» »

Najcenejša elektrika?

Najcenejša elektrika?

«
1
2

Clubraider ::

Pozdravljeni.
Odločam se za zamenjavo električnega distributerja in iščem optimalni paket.
Naj pojasnim. Hišo (novo gradnjo) 200m2 ogrevam na električno peč Eloblock 9kW. Zadeva deluje super.
Ker pa želim mesečno seveda nekaj privarčevati na električni energiji, sem razmišljal, da bi sedanjega ponudnika (Energija Plus)
zamenjal s kom ugodnejšim in boljšim. Pri tem seveda tudi razmišljam o paketih, ki jih nekateri ponujajo.
Zelo bom vesel, kakšnega konkretnega nasveta oz. izkušnje, na koga se lahko obrnem.

Hvala.

Lepe praznike vsem!
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Steinkauz ::

Geni ali petrol.
Daleč največ boš prihranil, če boš dal toplotno črpalko namesto električne peči.
Električna peč izkoristek 1x, toplotna 1.5-5.

Ni mi sicer jasno zakaj niste v novogradnji šli od štarta v to.

Likalnik ::

Priporočam petrol...če zbiraš pike (vsak nakup na bencinskem servisu, olje)....ti pa za 6 mesecev zmanjšajo obrok do 30%

lp

Clubraider ::

Steinkauz@
S tem se ne morem glih strinjati, saj sem v štartu privarčeval 6000€, ko sem se odločil za nakup Eloblocka.
Sem naredil ogromno kalkulacij, preden sem se odločil za to. Teh 6000€, se lahko z Eloblockom grejem skoraj 10let (zimski čas),
da izničim razliko med investicijo. Pustil sem tudi predinstalacijo za TČ, če bi kdaj v prihodnosti želel zamenjati (za vsak slučaj).
Ampak to sploh zdaj ni pomembno, v tem trenutku imam to in me zanima kako je z ceno elektrike na trgu.
Pa še to, razlika električan peč in TČ je 1:3.

Likalnik@
Hvala za priporočilo, bom tudi pri Petrolu preveril.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kixs ::

Torej mislis za ogrevanje dati 600EUR na sezono? To je precej malo. Kje imas hiso?

Razlike med poceni ponudniki pa niso velike. Tudi njihove akcijske cene niso ne vem kaj. Morda kak evro na mesec pri porabi 100EUR+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

c3p0 ::

Na dolgi rok PV.

MUC ::

A ni ogrevanje izključno na elektriko prepovedano. Vsaj včasih je bilo.

TČ ni ogrevanje na elektriko, ker večkratnik porabljene energije dodatno pridopbi iz okolja.

Invictus ::

MUC je izjavil:

A ni ogrevanje izključno na elektriko prepovedano. Vsaj včasih je bilo.

TČ ni ogrevanje na elektriko, ker večkratnik porabljene energije dodatno pridopbi iz okolja.

Dokler temperatura ne pade. Potem je to navadna električna peč, na kar marsikdo pozablja in se čudi računom za elektriko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Sicer ze obstaja podobna tema:

poceni elektrika

MUC ::

kixs je izjavil:

Torej mislis za ogrevanje dati 600EUR na sezono? To je precej malo. Kje imas hiso?



600 EUR za TČ je lahko tudi veliko, ampak če bo imel samo elektriko, potem po mojem nedosegljivo, ker bi sicer s TČ dosegel 200EUR letnega stroška... možno, ampak malo verjetno, če nima pasivne hiše ali prezračevalnega sistema z rekuperacijo.

Clubraider ::

Na kurilno sezono 5-6 mesecev mislim dati 800-1000€.
Hiša je izolirata maksimalno koliko je bilo možno, ni pa pasivna.
Sistem ogrevanja deluje vredu. V mesecu novembru sem imel porabo za ogrevanje 150€.

Kar se tiče električnega ogrevanja ni prepovedano, saj ga tudi vsi promovirajo.
Petrol ima električno talno ogrevanje, prav tako ima pakete za IR panelno ogrevanje.
Na sejmu DOM letos v Lj, je bilo kar nekaj ponudnikov, ki so ponujali električno ogrevanje.

Prav tako imam urejeno rekuperacijo.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Mene je 9kW monoblok inverterska toplotna crpalka zrak/voda skupaj z instalacijo prisla 1k€. Montirana je bila v zacetku novembra. Poloznica za celotno elektriko je bila 93€. Od tega je redne porabe cca 40€. Torej za samo ogrevanje cca 50€. Ce razsirim se za prvi teden, bi bila recimo 65€. V decembru racunam na porabo okoli 120€.

