» »

Formula 1 2019

Formula 1 2019

««
19 / 33
»»

Nikec3 ::

Samo tole bom dodal (post od včeraj):
https://www.instagram.com/p/B0Yke1eBDXZ/

:))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

raceboy ::

kaj pa je blo dejansko narobe pri ferarijih ?

Nikec3 ::

raceboy je izjavil:

kaj pa je blo dejansko narobe pri ferarijih ?

Italijanski pedigre. Vse ostalo je zgolj posledica.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Vazelin ::

kakšna zanikrna sezona za ferrari.
sedaj jih vozi še Red Bull

raceboy ::

Nikec3 je izjavil:

raceboy je izjavil:

kaj pa je blo dejansko narobe pri ferarijih ?

Italijanski pedigre. Vse ostalo je zgolj posledica.


zastopim sarkazm :) ne mores rect, da niso dobre masine. ne dejansko mogoce ves ?

Gambino ::

Še en dokaz, kako deluje avtomobilska industrija v Italiji. Ferrari je lep primer tega :)
Nemci lagano sportski, zanesljivi, vzdržljivi tako, kot deluje nemška mašinerija. Kapo dol Hemiltonu in Mercedesu. Jutri pa dvojna zmaga za obletnico.

springfield ::

Ja, Aldo Costa je cistokrvni Nemec :))
Jutri bi prej stavil na Maxa, kot na Mercedes.

Nikec3 ::

raceboy je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

raceboy je izjavil:

kaj pa je blo dejansko narobe pri ferarijih ?

Italijanski pedigre. Vse ostalo je zgolj posledica.


zastopim sarkazm :) ne mores rect, da niso dobre masine. ne dejansko mogoce ves ?

Vettel težava z dotokom zraka do turbine, Leclerc težava z dotokom goriva. Vsaj tako sem jaz razumel.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Jst ::

Hamilton revež ima "sore throat". Upam, da bo jutri težka za Merc, upam da se Red Bull prebudi...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krucymucy ::

Dobra dirka ni kaj.

Zacelo se je obetavno, tako da sploh nisem mogel zaspati vmes.

Proti koncu je pa se bolje.

Vazelin ::

A champ hamilton šele 15i?:))

Nikec3 ::

Fajn dirka. Toto Wolff nam je dal veliko materiala za delanje GIF-ov. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PrimozR ::

BorutK-73 ::

To je pa bila dirka.:) Se je dirka umirila za 5 min in spet kakšen craš. Še zdaj mi ni jasno kako je Vettel prišel do drugega mesta. Hamilton je pa bil čisto izgubljen.

Cr00k ::

Evo, visoka pričakovanja za predzadnjo dirko pred poletnim odmorom, so bila upravičena... boy-o-boy :) Na koncu sem še za Strolla navijal, da bi en voznik z kupljenim celim moštvom, ne samo sedežem, prišel na stopničke :) MAG vso karavano zavedel z prehodom na rdeče soft gume... potem se je pa začel destruction derby.

VER naredi 360° in se odpelje do zmage... VET je uspel iz zadnjega na drugo mesto. Well, veliko je bilo odstopov, a vseeno ne gre zanemariti da je to ena njegovih najboljših dirk zadnjih sezon :). HAM, angleški pol-bog, povsem zgubljen... ko nima najboljšega materiala, ko ne gre po njegovo, se pokaže kakšen superioren voznik je in zakaj sta ga ROS in ALO lahko peljala za rokico.

Mercedes na domačem terenu, ob 125. letnici, z enem največjim mkt vložkom za retro celostno podobo in nezamerljivim fin.vložkom v Hockenheim, da so sploh napraskal na dirkališču dovolj denarja za organizacijo dirke,..., pred novim CEOjem, odpeljejo dobesedno lagano sportski, zanesljivo in vzdržljivo na 11.mesto. Nemška mašinerija bi morda naredila svoje, če bi bilo kaj nemcev v moštvu :P Wolff se je skor s kravato obesil. Je že vedel, zakaj je črno izbral.

