» »

OpenSource

OpenSource

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4 5

xmetallic ::

LightBit je izjavil:

SQL mi ni preveč blizu. Lahko pa rečem, da je MySQL ko sem ga uporabljal bil manj problematičen kot MS SQL ali še huje Oracle.

Kakšen problem boš zdaj izumil pri MS SQL? Res me zanima, glede na to da je superioren vsem ostalim. Toliko analitičnih funkcij kot jih ima MS SQL jih nimajo vsi ostali skupaj.

Poldi112 je izjavil:

Ne. Za stare ate pa mame, ki so v večini, je Windows boljši. Sosed ga zna pošraufat, pa še upgrade-a se ti sam! Za resno uporabo in one, ki jih skrbi varnost/zasebnost/.. pa v bistvu praktično ni izbire - moraš vzeti OSS.

Da moraš praktično vzeti OSS je neumnost. Uporabiš tisto s čimer v danem trenutku najhitreje in najkvalitetneje opraviš delo. Windows je, če je to tebi prav ali ne, superioren po vprašanju orodij za razvijanje programske opreme. Sledi mu Apple, linux je pa ena sama žalost na tem področju. Linux uporabljam dnevno (večinoma za remote debug, projekte v prostem času) ne morem pa trditi, da je to OS, ki je superioren Windowsu. Za določene zadeve je boljši, spet za druge je slabši.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

No saj, omenil sem varnost in zasebnost, ne igračk, s katerimi se hecate kvazi programerji, ki še niste slišali za vim. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

SeMiNeSanja ::

Baje, da imaš ljudi, ki se vsako noč z avtom zapeljejo v hosto, da bi spali tam, kjer ni sevanja oddajnikov za mobilna omrežja.

No, potem pa imš take, ki uporabljajo vi in vim, ker jih je strah za 'varnost in zasebnost'....

Oboje spada približno v isto kategorijo norosti.

jype ::

xmetallic je izjavil:

Uporabiš tisto s čimer v danem trenutku najhitreje in najkvalitetneje opraviš delo.
Mhm, iz enakega razloga tudi na volitvah podpreš NSDAP ter v vrtec v mestnem središču otroke vsak dan pripelješ s tovornjakom s priklopnikom ali dvema.

SeMiNeSanja je izjavil:

Oboje spada približno v isto kategorijo norosti.
Za nekoga, ki se ima za strokovnjaka za računalniško varnost, si trenutno videti kot zelo težak primer Dunning-Kruger učinka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

LightBit ::

xmetallic je izjavil:

LightBit je izjavil:

SQL mi ni preveč blizu. Lahko pa rečem, da je MySQL ko sem ga uporabljal bil manj problematičen kot MS SQL ali še huje Oracle.

Kakšen problem boš zdaj izumil pri MS SQL? Res me zanima, glede na to da je superioren vsem ostalim. Toliko analitičnih funkcij kot jih ima MS SQL jih nimajo vsi ostali skupaj.

Kakor sem rekel SQL mi ni blizu. Ne gre za dejansko funkcionalnost, ampak samo namestitvijo in konfiguracijo.
Recimo preimenovanje računalnika z MS SQL je problematično. Moraš še nekaj nastavljat drugače ne dela (ne spomnim se več detailov).

blay44 ::

Jst bi takole rekel.
Lansko leto sem dobil dobro "nagrado" za projekt ki temelji na Javi,
NetBeansu, Linuksu in Rpiju.
Delček sem, dobro, res sem malo gorenca, dal v battery pack in ssd na
"znankin" prenosnik. Ta svojega "birmanca" niti v sanjah ne more zamenjati za novega gejmerja. Gor pa lepo Ubuntu in ostalo kramo.
Po parih tednih je že klofala po terminalu, rekoč, da je bolj pregleden.
Je pa res imela nekoliko problemov zaradi butaste šole. Al pa foxov?
Na obisku pred novim letom je že bila zraven knjiga Pythona, češ, da mora spisati
aplikacijo ure s "srčki", pa da je skoz v fokusu. Kdo bi jih razumel.:)
Tako da fantje, BIT živi naprej neglede kaj pravijo preprodajalci MS.
Te pa biznismeni res hitro označijo za retardiranca, če jim to razlagaš.

