» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
72 / 133
»»

krho ::

Podatki imajo zagotovo več kot en mesec zamika.. Jest vem za 2 hiši, ki sta se prodali v juliju .. pa še nista vpisani! Pa me zanima končna cena.. ker sem bil na ogledu.. in to je bilo komaj vredno začetna cena -30%-
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

3p ::

krho je izjavil:

Podatki imajo zagotovo več kot en mesec zamika.. Jest vem za 2 hiši, ki sta se prodali v juliju .. pa še nista vpisani! Pa me zanima končna cena.. ker sem bil na ogledu.. in to je bilo komaj vredno začetna cena -30%-


Tisti podatki se, tako od oka, nabirajo v nekem "predalu", potem pa, kot da se na par mesecev (2-3?) nekdo spravi k delu, in jih vnese.

perci ::

Vnesejo se sproti, ko se dela odmera DPN, pošiljajo pa z zamikom.

Aphanisis ::

krho je izjavil:

Podatki imajo zagotovo več kot en mesec zamika.. Jest vem za 2 hiši, ki sta se prodali v juliju .. pa še nista vpisani! Pa me zanima končna cena.. ker sem bil na ogledu.. in to je bilo komaj vredno začetna cena -30%-


V SLO se veliko nepremičnin proda tako, da se v pogodbo napiše cena npr. 200.000 EUR, čeprav je bila prodana za npr. 250.000 EUR, da se delno izogne plačilu 2 odstotnega davka na promet z nepremičninami - razlika 50.000 EUR kupec plača v cashu na roke ... zato register ETN nima vedno realnih cen.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Kaj pa potem ko ti kot kupec to isto nepremicnino po parih letih prodas za 270.000EUR....v pogodbi pa imas napisano 200.000EUR...bos potem ti placal toliko vec davka na dobicek.

Cist enostavno...sem kupil letos marca apartma....je prodajalec hotel, da se v pogodbo napise 20.000EUR nizji znesek....pa nisem pustil....na koncu,ko bom prodajal bom jaz na slabsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Aphanisis ::

Tisti, ki sanjate, da bodo cene nepremičnin na obali, LJ, Bledu, Bohinju in Kranjski Gori padle v prihodnjih letih boste ostali precej razočarani. Na teh lokacijah je veliko lastnikov investicijsko kupovalo nepremičnine in tem se ne bo mudilo menjati pozicije iz nepremičnine v cash, ker bo money printer delal še nekaj let BRRRrrRRrr.

Kmalu bo cepivo, čez kakšno leto pa bodo spet kitajci in italijani preplavjali našo lepo deželo. Tisto dvosobno stanovanje v spodnji šiški za 250.000 EUR pa bo čez 5 let stalo 350.000 EUR .... vaša plača pa bo žal še vedno 1.200 EUR bruto... stanovanje pa še bolj nedosegljvo. :((

Choc ::

@Likalnik . Pametno, da nisi pustil!

Vse za prišparat jurja pri tako ogromnih zneskih... Neverjetno.

@Aphanisis - gospodarske posledice korone še pridejo, tudi če bo cepivo v začetku leta. To se bo verjetno popravljalo leta in leta, da pridemo na enak gospodarski nivo kot smo bili prej.

Aphanisis ::

Likalnik je izjavil:

Kaj pa potem ko ti kot kupec to isto nepremicnino po parih letih prodas za 270.000EUR....v pogodbi pa imas napisano 200.000EUR...bos potem ti placal toliko vec davka na dobicek.

Cist enostavno...sem kupil letos marca apartma....je prodajalec hotel, da se v pogodbo napise 20.000EUR nizji znesek....pa nisem pustil....na koncu,ko bom prodajal bom jaz na slabsem


Pametni plačujejo v cashu takrat, ko ta cash ni bil predhodno na TRRju. Se pravi, da je izvor nemogoče pojasniti. To je zelo eleganten način za "legalizirat" na črno pridobljeno gotovino. Tega je pri nas precej.

Če pa te prodajalec nategne tako, da ti za jurja zniža ceno, če mu del nakažeš iz TRRja, del pa prehodno vzdigneš in plačaš v cashu mimo pogodbe ... no, potem si pa zaslužiš, da si nategnjen in plačaš bistveno več davka na kapitalski dobiček ob morebitni prodaji kupljene nepremičnine. :)

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Aphanisis je izjavil:

V SLO se veliko nepremičnin proda tako, da se v pogodbo napiše cena npr. 200.000 EUR, čeprav je bila prodana za npr. 250.000 EUR, da se delno izogne plačilu 2 odstotnega davka na promet z nepremičninami - razlika 50.000 EUR kupec plača v cashu na roke ... zato register ETN nima vedno realnih cen.

Dvomim, da ima toliko ljudi kar tako 50 tisočakov nekje v nogavici, da bi se lahko šli take stvari in pomembno vplivali na cene v registru.

Kako pa to plačevanje na roko sploh zgleda v praksi? Midva se tako zmeniva, podpiševa pogodbo za 200.000 EUR, jaz ti ta denar nakažem, namesto tistih 50 tisočakov v gotovini pa ti pokažem sredinec. Kupnina skladna s pogodbo je poravnana in stanovanje je moje.
Jaz se za tisočaka profita niti slučajno ne bi izpostavljal tveganjem, da bo tukaj šlo kaj narobe in bi ostal brez gotovine, s ponarejenimi bankovci, s težavami pri polaganju tega na TRR in podobno.