Škoda za BOT in LEC... sta pa tudi onadva, kot tudi ostali ven letajoči, zelo začinili dirko.

Hungaroring je navadno bolj dolgočasna dirka, tako da sedaj malo znižamo pričakovanja - a vseeno naj nadaljujejo v tem slogu, ko do zadnjega ne veš kdo po zmagal. Pa če na koncu zmaga HAM za mišji k... pa bom tudi zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Nikec3 ::

MAG vso karavano zavedel z prehodom na rdeče soft gume... potem se je pa začel destruction derby.

Celotna dirka je bila prikaz črednega delovanja. Ko je gume menjal en, so jih šli menjati vsi. :))

Mercedes na domačem terenu, ob 125. letnici, z enem največjim mkt vložkom za retro celostno podobo in nezamerljivim fin.vložkom v Hockenheim, da so sploh napraskal na dirkališču dovolj denarja za organizacijo dirke,..., pred novim CEOjem, odpeljejo dobesedno lagano sportski, zanesljivo in vzdržljivo na 11.mesto.

Meni je bilo tudi izjemno zabavno, koliko dirkačev je dirko končalo tako, da so se zaleteli v Mercedesov reklamni pano. ;((
Btw, zelo privoščim Kvyatu, ki so ga v preteklosti povsem neupravičeno vrgli iz F1. Gasly pa si počasi že dela sramoto.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Cr00k ::

Mogoče pa bo kakšna točka za HAM in kakšna več za HAAS. Alfe so pod drobnogledom...

broken/link ::

Alfi kaznovani, kubica 1.točka :)

PrimozR ::

Nikec3 je izjavil:

MAG vso karavano zavedel z prehodom na rdeče soft gume... potem se je pa začel destruction derby.

Celotna dirka je bila prikaz črednega delovanja. Ko je gume menjal en, so jih šli menjati vsi. :))

Mercedes na domačem terenu, ob 125. letnici, z enem največjim mkt vložkom za retro celostno podobo in nezamerljivim fin.vložkom v Hockenheim, da so sploh napraskal na dirkališču dovolj denarja za organizacijo dirke,..., pred novim CEOjem, odpeljejo dobesedno lagano sportski, zanesljivo in vzdržljivo na 11.mesto.

Meni je bilo tudi izjemno zabavno, koliko dirkačev je dirko končalo tako, da so se zaleteli v Mercedesov reklamni pano. ;((
Btw, zelo privoščim Kvyatu, ki so ga v preteklosti povsem neupravičeno vrgli iz F1. Gasly pa si počasi že dela sramoto.

Jaz mislim da bo po premoru Kvyat v Red Bullu, Gasly pa v Torro Rossu. Pa Bottas ima zadnjo sezono Mercedesa, drugo leto bo ob Hamiltonu sedel Occon.

Pred štartom so Skyovci povedali, da je od naslednjih dveh dirk odvisno Bottasovo podaljšanje, Binotto je rekel, da so od Vettla pričakovali več, Gasly je pa itak pod hudim pritiskom. Bottas je mojstrsko zajebal (mislim da je po dirki Toto rekel, da je bila tista nesreča 'fucking disgrace', nekaj so blipali), Gasly je prav tako mojstrsko zajebal na koncu, Kvyat pa mojstrsko vdel dober rezultat ko je bilo najbolj treba. Vettel pa rešil Ferrarijev dan :)

BT52 ::

No tudi Albon ni bil tak slab. Torej je tole sladka izbira za Hornerja. Ali izkušeni Danil in hitri Albon? Noben nebo zgrešena izbira.

