» »

namesto avta več razpoložljivega denarja, kdo to dela?

namesto avta več razpoložljivega denarja, kdo to dela?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 19
»»

matobeli ::

Robne primere sami mečete not, poloti za 20k, stare mece za 20k, preplozani bimerji...

Polo ima lahko 4 docke za iphone pa vseh 4 ne bom rabil. A je res težko razumet da nekateri želimo avto ki ima čisto druge kvalitete kot je lcd ekran, dvobarvna armatura in docking za iphone?

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ob prvem dopustu pa se zacnes tolct po glavi, zakaj nisi kupil rabljenega avta, v katerega spravis vec kot 2 kufra.

nekateri pac ne hodijo na hrvatijo za vsak drek in s tem polno nalozen avto.... ostalih 364 dni pa furajo okol karavansko kravo, ki jo ne rabijo.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ob prvem dopustu pa se zacnes tolct po glavi, zakaj nisi kupil rabljenega avta, v katerega spravis vec kot 2 kufra.

Kolko kufrov pa vlacis naokoli dandanes po letaliscu, ko gres v indijo? A si se une sorte ko, na dopust pelje tudi vlozene kumarice in pol hise?

Prej sem fural tut manjsi avto vec let, pa se nisem nikoli tolkel po glavi na dopustu na Kubi zaradi tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Sem se navelical hotelov in podobnega sranja. Zdaj se samo hodim v vile, kjer si sam kuham.

m0LN4r ::

No potem razumem, nekam je treba spravt lonce, meso in vlozeno. Domace je najboljse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Tako je. Ni boljsega, kot zar in mesek ;)

bambam20 ::

matobeli je izjavil:



Sam pol notri nimaš tiste opreme "ki se uporablja". Hočeš rečt da bi lahko zdržal brez?


Tale ima več kot dovolj opreme.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Če dlakocepim od novejših zanimivih pomagal nima vzratne kamere ( je majhen in pregleden) , parkirnih senzorjev, brežičnega polnjenja za telefon ( če maš iphona je to nuja ) , radarskega tempomata ( kaj boš potem še počel z nogami) , verjetno navigacije tudi ni ( je natelefonu)..


Načeloma je tale polo dobro opremljen turbo bencinar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

m0LN4r ::

V tole novo jajcko za 13K spravis polek dveh oseb tudi:
- dva macka, vsak v svojem boksu,
- dve potovalki, dva rukzaka z sportno opremo
- dve nizki gajbi vlozenega
- dve standardni hladilni torbi
- nekaj sadik za na vrt v manjsih teglcih
- en velik teglc z rozo
- 10 Litrov vina
- tri platoje radlerjev
- pol nakupovalne kosare drobnarij
- prenosnik
- aja pa 170cm fitnes palco
- na kluki dva 28" bicikla

Traja samo 2 sekundi na vsaki strani da zice podres.

bambam20 je izjavil:

matobeli je izjavil:



Sam pol notri nimaš tiste opreme "ki se uporablja". Hočeš rečt da bi lahko zdržal brez?


Tale ima več kot dovolj opreme.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Če dlakocepim od novejših zanimivih pomagal nima vzratne kamere ( je majhen in pregleden) , parkirnih senzorjev, brežičnega polnjenja za telefon ( če maš iphona je to nuja ) , radarskega tempomata ( kaj boš potem še počel z nogami) , verjetno navigacije tudi ni ( je natelefonu)..


Načeloma je tale polo dobro opremljen turbo bencinar.

Naceloma to imas v nekaterih Life izvedbah za 14k.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Stari maček ::

Zdaj razumem. Ljudje se delimo med tiste, ki vozijo nova mala nova jajčka in letajo po Indiji in na tiste, ki se vozimo v komfortnih vozilih višje klase in imamo vikende na morju.

matobeli ::

Molnar hodi na hrvaško na dopust.

m0LN4r ::

Se nisi videl nova srednja jajcka na morju pred vikendi? Kam to hodis?
Pa se ne navelicas nonstop "morja" po 60 letih?

matobeli je izjavil:

Molnar hodi na hrvaško na dopust.

Sem se navelical v studentskih casih, mogoce grem letos malo pogledat ce me zagrabi, samo me mika roadtrip po Poljski in tamkajsnja kulinarika.
Lani sem se z malo jajcko naganjal v okolici Rotter- in Amsterdama in vmes na Nürburgu. Je bilo kr prirocno imeti malo jajcko tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Stari maček je izjavil:

Zdaj razumem. Ljudje se delimo med tiste, ki vozijo nova mala nova jajčka in letajo po Indiji in na tiste, ki se vozimo v komfortnih vozilih višje klase in imamo vikende na morju.


