» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
260 / 260
»
»»

Utk ::

Država ne zapravlja denarja za gradnjo nepremičnin...

Si bolj spal zadnja 4 leta?

Nov zagon stanovanjski politiki: 100 milijonov evrov letno za gradnjo javnih najemnih stanovanj

večina socilanih pomoči se pa plača izven Ljubljane, predvsem vzhodno od Trojan...

Če bi vzhodno od Trojan gradile štajerske firme zapore za 220 jurjev po postelji, bi bila sigurno kaka sociala manj.
No, bo pa 40-50 social manj zarad centra sodobnega plesa v Celju.

Velki ::

Benny123 je izjavil:

dobra ponudba:)

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Če lahko tam narediš hotel potem ja :D.
Ti sanjači pa bi imeli kmečki turizem in še nevem kaj. Samo katero budalo bo šel vlagat še enkrat toliko da si zrihta nek spodben kmečki turizem (+se ukvarjati z zaposlenimi itd.) ko pa če daš 2 miljončka v etfje imaš vsaj 100.000 na leto plusa brez da migneš z kurcom (govorimo o relativno varnih etfjih, pri tveganih imaš lahko tudi x2).

zavajon ::

LeQuack je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

A so kakšni dobri deali na nepremicnine.net? Ste zasledili kakšno zanimivo ponudbo, ki je recimo nova in je prej ni bilo?


Kakor jaz spremljam niti ne. Imaš veliko oglasov nad 400-500k, ki se veliko vasa valjajo gor. Preostalo je pa tako mala ponudba da ni omembe vredno. Tudi glede na Finance je promet spet padel, tako da v trenutnem trgu je mrtvilo in dokler bodo cene take ne bo drugače.

A 400-500k ni zanimivo? Saj to je bagatela!
Promet je res upadel, a se je to kompenziralo z višjimi cenami. Ne more biti drugače, sicer bi Slovencu denar ostajal. In kaj naj ta z njim? Menda ga ne bo vlagal v industrijo ali kaj podobno nedonosnega!?
Pa tudi kreditiranje se je povečalo. Kar pomeni, da tisti siromaki, ki kupujejo polkletne garsonjere na kredit, držijo trg, da se rast cen ne bi ustavila.

Alcarinnn ::

Veste kaj me zanima (sicer delno off topic) ampak zanima me ali bodo TOrrent, jernej in podobni povzeli tudi mnenje OECDja ki je proti božičnici... >:D Ker tako radi ponavljajo samo dele OECDja (torej obdavčitev premoženja)

zavajon ::

Mene pa zanima, ali bodo Alcarinnn, Utk, feryz in podobni povzeli tudi mnenje OECD, ki je za davek na nepremičnine >:D

Alcarinnn ::

zavajon je izjavil:

Mene pa zanima, ali bodo Alcarinnn, Utk, feryz in podobni povzeli tudi mnenje OECD, ki je za davek na nepremičnine >:D


Jaz sem ga že... vse od 1 mil premoćženja naprej obdavčit z neko stopnjo (zaradi mene tudi 0,5 ali 0,75%) ampak obdavčevati nizke vrednosti premoženja in neke absurde ala 2nd nepremičnina to pa sem proti... obdavčimo VSO vrednost ampak potem moramo tudi ukinit davke na dividende če bomo vzeli delnice v ta obzir (osebno bi to bilo odlično) s tem damo signal, da želimo da folk postane premoženjši, ampak ne preveč...

Te vaše komunisztične revolucionarne ideje da obdavčimo pa že takoj drugo uto tudi če je skupna vrednost premoženja 120k pa je absurd...

Utk ::

zavajon je izjavil:

Mene pa zanima, ali bodo Alcarinnn, Utk, feryz in podobni povzeli tudi mnenje OECD, ki je za davek na nepremičnine >:D

Z nekom si me zamešal. Jaz sem za davek na nepremičnine. Drugi ste pa kao za, samo iščete 100 in eno olajšavo, da ga vam ne bi treba plačat. To je pa podlo. Sploh če potem MENI očitate, da sem proti.

zavajon ::

Alcarinnn je izjavil:

Jaz sem ga že... vse od 1 mil premoćženja naprej obdavčit z neko stopnjo

S tvojo pomočjo (čeprav le moralno) bo kaj kmalu skoraj vsako stanovanje vredno milijon. Saj to čakaš, mar ne?
A se bojim, da boš potem trdil, da si za obdavčitev od 2 milijona navzgor...

feryz ::

zavajon je izjavil:

Mene pa zanima, ali bodo Alcarinnn, Utk, feryz in podobni povzeli tudi mnenje OECD, ki je za davek na nepremičnine >:D
OECD je birokratska organizacija, skupek fikusov, ki jim denar pada z neba in ga niso še nikoli v življenju zaslužili. Oni so neposredno odvisni od denarja, ki ga poberejo preko davkov od ljudi.
Njih spraševati o davkih je enako, kot bi petrolovce spraševal, če je omejena cena goriva dovolj visoka.