Leclerc pa ga že malo preveč serje. Ker tale 1 zmaga se mu že smešno izmika. Vettel pa je imel srečo, da se je posušilo, ker na interjih na sredi dirke je bil v kurcu. Recimo samo v 8ih krogih je takrat proti vodilnim (LEC, HAM, VES, BOT) izgubil 16 sekund. WTF!! No lahko mu odpustimo, ker odstop nebi bil za nikamor. PLus 1 krog je odpeljal v stilu Alonsa. Zakjuček pa je bil primeren srhljivki, ko je skoraj plačanec spet pristal na stopničkah. :D

Ne vem Stroll je tak čuden tip. Včasih je lahko hiter. Samo se zdi, da res rabi konstatnost. Kar pa je v dirkanju najtežje obvladat. Včasih overdriva dirkalnik in si s tem posledično ne dela uslug. Še posebej z slabimi kvali nastopi, kjer ga Perez pere. Da se pa razumemo ni pa presežek.

Haas pa naj odpusti oba dirkača, ker sta nemogoča. :D Steiner ima jeklene živce. Samo je verjetno problem v pogodbah (ne vem na pamet kak imata podpisane). Plus nimajo verjetno izbire z kakimi dirkači po trgu. Werhlain, Vandorne? Ostali mladi pa so v akademijah in v resnici na ljubo rabijo izkušene dirkače. Ker kot ekipa so novi in se vidi, da nimajo izkušenj pri setupu in dizajnu dirkalnika.

Invictus ::

F-1 je že zdavnaj brez zveze...

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Kje spi da ga ne ukradejo?

Nikec3 ::

Bottas je mojstrsko zajebal (mislim da je po dirki Toto rekel, da je bila tista nesreča 'fucking disgrace', nekaj so blipali)

V Bottasovo obrambo, Hamilton je tukaj naredil enako napako. Sicer pa ne vem kaj točno od Bottasa pričakujejo. Rosberg je bil prehiter in so bila v moštvu trenja, se mi zdi, da je Bottas ravno prav slab, da nikoli ne more resno ogrozit Hamiltona.

Haas pa naj odpusti oba dirkača, ker sta nemogoča. :D Steiner ima jeklene živce. Samo je verjetno problem v pogodbah (ne vem na pamet kak imata podpisane). Plus nimajo verjetno izbire z kakimi dirkači po trgu. Werhlain, Vandorne? Ostali mladi pa so v akademijah in v resnici na ljubo rabijo izkušene dirkače. Ker kot ekipa so novi in se vidi, da nimajo izkušenj pri setupu in dizajnu dirkalnika.

Pri Haasu mi sploh ni jasno kaj se dogaja, ker so v kvalifikacijah načeloma konkurenčni, na dirki pa popolni polom vsakič. Dirkača sta pa vsak na svoj način grozna. Magnussen je sicer precej hiter dirkač, ampak težko budalo, največji balkanec med dirkači, pa čeprav je Danec. :))
Grosjeanu se tu in tam userje kakšna dirka, ampak splošno gledano dela preveč amaterskih napak.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Alexius Heristalski ::

HAAS ima zanimive težave. Dirkalnik z najnovejšimi deli v vetrovniku pokaže več downforcea kot s starimi, dirkača pa pravita, da je slabše vozen kot stari. Zaradi tega so že Silverstoneu Grosjeanu dali avstralsko specifikacijo in Magnussenu najnovejšo, da bi v dirki preverili, kako in kaj. Ta dva bukslja pa sta trčila med sabo že v uvodnih krogih. Zato so včeraj morali ponoviti test. Pa sta spet trčila, le z manj hudimi posledicami.

Verjetno ni težko zabluziti v razvoju, če imaš tako zapleten bargeboard:

 Bargeboard VF-19

Bargeboard VF-19

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Invictus je izjavil:

F-1 je že zdavnaj brez zveze...




Nikec3 je izjavil:

Bottas je mojstrsko zajebal (mislim da je po dirki Toto rekel, da je bila tista nesreča 'fucking disgrace', nekaj so blipali)

V Bottasovo obrambo, Hamilton je tukaj naredil enako napako. Sicer pa ne vem kaj točno od Bottasa pričakujejo. Rosberg je bil prehiter in so bila v moštvu trenja, se mi zdi, da je Bottas ravno prav slab, da nikoli ne more resno ogrozit Hamiltona.