Si pozabil se na tiste, ki kupijo nova komfortna vozila, jih zvozijo, in ko niso vec tako komfortna, prodajo takim kot si ti.
Ceprav pri nas se rabljena vecinoma prodajajo povprecna vozila (bmw 3/5), komfortna (C5/C6), niso toliko zazeljena.

m0LN4r ::

Si pozabil se na tiste, ki kupijo nova komfortna vozila, jih zvozijo, in ko niso vec tako komfortna, prodajo takim kot si ti.
:)):))
Tudi nova mala jajcka se nekoc prodajo naprej za 2 jurja pa bo nekdo vesel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Stari maček ::

facepalm je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Zdaj razumem. Ljudje se delimo med tiste, ki vozijo nova mala nova jajčka in letajo po Indiji in na tiste, ki se vozimo v komfortnih vozilih višje klase in imamo vikende na morju.


Si pozabil se na tiste, ki kupijo nova komfortna vozila, jih zvozijo, in ko niso vec tako komfortna, prodajo takim kot si ti.
Ceprav pri nas se rabljena vecinoma prodajajo povprecna vozila (bmw 3/5), komfortna (C5/C6), niso toliko zazeljena.

Mam zate enega C5, ki sem ga zvozil...🤣😂

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Jaz ne kupujem udobnih vozil:)

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

Jaz ne kupujem udobnih vozil:)



No. Mam jaz za tebe enega povprečnega BMW-ja serije 3.

facepalm ::

Povprecnega, je bilo misljeno v smislu udobja.
In si ne predstavljam zakaj bi si kadarkoli v zivljenju kupil BMW 3 (razen M). V nicemer ne izstopa pred konkurenco, razen v ceni.

Raptor F16 ::

facepalm je izjavil:

Povprecnega, je bilo misljeno v smislu udobja.
In si ne predstavljam zakaj bi si kadarkoli v zivljenju kupil BMW 3 (razen M). V nicemer ne izstopa pred konkurenco, razen v ceni.


Tudi M ni nič posebnega. Igračka z zvočnikom aka "active sound".

KAVINSKY ::

Osnovni 318 je 25 jurjev, če pri ostalih znamkah izbereš kaj več od 3 cilindrov, SUVa ali hibrida si takoj nad 20 jurji. V perspektivi z drugimi potem ni več tako drago.

Se pa strinjam da je butasto nabiti dodatne opreme za 40 jurjev gor, podobno kot poloti za 20 jurjev. Za tako ceno kupiš kaj drugega, brez opreme katere ne rabiš.

hojnikb ::

Raptor F16 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Povprecnega, je bilo misljeno v smislu udobja.
In si ne predstavljam zakaj bi si kadarkoli v zivljenju kupil BMW 3 (razen M). V nicemer ne izstopa pred konkurenco, razen v ceni.


Tudi M ni nič posebnega. Igračka z zvočnikom aka "active sound".

ne govori bedarij, M3 je cisto druga zver (od podvozja, bremz do motorja in sasije) kot obicne 3ke
#brezpodpisa

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

stare mece za 20k


Za ta denar dobiš 3 leta starega Mercedeza Razreda E. Dobro opremljenega seveda. Staro bi pomenilo 10 let ali več.

matobeli ::

A pa ti slediš debati a samo nekej pišeš ker maš glih cajt?

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

A pa ti slediš debati a samo nekej pišeš ker maš glih cajt?



Zato, ker si ves čas nekaj zmišljuješ, kar seveda ni res.

matobeli ::

Majkemi da ne znaš brat 8-O

Raptor F16 ::

hojnikb je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Povprecnega, je bilo misljeno v smislu udobja.
In si ne predstavljam zakaj bi si kadarkoli v zivljenju kupil BMW 3 (razen M). V nicemer ne izstopa pred konkurenco, razen v ceni.


Tudi M ni nič posebnega. Igračka z zvočnikom aka "active sound".

ne govori bedarij, M3 je cisto druga zver (od podvozja, bremz do motorja in sasije) kot obicne 3ke


Si novega že vozil ?

:)

Samo vprašam

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Stari maček ::

Kdor enači BMW motorsport linijo z navadno pojma nima....

hojnikb ::

nekaj je 316d z msport opremo (dejansko fabriski rice), nekaj je recimo kaksen M340i, ki je se vedno rice, ampak vsaj z najbolso non m masino ali pa dejansko pravi M3, ki ima od motorsport motor.
prosim ne mesajte msport jajck v debato pravih M modelov.

