» »

Android TV

Android TV

miko22 ::

Imam težavo s TV pri kateri bom počasi dobil živčnega.
Imam tole SONY TV.
Slika in na splošno tv super, toda ta android je tako nestabilna zadeva, da mi žere živce.
Odkar uporabljam EON je še slabše. Namreč tv se ne odziva, aplikacija se obesi(katerakoli), android se ne odziva, menu nepregleden. V glavnem poleg odlične slike je tv zaradi tega androida čisti zmazek in razmišljam o zamenjavi.
Problem je ker le android omogoča nameščanje aplikacij kot so EON, youtube pa mislim, da marsikje najdem.
Povezava z računanalnikom je tudi bolj tak tak. Tako da poleg pametne tv, še je nekako kopiranje na usb še najboljša varijanta.

Se da kaj naredim, da bi android bil bolj stabilen? Da bi se pilot dejansko odzival na moje želje?
Zdaj moram tv vedno bolj pogosto restartat, ker pač ko se zadeva obesi ni druge možnosti.
Razmišljam o nakupu boljše, brez androida. Kak predlog.
Ker ne morem biti s tv, za katero sem dal pred 2 letoma 1500€, pa imam vsak dan težave s tem androidom.
Me čudi, da je zadeva veliko bolj stabilna na telefonu kot na tv.
Pred leti sem imel Sony z lastnim softwerom. Tisto je bila milina in užitek. Tole pa groza.
Še žena zavija z okami.

miko22 ::

Aja, pa imam samo 3 lastne svoje aplikacije gor, večino nameščenih aplikacij zbrisal ali disablal, samo da bi boljše delalo. Vsaj upal sem na to....

IvoJan ::

priporocam apple TV, od vseh smart TVjev najboljsa opcija imho
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

pravnik ::

miko22 je izjavil:

Imam težavo s TV pri kateri bom počasi dobil živčnega.
Imam tole SONY TV.
Slika in na splošno tv super, toda ta android je tako nestabilna zadeva, da mi žere živce....


Se strinjam s teboj, sam imam podobne izkušnje. Androida sploh ne uporabljam, uporabljam samo ekran za SetUpBox. Skoraj vsak mesec moram TV vreči iz elektrike, ker se mi (domnevno) Android obesi in se TV sploh noče prižgati. Obup!

oiwedfhjweif ::

miko22 je izjavil:

Imam težavo s TV pri kateri bom počasi dobil živčnega.
Imam tole SONY TV.
Slika in na splošno tv super, toda ta android je tako nestabilna zadeva, da mi žere živce.
Odkar uporabljam EON je še slabše. Namreč tv se ne odziva, aplikacija se obesi(katerakoli), android se ne odziva, menu nepregleden. V glavnem poleg odlične slike je tv zaradi tega androida čisti zmazek in razmišljam o zamenjavi.
Problem je ker le android omogoča nameščanje aplikacij kot so EON, youtube pa mislim, da marsikje najdem.
Povezava z računanalnikom je tudi bolj tak tak. Tako da poleg pametne tv, še je nekako kopiranje na usb še najboljša varijanta.

Se da kaj naredim, da bi android bil bolj stabilen? Da bi se pilot dejansko odzival na moje želje?
Zdaj moram tv vedno bolj pogosto restartat, ker pač ko se zadeva obesi ni druge možnosti.
Razmišljam o nakupu boljše, brez androida. Kak predlog.
Ker ne morem biti s tv, za katero sem dal pred 2 letoma 1500€, pa imam vsak dan težave s tem androidom.
Me čudi, da je zadeva veliko bolj stabilna na telefonu kot na tv.
Pred leti sem imel Sony z lastnim softwerom. Tisto je bila milina in užitek. Tole pa groza.
Še žena zavija z okami.

Imam nov Sony andorid TV, nobenih težav. EON na čase po ponovnem vklopu TV-ja piše, da je prekinjena LAN povezava, ampak po par sekundah dela naprej. Preveri posodobitve sistema.