V celotni sezoni zna biti poraba med 800 in 1k€, ker hisa nima izolacije. Greje se na radiatorje.

Clubraider ::

kixs je izjavil:

Mene je 9kW monoblok inverterska toplotna crpalka zrak/voda skupaj z instalacijo prisla 1k€. Montirana je bila v zacetku novembra. Poloznica za celotno elektriko je bila 93€. Od tega je redne porabe cca 40€. Torej za samo ogrevanje cca 50€. Ce razsirim se za prvi teden, bi bila recimo 65€. V decembru racunam na porabo okoli 120€.

V celotni sezoni zna biti poraba med 800 in 1k€, ker hisa nima izolacije. Greje se na radiatorje.

Koliko kvadratnih metrov pa ogrevaš?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kixs ::

Trenutno 130. Naslednje leto bo 200. Bom dal pa se izolacijo 15cm grafitnega stiroporja.

6151 ::

Jaz eno slabo izolirano 30m2 sobo grejem s klimo, trenutno je 250kwh porabe v 3 mescih

starfotr ::

c3p0 je izjavil:

Na dolgi rok PV.

Za ogrevanje pozimi je sploh kul.

V bistvu boš dal za elektriko toliko, kot dam jaz s TČ. S tem, da je hiša iz konca 80, začetek 90 let.

Eni imate svoje kalkulacije, ok, delajte kar hočete, denar je vaš.

kixs katero TČ imaš? In priporočam, da ne uporabiš grafitnega stiropora, baje je kar "masten" in so lahko težave. Bolje kupiti debelejši naveden bel stiropor.

Clubraider ::

Kalkulacije temeljijo na dejstvih, kot so zbiranje računov drugih poznanih ljudi, ki imajo isti sistem.
Nisem se nekaj na pamet odločal.
Sem pa sam pri sebi rekel, da je trenutna odločitev za mene na mestu, saj se zmanjšal stroške začetne investicije.
Če se čez nekaj let izkaže, da ni bilo vredu, pa preklopim na TČ.
Ampak zaenkrat ne razmišljam o tem, saj sistem deluje super.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

c3p0 ::

starfotr je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Na dolgi rok PV.

Za ogrevanje pozimi je sploh kul.


Je važno? Saj trošiš elektriko, ki si jo pridelal poleti ;)

J.McLane ::

Invictus je izjavil:

MUC je izjavil:

A ni ogrevanje izključno na elektriko prepovedano. Vsaj včasih je bilo.

TČ ni ogrevanje na elektriko, ker večkratnik porabljene energije dodatno pridopbi iz okolja.

Dokler temperatura ne pade. Potem je to navadna električna peč, na kar marsikdo pozablja in se čudi računom za elektriko...


Pri nas v zadnjih 4 letih COP še ni bil nižji od 1,9 (31.12.2014), za referenco električna peč ima COP 1. Sezonski COP v vseh teh letih je nekje 2,6. Ogrevanje na radiatorje, v 25 let stari vrstni hiši, učinkovitost je še najslabša ko se greje SV.

Na sezono bi z el. pečjo pokuril 12-13 MWh (po kalorimetru), s TČ pokurimo od 4,5 do 5 MWh. To je 1.300 EUR vs 500 EUR to pomeni da je 800 EUR prihranka na leto, TČ nas je stala 7.300 EUR, pa z njo se tudi hladimo poleti (ventilatorski konvektor). Konkreten problem električne peči je zahtevana priključna moč, mi imamo dve kuhinji z indukcijo, TČ v praksi ne pokuri več kot 4 kW razdeljeno na vse tri faze. El. peč bi kurila duplo in vprašanje če bi 3x25A pancerke zdržale.

Naslednje leto gredo cene gor za ca. 10%, ker Gen-i nima več tako dobre akcijske cene kot jo je imel, pa je že 880 EUR prihranka.

Kolikor sem gledal je najcenejša elektrika:
- Petrol, če nabiraš pike
- GEN-I akcijska cena za TČ
- Telekom (za TČ ali brez)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Clubraider ::

J.McLane je izjavil:

Invictus je izjavil:

MUC je izjavil:

A ni ogrevanje izključno na elektriko prepovedano. Vsaj včasih je bilo.

TČ ni ogrevanje na elektriko, ker večkratnik porabljene energije dodatno pridopbi iz okolja.