Raptor F16 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Povprecnega, je bilo misljeno v smislu udobja.
In si ne predstavljam zakaj bi si kadarkoli v zivljenju kupil BMW 3 (razen M). V nicemer ne izstopa pred konkurenco, razen v ceni.


Tudi M ni nič posebnega. Igračka z zvočnikom aka "active sound".

ne govori bedarij, M3 je cisto druga zver (od podvozja, bremz do motorja in sasije) kot obicne 3ke


Si novega že vozil ?

:)

Samo vprašam

last i checked novega M3 se ni, ampak je zaenkrat samo F80 (at this point 5 let stara zadeva).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Raptor F16 ::

Stari maček je izjavil:

Kdor enači BMW motorsport linijo z navadno pojma nima....


Kot da ste si kdaj tak avto lastili :))

Ta forumska samozaverovanost me vedno znova na rit vrže.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

hojnikb ::

kriza je to ja, ko te ze 316ke prehitevajo. zato pa hitr k kozolskemu tunerju navit tdi do konca:))
#brezpodpisa

facepalm ::

Ah.. sam imam kar dolgega (9.5cm) in se vseeno nebi branil kakega M-a.
Nisem pa pripravljen toliko placat zanj:)

hojnikb ::

novodobni 1.0t imajo tudo po 140hp, tako da 105 pa 130hp tdi kr lepo uzad v svojem dimu ostanejo.
#brezpodpisa

KAVINSKY ::

hojnikb je izjavil:

novodobni 1.0t imajo tudo po 140hp, tako da 105 pa 130hp tdi kr lepo uzad v svojem dimu ostanejo.



Novodobni tdi imajo tudi po 150, 170 konjev, tako da sesalci lepo nekje zadaj ostanejo pa razpadejo na kose :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KAVINSKY ()

IL_DIAVOLO ::

https://www.zurnal24.si/avto/razkrito-z...

Peugeot in skoda na vrhu, nemci in pregovorno zanesljiva toyota na dnu.

hojnikb ::

lol, skoda je del VAG grupe (vw, porš, audi..)
#brezpodpisa

bambam20 ::

V raziskavi je vidno, da se oritozujejo cez navigacijo. To imamo na telefonih.

mirator ::

Tale tema, je tako kot že mnogo drugih povsem izgubila redečo nit. Če začnem z izvornim pointom. Jaz več kot 20k evrov za osebni avtomobil ne dam. Za ta denar dobim pač vozilo, ki ustreza mojim potrebam in sem z njim povsem zadovoljen. Vozim dokaj hitro, tako da ne povzročam kolon, če je kdo hitrejši mu brez problemov omogočim, da me prehiti, če seveda razmere to dopuščajo. Nikakor pa se nestrpnežu ne bom umikal izven cestišča (no ja, tudi, če bom vozil pod dovoljeno hitrostjo).
Izven pointa pa, sicer nisem prebaral vsega, vendar kar sem prebral, me kar zmrazi, s kakšnimi udeležnci v prometiu se srečujem.

FTad ::

mirator je izjavil:

Tale tema, je tako kot že mnogo drugih povsem izgubila redečo nit. Če začnem z izvornim pointom. Jaz več kot 20k evrov za osebni avtomobil ne dam. Za ta denar dobim pač vozilo, ki ustreza mojim potrebam in sem z njim povsem zadovoljen. Vozim dokaj hitro, tako da ne povzročam kolon, če je kdo hitrejši mu brez problemov omogočim, da me prehiti, če seveda razmere to dopuščajo. Nikakor pa se nestrpnežu ne bom umikal izven cestišča (no ja, tudi, če bom vozil pod dovoljeno hitrostjo).
Izven pointa pa, sicer nisem prebaral vsega, vendar kar sem prebral, me kar zmrazi, s kakšnimi udeležnci v prometiu se srečujem.


Zal ja :/

Vprasal bi povsem na splosno. Torej nekateri date 1 do 2 mesecni placi za avto. Koliko plac ste pripravljeni dati za avto v primeru, da bi si vseeno zelel nekaj boljsega, kot pa "vazno da pride skozi tehnicnega"? Kolega mi je rekel, da naj bi bilo "varno" dati do max 10 mesecnih neto plac za avto, da ne rabis prevec skrbeti, kaj pa bo, ce se kaj pokvari.