IvoJan je izjavil:

priporocam apple TV, od vseh smart TVjev najboljsa opcija imho

To priporočaj revežu, ja. Če ga android jebe, potem se bo z apple TVjem vstrelil, ko se ne bo povezal na ciscov epc ali pa INNBOX modem.

miko22 ::

Gledam neke nove tv. Nekatere imajo po 50 Hz. Temu primerna je tudi cena. Kaj bolijo kaj oči, če je premalo osveževanja?

neo5468 ::

Ne. Filmi, serije in na splošno sheme so 24p, tako da je 50hz dovolj za 99% stvari. Tisti 1% je pa šport, ampak itak rabiš gledat 60fps source, da je slika tekoča, kar pa slovenija ne ponuja, razen če boš gledov external source preko acestream ali podobno, kjer imajo veliko boljšo kvaliteto in bitrate. Vse dodatne nastavitve motion interpolationa in tega sranja pa izklopiš takoj ko dobiš tv. LG, Samsung, Sony in vsi bedaki po defaultu to vklopijo in popolnoma uničijo motion. Reveži, ki se ne spoznajo na to, pa ne opazijo oz. ne vejo kako izklopit.

miko22 ::

Tale mi je všeč. Tudi cenovno.

cekr ::

@miko22:
1. najprej poglej, če obstaja nadgradnja Androida. Če obstaja, jo uporabi.
2. potem pa hard reset na tovarniške nastavitve.
3. izbriši nepotrebne aplikacije. Tudi privzete Googlove, če se le da. Kakšno čakanje na glasovni ukaz, je lahko ubijalska poraba.
4. tako glej, da imaš od aplikacij samo YouTube, predvajalnik datotek(če rabiš) in seveda, da lahko pretikaš programe, če to rabiš.
-----------
vse ostalo je nesnaga, ki samo rabi RAM, ki ga itak ni dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fpbs ::

miko22 je izjavil:

Imam težavo s TV pri kateri bom počasi dobil živčnega.Imam tole SONY TV.
Slika in na splošno tv super, toda ta android je tako nestabilna zadeva, da mi žere živce.
Odkar uporabljam EON je še slabše. Namreč tv se ne odziva, aplikacija se obesi(katerakoli), android se ne odziva, menu nepregleden. V glavnem poleg odlične slike je tv zaradi tega androida čisti zmazek in razmišljam o zamenjavi. Problem je ker le android omogoča nameščanje aplikacij kot so EON, youtube pa mislim, da marsikje najdem.
Tu imaš spisek TVejev, ki ti omogočajo EON: https://telemach.si/eon-tv/priporocene-...

Tomassi ::

Eon ni nek presežek stabilnosti na androidu - tu android nima veze.

miko22 ::

cekr je izjavil:

@miko22:
1. najprej poglej, če obstaja nadgradnja Androida. Če obstaja, jo uporabi.
2. potem pa hard reset na tovarniške nastavitve.
3. izbriši nepotrebne aplikacije. Tudi privzete Googlove, če se le da. Kakšno čakanje na glasovni ukaz, je lahko ubijalska poraba.
4. tako glej, da imaš od aplikacij samo YouTube, predvajalnik datotek(če rabiš) in seveda, da lahko pretikaš programe, če to rabiš.
-----------
vse ostalo je nesnaga, ki samo rabi RAM, ki ga itak ni dovolj.

1. nagradnje ni.
2. reseta nisem sprobal. mogoče se bom to poizkusil.
3.brisal vse kar se je dalo. je pa še polno app-jev katerih ne morem zbrisat. Mogoče obstaja kako orodje? ker imenika na tv ravno ne rabim in podobnega.
4. samo 3 svoje app je mam. EON, VLC in pa en program za brisanje catch-a. Pa šteka v 3 krasne.

Vsem kupujete tv - samo ne android tv.

