» »

Koliko zapravite za hrano na osebo?

Koliko zapravite za hrano na osebo?

1 2 3
4
5

c3p0 ::

Kaj pa je nutella drugo kot sladkarija, precej slabe sestave povrhu?

jype ::

c3p0 je izjavil:

Kaj pa je nutella drugo kot sladkarija, precej slabe sestave povrhu?
Nutella je superživilo! Če ne verjameš, samo poglej, kako znanstveniki ves čas trdijo, da je nezdrava!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

Vazelin ::

5 žlic nutele in imaš kalorij za dva dni:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kixs ::

Ne bo drzalo.

Na eno zlico gre cca 20g. 100g Nutelle ima 550kcal. Moski na dan potrebuje cca 2000kcal. Ali pa imas res zelo veliko zlico ;)

Vazelin ::

Obstaja aplikacija, kjer bi jaz slikal račun (npr. grem v Špar, dobim račun, slikam s telefonom) in mi potem aplikacija samodejno prepozna postavke in z umetno pametjo poišče za netu za katere artikle gre in mi jih grupira? Tako da bi potem jaz imel celoten pregled na tem koliko plačam recimo za hrano v Šparu, koliko za toaletne pripomočke in podobno? To bi bilo dejansko zakon imet.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

A110 ::

to sem jaz razmiljal da bi naredil ampak je bilo pretezko prebrati iz racuna kateri idelek je. oz prevec dela je s tem

AnjaNja ::

Jem pretežno sardele, jetra, sezonsko zelenjavo, maslo, jajce, meso v akciji, pred rokom....Sladkarije so pri meni NO GO, prav tako moke, riž... pridem s 5 eur na dan skozi s polnim želodcem.

kixs ::

kixs je izjavil:

Sem si rekel, ko bo konec pusta, grem samo na en obrok dnevno. Verjetno bo to vecerja ob cca 19h. Vmes pa samo voda. Bom videl, ce bo slo to kar na enkrat... ali bo potrebno postopoma. Vendar v najvec enem tednu.


Evo ze tretji dan samo na vecerji. Vmes pa Radenska klasik :)

Lahko recem cisto brez problema. Sploh me ne muci lakota.

Za vecerjo pa pojem normalen obrok. Brez kaksnega pretiravanja.

Ce bo slo tako naprej, bo cool :) Rabim zgolj cca 7kg mascobe skurit :lol:

Ker je tema o ceni... recimo 2€ za vecerni obrok - 60€ na mesec ;)

Jerry000 ::

kixs je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem si rekel, ko bo konec pusta, grem samo na en obrok dnevno. Verjetno bo to vecerja ob cca 19h. Vmes pa samo voda. Bom videl, ce bo slo to kar na enkrat... ali bo potrebno postopoma. Vendar v najvec enem tednu.


Evo ze tretji dan samo na vecerji. Vmes pa Radenska klasik :)

Lahko recem cisto brez problema. Sploh me ne muci lakota.

Za vecerjo pa pojem normalen obrok. Brez kaksnega pretiravanja.

Ce bo slo tako naprej, bo cool :) Rabim zgolj cca 7kg mascobe skurit :lol:

Ker je tema o ceni... recimo 2€ za vecerni obrok - 60€ na mesec ;)

Sklepam da nisi nič aktiven (šport)? Ker si ne predstavljam da bi športal in imel en obrok :o

kixs ::

Sportam ;) Vendar ne ekstremo... ker cez zimo sem bil bolj len :lol:

Si moram naredit neko rutino...

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Sportam ;) Vendar ne ekstremo... ker cez zimo sem bil bolj len :lol:

Si moram naredit neko rutino...


Torej nič... probaj it vsak dan 1,5 ure fitnes treninga naret, pa še kaj, pol pa pojej kot ti ješ... ni zdravo niti ne deluje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FTad ::

Moj budged sheet mi pravi, da sem v letu 2018 (v Avstriji) zapravil v povprecju na mesec za:

- groceries: 262€ (najvec me seveda stane meso (govedina)
- hrana/pijaca ala McDonalds ali pijace v baru ipd: 33€
- hrana v sluzbi: cca 60€

Jerry000 ::

kixs je izjavil:

Sportam ;) Vendar ne ekstremo... ker cez zimo sem bil bolj len :lol:

Si moram naredit neko rutino...

