» »

Formula 1 2019

Formula 1 2019

««
21 / 33
»»

PrimozR ::

Ampak tudi z napakami je bil hiter. Gasly ni. Za Kvyata se ne spomnim.

Vazelin ::

Gasly ni bil dorasel. To so pri red bullu videli da nima smisla da vozi zanje.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

          ::

Max je bil od že začetka hiter, a je vozil povsem nezrelo. Letos vozi dosti bolj zrelo, še posebej za svoja leta.

BorutK-73 ::

PrimozR je izjavil:

Ampak tudi z napakami je bil hiter. Gasly ni. Za Kvyata se ne spomnim.

Kvyat je delal otroške napake in so ga zaradi tega nagnali nazaj v TR.

Vazelin ::

A kdo gleda kanal "Badgers Way" na youtube? :D
To je slovenc govori o kar strokovnih vidikih F1.
Me veseli, da je tudi v SLO takšna vsebina.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Scorpy84 ::

Vazelin je izjavil:

A kdo gleda kanal "Badgers Way" na youtube? :D
To je slovenc govori o kar strokovnih vidikih F1.
Me veseli, da je tudi v SLO takšna vsebina.


Ima spletno stran portal f1, zdaj sodeluje tudi z avtomanijo. Me pa moti, da mu je tezko dati 20 evrov za mikrofon, da vsaj kokr tolk ne odmeva. Sicer pa ok, tezko prizna svoje napake in zna biti rahlo zategnjen, ko se mu kaj rece.

broken/link ::

Meni jazbec ne odgovarja.

Danes pa milijon zanimivih stvari:
- Bottas ostaja v Mercedesu za 2020 + možnost podaljšanja
- Ocon se seli v Renault - podpisal za 2leti
- Hulk je trenutno brez sedeža, se pa bolj-kot-ne javno govori, da se RGrosjean drugo leto seli v FormuloE in na njegovo mesto prihaja Hulk. ni pa še nič uradnega.
- McLaren je objavil svojo posodobljeno podobo - novi sponzorji + mal so se barve znebili in spodnji del dirkalnika pobarvali v črno. Tole so poimenovali "poletna frizura" https://www.motorsport.com/f1/news/mcla...
- Koledar za 2020 bo imel 22 dirk (nova sta Vietnam in Nizozemska)
- Honda je pripeljala upgrade motorja (spec4). Ta vikend ga dobita Albon in Kvyat - Albon posledično faše kazn.
- Raikkonen bo mogoče spustil ta dirkaški vikend zaradi nategnjene mišice. Se še odločajo, je pa Alfa zaradi tega vpoklicala Ericssona

Scorpy84 ::

To pomeni da mercedes pripravlja sedez za russella, ocon-a so se dobesedno resili, kar tudi pomeni ali bo hamilton se podaljsal, ali pa potihoma pricakujejo max-a. Samo dvomim, da ga bo hamilton pustil, ce ostane. Zal mi je hulka, za njegova leta je vlak speljal, da pride se v kaksno vrhunsko ekipo. Ostane se mogoce red bull, ampak se bojo raje s svojimi solskimi otroci zafrkavali, ter jih na koncu zavrgli.

   -S\/\/-   ::

Scorpy84 je izjavil:

Ostane se mogoce red bull, ampak se bojo raje s svojimi solskimi otroci zafrkavali, ter jih na koncu zavrgli.


RB ima preko dveh ekip razdelan sistem, pri katerem skozi sito pridejo le najboljši (na primer Max), ostalih se znebijo. Saj niso dobrodelna ustanova.

springfield ::

Gasly se tudi steje med najboljse? :D
Hulk bi naj sel v Haas, kjer GRO odhaja v Formula E

Scorpy84 ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Ostane se mogoce red bull, ampak se bojo raje s svojimi solskimi otroci zafrkavali, ter jih na koncu zavrgli.


RB ima preko dveh ekip razdelan sistem, pri katerem skozi sito pridejo le najboljši (na primer Max), ostalih se znebijo. Saj niso dobrodelna ustanova.


Si pa pomislil, da odkar vodijo svoj program, da jih prezgodaj dajo v f1? Max, vet, pa ric so le uspeli, zato pa imamo 18 letnike zaradi njihovega trenda. Se max je lani bil skoraj na odstrelu, ne dovolijo dirkacem da dozorijo ampak jih raje zavrzejo.

Vazelin ::

Se max je lani bil skoraj na odstrelu, ne dovolijo dirkacem da dozorijo ampak jih raje zavrzejo.

