» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
50 / 50
»
»»

freesty ::

Spet se vracam z eno dilemo.

Imam 4 stikala, ki prizigajo 2 luci. Stikala so vsa zigbee in so vezana samo na L in N in ne direktno na luc. Luci sta vezana enako direktno na L in N.

Nastavljeno imam: stikalo 1 turned on or off: toggle luc 1 in luc 2.
Enako za ostala 3 stikala.
To deluje v redu, zmoti me samo, da imajo stikala lucko na gumbu, ki pa v tem primeru ne kaze vedno enakega stanja. Torej, ce prizgem luc na stikalu 1 in ugasnem na stikalu 2 potem sveti lucka na stikalu 1 in 2, na stikalu 3 in 4 pa je ugasnjena.

Ima kdo kaksne izkusnje s tem, kako bi te lucke lahko uskladil?

Poskusil sem tudi tako:
stikalo 1 ON : luc1 on, luc2 on, stikalo 2 on, stikalo 3 on, stikalo 4 on.
stikalo 1 OFF: luc1 off, luc2 off, stikalo 2 off, stikalo 3 off, stikalo 4 off.

Enak sistem za vsa 4 stikala. Tu se pojavi tezava in se vmes zacnejo stikala kar prozit v eno. V logu pise samo:
Stikalo hodnik spalnica turned off
12:11:34 PM - 3 hours ago
Stikalo hodnik spalnica turned on
12:11:34 PM - 3 hours ago
Stikalo hodnik spalnica turned off
12:11:34 PM - 3 hours ago
Stikalo hodnik spalnica turned on
12:11:34 PM - 3 hours ago
Stikalo hodnik spalnica turned off
12:11:33 PM - 3 hours ago
Stikalo hodnik spalnica turned on
12:11:33 PM - 3 hours ago

Cist se jim zmesa. Vmes malo neha pa potem spet. Pa enkrat eno stikalo, drugic drugo. Ima kdo kaksno idejo kak to porihtat?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

matobeli ::

Tisto z lučkami v stikali ne boš rešil, razen če ima ta zigbee modul kakšen output kamor bi lahko priklopi lučko od stikala da bi odražala dejansko stanje modula in ne samo pozicije stikala.

Zakaj se jim pa zmeša pa pojma nimam.

c23po ::

Nastavi kratki časovni zamik in preveri ali je stikalo še vedno v istem stanju, preden spremeniš stanje ostalim stikalom v skupini.
Računalniki nimajo spominov.

c3p0 ::

Lučke na gumbu, kako pa to zgleda? Lučke smo včasih imeli na stikalu za bojler in to je bilo to :)

c23po ::

Lučke delajo enako. Njegov problem je (in to je pravilno ugotovil), da lučke kažejo stanje stikala in ne stanja luči.
Računalniki nimajo spominov.

mirator ::

Pri klasičnih menjalnih in križnih stikalih si moral imeti indikatorje vezane, kot je prikazano v prilogi. Ko pa gre za pametna stikala pa je to verjetno treba programsko urediti.
https://file.si/9Wb8/vezava-stikal-menj...

TheHijacker ::

No pa je zunaj rešitev, kako daljinsko odčitavat porabo vode.

Aquaro Smart Water Monitor - Get Leak Alerts

Pri nas imamo samo zunanji jašek s števcem med dovodom in cevjo, ki pride v hišo. No s tem bom to rešil. Pripel na cev in pa Hub nekje zunaj, da bo lovil in senzor kot tudi WiFi. Pa da vidimo, kako bo natančno.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Lepo, da si to našel. Če bo res za tako ceno, bo to več kot pol ceneje od (maloštevilne) konkurence. Jaz za tak denar takoj kupim. Pa niti ne rabi meriti količine vode, bolj pomembno mi je to, da mi javi, ko voda po glavni dovodni cevi nekaj časa neprekinjeno teče.

muffliato ::

TheHijacker je izjavil:

No pa je zunaj rešitev, kako daljinsko odčitavat porabo vode.


Spremljam tole zadevo, je slovenski proizvod, ampak mi je cena bizarna. Koliko kubikov vode dobim za 200€? Pa če bi vsaj bil ventil...

floyd1 ::

"Konkurenčne" reštve so bile okrog 400+, kolikor sem spremljal...

Razmišljaj drugače - Koliko m2 novega parketa dobiš za 200 EUR? ;) Stvar te lahko namreč hitro opozori, ko kaj teče...

muffliato ::

floyd1 je izjavil:

"Konkurenčne" reštve so bile okrog 400+, kolikor sem spremljal...

Razmišljaj drugače - Koliko m2 novega parketa dobiš za 200 EUR? ;) Stvar te lahko namreč hitro opozori, ko kaj teče...



Za parket so druge rešitve!

RockyS ::

Vse te rešitve a v MB ne moreš dobiti električarja ki bi prišel zamenjati vse klasične varovalke (pet let stare) s pametnimi (Shelly).

Zimonem ::

floyd1 je izjavil:

Lepo, da si to našel. Če bo res za tako ceno, bo to več kot pol ceneje od (maloštevilne) konkurence. Jaz za tak denar takoj kupim. Pa niti ne rabi meriti količine vode, bolj pomembno mi je to, da mi javi, ko voda po glavni dovodni cevi nekaj časa neprekinjeno teče.

Števec lahko odčitavaš z mbus protokolom.

matobeli ::

Komunale imajo zelo različne števce.

floyd1 ::

RockyS je izjavil:

Vse te rešitve a v MB ne moreš dobiti električarja ki bi prišel zamenjati vse klasične varovalke (pet let stare) s pametnimi (Shelly).