Vanquish ::

miko22 mas kake externe naprave priklopljene? usb disk? To tudi zna vplivat - probaj odklopit.

oiwedfhjweif ::

miko22 je izjavil:


1. nagradnje ni.
2. reseta nisem sprobal. mogoče se bom to poizkusil.
3.brisal vse kar se je dalo. je pa še polno app-jev katerih ne morem zbrisat. Mogoče obstaja kako orodje? ker imenika na tv ravno ne rabim in podobnega.
4. samo 3 svoje app je mam. EON, VLC in pa en program za brisanje catch-a. Pa šteka v 3 krasne.

Vsem kupujete tv - samo ne android tv.

Pa smo našli problem. Daj inštaliraj si še clean master pa 2 wannabe antivirusa.

Imenik na android 7.0 TV (in novejše) ne obstaja.

m3k ::

najprej poglej, če obstaja nadgradnja Androida. Če obstaja, jo uporabi...

📺 Sony KD-65XD7505 💾 Posodobitev vdelane programske opreme na različico v6.5629 Datum izdaje 05.09.2018
Mirko tipka na radirko ////

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

TOP ::

miko22 je izjavil:

cekr je izjavil:

@miko22:
1. najprej poglej, če obstaja nadgradnja Androida. Če obstaja, jo uporabi.
2. potem pa hard reset na tovarniške nastavitve.
3. izbriši nepotrebne aplikacije. Tudi privzete Googlove, če se le da. Kakšno čakanje na glasovni ukaz, je lahko ubijalska poraba.
4. tako glej, da imaš od aplikacij samo YouTube, predvajalnik datotek(če rabiš) in seveda, da lahko pretikaš programe, če to rabiš.
-----------
vse ostalo je nesnaga, ki samo rabi RAM, ki ga itak ni dovolj.

1. nagradnje ni.
2. reseta nisem sprobal. mogoče se bom to poizkusil.
3.brisal vse kar se je dalo. je pa še polno app-jev katerih ne morem zbrisat. Mogoče obstaja kako orodje? ker imenika na tv ravno ne rabim in podobnega.
4. samo 3 svoje app je mam. EON, VLC in pa en program za brisanje catch-a. Pa šteka v 3 krasne.

Vsem kupujete tv - samo ne android tv.

Zakaj hudiča,če imaš ti probleme odsvetuješ nakup TV na Android,tega res ne razumem.Jaz mam Sonyja pol leta in sem super zadovoljen.Gor mam Kodi in Plex in strimam preko mreže iz Synologyja in deluje BP nobenega zatikanja ali štekanja,tud Youtube ali kake igre deluje normalno.Res pa je da imaš ti TV star že dve leti in sedaj so TV na Android drug svet.

miko22 ::

Programsko opremo imam tazadnjo.
Ne morem pa si dat gor clean masterja.....ker ga mi Play ne pokaže. Bom poskusil še z hard resetom na tovarniške.

Kar se pa tiče android tv. Glede na moje brskanje nisem edini s takimi težavami. Jih je ogromno. Sicer pa dvomim, da je krivda da je tv 2 leti stara. Moralo bi delat kot urca. Še posebej ker zadevo nadgrajujejo preko OTA.

oiwedfhjweif ::

miko22 je izjavil:

Programsko opremo imam tazadnjo.
Ne morem pa si dat gor clean masterja.....ker ga mi Play ne pokaže. Bom poskusil še z hard resetom na tovarniške.

Kar se pa tiče android tv. Glede na moje brskanje nisem edini s takimi težavami. Jih je ogromno. Sicer pa dvomim, da je krivda da je tv 2 leti stara. Moralo bi delat kot urca. Še posebej ker zadevo nadgrajujejo preko OTA.