RockyS ::

Aphanisis je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Kaj pa potem ko ti kot kupec to isto nepremicnino po parih letih prodas za 270.000EUR....v pogodbi pa imas napisano 200.000EUR...bos potem ti placal toliko vec davka na dobicek.

Cist enostavno...sem kupil letos marca apartma....je prodajalec hotel, da se v pogodbo napise 20.000EUR nizji znesek....pa nisem pustil....na koncu,ko bom prodajal bom jaz na slabsem


Pametni plačujejo v cashu takrat, ko ta cash ni bil predhodno na TRRju. Se pravi, da je izvor nemogoče pojasniti. To je zelo eleganten način za "legalizirat" na črno pridobljeno gotovino. Tega je pri nas precej.


Tega ni, ker furs preverja in lahko imaš še večje težave.
Ponavadi se za take stvari uporablja slamnata podjetja.

Offtopic glede apartmaja, kako imate urejeno vzdrževanje/zavarovanje stavbe? Sprašujem, ker v stavbah kjer sem jaz iskal tega niti približno niso imeli urejeno in če začne spuščati streha je strošek samo za lastnike zadnjih apartmajev. In podobne fore.

Likalnik ::

Pri meni je urejeno vse to, ciscenje, zavarovanje, smeti, voda, razkuzevanje vse preko upravnika....elektrika in plin je potem se posebej strosek...
Je pa res, ce je vmes takole upravnik je vse drazje...ampak je urejeno.

Ja te fore so najbolj cudne...ce ti zamaka streha jo je dolzan sanirati lastnik najvisjega apartmaja....take zgodbice sem ze slisal....ampak to mislim, da gre v praksi tezko skozi? Ali pac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Invictus ::

Likalnik je izjavil:


Ja te fore so najbolj cudne...ce ti zamaka streha jo je dolzan sanirati lastnik najvisjega apartmaja....take zgodbice sem ze slisal....ampak to mislim, da gre v praksi tezko skozi? Ali pac?

Streha je skupna lastnina.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMen ::

To so bolj kot ne zgodbice...

Aphanisis ::

RockyS je izjavil:

Aphanisis je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Kaj pa potem ko ti kot kupec to isto nepremicnino po parih letih prodas za 270.000EUR....v pogodbi pa imas napisano 200.000EUR...bos potem ti placal toliko vec davka na dobicek.

Cist enostavno...sem kupil letos marca apartma....je prodajalec hotel, da se v pogodbo napise 20.000EUR nizji znesek....pa nisem pustil....na koncu,ko bom prodajal bom jaz na slabsem


Pametni plačujejo v cashu takrat, ko ta cash ni bil predhodno na TRRju. Se pravi, da je izvor nemogoče pojasniti. To je zelo eleganten način za "legalizirat" na črno pridobljeno gotovino. Tega je pri nas precej.


Tega ni, ker furs preverja in lahko imaš še večje težave.
Ponavadi se za take stvari uporablja slamnata podjetja.

Offtopic glede apartmaja, kako imate urejeno vzdrževanje/zavarovanje stavbe? Sprašujem, ker v stavbah kjer sem jaz iskal tega niti približno niso imeli urejeno in če začne spuščati streha je strošek samo za lastnike zadnjih apartmajev. In podobne fore.


Ah bodi resen, slamnata podjetja boš uporabljal za flipanje nepremičnin... uporablja se mame, očete, sinove, tete, dobre družinske prijatelje itn. Na njihovo ime se kupi nepremičnino, pri tem se porabi, kot sem že opisal, na črno zaslužen denar, potem se tam prijavi stalno prebivališče za 3 leta in se lahko proda brez plačila dohodnine na ustvarjen kapitalski dobiček.

PS: noben te ne more nategnit, da ti bo gotovino pobral, če greš pogodbo o prodaji pripravit k notarju, ki hrani originale dokler plačilo ni izvedeno v celoti (prek TRR in v cashu).

Nekako nisem od včeraj v teh zadevah. :)

perci ::

Ne razumem, hočeš rečt, da FURS-u daš pogodbo z drugačno ceno, kot jo je sestavil notar? In notar to kar mirno gleda? Mal dvomim.

Aphanisis ::

perci je izjavil:

Ne razumem, hočeš rečt, da FURS-u daš pogodbo z drugačno ceno, kot jo je sestavil notar? In notar to kar mirno gleda? Mal dvomim.


To seveda ne, niti bi ne imelo smisla. Govora je o delnem plačilu v gotovini (česar pogodba ne zajema). Prodajalec potrdi notarju, da je prejel CELOTNO dogovrojeno kupnino, in šele ko to potrdi, kupec dobi v roke podpisano in notarsko overjeno pogodbo o sklenitvi posla (nič prej), s katero lahko potem spremeni stanje v ZK itn.

Ampak ok, tu se bom ustavil z opisi in v dodatne podbornosti se ne mislim več spuščat, da ne bo kdo razumel, da spodbujam takšna ravnanja. :)

Lonsarg ::

Posel seveda ne sloni na besedi prodajalca da je prejel vso kupnino. Posel sloni na dejstvu, na traksakciji ki je dokazljiva. Skratka noben normalen se ne gre tveganja 1 proti 50 (2% davek na transakcijo).