Kaj pa od športa če smem vprašat?

kixs ::

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Sportam ;) Vendar ne ekstremo... ker cez zimo sem bil bolj len :lol:

Si moram naredit neko rutino...


Torej nič... probaj it vsak dan 1,5 ure fitnes treninga naret, pa še kaj, pol pa pojej kot ti ješ... ni zdravo niti ne deluje...


Kot da imam uro in pol casa za vrzt v fitnes - no go. 20-30 min je trenutno cisto OK. Kasneje kaj vec, vendar ne vec kot 45 min.

111111111111 ::

kixs je izjavil:


Evo ze tretji dan samo na vecerji. Vmes pa Radenska klasik :)

Lahko recem cisto brez problema. Sploh me ne muci lakota.

Za vecerjo pa pojem normalen obrok. Brez kaksnega pretiravanja.

Ce bo slo tako naprej, bo cool :) Rabim zgolj cca 7kg mascobe skurit :lol:

Ker je tema o ceni... recimo 2€ za vecerni obrok - 60€ na mesec ;)

S takim pristopom boš dobil vse nazaj. 4x mali obrok + popoldan 1x klasičen obrok, brez sladkarij in sladkih pijaš, garantiram 2-3 klile na leto dol dokler ne bo zmanjkalo maščob. Pa tudi težje jih boš dobil nazaj. Za hujšanje ne rabiš stradat, ampak imeti disciplino in rutino, da lahko potem tudi ostaneš na doseženi teži.

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Sportam ;) Vendar ne ekstremo... ker cez zimo sem bil bolj len :lol:

Si moram naredit neko rutino...


Torej nič... probaj it vsak dan 1,5 ure fitnes treninga naret, pa še kaj, pol pa pojej kot ti ješ... ni zdravo niti ne deluje...


Kot da imam uro in pol casa za vrzt v fitnes - no go. 20-30 min je trenutno cisto OK. Kasneje kaj vec, vendar ne vec kot 45 min.


Imaš, ker ješ samo 1x namesto 4x kot bi moral, ti to sprosti vsaj 3x 20-30 min odvisno od priprave... pa fitnesiraj tačas, boš videl da ne bo šlo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

@Mato989:
Se bom ze prilagodil.

Pa dejansko mi nic vec casa ne ostane. Ker sem ze prej jedel le "dvakrat" na dan. Malico v sluzbi in vecerjo. Seveda sem vmes jedel razne prigrizke. Kar pa casovno nic ne prisparas.

@Chuapoiz:
ne vidim problema v tem, ker nisem neki overweight... se je pa v cca 7ih letih nabralo cca 7kg prevec - predvsem zamenjava misicne mase z mascobo.

Berem razlicne stvari o delnem postu in to bi rad sprobal.

@Jerry000:
trenutno samo 2x tedensko sobno kolo za cca 30min in vaje s telesno tezo (sklece in pull-upi). Pocasi se bom spravil na MTB in kasneje dodam se proste utezi. Bom videl kako bom s casom. Sem vcasih dosti sportal, sam pridejo otroci in kar naenkrat imas cas samo za en hobi...

Mato989 ::

Hočeš rečt da si se že prej nezdravo prehranjeval in si zdaj zamenjal nezdravo z nezdravim =) Dobro, your choice samo ne se s tem hvalit =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Ok... ti si ocitno ze vso pamet "pozrl" :lol:

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Ok... ti si ocitno ze vso pamet "pozrl" :lol:


Nisem samo vem pa da prehranjevanje 1x ali 2x dnevno pač ni zdravo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Me veseli... kar pa se ne pomeni, da je vse crno/belo. In kar je drugace, je napacno oz. po tvoje, nezdravo.

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Me veseli... kar pa se ne pomeni, da je vse crno/belo. In kar je drugace, je napacno oz. po tvoje, nezdravo.


Ni po moje, je po zdravniško ampak ok.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

r3dkv1c4 ::

Na st-ju najfeš vse.
Od odvetnikov do špecialkarjev...skratka, strokovnjakov malo morje?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kixs ::

Hotel sem samo napisat, da en obrok dnevno ni nek baubau. Prej sem imel pomisleke, zdej pa vidim, da cisto brez problema zdrzim brez hrane cca 23h.

Nekateri omenjajo daljse postenje do 36h. Mislim, da bi, zdaj na zacetku, tudi to slo skozi. Vendar ne bom pretiraval.