Dokler temperatura ne pade. Potem je to navadna električna peč, na kar marsikdo pozablja in se čudi računom za elektriko...


Pri nas v zadnjih 4 letih COP še ni bil nižji od 1,9 (31.12.2014), za referenco električna peč ima COP 1. Sezonski COP v vseh teh letih je nekje 2,6. Ogrevanje na radiatorje, v 25 let stari vrstni hiši, učinkovitost je še najslabša ko se greje SV.

Na sezono bi z el. pečjo pokuril 12-13 MWh (po kalorimetru), s TČ pokurimo od 4,5 do 5 MWh. To je 1.300 EUR vs 500 EUR to pomeni da je 800 EUR prihranka na leto, TČ nas je stala 7.300 EUR, pa z njo se tudi hladimo poleti (ventilatorski konvektor). Konkreten problem električne peči je zahtevana priključna moč, mi imamo dve kuhinji z indukcijo, TČ v praksi ne pokuri več kot 4 kW razdeljeno na vse tri faze. El. peč bi kurila duplo in vprašanje če bi 3x25A pancerke zdržale.

Naslednje leto gredo cene gor za ca. 10%, ker Gen-i nima več tako dobre akcijske cene kot jo je imel, pa je že 880 EUR prihranka.

Kolikor sem gledal je najcenejša elektrika:
- Petrol, če nabiraš pike
- GEN-I akcijska cena za TČ
- Telekom (za TČ ali brez)


Pri električni peči imaš možnost nastavljati maksimalno porabo, tako da to tudi ni taki problem. Brez težav jo lahko nastavim na 4kW.
Glede na tvoj izračun se po tem takem meni po 8 letih izniči začetna investicija.
Po 8 letih TČ, pa tudi ni več to, to.
Pri TČ je potrebno tudi upoštevati servise in pa možnost ukvare izven garancije, katere stanejo ogromno.
Pri Eloblocku je vse kar lahko crkne termostat, ki stane 50€. Servisev ni. Če cela peč crkne jo menjam za 500€.

Dobro, mogoče smo malo zašli z temo.

Hvala ti za informacijo. Bom preveril še Telekom.
Na hitro pri informativnem izračunu se mi zdi kar solidno. :)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kixs ::

starfotr je izjavil:



kixs katero TČ imaš? In priporočam, da ne uporabiš grafitnega stiropora, baje je kar "masten" in so lahko težave. Bolje kupiti debelejši naveden bel stiropor.


Imam IVT Ecolane Ax09, v bistvu Mitsubishi PUHZ-W90VHA pod krinko.

Glede grafitnega se ne sekiram, bodo profesionalci delal tako kot treba. Ce bi lahko dal debelejso izolacijo, bi dal debelejso grafitno. Pac obnova stare hise in 15cm je nek kompromis, da ne bodo okna kot strelske line.

V bistvu ima bajta 290m2 in ceprav trenutno ogrevam zgolj 130, se vseeno toplota siri po hisi... in ven ;(

MUC ::

Lani pri -17 / -18 st. Celzija je moja Vailant TČ z močjo kompresorja 3kW grela vodo za talno gretje na cca 30 st. Celzija in je bil output 6kW. Iz tega sledi, da sem pri -17 dobil gratis 3kW iz zraka in nikakor ni bila to samo električna peč, kot je nekdo zgoraj napisal.

Clubraider ::

MUC je izjavil:

Lani pri -17 / -18 st. Celzija je moja Vailant TČ z močjo kompresorja 3kW grela vodo za talno gretje na cca 30 st. Celzija in je bil output 6kW. Iz tega sledi, da sem pri -17 dobil gratis 3kW iz zraka in nikakor ni bila to samo električna peč, kot je nekdo zgoraj napisal.

Me prav zanima, koliko "toplote" lahko dobiš iz -18.

Ampak super če je tako, kot si napisal.

Ko se odločamo za ogrevanje večina ljudi spregleda začetno investicijo.
Načeloma peleti in sekanci so tudi zelo poceni ogrevanje, je pa peč zelo draga.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

starfotr ::

Kixs, monoblok enofazna. Ne bi, hvala. Cena je ista glede stiropora. Kakor želiš, bile so že težave.

MUC, tole kar si napisal ne more držati. Razen, če imaš kak drug tip, ne zrak voda.

kixs ::

starfotr je izjavil:

Kixs, monoblok enofazna. Ne bi, hvala. Cena je ista glede stiropora. Kakor želiš, bile so že težave.



