» »

Aparat za kavo za doma

Aparat za kavo za doma

Malcolm_Y ::

Za božič se nameravam obdariti z aparatom za kavo. A se kdo kaj spozna na to? Kaka je razlika med takih za 100 ali pa takim za 700 evrov? Se splača dati več? Nekih fines ne rabim, če je v aparatu za 100 evrov kava istega okusa kot pri tistem za 700 evrov, potem ni dvoma.

TheBlueOne ::

Ce si se pripravljen nauciti delati espresso, potem je razlika med 100€ in 700€ ogromna. Je pa skoraj bolj kot stroj za ekstrakcijo vazen mlin, ki mora nujno biti tak, da lahko nastavljas granulacijo, ker se s tem regulira "cas ekstrakcije"/"kolicina kave".

Ce ne mislis kupiti mlina in se ne mislis nauciti delati espresso, potem je lahko tudi kava iz strojev za nekaj k€ lahko zanic. Ce pa enkrat znas narediti fino kavo in imas prave stroje, pa ti nikoli ne bo zal vlozenega denarja in casa. :)

Sam imam Elektro Micro Casa in pa profesionalni mlin iz druge roke, ki sem ga predelal.

Malcolm_Y ::

Saj pravim, fines ne rabim, sam da mi normalno okusno kavo skuha.

TheBlueOne ::

Nimas ravno kaj vmes. Imes te stroje, kjer ti ni treba dozirati ali kaj stelati, praviloma iz kapsul, tam ti je kakovost znana. Na drugi strani imas espresso, kjer pa je ali super ali pa zanic. :) Ko imas enkrat espresso je to, kako fina je kava odvisno predvsem od tebe, ni pa neka huda umetnost.

Fino je se, ce stroj kakovostno speni mleko, da lahko delas dobro kavo z mlekom, belo kavo in ostale ....

Gogo ::

Neuničljiv aparat, ki že stoletja kuha dobro kavo:

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

TheBlueOne ::

Gogo je izjavil:

Neuničljiv aparat, ki že stoletja kuha dobro kavo:



Ne dela na indukcijo. :D

Zame je tale hightec boljsi.



Vem, da tudi ne dela na indukciji.

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

TheBlueOne je izjavil:


Zame je tale hightec boljsi.



Vem, da tudi ne dela na indukciji.

Jih dobiš tudi za indukcijo že... :))

TheBlueOne ::

Killermode je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Zame je tale hightec boljsi.



Vem, da tudi ne dela na indukciji.

Jih dobiš tudi za indukcijo že... :))


Vem, jo imam. Doticna ne dela... :)

Zgodovina sprememb…

BlackLight ::

Kateri mlin bi pa priporočali :) ? Sem ravno kupil expresso za darilo nedolgo nazaj sedaj pa bi še mlin prišel prav

kingsix ::

https://www.amazon.de/Beem-03428-Espres...

Tole sem nabavil sedaj, ko so bile akcije za 100€. Deluje presenetljivo dobro.

TheBlueOne ::

BlackLight je izjavil:

Kateri mlin bi pa priporočali :) ? Sem ravno kupil expresso za darilo nedolgo nazaj sedaj pa bi še mlin prišel prav


Vazno je, da ju "burr grinder". Konicno so nekoliko boljsi, keramicni se nakoliko boljsi, ker boljse oddajajo temperaturo. Nujno je, da lahko stelas granulacijo.

Poceni, sem jaz vzel mami za darilo tega:

https://www.amazon.de/EKM-200-Scheibenm...

Ampak sem moral podloziti klingo s papirjem, da sem zmanjsal razmik med klingami, ker iz skatle ni mlel dovolj fino.

solatko ::

Pravi kofetarji bomo vedno kavico skuhali po turško, expres se pije v lokalih!
Že 50+ let, je to moje prvo opravilo in potem še najmanj 2x dnevno, vmes pa expresso žlabudre.
Delo krepa človeka

TheBlueOne ::

solatko je izjavil:

Pravi kofetarji bomo vedno kavico skuhali po turško, expres se pije v lokalih!
Že 50+ let, je to moje prvo opravilo in potem še najmanj 2x dnevno, vmes pa expresso žlabudre.


Verjetno pijes slab espresso.

Killermode ::

solatko je izjavil:

Pravi kofetarji bomo vedno kavico skuhali po turĹĄko, expres se pije v lokalih!
Že 50+ let, je to moje prvo opravilo in potem ťe najmanj 2x dnevno, vmes pa expresso Şlabudre.

Si bil kdaj v Turčiji? Jo res kuhaš po turško? Ker meni osebno je slovenski način turške kave bolj všeč. Pa tudi malo večje porcije imamo :)

looser ::

za indukcijo dobiš adapter
sem bolj mislil, da hočeš kak budget dolce gusto, ne pa neke high end kuhalnike...

solatko ::

thetilko - Najboljši expresso je proti "turški" kavi, brozga.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

Kako je s pucanjem teh naprav? Ker če moram enkrat dnevno/tedensko vse to razstavljati na prafaktorje in prati ali pa uporabljati kakšna industrijska čistila, za katera ne vem, če se potem sperejo iz cevi itd., potem je džezva/erdokahva zakon.
Če pa tisto prej omenjeno ni neka nadležna procedura, potem sem all in. Poleg mletja (kar zdaj počnem z enim generičnim mlinčkom) bi me zanimalo tudi domače praženje, če bi bilo to možno na nekem manjšem prostoru na kuhinjskem pultu in bi bilo približno praktično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nejcek74 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Za božič se nameravam obdariti z aparatom za kavo. A se kdo kaj spozna na to? Kaka je razlika med takih za 100 ali pa takim za 700 evrov? Se splača dati več? Nekih fines ne rabim, če je v aparatu za 100 evrov kava istega okusa kot pri tistem za 700 evrov, potem ni dvoma.

v aparitih so ogromne razlike, zdaj če se greš iskanje dobrega esspres-a najprej zavržeš vse avtomatske in polavtomatske zadeve, ter se skoncentriraš na klasični esspreso avtomat. Tudi med njimi so potem precejšnje razlike: enojni, dvojni bojler, možnost pare, kapaciteta etc, estetika. Zraven pride še nakup mlinčka.

če se prav spomnim so med vstopnimi modeli precej hvalili Gadgia Classic, vendar me ne držat za besedo, je že več kot 10 let ko sem nazadnje kupoval aparat.
Je pa tako da se da tudi iz povprečnega aparata in povprečne kave iztisniti precej, če se malo poigraš s finostjo mletja, primerno temperaturo vode in sile s katero potlačiš kavo.

solatko je izjavil:

thetilko - Najboljši expresso je proti "turški" kavi, brozga.

stvar okusa, zame je turška kava vedno in samo .... brozga, in jo pijem samo če res ni druge opcije, pa ne bom zdaj tega posploševal na vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31359482 (324) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33891946 (351) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489793 (8649) karosha
»

Kafetarija za indukcijsko ploščo?

Oddelek: Loža
4411300 (10096) Rok Woot
»

indukcijsko kuhališče (poraba elektrike)

Oddelek: Loža
3914371 (12619) radmannsdorf

Več podobnih tem