» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
49 / 50
»»

matobeli ::

Definiraj "nisi šparal" na kartici. SanDisk ponuja linijo ki je narejena za stalno prepisovanje. SanDisk Extreme Pro je recimo podlegla po kar precej pisanja, pa še to samo ena. Druge naprave ki pišejo manj so še čisto ok po več letih.

In glede na to da so par 10eur se karkoli manj od Extreme Pro ne splača jemat.

roki11 ::

Težko rečem, ker se ne spomnim in je nimam več.

muffliato ::

roki11 je izjavil:

No, moja izkušnja z SD na RPi4 je bila pa ravno obratna. SD se je po 1,5 letu pokvaril (pa nisem šparal pri kvaliteti SD-ja) in potem sem naredil boot iz SSD-ja in je letelo kot strela. Ampak je bil USB-SSD.


Nevem če si me razumel. SD crkuje če imaš inštaliran haos in komplet config folder vključno z db. Torej vse na SD. Če imaš še mali miljon entity-jev z minutnimi zapisi jo skuriš v enem popoldnevu.

Officialy pa je optimalno SD kartica izključno za HAOS. Iz nje bere samo ob bootu, potem pa miruje. Ločeno pa imaš SSD za db in ostalo šaro (data).

thundercat ::

Ima kdo kako pametno tipkovnico za vrata, vrata so že električna, potrebujem tipkovnico + rfid + smart control z mobitelom, če je mogoče.
Thundercat

WaterBoy ::

Zdravo. Katere senzorje temperature se priporoča sedaj da kažejo temperaturo in vlago in da je mogoče integracija v HA:
https://www.aliexpress.com/item/1005006...
Je to to ali.kaj drugega?
Hvala

DeeJay ::

ja te xiaomi mijia so čist solidni, kokr vem majo pa nove verzije možnost ali BT ali Zigbee.
Morš pa nov firmware dat gor da pol dela v HA.... za BT najboljš po temu tutorialu:
https://www.simplysmart.house/blog/xiao...
Don't f with me.

freesty ::

Js sm tega kupil prek aplikacije na telefonu za 5eur. Sluzi svojemu namenu, poveze se takoj na z2mqtt, zgleda enak kot tisti xiaomijev kolko vidim.

https://vi.aliexpress.com/item/10050060...

Ma kdo kak predlog katera smart stikala za luci brez nule?
Idealno, da je router, da ni rele preglasen, da je stikalo kolko tolko kvalitetno in lepo za pogledat. Me pa tisti na touch ne zanimajo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

WaterBoy ::

Kul hvala :)

mare85slo ::

V dobrem mesecu dni se bo pričela obnova manjšega stanovanja (do 35m2), kjer pa me sploh ne zanima avtomatika (ker če sem tako len da se ne morem stegnit do knofa za luč, je potem bolje da sem v temi).

Me pa zanima dobra analitika porabe električne energije. Rad bi meril naslednje porabnike:

- klima
- sušilni stroj
- pralni stroj
- hladilnik
- pomivalni stroj
- indukcijska kuhalna plošča
- električna pečica

Podatke bi rad prebiral v LAN načinu na PC-ju (nekaj v smislu Home Assistant Dashboard-a, kjer sem zasledil tudi "cost" tabelco, zato sem po nekaj branja, Googlanja in drugega prišel do Shelly Pro 4PM izdelka). V mojem primeru bi verjetno rabil dva Shelly-a.

Prenova stanovanja bo popolna, torej se bo zamenjalo komplet električno napeljavo. Pancerka je 1x35A, enofazni tok. Kot rečeno, avtomatika me ne zanima, zanima me analitika.

Prosim za nasvet, če bo Shelly Pro 4PM dovolj za tako analitiko in kako "težko" je nardit LAN only Home Assistant prikazovalnik na PC-ju, da bi to občasno spremljal. Verjamem da pride tudi prav v luči prihajajočih sprememb obračunavanja omrežnine.

Nekaj izkušenj s Shelly Plug-i imam, vendar bolj negativne kot pozitivne.

matobeli ::

Tebe zanima kako težko je konfigurirat HA?