Haas pa naj odpusti oba dirkača, ker sta nemogoča. :D Steiner ima jeklene živce. Samo je verjetno problem v pogodbah (ne vem na pamet kak imata podpisane). Plus nimajo verjetno izbire z kakimi dirkači po trgu. Werhlain, Vandorne? Ostali mladi pa so v akademijah in v resnici na ljubo rabijo izkušene dirkače. Ker kot ekipa so novi in se vidi, da nimajo izkušenj pri setupu in dizajnu dirkalnika.

Pri Haasu mi sploh ni jasno kaj se dogaja, ker so v kvalifikacijah načeloma konkurenčni, na dirki pa popolni polom vsakič. Dirkača sta pa vsak na svoj način grozna. Magnussen je sicer precej hiter dirkač, ampak težko budalo, največji balkanec med dirkači, pa čeprav je Danec. :))
Grosjeanu se tu in tam userje kakšna dirka, ampak splošno gledano dela preveč amaterskih napak.

Magnussen je res gaden po osebnosti, se strinjam. Sicer pa qually vs. dirka, načeloma Haasu niso jasne gume.

Glede zamenjave, kot stranka Ferrarija bi lahko vzeli koga iz Ferrarijeve akademije.

Glede Bottasa, Hamiltonov čas se verjetno izteka, Mercedes pa želi nek backup, neko kontinuiteto. Zato ne bi bilo presenetljivo, če v avto dajo Occona, da še malo dozori, ko Hamilton obesi čelado na klin pa Occon postane prvi dirkač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Vazelin ::

Zelo kritizirani Vettel skoraj za eno zmago pred čudežnim dečkom Leclercom.

PrimozR ::

Vazelin je izjavil:

Zelo kritizirani Vettel skoraj za eno zmago pred čudežnim dečkom Leclercom.

Hja, ima dve nuli, Vettel pa nobene.

Vazelin ::

Ja, a mu je Vettel kriv, da je naredil napako in odstopil?:D Imo zna iti leta 2021 Ferrari po Max-a. Malo mi je bedno to stalno kritiziranje Vettla, medtem ko Leclerc tudi ni zelo stanoviten in dela napake za odstop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Scorpy84 ::

Vettel ima eno nulo v tockovanju, kjer je bil 16i. Sicer pa tezko primerjati, ker so leclerca vsaj 3x zrtovali na racun vettla.

Cr00k ::

Vazelin je izjavil:

Ja, a mu je Vettel kriv, da je naredil napako in odstopil?:D Imo zna iti leta 2021 Ferrari po Max-a. Malo mi je bedno to stalno kritiziranje Vettla, medtem ko Leclerc tudi ni zelo stanoviten in dela napake za odstop.


Se bojim, da bo 2021 za Maxa že (spet) prepozno... sedaj je vroč in ravno prav dozorel, da ima še orenk jajca. Bi se znalo zgodit da bi se ponovila že videna zgodba z Alonsom in Vettlom... No, razen če Ferrari naredi 2021 bolid tako superioren, kot je Merc sedaj... potem lahko tudi Gasly vozi :)

BT52 ::

No roko na srce VES ga tudi sral. Samo lani v 1 polovici sem se spraševal kaj se mu dokaja. Samo od tistih napak od Monaca se je sestavil in zdaj diskutabilno vozi najbolje v karavani. Ne moremo pa pozabit, da bi včeraj VES tudi lahko končal z temi MED gumami v ograji.Na drugi strani se jebe Ferrari za taktiko. Samo da v teh pogojih daš dirkaču srednje gume gor pa je milorečeno idijotsko.