LightBit ::

xmetallic je izjavil:

Windows je, če je to tebi prav ali ne, superioren po vprašanju orodij za razvijanje programske opreme.

Odvisno kater programski jezik uporabljaš. Za C# je na Windowsih zelo lepo poskrbljeno. C/C++ je pa grozen. Java je na obeh enaka.

krneki0001 ::

videc je izjavil:

@lighbit: povej še kaj o IBM SW-ju, ki je prav tako closed source. Kaj praviš? Imaš kakšno mnenje?
Povej kaj o npr. Dominu, DB2, Infosphere, ...

Konec koncev, Linux pač ni najboljše, kar se dobi, tu imaš še BSD verzije, pa Solaris. Ups, Solaris ni OSS.

Kaj praviš pa na MySQL?


Uporabljam ZOS, DB2 in še kar nekaj IBM-ovih produktov na IBM mainframe. DB2 je kar dobro pred ostalimi. Sploh ob pomoči IDAA je zmaga, ker ta SQL pospeševalnik kar do 1800x pohitri SQL-e. ZOS je sicer bolj uporabniku neprijazen, ampak narediti se da pa tam tudi vse.
Sicer je moja osnovna dejavnost programiranje v cobolu na mainframe.

Poldi112 je izjavil:

No saj, omenil sem varnost in zasebnost, ne igračk, s katerimi se hecate kvazi programerji, ki še niste slišali za vim. :)


Ko enkrat pričneš delat z Visual studiem, je vse ostalo navaden drek, vključno v vimom. Java ide-ji se skrijejo po celi črti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Ko enkrat pričneš delat z Visual studiem, je vse ostalo navaden drek, vključno v vimom. Java ide-ji se skrijejo po celi črti.
Ti nimaš pojma, kaj visual studio na tvojem računalniku počne, ne glede na to s koliko sloji govna in slabih argumentov se trudiš prekriti to dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

krneki0001 ::

jype, spet tablete popustile? Dežurna lekarna je odprta. Pejt po tablete, ker se ti slabša stanje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Ko zmanjka argumentov, se začne žaljenje. Kako predvidljivo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

krneki0001 ::

In to mi reče človek ki drugega kot žalit ne zna? :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Nisem jaz kriv, če se počutiš užaljenega, ko ti kdo pove resnico.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Pozabil si dodat "pička"

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

krneki0001 ::

Užaljenega? Zakaj? Ker forumski trol misli da je najboljši, vsi ostali pa nič ne znamo? Zdej si pa že narcisoiden.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

49106 ::

Seveda je najboljši, saj ima 5000 bitcoinov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

krneki0001 ::

Njemu tudi milijon bitcoinov ne more pomagat, ker je njegovo obnašanje še vedno na nivoju zahojenega kmetavza.

Može seljak iz sela ali selo iz seljaka nikada!
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Z dejstvi se nekateri očitno ne morete sprijazniti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

krneki0001 je izjavil:

videc je izjavil:

@lighbit: povej še kaj o IBM SW-ju, ki je prav tako closed source. Kaj praviš? Imaš kakšno mnenje?
Povej kaj o npr. Dominu, DB2, Infosphere, ...

Konec koncev, Linux pač ni najboljše, kar se dobi, tu imaš še BSD verzije, pa Solaris. Ups, Solaris ni OSS.

Kaj praviš pa na MySQL?


Uporabljam ZOS, DB2 in še kar nekaj IBM-ovih produktov na IBM mainframe. DB2 je kar dobro pred ostalimi. Sploh ob pomoči IDAA je zmaga, ker ta SQL pospeševalnik kar do 1800x pohitri SQL-e. ZOS je sicer bolj uporabniku neprijazen, ampak narediti se da pa tam tudi vse.
Sicer je moja osnovna dejavnost programiranje v cobolu na mainframe.