Rabil boš zanj en server, recimo rPi kjer bo zadeva laufala. Shelly nima težav povezovanja v HA.

Kar se tiče inštalacij rabiš dobolj veliko omarco in potem posamezne kable do vsakega porabnika ki ga želiš spremljat. Če mene vprašaš bi posamezne kable peljal do tudi vseh stikal in luči ter ostalih vtičnic in to prevezoval v omarici. Pametno ali ne, lahko se kasneje odločiš.

roki11 ::

WaterBoy je izjavil:

Zdravo. Katere senzorje temperature se priporoča sedaj da kažejo temperaturo in vlago in da je mogoče integracija v HA:
https://www.aliexpress.com/item/1005006...
Je to to ali.kaj drugega?
Hvala


Tele termometre sem pred letom in pol dobil za 4€/kom in so se odlično izkazali (za 10€po komadu se mi zdi veliko). Preko BT proxy podatki letijo v HA. Baterija drži cca 6 mesecev, odvisno od intervala sporočanja, v ti v hladilniku pa malo manj, kakšne 4-5 mesecev. Glede na ceno in kako izgleda ter da se da še "shekat" je čisto OK. Pri meni je bilo važno, da dobim podatke v HA in se nam je že zgodilo, da je otrok pustil odprto okno pozimi v sobi in če ne bi videl na dashboardu, bi bila v sobi ledenica.

roki11 ::

mare85slo je izjavil:


Me pa zanima dobra analitika porabe električne energije. Rad bi meril naslednje porabnike:
- klima
- sušilni stroj
- pralni stroj
- hladilnik
- pomivalni stroj
- indukcijska kuhalna plošča
- električna pečica

Podatke bi rad prebiral v LAN načinu na PC-ju (nekaj v smislu Home Assistant Dashboard-a, kjer sem zasledil tudi "cost" tabelco, zato sem po nekaj branja, Googlanja in drugega prišel do Shelly Pro 4PM izdelka). V mojem primeru bi verjetno rabil dva Shelly-a.


Dva 4PM te prideta 200€, ne vem če boš prišparal toliko omrežnine v 10 letih. Je pa nadzor porabe na mestu, da dobiš občutek koliko kakšna naprava porabi. 4PM je na mestu, če imaš prostor v omarici in da nanj vežeš porabnike, ki so priključeni na sponke (npr. pečica in kuhalna plošča ter klima). Drugi porabniki, ki so priključeni z vtičem, pa je dober tudi plug.
Sicer pa s takim (4PM) ali drugim smart switchem in merilcem energije, ki je integriran v HA lahko narediš karkoli v HA. Samo čas in voljo rabiš.
 Trenutna moč

Trenutna moč

d4vid ::

Samo in izključno za beleženje porabe jaz uporabim meterN: https://github.com/jeanmarc77/meterN

Sicer morš spisat skripto, da bere iz shellyja, ampak sploh ni težko.
Jaz tole uporabljam v kombinaciji s 123solar (isti user na githubu) za branje iz inverterjev sončnih elektrarn.

Dela na RPI 1 s 256MB rama oz. na Rpi Zero brez težav. Raspbian server + apache + php.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Matevz96 ::

Ima kdo tukaj narejeno pametno ogrevanje hiše?

Ogrevanje je preko radiatorjev, problem je da sta dve nadstropji na isti črpalki z enim termostatom. Kot sem gledal po spletu obstajo pametni ventili za radiatorje, ki odpirajo dotok vode glede na temperaturo v prostoru.

Moja ideja je da bi imel na vsakem radiatorju tak ventil in po prostorih nekaj senzorjev temperature. V primeru da temperatura pade pod nastavljeno bi moral prižgati črpalko (pametni rele) in odpreti radiatorje ki so vezani na ta senzor temperature. V primeru da so vsi radiatorji zaprti pa izklopiti črpalko.

Ima kdo podoben sistem? Kaj vse potrebujem da bi to delovalo, predvidevam da nek central hub, senzorje temperature, rele, in ventile.
#hooldthedoor

DeeJay ::

Imam narejeno tocno to, kar si opisal
Don't f with me.