Kot je en kometar napisal inženirji gledajo spreadsheet (kao srednje gredo do konca ali nekaj taki bs) in niso prevideli kako pa boš ogrel gume. Kaj se zgodi, če dirkač malce zgreši linijo, mora prehitevat. Tukaj je pač HAM, LEC, VES zafrknilo tveganje SC avta, ko niso mogli generirat temperature v gume. Pač napaka, ko se je tudi meni zdelo, da je prehod na soft dobra odločitev. Samo kaj ko sta zgleda zadnja dva ovinka bila najbolj mokra in presenetila dirkače. LEC se še lahko malce uči in nabira izkušnje. Tale sezona je itak za na odpad zgodovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

Cr00k je izjavil:

Se bojim, da bo 2021 za Maxa že (spet) prepozno... sedaj je vroč in ravno prav dozorel, da ima še orenk jajca. Bi se znalo zgodit da bi se ponovila že videna zgodba z Alonsom in Vettlom... No, razen če Ferrari naredi 2021 bolid tako superioren, kot je Merc sedaj... potem lahko tudi Gasly vozi :)


Misliš, da LEC toliko slabši od VES, da rabijo menjavo. Jaz bi celo rekel, da je bolje usmerit vse v gradnjo ekipe okoli njega. Podobno, kot to dela RB z Maxom. Dva petelina znotraj ekiap pa je ogromna težava. Idelno bi bilo za Ferrari, da v primeru odhoda VET dajo noter Kvyata ali kakega Saiza. Čeprav mislim, da novega Ferrarijevega dirkača nebo pred 2022. Sem ziher, da VET bo pogledal kako pa kaj bodo stale stvari.

Zdaj edina možna menjava bi lahko bila, če se spresenetljivo HAM poslovi (dvomljivo dam 10 % šanse da se tole zgodi pred 2022) in Toto popiha na dušu Maxa. Mislim, da je Max edina menjava za HAM. Mogoče se ne boste strinjali, samo OCON nebo zamenjava Hamiltona. Ocon je mišljen, kot 2 voznik. Mogoče že drugo leto vidimo nepodaljšanje z BOT in vidimo Estebana v tej vlogi. Mislim, da Ocon ni hitrejši od Ham, ter od Maxa. Toto bi v tem primeru izbral očitno, ker denar nebo ovira. Pedigree Mercedesa pa bo premamil bilokaterega dikača.

Cr00k ::

BT52 je izjavil:


Misliš, da LEC toliko slabši od VES, da rabijo menjavo. Jaz bi celo rekel, da je bolje usmerit vse v gradnjo ekipe okoli njega. Podobno, kot to dela RB z Maxom. Dva petelina znotraj ekiap pa je ogromna težava. Idelno bi bilo za Ferrari, da v primeru odhoda VET dajo noter Kvyata ali kakega Saiza. Čeprav mislim, da novega Ferrarijevega dirkača nebo pred 2022. Sem ziher, da VET bo pogledal kako pa kaj bodo stale stvari.

Zdaj edina možna menjava bi lahko bila, če se spresenetljivo HAM poslovi (dvomljivo dam 10 % šanse da se tole zgodi pred 2022) in Toto popiha na dušu Maxa. Mislim, da je Max edina menjava za HAM. Mogoče se ne boste strinjali, samo OCON nebo zamenjava Hamiltona. Ocon je mišljen, kot 2 voznik. Mogoče že drugo leto vidimo nepodaljšanje z BOT in vidimo Estebana v tej vlogi. Mislim, da Ocon ni hitrejši od Ham, ter od Maxa. Toto bi v tem primeru izbral očitno, ker denar nebo ovira. Pedigree Mercedesa pa bo premamil bilokaterega dikača.


Sem bolj namigoval na menjavo VET-VER... Sicer pa sem mnenja, da je de-facto LEC slabši od VER oz. je VER rojeni talent z pravim supportom VER seniora in F1 mašinerije. Ne rečem, da LEC ni talent, vendar dvomim, da je na nivoju VER, sigurno ni imel takega supporta.

Ta slika pove meni veliko, je pa vseeno potrebno vzeti z rezervo take primerjave:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

   -S\/\/-   ::

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.