Nenormalni ljudje seveda obstajajo ampak vseeno nenormalnih ni tako veliko da bi to vplivalo znatno na statistiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

perci ::

Aphanisis je izjavil:

perci je izjavil:

Ne razumem, hočeš rečt, da FURS-u daš pogodbo z drugačno ceno, kot jo je sestavil notar? In notar to kar mirno gleda? Mal dvomim.


To seveda ne, niti bi ne imelo smisla. Govora je o delnem plačilu v gotovini (česar pogodba ne zajema). Prodajalec potrdi notarju, da je prejel CELOTNO dogovrojeno kupnino, in šele ko to potrdi, kupec dobi v roke podpisano in notarsko overjeno pogodbo o sklenitvi posla (nič prej), s katero lahko potem spremeni stanje v ZK itn.

Ampak ok, tu se bom ustavil z opisi in v dodatne podbornosti se ne mislim več spuščat, da ne bo kdo razumel, da spodbujam takšna ravnanja. :)

Ja in kaj če prodajalec ne potrdi prejema gotovine? Prst v rit?

RockyS ::

Aphanisis je izjavil:

RockyS je izjavil:

Aphanisis je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Kaj pa potem ko ti kot kupec to isto nepremicnino po parih letih prodas za 270.000EUR....v pogodbi pa imas napisano 200.000EUR...bos potem ti placal toliko vec davka na dobicek.

Cist enostavno...sem kupil letos marca apartma....je prodajalec hotel, da se v pogodbo napise 20.000EUR nizji znesek....pa nisem pustil....na koncu,ko bom prodajal bom jaz na slabsem


Pametni plačujejo v cashu takrat, ko ta cash ni bil predhodno na TRRju. Se pravi, da je izvor nemogoče pojasniti. To je zelo eleganten način za "legalizirat" na črno pridobljeno gotovino. Tega je pri nas precej.


Tega ni, ker furs preverja in lahko imaš še večje težave.
Ponavadi se za take stvari uporablja slamnata podjetja.

Offtopic glede apartmaja, kako imate urejeno vzdrževanje/zavarovanje stavbe? Sprašujem, ker v stavbah kjer sem jaz iskal tega niti približno niso imeli urejeno in če začne spuščati streha je strošek samo za lastnike zadnjih apartmajev. In podobne fore.


Ah bodi resen, slamnata podjetja boš uporabljal za flipanje nepremičnin... uporablja se mame, očete, sinove, tete, dobre družinske prijatelje itn. Na njihovo ime se kupi nepremičnino, pri tem se porabi, kot sem že opisal, na črno zaslužen denar, potem se tam prijavi stalno prebivališče za 3 leta in se lahko proda brez plačila dohodnine na ustvarjen kapitalski dobiček.

PS: noben te ne more nategnit, da ti bo gotovino pobral, če greš pogodbo o prodaji pripravit k notarju, ki hrani originale dokler plačilo ni izvedeno v celoti (prek TRR in v cashu).

Nekako nisem od včeraj v teh zadevah. :)


Se mi zdi ali ne razumeš kaj vse je v ozadju nakupa nepremičnine? Kaj ima veze katero ime je na pogodbi? Furs bo preveril osebo ki je napisana, pa nima veze kdo je, in ta oseba bo morala pojasnjevati vir gotovine za financiranje nakupa.
Tvoj način se izide samo ob tem, da ima tista oseba, ki bo na pogodbi, dovolj gotovine za katero mu ni problem dokazovati izvora.
Ampak tudi ob tem načinu, bo nekdo ostal s posestjo gotovine za katerega ne more dokazati izvora.

Hvala za pojasnila glede strehe. Se mi je zdelo, da ne more biti tako črno. Čeprav brez upravnika oz vsaj nekega rezervnega sklada je lahko težko, ker nikoga ne moreš prisiliti da plača svoj delež, če morda nima sredstev.

Ales ::

V najbolj črnem scenariju, ima nekdo stanovanje. Vsakdo količkaj normalen bo plačal, preden prideš do tega nivoja...

Invictus ::

perci je izjavil:

Ne razumem, hočeš rečt, da FURS-u daš pogodbo z drugačno ceno, kot jo je sestavil notar? In notar to kar mirno gleda? Mal dvomim.

Itak da ne. Vsaj zdaj ne več.

Če je pa v igri še kredit, potem pa banka ne da svojega denarja, dokler ostali deleži niso poplačani. Banka vedno plača zadnja.

Če napišeš nižjo ceno, potem bi jaz kot kupec nakazal denar po pogodbi, prinesel vsa dokazila notarju, ki bi prepisal nepremičnino name. Zadeva zame zaključena.

Potem naj se pa prodajalec jebe s tem, ali mu bom dal ostanek ali ne.