Lahko pa date primer države, kjer so povečali davek na nepremičnine in z razliko zmanjšali davek na plače. Vsaj eno prosim.

Davki, pravite?
Prav. Poljaki imajo, pri povprečni plači, kompletno obdavčitev plač, se pravi bruto 2, 33%, 66% dobijo v roke.
Hmmm, torej imajo ogromno obdavčitev premoženja in nepremičnin, ker je obdavčitev plač majhna?
Jok brate, njihov davek na nepremičnine je zgolj slaba šala proti našemu NUZS.
Čez prst je med 5x in 10x nižji, odvisno od občine in lokacije.

Imajo pa nekaj drugega. Neomejeno gradnjo. Če je zemlja tvoja, imaš pravico graditi. Pika, konec, zaključeno.
Če se ti dvigne, da boš hišo postavil sredi polj, kjer so 10 km naokrog samo njive, greš po papirje in jo postaviš.
Kako boš prišel do infrastrukture, je seveda tvoj problem, ampak sezidaš jo pa lahko.

Razen če je tam zaščiten park, natura 2000 in podobne zadeve. Ampak to velja itak povsod.

Alcarinnn ::

zavajon je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

Jaz sem ga že... vse od 1 mil premoćženja naprej obdavčit z neko stopnjo

S tvojo pomočjo (čeprav le moralno) bo kaj kmalu skoraj vsako stanovanje vredno milijon. Saj to čakaš, mar ne?
A se bojim, da boš potem trdil, da si za obdavčitev od 2 milijona navzgor...


To je simple rešitev, vsako leto bi se morala ta lestvica dvignit za inflacijo vsaj pol pa ni panike, če bodo nepremičnine rastle hitreje od inflacije pač jebiga.

PROTEINSKI ::

Krediti močno gor. Nove obrestne mere so začele veljati 17. junija. Cene nepremičnin pa so tudi poskočile. Žalostno.

J.McLane ::

Močno? Ne bluzi, se spomnim kolega ko je vzel leta 2007 stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero nekje pri 6% ker so vsi vpili da bo še višja in naj ne vzame variabilne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

jernejl ::

Alcarinnn je izjavil:

Veste kaj me zanima (sicer delno off topic) ampak zanima me ali bodo TOrrent, jernej in podobni povzeli tudi mnenje OECDja ki je proti božičnici... >:D Ker tako radi ponavljajo samo dele OECDja (torej obdavčitev premoženja)
Ne vem sicer, ali se OECD res kje pritožuje proti božičnici (URLPLZ), sem pa definitivno proti temu, da se firme sili v obvezne božičnice.

feryz je izjavil:

OECD je birokratska organizacija, skupek fikusov, ki jim denar pada z neba in ga niso še nikoli v življenju zaslužili. Oni so neposredno odvisni od denarja, ki ga poberejo preko davkov od ljudi.
Njih spraševati o davkih je enako, kot bi petrolovce spraševal, če je omejena cena goriva dovolj visoka.
Ja, za razliko od forumskih vseznalcev, ki so vse, kar so si nagrebli, nagrebli na račun drugih, zdaj pa iščejo izgovore, zakaj na to nagrabljeno premoženje ne bi plačevali davkov. Na OECD imajo strokovnjake, njihove ugotovitve temeljijo na raziskavah podatkov in znanstvenih člankih, kjer so tudi prikazovali učinke različnih obdavčitev, ampak to ni nič proti sloteh nakladaču, katerega kavna usedlina ima bistveno višjo napovedno vrednost in vse te raziskave in znanstvene članke koj pošlje na smetišče zgodovine.
Aja, pa drugih bolj razvitih držav tudi ne smemo spraševati o davkih, kajneda, kaj pa oni vedo proti trem forumskih nakladačem s sloteha, kako je treba voditi državo, da bo razvita in konkurenčna.

