» »

namesto avta več razpoložljivega denarja, kdo to dela?

namesto avta več razpoložljivega denarja, kdo to dela?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 19
»»

XLapse ::

Mene zanima , kdo je od vas k vozi avto za 1.000-2.000EUR oziroma poceni avto relativno
čeprav bi lahko vozil avto za 10k+ , da si ga lahko privošči, pa noče ker se mu zdi škoda denarja.



Nekako tako kot pokojni ustanovitelj IKEE, k je vozil Volvo nek super star, a miljarder. Samo pač on je vozil iz drugih razlogov, za primer pa je.
alien technology

Gagarin ::

a velja tudi če voziš avto za 40K lahko bi pa za 300k?

XLapse ::

Gagarin je izjavil:

a velja tudi če voziš avto za 40K lahko bi pa za 300k?

ja vprašanje je totalno butasto narejeno.. in široko.. ampak mislim da me razumeš...

če maš 300k in voziš avto poceni, manj k 10k, tud velja ja.
alien technology

St235 ::

Vedno. Mesečni strošek avtomobila (z amortizacijo in vsemi fiksnimi stroški) mora bit pod 10% neto plače.

Pri trenutnem avtu sem že pod 5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sandmat ::

XLapse je izjavil:


Nekako tako kot pokojni ustanovitelj IKEE, k je vozil Volvo nek super star, a miljarder. Samo pač on je vozil iz drugih razlogov, za primer pa je.


to je volvo, ne moreš primerjat z drugimi znamkami :)

takšnih primerov boš v Sloveniji našel precej v volvo in podobnih krogih. Ljudje dajo gume za 500€ na 30 let starega volvaka, in gume za 50€ na 10 let starega VW. Ampak vozniki volvakov ne bodo kupovali VW in obratno.

WhiteAngel ::

Jaz bi še kar fural mojega Accenta iz leta 2002 s 350k km (danes verjetno vreden <500 EUR), ampak je mašina požrla preveč olja in nisem več prišel čez tehničnega zaradi slabega izpuha. Mehanikom se pa nobenemu ni ljubil delat generalke na mašini. Kaj naj potem...

Drugače pa, avto za 2 jurja te bo kmalu pustil na cesti, če ni ravno tvoj od samega začetka in ga ful merkaš in redno servisiraš. Boljša primerjava bi bila - ko kupiš nov avto in imaš dovolj keša, ali kupiti limuzino za 15 jurjev ali za 50.

shadeX ::

Odvisno od "potreb" posameznika. To da moramo voziti dobre avtomobile oz. "moramo" imeti dobre stvari nas uči sama družba in okolje. Dejstvo je da večina vidi potem samo to in ne zares to kar človek potrebuje.

Nič ni sicer narobe, če nimaš kam z denarjem in si želiš boljši avto, je pa bedasto če kupuješ avtomobil samo zato, da bi se pokazal kaj imaš.

Sem že večkrat napisal, sam vozim karjolo za 250EUR in sem zadovoljen:

- Nimam stroškov, denar raje vlagam v posel
- Me niti malo ne mika, da bi avto zamenjal z drugim, novejšim predvsem ker mi ta nudi večinoma vse kar potrebujem

Problem je edino, ker je avto manjši (coupe) in je poleti sitno, ko grem na morje, ampak dosedaj sem tudi to težavo vedno rešil.



Moram pa povedat, da absolutno občudujem tiste ljudi, ki imajo gore denarja pa tega nočejo pokazat (vozijo 15 let stare avtomobile, oblačijo se povprečno,..).

Jypeta osebno sicer ne poznam ampak damn, tip je legenda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

3p ::

Mislim, da nas kar nekaj vozi bistveno cenejše avte, kot bi si jih lahko kupili.

Glede tega imajo v južnih krajih dober pregovor: "Bolje biciklom u švaleraciju, nego mercedesom na posao".

Sicer pregovor ne govori točno o tem, a če daš ves denar za avto, ti ostane samo še da se pelješ v službo. :))

GregiB ::

Menim, da je vprašanje malo izkrivljeno. Problem, ki ga vidim v slovenskem prostoru je prej ta, da v tej potrošniški mrzlici in še malo pod vplivom pomanjkanja (dobrin) v Yugi imamo slovenci težavo z ocenjevanjem, kaj je za nivo naših prihodkov vzdržno zapravljanje. Torej ne znamo oceniti, kaj si lahko privoščimo, da ob tem ohranimo vzdržen "life style". Namreč, povprečnež bo tale post bral in si mislil, "Mah ja, lohk bi si jest prvoščil makino za 20 čukov, sam raje vozim šajtrgo za 2K €, ker sem pameten"... Resnica pa je kakopak drugačna...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ginekk ::

XLapse je izjavil:

Mene zanima , kdo je od vas k vozi avto za 1.000-2.000EUR oziroma poceni avto relativno
čeprav bi lahko vozil avto za 10k+ , da si ga lahko privošči, pa noče ker se mu zdi škoda denarja.