Ti le napravi hard reset, potem pa ne tikaj te svinjarije od aplikacij, ki bi naj bile čistilke.

cekr ::

V neki drugi temi sem že napisal, da Android sicer ni cvetka. Če pa pomisliš, da so ti v aparat za 1,5k€ vstavili čipovje, ki vse skupaj ni vredno 10€, je pa velika svinjarija. V tahujših aparatih bi pričakoval Qualcomov čip in dovolj RAM-a. Ne oni ti dajo Mediatekov naj bi procesor in RAM-a ravno za en majhen mlinček.
Če ne gre drugače, bi dali vsaj izbiro, da uporabljaš tanaumen Sonyev sistem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

TOP ::

miko22 je izjavil:

Programsko opremo imam tazadnjo.
Ne morem pa si dat gor clean masterja.....ker ga mi Play ne pokaže. Bom poskusil še z hard resetom na tovarniške.

Kar se pa tiče android tv. Glede na moje brskanje nisem edini s takimi težavami. Jih je ogromno. Sicer pa dvomim, da je krivda da je tv 2 leti stara. Moralo bi delat kot urca. Še posebej ker zadevo nadgrajujejo preko OTA.

Nobeden ni reku,da se idini stakimi problemi,hotel sem ti reč,da ne meči vse v isti koš,ker nekaterim dela normalno in BP.

hodu63 ::

cekr je izjavil:

V neki drugi temi sem že napisal, da Android sicer ni cvetka. Če pa pomisliš, da so ti v aparat za 1,5k€ vstavili čipovje, ki vse skupaj ni vredno 10€, je pa velika svinjarija. V tahujših aparatih bi pričakoval Qualcomov čip in dovolj RAM-a. Ne oni ti dajo Mediatekov naj bi procesor in RAM-a ravno za en majhen mlinček.
Če ne gre drugače, bi dali vsaj izbiro, da uporabljaš tanaumen Sonyev sistem.


Cekr, proizvajalci televizorjev bi z veseljem vgrajevali močnejše procesorje, če bi ti obstajali. Procesor za tv mora imeti npr. priključke za tunerje, hdmi vhode, ci konektor in podobne zadeve, ki jih v tablicah in telefonih ni. Zato tablični/telefonski procesorji odpadejo. Čeprav je šrot, je Mediatek še najboljše kar je sploh mogoče dobiti za vgradnjo v televizorje. Philips npr. je v televizorje modelnega leta 2014 in nekatere 2015 vgrajeval Marvell procesorje. Ti so šele bili problematični. Philips je z njimi in z nepodporo Marvella imel takšne težave, da so šli za stare televizorje delati servisne kite za predelavo na Mediatek, torej novo osnovno ploščo, wifi modul, nov daljinec, kablovje in blende za zadnji pokrov. Kar se tiče dodajanja več rama pa dvomim, da bi to kaj prida koristilo ob tako švohnih procesorjih, kot se trenutno uporabljajo.

IvoJan ::

oiwedfhjweif je izjavil:

miko22 je izjavil:

Imam težavo s TV pri kateri bom počasi dobil živčnega.
Imam tole SONY TV.
Slika in na splošno tv super, toda ta android je tako nestabilna zadeva, da mi žere živce.
Odkar uporabljam EON je še slabše. Namreč tv se ne odziva, aplikacija se obesi(katerakoli), android se ne odziva, menu nepregleden. V glavnem poleg odlične slike je tv zaradi tega androida čisti zmazek in razmišljam o zamenjavi.
Problem je ker le android omogoča nameščanje aplikacij kot so EON, youtube pa mislim, da marsikje najdem.
Povezava z računanalnikom je tudi bolj tak tak. Tako da poleg pametne tv, še je nekako kopiranje na usb še najboljša varijanta.

Se da kaj naredim, da bi android bil bolj stabilen? Da bi se pilot dejansko odzival na moje želje?
Zdaj moram tv vedno bolj pogosto restartat, ker pač ko se zadeva obesi ni druge možnosti.
Razmišljam o nakupu boljše, brez androida. Kak predlog.
Ker ne morem biti s tv, za katero sem dal pred 2 letoma 1500€, pa imam vsak dan težave s tem androidom.
Me čudi, da je zadeva veliko bolj stabilna na telefonu kot na tv.
Pred leti sem imel Sony z lastnim softwerom. Tisto je bila milina in užitek. Tole pa groza.
Še žena zavija z okami.

