» »

Wifi router za deljenje USB mobilnega interneta

Wifi router za deljenje USB mobilnega interneta

twom ::

Iščem čim cenejši WiFi router na katerega bi preko USB vhoda priključil mobilni telefon za deljenje interneta.

Lp, Peter

twom ::

Ok, kakšen predlog?

Baje Asusi ne znajo delit interneta, ki jim ga pripelješ na USB vhod iz mobilnega telefona!?

beta1 ::

Prvič slišim da bi sploh kaj taknega obstajalo. Telefon bi priklopil preko USB?

bobby ::

Linksys pa ddwrt gor.
Kater linksis podpira kater usb kljuc pa preveri na netu.
Torej, poklapat se ti more ddwrt podpora z ruterjem in usb kljucem, pa potem to gre. Sem imel tako narejeno nekaj let nazaj
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Naabo ::

twom je izjavil:

Ok, kakšen predlog?

Baje Asusi ne znajo delit interneta, ki jim ga pripelješ na USB vhod iz mobilnega telefona!?

Da, Asusi to znajo (N66u,Ac68u...).

hojnikb ::

zakaj bi mel vmes router? naredi hotspot na telefonu in bos dosegu isti efekt.
#brezpodpisa

bobby ::

hojnikb je izjavil:

zakaj bi mel vmes router? naredi hotspot na telefonu in bos dosegu isti efekt.


Good point!
En tel za nekaj 10 eur pa hotspot
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

twom ::

Naabo je izjavil:

twom je izjavil:

Baje Asusi ne znajo delit interneta, ki jim ga pripelješ na USB vhod iz mobilnega telefona!?

Da, Asusi to znajo (N66u,Ac68u...).

Že malo pozabil kaj me hebe...
Asusi ne znajo z Apple telefoni (neki proprietary drivers)

twom ::

bobby je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zakaj bi mel vmes router? naredi hotspot na telefonu in bos dosegu isti efekt.

Good point!
En tel za nekaj 10 eur pa hotspot

npr,
1. ker želim s tablico (povezano v lokalno mrežo) krmiliti Raspeberry predvajalnik glasbe z odjemom s spleta (Tidal, Volumio)
2. dostop do NAS strežnika...
itd

Želim lokalno mrežo, ki bo delovala enako, kot da imam v WAN port routerja priklučen modem.

Sem probaval z Raspberrijem, usposobil sem da mi prepozna iPhone 5S (in da deluje interenet)
Samo ne znam nastaviti, da bi Linux na Raspberriju delil ta internet naprej routerju... (sem že spraševal tu na slo-techu, pa nisem dobil odgovora)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

starfotr ::

Ti rabiš sledeče:

Nekaj, kar bo zajemalo tvoj hot spot iz telefona in oddajalo naprej.

Napravo, ki je sposobna delat z VPN + doma vzpostavljen VPN.

Najlažje bi bilo, če bi si kupil en LTE router, vendar ker kompliciraš na kubik, s tem, da vključuješ telefon, "nestandardni" jabuk, je to problem. Rešitev je zgoraj, za tvoj konkreten problem pa ne vem, kako bi to rešil.

twom ::

starfotr je izjavil:

če bi si kupil en LTE router, vendar ker kompliciraš na kubik, s tem, da vključuješ telefon, "nestandardni" jabuk, je to problem...
Moj 5 let star jabuk (ki ni bil nikoli v ovitku, in z zaščitno folijo na ekranu, itd) mi čisto zadošča za kar uporabljam telefon in ga ne bom menjal dokler ne bo crknil. Mi gre, zaradi velikosti, preveč lepo v hlačni žep ;) (sicer je šla Motorola StarTAC 130 še lepš). Televizor imam v dnevni sobi, ne v žepu... ;)

Kompliciram na kubik, če tako želiš, ker ne rabim še ene naročnine! Želim uporabljati obstoječo (edino) naročnino (drzni BOB), SIM kartico ki je v telefonu. Ko pridem domov ne bom prestavljal SIM kartice nekam drugm, in čez 5 minut nazaj v telefon. Pustimo da si med tem na telefonu nedosegljiv.

Bo to šlo sedaj? Ker če bi imel android telefon, bi lahko uporabil en najcenejši Asus router in preko USB vhoda gor priključil telefon in nastavil in bi delalo.

Sedaj pa kompliciram..., haha, sem mislil da smo tehnični forum in da imamo radi izzive... da jih rešimo...

iPhone + Raspberry sem usposobil na pol, ne znam nastaviti NAT oz. nevemčesaše, da bi Raspberry delil internet naprej na WAN port routerja...

BI BIL PA VESEL ČE SE OGLASIJO SAMO ŠE TISTI, KI BI ŽELELI POMAGAT PRI KONKRETNO ZASTAVLJENEM VPRAŠANJU. HVALA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

starfotr ::

Dodatnih 10 eur na leto za SIM kartico (za čas dopusta) ti je problem? Zanimivo, ker nekaj 10 eur za router ti pa ni problem, da boš imel "dopustniški hardware", ki ga boš rabil tisti teden ali 2 na leto.

