» »

Kje kupiti original Windows 10

Kje kupiti original Windows 10

1
2
3 4

BivšiUser2 ::

Stari maček je izjavil:

Kaj pa, ko je bil Win10 brezplačen. Pa si je večina apgrejdala skrekane sedmice. A zdaj so vsi tisti kriminalci ali kaj?

Ja
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mare2 ::

Oberyn je izjavil:


Drugače pa, 5 € in ebay sama po sebi še nista znak, da je licenca nelegalna. Lahko je, lahko pa ni. Licenca je komot lahko tudi 0 €, MS je takšnih podelil stotine milijonov.

OP je tudi naslovu napisal Kje kupiti original Windows 10
Vi pa s takimi ven prihajate. Kaj misliš, da on ne ve za ebay?

klinker ::

Vi kr moralizirajte in placujte stotake MSu. Moja ebay licenca za 5€ dela popolnoma enako kot vasa za 100€+. Razen cifre na racunu, razlike ni prav nobene.

marvin42 ::

klinker je izjavil:

Vi kr moralizirajte in placujte stotake MSu. Moja ebay licenca za 5€ dela popolnoma enako kot vasa za 100€+. Razen cifre na racunu, razlike ni prav nobene.

Pa saj ni nihče rekel, da tvoja licenca za 5€ NE DELA. Če si že pameten - zakaj si dajal 5€, ko pa bi licenco lahko dobil zastonj?
Mostly Harmless

klinker ::

marvin42 je izjavil:

klinker je izjavil:

Vi kr moralizirajte in placujte stotake MSu. Moja ebay licenca za 5€ dela popolnoma enako kot vasa za 100€+. Razen cifre na racunu, razlike ni prav nobene.

Če si že pameten - zakaj si dajal 5€, ko pa bi licenco lahko dobil zastonj?


Bos pokazal kje?

Oberyn ::

Mare2 je izjavil:

OP je tudi naslovu napisal Kje kupiti original Windows 10
Vi pa s takimi ven prihajate. Kaj misliš, da on ne ve za ebay?

Sori Mare, dal sem podroben napotek, kje kupiti originalno in v Evropi veljavno (potrjeno s sodno prakso) prenosljivo licenco za Windows 10 pro za 85 eur ali home za 75 eur. Ono ostalo je bila samo obrobna pripomba, da nizka cena sama po sebi še ne pomeni nelegalne licence. Čeprav mi je seveda jasno, da je veliko tistih 3 eur ključev na ebayju v resnici pridobljenih z ukradenimi kreditnimi karticami. Zato primejo in delujejo, ampak lahko pozneje pride do posledic (čeprav malo verjetno).

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mare2 ::

Idealno je kupiti Windows 10 že kot prednaložene na računalniku. Takrat je najceneje.

BivšiUser2 ::

Ni, ker je določen % cene tudi W10 OEM licenca. Najceneje je na Ebayu in podobnih straneh.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Nikonja ::

Osebno sem preveril z MS Slovenija po telefonu za "tiste Ebay kode" in mi je gospa lepo povedala da če je računalnik aktiviran z to licenco, njih ne zanima kje sm je kupil in kolk sm je plačal!
Zdaj si vi to lepo komentirajte in razlagajte po želji, ampak MS v EU ne sme sankcionirat prodajo "rabljenih" licenc. Jz sem jih več kupil in vse še vedno dalejo, enako za office. In še enkrat, če bi bilo ilegalno jih nebi bilo na Ebayu, trenutno je to nekjer v sivi coni in MS lagalno nemore in ne sme ukrepat.

Če imate željo plačat MS "legalno" licenco po 150 ojrov, kar naprej amapk ne solit pamet da so ilegalne KER NISO. Na kakšen način jih prodajalec dobije me ne zanima, enako kot za vse ostalo kaj kupim na Ebayu ali Bolhi.

Fritz ::

Da se v EU OEM licence lahko prodajajo, je odločilo sodišče EU in MS dobro ve, da kljub svojim EULA tukaj nima za burek. Takšnih je večina licenc, ki jih dobite na eBayu, le glejte, da kupujete od preverjenih prodajalcev.

Sam sem kupil nekaj deset licenc za Win 10 in Office 2016 Pro in nisem z njimi imel nobenih težav. Niti tedaj, ko sem potreboval MS podporo (selitev OS iz enega sistema na drugega).

