300W za 33km/h = 3h za 100km ... 300W x 3h x 3,6 = 3.240 kcal / 100km
** 750g Nutella stane 5€, 100g Nutelle ima 539 kcal ... 185g za 1.000 kcal, kar stane 1,24€
udirač => uni. dipl. inž. rač.

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

Men tale kalkulator ne dela dobr, mi reče, da me bicikl stane 25 evrov na mesec, pa sm zihr, da je precej več, ampak nikjer ne morm vpisat cene nutele.

Vpiši jo pod ceno rednih servisov na leto. Verjetno en kozarec na teden? Torej cena X 52 kozarcev.

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

jype je izjavil:

Men tale kalkulator ne dela dobr, mi reče, da me bicikl stane 25 evrov na mesec, pa sm zihr, da je precej več, ampak nikjer ne morm vpisat cene nutele.

Vpiši jo pod ceno rednih servisov na leto. Verjetno en kozarec na teden? Torej cena X 52 kozarcev.


Zakaj ne gorivo? Wtf?

MH0 ::

Po kakšni logiki se gorivo šteje v stroške vozila? Ni to konj, ki porablja oves tudi takrat, ko ne "vozi".

aborko ::

Evo spet en padalec uletel. Kam bi pa po tvoje spadal strošek goriva? Ni treba odgovorit, že vem - nikamor! Je tako? No sej počasi začenjam razumeti filozofijo nekaterih tle gor - izgube vrednosti ne bi šteli, gorivo tudi ne in pol imaš nove avte praktično brez stroškov za ohoho km, pa še kvarijo se ne tako kot stare gare. Res je vse v glavi :)

MH0 ::

aborko je izjavil:

Evo spet en padalec uletel. Kam bi pa po tvoje spadal strošek goriva? Ni treba odgovorit, že vem - nikamor! Je tako? No sej počasi začenjam razumeti filozofijo nekaterih tle gor - izgube vrednosti ne bi šteli, gorivo tudi ne in pol imaš nove avte praktično brez stroškov za ohoho km, pa še kvarijo se ne tako kot stare gare. Res je vse v glavi :)

Ma bolj malo ti veš in še obnašati se ne znaš.

m0LN4r ::

Cena enega manjsega avta na mesec z popravili na 15 let je manj kot 100 evrov in 80 evrov za 1000km goriva na mesec.
No 180evrov za 15 let fleksibilnega hitrega privat, vedno na voljo transporta je cist solidna cena prevoza.

Naju bi stala vozovnica za dve osebi 230 evrov na mesec. No in tu so ljudje tudi pripravljeni za udobje povisati budget do 230 ali se vec, ampak enivej avto in vlak sta neprimerljiva.

No in pol se nekdo cudi zakaj se ne vozimo z vlaki. Jebat ga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alfa Dog ::

feryz je izjavil:

Izguba po petih letih je 100k. Ni glih 150k.
Je pa drugih stroškov toliko. (recimo stroški zavor 5k, gume 3k, gorivo 9k, servisi 2k, registracija 2,5k, vinjete, cestnine... 2k, ...).
Plus stroški financiranja. Plus...
Vem, ti moraš par let delati za zgolj enoletni strošek avta, ampak kaj čmo. Življenje ni fer. A je kdo rekel, da je?

Je pa fajn, ker tebi vsak leto ostane preko 40 jurjev, ker nimaš takega avta. Velja tudi za avtorja teme. Kaj boljšega kot toliko razpoložljivega denarja?


Katero znamko in model avta pa imaš, če ni skrivnost?

St235 ::

Bullshit kola.

Reveza je pac sram priznat da vsake pol leta totalka razbije opel zafiro.

Vem, ti moraš par let delati za zgolj enoletni strošek avta, ampak kaj čmo. Življenje ni fer. A je kdo rekel, da je?
glede na to, da sem v tej temi napisal koliksen del osebnega dohodka mi predstavlja avto, je edina stvar, ki jo zagotovo vemo to, da si funkcionalno nepismen nakladac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DePalmo ::

Sem za foro vpisal še svoje podatke in so rezultati zanimivi. Skoraj 400 EUR na mesec oz. slabih 5000 EUR na leto ... Me je kar malo šok da gre toliko denarja. Sem se pa nato zavedel eno stvar katere ni še nihče omenil. Glede na to da se avto uporablja za prevoz na delo, se določen procent goriva dobi povrjenega kot strošek prevoza na delo. Pri meni mesečna številka v tem primeru pade za okoli 100 EUR, ampak je še vedno kar nezanemarljiv strošek.

Sem pa nato probaval še par drugih kombinacij kot naprimer če se vzame star avto, računica se ni bistveno spremenila. Bolj se spremeni če se naredi manj kilometrov ali če avto manj porabi.

Aja, avto je Kia Ceed 1.6 CRDi, torej nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

m0LN4r ::

To da imas na voljo kadarkoli prevoz od vrat do vrat takorekoc na dolgi rok je vredno nekaj stotakov, pa lahko vozis sebe in se koga.
Jaz sem na prevozih pokasiral za benz in gume. Tisto sploh nisem uposteval.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Imam cliota 2004 na plin, avto šranfam sam, ni težko. Avto ima tud 4xairbage, kar ni švoh za 15 let str avto v tem cenovnem rangu, nov danes stane kakih 8-9000 evrov.

Mi brez avta ne moremo, bus je 6km stran na drugem hribu pelje pa ene 3x/dan.
««
19 / 19
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817640 (13703) solatko
»

Astra K 1.6T 200 in podobni (nadaljevanje teme Čakanje na avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22832563 (27345) bambam20
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45490002 (74989) Red_Mamba

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728420 (23439) dzinks63

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955399 (48502) Mavrik

Več podobnih tem