Wrop ::

FTad je izjavil:

mirator je izjavil:

Tale tema, je tako kot že mnogo drugih povsem izgubila redečo nit. Če začnem z izvornim pointom. Jaz več kot 20k evrov za osebni avtomobil ne dam. Za ta denar dobim pač vozilo, ki ustreza mojim potrebam in sem z njim povsem zadovoljen. Vozim dokaj hitro, tako da ne povzročam kolon, če je kdo hitrejši mu brez problemov omogočim, da me prehiti, če seveda razmere to dopuščajo. Nikakor pa se nestrpnežu ne bom umikal izven cestišča (no ja, tudi, če bom vozil pod dovoljeno hitrostjo).
Izven pointa pa, sicer nisem prebaral vsega, vendar kar sem prebral, me kar zmrazi, s kakšnimi udeležnci v prometiu se srečujem.


Zal ja :/

Vprasal bi povsem na splosno. Torej nekateri date 1 do 2 mesecni placi za avto. Koliko plac ste pripravljeni dati za avto v primeru, da bi si vseeno zelel nekaj boljsega, kot pa "vazno da pride skozi tehnicnega"? Kolega mi je rekel, da naj bi bilo "varno" dati do max 10 mesecnih neto plac za avto, da ne rabis prevec skrbeti, kaj pa bo, ce se kaj pokvari.


Če imaš 5.000-10.000 € mesečne plače potem je lahko tudi samo 1-2 mesečni plači dovolj. Tvoj kolega je racionalen človek, dobro je upoštevati njegov nasvet.
Po svojih izračunih sem dal vedno manj kot 10 neto plač za avto. Enkrat 6 plač za rabljenega, nato skupno 7,3 plače gospodinjstva za en skupni rabljen avto.

Pa še dobro je upoštevati, da ti tekoči stroški za avto ne predstavljajo prevelik zalogaj. Kaj ti pomaga, če si lahko z 10 mesečnimi plačami privoščiš željen avto, ne moreš pa si privoščiti kakega izrednega servisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Novic52 ::

Vrednost avta je pogojena tudi z razdaljo do službe. Pri večini je to verjetno glavni faktor. Sam se dnevno vozim 30 km AC v eno smer. Ostalo je zanemarljivo, razen morje in še kak daljši izlet. I

Za te potrebe sem kupil avto za dobrih 6k €. Imel sem že zadevo za 500 - 1000 €, a je bila zelo nezanesljiva. Govorim pa o času izpred 10-ih let. Danes je vse še slabše. Seveda me izjemno moti, ko preračunavam stroške, a kaj mi ostane. Če bi imel službo v domačem kraju, potem bi si dražji avto kupil le zaradi varnosti, kateri pa pripisujem velik pomen.

Torej, avti katerega cenovnega razreda so zanesljivi za vsakodnevnih vsaj 50 km in brez težav delujejo vsaj par let od nakupa? Kar sem si ogledoval pri nakupih je vse ena velika žalost in predvsem prikrivanje napak.

scipascapa ::

Novic52 je izjavil:

Vrednost avta je pogojena tudi z razdaljo do službe. Pri večini je to verjetno glavni faktor. Sam se dnevno vozim 30 km AC v eno smer. Ostalo je zanemarljivo, razen morje in še kak daljši izlet. I

Za te potrebe sem kupil avto za dobrih 6k €. Imel sem že zadevo za 500 - 1000 €, a je bila zelo nezanesljiva. Govorim pa o času izpred 10-ih let. Danes je vse še slabše. Seveda me izjemno moti, ko preračunavam stroške, a kaj mi ostane. Če bi imel službo v domačem kraju, potem bi si dražji avto kupil le zaradi varnosti, kateri pa pripisujem velik pomen.

Torej, avti katerega cenovnega razreda so zanesljivi za vsakodnevnih vsaj 50 km in brez težav delujejo vsaj par let od nakupa? Kar sem si ogledoval pri nakupih je vse ena velika žalost in predvsem prikrivanje napak.


Če bi imel službo v domačem kraju, potem bi si dražji avto kupil le zaradi varnosti, kateri pa pripisujem velik pomen. ERM PEŠHONDA?

Utk ::

Great. Poročaj o porabi.

grimisbackyo ::

Glede predlaganega izbrisa, več kot očitno je da se rabi neka spam/offtopic tema. Ker zdaj smo zafilali temo Talenti in to temo.
Iz teme Talenti me je pa eden blokiral. Blokirati nekoga ni nikoli pametna ideja, itak lahko ustvarim nov račun.
Sem tudi mod na enem forumu in ko se je enemu začelo brisati račune, je DoS-al forum. Potem ko smo se lepo po človeško pogovorili z njim ni zinil ene besede na forumu.