Nekako tako kot pokojni ustanovitelj IKEE, k je vozil Volvo nek super star, a miljarder. Samo pač on je vozil iz drugih razlogov, za primer pa je.


Mah, če jemlješ avto kot nujen strošek, potem že. Drugače lahko hitro posplošiš vprašanje bicikla/zdrave hrane/potovanj/xy gadgeta/zv hobija.

Jaz sem kupil avto za pol letne plače in ga vozim peto let, ter računam na vsaj še tri, štiri.

pegasus ::

St235 je izjavil:

Vedno. Mesečni strošek avtomobila (z amortizacijo in vsemi fiksnimi stroški) mora bit pod 10% neto plače.

Pri trenutnem avtu sem že pod 5%.
Zanimiva metrika, nisem še razmišljal na ta način. Imam težavo, ker imam iz meseca v mesec zelo različne stroške z avtom. Na letni ravni sem gotovo pod 10%, a se mi še vedno zdi ogromno preveč.

IL_DIAVOLO ::

Zmagovalnega konja se ne menja.

jype ::

Denarja ni nikoli škoda, škoda je tistih virov, ki niso neomejeni, pa jih osebna vozila obsceno hitro trošijo.

m0LN4r ::

Kaj pa ce rad cruizas, kot motoristi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa ce rad cruizas, kot motoristi?
https://www.vive.com/

Pa če hočeš veter v laseh še en

https://www.honeywellstore.com/store/ca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

janezvalva ::

ja, ker avto je druga najslabša investicija. prva najslabša je pa, če odpreš okno, pa ven vržeš 10kEUR.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Jaz...

Vozim 10 let staro Octavio.

Vredna po moje enih 2 jurja, če je...

Bi si raje kupil jadrnico, kot pa nov avto za 40k.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fishsticks ::

XLapse je izjavil:

Mene zanima , kdo je od vas k vozi avto za 1.000-2.000EUR oziroma poceni avto relativno
čeprav bi lahko vozil avto za 10k+ , da si ga lahko privošči, pa noče ker se mu zdi škoda denarja.



Nekako tako kot pokojni ustanovitelj IKEE, k je vozil Volvo nek super star, a miljarder. Samo pač on je vozil iz drugih razlogov, za primer pa je.


To je moja mat :) Avto ji ne igra vloge...od točke A do točke B :)

celada ::

Jaz npr. 15 let star bemfl. Pocen za vzdrževanje pa 2000 me je koštal. Dnar gre raje za dopuste pa podobne bedarije kot da ga dam v pleh :)

kingsix ::

Jaz vozim avto za katerega sem dal 50% mesečnega družinskega dohodka. Torej sem ga kupil mimogrede in lahko storim enako katerikoli mesec.

BorutK-73 ::

Jaz sem čisto zadovoljen z Cliotom letnik 04, drugi lastnik od 05. Vreden ni veliko, ampak ga ne prodam in tudi ne potrebujem boljšega. Ko prideš enkrat v leta, ko ti je avto važen samo kot vozilo za od A do B, te boli K* katere firme je in koliko konjev ima.
Imaš pa osebe ki dajo 50% plače za avto, potem pa za servis nimajo, pa tebe fehtajo za denar.;((

Furbo ::

Jaz tudi furam star avto, lahko bi kupil 3 nove, pa se mi zdi brezveze. Kdo pa danes sploh še gleda, s kakim plehom se pripelješ? Razen pleh pičk, ki jih pa ne rabim.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

Sam ne rect, da vam te 2000-3000 kiste zdrzijo se 10 let, moral bi ze zdavni it na Euro6 d
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pikachu004 ::

Nov avto za 20.000. Imel 5 rabljenih, upam da nikoli več rabljenega. Udobje in zanesljivost novega mi pomenita več kot 100€ na mesec.

DOOM_er ::

@Furbo +1

Moja 500€ kišta od cliota stara 16 let me je peljala po celi Evropi brez ene same okvare ali česarkoli, tudi tehnični gre vedno skozi tako da upam da bo še naslednjih 5 let vozila naokoli. Imam pa na strani ~50k€ za novega pa ne vidim nekega hudega smisla zakaj bi menjal, je pa res da razen izletov po EU avta praktično ne rabim. Verjetno bo padel kombi pa predelava v kemperja.
Robots will steal your job. But that's OK

pegasus ::

DOOM_er je izjavil:

Verjetno bo padel kombi pa predelava v kemperja.
Priporočam doblo maxi, čudovita kombinacija avta in kamperja v enem.

