» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
133 / 133
»
»»

hunter01 ::

To sem tudi jaz pomislil. Poznam ljudi, ki pravijo da 2 sobnih starih stanovanj za 200k ne dobijo, tukaj pa po teh cenah za novogradnje deluje, kot da se da tudi kaj "normalnega" dobit.

Utk ::

To je zato, ker resen kupece nekaj najde in kupi, neresni pa samo fantazirajo kaj bi oni radi, jim pripada, nič ni dovolj dobro, itd. Za take stanovanje košta 400 jurjev, sploh ne dvomim.

gansta ::

Utk je izjavil:

To je zato, ker resen kupece nekaj najde in kupi, neresni pa samo fantazirajo kaj bi oni radi, jim pripada, nič ni dovolj dobro, itd. Za take stanovanje košta 400 jurjev, sploh ne dvomim.


Kako že, kaj ob ogledu te oceni?

Utk ::

Ne to, ampak pod 400 ni nič dovolj dobro, 400 pa itak nimajo. Kupujejo in prosijo boga, da ne bi nič primernega našli, ker ne bi imeli več izgovora, da v resnici nič ne naredijo, niti nočejo naredit (se zresnit, ustalit, itd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hunter01 ::

Ni čist tako, tudi te cene za manjša stanovanja - novogradnje iz članka se mi zdi zelo za lase privlečene ali pa so bili nekateri kupci ZELO pri koritu in dobili stanovanja po cenah, ki jih noben drug ne more.

Npr:
Za 57 kvadratnih metrov stanovanje na Jelinčičevi ulici 8 je odštela 127 tisoč evrov.

za 41 kvadratnih metrov veliko stanovanje (ter za garažo in tehnične prostore) v kompleksu Peca je odštela 148 tisoč evrov.


Če kdo ve, kako take pogoje dobit - brez vez? Ko se na nepremičnine 40m2 po 240k nove oglašujejo, se tole zdi kot -50% akcija :)

Invictus ::

hunter01 je izjavil:

To sem tudi jaz pomislil. Poznam ljudi, ki pravijo da 2 sobnih starih stanovanj za 200k ne dobijo, tukaj pa po teh cenah za novogradnje deluje, kot da se da tudi kaj "normalnega" dobit.

Novogradnje so zidane za vnaprej znane kupcem, vse je kupljeno na keš, marsikaj tudi pod mizo.

Zato so pač na pogodbah nižje cene.

Gre za malo pranja denarja, sam država tega ne bo preverjala, ker kupujejo "naši".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trancer01 ::

Kakšno pranje denarja? Za nakup nepremičnine mora biti denar opran že prej.:))

jernejl ::

Ne. Nepremičnine so priročne za pranje denarja, ker gre za razmeroma velike vrednosti.
Jaz za nekoga opravim nek umazan posel, on mi pa to poravna tako, da mi za 130kEUR proda stanovanje, katerega tržna vrednost je 250kEUR. In mi je v bistvu s tem plačal 120kEUR za opravljeno storitev, denar je tako legaliziran in čist.
Saj vsake toliko časa novinarji privlečejo na plano različne primere, ko so kaki pomembneži stanovanja kupovali po takih (nizkih) cenah, o katerih lahko navadni smrtniki samo sanjajo. Ni treba biti tako naiven, da bi verjel, da so investitorji dobre vile in kar šenkavajo denar naokrog, čeprav bi ta stanovanja lahko komu drugemu prodali za bistveno več. Precej verjetno gre v ozadju za kake protiusluge, o katerih seveda ne vemo.

Utk je izjavil:

No vidte, in jernej misli, da bojo najstniki in penziči plačevali davek na nepremičnine, če ga kdaj uvedejo... Ne ne bojo, ker dvomim, da ima 2-3 stanovanja pri 18ih.
A meniš, da bi potem morali prepovedati nakup stanovanj 18-letnikom in upokojencem? Si jih oni ne smejo kupiti? Morajo zanje veljati drugačna pravila, morajo biti bolj obdavčeni? ;((

Utk ::

Ne, ravno obratno, obdavčeni bi morali bit enako, in za vsako stanovanje. Če gledaš 4 člansko družino, ki ima 2 stanovanja, zakaj ne bi plačala več davka kot ena popolnoma enaka družina, ki ima eno stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Alfa Dog ::

prodajne pogodbe za ta stanovanja so biile sklenjene že kaka 3 leta nazaj. Takrat je bila dogovorjena prodajna cena in plačana ara. Bi rekel da so bile takrat cene nižje kot danes, al kaj?

cesnja ::

A v treh letih se je cena novogradenj podvojila?

feryz ::

Utk je izjavil:

Ne, ravno obratno, obdavčeni bi morali bit enako, in za vsako stanovanje. Če gledaš 4 člansko družino, ki ima 2 stanovanja, zakaj ne bi plačala več davka kot ena popolnoma enaka družina, ki ima eno stanovanje.

Kdo pa pravi, da ima 4 članska družina dva stanovanja?
V praksi imate dve 2 članski družini vsaka svoje stanovanje.

Alfa Dog ::

cesnja je izjavil:

A v treh letih se je cena novogradenj podvojila?