Matevz96 ::

Katero opremo uporabljaš?
#hooldthedoor

DamijanD ::

Samo dodatno vprašanje: kaj se zgodi, če črpalko ugasneš? Lahko pride do pregrevanja na viru ali to ni možno?

Matevz96 ::

DamijanD je izjavil:

Samo dodatno vprašanje: kaj se zgodi, če črpalko ugasneš? Lahko pride do pregrevanja na viru ali to ni možno?


Na viru ni problem, gre za peč na sekance ki samodejno prilagaja moč glede na porabo (temperaturo vode).
#hooldthedoor

aljo558 ::

Matevz96 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Samo dodatno vprašanje: kaj se zgodi, če črpalko ugasneš? Lahko pride do pregrevanja na viru ali to ni možno?


Na viru ni problem, gre za peč na sekance ki samodejno prilagaja moč glede na porabo (temperaturo vode).


Tudi mene zanima kako bi lahko zadevo spremenil. Sedaj imam krmilnik za peč, ki je nek star oziroma ni pameten pa iščem alternative za zamenjavo, da bi vsaj lahko naredil neko avtomatizacijo kdaj se vklaplja in izklaplja (po urah in dnevih), še boljše pa bi bilo da bi ga lahko dal v HA.

d4vid ::

Problem je edino pri starih pečeh na drva brez zalogovnika, ki hitro zakuhajo, če izklopiš pumpo. Če maš zalogovnik, se pač višek fila tja noter. Če maš na pelete, kurilca, plin, se pač pri določeni temperaturi ugasne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

DeeJay ::

Matevz96 je izjavil:

Katero opremo uporabljaš?

Shelly releje in shelly TRV. Temperaturnih senzorjeb pa nimam, ker so od shelly TRV dost pametni, da znajo temperaturo regulirat.
V HA pa gledam stanje ventilov in ce so vsi zaprti ugasne crpalko.

Poleg tega pa avtomatsko izklaplja in vklaplja crpalko se ob dolocenih urah. Temperaturo na TRV pa avtomatsko stima tudi glede na to ali sem sam ali so pri meni otroci.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

DamijanD ::

Kolega ima TRV ventile, temperaturo pa meri z Xiamoji; V HA pa podatek iz temp senzorjev pošilja v TRVje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

aljo558 ::

Danes sem se končno spravil zalaufati HA in mi res živce parajo razne zadeve kot so dodajanje naprav v HA...recimo imam 2 Xiaomi Bluetooth Senzorja za temperaturo in zahteva neke Bind Key-e, da ne govorim o Yeelight Mi LED lučeh, kjer pa host name zahteva oziroma ip...sanja se mi ne in bo še zabavno vse skupaj :D

c23po ::

Pozna kdo integracijo za HA, ki komunicira z GSM modemom?
- registracija klicatelja ob dohodnem klicu
- odhodni klic
skratka, standardni Hayes AT command set...
Računalniki nimajo spominov.

BladE_ ::

aljo558 je izjavil:

Danes sem se končno spravil zalaufati HA in mi res živce parajo razne zadeve kot so dodajanje naprav v HA...recimo imam 2 Xiaomi Bluetooth Senzorja za temperaturo in zahteva neke Bind Key-e, da ne govorim o Yeelight Mi LED lučeh, kjer pa host name zahteva oziroma ip...sanja se mi ne in bo še zabavno vse skupaj :D


Verjetno zahteva token? Imaš tool(github), ki ti vse te podatke prikaže precej enostavno. Za Yeeligt imaš tudi integracijo... To ni še nič od "težav", še veš ne v kaj se spuščaš :)
Akcija - Reakcija

aljo558 ::

BladE_ je izjavil:

aljo558 je izjavil:

Danes sem se končno spravil zalaufati HA in mi res živce parajo razne zadeve kot so dodajanje naprav v HA...recimo imam 2 Xiaomi Bluetooth Senzorja za temperaturo in zahteva neke Bind Key-e, da ne govorim o Yeelight Mi LED lučeh, kjer pa host name zahteva oziroma ip...sanja se mi ne in bo še zabavno vse skupaj :D