Vazelin ::

Verstapen je baby Schumi:)

billy ::

Po čem?

Sp3m ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.


VES bo moral prvo kaj pokazati in prvo kako prvenstvo zmagati.

Enostavno je voziti avto, kjer ni pričakovanj za prvaka in je vsaka zmaga samo bonus...

Cr00k ::

Sp3m je izjavil:

   -S\/\/-   je izjavil:

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.


VES bo moral prvo kaj pokazati in prvo kako prvenstvo zmagati.

Enostavno je voziti avto, kjer ni pričakovanj za prvaka in je vsaka zmaga samo bonus...


Probaj če je tako enostavno... jaz bi rekel, da je bolj enostavno voziti Mercedesa :) Saj je že veliko pokazal. Na njegovo nesrečo pa RB ni tako konkurenčen, kot je bil v času Vettla.

BT52 ::

Jup Verstappen je v podobni formi, kot Vettel v 2015. Takrat se je videlo, da ni zrasel na drevesu. Se je pa 2016-18 pokazalo, da nima pošlihtane glave. Napake pa je že delal v RBju. To pa ne pomeni, da je počasen ampak ima prebliske, ko se mu obrne film in hoče preveč.

Že zdaj tole 2 mesto je dokaz obremenjenosti. Recimo po redditu je en, ki je spremljal po f1TV Vettlov oboard lepo opisal, kako je v Nemčji cel čas SAM določeval strategijo. Vedno spraševal o situaciji diskutiral z inženirjem. Seveda v dežju dirkač ima skoraj popolno oblast nad strateškimi odločitvami. Recimo katere gume izbrat itd. Samo je bil on, ki je dajal iniciativo za menjavo gum. Recimo pravijo, da je že par krogov preden, so ga spustili na SOFT cukal inženirja, da naj naredijo tole potezo.

Verstappen pa je letos daleeeeč najboljši dirkač. Kapo dol. Honda pa tudi kapo dol, ker nisem pričakoval takega napredtka. Lani sem jim napovedoval srečni 1-2 zmagi. Samo tokrat so zasluženo 3 zmagali. Čestitam.
Glede motorjev mnislim, da je F1 porihtana in imamo zdaj 3 zdrave konkurenčne opremljevalce. Upam ,da pravilnik tukaj ostane nespremenjen.

Renaultova sezona pa se lahko opiše takole...
 ...brez besed... bv. ni poskodovanih...

...brez besed... bv. ni poskodovanih...

PrimozR ::

Kaj pa oprema? Če je kak izmed avtov v teli prikolici...

pirlo ::

Je morda našel Ferrari rešitev? Na predsezonskih testiranjih se je govorilo da so imeli drugačno sprednje vzmetenje, potem pa po težavi Vettla spremenili. Sicer nikoli nisem nič uradnega zasledil, ampak morda bo to rešilo težavo Ferrarija z gumami. Bi pasalo za drugo polovico sezone gledat troboj, čeprav je baje nov upgrade Mercedesa vreden pol sekunde. Bo zanimivo videt na Madžarskem kaj je res :)

no comment ::

BT52 je izjavil:


Verstappen pa je letos daleeeeč najboljši dirkač. Kapo dol. Honda pa tudi kapo dol, ker nisem pričakoval takega napredtka. Lani sem jim napovedoval srečni 1-2 zmagi. Samo tokrat so zasluženo 3 zmagali. Čestitam.

3?! A to je že Hungaroring 2019 vštet not?

Sp3m ::

Cr00k je izjavil:

Sp3m je izjavil:

   -S\/\/-   je izjavil:

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.


VES bo moral prvo kaj pokazati in prvo kako prvenstvo zmagati.

Enostavno je voziti avto, kjer ni pričakovanj za prvaka in je vsaka zmaga samo bonus...


Probaj če je tako enostavno... jaz bi rekel, da je bolj enostavno voziti Mercedesa :) Saj je že veliko pokazal. Na njegovo nesrečo pa RB ni tako konkurenčen, kot je bil v času Vettla.


