» »

Siol Youtube capping

Siol Youtube capping

1
2
»

M-XXXX ::

Ima že kdo rešitev za to sranje? 20/20 pa ne morem normalno gledat 480p posnetka...

Enron x86 ::

Spet so začeli nekaj štrajkat, ja. Če poženem tisti poskusni posnetek YouTube v 720p, je hitrost namesto 4 Mbit samo 480 kbps, pa še to vsako drugo sekundo pade na 0.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Vanadium ::

tut men na siol optiki včeraj delalo porazno :|

6151 ::

Od 14.00 do 23.00 dl-ja okoli 300 KB/s, ponoči in zjutraj pa lepo naloži 3 minutni 1080p v 30 sekundah...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

blackbfm ::

Se mi zdi da je internet včasih veliko bolje delal ajd res da je bila kvaliteta vsega nižja ampak če si mel broadband medtem ko so ostali imel dialup, to je bla pravljica. Danes pa žiučn zlom dobiš, predno se kaj naloada normalno, ali pa dns ven vrže ali pa nekaj tretjega;(( Edina stvar ki res dandanes dela tak kot se spodobi so torrenti, pa še to je vprašanje kdaj bodo začel throttlat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ravsek ::

V cem je potem problem? V nasih ponudnikih ali preprosto youtube serverji ne zmorejo tega navala?

Gigahertz ::

ma dej ta yt postaja en qurac od qurca. obolevaš ko gledaš.

blackbfm ::

ravsek je izjavil:

V cem je potem problem? V nasih ponudnikih ali preprosto youtube serverji ne zmorejo tega navala?


Preobremenjene mednarodne povezave so pomoje glavni problem. Drugo je pa sparanje youtuba, ze tak uploadanim filmckom ogabno zbijeno bitrate, potem pa se pomoje throttlajo non-US uporabnike. Pa tut nasi ispji pomoje niso cist nedolzni oz jim je v interesu da cim manj brskas in cimvec placujes :)

Pesimist ::

ravsek je izjavil:

V cem je potem problem? V nasih ponudnikih ali preprosto youtube serverji ne zmorejo tega navala?


Vecinoma v torrentih. Hvala bogu da letijo polne ne? Ja zato pa tudi youtube ne leti vec, ker je celotna pasovna sirina z tujino zasedena z torrenti, ktaeri se povezujejo istocasno na 50+ peerov, youtube pa na max 1ga in si sam predstavlaj kak bi bilo ko bi te 50 bedakov tuklo.

Delno pa je tudi ISPjev problem, ker niso hoteli googlovih lokalnih streznikov, češ da imajo dovolj dobro povezavo z nemcijo, v primeru siola.

Edino kaj lahko probate sami je instalacija speedbit acceleratorja, kateri se poveze na vec peerov istocasno. Free verzija je omejena na max 480p, vendar vsej to bi potem moralo leteti, ce ze ne 720p+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

ravsek ::

Evo, zdele pa lepo siba s polno hitrostjo linije (in bi pomoje slo se precej hitreje, ce bi domaca linija to dopuscala). Popoldne pa obup, kdaj niti 360p videa ne mores pogledati brez da cakas 2min...

Pesimist ::




Sej rpavim probajte speedbit zvecer. Je free do 480p.
Namesto na 1 peer, se bo povezalo na 10+. Potem pa nebi smelo biti vec buffer problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

amigo_no1 ::

ravsek je izjavil:

V cem je potem problem? V nasih ponudnikih ali preprosto youtube serverji ne zmorejo tega navala?

TL;DR ?
http://slo-tech.com/forum/t507849/p3442...

Gandalfar ::

@Pesimist: daj bluzit s torrenti. ISP jim na QoS nivoju mirno dodeli najnizjo prioriteto. Pa itak vecinoma govoris z lokalnim prometom.

Pesimist ::

Samo zato ker si ti zvest partis uporabnik se ne pomeni da so ostali. Tak da lokalni my a...

Tak da ja. Naceloma tisti youtube videji ki se hsotajo iz siola (majhen procent) in tisti ki pridejo iz nemcije (malo vecji procent) dleujejo ok. Zabavajo le tisti iz amerike, kar pa je vecina anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Cudno celo 720p mi pospesuje speedbit pa nej nebi HDjev v free varianti.

xxxgeekxxx ::

Ima kdo kakšno rešitev za to? 9.5MB/s, siol test file mi vleče 990KB/s, pa mi ne loda 360p videa ;((
Ke te češ

Pesimist ::

xxxgeekxxx ::

Meni ta accelerator skoraj nič ne pomaga. Pri nekaterih videih gre dosti bolje, pri večini pa se sploh ne pozna. Zanima me če obstaja kak program, da bi si downloadal video pa ga z diska pogledal brez da bi kvaliteta padla?