Verjetno zahteva token? Imaš tool(github), ki ti vse te podatke prikaže precej enostavno. Za Yeeligt imaš tudi integracijo... To ni še nič od "težav", še veš ne v kaj se spuščaš :)



V vmesnem času sem dobil Sonoff TRV pametne ventile in delujejo preko Zigbee protokola res super, tako da jih priporočam. Isto lahko rečem za pametno vtičnico TP Link Tapo P110, ki meri tudi porabo energije in deluje preko Wi-Fi. Oboje je enostavno dodat v HA.

En senzor ki je na prvotni verziji firmware sem dobil preko token extractorja bind key, za drugega ne gre ker je posodobljena verzija in ga v HA nikakor ne morem dobiti. Dela pa vsaj v Xiaomi Mi Home app ampak mi tam sedaj kaj dosti ne koristi več.

Zatakne se pa pri Xiaomi Mi Led Smart lučeh in pa robotskemu sesalcu Xiaomi S10+ kjer jih hočem dodat v HA ampak te naprave niso podprte in je potrebno že nekaj znanja glede “kriptiranja in pythona”?

freesty ::

Ko dodam tv v HA, TV ne prikazuje vec tipkovnice za vnos, ker sklepa, da bo vnos prsu z zunanje naprave. A za to obstaja kaksna resitev?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

blink ::

Rad bi imel nekaj poceni smart naprav (senzorji ipd.) povezanih v celoto. Ali morajo biti smart naprave od istega proizvajalca? npr. Xiaomi smart hub in potem raznorazne Xiaomi naprave povezane skupaj? Ali so lahko tudi od različnih proizvajalcev? Nekateri gatewayi podpirajo več protokolov (bluetooth, bluetooth mesh, wifi, zigbee 3.0...) na kaj je potrebno paziti pri nakupu? Kako se potem upravlja s smart napravami, preko gatewaya in aplikacije na telefonu/webu?

roki11 ::

Z zadnjo verzijo HA Core 2024.3 je v slovenski jezik prevedenih večina stavkov za Assist, manjka zadnjih nekaj senzorjev, ki bodo v naslednji verziji jedra.

Če je kakšen issue, ali kakšen problem z delovanjem slovenskega prevoda - > TUKAJ ali za debato (predlogi, izboljšave ipd.) - > TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roki11 ()

roki11 ::

blink je izjavil:

Rad bi imel nekaj poceni smart naprav (senzorji ipd.) povezanih v celoto. Ali morajo biti smart naprave od istega proizvajalca? npr. Xiaomi smart hub in potem raznorazne Xiaomi naprave povezane skupaj? Ali so lahko tudi od različnih proizvajalcev? Nekateri gatewayi podpirajo več protokolov (bluetooth, bluetooth mesh, wifi, zigbee 3.0...) na kaj je potrebno paziti pri nakupu? Kako se potem upravlja s smart napravami, preko gatewaya in aplikacije na telefonu/webu?


Odvisno kako "globoko" greš v to zajčjo luknjo :) Če ostaneš na nivoju app-a na telefonu npr. in je tvoj senzor oz. naprava povezana na proizvajalčev strežnik (npr. na Kitajskem) moraš vedet, da gredo podatki tja, kaj se tam z njimi dogaja pa bogsigavedi :). Če hočeš imeti lokalno in kontrolo nad podatki ter te skrbi "zasebnost", greš na kakšno od variant odprtokodnih rešitev (Openhab, Home Assistant, Domoticz, pa še kaj bi se našlo).

Sicer pa ima vsak proizvajalec svoj app in načelom v okviru njegovega app-a lahko združiš različne napravice, senzorje itn. Nekateri appi (proizvajalci) se znajo naprej pogovarjati z Google Home ali Alexo, in če proizvajalec to podpira, si že korak bližje k "skupni platformi" upravljanja naprav. Google Home je relativno enostaven za upravljati, vendar...spet, privacy...glasovno upravljanje pa še ne zna slovensko.