Lahko pa date primer države, kjer so povečali davek na nepremičnine
Povprečje najrazvitrejših držav je bistveno višje od tega, kar poberemo mi. Torej so ga morali bistveno bolj povečati kot mi, da so prišli do toliko višjih prihodkov od tega davka.
Ampak oni itak nimajo pojma, najboljši je slovenski zakon, ki so ga spisali člani komunistične partije. Taki sedaj tudi čepijo na čelu državne politike in nas peljejo po poti konkurenčnosti, s polno močjo tiščijo po plinu, le menjalnik imajo v vzvratni prestavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

jernejl ::

Alcarinnn je izjavil:

Seveda, to pa vse za to, ker bi eni radi katastrofalno udarli po lastništvu v imenu socializma in komunizma...

dajmo nastavit davek na premoženje na 1 milijon EUR, pa je.
Komunisti ste tisti, ki ste si nagrabili nepremičnine, zdaj pa bi radi živeli na račun drugih na ta način, da bi lestvice postavljali nerazumno visoko, bistveno višje kot je praksa drugih razvitih kapitalističnih držav. Tako bi lahko vi komunisti še naprej plačevali premalo davkov in - kot ste že vse življenje navajeni - živeli na račun drugih, predvsem tistih, ki pridno delajo in ustvarjajo.

Alcarinnn ::

jernejl je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

Seveda, to pa vse za to, ker bi eni radi katastrofalno udarli po lastništvu v imenu socializma in komunizma...

dajmo nastavit davek na premoženje na 1 milijon EUR, pa je.
Komunisti ste tisti, ki ste si nagrabili nepremičnine, zdaj pa bi radi živeli na račun drugih na ta način, da bi lestvice postavljali nerazumno visoko, bistveno višje kot je praksa drugih razvitih kapitalističnih držav. Tako bi lahko vi komunisti še naprej plačevali premalo davkov in - kot ste že vse življenje navajeni - živeli na račun drugih, predvsem tistih, ki pridno delajo in ustvarjajo.


Treba je najt balans med vzpodbujanjem "varčnosti" in investiranja in med davkom na premoženje...

In ta bariera zagotovo NE SME biti postavljena pri 1 nepremičnini... lahko pa postavimo to na SKUPNO premoženje kakih 1 mil EUR... morda celo 750k... seveda pod pogojem da se ta lestvica avtomatsko usklajuje z inflacijo... ne da potem ostane 20 let enaka kot je navada v naši državi.

zavajon ::

PROTEINSKI je izjavil:

Krediti močno gor. Nove obrestne mere so začele veljati 17. junija. Cene nepremičnin pa so tudi poskočile. Žalostno.

Zakaj žalostno? Alcarinnn se gotovo ne strinja s tabo.

Alcarinnn je izjavil:

Treba je najt balans med vzpodbujanjem "varčnosti" in investiranja in med davkom na premoženje...

In ta bariera zagotovo NE SME biti postavljena pri 1 nepremičnini... lahko pa postavimo to na SKUPNO premoženje kakih 1 mil EUR... morda celo 750k... seveda pod pogojem da se ta lestvica avtomatsko usklajuje z inflacijo... ne da potem ostane 20 let enaka kot je navada v naši državi.

V vsakem primeru bi morala biti lestvica taka, da ti ne bi plačeval davkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Alcarinnn ::

zavajon je izjavil:

PROTEINSKI je izjavil:

Krediti močno gor. Nove obrestne mere so začele veljati 17. junija. Cene nepremičnin pa so tudi poskočile. Žalostno.

Zakaj žalostno? Alcarinnn se gotovo ne strinja s tabo.

Alcarinnn je izjavil:

Treba je najt balans med vzpodbujanjem "varčnosti" in investiranja in med davkom na premoženje...

In ta bariera zagotovo NE SME biti postavljena pri 1 nepremičnini... lahko pa postavimo to na SKUPNO premoženje kakih 1 mil EUR... morda celo 750k... seveda pod pogojem da se ta lestvica avtomatsko usklajuje z inflacijo... ne da potem ostane 20 let enaka kot je navada v naši državi.

V vsakem primeru bi morala biti lestvica taka, da ti ne bi plačeval davkov.


Ne, lestvica mora biti taka, da nekoga ki ni bogat ne tepe z dodatnim davkom... zdaj bogastvo je relativen pojem, ampak za mene osebno je to vsaj nekje 750k premoženja... zdaj če jaz to zmorem presežt pa se povsem strinjam da plačujem na to davke jaz in kdorkoli drug...(Recimo ko bom podedoval še 2 nepremičnini bom že blizu 750k...)