In ne... ne gre za stradanje. Prav nic se ne pocutim slabo ali slabe volje ali tecen ali grozno lacen. Gre pa na koncu za moc volje. Vse je v glavi ;)

Ce nekdo rad zdi na fitnesu uro in pol, pac naj. Najvecji vpliv na telo pa ima hrana. Vsak pa najbolje ve za sebe kaj mu manjka ali cesa ima prevec.

Ceprav sem tudi sam vcasih tezil po forumih, da moras imeti ne vem koliko manjsih obrokov na dan, zapisovanja kaj jes in stetja kalorij, koliko svicanja na dan... Kot ze prej receno, ni vse belo/crno. In ta nacin se mi zdi veliko lazji (gledas samo en obrok) in po nekaterih podatkih tudi bolj zdrav, saj spremeni kemijo procesov v telesu na bolj osnovno raven.

Glede same teme:

danes smo sli ven jest in je slo 30eur za vecerjo. Tako je prejsnja predpostavka o dveh evrih na dan seveda cisto napacna...

c3p0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Na st-ju najfeš vse.
Od odvetnikov do špecialkarjev...skratka, strokovnjakov malo morje?


Narobe. To vse je ponavadi združeno v eni osebi.

c3p0 ::

kixs je izjavil:

Hotel sem samo napisat, da en obrok dnevno ni nek baubau. Prej sem imel pomisleke, zdej pa vidim, da cisto brez problema zdrzim brez hrane cca 23h.

Nekateri omenjajo daljse postenje do 36h. Mislim, da bi, zdaj na zacetku, tudi to slo skozi. Vendar ne bom pretiraval.


Lakoto sproža hormon grelin. Telo se sčasoma navadi na režim in ga ne sprošča kar vsepovprek, kot je to pri povprečnem jedcu, ki je vsaki dve uri lačen in ne ve kako to kdo lahko zdrži. Seveda si zanje skrajno nezdrav in te bo gotovo kmalu pobralo.

thramos ::

kixs je izjavil:

Ce nekdo rad zdi na fitnesu uro in pol, pac naj. Najvecji vpliv na telo pa ima hrana.


Brez treninga ni nič. Ne z vidika mišične mase, ne z vidika kardiovaskularnega sistema.

Ampak ura in pol na fitnesu je itak neumnost. Trening z dovolj visoko intenzivnostjo traja pol ure, največ 45 minut, in v tem času na pravi način narediš bistveno več, kot na napačen v uri in pol.

kixs ::

Najvec je prehrana. Telesna aktivnost doda se piko na i. Posebej danes, ko vec ali manj sedis non-stop.

Zjutraj sem sel na sobno kolo za 20min in kar precej zasvical - pa ni ravno topel prostor. 5min warm-up, 10min gonjenja na cca 240W in nato se 5min cool-down. Se pa pozna, da ni kondicije... kaj vec kot to niti ni slo :lol:

jype ::

kixs je izjavil:

Najvec je prehrana. Telesna aktivnost doda se piko na i.
Čist ste zašli, ker sploh ne veste več, o čem razlagate.

kixs je izjavil:

Zjutraj sem sel na sobno kolo za 20min in kar precej zasvical - pa ni ravno topel prostor. 5min warm-up, 10min gonjenja na cca 240W in nato se 5min cool-down. Se pa pozna, da ni kondicije... kaj vec kot to niti ni slo :lol:
No, vidiš: Brez tega se lahko bašeš, stradaš, karkoli vmes - pa kondicije ne bo nič več.

kixs ::

Kondicije pac ni, ce ne gonis... to je jasno. Odvisno kaj zelis in temu prilagodis vse ostalo. Mene moti moj trebuh. Se je kar razpasel :lol:

Ce bo popoldne kaj viska casa, grem se z MTB-jem na bliznji hrib. Dan je pravi :)

jype ::

kixs je izjavil:

Mene moti moj trebuh.
Aha, to pa potem drži: "Trebuha" se ne znebiš s treningom, ampak s pravilno prehrano.

kixs je izjavil:

Ce bo popoldne kaj viska casa, grem se z MTB-jem na bliznji hrib. Dan je pravi :)
Jaz sem že bil - najprej sem na en krog peljal psa, potem pa še bicikl.

thramos ::

kixs je izjavil:

Najvec je prehrana. Telesna aktivnost doda se piko na i. Posebej danes, ko vec ali manj sedis non-stop.