Ni samo poraba problem, zdaj sem dal 600€ za zavarovanje, pa sem že na -50% in imam še -50% pri avtohiši. Tako da jaz toplo priporočam 1.0-1.4T motorje.

Utk ::

Tebi ni problem poraba, ker narediš 8 jurjev na leto. Nekdo, ki jih 25, kaj šele več, mu pa ni vseeno ali ima porabo 6 ali 9. Je to jurja razlike na leto.

ziga1990 ::

za vse ta hitre kupite si Priusa se boste hitro odvadli prehitre vožnje:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kr3ten ::

FTad je izjavil:

mirator je izjavil:

Tale tema, je tako kot že mnogo drugih povsem izgubila redečo nit. Če začnem z izvornim pointom. Jaz več kot 20k evrov za osebni avtomobil ne dam. Za ta denar dobim pač vozilo, ki ustreza mojim potrebam in sem z njim povsem zadovoljen. Vozim dokaj hitro, tako da ne povzročam kolon, če je kdo hitrejši mu brez problemov omogočim, da me prehiti, če seveda razmere to dopuščajo. Nikakor pa se nestrpnežu ne bom umikal izven cestišča (no ja, tudi, če bom vozil pod dovoljeno hitrostjo).
Izven pointa pa, sicer nisem prebaral vsega, vendar kar sem prebral, me kar zmrazi, s kakšnimi udeležnci v prometiu se srečujem.


Zal ja :/

Vprasal bi povsem na splosno. Torej nekateri date 1 do 2 mesecni placi za avto. Koliko plac ste pripravljeni dati za avto v primeru, da bi si vseeno zelel nekaj boljsega, kot pa "vazno da pride skozi tehnicnega"? Kolega mi je rekel, da naj bi bilo "varno" dati do max 10 mesecnih neto plac za avto, da ne rabis prevec skrbeti, kaj pa bo, ce se kaj pokvari.


Nabavna vrednost avta krat faktor min. 1,5 oz. optimalno krat 2,0 in si na varni strani.
Se pravi, če kupiš avto za 10k, rabiš sredstev vsaj 15k.

bigbada ::

Kakšnih 15k sredstev? A to za 30 let vožnje?
Jaz imam avto za 20k in letno imam za avto tam med 600-800€ stroškov. V bistvu niti ena minimalna plača.

ziga1990 ::

bigbada je izjavil:

Kakšnih 15k sredstev? A to za 30 let vožnje?
Jaz imam avto za 20k in letno imam za avto tam med 600-800€ stroškov. V bistvu niti ena minimalna plača.


glej naprimer imaš 10k denarja in namesto da daš ves denar za avto vzameš avto za 6,6k ostalo je za popravila,itd
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

r3dkv1c4 ::

matobeli je izjavil:

Haha, 100eur bencina na mesec, a tolk malo si lahko na pcju? ;)

On najbrž tipka med vožnjo, pc-ja niti ne potrebuje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jype ::

bigbada je izjavil:

letno imam za avto tam med 600-800€ stroškov.
To pomeni, da ga ne uporabljaš dovolj, da bi se splačalo imeti lastnega.

WizzardOfOZ ::

FTad je izjavil:

Torej nekateri date 1 do 2 mesecni placi za avto. Koliko plac ste pripravljeni dati za avto v primeru, da bi si vseeno zelel nekaj boljsega, kot pa "vazno da pride skozi tehnicnega"?


Za 1 do 2 plači dobim dober avto, ki ni samo za čez tehničnega. En tak me vozi že 4 leta brez problemov, ima 400k kilometrov s samo rednimi servisi in enim izrednim (lambda sonda je bila za zamenjat) odkar ga imam v lasti.

FTad je izjavil:

Kolega mi je rekel, da naj bi bilo "varno" dati do max 10 mesecnih neto plac za avto, da ne rabis prevec skrbeti, kaj pa bo, ce se kaj pokvari.


Kolega nima pojma. Vsak avto se lahko pokvari. Tudi če daš 100 plač, ne moreš biti siguren, da te ne bo pustil na cesti. In nobena znamka ni imuna na to (no, mogoče daihatsu, dokler so to znamko še prodajal v evropi).
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817450 (13513) solatko
»

Astra K 1.6T 200 in podobni (nadaljevanje teme Čakanje na avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22832290 (27072) bambam20
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45489319 (74306) Red_Mamba

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728234 (23253) dzinks63

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955048 (48151) Mavrik

Več podobnih tem