Poldi112 je izjavil:

No saj, omenil sem varnost in zasebnost, ne igračk, s katerimi se hecate kvazi programerji, ki še niste slišali za vim. :)


Ko enkrat pričneš delat z Visual studiem, je vse ostalo navaden drek, vključno v vimom. Java ide-ji se skrijejo po celi črti.

@nebivedu... pa saj vidiš, da imamo opravka z zaslepljenimi wannabe 'profesionalci', ki menijo, da so boga prijeli za jajca, ko so odkrili Linux.
Za njih se je štetje časa začelo znova z odkritjem Linuxa.

Pri tem še vedno ne razumejo, da je LINUX zgolj tisti kernel, vse ostalo pa je pokradeno iz drugih OS-ov, ki so obstajali dolgo pred Linuxom.

Potem pa Linux proglašajo za 'superiornega'...

Tako superioren kot Lada Niva. Živimo v času, ko se kar tepejo, kdo bo bolj hvalil svoj traktor, koliko da je superioren.

Sprenevedanje, da mu ni para.

Seveda je traktor najbolj primeren za oranje njive in trosenje gnojnice. Ja, pa tudi preklemansko varen je glede na tistih 10-20km/h, s katerimi se premika. Tudi zanesljiv je, ker nima odvečne fancy elektronike.

Ampak boga istusa, ne orjemo vsi njive! Tudi nismo avtoprevozniki, da bi kamione rabili.
Eni pač hočemo 'luksuz' sodobne limuzine - da se lažje pokvari zaradi silne elektronike, pa je cena napredka, ki jo vzameš v zakup. Ja, tudi bolj nevarno je voziti 130, kakor 10-20. Ampak bomo zdaj z traktorji hodili v službo, na potovanja,....?

Vsaka platforma im svoj namen, področje, kjer je idealna. Ni pa nobena platforma idealna na vseh področjih.
Točno to pa fanatiki negirajo. Linux über alles. Za vsako ceno. Tudi za ceno sovražnega govora in laži.

Ajde Jype, sedi na svoj traktor in pejt orat njivo!

Poldi112 ::

No, ti kar furaj Golfa in vzami pokvarjivost v zakup, jaz pač ne bom. Imam raje Porsha, kjer kompromisov ni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Ampak v tem primeru je vim golf, visual studio pa porš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SeMiNeSanja ::

krneki0001 je izjavil:

Ampak v tem primeru je vim golf, visual studio pa porš.

Ampak če samega sebe prepričaš.... furaš Golfa in misliš da sediš v Poršu.

V bistvu bi tak človek moral biti srečen....a vraga teli naši so eni sami zafrustrirani zagrenjenci.

LightBit ::

@SeMiNeSanja:
Ja, tale Linux je precej hiter traktor. Pa traktor vsaj luknja v cesti ne zmoti.
Ne vem kaj ti gre tako na živce Linux jedro. Pač GNU je potreboval jedro, ker njihov ni deloval.

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Ampak v tem primeru je vim golf, visual studio pa porš.
V tem primeru je vim porš, VS pa luksuzna križarka, ki gre tja, kamor Microsoft hoče, vmes pa ti sicer lahko špilaš tenis, ne moreš pa nabirat gob.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

LightBit ::

Izgleda, da ne mara gob.

SeMiNeSanja ::

Zanimivo, jaz sem pa tamalmu Python naštimal v VS....

Kaj zdaj še Python gre tja, kamor MS reče? c c c

Dajte no že nehat nabijat nebuloze!

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ampak v tem primeru je vim golf, visual studio pa porš.
V tem primeru je vim porš, VS pa luksuzna križarka, ki gre tja, kamor Microsoft hoče, vmes pa ti sicer lahko špilaš tenis, ne moreš pa nabirat gob.


