» »

Skype in zasebnost

Skype in zasebnost

Zvitor ::

Pozdravljeni,

verjetno ste opazili da je Skype začel že nekaj časa nazaj (ne vem s katero verzijo točno) kazati vašim stikom vse vaše stike. In vice-versa. Čakam kdaj bo začel Google vsem mail kontaktom kazati vse kontakte od vsakega. XD

jype ::

Ni začel, če si dovolj razumen, da Skypu ne dovoliš dostopa do svojih stikov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Zvitor ::

Katera nastavitev je to? Kontakti na Skypu so mi povedali da mojih stikov ne vidijo, po tem ko sem jim povedal da jaz njihove vidim. Jaz sem že v starem Skypu (v7) v nastavitvah vedno vse nastavil na čim višjo privatnost (isto v Skype računu). Kje se torej to lahko izklopi?

49106 ::

Jype trola kot vedno. Nastavitev je takšna, da skypa ne uporabljaš.

jype ::

Zvitor je izjavil:

Kje se torej to lahko izklopi?
Odvisno od različice Skype, ki jo uporabljaš. Na Androidu 6 in novejšem (izdan sredi 2016) to lahko nastaviš v dovoljenjih za aplikacijo v sistemskih nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Kako pa to nastaviš na osebnem računalniku?

jype ::

49106 je izjavil:

Kako pa to nastaviš na osebnem računalniku?
Na Linuxu tako, da skype poženeš v docker kontejnerju. Na Windows? Pojma nimam, če poganjaš Windows, potem si že itak Microsoftu povedal vse o sebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

49106 ::

Žal. Sem se pa precej namatral, da sem namestil sedmico na novejšem računalniku. Skype sicer ne uporabljam.

Zvitor ::

Našel tole. Krasno res.
https://answers.microsoft.com/en-us/sky...

Ampak to so samo mutual friends, skupni kontakti. Sedaj pa kaže vsem vse kontakte. Adijo pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zvitor ()

zmaugy ::

Glupi MicroDick spet z zamudo posnema fukfehtarje, ki so bili prvi s fukfehtarskim poslovnim modelom. In spet bo rezultat takšen, da bo spušil še na enem področju.
Prej omenjeni fukfehtarji imajo svojo tržno nišo med mularijo in cheapskatei, Skype pa bi se lahko pozicioniral za poslovne uporabnike in domače bolj osveščene.
Micro$haft seveda ni zamudil priložnosti (kot že s Windows phone in Spyware 10), da se je poskusil nasrati vmes in bo kot pri telefonih spet padel skozi, ker fukfehtarji so že zasedli trg, resni in manj glupi uporabniki pa tudi dobivajo aplikacije zase.
In tako bojo zajebali še eno unfuckable področje, kjer je Skype oral ledino, a je MicroFuckUp uspel zajebat, za kar je treba biti talent da zajebeš.

Zvitor ::

Skype uporablam že dolog let ampak mislim da ga bom zdaj končno odj****. Kaj se priporoča kot dobra alternativa (za Windows PC)? Brezplačen in kvaliteten program ki ga ne bo sral s takimi posegi v zasebnost.

Viber je verjetno najbolj razširjen? WhatsApp ni za PC?

Wizem ::

qTox deluje odlično in sigurno zadostuje zgoraj omenjenim zahtevam.

https://qtox.github.io/

zmaugy ::

Kakšen je pa poslovni model qToxa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Wizem ::

Zanimivo, hvala za povezavo zmaugy. Izgleda da bo potrebno poiskati alternativo, edino če bodo stare verzije (v1.16.3) delovale še naprej, saj naj bi bile P2P?

jype ::

Wizem je izjavil:

qTox deluje odlično in sigurno zadostuje zgoraj omenjenim zahtevam.
Ampak je odprtokodna, GPLv3 licencirana rešitev. Največji strokovnjak za varnost na tem forumu pravi, da to ni dobro.

zmaugy je izjavil:

Kakšen je pa poslovni model qToxa?
Podoben kot poslovni model GNU tar, si predstavljam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Zvitor ::

Spomnem se časov MSN-ja, ni mi bil več všeč ko je prišla verzija Live MSN, takrat sem z alternativnim open source programom (aMSN) lahko komuniciral z uporabniki MSN mreže in je bilo super.

Ali obstaja kakšen alternativni program s katerim lahko komuniciram z uporabniki Skypa? Torej tako, da so lahko oni na Skypu, jaz pa uporabljam drug program (kot v primeru z MSN-jem)?

Gagatronix ::

Ne.

Zvitor ::

Našel "rešitev" za Skype:

https://answers.microsoft.com/en-us/sky...

https://support.skype.com/en/faq/FA3484...

Sramota kako so to nasrali brez opozorila ali česarkoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera aplikacija za zaupne razgovore obstaja kaj za Win ?

Oddelek: Informacijska varnost
161943 (1407) solatko
»

Ta... Skype in (dobesedno) nesposoben Microsoft

Oddelek: Pomoč in nasveti
4111667 (10312) poweroff
»

Skype v podjetju?

Oddelek: Programska oprema
121502 (1096) St235
»

Skype se ne poveže

Oddelek: Programska oprema
163086 (2590) trnvpeti
»

Microsoftov Messenger se poslavlja 15. marca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5013000 (10214) energetik

Več podobnih tem