Ne more pa bit ta lestvica postavljena pri neki fiksni količini nekega premoženja (enot nepremičnin) in ne pri neki relativno absurdni meji v EUR (recimo 200k)... postavljeno mora biti tako da če že, zajame zgornjo TRETJINO ali morda celo DESETINO državljanov max, ne pa dve tretjini ali kaj podobnega...

LeQuack ::

V ZDA vsak lastnik plačuje davek. So bolj socialistični kot mm? Imajo pa precej nižje davke na place in nižji sales tax/DDV.
Quack !

Alcarinnn ::

LeQuack je izjavil:

V ZDA vsak lastnik plačuje davek. So bolj socialistični kot mm? Imajo pa precej nižje davke na place in nižji sales tax/DDV.


Seveda, samo pri nas se to ne bo zgodilo, pri nas bo pa tako da bomo plačevali VEČ kot v USA in imeli še vedno višje davke na plače in višji DDV... pa tudi višjo obdavčitev skoraj vsega.

Pa v USA lahko tudi sami varčujejo za penzijo in se odločijo koliko bodo zavarovani, mi pa ne... ne morš cherry pickat 1 zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

zavajon ::

Tako kot bi cherry pikal ti, ne?
Konstantna (ali še bolje eksponentna) rast cen nepremičnin, pa nič davkov, vsaj zate ne... ;)

Alcarinnn ::

zavajon je izjavil:

Tako kot bi cherry pikal ti, ne?
Konstantna (ali še bolje eksponentna) rast cen nepremičnin, pa nič davkov, vsaj zate ne... ;)


Če bi bla eksponentna rast nepremičnin bi danes bili že v penziji... seveda to ne drži, rast je tu tu... zagotovo pa ne eksponentna...

Jaz sem takoj za celotne pakete... samo ne take ki najbolj priazdanejo "srednji sloj" torej tiste ki nekaj malega imajo... in ja, imeti 500k-750k premoženja danes ni veliko... to ni premožen sloj... ki bi lahko delal 0

feryz ::

Če ni dovolj "bogatašev" v Sloveniji za obdavčitev, lahko to gurs čez noč popravi.

Tako, kot so lani čez noč dvigovali vrednost nepremičnin za 100 in več procentov, lahko storijo tudi letos.
Tako bo, recimo, moje stanovanje prišlo iz predlanskih 180k, preko trenutnih 340k, na bodočih 500k. Ali še več, kolikor davka rabijo pobrati, toliko lahko napihnejo ceno.

Alcarinnn ::

feryz je izjavil:

Če ni dovolj "bogatašev" v Sloveniji za obdavčitev, lahko to gurs čez noč popravi.

Tako, kot so lani čez noč dvigovali vrednost nepremičnin za 100 in več procentov, lahko storijo tudi letos.
Tako bo, recimo, moje stanovanje prišlo iz predlanskih 180k, preko trenutnih 340k, na bodočih 500k. Ali še več, kolikor davka rabijo pobrati, toliko lahko napihnejo ceno.



Saj zato bi jaz tu dal varovalko v zakon... če GURS oceni vrednost naj potem se zaveže da to vrednost po potrebi odkupi (-5%) in naj preproda za 5% "dobička"... pa da vidimo če bo tako kot praviš. Če ne bo mogel prodat, naj razliko krijejo zaposleni GURSa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

jernejl ::

Alcarinnn je izjavil:

LeQuack je izjavil:

V ZDA vsak lastnik plačuje davek. So bolj socialistični kot mm? Imajo pa precej nižje davke na place in nižji sales tax/DDV.

Seveda, samo pri nas se to ne bo zgodilo, pri nas bo pa tako da bomo plačevali VEČ kot v USA.
Nehaj se delat neumnega, nikoli v zgodovini naše države politika ni predlagala davka od nepremičnin, ki bi bil vsaj približno tako visok kot v Komunističnih Državah Amerike, kaj šele višji.
Ostale davke pa res plačujemo višje že zdaj, ravno zaradi komunistov kot si ti in oni, ki nam vladajo, saj morajo delovni in pridni s previsokimi davki financirati tiste, ki jih plačujejo premalo.