Kdor trdi drugače laže in zavaja.

https://www.techdirt.com/articles/20120...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dvihtelic ::

ok sedaj imam licenco win10 home in bi nadgradil v PRO, bi jo kupil preko ebaya, plačaš,dobiš po emailu link in to je to?

ziga1990 ::

Fritz je izjavil:

Da se v EU OEM licence lahko prodajajo, je odločilo sodišče EU in MS dobro ve, da kljub svojim EULA tukaj nima za burek. Takšnih je večina licenc, ki jih dobite na eBayu, le glejte, da kupujete od preverjenih prodajalcev.

Sam sem kupil nekaj deset licenc za Win 10 in Office 2016 Pro in nisem z njimi imel nobenih težav. Niti tedaj, ko sem potreboval MS podporo (selitev OS iz enega sistema na drugega).

Kdor trdi drugače laže in zavaja.

https://www.techdirt.com/articles/20120...


maš prav samo OP hoče original in te na žalost ravno niso
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Alexius Heristalski ::

Oberyn je izjavil:

Ugodne cene licenc (raznih, ne samo windows) so tudi na www.software-deals.eu. Win 10 pro recimo okoli 85 €. Zadeva je legalna, okoli tega je Microsoft že sprožil sodni spor in ga izgubil, evropska sodišča so presodila legalnost. Na strani je več informacij o tem. Ni sicer 5 €, ni pa niti siceršnja MS polna cena. Gre za prenosljive licence iz odpisanih in uničenih računalnikov, ki po evropski zakonodaji ostanejo veljavne in jih je možno prodajati naprej.

Drugače pa, 5 € in ebay sama po sebi še nista znak, da je licenca nelegalna. Lahko je, lahko pa ni. Licenca je komot lahko tudi 0 €, MS je takšnih podelil stotine milijonov.

LOL

Da "licenco", vredno 5 EUR, prodaš za 85, je tudi nateg posebne vrste.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Fritz ::

ziga1990 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Da se v EU OEM licence lahko prodajajo, je odločilo sodišče EU in MS dobro ve, da kljub svojim EULA tukaj nima za burek. Takšnih je večina licenc, ki jih dobite na eBayu, le glejte, da kupujete od preverjenih prodajalcev.

Sam sem kupil nekaj deset licenc za Win 10 in Office 2016 Pro in nisem z njimi imel nobenih težav. Niti tedaj, ko sem potreboval MS podporo (selitev OS iz enega sistema na drugega).

Kdor trdi drugače laže in zavaja.

https://www.techdirt.com/articles/20120...


maš prav samo OP hoče original in te na žalost ravno niso

Ja kakšna pa je kot veljavna MS licenca? A je morda 'neoriginalna' od Appla ali Gorenja?

Če licenco MS strežnik prepozna kot veljavno, je reč legitimna. Seveda dobiš za to tudi račun. Poskusi registrirati kak piratski ključ in nam javi, kako je šlo (pa brez activatorjev in podobnih pritiklin).

Mislim, eni bi kar, da se o tem sploh ne pogovarjamo češ, da smo že ugotovili, da je to nelegalno. Ne morem verjeti, da nekdo javno tako laže in zavaja.

In ja, OEM licence stanejo peanuts v primerjavi z licencami v maloprodaji, čeprav so glede same funkcionalnosti OS-a popolnoma identične. A če je komu zelo pri srcu plačevati 100€ za OS, katerega dobiš za 5€, kar naprej, kdo vam pa kaj preprečuje. Le drugih ljudi ne zavajajte, da je vaš pogled edini pravilen.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ziga1990 ::

^^ zavajanje je tudi to kar ti in klinker počneta če je Original licenca res 5€ vredna zakaj potem stane v trgovini dosti več?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Oberyn ::

Alexius Heristalski je izjavil:

LOL
Da "licenco", vredno 5 EUR, prodaš za 85, je tudi nateg posebne vrste.

Po moje niti ne. Če se tega lotiš kot biznis, ni čisto enostavno. Primerne računalnike (recimo odpisane, zavržene) moraš najprej poiskati, nato moraš pridobiti legalno last nad njimi, dobiti iz njih licenčni ključ in jih potem tudi ustrezno zavreči (to pomeni ne v hosto). Vse to stane, če se greš resen biznis. One 3 eur licence, kot sem že povedal, so v teoriji lahko legalne, vendar bi rekel, da večinoma niso. Po spletu velja prepričanje, da so večinoma nabavljene z ukradenimi plačilnimi karticami. Če kupiš robo, ki jo je prodajalec pridobil s kaznivim dejanjem, jo boš moral vrniti. Oziroma pri licencah je bolj verjetno, da jih bo MS enkrat pozneje deaktiviral. Zato jaz teh 3 eur licenc ne kupujem niti tega nikomur ne priporočam. Čeprav je morda med njimi tudi kakšna res legalna.

ziga1990 ::

^^podpis
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

darkolord ::

Fritz je izjavil:

Da se v EU OEM licence lahko prodajajo, je odločilo sodišče EU in MS dobro ve, da kljub svojim EULA tukaj nima za burek. Takšnih je večina licenc, ki jih dobite na eBayu, le glejte, da kupujete od preverjenih prodajalcev.