Glugy ::

Absolutno; avto mora biti minimalen strošek ko vse skupaj sešteješ preračunan na mesec. Vseeno mi je kako avto izgleda ; sam da dela kot mora. Sem pocen človk tud na splošno tak da. Rajš denar dam drugam; včasih tud dobrodelnim organizacijam kak evro več lahko za to namenim. Imam tud stalno nekaj denarja prišparanga za vsak slučaj.

DOOM_er ::

ma, sem razmišljal v tej smeri, problem je ker imava s punco dve gorski kolesi in tistega res nebi imel kje zunaj. Sploh vzhodni Evropi je kar nekaj vlomov, pa tudi v dolomitih v italiji tudi kradejo kolesa s prtljažnikov pri belem dnevu. Sicer ja, bila bi odlična rešitev sicer, ampak ravno ta faktor mi ravno ni. Poleg tega bi šla še kdaj smučat in je malo zoprno spati tako.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

zobnik ::

Ja imam avto za 100 evrov pa bi lahko vozil sodoben avto z vso opremo.
Ga ne zaklepam in puščam ključe notri, šipe dol, je*e se mi za praske, crknil pa ne bo nikol, ker je stara mašina notr, vsake 3 leta kak podvozni pocen del menjaš in voziš dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Wrop ::

S kakšnim novim avtom, pa čeprav cliotom, težko prideš z vsemi stroški pod 10 % neto plače. Če ga prodaš po petih letih, te pride cca 300 € na mesec oz. cca 0,20 €/km.

Vazelin ::

A ne boš nabavil audi a3, shintaro?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Lonsarg ::

Torej najbolj relavanten podatek je "koliko več bi lahko dal za avto če bi hotel, gledano dolgoročno". Midva recimo bi komot zapravila faktor 5 več za avto kot zapraviva trenutno pa nama je škoda. Dejansko celo tašča prepričuje naju da se spodobi kaj bolšega kupit :)

Iz forum postov sicer ne bi delal statistike ampak kljub temu kar jaz opažam nasploh je, da smo mlajše generacije precej manj mahnjeni na avto, oziroma v precej manjšem številu. Skratka ta "kupi avto da potem komaj sfolgaš lajf" počasi umira s starejšmimi generacijami. Glavni vzrok bi rekel je to, da je avto vedno manj statusni symbol, ker je njegovo mesto pridobil pametni telefon, ki pa k sreči stane manj kot avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hojnikb ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa ce rad cruizas, kot motoristi?
https://www.vive.com/

Pa če hočeš veter v laseh še en

https://www.honeywellstore.com/store/ca...

a tvoja tudi reče, k si za akcijo, da si raje postreži sam? :)

celada je izjavil:

Jaz npr. 15 let star bemfl. Pocen za vzdrževanje pa 2000 me je koštal. Dnar gre raje za dopuste pa podobne bedarije kot da ga dam v pleh :)

dobr si to kupo. Ponavadi so poceni bemfle zelo drage.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Uporabnik ::

St235 je izjavil:

Vedno. Mesečni strošek avtomobila (z amortizacijo in vsemi fiksnimi stroški) mora bit pod 10% neto plače.

Pri trenutnem avtu sem že pod 5%.


Goog job! Jaz tudi gledam na to da je ta strošek res kar se da majhen.

K0l1br1 ::

5% od česa .... 10 jurjev?

hojnikb ::

10% stroškov za marsikoga pri nas ni izvedljiv....
#brezpodpisa

K0l1br1 ::

Opažam korelacijo med tam, da ima folk 50 jurjev na lagerju, vozi se pa s staro kanto. Crkne, greš po drugo. Crkne revežu, vozi bicikl.

matobeli ::

A to mamo 10% z energentom vred?

Jaz sem pomoje zdej na ene 15% ker je 4x4 :)
Če bo gveral vsaj 4leta bo celo manj.

Wrop ::

Normalno da z energentom vred. Večini teh 10 % neto plače + malica + stroški ne pokrije niti bencina, kaj šele amortizacije.

Gr8t ::

Jaz se pa vozim na šiht samo zato, ker se rad hitro vozim, in brez šihta tega pač ne gre. Dosti drugega si v 8 letih nisem uspel kupit, tako da očitno res hodim na šiht samo da se lahko vozim, WTF?
Hiter avto pa ni poceni, tako da prve 3 leta bo 700EUR na mesec, potem pa res samo nujno, 500EUR za zavarovanje in 50EUR za olje (menjal bom sam), pa kar je bencina, se pravi 100EUR na mesec. V 9 letih bo to tako 300EUR na mesec.
Se pravi sem ravno povsem kontra primer kot tisti, ki zapravijo samo 5% plače za avto.

