» »

Raspberry Pi + Home Assistant

Raspberry Pi + Home Assistant

1
...
3 4
5
»

dmok ::

poweroff je izjavil:

Tnx. Sem vrgel ven attribute (kar mislim, da ni bilo bistveno), ter "On" "Off" dal z malo ("on", "off") in sedaj dela. Hec: na začetku sem že imel z malo, pa ni delalo... čeprav lahko da je bil še kakšen drug problem.

Daj nazaj attribute pa poročaj. Jaz mislim, da je ravno to bil problem. Vsak senzor ima lahko poleg stanja tudi atribute in vsak od atributov neko svojo vrednost. Ko ti v trigger navedeš attribute ti trigger več ne preverja state-a senzorja ampak vrednost navedenega atributa. Vsaj tako jaz razumem dokumentacijo.

poweroff ::

Stupid b*ch od HA-ja... :))

Ko dam attribute: icon nazaj, pa neha delat. Pri čemer je atribut optional in sicer friendly name, icon ali device class. Kaj naj bi to sploh pomenilo, pa ni nikjer normalno razloženo.
sudo poweroff

dmok ::

poweroff je izjavil:

Stupid b*ch od HA-ja... :))

Ko dam attribute: icon nazaj, pa neha delat. Pri čemer je atribut optional in sicer friendly name, icon ali device class. Kaj naj bi to sploh pomenilo, pa ni nikjer normalno razloženo.


State Objects

The attributes of an entity are optional. There are a few attributes that are used by Home Assistant for representing the entity in a specific way. Each integration will also have its own attributes to represent extra state data about the entity. For example, the light integration has attributes for the current brightness and color of the light.


Tako da ti si z "attribute: icon" naročil HA, da naj preverja, kdaj bo vrednost atributa icon enaka on ali off. Kar se ni zgodilo nikoli. Je pa tule par primerov, kjer se lepo vidi kako se uporablja attribute v triggerjih:

https://www.home-assistant.io/docs/auto...
automation:
  trigger:
    - platform: numeric_state
      entity_id: sensor.temperature
      # Optional
      value_template: "{{ state.attributes.battery }}"
      # At least one of the following required
      above: 17
      below: 25
      # If given, will trigger when the value of the given attribute for the given entity changes
      attribute: attribute_name
      # If given, will trigger when the condition has been true for X time; you can also use days and milliseconds.
      for:
        hours: 1
        minutes: 10
        seconds: 5

d.

poweroff ::

Še eno vprašanje... rad bi, da mi mail notifier pošlje JPEG attachment iz MotionEye. Ter da je mail v več vrsticah. Tole spodaj ne deluje. Attachmenta ni, mail je v eni sami vrstici.

  - service: notify.send_email
    data:
      message: Ob {{ now().strftime('%H:%M:%S')}} so se odprla vrata.
        {{'\n'}}Druga vrstica
      title: Vrata
      data:
        image: "/share/motioneye/Camera2/lastsnap.jpg"
sudo poweroff

garamond ::

Glede vrstic, par primerov iz dokumentacije:
Vse skupaj je v "":
message: "{{ trigger.payload }}"

Znak > in brez ":
message: >
          Paulus just changed from {{ trigger.from_state.state }}
          to {{ trigger.to_state.state }}

Iz YAML dokumentacije: [...]Values can span multiple lines using | or > [...]
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

poweroff ::

Hmm, ja, tudi tako sem dal:
    data:
      message: >
                Ob {{now().strftime('%H:%M:%S')}} so se odprla vrata.
                Druga vrstica.
                Tretja vrstica.


Pa pride isto vse v eno vrstico. Bug?
sudo poweroff

garamond ::

Glede slike, primer iz dokumentacije:
data:
              images:
                  - /home/pi/snapshot1.jpg
                  - /home/pi/snapshot2.jpg
Na povezavi je tudi vključitev html (namesto plain text email-a, kot je privzeto).

poweroff je izjavil:

Hmm, ja, tudi tako sem dal: [...]
Pa pride isto vse v eno vrstico. Bug?
Mogoče poskusiš še, če dela html (taka rešitev, tudi če dela, ne odgovori zakaj ne dela z >. Bo mogoče poslal odgovor kdo drug s preprosto stvarjo, ki smo jo spregledali).
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

poweroff ::

To z images sem tudi poskusil, pa sploh ne dela. Nič ne pride.
sudo poweroff

bluefish ::

Svež članek za tiste, ki se lotevajo postavljanja HA: https://arstechnica.com/information-tec...