Imam nov Sony andorid TV, nobenih težav. EON na čase po ponovnem vklopu TV-ja piše, da je prekinjena LAN povezava, ampak po par sekundah dela naprej. Preveri posodobitve sistema.

IvoJan je izjavil:

priporocam apple TV, od vseh smart TVjev najboljsa opcija imho

To priporočaj revežu, ja. Če ga android jebe, potem se bo z apple TVjem vstrelil, ko se ne bo povezal na ciscov epc ali pa INNBOX modem.


mater, kaki problemi, nevem no, jaz sem v svoj apple TV priklopil kar ethernet kabl in nimam nobenih problemov, deluje veliko lepse kot katerikoli android TV ki sem ga imel moznost uporabljat(apple TV laufa na philips 55OLED803/12) edina moteca stvar je da apple TV youtube app ne podpira 4K resolucije kar je debilno
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

cekr ::

hodu63 je izjavil:

cekr je izjavil:

V neki drugi temi sem že napisal, da Android sicer ni cvetka. Če pa pomisliš, da so ti v aparat za 1,5kEUR vstavili čipovje, ki vse skupaj ni vredno 10EUR, je pa velika svinjarija. V tahujših aparatih bi pričakoval Qualcomov čip in dovolj RAM-a. Ne oni ti dajo Mediatekov naj bi procesor in RAM-a ravno za en majhen mlinček.
Če ne gre drugače, bi dali vsaj izbiro, da uporabljaš tanaumen Sonyev sistem.


Cekr, proizvajalci televizorjev bi z veseljem vgrajevali močnejše procesorje, če bi ti obstajali. Procesor za tv mora imeti npr. priključke za tunerje, hdmi vhode, ci konektor in podobne zadeve, ki jih v tablicah in telefonih ni. Zato tablični/telefonski procesorji odpadejo. Čeprav je šrot, je Mediatek še najboljše kar je sploh mogoče dobiti za vgradnjo v televizorje. Philips npr. je v televizorje modelnega leta 2014 in nekatere 2015 vgrajeval Marvell procesorje. Ti so šele bili problematični. Philips je z njimi in z nepodporo Marvella imel takšne težave, da so šli za stare televizorje delati servisne kite za predelavo na Mediatek, torej novo osnovno ploščo, wifi modul, nov daljinec, kablovje in blende za zadnji pokrov. Kar se tiče dodajanja več rama pa dvomim, da bi to kaj prida koristilo ob tako švohnih procesorjih, kot se trenutno uporabljajo.



To je samo dober izgovor.
Da nek konglomerat, kot je Sony, ne bi mogel spravit nekaj konkretnega skupaj, je pravljica za lahko noč.
Trg prikazovalnikov ni tako majhen, da to ne bi bilo rentabilno.
Če kitajski androidtv boxi lahko lepo delajo za majhne denarje, ne vem, zakaj ne bi mogli v večje zadeve dajat boljše drobovine. V zadevi za 1,5kEUR bi morala biti prvovrstna drobovina. Vrednost elektronike bi morala biti več kot polovice aparata. S takšnim načinom si samo uničujejo ime.
Itak pa vsi dajejo notri isti shit, tako da si to lahko privoščijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

oiwedfhjweif ::

IvoJan je izjavil:

mater, kaki problemi, nevem no, jaz sem v svoj apple TV priklopil kar ethernet kabl in nimam nobenih problemov, deluje veliko lepse kot katerikoli android TV ki sem ga imel moznost uporabljat(apple TV laufa na philips 55OLED803/12) edina moteca stvar je da apple TV youtube app ne podpira 4K resolucije kar je debilno

Seveda so problemi. Na Cisco EPC dela macbook, iphone, apple tv pa ne more preko ethernet vzpostavit povezave. Ga priklopim na telekomov INNBOX modem, ne dela. V modemu ga vidim, povezave pa ni. Potem so telemachovi kolegu zamenjali Ciscov modem za navadi modem brez routerja, gor je priklopil apple airport (al karkoli že je) router in je zadeva čudežno začela delat. Če to ni debilno, pol res ne vem.