Naj gre kamorkoli že hoče, dejstva ostajajo, na desktopih je windows daleč daleč spredaj pred linuxom. Celih 75% je desktopov na windows okoljih, od leta 2016 pa tudi na serverjih linux izgublja in je trenutno na webu več MS serverjev kot linuxa.
According to IDC, 47.9% of the servers worldwide ran Windows Server whereas 40.5% ran Linux.



Torej luksuzna križarka očitno pelje v pravo smer, ostali so pa bolj ko ne izven smeri.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Netcraft kaže drugačne podatke za strežnike.
Seveda to ne pomeni, da jaz hočem v isto smer kot je za ostale prava.

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Naj gre kamorkoli že hoče, dejstva ostajajo, na desktopih je windows daleč daleč spredaj pred linuxom. Celih 75% je desktopov na windows okoljih, od leta 2016 pa tudi na serverjih linux izgublja in je trenutno na webu več MS serverjev kot linuxa.
Linuxa je daleč največ in nič ne kaže, da se bo to spremenilo:



LightBit je izjavil:

Netcraft kaže drugačne podatke za strežnike.
Jasno, ker je nebivedu štel narobe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

krneki0001 ::

Jype spet slikce lima brez vira. To si sam doma narisal, zdej pa okol trobiš bedarije.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

xmetallic ::

LightBit je izjavil:

Kakor sem rekel SQL mi ni blizu. Ne gre za dejansko funkcionalnost, ampak samo namestitvijo in konfiguracijo.
Recimo preimenovanje računalnika z MS SQL je problematično. Moraš še nekaj nastavljat drugače ne dela (ne spomnim se več detailov).

Konfiguracija MS SQL ima malo večji learning curve kot ostali. Ko ga enkrat obvladaš je sila preprosto namestiti server. Začetnik se logično v poplavi vseh nastavitev izgubi. Ampak to ne naredi server slab. Vse te funkcije imajo svoj pomen, samo vedeti je treba čemu so namenjene.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

LightBit ::

xmetallic je izjavil:

LightBit je izjavil:

Kakor sem rekel SQL mi ni blizu. Ne gre za dejansko funkcionalnost, ampak samo namestitvijo in konfiguracijo.
Recimo preimenovanje računalnika z MS SQL je problematično. Moraš še nekaj nastavljat drugače ne dela (ne spomnim se več detailov).

Konfiguracija MS SQL ima malo večji learning curve kot ostali. Ko ga enkrat obvladaš je sila preprosto namestiti server. Začetnik se logično v poplavi vseh nastavitev izgubi. Ampak to ne naredi server slab. Vse te funkcije imajo svoj pomen, samo vedeti je treba čemu so namenjene.

Saj nisem rekel, da je slab. Samo povedal sem kakšne izkušnje imam, ko sem bil vprašan.

krneki0001 je izjavil:

vir: ubuntu forums - https://ubuntuforums.org/showthread.php...

"top 99 NASDAQ"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

krneki0001 ::

Tvojih doma narisanih slikic ti ni treba limat na tehnološki forum.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

LightBit ::

kunigunda ::

3 strani komentarjev, pa sta se samo dva drzala teme :S

pegasus ::

Ja, welcome to the real world.

Mene bi zanimalo kdaj sprobat kak proprietary softver, pa ga ne morem. Ker ne obstaja. Ker firme ne vidijo posla v razvoju softvera za naše področje. Akademski razvijalci pa. Posledično je ves zanimiv softver odprtokoden.

SeMiNeSanja ::

pegasus je izjavil:

Ja, welcome to the real world.

Mene bi zanimalo kdaj sprobat kak proprietary softver, pa ga ne morem. Ker ne obstaja. Ker firme ne vidijo posla v razvoju softvera za naše področje. Akademski razvijalci pa. Posledično je ves zanimiv softver odprtokoden.