Gatewayi so načeloma povezani s standardi - WIFI, Zigbee, Zwave, Matter (matter over wifi, matter over thread). Začneš lahko z WIFI in se zadeva poveže z domačim ruterjem. Za zigbee, zwave, matter rabiš ta gateway, ki je potem povezan na wifi in omogoča nadaljnjo povezavo. Pri bluetooth pa imaš varianto povezave z raznimi drugimi napravami (kot BT proxy, ki poskrbijo za podajanje podatkov naprej) ali samo na smartphone ali računalnik, ki je povezan s to napravo.

Če greš po poti smarthoma s kakšno platformo, ki gosti vse te povezave in zbira podatke na kakšen dashboard in obdeluje naprej, jih uporabiš v avtomatizaciji in skriptah, potem imaš več možnosti za uporabo podatkov in načinov upravljanja. Tam tudi ni več toliko važno od katerega proizvajalca so, ker ko pridejo zadeve na platformo, je potem samo še način prikazovanja, obdelave itn, npr. temperaturni grafi, stikala, merilci porabe itn. so lahko vsi enake grafike, četudi so različnih od proizvajalcev.

Upam, da je v osnovi jasno, sicer pa še malo zguglaj ali poišči po YT. :)

thundercat ::

A je še kdo razočaran z Shelly Plus 2 PM ? Naključno se mi resetira oz podere vse nastavitve, zamenja izhode relejev, postane nedosegljiv itd.
Thundercat

roki11 ::

thundercat je izjavil:

A je še kdo razočaran z Shelly Plus 2 PM ? Naključno se mi resetira oz podere vse nastavitve, zamenja izhode relejev, postane nedosegljiv itd.


Kakšen pa imaš wifi signal?

thundercat ::

roki11 je izjavil:

thundercat je izjavil:

A je še kdo razočaran z Shelly Plus 2 PM ? Naključno se mi resetira oz podere vse nastavitve, zamenja izhode relejev, postane nedosegljiv itd.


Kakšen pa imaš wifi signal?

100%. Bolj me skrbi, ker mi povozi vse nastavitve in čez noč spremeni releje na roleti. Zelo neprijetno. Je možno da je slab?
Thundercat

roki11 ::

Na tvojem mestu bi uveljavljal garancijo.

A imaš originalni FW gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roki11 ()

ReRMh ::

samo tile shelly plus thingies magic so pa res fine s temi wifi ap, bt ap, wifi extender...

nokken ::

thundercat je izjavil:

roki11 je izjavil:

thundercat je izjavil:

A je še kdo razočaran z Shelly Plus 2 PM ? Naključno se mi resetira oz podere vse nastavitve, zamenja izhode relejev, postane nedosegljiv itd.


Kakšen pa imaš wifi signal?

100%. Bolj me skrbi, ker mi povozi vse nastavitve in čez noč spremeni releje na roleti. Zelo neprijetno. Je možno da je slab?

Precej verjetno da je zanic. Garancija pa je. Meni se od 30+ v kaj pa vem recimo 3-4 letih (pa je verjetno celo vec) to ni zgodilo se na niti enem (2.5, 2PM, dimmer).

GupeM ::

Kupil sem si Shelly pro 3PM za merjenje porabe. Zdaj pa se mi dogaja, da mi občasno na eni od faz (vedno ista faza A) pokaže, kot da sem vrnil energijo. Sicer gre za dokaj majhne količine energije, mi pa ni jasno zakaj. V tem mesecu sem na fazi A porabil 65,46 kWh energije. Vrnjeno energijo pa mi kaže 1,34 Wh (poraba je v kWh, vrnjena energija je v Wh). Zakaj do tega prihaja?

Občasno dobim tudi med obvestili napako, da je z eno fazo nekaj narobe. Nek phase sequence error. Ampak zadeva se samo občasno pojavi, tako da mislim, da zadeva ni narobe priključena, sicer bi bila napaka stalna.

roki11 ::

GupeM je izjavil:

Kupil sem si Shelly pro 3PM za merjenje porabe. Zdaj pa se mi dogaja, da mi občasno na eni od faz (vedno ista faza A) pokaže, kot da sem vrnil energijo. Sicer gre za dokaj majhne količine energije, mi pa ni jasno zakaj. V tem mesecu sem na fazi A porabil 65,46 kWh energije. Vrnjeno energijo pa mi kaže 1,34 Wh (poraba je v kWh, vrnjena energija je v Wh). Zakaj do tega prihaja?