Niso vsi ljudje dobri pod pritiskom, eni ga boljše, drugi ga slabše prenašajo in borba za prvaka je lahko zelo stresna, še posebaj, ko odloča vsaka pika in vsaka zmaga in se pričakuje od dirkača, da mora zmagati.

Ko se bo enkrat resno boril in morda celo osvojil naslov, se ga bo lažje ocenilo kako dober je resnično.

Trenutno RB ni avto za prvaka in je vsaka zmaga samo bonus.

To ne pomeni, da pravim, da je VES slab voznik ali da je počasen, pravim samo, da se šele pri resnični borbi za prvaka, pokaže kako dober je nekdo!

BT52 ::

no comment je izjavil:

BT52 je izjavil:


Verstappen pa je letos daleeeeč najboljši dirkač. Kapo dol. Honda pa tudi kapo dol, ker nisem pričakoval takega napredtka. Lani sem jim napovedoval srečni 1-2 zmagi. Samo tokrat so zasluženo 3 zmagali. Čestitam.

3?! A to je že Hungaroring 2019 vštet not?


GP2 ja UPS ja. ;((Ha ha Mogoče pa bo. Samo je letos Merc v počasnih ovinkih tak suveren, da bo verjetno lahek 1-2. Po drugi strani vemo Madžarska ima včasih čudne dirke. Še posebej ob takem vremenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Predator X ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.


Vedno je bil hiter? No no... RIC ga je parkrat povozil močno.
RedBull se osredotoča Verstappna... Zato verjetno tudi gasly t+počasnejši, ric kar 7x odstopil zaradi okvare lansko leto.... tako, da prosim...

Ric je na boljšem nivoju kot verstappen.

Zgodovina sprememb…

Cr00k ::

Predator X je izjavil:

   -S\/\/-   je izjavil:

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.


Vedno je bil hiter? No no... RIC ga je parkrat povozil močno.
RedBull se osredotoča Verstappna... Zato verjetno tudi gasly t+počasnejši, ric kar 7x odstopil zaradi okvare lansko leto.... tako, da prosim...

Ric je na boljšem nivoju kot verstappen.


Se delno strinjam. RIC je eden od talentov, ki se ga ne bomo spominjali po vožnji (no razen kamikaze prehitevanjih na zaviranju), ampak po širokem nasmehu. V F1 se mora veliko zadev poklopiti, pa tudi support moraš imeti... VER ga je na njegovo žalost imel več, to je res. Pa še to kot vidiš ni bilo dovolj, da bi krojil vrh prvenstva, ker je Mercedes preprosto toliko hitrejši.

Na katerem nivoju je pa kdo, pa sam ne morem reči. Tudi HAM je BOT parkrat močno povozil. Jaz sem razumel SVVja, da je VER bil vedno hiter na splošno, da ko je prišel v F1 skoraj direktno iz kartinga, je imel nemudoma hitrost. Praktično ni potreboval veliko navajanja, ima občutek za avto, za nastavitve... Je pa RB tako specifičen avto za vozit, s svojo aerodinamiko, visok rake,... da imajo vozniki problem ko menjajo avto/moštvo. RIC v Renault, je rabil kar nekaj časa, da je začel HUL premagovat. Tudi GAS v RB je bil na začetku totalno zgubljen; kateri pa iskreno ni kapaciteta in ga ni vredno dajati v primerjavo. Hiter je zadnje čase, zgolj, ker so mu dovolili uporabljati nastavitve od VER.