Saj zato bi jaz tu dal varovalko v zakon... če GURS oceni vrednost naj potem se zaveže da to vrednost po potrebi odkupi (-5%) in naj preproda za 5% "dobička"... pa da vidimo če bo tako kot praviš. Če ne bo mogel prodat, naj razliko krijejo zaposleni GURSa
Varovalka mora seveda iti v obe smeri. Prodajalec je zavezan GURSu po potrebi prodati po ocenjeni vrednosti, GURS to naprej proda z dobičkom, ki si ga razdelijo zaposleni GURSa. Vi komunisti seveda za kaj takega niste, vi bi vlekli samo privilegije, obveznosti pa naj namesto vas prevzamejo drugi, kajneda.
Plačevanje od neke ocenjene vrednosti je standard v razvitih kapitalističnih državah, ampak tam nimajo komunistov, ki bi na slotehu od države zahtevali, da jim premoženje odkupi po ocenjeni vrednosti, seveda zgolj takrat, ko bi to njim ustrezalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Alcarinnn ::

Nehaj se delat neumnega, nikoli v zgodovini naše države politika ni predlagala davka od nepremičnin, ki bi bil vsaj približno tako visok kot v Komunističnih Državah Amerike, kaj šele višji.
Ostale davke pa res plačujemo višje že zdaj, ravno zaradi komunistov kot si ti in oni, ki nam vladajo, saj morajo delovni in pridni s previsokimi davki financirati tiste, ki jih plačujejo premalo.


ja ja, saj jaz sem za to da se vse plača po potrebi, pa vi niste...

Varovalka mora seveda iti v obe smeri. Če kdo želi prodati za več, odkupi GURS po ocenjeni vrednosti in naprej proda z dobičkom, ki si ga razdelijo zaposleni GURSa.


Če kdo želi oz. bolje rečeno, če ZMORE prodati za več, pomeni da je GURS nesposoben ocenit realne vrednosti in bi morali zaposleni na GURSu spet dobiti kazen za nevestno delo 8-)

Plačevanje od neke ocenjene vrednosti je standard v razvitih kapitalističnih državah, ampak tam nimajo komunistov, ki bi na slotehu od države zahtevali, da jim premoženje odkupi po ocenjeni vrednosti, seveda zgolj takrat, ko bi to njim ustrezalo :)


Ne, mi zahtevamo samo varovalko, da ne bi kak DRŽAVNO KONTROLIRAN organ, naredil vse nas za ultra premožne, brez posledic pri njihovih odločitvah... to je vse...


V vsaki normalni državi bi potem cenilec to lahko spremenil samo v SLO to ni mogoče bolj ali manj... pa še na lastne stroške spet seveda... kot vse vedno ko koristi povprečnemu... socialo pa delimo ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarinnn ()

jernejl ::

Alcarinnn je izjavil:

Nehaj se delat neumnega, nikoli v zgodovini naše države politika ni predlagala davka od nepremičnin, ki bi bil vsaj približno tako visok kot v Komunističnih Državah Amerike, kaj šele višji.
Ostale davke pa res plačujemo višje že zdaj, ravno zaradi komunistov kot si ti in oni, ki nam vladajo, saj morajo delovni in pridni s previsokimi davki financirati tiste, ki jih plačujejo premalo.


ja ja, saj jaz sem za to da se vse plača po potrebi, pa vi niste...
Ravno nasprotno, ti si za to, da onim, ki imajo 900.000EUR premoženja, davke plačujejo oni, ki imajo premoženja manj.

Varovalka mora seveda iti v obe smeri. Če kdo želi prodati za več, odkupi GURS po ocenjeni vrednosti in naprej proda z dobičkom, ki si ga razdelijo zaposleni GURSa.

Če kdo želi oz. bolje rečeno, če ZMORE prodati za več, pomeni da je GURS nesposoben ocenit realne vrednosti in bi morali zaposleni na GURSu spet dobiti kazen za nevestno delo
Aha, me veseli, da si končno spoznal, da če kdo ni sposoben prodati po ocenjeni vrednosti, pač ni sposoben in bi moral za to biti še dodatno kaznovan, recimo z dvojno davčno stopnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Alcarinnn ::

Ravno nasprotno, ti si za to, da onim, ki imajo 900.000EUR premoženja, davke plačujejo oni, ki imajo premoženja manj.


Seveda, tako kto si ti za to da oni ki imajo premoženja 200k, da njim plačujejo oni ki imajo 500k... 8-) Dejansko sva enaka, samo jaz bi rad nagradil ljudi da varčujejo in investirajo, ti bi jih pa začel kaznovati veliko prej ja...