Če bi povedal kakšne vrste software je za tebe zanimiv, bi verjetno bolje razumel tvoj komentar.
Kaj razumeš pod 'naše področje'? Verjetno nisi mislil na geografsko področje.....?

pegasus ::

HPC life science.

jype ::

Pegasus tudi ve, od kod je tisti graf.

Pred 15 leti je bil tak:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Verjetno nisi mislil na geografsko področje.....?
Kljub vsemu boš vedno težje našel področja, kjer odprta koda ni edina smiselna izbira. GIS je že takšno, da delež odprtokodnih rešitev vztrajno narašča - ker so take rešitve boljše.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

jype je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Verjetno nisi mislil na geografsko področje.....?
Kljub vsemu boš vedno težje našel področja, kjer odprta koda ni edina smiselna izbira. GIS je že takšno, da delež odprtokodnih rešitev vztrajno narašča - ker so take rešitve boljše.

Ali sem mogoče TEBE kaj vprašal?
Zakaj se potem oglašaš?
Zakaj se vtikaš v tuje pogovore?
Te starši niso naučili nobenih manir?

SeMiNeSanja ::

pegasus je izjavil:

HPC life science.

To ni moje področje in ne poznam 'scene', če sploh obstaja kaj 'proprietary' v tem področju.
Mogoče je problem v tem, da tipični 'software distributerji' tovrstnim zadevam niso dorasli. Pravih VAR-ov (tistih z znanjem) je tudi vse manj. Posledično se takšne rešitve vse bolj selijo v akademske domene, saj ni ne pravih prodajnih kanalov, niti prave podpore - kar seveda na koncu vpliva na upad prodaje in dostopnost proprietary rešitev.

Na koncu dneva tako in tako ni važno iz katerega 'legla' je neka rešitev, če dela točno to kar potrebuješ, za ceno, ki si jo lahko privoščiš. Gre se za posel, ki ga imaš za opraviti.

Saj nenazadnje tudi ne sprašuješ čistilko, katere nacionalnosti je?
No neki 'nacionalisti' imajo tukaj precej težav s poreklom....
Po njihovo je software ničvreden, če ni OSS...kdor ga uporablja pa bedak.

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Na koncu dneva tako in tako ni važno iz katerega 'legla' je neka rešitev, če dela točno to kar potrebuješ, za ceno, ki si jo lahko privoščiš. Gre se za posel, ki ga imaš za opraviti.
Če to reče branjevka na tržnici, še nekako razumeš, če pa to reče nekdo, ki samega sebe imenuje za opsec človeka, je pa očitno nesposoben.

SeMiNeSanja je izjavil:

Saj nenazadnje tudi ne sprašuješ čistilko, katere nacionalnosti je?
Če čisti NSA datacenter, verjetno ne more biti državljanka Kitajske.

SeMiNeSanja je izjavil:

Po njihovo je software ničvreden, če ni OSS...kdor ga uporablja pa bedak.
Tako je: Če programje ni odprto, potem tisti, ki ga poganja, ne ve, kaj programje na njihovi strojni opremi počne. To je dejstvo, ki lahko bistveno vpliva na primernost programja, ampak nekateri se ves čas pretvarjate, da to ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

@Jype - spet se vtikaš v pogovor med dvema osebama, brez da te je kdo vprašal za mnenje.

Itak pa je tvoje mnenje čedalje bolj bolano. Pisariš samo zato da tematiko zjebavaš in ljudi, ki niso iz tvojega 'tabora' žališ. Res si ena sramota za ta forum.

Najbolj bedno pri vsemu pa je to, da si tako butast, da pljuvaš tudi po tistih izjavah, ki govore v prid OSS. Mislim...če si polpismen....zakaj se potem sploh oglašaš?

jype ::

Nima smisla, da nabijaš, ker smo tvoje polaganje besed v naša usta pogruntali že v prvi temi, kjer si nas skušal prinest okoli - pa se že takrat nismo pustili.

Čemu bi bilo v tej kaj drugače?

OSS je nujen, če nočeš biti nemočen suženj mednarodnega fašizma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

SMO? Štirje fanatiki serjete po temi.