Če se že pogovarjamo o nivojih, je več kot očitno, da sta ALB in KVY na boljšem nivoju od GAS :)

Jaz samo upam, da se nadvlada Mercedesa malenkost zmanjša, da se bo tudi pri ostalih voznikih videla dejanska hitrost..., ker vsi (razen izjem) so vrhunski, ker ne prideš v F1 samo z izpitom za avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

DamijanD ::

Mogoče se bo nadvlada zmanjšala s tem: Helmut Marko has revealed that Honda will be bringing a major upgrade to Monza and will also be bringing a fuel upgrade to the Russian Grand Prix

billy ::

To bi bilo epic, ampak tudi merc ne spi in če Hondi uspe napredek, bo tudi drugim.

ripmork ::

Te primerjave med Leclercom in Verstappnom,... tam na karting lestvici piše, da je imel Max 4 leta več izkušenj kot Leclerc v kartingu pred 2010, kar naredi veliko razliko.

Tudi v f1 ima Max že nekaj let daljši staž kot Leclerc, zato direktne primerjave pomoje težko vlečt. Letos je nizozemec zrelejši in bolj izkušen (kar je lepo videt), ko bo imel Charles toliko kilometrine, bo tudi bolj nevaren. Pomoje sta oba šampionski material. Seveda precej odvisno, koliko sreče bosta imela z materialom, v katerem bosta vozila.

Ricciardo je pomoje izjemen in bi v pravem dirkalniku vraga in pol pokazal, ima pa res grozno smolo z dirkalniki - že lani z Red Bullom, letos z Renaultom,... kot da je uročen.

Predator X ::

Cr00k je izjavil:

Predator X je izjavil:

   -S\/\/-   je izjavil:

Sam menim, da je LEC pod dodatnim pritiskom, ker še nima zmage. Po par dobljenih dirkah bo vozil bolj sproščeno. VER pa je verjetno trenutno najboljši dirkač v F1. Hiter je bil od vedno, letos pa vozi še bolj zrelo.


Vedno je bil hiter? No no... RIC ga je parkrat povozil močno.
RedBull se osredotoča Verstappna... Zato verjetno tudi gasly t+počasnejši, ric kar 7x odstopil zaradi okvare lansko leto.... tako, da prosim...

Ric je na boljšem nivoju kot verstappen.


Se delno strinjam. RIC je eden od talentov, ki se ga ne bomo spominjali po vožnji (no razen kamikaze prehitevanjih na zaviranju), ampak po širokem nasmehu. V F1 se mora veliko zadev poklopiti, pa tudi support moraš imeti... VER ga je na njegovo žalost imel več, to je res. Pa še to kot vidiš ni bilo dovolj, da bi krojil vrh prvenstva, ker je Mercedes preprosto toliko hitrejši.

Na katerem nivoju je pa kdo, pa sam ne morem reči. Tudi HAM je BOT parkrat močno povozil. Jaz sem razumel SVVja, da je VER bil vedno hiter na splošno, da ko je prišel v F1 skoraj direktno iz kartinga, je imel nemudoma hitrost. Praktično ni potreboval veliko navajanja, ima občutek za avto, za nastavitve... Je pa RB tako specifičen avto za vozit, s svojo aerodinamiko, visok rake,... da imajo vozniki problem ko menjajo avto/moštvo. RIC v Renault, je rabil kar nekaj časa, da je začel HUL premagovat. Tudi GAS v RB je bil na začetku totalno zgubljen; kateri pa iskreno ni kapaciteta in ga ni vredno dajati v primerjavo. Hiter je zadnje čase, zgolj, ker so mu dovolili uporabljati nastavitve od VER.

Če se že pogovarjamo o nivojih, je več kot očitno, da sta ALB in KVY na boljšem nivoju od GAS :)

Jaz samo upam, da se nadvlada Mercedesa malenkost zmanjša, da se bo tudi pri ostalih voznikih videla dejanska hitrost..., ker vsi (razen izjem) so vrhunski, ker ne prideš v F1 samo z izpitom za avto.


Nisi me razumel.
Brez okvar bi riciardo povozil verstappna v 2018.

Kje je bil red bull v monaku letos? Lansko leto jih je deklasiral RIC?

Zgodovina sprememb…

««
19 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172835 (104394) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975221093 (135020) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430364350 (219945) BT52

Več podobnih tem