» »

IP kamera, mobilno omrežje

IP kamera, mobilno omrežje

Phantomeye ::

zdravo,

na lokaciji, ki nima interneta nameravam postavit IP kamero s snemalnikom. Kako ta snemalnik povežem na splet, da do njega dostopa iz daljave? Na voljo imam LTE telefon, ki bi bil na lokaciji in 4G TP-link router. Je sploh mogoče? recimo FTP strežnika mi na telefon ne uspe postavit (da bi bil ta dostopen prek mobilnega omrežja A1). V tem primeru sklepam, da bi bilo enako?

ima kdo kakšne nasvete izkušnje?

vidim, da snemalnik podpira p2p protokol. samo to je verjetno vezano na podporo proizvajalca nvr-ja?

dejanslo ::

VPN. 4G router as client, server pa imaš na adresi zunaj (npr doma).
There`s More Than One Way To Do It

Phantomeye ::

dejanslo je izjavil:

VPN. 4G router as client, server pa imaš na adresi zunaj (npr doma).


imaš kak info, kateri routerji podpirajo sim kartico? do 50 €, ker kar najdem je treba nek modem (verjetno telefon usb teather)

starfotr ::

Do 50 eur ne bo nič pametnega. Cene solidnih zadev so 100 eur+, optimalno 150,200 eur.

Dobra firma je recimo inhand. Mogoče tudi huawei.

dejanslo ::

Aja, sem prebral kot da ga že imaš. Ne vem, morda bi šlo tudi s telefonom, ampak to boš moral pa sam pobrskat:) modem-routerji so kar dragi, verjetno je ceneje LTE modem z USB in router, ki podpira 4g wan preko usb. Morda lahko pošeraš povezavo s telefona na USB, nvm. Tudi to pobrskaj, možnosti je verjetno več, le 50 EUR je majhen budget, če nimaš ničesar razen telefona. Moj nasvet je bil le, da boš rabil vpn za dostopat od zunaj, ker boš preko LTE za NATom.
There`s More Than One Way To Do It

Phantomeye ::

dejanslo je izjavil:

Aja, sem prebral kot da ga že imaš. Ne vem, morda bi šlo tudi s telefonom, ampak to boš moral pa sam pobrskat:) modem-routerji so kar dragi, verjetno je ceneje LTE modem z USB in router, ki podpira 4g wan preko usb. Morda lahko pošeraš povezavo s telefona na USB, nvm. Tudi to pobrskaj, možnosti je verjetno več, le 50 EUR je majhen budget, če nimaš ničesar razen telefona. Moj nasvet je bil le, da boš rabil vpn za dostopat od zunaj, ker boš preko LTE za NATom.


Sej načeloma bi vseeno moralo it, če bi se telefon prek VPN-ja povezal s serverjem na kišti doma? Mislim s telefonom kot modemom, bi skoraj moralo it. VPN je pa itak no-brainer.

V prvem koraku bom itak probal cloud funkcionalnost p2p, ki jo omogoča snemalnik, oziroma tudi vse kamere, ki bodo vključene.

Hvala sicer

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

dejanslo je izjavil:

Moj nasvet je bil le, da boš rabil vpn za dostopat od zunaj, ker boš preko LTE za NATom.


or... >> https://www.a1.si/mobilni-internet/stat...

gglazar ::

Pozdravljeni,

Ali je že kdo preizkusil tole zadevo?

https://www.mimovrste.com/smart-gospodi...

V kamero lahko daš sim kartico na kateri imaš zakupljene mobilne podatke.

Koliko podatkov bi tole potrošilo na dan? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?


Hvala.

Lp,
Grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583121 (28885) simnov
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051917 (27256) brez-imenko
»

Wifi router za deljenje USB mobilnega interneta

Oddelek: Kaj kupiti
182222 (1854) hojnikb
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335526 (15997) modelno1

Več podobnih tem