Drugače pred firmo imajo nekateri s 3kEUR plačami 20 let stare kante, imajo pa nekateri delavci z verjetno max 700EUR plače nove avte za 15kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

matobeli ::

Haha, 100eur bencina na mesec, a tolk malo si lahko na pcju? ;)

darkolord ::

XLapse je izjavil:

Mene zanima , kdo je od vas k vozi avto za 1.000-2.000EUR oziroma poceni avto relativno
čeprav bi lahko vozil avto za 10k+ , da si ga lahko privošči, pa noče ker se mu zdi škoda denarja.
Jaz, pa ne da se mi zdi škoda denarja, enostavno ne vidim potrebe v novem.

Delam večinoma kratke vožnje, tako da večina novotarij zame niti ne bi prišla zelo v poštev.

Da bi pa kupil novega predvsem zaradi tega, da se postavljam pred sosedi, se mi zdi pa preveč otroško oz. čisto neresno.

Pralni stroj tudi kupiš, ko ga res veliko potrebuješ in si ne moreš privoščiti izpada ali pa ko stari odsluži oz. ne ustreza več zahtevam.

Zgodovina sprememb…

Gr8t ::

100EUR na mesec je mišljeno: zavarovanje 500/12 + servis 100/12 + 50EUR za bencin = 100EUR na mesec
To je čisti minimum stroškov za 200KM avto, ko imaš enkrat odplačan lising in nimaš izrednih stroškov.
Aja, pa zavarovanje bom dal povsem osnovno, ne kaska, to bi se dalo spravit celo na 400EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

KAVINSKY ::

XLapse je izjavil:

čeprav bi lahko vozil avto za 10k+ , da si ga lahko privošči, pa noče ker se mu zdi škoda denarja.



Z raznimi financiranji si lahko vsak privošči avto za 20 jurjev. Če nimaš kakšnih ekstra stroškov (kredit za dom, najemnina) se komot voziš naokoli v novem avtom. To kar vidiš novega po cesti je vse na lizing.

Wrop ::

Če daš 50 € za bencin na mecec, potem s tvojim avtom narediš 450-500 km na mesec, to je rečmo 5-6000 km na leto.

WizzardOfOZ ::

XLapse je izjavil:

Mene zanima , kdo je od vas k vozi avto za 1.000-2.000EUR oziroma poceni avto relativno
čeprav bi lahko vozil avto za 10k+ , da si ga lahko privošči, pa noče ker se mu zdi škoda denarja.


Ja. V bistvu avto, ki je vreden eno mesečno plačo (okoli 3k). Za tisto razliko pa raje kupim zemljo (parcelo). Zemlja drži ceno, avtu pa cena pada.

WhiteAngel je izjavil:

Drugače pa, avto za 2 jurja te bo kmalu pustil na cesti, če ni ravno tvoj od samega začetka in ga ful merkaš in redno servisiraš. Boljša primerjava bi bila - ko kupiš nov avto in imaš dovolj keša, ali kupiti limuzino za 15 jurjev ali za 50.


Kurca te bo. Kupil 3 leta nazaj za 3k avto (star 10 let), pa sem samo z rednimi servisi naredil čez 120k. Avto je imel ob nakupu čez 280k na števcu.

Zgodovina sprememb…

kr3ten ::

Furam star avto, zato da imam lahko spolne odnose z lepimi ženskami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

jype ::

hojnikb je izjavil:

a tvoja tudi reče, k si za akcijo, da si raje postreži sam? :)
Odvisno od situacije, ampak ja, seveda, kaj pa naj reče, če ima takrat drugo delo?

celada ::

hojnikb je izjavil:


celada je izjavil:

Jaz npr. 15 let star bemfl. Pocen za vzdrževanje pa 2000 me je koštal. Dnar gre raje za dopuste pa podobne bedarije kot da ga dam v pleh :)

dobr si to kupo. Ponavadi so poceni bemfle zelo drage.


Poznana zgodovina avta in je bil vzdrzevan v nulo. Edino studiram da menjam amortizerje ker ga planiram met dalj casa.

Company ::

Za avto daš toliko, da ti vsaj še za tri enake ostane, pa naj bo nov ali pa star, pa brez posojila/lizinga. Če se tega držiš, kar dobro zvoziš...
««
«
1 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817636 (13699) solatko
»

Astra K 1.6T 200 in podobni (nadaljevanje teme Čakanje na avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22832559 (27341) bambam20
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45489978 (74965) Red_Mamba

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728395 (23414) dzinks63

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955382 (48485) Mavrik

Več podobnih tem