Da se znižati ceno nepremičnine, če notri vključiš pohištvo. Na rabljeno pohištvo pač ni davka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Točno tako, pohištvo je edina stvar, za katero lahko napišeš ločeno pogodbo in kjer ni davka. Samo tukaj govorimo običajno v zneskih do 20k€. 2% na to je pa 400€. Pol tolk te stane dodatna pogodba pri notarju. Ni glih nek znesek, za katerega bi se splačalo mučkat pri poslu za 100k€+.
Verjetno to bolj počnejo tisti, ki se hočejo ognit davku na dobiček.
Magic

Invictus ::

Saj ni treba pisati dodatne pogodbe, samo vključiš dodaten člen v obstoječo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Lahko ja, ampak če boš FURSu poslal pogodbo s (pre)nizko ceno nepremičnine in (pre)visoko ceno pohištva, ti lahko odmerijo davek od drugačne osnove, ne od tega, kar si zapisal v pogodbi.
vendar pa davčni organ v postopku lahko presodi, da je bila vrednost same nepremičnine brez opreme prenizko dogovorjena, in v skladu z zakonsko podlago lahko ugotavlja primerljivo tržno vrednost nepremičnine in takšno (višjo) tudi upošteva kot davčno osnovo.

http://www.rhjereb.eu/novice/168-prodaj...
Morda lahko za opremo navedeš nekaj tisočakov več, kot je dejansko vredna, za stanovanje pa toliko manj, in se to na oko ne bo videlo... če boš pa prodajal trosobno stanovanje v LJ po prekmurski ceni, hkrati s pohištvom iz zlata in platine, pa ti komot FURS ne verjame in lahko potem plačuješ še cenilca in dokazuješ, da je bila pogodbena vrednost tržna.
Zavezanca moramo seznaniti z ugotovitvami, da podatki, s katerimi razpolagamo, kažejo na drugačno davčno osnovo, in mu dati možnost sodelovanja v postopku ter ga pozvati, naj predloži še kakšne druge dokaze, s katerimi utegne dokazati pravilnost svoje davčne napovedi. Davčni zavezanec ima pravico oceno tržne vrednosti nepremičnine, ki jo ugotovi davčni organ, izpodbijati s predložitvijo cenitve (ocenjena posamična tržna vrednost nepremičnine)

Smurf ::

Po mojih izkusnjah, dajo v pogodbah pohistvo za tam nekje do 20% cene stanovanja.

Invictus ::

20% pri bajti zna biti že kar precej (50-70k). Bi rekel, da je limit prej 20k EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

20% pri bajti zna biti že kar precej (50-70k). Bi rekel, da je limit prej 20k EUR...

Pri stanovanjih v rangu 300k€, ki sem jih gledal je bilo kar tipicno, da je bilo za 40-50k€ pohistvo.

Telbanc ::

Aphanisis je izjavil:

Tisti, ki sanjate, da bodo cene nepremičnin na obali, LJ, Bledu, Bohinju in Kranjski Gori padle v prihodnjih letih boste ostali precej razočarani. Na teh lokacijah je veliko lastnikov investicijsko kupovalo nepremičnine in tem se ne bo mudilo menjati pozicije iz nepremičnine v cash, ker bo money printer delal še nekaj let BRRRrrRRrr.

Kmalu bo cepivo, čez kakšno leto pa bodo spet kitajci in italijani preplavjali našo lepo deželo. Tisto dvosobno stanovanje v spodnji šiški za 250.000 EUR pa bo čez 5 let stalo 350.000 EUR .... vaša plača pa bo žal še vedno 1.200 EUR bruto... stanovanje pa še bolj nedosegljvo. :((


Ja, no, to je čist res. Poleg tega se situacija drastično razlikuje od tiste v l. 2009. Takrat so vsi nekej časa vplili, naj trg nardi svoje.

Trg je delal svoje, in kopica solidnih podjetij, ki bi lah še danes vplačevala v budget ni več. Preden so to naši ugotovili je preteklo dost vode.....

Zdaj je država posredovala- zavarovala gospodarstvo. Število brezposelnih je bilo ob krizi 2009 in nadaljevanju okoli 130.000. Zdaj pa je ta mesec celo padlo na malo čez 80.000.

To pomeni da se je okrevanje že začelo, in tud če bo še en lock dawn, bodo podaljšali ukrepe.

Tako da poceni nepremičnin kot so bile ob krizi l 2009 še ni na vidiku, celo več, cene bodo rastle, resda po malo, do prihodnjega poletja, potem pa sam bog ve, kam bojo šle cene, seveda navzgor.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Smurf ::

Gospodarska kriza se sploh se ni zacela. Zdejle smo jo umetno zamaknili tako, da smo povsod sprintali neverjetne kolicine denarja. Trenutno bi tudi rekel, da zna biti tole hujse od tiste krize 2009. Tezko je pa napovesti, kaj to pomeni za nepremicnine.

Aphanisis ::

To krizo smo jo tudi "umetno naredili".

Če bi ne bilo lockdownov, bi ne bilo nobene krize zaradi tistih par sto tisoč mrtvih po svetu iz pretežno neproduktivnega dela populacije... Makro ekonomsko okolje je trenutno precej nadzarovano, banke so prekapitalizirane, posojilnih krčev ne bo, likvidnosti je vrh glave. Kriza je umetna. Ni ponudbenega šoka. Povpraševanje pa samo čaka, da se cikel začne. Fisaklne in monetarne politike so poskrbele, da niso in ne bood nastali slabi krediti, ne bo brezposelnih, ki ne morejo plačevati anuitet in najemnin etc etc.

Če bodo fiskalne politike sledile odločni monetarni politiki FEDa in ECBja, če bodo zagnale invesiticije (zdaj bo čas za kak new deal), bo cikel podivjal navzgor takoj za tem, ko bomo imeli preskrbo s cepivom.