Če enega Max-a na 10 "odpadkov" dobijo je izplen za Red Bull odličen.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Scorpy84 ::

Zato pa v f1 svetu, kot mostvo niso toliko popularni. No vsaj zdaj zaradi maxa po evropi vidis med gledalce red bull majcke, medtem ko pred stantih od red bulla na samem dirkaliscu ne vidis guzve. Sicer pa jih v prihodnosti ne vidim, vec kot mostvo, ko bosta starca odsla, bojo samo furali kar najboljse znajo, marketing...

connel ::

@everyone There are some changes coming to Formula 1/2/3 on the subreddit and this Discord server. The reason is copyright. There's nothing we can do about this as we have got official warnings from Reddit.

All F1 streams will now be posted on https://sportsurge.net/ - the site is currently working but in basic form, in a couple of weeks the site will be fully launched. Please bear with us while we a smooth process working.

If you are a viewer
If you want to watch F1, go to https://sportsurge.net/ to find streams and acestreams. Bookmark it, in case any problems find Discord or Reddit.
If you want to watch anything else, please use the sub or Discord as usual.

TribesMan ::

The FIA confirms Anthoine Hubert has died as a result of his injuries sustained in a crash at the Formula 2 Feature Race on Saturday.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vazelin ::

Ja bila je res brutalna nesreča. Rip.

Correa naj bi imel poškodovane noge.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Predator X ::

R.I.P.

PrimozR ::

A komu delajo streami s sportsurge? Meni Acestream javi there are no active peers and streams at this moment po povezovanju na 30+ streamov.

Jst ::

Super start: bogi Kimi, Max obvlada, mulc prek**ti.....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Scorpy84 ::

Albon se slabsi kot gasly, gasly pa kot prerojen. Vsaj za zdaj tako kaze. Ocitno niso samo vozniki krivi.

Tilen88 ::

Albon je precej bolje peljal kot gasly.

masevc ::

Scorpy84 je izjavil:

Albon se slabsi kot gasly, gasly pa kot prerojen. Vsaj za zdaj tako kaze. Ocitno niso samo vozniki krivi.

Kaj si pa ti gledal?

   -S\/\/-   ::

Scorpy84 je izjavil:

Albon se slabsi kot gasly, gasly pa kot prerojen. Vsaj za zdaj tako kaze. Ocitno niso samo vozniki krivi.


Uvrščen takoj za Ferrariji in Mercedezi.

Nikec3 ::

To pomeni da mercedes pripravlja sedez za russella, ocon-a so se dobesedno resili, kar tudi pomeni ali bo hamilton se podaljsal, ali pa potihoma pricakujejo max-a. Samo dvomim, da ga bo hamilton pustil, ce ostane.

Z vsem se strinjam. To z Mercedesom in Russlom se mi zdi še najbolj verjetno. Vsi letošnji mladci, ki so prišli iz F2 (Albon, Russel, Norris) so zelo dobri in bodo v F1 ostali.

Scorpy84 je izjavil:

Albon se slabsi kot gasly, gasly pa kot prerojen. Vsaj za zdaj tako kaze. Ocitno niso samo vozniki krivi.

Albon je prehitel čisto vse, ki jih je bilo možno prehitet. Na svoji prvi dirki je peljal bolje kot Gasly na svojih desetih. Pa mimogrede, tudi Kvyat je bil pred Gaslyjem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Scorpy84 ::

Pisal sem ob 15.38 ko je bil se prvi stint pred menjavo gum, po tistem se je use premesalo, gasly pa je do takrat bil presenetljivo hiter.

sivistol ::

bad luck za norrisa, praktično cel race bil peti pa mu v zadnjem krogi mclaren zajebe točke

PrimozR ::

Renault, ne McLaren :P

masevc ::

Scorpy84 je izjavil:

Pisal sem ob 15.38 ko je bil se prvi stint pred menjavo gum, po tistem se je use premesalo, gasly pa je do takrat bil presenetljivo hiter.

Nima nobene veze z realnostjo. Mostvo ga je zavetno poslalo na zacelje vrste zaradi menjave komponent.

abyssus ::

Koliko je manjkalo, da bi Ferrari znova ostal brez zmage? Krog, dva? Kaj je bil razlog za takšen padec race paca?

   -S\/\/-   ::

abyssus je izjavil:

Koliko je manjkalo, da bi Ferrari znova ostal brez zmage? Krog, dva? Kaj je bil razlog za takšen padec race paca?


Po moje gume. Je imel Ferrari precej bolj očitno degradacijo gum. Se je videlo že pri Vettlu, kako je poplesoval pred hamiltonom. Šest krogov je sicer v Spaju veliko, vendar toliko spet ne.

abyssus ::

Zakaj? Na splošno dirkalnik toliko bolj obrabi gume? A ni bilo lani ravno obratno in je Merc imel večje težave s tem?