Sam sem kupil nekaj deset licenc za Win 10 in Office 2016 Pro in nisem z njimi imel nobenih težav. Niti tedaj, ko sem potreboval MS podporo (selitev OS iz enega sistema na drugega).

Kdor trdi drugače laže in zavaja.

https://www.techdirt.com/articles/20120...
Ti zavajaš, ker ne znaš brati.

EU sodišče je odločilo, da proizvajalec ne sme prepovedati preprodaje rabljenih licenc. Za OEM licenco to še vedno pomeni, da je veljavna samo na napravi, na katero je bila prvič nameščena. Poleg tega je v sodbi omenjeno tudi, da licenc ne smeš deliti, torej kupiti 1000 licenc in prodajati potem eno po eno.

Da se lahko OEM licence prodajajo ločeno od naprav, na katerih so nameščene, pa je odločilo izključno Nemško sodišče, in zato izjema velja izključno v Nemčiji, in ta izjema za Nemčijo je jasno navedena tudi v EULA.

Uporaba OEM licence pri nas, ki ni bila kupljena skupaj z računalnikom, je tako v nasprotju s pravno veljavnim EULA, in tako ni veljavna.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

no torej sedaj vse jasno tiste 5€ licence niso ravno legalne torej OP kupi od Microsofta ali od kake priznane slovenske trgovine FPP Win 10
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Alexius Heristalski ::

Tudi tista za 85 ni. Oberynu se smejem v brk.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bauci ::

Ok. Fajn bi bilo, da bi eni malo umirili konje :).
Sem pač bedak, ki sem se odločil, da bom vrgel proč 150€. Eni toliko zapravijo v enem mesecu za cigarete, jaz jih bom pač za Windows 10.
Zakaj jih kupujem? Na vseh računalnikih v familiji imamo original Windowse kupljene skupaj s prenosniki. Sedaj sem se pa odločil, da bom Windowse namestil še na moj 27" Imac. Ker sem kupil originalni program Parallel deskop 14, ki to omogoča, sem se odločil, da hočem imeti še original Windowse. End of story.
Še zmeraj bi rad izvedel za kakšno zaupanja vredno trgovino razen Microsoft, kjer bom sigurno dobil originalno licenco na lastnika in kako se ta licenca prenese na drug računalnik.
Hvala in lp.

BivšiUser2 ::

Vse v Sloveniji, samo AGT NE. https://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q..., pa ne teži z original, ker sem ti napisal kaj je original.

edit: iso pa si preneseš od https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... in s pomočjo programa pokneš iso na ključek.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

darkolord je izjavil:


Uporaba OEM licence pri nas, ki ni bila kupljena skupaj z računalnikom, je tako v nasprotju s pravno veljavnim EULA, in tako ni veljavna.

Sodbe sodišča EU veljajo za celotno EU. EULA, ki je v nasprotju s pravom EU, na področju EU ni veljavna. Sicer si pa lahko vsak sam prebere in odgovor na tvoj post je v samem tekstu obrazložitve sodbe.

http://curia.europa.eu/juris/document/d...

28 The Court has already held that the term ‘sale’ in that provision, which must be given a broad interpretation, encompasses all forms of marketing of a copy of a computer program characterised by the grant of a right to use that copy, for an unlimited period, in return for payment of a fee designed to enable the copyright holder to obtain a remuneration corresponding to the economic value of that copy (see, to that effect, judgment of 3 July 2012, UsedSoft, C‑128/11, EU:C:2012:407, paragraph 49).

29 It is common ground that the first marketing in the European Union, by the copyright holder, of a copy of his computer program stored on a material medium such as floppy discs, CD-ROMs or DVD-ROMs, constitutes a first sale of that copy within the meaning of Article 4(c) of Directive 91/250. In addition, it must be considered that, in the absence of any indication to the contrary in the order for reference, that sale is accompanied by an unlimited licence to use that copy.

