» »

Servis

Servis

foofighter ::

Živjo,
kdaj ste nehali delati servise pri pooblaščenem serviserju? Čaka me servis na 180.000, mašina 2.0 tdi, letnik 2011. Avto bom verjetno vozil do konca, je sploh še kakšen razlog da delam na uradnem servisu?

Po servisni knjižici vidim še da bi moral menjati svečke na 90.000. Lastnik sem od 65.000 dalje in tega mi še niso menjali, pa tudi na predračunu za trenuten servis to ni planirano? Je to nekja kar se menja po potrebi ali je vseeno priporočljivo menjati na predvidenih intervalih?

jakan123 ::

Od poteka garancije dalje. Tudi v času garancije ga drugače lahko servisiraš drugje, ampak meni se ne da v primeru uveljavljanja pregovarjati kdo je kriv :D

starfotr ::

Nikoli na pooblaščenem.

PunkDude ::

Nikoli na pooblaščenem.

pegasus ::

foofighter je izjavil:

Živjo,
kdaj ste nehali delati servise pri pooblaščenem serviserju?
Nikoli. Vedno grem tja, kjer dobim najboljšo storitev.

Machete ::

Pooblaščeni so do garancije potem pa čao. Za pol cene naredijo drugi bolje z istimi kosi. Razen, če si zelo premožen in ti je vseeno za 200 eur, potem pelješ tja, kjer imajo na haljah enake znake, kot ti na havbi.
Imaš pa specializirane nepooblaščcence, ki nimajo licence, šraufajo pa samo eno znamko. Ti so najboljši p/p.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

starfotr ::

Saj ste seznanjeni s tem, da servis na uradnem servisu ni pogoj za garancijo...

St235 ::

Ocitno niso
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Pazit treba edino pri raznih "podaljsanih jamstvih".

starfotr ::

Podaljšano jamstvo = zavarovanje pri ponudbi elektronike, "se zgodi"?

Če je pa podaljšana garancija, potem je pa garancija enaka garanciji.

St235 ::

starfotr je izjavil:

Podaljšano jamstvo = zavarovanje pri ponudbi elektronike, "se zgodi"?

Če je pa podaljšana garancija, potem je pa garancija enaka garanciji.


Ce pogledas prodajalci ravno za to nudijo jamstva in ne garancije. Ne gre za zavarovanja ampak jamstvo, da ti pod dolocenimi pogoji (ki vkljucujejo servisiranje na pooblascenem servisu) nudijo storitev rpimerljivo garanciji, tudi po preteku zakonsko dolocene garancije. Seveda pa tega ne oglasujejo kot podaljsano garancijo.

KAVINSKY ::

VW ima neko foro z vzdrževanjem starih vozil. Takrat ti dajo velike popuste. Mislim, da je meni z original deli prišel veliki servis ene 20€ cenejše pri privatniku kot pa bi pri Poršeju. O strokovnosti pa raje ne bi. Če imaš smolo ti šraufa avto en vajenec z cvekom v matematiki na poklicni šoli :))

Glede svečk, če nimaš težav z prižiganjem mrzlega motorja, potem niso še za menjati.

DePalmo ::

foofighter je izjavil:

Živjo,
kdaj ste nehali delati servise pri pooblaščenem serviserju? Čaka me servis na 180.000, mašina 2.0 tdi, letnik 2011. Avto bom verjetno vozil do konca, je sploh še kakšen razlog da delam na uradnem servisu?

Po servisni knjižici vidim še da bi moral menjati svečke na 90.000. Lastnik sem od 65.000 dalje in tega mi še niso menjali, pa tudi na predračunu za trenuten servis to ni planirano? Je to nekja kar se menja po potrebi ali je vseeno priporočljivo menjati na predvidenih intervalih?

Svečke? TDI? A veš da to dvoje ne gre skupaj? Edino če si mislil grelne svečke ...

Kje boš servisiral je čisto tvoja odločitev. Sam sem star avto rihral pri mehaniku ki sem mu zaupal, a se je zadnja leta poslabšal. Sedaj imam nov avto z garancijo in ne pomislim da bi ga peljal drugam kot na uradni servis. Sem pa že pred prvim servisom zaprosil za predračune pri različnih servisih in se odločil za najcenejšega (razlike za več kot 200 EUR!).

foofighter ::

Grelne svečke... To zimo ni bilo težav. Iztrošenost oz. če je kakšna fuč nima vpliva na kaj drugega razen vžiga?