Sodelavka je kupila 40m2 enosobno stanovanje na Masarykovi za nekih 150 al 160 jurjev, skupaj s parkirnim mestom. Pogodbo je podpisala 2020.
Brez kakih vez in poznanstev, Stoja je to prodajala.

cesnja ::

Alfa Dog je izjavil:


Sodelavka je kupila 40m2 enosobno stanovanje na Masarykovi za nekih 150 al 160 jurjev, skupaj s parkirnim mestom. Pogodbo je podpisala 2020.
Brez kakih vez in poznanstev, Stoja je to prodajala.

O, pa res, na eprostor.gov.si jih najdem. Cene so bile izgleda med 2700 in 3500 evri na kvadrat. Leta 2020 se je povprecna cena stanovanja (ne nujno novogradnje) na celem obmocju Ljubljane gibala med 2600 in 2900 evri na kvadratni meter.

Kayzon ::

Alfa Dog je izjavil:

cesnja je izjavil:

A v treh letih se je cena novogradenj podvojila?

Sodelavka je kupila 40m2 enosobno stanovanje na Masarykovi za nekih 150 al 160 jurjev, skupaj s parkirnim mestom. Pogodbo je podpisala 2020.
Brez kakih vez in poznanstev, Stoja je to prodajala.


Noro,40kvadratov je kaj ena malo vecja soba pa kopalnica zraven.. Kaj mora folk siliti v to Ljubljano,ze tko nas je prevec tukaj 8-O

Pahuljone ::

Našel slednilnik cen nepremičnin na discordu, če kdo rabi: https://discord.gg/dZ7Q2wsh

skumpl ::

Lp vsem. Želim najeti ali kupiti stanovanje v bližini Lj, gledam cene v Domžalah in sem kar presenečen. Koliko je realna cena za 55 kvadratnih metrov?

LeQuack ::

Zdaj je najslabši čas za nakup, ker je nikvakva ponudba, prodajajo samo tisti ki hočejo nekoga nategnit z nerealno ceno.
Quack !

zavajon ::

skumpl je izjavil:

Lp vsem. Želim najeti ali kupiti stanovanje v bližini Lj, gledam cene v Domžalah in sem kar presenečen. Koliko je realna cena za 55 kvadratnih metrov?

Realne cene tukaj gotovo ne boš našel.

Zvedel jo boš le, če se boš javljal na oglase in poskušal z nižanjem.
Če prodajalci ne bodo pristajali na nižanje, to pomeni, da je prodajna cena realna.
Pa ne zanašaj se na to, da se ne more prodati, če je oglas morda aktiven že več let. Pri nas lastništvo nepremičnine ne stane nič, tako da lahko prodajajo tudi desetletje ali dve.

Okapi ::

No ja, vzdrževanje nepremičnine ni ravno brezplačno.

zavajon ::

Ampak stroški nujnega vzdrževanja so precej nižji od stopnje rasti vrednosti nepremičnine.

Okapi ::

Odvisno od tega, koliko ti streha zamaka.>:D

Oni zloglasni bajti, ki jo je ministrstvo kupilo, je vrednost zaradi nevzdrževanja konkrentno padla.

zavajon ::

Baje ji je vrednost konkretno zrasla. Leta 2019 je bila kupljena za 1,7 milijona.

deco16 ::

3k po metru bivalne. Znižana od ponudbe na oglasu, pogodbo podpišem v naslednjih dneh.

Seveda pripada še parcela/balkoni/garaža v kar ne štejem pod ta meter.

Torej 55 bi moglo bit 165 :)

Evo s prve roke ;)

ginekk ::

skumpl je izjavil:

Lp vsem. Želim najeti ali kupiti stanovanje v bližini Lj, gledam cene v Domžalah in sem kar presenečen. Koliko je realna cena za 55 kvadratnih metrov?


Lani sem kupoval in si ogledal vsaj 50 njih.
Od 3000 eur za kvadrat naprej. In je ful odvisno od:
-mikrolokacije objekta (so parkirišča na voljo, je zraven prometne ceste ali železnice, zadostuje javni promet)
-lokacije stanovanja v objektu (klet je cenejša od višjih nadstropij, je balkon, kakšna je klet)
-stanje objekta (fasada, streha)
-stanje stanovanja (stavbno pohištvo, obnove inštalacij)
...

Tko da tud znotraj istega bloka zna varirat precej. Dokler ne začneš z ogledi je vsako razglabljanje brezvezno.

skumpl ::

deco16 je izjavil:

3k po metru bivalne. Znižana od ponudbe na oglasu, pogodbo podpišem v naslednjih dneh.

Seveda pripada še parcela/balkoni/garaža v kar ne štejem pod ta meter.

Torej 55 bi moglo bit 165 :)

Evo s prve roke ;)

Nekako tako ja,, Na nepremicnine.net zdaj gledam 56m2 za 210k lol ;)

deco16 ::

lowball pa prideš na neko realno pol :)

Sej če rečeš 40k manj se lahk al smejejo al pa prideš na nekje vmes ;)

Mogoče se mal zgovarjaš na mansardo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()
««
133 / 133
»
»»