Lol... sej ne prodajam :))

Cena je ista, izolativnost pa boljsa na debelino. Sem bral o tezavah. Vecinoma takrat ko so ga zacel vgrajevat, pred 5+ leti. Danes vedo kako in kaj. Zelel pa bi izolacijo imeti ze pred pol leta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

starfotr ::

Jaz bi kupil 3 fazno. Ne bi enofazne. Vem, da ne prodajaš.

MUC ::

starfotr je izjavil:

Kixs, monoblok enofazna. Ne bi, hvala. Cena je ista glede stiropora. Kakor želiš, bile so že težave.

MUC, tole kar si napisal ne more držati. Razen, če imaš kak drug tip, ne zrak voda.


Drži, TČ zrak-voda, COP je bil 2, nekdo zgoraj ti je napisal, da je imel najnižji COP 1.9 .. imam tudi mesečne podatke za zadnjih 10 let.

Ta podatek kot sem ti ga napisal je izpisan v prvem meniju vsakič kot greš gledat TČ.. zunanja temperatura, output, ..

Če pomisliš obratno. poleti imaš zamrzovalno skrinjo s sladoledom na 35stopinj celzija in ti hladi na cca -20 .. razlika temperature je 55st. , v mojem primeru pa je bilo cca 47 stopinj.

Za skrinjo vedno rečemo, od itak da dela, za TČ pa se komu zdi to nemogoče, ampak princip je isti.

Invictus ::

Velikokrat ljudje, ki kupijo TČ in hvalijo nizko porabo, za referenco dajo porabo olja preden so izolirali in obnovili bajto.

Primerjajo hruške in jabolka, zraven pa ne povedo, da so investirali 50k v fasado, okna in novo ogrevanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

tudi če nič ne investiraš še vedno obstaja dejstvo da je TČ bolj učinkovita zadeva kot kalorifer

J.McLane ::

Nobenih hrušk in jabolk, prihranek ti izmeri kalorimeter.

Sicer pa TČ je mogoče dobiti zelo poceni, kot je zgoraj nekdo pisal IVT. Podsvojostreho imaš temo kjer so uvozili ne vem koliko teh naprav iz Irske se mi zdi za smešen denar.

Če bi jaz eloblock omejil na 4kW nekje pri -8° ne bi več vzdrževal želene notranje temperature.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kixs ::

starfotr je izjavil:

Jaz bi kupil 3 fazno. Ne bi enofazne. Vem, da ne prodajaš.


Js tudi. Vendar za to ceno ni izbire. Dobis kar dobis in si zadovoljen. Pa ni slaba, da bi zdaj kaj simfal. Naj dela cim dlje :)

looser ::

Kako deluje tole s Petrol stromom? Prvo leto je 11% akcijska cena?
Na primeru VT z DDV = 0,07136€, x1/0,89 torej je redna 0,0802€?
Kako pa potem? Plačuješ vsak mesec Petrol zlatimi točkami?
Je na vsakih 100 točk torej 1% popusta?

Če prevoziš kakšne letno 20kkm s porabo 7l/100km, posledično pač tankaš na Petrolu, pri povprečni ceni goriva 1,30€/l, plačaš 1820 € in pridobiš toliko točk, kar potem znese nekje mesečno znese 15% popusta, se pravi 0,06817 z DDV?

ALI JE TO PRAVILEN PRERAČUN?

J.McLane ::

Popust aktiviraš za neko obdobje, ne vem ali 6 ali 12 mesecev, točke zbiraš tudi z računom od elektrike.

Je pa Petrol to akcijo s točkami prilagajal, osnovna cena ostaja sicer že več let enaka, samo popusta je bilo lani več, pa mislim da tudi za manj točk. Tako da se zna zgoditi da naslednje leto ne bo več take ugodnosti kot jo oglašujejo letos.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

looser ::

Z drugimi besedami, vsaj vsakih 6 mesecev primerjati ponudbe?
No, mi smo povsod gen-i-jevi...

Clubraider ::

Tudi jaz sem se na koncu odločil za GEN-i.
Razlika od trenutnega el. ponudnika je bila več kot očitna.
Bomo pa videli kaj sledi naslednje mesece :)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kixs ::

Dobro, da si me spomnil... moram GenI poloznico placat :lol:

looser ::

looser je izjavil:

(once upon a time on forum)


Izgleda tole tako, menda, za tiste, ki imate Petrol električne izkušnje
https://preklopi-petrol.si/strom/obstoj...