Aha, me veseli, da si končno spoznal, da če kdo ni sposoben prodati po ocenjeni vrednosti, pač ni sposoben in bi moral za to biti še dodatno kaznovan, recimo z dvojno davčno stopnjo.


Ja če je to sam ocenil ne tretja oseba 8-) Logika te muči

Če meni nekdo tretji oceni vrednost MOJE LASTNINE, potem pa jaz prodam za več kot on oceni, je ON NESPOSOBEN ocenit pravilno...

Enako velja če jaz ne prodam (v doglednem času) za ceno ki jo TRETJA OSEBA oceni...

Če bi pa sam ocenjeval, bi se pa strinjal s tem kar pišeš...

zavajon ::

Alcarinnn je izjavil:

in ja, imeti 500k-750k premoženja danes ni veliko... to ni premožen sloj... ki bi lahko delal 0

Še manj pa je to, če v teh 750k prištevaš 500k vredno nepremičnino, ki je toliko vredna le v Sloveniji, drugje bi bila vredna 150k ;)

LeQuack ::

zavajon je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

in ja, imeti 500k-750k premoženja danes ni veliko... to ni premožen sloj... ki bi lahko delal 0

Še manj pa je to, če v teh 750k prištevaš 500k vredno nepremičnino, ki je toliko vredna le v Sloveniji, drugje bi bila vredna 150k ;)


Zato pa vsem ustreza trenutno stanje, ker se počutijo bogate. Mali Trumpi.
Quack !

sbawe64 ::

Zlovenija, sanjska država za mlade:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...


Nekako tako:

Mladi znajdite se kakor veste in znate, politika vas je pustila na cedilu in prav briga jih za vas. Lahko se zapufate za 30 let, lahko živite v kontejnerjih ali kamp prikolicah. Pa ne pozabite naredi otroke, da bodo lahko plačevali pufe, ki vam jih je po vrhu pridelala vaša oblast.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Alcarinnn ::

LeQuack je izjavil:

zavajon je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

in ja, imeti 500k-750k premoženja danes ni veliko... to ni premožen sloj... ki bi lahko delal 0

Še manj pa je to, če v teh 750k prištevaš 500k vredno nepremičnino, ki je toliko vredna le v Sloveniji, drugje bi bila vredna 150k ;)


Zato pa vsem ustreza trenutno stanje, ker se počutijo bogate. Mali Trumpi.


Sploh se ne počutimo bogate... samo ne počutimo se da država ravno zdaj ko smo nekaj pridelali spremeni 30 let utečenega stanja... čeprav je vsaka generacija menila da je težje prišla do nepremičnine kot prejšnja... enako bo tista za temi ki zdaj jamrajo...

zavajon ::

Alcarinnn je izjavil:

Sploh se ne počutimo bogate...

Bi se pa več kot očitno radi počutili ;)

Alcarinnn ::

zavajon je izjavil:

Alcarinnn je izjavil:

Sploh se ne počutimo bogate...

Bi se pa več kot očitno radi počutili ;)


Ne, samo ne bi se radi počutili da za nekaj kar imamo plačujemo še dodaten davek na tega ki ga že (davek od premoženja in NUSZ) + davek na vse položnice te nepremičnine.

enavlaka ::

S tem imajo problem samo tisti, ki ne razumejo, da državi pripada vse
Idealno je, da je davkov ravno toliko, da še ne guzneš in ne premalo, da ne dobiš kakšno idejo o boljšem avtu, bazenu ali pršutu namesto poli salame.

kzzzz ::

https://forbes.n1info.si/nepremicnine/c...

V Ljubljani padec cen ... sicer minimalno, pa vseeno.

Utk ::

V Sloveniji se zgradi cca 5000 stanovanj letno. Še malo več kot toliko imamo tudi vsako leto več prebivalcev. Tako da nova stanovanja so komajda dovolj za povečanje prebivalstva. Če bi vsako leto zgradili 20,000 stanovanj bi se lahko začeli pogovarjat v koliko od teh se nikoli nihče ne vseli. Pri 5000 novih je čisto vseeno ali je takih 1000 ali 1500.

zavajon ::

kzzzz je izjavil:

https://forbes.n1info.si/nepremicnine/c...

V Ljubljani padec cen ... sicer minimalno, pa vseeno.

Pa si opazil, da je govora o četrtletju?
««
260 / 260
»
»»