JanezH ::

A bo vredu, če home assistant za rpi4 laufam iz Samsung FIT Plus USB 3.1 Flash Drive 64GB?

https://www.samsung.com/us/computing/me...

tom_II ::

Pozdrav,
nekaj sem tudi sam začel s home assistant in raspberry Pi.
Rad bi dobil ssl certifikat za lokalni dostop, da mi brskalnik ne bi več javljaj da povezava ni varna.
Povsod sem gledal je vse preko DuckDNS ampak tega postopka ne morem opraviti zaradi interneta preko mobilne povezave 4G.

Imate kakšen dober postopek kako podpisati s certifikatom za lokalni dostop in s tem https://
HVALA

poweroff ::

Poglej si Let's Encrypt oz certbot paket na RaspberryPi. Je free, pa lahko avtomatiziraš podaljševanje.
sudo poweroff

poweroff ::

Zdaj mi je Rain Radar entiteta izginila iz HA. Ko kliknem na sliko, kjer bi se morala prikazati radarska slika padavin, se pokaže tole besedilo:

Ta entiteta ("camera.rain_radar") nima enoličnega ID-ja, zato njenih nastavitev ni mogoče upravljati iz uporabniškega vmesnika. Za več podrobnosti glejte dokumentacija .

You can overwrite some attributes in the entity customizations section.


Kartica v lovelace je naslednja:

aspect_ratio: 0%
camera_image: camera.rain_radar
entity: camera.rain_radar
hold_action:
  action: more-info
image: camera.rain_radar
show_name: true
show_state: false
tap_action:
  action: more-info
type: picture-entity
name: Radarska slika padavin


V "/config/configuration.yaml" imam pa tole:

camera:
  - platform: generic
    name: 'Rain Radar'
    still_image_url: 'http://meteo.arso.gov.si/uploads/probase/www/observ/radar/si0-rm-anim.gif'
    verify_ssl: false
sudo poweroff

tonis ::

Ali kdo ve, kako Sonoff THR316D spravit v flash mode? Poskušam Tasmoto spravit na napravo, pa vedno ostane samo pri Connecting... Pri flash modeu naj bi gorela wifi dioda, pri meni pa gori(ali utripa) samo tista zadnja.
Google mi ni v pomoč oz ne znam vprašat...

HVala

Matko ::

flash mode
držiš gumb in priključiš komunikacijski kabel
(glej, da NIMAŠ priključeno na 230v~)

tonis ::

Matko hvala.. Mislim da vem kje tiči zajec - to kar si napisal sem sicer probal večkrat, pa žal neuspešno.
Moj flešer je PL3203 ki baje ni najbolj recommended, baje je treba 3,3V pripeljat ločeno, in sem to naredil preko arduina, pa nekako ne spelje..
Skratka, čakam da mi Aliexpress dostavi flasher, ki je bilj primeren za te zadeve..


//aja, prej sem ves čas iskal pod THR316D kar je dejanski model in najdem same neuporabne reči, danes sem šel pa škatlo pogledat in piše na veliko Sonoff TH Elite, pod tem imenom je pa več uporabnih linkov.

lp

Matko ::

Če nimaš stabilne napetosti, poskusi s kondenzatorjem med + in GND

tonis ::

Glej, kar se samega štroma tiče, sem precej zelen, zato ne experimentiram kaj dosti, da ne bi kaj skuril. Včeraj sem iz nemčije naročil flešer, ki je po priporočilih Tasmote najbolj primeren, v nekaj dneh bo zadeva tu in računam da bo potem šlo.

xgeorgex ::

vres.ales je izjavil:

glede na to kar sem prebral, kje v sobi jih moram postaviti izgledajo dovolj majhni.
Kateri hub pa moram kupit, da jih priklopim na home assistant?


Lahko zaupaš kam v sobo je optimalno postavit senzorje?
Katere senzorje imaš in koliko so natančni ti senzorji?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425184 (4396) matobeli
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252615 (11831) pierch
»

Domače omrežje - preveč heavy duty za hardware

Oddelek: Omrežja in internet
362901 (1328) roki11
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419866 (6700) MrStein
»

pametno wifi stikalo 220v na senzor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
289240 (1410) laguna1

Več podobnih tem