30 It follows from the foregoing that, under Article 4(c) of Directive 91/250, the holder of the copyright in a computer program who has sold, in the European Union, a copy of that program on a material medium, such as a CD-ROM or a DVD-ROM, accompanied by an unlimited licence for the use of that program, can no longer oppose the resale of that copy by the initial acquirer or subsequent acquirers of that copy, notwithstanding the existence of contractual terms prohibiting any further transfer (see, to that effect, judgment of 3 July 2012, UsedSoft, C‑128/11, EU:C:2012:407, paragraph 77).

31 However, the questions referred do not concern the resale of the used copy of a computer program, stored on an original material medium, by its initial acquirer, but rather the resale of the used copy of a computer program, stored on a non-original material medium, by a person who acquired it from the initial acquirer or from a subsequent acquirer.

32 In their observations, Microsoft, the Italian and Polish Governments and the European Commission submit, in that respect, that the rule of exhaustion of the distribution right laid down in Article 4(c) of Directive 91/250 applies only to the original material medium (floppy disc, CD-ROM or DVD-ROM), sold to the first acquirer, containing the copy of the computer program placed on the market by the rightholder or with his consent, and not to the non-original material medium of that copy.

33 That line of argument cannot be accepted as such.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

darkolord ::

Preberi, kaj sem napisal. Sodba EU se ne nanaša na prodajo OEM licenc ločeno od naprav, na katerih so nameščene.

Fritz ::

Sodba pravi, da ni dovoljeno prodajati kopij programa temveč samo izvirni nosilec. V obrazložitvi je jasno navedeno, da je licenca prenosljiva. Če je licenca prenosljiva in kopijo ponuja sam MS, v čem je problem?

It follows from the foregoing that, under Article 4(c) of Directive 91/250, the holder of the copyright in a computer program who has sold, in the European Union, a copy of that program on a material medium, such as a CD-ROM or a DVD-ROM, accompanied by an unlimited licence for the use of that program, can no longer oppose the resale of that copy by the initial acquirer or subsequent acquirers of that copy, notwithstanding the existence of contractual terms prohibiting any further transfer (see, to that effect, judgment of 3 July 2012, UsedSoft, C-128/11, EU:C:2012:407, paragraph 77).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

K0l1br1 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ zavajanje je tudi to kar ti in klinker počneta če je Original licenca res 5€ vredna zakaj potem stane v trgovini dosti več?

Nikoli slišal za masovno prodajo? Zakaj so kosi iz tovarne x, stvari v trogovini pa se prodajajo za 100x ali vstavi po želji namesto 100?

darkolord ::

Fritz: problem je v tem, da je OEM licenca neločljivo povezana z napravo. Lahko jo prodaš in preneseš na drugega uporabnika, ampak samo skupaj z napravo, s katero je bila kupljena. Ko OEM licenco prvič kupiš, ne dobiš "unlimited license" (del teksta, ki si ga boldal).

Zgodovina sprememb…

klinker ::

ziga1990 je izjavil:

no torej sedaj vse jasno tiste 5€ licence niso ravno legalne torej OP kupi od Microsofta ali od kake priznane slovenske trgovine FPP Win 10


Ti si pac zabitek svoje vrste, tako kot OP.
Ne vem kak bumbar moras bit, da das 200€ namesto 5€ za popolnoma isto stvar. Ce ti se na podpori izjavijo da jih ne briga kje si kupu in kolko placal, moras bit talent posebne sorte da vztrajas pri nakupu v trgovini.
Ugodno, kot je napisal, je na ebay, trgovine pa imajo pac standard ceno, ki jo je MS dolocu in ne bos nobene tople vode izumu.

darkolord ::

klinker je izjavil:

Ce ti se na podpori izjavijo da jih ne briga kje si kupu in kolko placal
Kaj je pa potem to?

pirat ::

klinker je izjavil:

Ne vem kak bumbar moras bit, da das 200€ namesto 5€ za popolnoma isto stvar.