EDIT: Da nebo kaj narobe, videov ne bi "kradel" ali karkoli, bi jih po ogledu zbrisal, ker itak nimam prostora na disku, razlog, da bi potegnil pa je ta, ker če pustim video da nalaga ga ne naloži celega, ampak se buffer ustavi kak centimeter naprej od mesta kjer sem v videu
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

xxxgeekxxx ::

Saj ne morem verjet, še dol vleče 70MB video mi že 7 minut pa je na 17% ;((

Kaj če grem na amis bo normalno nalagalo?
Ke te češ

alexz ::

za dolpoteg probaj flashgot dodatek za FF.

Pesimist ::

ni mi jasno kak imate take probleme. Ce jih pa jaz nimam na siolu.

Drugace pa ja. Ce gres na Amis, Telemach ali Arnes ti bo dosti bolje delajo, sej se skroaj vse downloada iz njihovih lokalnih google cachov, medtem ko ma siol verjetno en 40Gb disk za cache, vse ostalo pa gre preko nemcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

xxxgeekxxx ::

Hvala za informacije. Zanima me še, če ima to kaj veze, ker bi amis imel na isti ADSL liniji in če se ne motim ima amis siolove serverje? Bi vseeno delalo bolje?
Ke te češ

ZaphodBB ::

http://www.bufferbloat.net/
Bufferbloat @ Wikipedia

^ je glavni problem. Težite vse ISPjem in podobnim entitetam, ker se problema večinoma sploh ne zavedajo. Močnejše povezave kot imamo, slabše dela vseskupaj.

Dejansko sem pa sam opazil, da YT dela počai za vikende, praznike,... Skratka vedno kadar je veliko folka gor. Težava niti ni pri Youtoube temveč na vseh routerjih od vas do YT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

amigo_no1 ::

Zanima me še, če ima to kaj veze, ker bi amis imel na isti ADSL liniji in če se ne motim ima amis siolove serverje?

Prvo podčrtano:
1 linija, 1 ISP (oz 1 parica na centrali) ?

Drugo podčrtano:
kakšne siolove serverje ?

xxxgeekxxx ::

Pozabil vprašat.

cdrw, kateri manager pa je najboljši za flashgot?

ZaphodBB, kaj lahko naredim če imam ta bufferbloat?

amigo no1, če bi menjal na amis bi po istem kablu šlo, ker nimam druge opcije (kakšne kabelske ali kaj podobnega), pa me zanima če ima to kaj veze. Glede serverjev pa sem slišal, da je amis ista stvar kot siol?
Ke te češ

ZaphodBB ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Pozabil vprašat.

cdrw, kateri manager pa je najboljši za flashgot?

ZaphodBB, kaj lahko naredim če imam ta bufferbloat?

amigo no1, če bi menjal na amis bi po istem kablu šlo, ker nimam druge opcije (kakšne kabelske ali kaj podobnega), pa me zanima če ima to kaj veze. Glede serverjev pa sem slišal, da je amis ista stvar kot siol?


Preberi priložene linke, lokalno pri sebi lahko spremeniš nastavitve mrežne opreme. Vendar ti bo bolj malo nucalo, ker nimaš bufferbloata ti temveč __cel internet__.

Edit: še en link http://gettys.wordpress.com/2012/02/20/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

amigo_no1 ::

Aha, razumem kaj misliš vprašati: od Slo ISPjev kot je bilo prej rečeno edino Siol ni sklenil sporazuma z googlom (cache serverji) http://slo-tech.com/forum/t507849/p3442... , tako da se tu skriva tvoj odgovor.

ZaphodBB ::

Evo rezultatve moje meritve z Netalyzr orodjem:
http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/su...

Mam bufferbloat (880ms bufferji). Sedaj gledam, kaj lahko naredim na DDWRT (menda je trenutni buffer 1,5MB kar je preveč) - bom javil rezultate.

Pesimist ::

tega downloaderja probaj http://www.speedbit.com/video/

Speedbit vecinoma tako pospesuje da preismerja google servere. Recimo moja default ruta je v nemcijo. On pa mi paris ponudi in odtam leti pune pare.

xxxgeekxxx ::

Hvala vsem za pomoč. Danes mi je presenetljivo dobro šlo, mi je večino videov nalagalo vsaj v 360p.