Če želiš zdravo krvožilje in srce potrebuješ trening. Če želiš zdravo razmerje mišične mase in maščob, potrebuješ trening. Brez hrane pa umreš. Zato je nesmiselno govorit, kaj je "več" oziroma kaj je bolj pomembno. Ja, če si predebel in če želiš le izgubiti nekaj kil, lahko zadevo rešiš izključno v kuhinji, a ti še v tem primeru trening občutno pomaga.

XLapse ::

jype je izjavil:

kixs je izjavil:

Mene moti moj trebuh.
Aha, to pa potem drži: "Trebuha" se ne znebiš s treningom, ampak s pravilno prehrano.

kixs je izjavil:

Ce bo popoldne kaj viska casa, grem se z MTB-jem na bliznji hrib. Dan je pravi :)
Jaz sem že bil - najprej sem na en krog peljal psa, potem pa še bicikl.


Jype te prosim, trebuha se boš rešil samo z treningom in nikakor drugače. Edino če ne boš nič več jedel, kar je malo verjetno. Meni se je to zgodilo enkrat, da sm bil presuh, ker sem redno treniral in malo malo jel.. Zdej pa mam neki trebuha in nikakor volje za it trenirat - sploh ne jem dosti
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

reeves ::

kixs je izjavil:

Najvec je prehrana. Telesna aktivnost doda se piko na i. Posebej danes, ko vec ali manj sedis non-stop.

Zjutraj sem sel na sobno kolo za 20min in kar precej zasvical - pa ni ravno topel prostor. 5min warm-up, 10min gonjenja na cca 240W in nato se 5min cool-down. Se pa pozna, da ni kondicije... kaj vec kot to niti ni slo :lol:

Tole bolj delno drži. Sam imam isto kakšnih 5-8 kg trebuha preveč. Jem pa enkrat dnevno že leta. Kakšna grickalica vmes. Na šihtu je kar pestro, tudi prehodim ogromno, ampak to vse skupaj ni nič
Če boš šel na primerno dieto, bo malo pomagalo. Če boš pa samo zmanjšal število obrokov, pa brez aktivnosti ne boš izgubil niti grama.
Trebuha se pa samo z prehrano ne boš znebil. Telo moraš pripraviti do tega, da prične kuriti rezervne maščobe. Najbolje z treningi. Sicer bi šlo tudi s stradanjem, ampak to ti zdravo, pa še jesti bi moral enkrat mogoče dvakrat na teden.

IL_DIAVOLO ::

Ni pomembno kako pogosto jes, ampak koliko pojes. Zdrava hrana je nizko kaloricna in brez tezav ostanes pod 2000 kalorij. Ko pa zacnes jesti sladkarije in podobno, pa se zacnes rediti. Recimo medium krof ima brez tezav tudi 500 kalorij in navzgor.

jype ::

reeves je izjavil:

Trebuha se pa samo z prehrano ne boš znebil.
Trebuh je špeh in špeh gre samo tko, da poješ manj, kot porabiš - in nikakor drugače.

IL_DIAVOLO ::

@reeves brez zamere, ampak nimas pojma.

Mato989 ::

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Trebuha se pa samo z prehrano ne boš znebil.
Trebuh je špeh in špeh gre samo tko, da poješ manj, kot porabiš - in nikakor drugače.


Ja ampak TELO prvo porablja mišično maso ko imaš manjko namesto špeh...

Torej če boš vnačaš kalorijski manjko ob 0 vadbe... boš samo žgoljav suhec brez vsega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Konlov ::

Mi trije 800€ prejšnji mesec.
Ps.: Je kak site, kjer bi si naredil mesečni cca. plan z cenami pri nas.

kuall ::

200€ samo kar pojem, ko nisem doma.
doma pa še enkrat toliko najbrž.
preveč.
nameravam letos pridelat zelenjavo na zevniku. fizično aktivnost itak človk rabi, tako da je to logična izbira. prišparalo se bo, zdravo se bo tudi jedlo. pol bom pa tisto kuhal. kupit mlinček za mleti moko in bom pekel svoj polnozrnati kruh iz svojega žita. še kakšno jabolko bi bilo pametno posadit, hruško. bo treba it v akcijo malo na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

IL_DIAVOLO ::

Dokler pojes 1500+ kalorij in cca 100g beljakovin, ne bi smel izgubljati misic. Misice izgubljas ob prehitrem hujsanju(prevelik deficit), ne pa zaradi pomanjkanja treninga.