Kaj to pomeni za nepremičnine? Cene bodo rasle, ker če drugega ne bo, bo inflacija. In potem bomo spet čez par let brali, kako so drage nepremičnine in kako imamo balon, ki bo pravkar počil. Ja sure...

#000000 ::

Cene bodo šle gor enako najemnine, za vsaj 20% do januarja

pač treba scuzat dokler se da

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jernejl ::

Telbanc je izjavil:

Število brezposelnih je bilo ob krizi 2009 in nadaljevanju okoli 130.000. Zdaj pa je ta mesec celo padlo na malo čez 80.000.
Ljudi, ki ne delajo, je danes še bistveno več, res pa je, da niso zajeti v število brezposelnih, ker so uradno nekje na čakanju ali kaki drugi obliki državne pomoči in se njihovim prejemkom pač ne reče "nadomestilo za brezposelnost". Ampak če gospodarstvo deluje z zmanjšano močjo in se manj ustvarja, bo račun za to treba plačati tako ali drugače - na koncu bomo pač imeli manj kot bi imeli sicer.

Aphanisis je izjavil:

Kaj to pomeni za nepremičnine? Cene bodo rasle, ker če drugega ne bo, bo inflacija.
Zaenkrat smo bolj pri deflaciji.

In potem bomo spet čez par let brali, kako so drage nepremičnine
Če/ko bo prišla inflacija, se res zna zgoditi, da bodo cene nepremičnin višje, ampak zgolj nominalno... nenavadno bi bilo pričakovati, da se bodo v takih razmerah zviševale bolj od inflacije. To se je dogajalo takrat, ko smo imeli gospodarsko rast, nekateri pa imate precej nerealna pričakovanja, da lahko cene nepremičnin kar v nedogled rastejo hitreje od inflacije, ne glede na to, ali je kriza ali ni. No, saj desetletje nazaj je bilo tudi veliko takih optimistov :)

Shields ::

lol že trend slovenske demografije ti pove da nekega hudega višanja ne bo

Aphanisis ::

Sicer pa ni vse Ljubljana. Ne slišim, da bi se kaj preveč pritoževali nad cenami izven prestolnice. Pač v glavo si bo treba utupit, da Ljubljana ni in nikoli več ne bo za socialce. Druga generacija jazbinškovih priviligirancev bo kmalu prodala še zadnja "zastonj" stanovanja. Te bodo prodali 1% po dohodku zgornje pozicioniranih slovencem ter in to je bolj bistveno: bogatim kitajcem, indijcem, rusom, ukrajincem ... skratka premožnim ljudem iz tujine, ki investirajo po evropskih prestolnicah, ker ne zaupajo svojim domačim valutam.*

Vsi, ki mislite, da bo corona kriza vaš vitez pravice, ki vam bo kupil stanovanje v ljubljani po diskontni ceni, ste zelo naivni. :(

*Dokler bodo medbančne obrestne mere blizu nič seveda.

borut_p ::

No no. Jamrati nad jazbinskovim zakonom je tudi malo tako/tako. Ta stanovanja so bila s strani delavcev in firm veckrat placana. Drzava je potrebovala devize in po hitrem postopku jih je tudi dobila.
Generacija je dobila stanovanja - ti ki se sedaj usajate pa ste v njih ziveli - tudi kot otroci. Lastniki so stanovanja dobili poceni, brez kreditov ali pa z zelo majhnim. Cela druzina je zato lazje zivela.

aviator ::

borut_p je izjavil:

No no. Jamrati nad jazbinskovim zakonom je tudi malo tako/tako. Ta stanovanja so bila s strani delavcev in firm veckrat placana. Drzava je potrebovala devize in po hitrem postopku jih je tudi dobila.
Generacija je dobila stanovanja - ti ki se sedaj usajate pa ste v njih ziveli - tudi kot otroci. Lastniki so stanovanja dobili poceni, brez kreditov ali pa z zelo majhnim. Cela druzina je zato lazje zivela.


Super lepo in prav. Stanovanja so bolj kot ne financirali obilni krediti, ki jih je Tite jemal v tujini kot pa skromno gospodarstvo in fabrike. Samo najeda pa ti poslušat stare prdce, z sploh ne slabo pokojnino po 25-30 let delovne dobe, za katero se ve kdo jo plačuje kako so oni lahko nekako zidali hiške in kupovali stanovanja, ter celo parcele z dvema podpovprečnima službama in mikro kmetijo ti pa sploh ne zaslušiš slabo pa samo vzdržuješ njihovo bajturino, ker jo oni z penzijami ne zmorejo, pa za njih je vse dobro ,ker nočejo priznat, da nimajo z vzdrževanje in so stvari danes prekleto drage, njahuje pa je da ne moreš recimo kanlizacije ali vodovoda skopati sam in si prišparati recimo 15000 komunalnega prispevka. Ta taista stanovanja ,ki so danes ko so stara 40+ let baje vredna po 250 000 in več. Bajte, ki če jih reš želiš adaptirat jih morš porušit do 3 gradbene faze ter zraven vzeti stran še ostrešje. Kakorkoli, enkrat če že se bom raje zapufal in živel v svoji čeprav še tako skromni dokaj novi lukni ,kot da še nadajnih 60 let živlenja trpim poslušanje zlate generacije, ter prenašam njihove kaprice in njihovo hlinjeno dobroto. Saj sam bom na stara leta najbrž isti,seveda zlat, upam pa da bom svojim otrokom lahko pomagal brez vceplanja občutka krivde, lastne samohvale in ter tripiranja nesposobnosti. Ker je res bolano drago postalo nekaj ,ker je bilo nekoč malodane pravica. Zivljenje ,kjer koli v Osrednje slovenski regiji pač ni luksuz. Ne rečm ,da si nekdo omisil da je neka četrt v centru luksuzna, samo danes je cela lukszuno samo ,da govorimo da ni napol podrto ali da je bog ne daj novogradnja.