Ham se je pred tem boril s Vettlom, a ne bi bilo pričakovati, da bodo po tem tudi njegove gume konec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Scorpy84 ::

Ker letos imajo gume manj tekalne povrsine, katere naj bi se manj pregrevale in posledicno manj obrabljale. Tukaj je ferrari najvec izgubil, vemo pa kdo je pridobil, ki si je tako zelel te gume. S tem do so imeli edini dodatno privat testiranje za pirelli.
Drugo ferrari je za letos razvijal koncept dirkalnika, za visjo hitrost. Ker so spremenili pravila tudi za krilca, da lahko razvijajo vec podtlaka, pa tudi sirsa so, so mislili, da bojo s prednjim krilcem dovolj hitri v zavojih. No to se jim je sfizilo, zato dirkalnik bolj drsi v zavojih, posledicno se gume hitreje obrabljajo. Za krilca ne najdejo resitev, so ze 2x menjali verzije, zato nikamor ne napredujejo in so tudi priznali zgresen razvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Scorpy84 ::

masevc je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Pisal sem ob 15.38 ko je bil se prvi stint pred menjavo gum, po tistem se je use premesalo, gasly pa je do takrat bil presenetljivo hiter.

Nima nobene veze z realnostjo. Mostvo ga je zavetno poslalo na zacelje vrste zaradi menjave komponent.


Sam albon je izjavil, da je na zacetku prvega stinta imel slabe case in ni mogel prehitevati: Pomalo sam, ne bih baš rekao razočaran, ali mučio sam se na početku i nikako nisam mogao pretjecati bolide ispred sebe. Na medium gumama sam se osjećao kao da sam se nasukao, bio sam u ničijoj zemlji”, rekao je Albon.

broken/link ::

tu maš interview od skysportsa: https://www.facebook.com/skysportsf1/vi...

tws_ifp ::

če hoče kdo iskati razloge za hamiltonov poraz - vse (razen napake v fp3) najdete tu:

https://www.racefans.net/2019/09/01/201...

krajša verzija: postanek, vettel in lastne napake.

billy ::

Lastne napake, če pa ga vsi hvalijo kako je zadnje kroge hammeral na polno?

   -S\/\/-   ::

Jaz sem imel občutek, da sta bila na novih gumah Ferrarija za odtenek hitrejša, z obrabo pa se je tehtnica prevešala v prid Mercedeza.

Cr00k ::

Meni je super, da mercedes ni več tako dominanten, da bi lahko vozili na 98% in ne delali napake... se vidi da smo vsi krvavi pod kožo. HAM ne maram pretirano, pa mu v tem pogledu in borbenosti nimam kaj očitat.

Sezona se super razpleta in je ultra zanimiva, ne glede na to kdo zmaga. Če je na začetku kazalo, da se bo Merc odpeljal in zmagal vse dirke zapored, se sedaj vidi kako je bolj zanimivo, ko so vsi bolj skupaj (Merc, Ferrari, RB).

Škoda da je Max hotel mimo tam kjer to ni bilo mogoče... ko smo govorili, da je odrastel, bolj pametno vozil, nas je kar malo demantiral :) Največji tragični junak pa je Lando in njegov renault motor. Mogoče, bi bil že čas da Renault nažene Cyrila. HAAS je totalna tema in ne vem, ali je Williams napredoval (spodbudno), ali pa je HAAS nazadoval.

Albon se je pa tudi super znašel, sploh ker se RB z visokim rake-om in specifičnim aerom pelje povsem drugače in je treba prilagodit stil vožnje. Mislim, da je bila super zamenjava...

pirlo ::

Super sezona bi bila z lanskimi gumami. To pa je totalna dominanca Mercedesa, ena bolj bednih sezon. Komaj dirka v Nemčiji zaradi dežja je naredila prvo zanimivo dirko, ostalo je bil sprehod vodilnega do cilja več ali manj. Tudi Italija bo glede na napovedi (velika verjetnost dežja) spet lahka dirka za Mercedes.

krucymucy ::

pirlo je izjavil:

Tudi Italija bo glede na napovedi (velika verjetnost dežja) spet lahka dirka za Mercedes.

Hja, Monza je hitra steza, Ferrari mislim da se bo znasel tukaj.

roCkY ::

Trenutno kaže suho za nedeljo popoldne. Je pa še kak dan prezgodaj za resno zaupati modelom... Dež bo pri nas in nekaj 100 km v IT.