Preprosto. Stvar ni popolnoma ista. Je ista v tehničnem smislu (z microsoftove strani si potegneš isti ISO), ni pa popolnoma enaka pravice do uporabe licence v pravnem smislu. Nihče ne trdi, da stvar ne dela, ni pa to "popolnoma isto".

ziga1990 ::

darkolord je izjavil:

klinker je izjavil:

Ce ti se na podpori izjavijo da jih ne briga kje si kupu in kolko placal
Kaj je pa potem to?


dajmo klinker obrazloži to prosim?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

klinker ::

A maretov bullshit?
Bimbo...sem kupu ze prevec teh licenc in tudi uporabu podporo, da bi verjel takim bimbotom na slepo.
Vi pa vase kafanske price med sabo nabijajte.

darkolord ::

Aja tebi je treba pa verjet na slepo. Roger that.

klinker ::

pirat je izjavil:

klinker je izjavil:

Ne vem kak bumbar moras bit, da das 200€ namesto 5€ za popolnoma isto stvar.


Preprosto. Stvar ni popolnoma ista. Je ista v tehničnem smislu (z microsoftove strani si potegneš isti ISO), ni pa popolnoma enaka pravice do uporabe licence v pravnem smislu. Nihče ne trdi, da stvar ne dela, ni pa to "popolnoma isto".


Popolnoma ista....za domacega uporabnika!

ziga1990 ::

fino podpiraš nelegalno preprodajo in ko nekdo to pove ga zališ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

klinker ::

darkolord je izjavil:

Aja tebi je treba pa verjet na slepo. Roger that.


Jst sem to kupu in uporabljam ze par let. Server 2016, Win10 in Office.
Uni bimboti pa nabijajo nekaj kar so nekje prebrali in zdaj jim pac ni prav da so skesli 200€ za ta crapware.

ziga1990 je izjavil:

fino podpiraš nelegalno preprodajo in ko nekdo to pove ga zališ?


Ce bi blo nelegalno, se na ebay-u ne bi prodajalo, tako kot se ne orozje, droga ipd ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Fritz ::

darkolord je izjavil:

Fritz: problem je v tem, da je OEM licenca neločljivo povezana z napravo. Lahko jo prodaš in preneseš na drugega uporabnika, ampak samo skupaj z napravo, s katero je bila kupljena. Ko OEM licenco prvič kupiš, ne dobiš "unlimited license" (del teksta, ki si ga boldal).

Lej, bom še enkrat..mogoče bo prijelo:

a copy of that program on a material medium, such as a CD-ROM or a DVD-ROM, accompanied by an unlimited licence for the use of that program, can no longer oppose the resale of that copy by the initial acquirer or subsequent acquirers of that copy, notwithstanding the existence of contractual terms prohibiting any further transfer
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

darkolord ::

Lej, še enkrat, EULA ne prepoveduje prenosa, mora biti pa izveden v skladu s pogoji. Nikjer ni omenjen poljuben in brezpogojni prenos.

klinker ::

darkolord je izjavil:

Lej, še enkrat, EULA ne prepoveduje prenosa, mora biti pa izveden v skladu s pogoji. Nikjer ni omenjen poljuben in brezpogojni prenos.


A se ti ne zdi da bi te, po vasem ilegalne preprodajalce, ze zdavnaj skinli, ce zadeva ne bi bla legalna?
Mislim, eni res nimate razvite nobene kmecke logike v svojih beticah, pol pa se posiljujete folk naj zapravlja stotake, ker se vam licence z ebay-a zdijo nemoralne, ceprav dela popolnoma isto kot vase za par stotakov :))
Sej meni je jasno, da ce ste sami dali tolko za licenco, vas noben vrag ne bo preprical da je una z ebay-a popolnoma enakovredna. Cloveska narava pac.

Skylord ::

Dajte že zbrisat tega ziga1990, da ne bo bluzil tukaj v nedogled!
Preberi si še enkrat kaj OP hoče:

bauci je izjavil:

Odločil sem se, da bom kupil originalne Windows 10 Home 64. Rad bi imel verzijo, ki se ne zaklene na računalnik ampak je licenca na lastnika (razumel sem, da obstaja tudi taka verzija).
Ali mi lahko kdo svetuje kje lahko ugodno kupim tako verzijo na USB ključku?
Če je licenca na lastnika ali to pomeni, da se lahko inštalira samo na en računalnik ali na več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

ziga1990 ::

^^^Hoče original tako da ebay odpade
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

klinker ::

ziga1990 je izjavil:

^^^Hoče original tako da ebay odpade


Se 1x. Dokazi da ni original.

ziga1990 ::

Še enkrat dokazi da je original
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

darkolord ::

A se ti ne zdi da bi te, po vasem ilegalne preprodajalce, ze zdavnaj skinli, ce zadeva ne bi bla legalna?
Mislim, da si ti tisti, ki mu manjka malo kmečke logike, če se ti zdi popolnoma normalno, da pri vseh pooblaščenih prodajalcih stane ista stvar 40x več.