Telbanc ::

Shields je izjavil:

lol že trend slovenske demografije ti pove da nekega hudega višanja ne bo


Nataliteta že zdavnaj nima nobene pametne povezave z cenami nepremičnin. V bistvu so cedaj cene nepremičnin o katerih bomo čez leta rekli, kako so bile še poceni.

Cegu gre skoz gor, se spomnim l. 90 morda malo kasneje..parcela v Logatcu, po 10 evrov meter. Pazi, pa smo menili da je "ful navita cena".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Shields ::

Pajade, edino kar drži cene znotraj Lj. je pomanjkanje stanovanj. Takega povpraševanja kot je bilo ga ne bo več, zakaj bi torej navijali cene če ne bo ljudi ki bi to kupovali

A-242 ::

Shields je izjavil:

Pajade, edino kar drži cene znotraj Lj. je pomanjkanje stanovanj. Takega povpraševanja kot je bilo ga ne bo več, zakaj bi torej navijali cene če ne bo ljudi ki bi to kupovali


Zato ker so jih kupili na kredite, pod nakupno ceno pa jih ne bojo prodali, dokler kreditov ne poplacajo. Za to bi morali biti ze nori.

Tako, da kar tolazite se, v Ljubljani vredu stanovanj po nizki ceni se zelo dolgo ne boste videli, vsaj dokler bo nenehen priliv ljudi iz "province", da bi se kaj takega doseglo, bi morali prenehati rinit v Ljubljano, ampak potem je pa cena stanovanja v Lj ze irelevantna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Shields ::

V Lj. kupovat je itak brezveze. Že dejstvo da na Dunaju preživiš prej s slabo plačo kot v Lj. ti pove da je nekaj šlo res narobe. Tako da ja, če ostane status quo s stanovnaji v Lj. bodo cene res šle kvečjemu gor. Cene hiš, stanovanj okrog bodo šle dol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

aviator ::

V Grazu bi dal za najemnino enosobnega 40 m2 500 eur. S tem da imam noter polovico stroškov. Lj 550 + stroški,manjše povprečno staro, za silo obnovljeno.Če previdevam da bi mel plačo nekej okoli 1800-2000 začetno, tu pa sem na 1300 izplačila sem pri najemu za cca 150 na boljšem kot v lj, s tem da ostali stroški niso bogve kaj višji. Pa gledaš vrtec pa ugotoviš da je cnj. Gledaš kje catch in ga ne najdeš. Tudi če ne gledamo ljubljane, ki se sicer pred Grazem skrije si lahko pogledamo kranj. Cene iste, plača višja za 40 posto. Nori smo ,da še vztrajamo tu.
https://www.immowelt.at/liste/graz/wohn...

borut_p ::

aviator je izjavil:

borut_p je izjavil:

No no. Jamrati nad jazbinskovim zakonom je tudi malo tako/tako. Ta stanovanja so bila s strani delavcev in firm veckrat placana. Drzava je potrebovala devize in po hitrem postopku jih je tudi dobila.
Generacija je dobila stanovanja - ti ki se sedaj usajate pa ste v njih ziveli - tudi kot otroci. Lastniki so stanovanja dobili poceni, brez kreditov ali pa z zelo majhnim. Cela druzina je zato lazje zivela.


Super lepo in prav. Stanovanja so bolj kot ne financirali obilni krediti, ki jih je Tite jemal v tujini kot pa skromno gospodarstvo in fabrike. Samo najeda pa ti poslušat stare prdce, z sploh ne slabo pokojnino po 25-30 let delovne dobe, za katero se ve kdo jo plačuje kako so oni lahko nekako zidali hiške in kupovali stanovanja, ter celo parcele z dvema podpovprečnima službama in mikro kmetijo ti pa sploh ne zaslušiš slabo pa samo vzdržuješ njihovo bajturino, ker jo oni z penzijami ne zmorejo, pa za njih je vse dobro ,ker nočejo priznat, da nimajo z vzdrževanje in so stvari danes prekleto drage, njahuje pa je da ne moreš recimo kanlizacije ali vodovoda skopati sam in si prišparati recimo 15000 komunalnega prispevka. Ta taista stanovanja ,ki so danes ko so stara 40+ let baje vredna po 250 000 in več. Bajte, ki če jih reš želiš adaptirat jih morš porušit do 3 gradbene faze ter zraven vzeti stran še ostrešje. Kakorkoli, enkrat če že se bom raje zapufal in živel v svoji čeprav še tako skromni dokaj novi lukni ,kot da še nadajnih 60 let živlenja trpim poslušanje zlate generacije, ter prenašam njihove kaprice in njihovo hlinjeno dobroto. Saj sam bom na stara leta najbrž isti,seveda zlat, upam pa da bom svojim otrokom lahko pomagal brez vceplanja občutka krivde, lastne samohvale in ter tripiranja nesposobnosti. Ker je res bolano drago postalo nekaj ,ker je bilo nekoč malodane pravica. Zivljenje ,kjer koli v Osrednje slovenski regiji pač ni luksuz. Ne rečm ,da si nekdo omisil da je neka četrt v centru luksuzna, samo danes je cela lukszuno samo ,da govorimo da ni napol podrto ali da je bog ne daj novogradnja.


