» »

Kdaj bojler požre več štroma?

Kdaj bojler požre več štroma?

1
...
3 4
5
»

pero50 ::

si ziher?
za 100l vode segret 30°C rabiš 3.5kw/h ure energije. To je cca 0,5€ za 100l vode. Sodeč po tvoji izjavi porabite 1m3 tople vode, /4 osebe je 250l na osebo na mesec, oziroma 8l tople vode na dan?

Tuši imajo max pretok vode cca 10l/min, predpostavimo, da nastaviš na 50%, torej se tuširate v povprečju 2 minute na dan ob predpostavki, da vsa ostala opravila delate z mrzlo vodo. Potem so tu še izgube.

Tvoji izračuni so malo mimo... ali pa niste ravno povprečni porabniki tople vode :)

FrRoSt ::

primar je izjavil:

Fantje, ko berem vaše podatke, mi je samo še dokaz več, da se dogrevanje bolj splača kot neka časovna ali celo bolj pametna regulacija... jaz imam 80l bojler, pri hiši smo štirje. Čez poletje vodo greje štrom, pozimi centralna. Razlika v elektriki je 4 - 5 EUR na mesec. Grelec imam priklopljen direktno v vtičnico in deliuje samo z lastno histerezo.... za teh par EUR se ne splača stikalne ure gor dat, ki sem jo ukinil, ko mi je skoraj povzročila požar.

!?????? :O

Kaj si sploh hotel povedati!??

Imaš nekaj € razlike v položnici za elektriko, pozimi imaš sanitarno vodo iz centralne, poleti pa se ti splača dogravanje!?? 8-O

Grelec imam priklopljen direktno v vtičnico in deliuje samo z lastno histerezo....


Kaj pa to pomeni!???? Grelec priklopljen v vtičnico z lastno histerezo!?? :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

DePalmo ::

Tudi jaz sem pred časom imel bojler preko časovne ure (mehanske) in mi jo je začelo topiti. Pa naj bi ura prenesla 3kW, bojler pa naj bi bil 2kW ... Od takrat dalje, poleti direkt v vtičnico in na "eco", pozimi se pa dogreva iz zalogovnikov. Razlika v položnicah je cca. 25-30 EUR, tričlanska družina.

showsover ::

Tako, čisto mimogrede, možno je nabaviti časovna stikala za din letev (v razdelilni omarici), so malo dražja. Ampak če se prihranki med Eco in časovno regulacijo štejejo v 2-3 eur na mesec (glede na izjave energetikov), je zadeva povsem akademska...

Malajlo ::

Eco ima še eno drugo pomembno lastnost. Vodo greje do 55°C. Kar je več, se začne vodni kamen nalagati.
Dogrevanje... Imam kolektorje na strehi in 300l bojler. Poleti je račun za plin za tri mesece nekih 15€. Toliko bi šlo za jeklenke. Torej je dogrevanje zanemarljivo. Pa moji pamži stočijo precej tople vode za namakanje v banji (ki ima 300l).
In bazen nafilam kar s toplo vodo. Je tistih par ur kurjenja plina zanemarljivo, da so deca zadovoljna takoj, in ne čez tri dni.

DimmniBurek ::

Se vam zdi razlika 30€ v računu elektrike med zimo (bojler izklopljen) in poletjem (bojler vklopljen) OK?
Aprila sem imel porabe 90VT in 112MT, skupno 202kWh.
Maja pa je bilo porabe 186VT in 233 MT, skupno 419kWh.

Bojler mislim da je 200L, nastavljen na najmanj (toliko da se lahko 2-3 zaporedoma stuširamo). Vmes minimalno uporabljamo toplo vodo.
Verjetno je smiselno očistiti grelec?
There Is No Stronger Drug Than Reality

K0l1br1 ::

Ogrevanje 200 litrov na elektriko ne more biti zastonj. Poleg tega so tudi izgube. Ko imaš vodo ogreto na določeno T, jo bojler samo dogreva, ne glede na to, da imaš nastavljeno na manj ali na več.
Grelec greje tudi če je kamen gor. Kam misliš, da ti gre toplota?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

energetik ::

Pri enako nastavljenem termostatu glede porabe praktično nima veze ali je notr kamen ali ne.

Baja ::

30e je približno 30kW, torej 1kw na dan. ce pije 1kw (verjetno več) je to ena ura delovanja na dan. meni se zdi ok, lahko pa tudi da si kje porabil manj (ali pa več - kakšna klima).

energetik ::

Ni neke znanosti, 80L bojler pije nekje dober 1kWh/dan samo za vzdrževanje temperature, 300L bojler nekje dobre 2kWh.
Koliko je dodatne porabe je pa odvisno izključno in le od uporabe tople vode. Pa če je not kamen ali ne.

DimmniBurek ::

Dobro, samo če je grelec zabasan manj učinkovito greje, kar pomeni da porabi več štroma da segreje vodo na isto temperaturo.
OK, potem je prbližn prava cena, še kamen spucam in je
There Is No Stronger Drug Than Reality

zavajon ::

DimmniBurek je izjavil:

Dobro, samo če je grelec zabasan manj učinkovito greje, kar pomeni da porabi več štroma da segreje vodo na isto temperaturo.
OK, potem je prbližn prava cena, še kamen spucam in je

Kam pa gre ostala električna energija, ki se ne porabi za gretje vode? Nekaj sicer za gretje kamna, a dvomim, da se to pozna.

K0l1br1 ::

DimmniBurek je izjavil:

Dobro, samo če je grelec zabasan manj učinkovito greje, kar pomeni da porabi več štroma da segreje vodo na isto temperaturo.
OK, potem je prbližn prava cena, še kamen spucam in je

Učinkovit bo popolnoma enako s kamnom ali brez njega. Porabil bo popolnoma enako štroma s kamnom ali brez njega. Najprej to razčisti, potem delaj stroške s čiščenjem kamna.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9028780 (15490) energetik
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712172 (10490) feryz
»

Izračun ohlajanja bojlerja vode

Oddelek: Šola
252577 (1965) ...:TOMI:...
»

TOPLOTNA ČRPALKA 300L ali električni bojler?

Oddelek: Loža
3210734 (10026) krisspace
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933279 (30158) Maestral

Več podobnih tem