Varovalke? Kateri model je to točno? Ker tisto, kar sem gledal pred časom iz "pro" serije so bila le stikala, varovalko potem še vseeno rabiš...

floyd1 ::

Zimonem je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Lepo, da si to našel. Če bo res za tako ceno, bo to več kot pol ceneje od (maloštevilne) konkurence. Jaz za tak denar takoj kupim. Pa niti ne rabi meriti količine vode, bolj pomembno mi je to, da mi javi, ko voda po glavni dovodni cevi nekaj časa neprekinjeno teče.

Števec lahko odčitavaš z mbus protokolom.

Ja, smo že pred časom diskutirali o več podobnih rešitvah. Še vedno pa bi mi daleč najbolj odgovarjala neka enostavna "plug and play" varianta. Da kupim, namestim, povežem v wifi in pozabim.

d4vid ::

RockyS je izjavil:

Vse te rešitve a v MB ne moreš dobiti električarja ki bi prišel zamenjati vse klasične varovalke (pet let stare) s pametnimi (Shelly).



Shelly niso varovalke.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Map ::

Potrebujem nove releje za žaluzije, ker je nekaj Shellyjev neodzivnih. Ker vsako leto menjam kakega, me zanima, če kdo uporablja kaj drugega? Vidim, da imajo sedaj tudi Z Wave modele, ima kdo te in bi znal kaj več povedat o zanesljivosti?

matobeli ::

Kolk pa to goniš da so šli? Jaz jih mam zdej par let, pa nobenega še menjal.

Neodzivni kot se ne povežejo v omrežje ali neodzivni kot rele je crknil se pa povežejo v omrežje?

Map ::

Žaluzije odpiram zjutraj na 2% in ob mraku se zaprejo, to je to. Sami releji preko stikala še delujejo, samo preko aplikacije jih ne morem krmilit in avtomatizacija več deluje. Nekaj jih je bilo pa tudi preko stikala neodzivnih - če sem jih za nekaj sekund odklopil so spet delali kak dan in ponovi vajo.

Bi mogoče vzel Z Wave verzijo, ker imam Zigbee Hue luči in se mi bolj dopade, da je samo en hub na omrežju in ta krmili vse. Torej je tudi bolj plug and play, da se ne ukvarjam s temi HomeKit bridgei itd. Omrežje sicer ni problem, ker imam dobro pokritost z APji, je pa lahko neposodobljena naprava grožnja, s posodobitvami se lahko namreč tudi kdaj zakomplicira in obstane.

GupeM ::

Če imaš zigbee hue luči, potem moraš tudi zigbee verzijo vzeti, če želiš samo en hub. Z_wave in zigbee ni isto.

matobeli ::

Kaj pa direkt na IP? oziroma a se ti pokažejo sploh na mreži?

Men je en i3 kravžljal živce na podoben način, potem pa je od strahu ob nakupu novega nehal delat probleme.

Glede na to da se gre za več komadov bi prej še težave v omrežju izključil.

skyline ::

Offtopic - potrebuje kdo par kosov (gateway, žarnice ...) za Ikea ali Lidl sistem? :)

P: Lidl Smart Home gateway/žarnice/vtičnica

P: Ikea Smart Home TRADFRI gateway/žarnice

freesty ::

Nova tezava.

Force removal sem led luc iz mqtt omrezja. Zdaj pa ne morem luci restartat, da bi jo ponovno dodal v network.

Ugasnjena je skoz in ne vem kako jo spravit nazaj.
Sprobal sem reset: on/off 3x. Ne deluje. Vem, da je pravi reset, ker sem sprobal na eni drugi enako in deluje.

Nimam pojma kaj bi lahko naredil. Je mogoce opcija, da jo v mqtt rocno dodam? Device id vidim se v avtomatizacijah.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Map ::

Pravkar sem preveril v UniFi Web UI - rele je viden, povezan in ima dober signal, Shelly aplikacija pa pravi, da je offline. Preko IP ne morem dostopat do njega. Home app ne ve položaja žaluzij in samo piše "opening", torej signal da, ampak ga rele ne sprejme.

Sem ga odklopil za 10 sekund in sedaj dela, je dosegljiv in ga lahko upravljam preko aplikacije. Bom videl, kako dolgo.

Vem, da Zigbee in Z Wave ni isto, ampak Wifi se mi zdi šibka točka oz. vsaj take primere imam jaz.

Kot bridge za HomeKit uporabljam HOOBS. Ob menjavi mi stari releji ostanejo v sistemu in jih ne znam vsakega posebej zbrisat. Bi znal kdo to razložit?

TheHijacker ::

Sem imel isto težavo z nekaterimi Shelly 2.5. Vse sem menjal z novimi še v garancijski dobi dveh let. Baje je z eno serijo bila neka težava. Tisti so imeli še staro obliko serijske številke. Ti novi imajo daljšo in upam, da bodo imeli tudi daljšo življensko dobo.
http://www.google.si

xgeorgex ::

Katere temp senzorje za v skrinjo in za zunaj uporabljate, da so do -20°C? Po hiši uporabljam Xiaomi senzorje, ki pa so samo do 0°C.

matobeli ::

ds18b20 so kar popularni, pašejo na marsikaj, za xiaomi nevem a ima direktno kakšno napravo, lahko pa od shelly vzameš če že imaš itak nek svoj home server.
««
50 / 50
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152120 (944) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832975 (7313) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473624 (2243) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224105 (12405) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233572 (2812) joze67

Več podobnih tem