V tale svoj spev si pa zmetal kar nekaj različnih pojmov.
- stanovanja so gradile tudi firme - recimo Iskra v Kranju
- kredite za ta stanovanja je JUG najverjetneje odplačala, saj so se gradili v letu 50
- tisti, ki so imeli srečo, da so gradili hišo takrat, ko je bila izjemna inflacija in so kredit odplačali za bakšiš - takrat ko so gradili, niso vedeli da bo kredit na koncu "odpisan" - tako da predno so začeli graditi, so bili približno v taki poziciji kot povprečni Slovenec danes
- komunalni prispevek velja za infrastrukturo, ki jo zgradi občina - svoje priključke seveda zgradiš sam, ni pa to plačano s komunalnim priključkom oz se ne podvaja.

Bajte iz leta 50 pa je najbolje podret in začet znova - se ti kompenzira komunalc, priključki obstoječi, ...

Kodrnusa ::

Kolega oddal stanovanje v 1 dnevu. 40 kvadratov, v siski pri stari cerkvi v stolpnici. Brez parkinga, dokaj urejeno. Cena 570€ plus stroški. Bolano.. je mel ponudbe tudi za 600€, samo se je raje odločil za urejen par.

FTad ::

aviator je izjavil:

V Grazu bi dal za najemnino enosobnega 40 m2 500 eur. S tem da imam noter polovico stroškov. Lj 550 + stroški,manjše povprečno staro, za silo obnovljeno.Če previdevam da bi mel plačo nekej okoli 1800-2000 začetno, tu pa sem na 1300 izplačila sem pri najemu za cca 150 na boljšem kot v lj, s tem da ostali stroški niso bogve kaj višji. Pa gledaš vrtec pa ugotoviš da je cnj. Gledaš kje catch in ga ne najdeš. Tudi če ne gledamo ljubljane, ki se sicer pred Grazem skrije si lahko pogledamo kranj. Cene iste, plača višja za 40 posto. Nori smo ,da še vztrajamo tu.
https://www.immowelt.at/liste/graz/wohn...


No, da povem ceno najema v Grazu za stanovanje v katerem sedaj zivim.

35m^2 - ločena spalnica s kuhinjo/dnevno sobo
najemnina: 447,93€ (vključena garaža)
Ogrevanje, voda, komunala etc: 11,61€
Elektrika: 30€
Internet: 29€
Zavarovanje: 7€

Skupaj zaokroženo: 630€

Ne vem, kje si ti našel 40 kvadratov, ampak glede na to, da sem iskal spomladi, vem kako se gibljejo cene. Nižje so pri starejših gradnjah ali pa bolj v multikulti conah.

V obmocju Graza, kjer živim jaz, lahko za predstavo gledate, kot da je to v Rožni dolini

Ascendor ::

FTad je izjavil:


No, da povem ceno najema v Grazu za stanovanje v katerem sedaj zivim.

35m^2 - ločena spalnica s kuhinjo/dnevno sobo
najemnina: 447,93€ (vključena garaža)
Ogrevanje, voda, komunala etc: 11,61€
Elektrika: 30€
Internet: 29€
Zavarovanje: 7€

Skupaj zaokroženo: 630€

Ne vem, kje si ti našel 40 kvadratov, ampak glede na to, da sem iskal spomladi, vem kako se gibljejo cene. Nižje so pri starejših gradnjah ali pa bolj v multikulti conah.

V obmocju Graza, kjer živim jaz, lahko za predstavo gledate, kot da je to v Rožni dolini


Če si ti v območju, ki je kot Rožna dolina, me prav ne čudi, da se najde 500€ za 40 kvadratov...

FTad ::

FTad je izjavil:

aviator je izjavil:

V Grazu bi dal za najemnino enosobnega 40 m2 500 eur. S tem da imam noter polovico stroškov. Lj 550 + stroški,manjše povprečno staro, za silo obnovljeno.Če previdevam da bi mel plačo nekej okoli 1800-2000 začetno, tu pa sem na 1300 izplačila sem pri najemu za cca 150 na boljšem kot v lj, s tem da ostali stroški niso bogve kaj višji. Pa gledaš vrtec pa ugotoviš da je cnj. Gledaš kje catch in ga ne najdeš. Tudi če ne gledamo ljubljane, ki se sicer pred Grazem skrije si lahko pogledamo kranj. Cene iste, plača višja za 40 posto. Nori smo ,da še vztrajamo tu.
https://www.immowelt.at/liste/graz/wohn...


No, da povem ceno najema v Grazu za stanovanje v katerem sedaj zivim.

35m^2 - ločena spalnica s kuhinjo/dnevno sobo
najemnina: 447,93€ (vključena garaža)
Ogrevanje, voda, komunala etc: 113,61€ (popravek)
Elektrika: 30€
Internet: 29€
Zavarovanje: 7€

Skupaj zaokroženo: 630€

Ne vem, kje si ti našel 40 kvadratov, ampak glede na to, da sem iskal spomladi, vem kako se gibljejo cene. Nižje so pri starejših gradnjah ali pa bolj v multikulti conah.