Me pa zanima še nekaj, jaz bi namreč pustil video, da naloži pa potem pogledal, ampak imam problem saj se buffer ustavi kak centimeter od koder sem v videu in ne nalaga dalje dokler ne predvajam videa. Potem seveda dohitim buffer in spet zašteka. Zakaj mi ne naloži celega videa če pavziram?
Ke te češ

Pesimist ::

geek: Sledi tem navodilom pa bos jutri imel blesteco HD izkusnjo pomoje, brez buffanja. http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

M-XXXX ::

Hmm, kaj pa za chrome?

Pesimist ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

M-XXXX ::

Pesimist je izjavil:

isti adon.
http://getfoxyproxy.org/downloads.html

Moram priznat, da se čisto nič ne znajdem. Popolnoma drugačen interface v chromu, pol nastavitev ni... A je kakšna možnost, da se odpre isto okno v chromu kot v firefoxu?

Pesimist ::

Sej te ni nic drzgac samo barva druga. Opcije > Add New proxy > IP v proxy details > URL pattenrs > add new url pattern > *www.youtube.com/watch*

Nakoncu vklopis use proxy based on url patterns.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

amigo_no1 ::

Ker ima vaš IP fucked up odnos do YT (kot so ugotovili pri reviji Monitor), bi se vi šli igrati s proxiji/ neke partizanske reštive izumljali ? To zame ni resen ISP, enako tako kot telefon z WP7 v Sloveniji, kjer moraš pol nastavitev imeti na UK/ISA, da sploh dela.
Raje zasujte njihove uradne forume s to težave in jim napolnite maile s prijaznimi dopisi zakaj Yt šteka(tehnicna.pomoc@telekom.si, info@siol.net).

Eventuelna rešitev je VPN ali preklop k drugemu ISPju, če bodo pretrde glave pri TK.

Pesimist ::

Nimamo vsi opcij, drugece bi to ze sledilo.
Amis,Telemach in Arnes (se sploh lahko imas arnes?) so vse dobre resitve za youtube, ker imajo alstni cache. Za druge majsne IPje pa nevem, sej jih niti imensko ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

xxxgeekxxx ::

Ok, mene še samo to zanima, če amis TV isto porabi neta kot siol TV? Zdaj mi na primer če mam drugače 9.8Mbit mi pade na 7.5Mbit če TV prižgem. Bi pri amisu bilo več, manj ali enako padca?

EDIT: Aja, pa še to, če naročim, moram najprej odjavit siol al kak to poteka? Kličem amis najprej?
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Če zamenjaš ti vse ureja novi ISP.

Arnes:
http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

xxxgeekxxx ::

Bom potem jutri poklical na amis. To še, kako so glede cen, se držijo al majo finte kot siol, pri katerem imam paket za 45EUR, plačujem pa 75EUR (še en razlog za menjavo).
Ke te češ

Dragi ::

Sem bil na nizozemskem en mesec in moram rect, da youtube LETI!

1080p brez zatikanja skoraj povsod, 20mbps linija.
HUHUHHUUUU :D

Trenutno popizdevam na siolovi liniji

sajnker ::

Jaz imam pa sledečo težavo: Posnetki na youtube-u se pričnejo nalagati dokaj solidno (uporabljam speedbit-ov video accelerator) vendar opažam da pri večini posnetkov, ko naloži približno do polovice, v trenutku naloži cel posnetek do konca. Video seveda dela do tiste točke, ko je posnetek še nalagalo "počasi", od tiste točke ko pa je posnetek v trenutku naložen pa ne deluje več. Poskusil sem tudi brez video acceleratorja in je zadeva ista. Vpisal sem googlove DNS strežnike, in tudi ene druge (se mi zdi da arnesove 208.67.222, 208.67.220.220) a zadeva vseeno ne deluje kot bi morala. Ima mogoče kdo kakšno rešitev?

Dragi ::

208.67.220.220 in 208.67.222.222 so OpenDNS strezniki.
8.8.8.8 so googlovi.

sajnker ::

Tudi z googlovimi dns-ji zadeva dela popolnoma isto. Mogoče še kakšna druga rešitev? Naj povem da uporabljam siolovo dsl povezavo (2/256)z dvema linksys routerjema povezanima preko wds.

Pesimist ::

resitev je samo ena. Menjaj ponudnika, ker ta tvoj siol nima lastnih google streznikov, kot vsi ostali slvoenski ISPji.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika - izbira hitrosti interneta + tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
91703 (1367) profii
»

YouTube počasen

Oddelek: Omrežja in internet
476338 (5229) Xserces
»

T-2 draži dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9422232 (15973) mtp2
»

Youtube zelo počasen (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8810394 (7437) HeMan
»

Problem z YouTube (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7414125 (12262) AmokRun

Več podobnih tem