» »

Prevelika poraba električne energije

Prevelika poraba električne energije

1
2
»

GregiB ::

Vključena povratna zanka / cirkulacija na bojlerju je lahko precejšen strošek, sploh, če so cevi dolge, saj potem delujejo kot radiatorji. V hiši smo sklenili kompromis, da je boljše 10-15 sek počakati na toplo vodo in cirkulacijo izklopili, pa se je poraba el konkretno znižala...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

energetik ::

Mi imamo za cirkulacijo ~15m izoliranega alumplasta. Izmerjena razlika v porabi je 3,2kWh/dan brez cirkulacije in 4kWh/dan s 24/7 cirkulacijo.

GregiB ::

energetik je izjavil:

Mi imamo za cirkulacijo ~15m izoliranega alumplasta. Izmerjena razlika v porabi je 3,2kWh/dan brez cirkulacije in 4kWh/dan s 24/7 cirkulacijo.


Ok, torej se vam na računu pozna kvečjemu 3-4 € na mesec... Nam mislim, da se je več, saj so cevi podometne in se je prav čutilo na površinah, da so se grele (izgube)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

energetik ::

Ja, slabe 3 €/mesec. Sedaj imam nastavljeno le še 18h na dan, ker se tamali skoraj ne previja več ponoči. Ko je bil dojenček, pa je bila cirkulacija vredna vsakega centa, da si sredi noči takoj dobil vročo vodo na pipi. Kdor ima otroke, ve zakaj.

FrRoSt ::

Anubis92 je izjavil:

Uf hvala za vse odgovore do sedaj... Evo, da še malo elaboriram.

Grejemo se na centralno ogrevanje z kurilcem in v dnevni sobi imamo kamin na drva.

Na hitro sem skočil v akcijo pogledat števce, ki so v omarici in naš je zopet "norel", zato sem šel v klet preverit bojler in je dejansko grel (gorela je lučka), zato sem ga čisto izklopil (že lep čas ga imamo na nastavitveni jakosti 1), v parih minutah se je števec umiril in "lezel kot polž"... Torej sem skoraj 100%, da je to glavni krivec. Bojler je sicer AKV Smart in je star že 10 let, tako da verjetno mu je že pred časom crknil kakšen termostat ali kaj in greje v nedogled...

Glede sosedov pa sem enkrat že vrgel ven vse varovalke in je števec obmiroval, kar verjetno pomeni, da se nihče ne "šlepa" (ali pač??)

Dodam še nekaj slikic...


Elektriko plačuješ (večinoma po) porabi. Imaš nekaj fiksnih stroškov, ki se nanašajo na priključno moč in omrežnino! Če veliko kuhate (in pečete), je TV prižgan neprestano in koliko W je!? Likate!? Koliko članska skupina ste!??

Drugače je malce nenavadno, da imaš bojler v kleti, živiš pa v 3 nadstropju!??

Da nimaš še koga priklopljenega na (svojo) TOPLO Vodo!?? :))

drugače pa prisluhni energetiku ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Invictus ::

V bloku imeti svoj bojler izven stanovanja je lep primer altruizma ;).

Glede na stroškovne obsedene stare prebivalce, ni rečeno, da se je še kdo priklopil gor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

energetik je izjavil:

Mi imamo za cirkulacijo ~15m izoliranega alumplasta. Izmerjena razlika v porabi je 3,2kWh/dan brez cirkulacije in 4kWh/dan s 24/7 cirkulacijo.

Hmm, se pravi 1/4 samo za cirkulacijo. Veliko.

Otroci so pa preživeli tudi brez cirkulacije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

feryz ::

A je bojler povezan na centralno peč?
Mogoče pa stanovanje grejejo z njim.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9028844 (15554) energetik
»

Kdaj bojler požre več štroma? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21237998 (32162) K0l1br1
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933354 (30233) Maestral
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749530 (36154) Duhec
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408646 (7065) Volk|

Več podobnih tem