Občasno dobim tudi med obvestili napako, da je z eno fazo nekaj narobe. Nek phase sequence error. Ampak zadeva se samo občasno pojavi, tako da mislim, da zadeva ni narobe priključena, sicer bi bila napaka stalna.


Kaj pa je gor priključeno - kaj meriš? Ali je motor (npr. pralni, sušilni)?

GupeM ::

Eno stanovanje (en štuk) v večstanovanjski hiši. Tako da ja, pralni in sušilni sta + vse ostale stvari, ki jih imamo običajno v stanovanjih. Ampak da bi to povzročilo vračilo energije si pa ni sem mislil. Poleg tega sta pralni in sušilni na drugi fazi, ne na tej, ki mi kaže vračilo energije, če se ne motim. Bi moral preverit.

Zadevo sem montiral nekje sredi februarja, pa ni bilo februarja nobenega vračila. Marca pa že parkrat. Pa stroji veliko laufajo, ker imava 3 otroke :)

roki11 ::

Pa dejansko vidiš moč (-), ali pa samo energijo?

Sicer pa lahko takšne motnje povzročajo harmoniki

Lepim grafa za SS in PS (v istem obdobju, ampak če ju dam na graf skupaj, se zaradi skale pri PS (okoli 2kW) ne vidi -W pri SS), zato lepim oba, za primerjavo, obdobje je isto.
PS: https://postimg.cc/XrpWfVPQ
SS: https://postimg.cc/Yjsb4M1p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roki11 ()

GupeM ::

Ja, lahko vidim tudi dejansko moč, ampak ne za vsako napravo posebej.

S svojimi slikami pa hočeš povedat, da medtem ko ti je pralni stroj pral, je na sušilcu kazalo negativno moč, čeprav sušilec v tistem obdobju sploh ni laufal?

Kakorkoli, mene ta malenkost "vrnjene" energije ne moti. Sprašujem bolj zato, da vem, ali je zadeva problematična z vidika napeljave po stanovanju oz. same vezave power metra. Če so takšne motnje normalne, potem je vse ok. Bi me pa skrbelo, če bi takšne motnje lahko kazale na napako v napeljavi. Ali da bi zadeva kazala na napačen/slab priklop power metra ali kaj podobnega.

Sem sedaj pogledal še zgodovino, pa negativne moči ni videt.

Je pa še nekaj drugega, kar mi ni povsem jasno. Hiša ima 25 Amperske pancerke, moje stanovanje ima največ 16 A varovalke. Ko prižgem dve plošči indukcije na max, mi Shelly kaže tok tudi preko 23 A na eni fazi. Kako je to možno, če so varovalke 16 A? Pa to ni za trenutek 23 A, ampak konstantno tudi nekaj minut ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

roki11 ::

GupeM je izjavil:



S svojimi slikami pa hočeš povedat, da medtem ko ti je pralni stroj pral, je na sušilcu kazalo negativno moč, čeprav sušilec v tistem obdobju sploh ni laufal?


Da. Poglej pri sebi, kdaj se to dogaja in s čim je to povezano.

GupeM je izjavil:


Sprašujem bolj zato, da vem, ali je zadeva problematična z vidika napeljave po stanovanju oz. same vezave power metra. Če so takšne motnje normalne, potem je vse ok. Bi me pa skrbelo, če bi takšne motnje lahko kazale na napako v napeljavi. Ali da bi zadeva kazala na napačen/slab priklop power metra ali kaj podobnega.


Če te skrbi, ni odveč pregledati napeljavo, za kar poskrbi "certificiran" preglednik notranje inštalacije v stavbah.