Mikrohard ::

Če ethernet povezava ne dela, je kabel slab, ali pa pokvarjen port na Apple TV. Ali pa je napaka na portu od routerja. Tukaj prakrično ne more biti kompatibilnostnjh težav (kar poskušaš tukaj prokazati).

oiwedfhjweif ::

Če pravim, da je povezava delala, modem je videl apple tv, na ekranu pa je pisalo no connection.
Z kabli ni bilo problemov. Kakorkoli se menimo, menjava opreme operaterja in tisti apple router je rešil zadevo. Zakaj, pa kako, pa se ne bom poglabljal.

hodu63 ::

cekr je izjavil:

hodu63 je izjavil:

cekr je izjavil:

V neki drugi temi sem že napisal, da Android sicer ni cvetka. Če pa pomisliš, da so ti v aparat za 1,5kEUR vstavili čipovje, ki vse skupaj ni vredno 10EUR, je pa velika svinjarija. V tahujših aparatih bi pričakoval Qualcomov čip in dovolj RAM-a. Ne oni ti dajo Mediatekov naj bi procesor in RAM-a ravno za en majhen mlinček.
Če ne gre drugače, bi dali vsaj izbiro, da uporabljaš tanaumen Sonyev sistem.


Cekr, proizvajalci televizorjev bi z veseljem vgrajevali močnejše procesorje, če bi ti obstajali. Procesor za tv mora imeti npr. priključke za tunerje, hdmi vhode, ci konektor in podobne zadeve, ki jih v tablicah in telefonih ni. Zato tablični/telefonski procesorji odpadejo. Čeprav je šrot, je Mediatek še najboljše kar je sploh mogoče dobiti za vgradnjo v televizorje. Philips npr. je v televizorje modelnega leta 2014 in nekatere 2015 vgrajeval Marvell procesorje. Ti so šele bili problematični. Philips je z njimi in z nepodporo Marvella imel takšne težave, da so šli za stare televizorje delati servisne kite za predelavo na Mediatek, torej novo osnovno ploščo, wifi modul, nov daljinec, kablovje in blende za zadnji pokrov. Kar se tiče dodajanja več rama pa dvomim, da bi to kaj prida koristilo ob tako švohnih procesorjih, kot se trenutno uporabljajo.



To je samo dober izgovor.
Da nek konglomerat, kot je Sony, ne bi mogel spravit nekaj konkretnega skupaj, je pravljica za lahko noč.
Trg prikazovalnikov ni tako majhen, da to ne bi bilo rentabilno.
Če kitajski androidtv boxi lahko lepo delajo za majhne denarje, ne vem, zakaj ne bi mogli v večje zadeve dajat boljše drobovine. V zadevi za 1,5kEUR bi morala biti prvovrstna drobovina. Vrednost elektronike bi morala biti več kot polovice aparata. S takšnim načinom si samo uničujejo ime.
Itak pa vsi dajejo notri isti shit, tako da si to lahko privoščijo.