In kot rečeno, ste taki idioti, da še po tistih prispevkih pljuvate, ki dejansko hvalijo OSS. To pa dokazuje, da se vam sploh ne gre za zagovarjanje OSS, temveč izključno za špilanje bullijev.

Za ostalo pa ti priporočam, da si narediš kapico iz alu folije. Saj si že slišal, da NSA bere misli.... če ne NSA pa alieni.... ziher je ziher. (S kakimi norci se družim tukaj?)

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Za ostalo pa ti priporočam, da si narediš kapico iz alu folije.
Way ahead of you.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

pegasus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Mogoče je problem v tem, da tipični 'software distributerji' tovrstnim zadevam niso dorasli. Pravih VAR-ov (tistih z znanjem) je tudi vse manj. Posledično se takšne rešitve vse bolj selijo v akademske domene, saj ni ne pravih prodajnih kanalov, niti prave podpore - kar seveda na koncu vpliva na upad prodaje in dostopnost proprietary rešitev.
Stvar vidim malo drugače, predvsem kot problem trga. V akademiji so valuta članki in citati. To ti ne kupi kruha, posledično ni komercialnega softvera, ki bi reševal akademske probleme in si ga morajo znanstveniki spisati sami. (Kar za sabo potegne cel spekter zanimivih problemov, a o tem kdaj drugič.) Popolnoma drugače je npr. v industriji, kjer je končni izdelek oprijemljiv, ovrednoten s fiat valuto in v neki poti od ideje do izdelka imaš cel spekter nekih bolj ali manj smiselnih pijavk, tako softverskih kot drugih. Kdaj pa kdaj so celo upravičene ... Recimo produkti podjetja Ansys v določenih pogledih enostavno nimajo konkurence, odprtokodne ali ne. Posledično si lahko privoščijo imeti ceno, ob kateri se zjokaš.
Obstaja še nekaj takih niš, ki so dovolj obskurne, da jih nihče iz OSS sveta ne vidi smisla pokrivat, a tistim, ki jih potrebujejo, dovolj dragocene, da so zanje pripravljeni odšteti čudežne zneske. Nekaj takih primerkov ponuja npr. Seiemnsov Mentor.
Potem imaš še en scenarij, kjer OSS ne more zraven - regulative. Za marsikak mission critical scenarij potrebuješ leta testiranja in certificiranja in če softverski del zgradiš z nekimi komponentami, ki so to že dale skozi, jih enostavno kupiš skupaj s papirjem, ki dokazuje njihovo ustreznost. Tu gre ponavadi za ekonomiko čas vs denar.

Za vse ostalo pa ... se ponavadi vzame cenejšo varjanto. Če je odprtokodna, nima veze in tipično ni bistvenega pomena. Ja, vem, so argumenti proti temu razmišljanju, a na koncu tipično odloča tisti z mošnjičkom. Večina softvera rešuje večinoma zelo podobne probleme, tako da je vprašanje zgolj "ali si lahko prilagodim izbrani softver za moje potrebe". In tu OSS tipično zmaga, tako pri dostopnosti kot pri prilagodljivosti. Lahko ugotovite tudi, da nas ekonomija sili v monokulture, ker so cenejše - dokler so žive. Zato je fino, če zavestno vseeno podpirate raznolikost. Sam sem npr. na namizju opustil linux in prešel na OpenBSD, ki ga občasno tudi malo finančno podprem.

krneki0001 ::

@Pegasus:
Kaj pa Nvidia HPC cloud? -> Application Containers
https://www.nvidia.com/en-us/high-perfo...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

München na Linux in nazaj? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
28788406 (64940) johnnyyy
»

Britanski javni sektor za 6,5 milijona evrov z letom dni podpore za Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4323906 (21896) chironex10
»

Odmevi in odzivi na študijo prehoda državne uprave na odprto kodo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21477690 (71701) eidos2000

Več podobnih tem