Tole potem plačaš potem vsak mesec s temi točkami? Verjetno velja tole za vse leto, ali, namreč 1 točka = 1 €

Pa, še to, malo smešno, če imaš električni avto, menda ne rečete 'Stopi na plin' ampak 'Stopi na elektriko'?

Mare2 ::

looser je izjavil:


Pa, še to, malo smešno, če imaš električni avto, menda ne rečete 'Stopi na plin' ampak 'Stopi na elektriko'?


Ne rečeš, stopi na bencin niti na elektriko, temveč "po gasu". :)

Likalnik ::

Ne vem, če te prov zastopim...ampak sam uporabljam te točke....katere uporabiš samo enkrat (za elektriko)....vsako leto je rok porabe točk do konca januarja....kar pomeni...letos sem imel cca 6000 točk...katere sem porabil za električno energijo...dobil sem za cca 4000 točk, 30% cenej elektriko za 6 mesecev...ostalo mi je še 2000 točk (katere lahko porabiš pač za različne ugodnosti iz petrol kataloga)...katere bom pa prenesel na druge člane družine in s tem omogočil tudi njim cenejšo elektriko...v nasprotnem primeru bi te točke propadle.

looser ::

Likalnik, torej, če prav razumem, te Petrol-elektrika točke pomenijo 6 mesecev po znižani ceni ( na žalost ne 1 leto, zagotovo pa ne 1 mesec)?

Mare2, gas pri avtu je pedal za "plin", v smislu mešanice zraka in bencinskih hlapov :-)

Likalnik ::

Tako je 6 mesecev....tudi sam bi bil veliko bolj vesel, če bi bilo eno leto...zagotovo pa ne samo 1 mesec

looser ::

Kaj pa delaš, da imaš 6000 točk, za gorivo porabiš 6000€ letno, nekje tu?
To ti cela žlahta zbira (ker se vsem splača) ali imaš neke hude potrebe po gorivo kot kakšen prevoznik?
Ne vem, če je meni že kdaj uspelo prilest čez 1500-2000 točk...
Trenutno jih imam 1000, ker smo jih (kar) nekaj zapravili v eshopu...

Likalnik ::

Zbirava oba s punco ja...in delava jaz 100km na dan ona 150km na dan + kurilno olje moje in od staršev in se nabere 6000točk

starfotr ::

To je hitro. 3000 eur kurilca, 2000 eur goriva, 1000 eur elektrike. Z lahkoto, če imaš staro bajto in se veliko voziš okoli ter ti doma brenči kak server ali 5.

looser ::

No, malo reklame je za naredit za tč namesto kurilca, investicija je malo večja, ampak se hitro obrne
(v ene 3-4 letih, no, ni veliko investicij, ki bi res imele 100% letni donos)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

starfotr ::

Ne navijaj za TČ, ker potem bomo vsi plačevali to.

Takoj, ko nekaj postane popularno, gredo cene v nebo. Hvala bogu, da nimajo vsi istega sistema. Kar naj kurijo kurilca.

Mnogo je hiš in tudi blokov, ki imajo v ulici plinovod, pa kurijo kurilca. Kdo bi jih razumel.

buttcrack ::

Nimajo za plinsko peč, ne zaupajo plinu v ceveh, v bloku ravuš soglasja itd itd ...

Ko bo pri nas treba menjat iz starih na prisilni vlek na te novejše bo tudi cel halo, ker nimamo vsak svojga šohta...

Ju hu, komi čakam.

starfotr ::

V blok se lahko montira koaksialni dimnik s prebojem skozi steno. Ker ni velikih moči je lahko to tako izvedeno.

buttcrack ::

a ne na lastno pest, potrebuješ 50%, enako kot za klimo ipd jajca

Invictus ::

starfotr je izjavil:

V blok se lahko montira koaksialni dimnik s prebojem skozi steno. Ker ni velikih moči je lahko to tako izvedeno.

Ne smeš, ker gre za poseg na zunanjosti, rabiš gradbeno dovoljenje.

Poleg privolitve stanovalcev.

Dodatno ti lahko zakomplicira rešitev še odmik dimnika od okna, ki mora biti večji od 1m.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858557100 (7601) edi123
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937469 (14109) fikus_
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15960041 (29490) konspirator
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382154611 (121435) Zvezdica27
»

Okvirna poraba v kw

Oddelek: Loža
3413312 (12192) energetik

Več podobnih tem