Cekr, bojim se, da Sony nima ne znanja ne tehnologije za proizvodnjo svojih procesorjev. Če bi bili sposobni narediti nek spodoben procesor bi ga zagotovo že zdavnaj vgradili v svoje telefone. Pravzaprav je sila malo proizvajalcev, ki so v stanju napraviti soliden procesor za Android naprave in od teh očitno nihče ni posebej zainteresiran, da bi napravil še inačico za televizorje. Android boxi pa imajo vgrajene procesorje za prenosne naprave, zato so lahko bistveno hitrejši od Android televizorjev.

hojnikb ::

Kje točno piše, da more SoC podpirat tudi TV funkcije ? Takšne zadeve se lahko dodajo z externimi čipovji, za sam sistem in dekodiranje pa še vedno lahko uporabiš kakšen snapdragon 8xx. Če bi seveda hotel, ampak lažje in ceneje je tiščat sranje od sranja noter
#brezpodpisa

cekr ::

Za samo dekodiranje itak uporabljajo svoje namenske profesorje. Za sam OS bi pa lahko uporabili kakšno boljšo zadevo.
Ni problem, če se da. Problem je, da šparajo tam, kjer ne bi smeli. Če bi kupca pred nakupom vprašali, če da dodanih 100EUR za boljšo drobovino, dvomim, da bi kdo odklonil. Sploh pa pri dražjih prikazovalnikih, kjer se ne gleda na vsak EUR.

Sony ima zelo veliko s čipovji. Imaš PlayStation, ubijalske procesorje za obdelavo slik, procesorje za dekodiranje... Za sam Sony je en arm procesor mala malca.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

OK.d ::

Nvidia shield je na trgu že od 2015 in nič ne kaže, da se bo kdo sploh potrudil ali vsaj približal z boljšim hardwearjem za android tv-je.
Mogoče bo pa kar Nvidia samana CES-u ponudila kakšno rešitev ali izdala kar novi shield.
LPOK.d

miko22 ::

Tv sem resetiral na tovarniške nastavitve. Moram priznati da dela boljše. Hitrejše preklapljanje, nič ne zmrzne.
Sicer ni to, kar bi hotel, vendar ni tako slabo, kot je bilo. Upam, da tega ne bom rabil početi vsak mesec, da bi imel sposobno delovanje. Sicer je to sedaj test 2.dneva, da ne bom jutri spet jamral, da dela slabo.

cekr ::

Ne dajat gor nobenega sranja pa bo. Verjetno ti je sranje delal ravno čistilec.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

XS!D3 ::

oiwedfhjweif je izjavil:

IvoJan je izjavil:

mater, kaki problemi, nevem no, jaz sem v svoj apple TV priklopil kar ethernet kabl in nimam nobenih problemov, deluje veliko lepse kot katerikoli android TV ki sem ga imel moznost uporabljat(apple TV laufa na philips 55OLED803/12) edina moteca stvar je da apple TV youtube app ne podpira 4K resolucije kar je debilno

Seveda so problemi. Na Cisco EPC dela macbook, iphone, apple tv pa ne more preko ethernet vzpostavit povezave. Ga priklopim na telekomov INNBOX modem, ne dela. V modemu ga vidim, povezave pa ni. Potem so telemachovi kolegu zamenjali Ciscov modem za navadi modem brez routerja, gor je priklopil apple airport (al karkoli že je) router in je zadeva čudežno začela delat. Če to ni debilno, pol res ne vem.

Meni je Apple TV do sedaj popolnoma normalno delal z vsemi routerji (tako preko kabla kot na WiFi), ki sem jih imel, od nekaga cheap Linksysa, TP-Linka z OpenWRT, Cisco CSR 1000V do Mikrotika CRS326, pfSensa na PCju in trenutno Mikrotika CHR v virtualki. Pa dokler sem bil na coaxu, je bil za vsemi temi routerji ravno Cisco EPC modem. Velikokrat sem AppleTV tudi odnesel s sabo na pot, kjer je bil priklopljen na mrežo, kakršna koli je že bila in tudi nisem imel težav. Kaj točno pa je tebi delalo probleme, pa lahko iz tega kar si napisal itak samo ugibamo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137959 (9750) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144072 (8401) ruski76
»

Android box vs Apple TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
317000 (3773) Map
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677959 (5773) Ijus

Več podobnih tem