Na majhno napisano v prvem ebay oglasu:

***Notice*** These product key is from scrap pc's
"OEM, bundled, or recovery software may be listed only if it is included along with the original hardware,
such as the motherboard, hard drive, or computer sold with the OEM software."
- Therefore, this sale includes the original broken beyond economical repair computer and motherboard.

Skupaj z licenco kao kupiš računalnik, ki mu licenca pripada, in na katerem moraš to licenco tudi uporabljati. Res bi rad videl te tvoje računalnike iz ebaya, klinker.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Ti castim eno licenco, pa poskusi. Jih imam se ene 5-6 na zalogi za frende in stranke.
Drugace pa, HP laptop @ Win10, HP Z220 @ Server 2016, HP DL380 G7 @ Server 2016 in na vseh furam se Office 365 z 1TB placa...vse kupljeno na ebay. Plus se x frendov in strank, ki sem jim nabavu winse in office z ebay, kar seveda vejo in jim nisem nic zaracunal, samo da me ne gnjavijo z neumnim crackanjem.

darkolord ::

Jih imam se ene 5-6 na zalogi za frende in stranke.
Skupaj s pripadajočimi računalniki, ki si jih kupil poleg ključev?

Zgodovina sprememb…

klinker ::

darkolord je izjavil:

Jih imam se ene 5-6 na zalogi za frende in stranke.
Skupaj s pripadajočimi računalniki, ki si jih kupil poleg ključev?


Hja, manjko kmecke logike, ja :8)
Sem ti napisal. Poskusi, pa se pol oglasaj. Do takrat pa beri, beri in beri...karkoli pac beres ;)

darkolord ::

Ne vem, kaj naj bi poskusil? Da se ključ aktivira? Tega nihče ne disputa.

Fritz ::

darkolord je izjavil:

Jih imam se ene 5-6 na zalogi za frende in stranke.
Skupaj s pripadajočimi računalniki, ki si jih kupil poleg ključev?

Naj ti malo vrnem tvojo kmečko logiko.

Ko mi je kakšnih 10+ let nazaj en prodajalec iz ZDA prodal fake Apple Ipod, je bila grožnja s postopkom preko PayPal-a malenkostna zadeva v primerjavi z grožnjo, da ga bom prijavil Applu, ki bi ga iztožil do onemoglosti.

Če bi zadeva bila tako nelegalna, kot nekateri trdite, tega ne bi, na eBayu, prodajali nemški, angleški, španski in italijanski prodajalci s tisoč+ pozitivnimi feedbacki..torej prodajalci, ki so svojo eBay trgovino gradili dolga leta...ker bi jih MS s pravnimi sredstvi sesul, če bi za to imel kakršnokoli podlago.

https://www.ebay.de/itm/Windows-10-Prof...

https://www.ebay.de/itm/Microsoft-Windo...

https://www.ebay.it/itm/WINDOWS-10-Prof...

https://www.ebay.es/itm/Windows-10-Pro-...

Edino kar je MS uspel doseči na EU sodišču je, da ni dovoljeno delati kopij njegovega programja na druge nosilce ter ponarejati njegove nalepke z unikatno številko inštalacije in to prodajati v takšni obliki. Če meni prodajalec proda licenčni ključ, katerega je kupil neposredno od MS ali drugega legitimnega lastnika..pri MS pa si lahko sam snamem inštalacijske datoteke, je zadeva legit. Nemčija ni izjema, je le država v kateri je Adobe preizkusil sodbo sodišča EU in dobil po nosu. Kjerkoli drugje v EU bi bila zadeva enaka..ker je sodišče EU vzpostavilo pravno prakso.

Konec koncev je tudi MS-ju v interesu, da njegov spyware uporablja čim več ljudi in jih čim manj prestopa na Linux 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piše se 2013 in preprodaja lastnih MP3-jev še vedno pod vprašajem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6121492 (18971) B86Tech
»

Največja poravnava zaradi nelegalne programske opreme v Sloveniji vredna 30.000 evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10236608 (31213) 5er-->
»

Program kot avtorsko delo

Oddelek: Programiranje
184438 (3744) [D]emon
»

Spremembe kazenskega zakonika na obzorju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17640180 (30841) BlueRunner
»

Evropsko sodišče o nadomestilih za zasebno reproduciranje avtorskih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
15334206 (31669) MrStein

Več podobnih tem