» »

Optika - izbira hitrosti interneta + tv

Optika - izbira hitrosti interneta + tv

Matej4569 ::

Pozdravljeni,

Potreboval bi nasvet in sicer se odlocam med dvema moznostima, v stanovanju je ze napeljana optika: 1. Samo internet (tukaj je vprasanje, kako hiter internet je potreben za povprecno uporabo dveh ljudi na racunalniku (youtube, email, fb) in tekoce delovanje televizije na zahtevo na Smart TV?), 2. internet + tv (tukaj je ponovno vprasanje koliksna hitrost na optiki zadostuje, saj govorimo le o uporabi dveh racunalnikov (youtube, email, fb), tv pa bi bil posebej zagotovljen znotraj samega paketa?). Odlocam se torej ali se cenovno bolj splaca vzeti nekoliko hitrejsi internet in na ta nacin preko interneta gledati tv, ali pa vzeti loceno enega in drugega. Hvala

Lonsarg ::

In kako misliš preko interneta gledat TV? Jaz sem bolj svoh našel ponudbo TV programov preko interneta (k sreči ga ne gledam, če pa bi ga bi bil najbrž prisiljen TV paket vzeti.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mzakelj ::

Če bi rad špilal na najcenejšo karto potem vzameš pri enem ponudniku internet, potem pa dvema kolegoma katera imata en t-2 in drugi siol rečeš za dostop do t-2 to go in siol twin. Ta je najcenejša varjanta. Glede cene optike pa imajo objavljeno vsi operaterji na svojih straneh cene. Druga varjanta je da če ste v bloku da se povežeš s enimi 3 sosedi, vzamete en paket in si ga delite.

Matej4569 ::

Zdravo mzakelj, saj ta tvoj prvi predlog tudi mislim izvesti. Zanima me kako hiter mora biti internet, da mi bo smart tv delal brez zaustavljanja preko t-2 go, ob tem pa ce uporabljam se en do dva prenosnika za brskanje po spletu oz emaile, ter sem pa tja kak film. Je pa napeljana optika... Slratka zanima me okvir hitrosti od/do? Hvala

mzakelj ::

bom pomeril kolko "pokuri" t-2togo in ti sporočim. Eden naj naredi še za siol twin da mu pomagamo.

bambam20 ::

Osebno bi vzel kakšnih 20/20. Na tej hitrosti ti zagotovo ne bo štekal smart tv verjetno si imel v mislih oglede 4K videov na yt-bu preko wi-fi povezave, kar na liniji 20/20 deluje odlično, brez zatikanja ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Matej4569 ::

Aha, ubistvu ce je razlika med temi tv dostopi na zahtevo me konkretno zanima za telemachov EON ali za T-2jev t-2 go, saj bi izbiral med enim izmed teh dveh, verjetno pa v primeru optike med njimi ni vecje razlike glede zmogljivosti oz hitrosti ki jo porabljata za delovanje? Imam pa se eno vpr, ker se ne spoznam najbolje... Vecina ponudnikov ponuja hitrost 20/1, 50/10 ali 100/20, kar z vidika uploada v prvem primeru ni dovolj za smart tv? Ali je mozno znotraj hitrosti pri ponudniku zahtevati da se poveca upload sorazmerno na ceno? Se opravicujem, ampak se ne spoznam najbolje :) (skratka ponujena hitrost download: uploada kolikor vem pri ponudnikih ni 1:1 ali pac?

ssitcm ::

Minimalne internetne hitrosti (teoretično) za video:

16 kbit/s – videophone quality (minimum necessary for a consumer-acceptable "talking head" picture using various video compression schemes)
128–384 kbit/s – business-oriented videoconferencing quality using video compression
400 kbit/s YouTube 240p videos (using H.264)
750 kbit/s YouTube 360p videos (using H.264)
1 Mbit/s YouTube 480p videos (using H.264)
1.15 Mbit/s max – VCD quality (using MPEG1 compression)
2.5 Mbit/s YouTube 720p videos (using H.264)
3.5 Mbit/s typ – Standard-definition television quality (with bit-rate reduction from MPEG-2 compression)
3.8 Mbit/s YouTube 720p (at 60fps mode) videos (using H.264)
4.5 Mbit/s YouTube 1080p videos (using H.264)
6.8 Mbit/s YouTube 1080p (at 60 fps mode) videos (using H.264)
9.8 Mbit/s max – DVD (using MPEG2 compression)
8 to 15 Mbit/s typ – HDTV quality (with bit-rate reduction from MPEG-4 AVC compression)
19 Mbit/s approximate – HDV 720p (using MPEG2 compression)
24 Mbit/s max – AVCHD (using MPEG4 AVC compression)
25 Mbit/s approximate – HDV 1080i (using MPEG2 compression)
29.4 Mbit/s max – HD DVD
40 Mbit/s max – 1080p Blu-ray Disc (using MPEG2, MPEG4 AVC or VC-1 compression)
250 Mbit/s max – DCP (using JPEG 2000 compression)
1.4 Gbit/s – 10-bit 4:4:4 Uncompressed 1080p at 24fps

MrStein ::

50/10 bo navrh glave.

20/1 pa je že vprašanje, sploh če oba gledata TV, pa še mogoče kaj prenašata v ozadju.

Pri A1 za dodatnih 5 EUR na mesec dobiš 100/100 povezavo na optiki, tako da je to verjetno najbolj optimalno, ker...

mzakelj je izjavil:

Glede cene optike pa imajo objavljeno vsi operaterji na svojih straneh cene.

V totalno nepregledni obliki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

profii ::

prej imel 5/5 Mbit, potem so povišali na 10/10. Za normalno življenje dveh (oba na yt) je 10 mbit nuja, pri 5/5 so problemi. Tudi če se spomniš vlečt kakšen file ni takoj, ampak se da. Več ne potrebujem. V službi sem imel tudi do 1/1 Gbit, je fajn, samo nisem opazil pri vsakdanjih opravilih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost internetne povezave za 4k na TV

Oddelek: Zvok in slika
258144 (7421) ...:TOMI:...
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635574 (30669) M-XXXX
»

Siol Youtube capping (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9412640 (8431) Pesimist
»

Internet se ne ceni več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11611907 (8780) darksamurai
»

ZDRad: Prehod v digitalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1429185 (9181) gruntfürmich

Več podobnih tem