KAVINSKY je izjavil:

VW ima neko foro z vzdrževanjem starih vozil. Takrat ti dajo velike popuste. :))

na to sem mislil ja... Neke zgodbice sem slišal da se da potem dogovorit za dobro ceno kakšnega večjega posega če je potrebno... Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Drugače sem do zdaj vedno delal na uradnem servisu, ker nisem vedel če bom avto prodajal ali pa zvozil do konca. Je pa v primeru prodaje vseeno dobro imeti potrjeno servisno knjižico pri pooblaščencih. Se pa vedno dogovorim, da material prinesem s sabo. Liter olja 30 EUR, povsem istega, ki ga točijo notri pa kot fizična oseba v maloprodaji kupim za 8 €. Enako tudi filtri vsi filtri. ceno nabijejo x3. Svoje stranke imajo za norce...

jakan123 ::

St235 je izjavil:

Ocitno niso
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Pazit treba edino pri raznih "podaljsanih jamstvih".


Smo seznanjeni. Sem imel problem in sem hotel uvelavljati garancijo in so se začeli potem izgovarjati, da je bil servis opravljen nestrokovno itd, itd. Verjetno bi zmagal, če bi se šel pravdat, ampak nimam ne časa ne volje. Peljem na pooblaščen servis, dokler je garancija in poteka vse gladko. Material mi računajo ugodno, drugače bi ga prinesel sam, ker ga dobim zelo poceni, računajo še uro dela in je na koncu skoraj enako ali celo malenkost ceneje, kot če bi servisiral na nekem X servisu. Če ti material računajo po njihovi ceni, je pa 5x več, pri olju je pa še več razlike.

DePalmo ::

Do sedaj še nisem slišal za predvideno menjavo grelnih svečk, ponavadi se jih menja po potrebi. Nisem mehanik, ampak kolikor vem imajo vpliv samo na vžig in delujejo samo ko je zunaj hladno.

Tilen ::

Bo kar držalo.



Tudi sam nimam predvidene menjave grelnih svečk na nobenem rednem servisnem intervalu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

foofighter ::

Pri meni je v servisni knjižici tako:

Pac-Man ::

foofighter je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

VW ima neko foro z vzdrževanjem starih vozil. Takrat ti dajo velike popuste. :))

na to sem mislil ja... Neke zgodbice sem slišal da se da potem dogovorit za dobro ceno kakšnega večjega posega če je potrebno... Ima kdo kakšne izkušnje s tem?


To.

https://www.volkswagen-vednovredno.si/

Vidim, da so malo zahinavili. Prej ti je kalkulator izpljunil ceno servisa.

Ma, se da pomagat :)

https://web.archive.org/web/20170607152...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Ganon ::

Nisem neumen, zato ne hodim k pooblaščencem.

slotech5 ::

Ganon je izjavil:

Nisem neumen, zato ne hodim k pooblaščencem.


in upam, da ne hodiš k popoldancu, ki bi ti zamenjal vse (delujoče) dele na avtu in sam nabavlja dele ;)

DePalmo ::

foofighter je izjavil:

Pri meni je v servisni knjižici tako:



Vžigalne svečke niso isto kot grelne svečke, to sta dve stvari. Vžigalne imajo bencinarji, grelne dizli. Ti tega ne menjaš oz. po potrebi.

Drugače pa lepo piše da gre za motorje TFSI. Kje ti vidiš kakšnega TDI?

K0l1br1 ::

foofighter je izjavil:

Živjo,
kdaj ste nehali delati servise pri pooblaščenem serviserju? Čaka me servis na 180.000, mašina 2.0 tdi, letnik 2011. Avto bom verjetno vozil do konca, je sploh še kakšen razlog da delam na uradnem servisu?

Po servisni knjižici vidim še da bi moral menjati svečke na 90.000. Lastnik sem od 65.000 dalje in tega mi še niso menjali, pa tudi na predračunu za trenuten servis to ni planirano? Je to nekja kar se menja po potrebi ali je vseeno priporočljivo menjati na predvidenih intervalih?

Moj je letnik 2009, konec lanskega leta 180 kkm, letos pri nepooblaščencu menjal jermene, da bi menjal svečke, mi na misel ne pride, ker ni bencinc, temveč TDI 2.0 110KM, na pooblaščenem servisu pa sem ga imel 1x.

Tilen ::

In kakšna je bila cena.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markosus ::

Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme...
Iščem servis za Škodo fabio Ljubljani ali okolici.Avto je star 7 let,izven garancije,tako da nepooblaščenega.
Za začetek bi bilo treba porihtat podvozje,silen bloki,končniki verjetno za zamenjat....
Če kdo pozna kakega kvalitetnega mehanika.Kvaliteta na prvem mestu.

Hvala za info

Marko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9530158 (6414) LeQuack
»

Mešanje olj z različno viskoznostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110659 (9168) jest10
»

Kakšne izkušnje imate s Porše Slovenija? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21150136 (43262) xmetallic
»

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19634680 (26222) Glugy
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27671749 (45693) D3m

Več podobnih tem