Ne bi pa priporocal delati na masi brez treninga 8-)

kuall ::

jype je izjavil:

reeves je izjavil:

Trebuha se pa samo z prehrano ne boš znebil.
Trebuh je špeh in špeh gre samo tko, da poješ manj, kot porabiš - in nikakor drugače.


Manj poješ pa tako, da intenzivno vadiš, ker ti intenzivna vadba uniči apetit.
Če boš cel dan sedel bo nemogoče manj jesti, ker boš imel apetita še pa še in se temu velikemu apetitu enostavno ne bo mogoče upreti. Sedenje veča apetit.

Je treba brati med vrsticami in probat razumet človeka, ne pa se delati budalo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

IL_DIAVOLO ::

Sedenje veca apetit? Prvic slisim za kaj takega. Apetit vecajo mastno-slani prigrizki, kot so cips in smokiji. Tudi po pivu dobis neverjeten apetit. Ce ves, kaj in koliko lahko jes, lahko jes na vsako uro, pa se ne bos zredil. Vse je v mozganih. Dolocene jedi posljejo negativne signale.

kuall ::

To je sigurno res, da ti intenzivna fizična aktivnost niža apetit. To sem pač opazil na sebi že velikokrat. Po tem lahko sklepaš, da ti ga sedenje veča, drugače ne more biti. Nisem opazil, da sem ratal lačen po sedenju, ampak sem pa opazil, da paše jest vmes ko sediš, npr ko gledaš film prav paše vmes jesti, ali pa za računalnikom. Saj je znano tisto, da se v kino vzame popocorn, ne?

Po moje je to zato, ker so praljudje sedeli večinoma samo takrat, ko so jedli, drugače pa so se gibali v iskanju hrane. Naši možgani so sedenje povezali z jedačo. Pavlov reflex vgrajen v gene :D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim mastno-slani prigrizki vecajo apetit. Ce pa je to ob tv-ju, pa se toliko slabse. Ena vrecka pokovke ima recimo 500 kalorij. Namesto tega lahko pojes eno banano, ki ima 100 kalorij in se ti bo kvecjemu zalustala se ena banana. Ob vrecki pokovke pa se bos spil coca colo.

Tako se redite ;)

kuall ::

Meni coca cola paše ob konkretni zdravi hrani, ob pokovki in nezdravi hrani pa ne, ker je potem preveč nezdrave hrane na kupu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

IL_DIAVOLO ::

Aha, torej ko pojes nekaj zdravega, moras hitro pojest nekaj nezdravega, da si v ravnovesju :D

Lmao

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dokler pojes 1500+ kalorij in cca 100g beljakovin, ne bi smel izgubljati misic. Misice izgubljas ob prehitrem hujsanju(prevelik deficit), ne pa zaradi pomanjkanja treninga.

Ne bi pa priporocal delati na masi brez treninga 8-)


Večina ljudi ima probleme da pojejo premalo beljakovin... glede na težo... če samo pogledaš, da ohranjaš misično maso rabiš vsaj toliko beljakovin v gramih kot si težki pa bolje malo več kar pomeni da malo bolj močan moški ki je grajen komot rabi najmanj 100-110g beljakovin... to pa jih brez planiranja ne poješ kr tak, še manj pa v 1 obroku kot sanjajo eni tukaj gor...

Ne pozabimo 100g skute ma cca 10g beljakovim... a boš pojedel kaj? 1kg skute v 1 obroku? Ne se šalit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Konlov ::

Kaj ko bi se vidva pobrala v kako drugo temo nabijat svoje osebne zablode...

IL_DIAVOLO ::

Seveda ne. Pa tudi ce pojes kilo piscanca v enem obroku, to ni optimalno. Telo se boljse odzove, da vsakemu obroku dodas recimo 20g beljakovin. Seveda lahko manj

In ne, ne rabis toliko beljakovin. Ze ce pri vsakem obroku zauzijes 10g zdravih beljakovin in lepo poleg dodajas zelenjavo in sadje, je to neprimerljivo boljse od velike vecine tistih, ki se sopajo s karcogenim, mastnim in predelanim mesom. Ce je 50g zdravih beljakovin, pa jih pac naj bo. Verjel ali ne, ampak vecina jih se toliko ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Qrctegleda ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615382 (12085) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221792 (17321) m0LN4r
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338578 (31371) nobodyelse
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328404 (21921) Alamar

Več podobnih tem