V obmocju Graza, kjer živim jaz, lahko za predstavo gledate, kot da je to v Rožni dolini

3p ::

aviator je izjavil:

borut_p je izjavil:

No no. Jamrati nad jazbinskovim zakonom je tudi malo tako/tako. Ta stanovanja so bila s strani delavcev in firm veckrat placana. Drzava je potrebovala devize in po hitrem postopku jih je tudi dobila.
Generacija je dobila stanovanja - ti ki se sedaj usajate pa ste v njih ziveli - tudi kot otroci. Lastniki so stanovanja dobili poceni, brez kreditov ali pa z zelo majhnim. Cela druzina je zato lazje zivela.


Super lepo in prav. Stanovanja so bolj kot ne financirali obilni krediti, ki jih je Tite jemal v tujini kot pa skromno gospodarstvo in fabrike. Samo najeda pa ti poslušat stare prdce, z sploh ne slabo pokojnino po 25-30 let delovne dobe, za katero se ve kdo jo plačuje kako so oni lahko nekako zidali hiške in kupovali stanovanja, ter celo parcele z dvema podpovprečnima službama in mikro kmetijo ti pa sploh ne zaslušiš slabo pa samo vzdržuješ njihovo bajturino, ker jo oni z penzijami ne zmorejo, pa za njih je vse dobro ,ker nočejo priznat, da nimajo z vzdrževanje in so stvari danes prekleto drage, njahuje pa je da ne moreš recimo kanlizacije ali vodovoda skopati sam in si prišparati recimo 15000 komunalnega prispevka. Ta taista stanovanja ,ki so danes ko so stara 40+ let baje vredna po 250 000 in več. Bajte, ki če jih reš želiš adaptirat jih morš porušit do 3 gradbene faze ter zraven vzeti stran še ostrešje. Kakorkoli, enkrat če že se bom raje zapufal in živel v svoji čeprav še tako skromni dokaj novi lukni ,kot da še nadajnih 60 let živlenja trpim poslušanje zlate generacije, ter prenašam njihove kaprice in njihovo hlinjeno dobroto. Saj sam bom na stara leta najbrž isti,seveda zlat, upam pa da bom svojim otrokom lahko pomagal brez vceplanja občutka krivde, lastne samohvale in ter tripiranja nesposobnosti. Ker je res bolano drago postalo nekaj ,ker je bilo nekoč malodane pravica. Zivljenje ,kjer koli v Osrednje slovenski regiji pač ni luksuz. Ne rečm ,da si nekdo omisil da je neka četrt v centru luksuzna, samo danes je cela lukszuno samo ,da govorimo da ni napol podrto ali da je bog ne daj novogradnja.


Izjemno pretiravaš.

Zakaj "skromno" gospodarstvo v jugi ne bi bilo sposobno zgraditi teh stanovanj brez pufa? Gradili so ga zaposleni v tem skromnem gospodarstvu, verjetno se strinjaš, da za skromne plače. Cement pa šoder so delala podjetja tega skromnega gospodarstva. Kamione in žerjave tudi. Itd. Če veš kaj hočem povedati. Gradnja je to skromno gospodarstvo naredila manj skromno. No, po kriteriju gradnje nepremičnin, je pravzaprav naše današnje gospodarstvo bolj skromno. Z novimi krediti si preprodajamo v veliki meri takrat zgrajena stanovanja. Glavna dodana vrednost pa prihodki "finančne industrije".

Po eni strani je bilo sicer takrat bistveno lažje zgraditi maso stanovanj, ker je obstajal interes, da se jih zgradi veliko in to cenovno dostopnih. Brez fige v žepu. Tega "interesa" danes ni videti. Najprej, ni dovolj velikega investitorja. Mali pa gradijo bolj butične količine.

Mimogrede: Tudi če bi "Tite" ta stanovanja "zgradil" na puf, povej, kaj misliš, v kakšnih lebdečih nebotičnikih bi morali vsi mi živeti danes? Dolg v Jugi je bil v najslabših časih, okoli 30% BDPja. Trenutni dolg slovenije je okoli 70% BDPja.

WhiteAngel ::

Likalnik je izjavil:

Kaj pa potem ko ti kot kupec to isto nepremicnino po parih letih prodas za 270.000EUR....v pogodbi pa imas napisano 200.000EUR...bos potem ti placal toliko vec davka na dobicek.

Cist enostavno...sem kupil letos marca apartma....je prodajalec hotel, da se v pogodbo napise 20.000EUR nizji znesek....pa nisem pustil....na koncu,ko bom prodajal bom jaz na slabsem


lol. Jaz bi mu rekel sure, potem pa se naredil neumnega in mu jih nikoli ne bi dal. Saj nič ne more. V pogodbi je cifra, ki mu jo nakažeš na TRR, notar poskrbi, da prepis steče in to je to. Pohlep in neumnost nekaj stane je*iga.

perci ::

Ja, in potem boš še mesece gledal vsak dan za hrbet, da ne dobiš z lopato po glavi?

PrimoZ_ ::

perci je izjavil:

Ja, in potem boš še mesece gledal vsak dan za hrbet, da ne dobiš z lopato po glavi?


Potlej ga pa tožiš še za napad in dobiš povrnje še en del kupnine 8-)
««
72 / 133
»»