Skratka, ti boš s svojim jabukom raje šel okoli riti v varžet, kot, da bi šel direktno? Za tvojo rešitev boš porabil ogromno časa, da ne omenjam iztrošene baterije na jabuku. Zaradi 10 eur?

In kot praviš, naj se oglasijo tisti, ki ti bodo pomagali. Saj že od marca iščeš rešitev, pa je ni na voljo. Kako to? Smo mi vsi čudni? Ali si ti?

Srčno upam, da uporabljaš VPN za dostop do NAS-a.

bobby ::

Ok, glede na to, da ze imas Malinco, imas tudi ruter sklepam in oa imas tudi usb dongl za sim kartico.
Torej Malinco uporabis za OS, vtaknes USB dongl v Malinco, povezes se na net, sheras net povezavo na rj45 kknektor Malince, mrezni kabel peljes v ruter, ruter nastavis kot wifi sostop in pa ostale porte za povezavo ostalih naprav.
In zajames vse tvoje zelje. Ko dela, vse skupaj lepo zapakiras v en licno ceden box in to je to. Pa je stroska 0, ugibanke, kateri ruter podpirato karbi ti imel oz si potem vzames cas in bilj podrobni razisces alternativno resitev tvoje zelje.

Pozoren pa bo moral biti ali na originalno OOTB resitev ali pa ruter, ki podpira ddwrt in ddwrt da podpira dolocen usb 4g dongl.

Ajebat ga, ne da se mi napak popravljat, prevroce... :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

errhec ::

Raspberry zna deliti internet:
http://imranasghar.blogspot.com/2009/09...
dd

twom ::

1. Iščem rešitev za doma. Živim v mestu Ljubljana, kjer ni dostopa do interneta.

2. Trenutno uporabljam
a) iPhone 5S kot hotspot, v tem primeru se naprave ne vidijo med seboj
b) iPhone priključen na USB port prenosnika, preko RJ45 povezan v WAN port routerja. V tem primeru prenosnik nima dostopa do interneta, mora biti povezan na WiFi, ki pa zahteva še statične route. Zdi se mi škoda tako prenosnika kot elektrike. Včasih vse skupaj ne deluje, in je potrebno vse skupaj nastaviti na novo.

3. Raspberry Pi - mi ne deluje. Uspel sem usposobiti da ima Raspberry Pi internet, so pa potrebne še dodatne nastavitve, da se internet deli na WAN port routerja. Ker ne poznam dovolj networkinga, niti ne vem kaj naj vprašam google.

4. Router je predpotopni Buffalo WHR-HP-54G z naloženim DD-WRT. Ko sem si dva tedna nazaj nabavil Gigabitni TP-Link TL-SG108E switch, sem ugotovil da ima router 100 MB porte. To je eden od razlogov za nakup novega routerja, drugi je da bi imel USB tethering z iPhoni.

Davno nazaj sem imel dva Buffala povezana v bridge, ker sem sosedu delil svoj zastonjski testni WiMax internet. Delal sem tudi Bi-Quadke za celo naselje, ker smo si delili internet preko enega soseda, ki je bil dovolj hiter, da je dobil proste parice na telekomovi centrali.

5.
a) Najraje bi usposobil Raspberry (2 W porabe, imam jo doma). Nekaj sem delal v Ubuntuju, ne znam pa nastavljat NAT in nevem česa še, da bi Raspberry delil internet preko svojega RJ45 porta na WAN port routerja.
b) Ker bi kupil nov router, iščem takega, na katerega bi lahko priključil iPhone 5S za tethering interneta. Z DD-WRT sem se pa že igral.

rokko ::

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Sicer ta je drag ker podpira LTE, sam dnevno koristim od Huaweia nek model, pač 3G varianto ampak za 20€ je top.

LP

twom ::

errhec je izjavil:

Raspberry zna deliti internet:
http://imranasghar.blogspot.com/2009/09...

Bom pogledal... kaj lahko naredim... ne vem če rabim še en DHCP server, ker bi RJ45 Raspberrya priključil na WAN port routerja.
Vem pa da rabim nekaj glede ip forwardinga in NATa, in upam da si bom znal pomagat s tem kar je na danem linku.

errhec ::

dd

hojnikb ::

karkoli bos pocel, bojo polovicarske resitve. kupi lte router (ali pa usb modem in openwrt/ddwrt na obstojec router) pa je problem resen.
pozret bos pac mogu strosek drugega sima. Opcijsko lahko zamenjas operaterja (bob koker vem nima 2h simov na eni narocnini) in pac doplacas tisti sim.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitve gateway-ev, mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
151584 (945) bobby
»

Linux Share network connection

Oddelek: Pomoč in nasveti
71067 (943) hojnikb
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317565 (6216) damirj79
»

Vzpostavitev povezave iz računalnika na router

Oddelek: Omrežja in internet
101156 (1095) evl81xadlez
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194439 (4107) Barti

Več podobnih tem