GupeM je izjavil:


Je pa še nekaj drugega, kar mi ni povsem jasno. Hiša ima 25 Amperske pancerke, moje stanovanje ima največ 16 A varovalke. Ko prižgem dve plošči indukcije na max, mi Shelly kaže tok tudi preko 23 A na eni fazi. Kako je to možno, če so varovalke 16 A? Pa to ni za trenutek 23 A, ampak konstantno tudi nekaj minut ...

Pojma nimam kakšne varovalke imaš (RCD B?), zato lahko, če te skrbi, pokličeš preglednika in naj ti pomeri zadeve na inštalaciji.

GupeM ::

Ja, sam se zagotovo ne bom loteval pregledovanja. Varovalka je pa navadna, talilna:

ReRMh ::

ne morem skriti, da sem n00b, kaj naj...

wifi ap in wifi extender delujejo super na shelly plus napravah...
tudi ha lepo kažejo plus h&t podatke - preko wifi
preko tistega ws://*:8123/api/shelly/ws

za kaj vse se lahko uporabi bluetooth connectivity in kako ga vzpostaviti?
bt enabled, bt gateway enabled, bt rpc enabled?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

t3hn0 ::

ReRMh je izjavil:

ne morem skriti, da sem n00b, kaj naj...

wifi ap in wifi extender delujejo super na shelly plus napravah...
tudi ha lepo kažejo plus h&t podatke - preko wifi
preko tistega ws://*:8123/api/shelly/ws

za kaj vse se lahko uporabi bluetooth connectivity in kako ga vzpostaviti?
bt enabled, bt gateway enabled, bt rpc enabled?

Imaš nekatere senzorje ki delujejo le preko BT, npr: H&T BLU senzor
^.^

GupeM ::

Če imaš Bluetooth senzorje, lahko BT gateway uporabiš, da ti bere podatke in jih preko Wi-Fi ali ethernet pošilja v HA. Uporabno, ker s tem v bistvu extendaš BT range. BT ima slab range in če imaš HA v kleti recimo, lahko upravljaš BT naprave, ki jih imaš v stanovanju en štuk višje.

t3hn0 ::

Btw, amazon mi kaže neke pomladanske popuste za Shelly naprave
^.^

ReRMh ::

GupeM je izjavil:

Če imaš Bluetooth senzorje, lahko BT gateway uporabiš, da ti bere podatke in jih preko Wi-Fi ali ethernet pošilja v HA. Uporabno, ker s tem v bistvu extendaš BT range. BT ima slab range in če imaš HA v kleti recimo, lahko upravljaš BT naprave, ki jih imaš v stanovanju en štuk višje.

in kako 'bt spariš' +h&t s +plugS ali podobnim? pa +h&t imaš za čas bt setupa na usbc napajanju, da ne hodi v spanec? kot omenjaš, se točno en od +h&t ne javlja preko wifi in bi zdaj preskušal bt, ko je ravno prilika

jopar ::

t3hn0 je izjavil:

Btw, amazon mi kaže neke pomladanske popuste za Shelly naprave


Dobre cene in še zastonj pošiljanje nad 59 EUR :)

bozko4 ::

Zdravo,
poizkusi še s factory resetom, jaz sem imel na začetku nekako narobe zvezano- zaradi specifike napeljave na stari hiši in mi je vedno na eni fazi kazalo par W v -. Ob vklopu večjih porabnikov, pa tudi kakšen kilowatt v minus. Sem si tudi razbijal glavo, na koncu sem samo naredil factory reset in ga ponovno povezal na wifi. Zdaj dela bp.

roki11 je izjavil:

Pa dejansko vidiš moč (-), ali pa samo energijo?

Sicer pa lahko takšne motnje povzročajo harmoniki

Lepim grafa za SS in PS (v istem obdobju, ampak če ju dam na graf skupaj, se zaradi skale pri PS (okoli 2kW) ne vidi -W pri SS), zato lepim oba, za primerjavo, obdobje je isto.
PS: https://postimg.cc/XrpWfVPQ
SS: https://postimg.cc/Yjsb4M1p
««
49 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152121 (945) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832975 (7313) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473624 (2243) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224112 (12412) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233572 (2812) joze67

Več podobnih tem