Vazelin ::

Jazbec celih 10 min razlaga kaj je razlika med hitrim krogom na kvalifikacijah in dirki.:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cr00k ::

pirlo je izjavil:

Super sezona bi bila z lanskimi gumami. To pa je totalna dominanca Mercedesa, ena bolj bednih sezon. Komaj dirka v Nemčiji zaradi dežja je naredila prvo zanimivo dirko, ostalo je bil sprehod vodilnega do cilja več ali manj. Tudi Italija bo glede na napovedi (velika verjetnost dežja) spet lahka dirka za Mercedes.


Se ne strinjam. Zadnje 4 dirke so bile, hands down, najbolj zanimive dirke zadnjih nekaj sezon... tudi HAM si je na teh dirkah zmago prigaral in ni več take dominance, kot se je kazala na začetku sezone.

Za Monzo bomo videli, na ravninah v SPAju se je Ferrari kar lepo odpeljal Mercedesu in nekajkrat HAM ni mogel mimo VET niti z DRSom. Monza je tudi zelo hitra in mislim, da je Ferrari precej dober v hitrosti po ravnini, manj skozi ovinke, kjer pa je pomoje RB kralj. Merc pa nekje vmes pobira vso smetano :). Meni je vseeno kdo zmaga na koncu, dokler je zanimivo dirkanje in borbe 1na1. Sem pa že leta privrženec Ferrarija, če se že moram opredelit.

springfield ::

Posamezne dirke so zanimive, sezona kot celota je pa za pozabit. Mercedes si je v prvem delu naredil tako prednost, da bo karkoli drugega kot Hamiltonov 6. naslov veliko presenecenje. In to na polovici sezone - meni to ni zanimivo.

Cr00k ::

springfield je izjavil:

Posamezne dirke so zanimive, sezona kot celota je pa za pozabit. Mercedes si je v prvem delu naredil tako prednost, da bo karkoli drugega kot Hamiltonov 6. naslov veliko presenecenje. In to na polovici sezone - meni to ni zanimivo.


Jasno. Jaz sem samo vesel, da se je malo začelo obračati... ker če bi Merc dominiral celo sezono, tako kot je na začetku, bi bila sezona več kot za pozabit.

pirlo ::

springfield je izjavil:

Posamezne dirke so zanimive, sezona kot celota je pa za pozabit. Mercedes si je v prvem delu naredil tako prednost, da bo karkoli drugega kot Hamiltonov 6. naslov veliko presenecenje. In to na polovici sezone - meni to ni zanimivo.

Točno to. Vprašanje na koliko % še Mercedes dejansko sploh vozi, glede na to da so že v Španiji lahko rečeš slavili naslov prvaka. Bedarija od sezone, kjer je pred poletnim odmorom že znan prvak.

   -S\/\/-   ::

Cr00k je izjavil:

Za Monzo bomo videli, na ravninah v SPAju se je Ferrari kar lepo odpeljal Mercedesu in nekajkrat HAM ni mogel mimo VET niti z DRSom. Monza je tudi zelo hitra in mislim, da je Ferrari precej dober v hitrosti po ravnini, manj skozi ovinke, kjer pa je pomoje RB kralj. Merc pa nekje vmes pobira vso smetano :). Meni je vseeno kdo zmaga na koncu, dokler je zanimivo dirkanje in borbe 1na1. Sem pa že leta privrženec Ferrarija, če se že moram opredelit.


Ferrari zna izgubljati edino v paraboliki, drugi ovinki mislim da niso tako kritični, ker gre v glavnem za šikane.

Sp3m ::

Cr00k je izjavil:


Škoda da je Max hotel mimo tam kjer to ni bilo mogoče... ko smo govorili, da je odrastel, bolj pametno vozil, nas je kar malo demantiral :)


Kar ornk demantira s takimi bedarijami.

Če bo take in podobne bedarije še počel, je še zelo daleč od kandidata za najboljšega voznika.

Pa sedaj se sploh ne bori za prvaka.

Koliko bedarij bi šele delal, če bi se boril za prvaka?

   -S\/\/-   ::

Kljub tej napaki ima letos kar impresivno statistiko glede tega.

šernk ::

V Monzi je Ferrari prvi favorit, zmago jim lahko pobere edino dež pomojem.

sezona zanimiva? zadnje 3 dirke ja, ostalo za pozabo, pa še zadnje 3-4 dirke dež, ali pa narava steze, kjer smo že vsi vedeli v naprej da bo imel Mercedes probleme, potem se bodo pa spet spredaj vozili na 90%.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
21 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251171467 (103026) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975219360 (133287) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430361582 (217177) BT52

Več podobnih tem