» »

Pogajanja za plačo

Pogajanja za plačo

Temo vidijo: vsi

Meizu ::

Dzhimen je izjavil:

Lep pozdrav.

Imam vprašanje ki se nanaša na to temo, vendar je moja situacija rahlo drugačna od teh ki sem jih uspel na hitro prebrati tukaj. Večinoma je bilo govora o novi zaposlitvi ali menjavanju službe, če se ne motim. No, jaz sem v malce drugačni situaciji in sicer sem pri enem podjetju delal prekinjeno že dalj časa prek študenta (gre za delo na področju računalništva). Praktično tri poletja (vsakič 3 mesece), ter kaj malega (kak mesec recimo) ko mi je čas dopuščal ob študiju. Vedno so mi dali vedet (sodelavci, nadrejeni in šefi) da so z mojim delom zelo zadovoljni in da je v podjetju vedno mesto zame in da računajo da se bom po končanem študiju zaposlil pri njih.

No, sedaj sem s večino študijskih obveznosti zaključil (manjka več ali manj samo še magistrska, na kateri bom v naslednjem letu delal ob službi), dobil sem klic iz omenjene firme da me že čakajo in kdaj lahko pridem in tako sem začel pred kratkim spet delat pri omenjenem podjetju.

Delam preko študenta, ker sem imel že urejeno napotnico, ampak že prvi dan sem bil pozvan na individualni sestanek s šefom, kjer mi je bila ponujena pogodba za nedoločen čas. Vprašal me je kakšna so moja pričakovanja glede neto osnovne plače.
V glavi sem vzel sem mojo zadnjo študentsko neto plačo pri njih (ki je bila pač onsnovna plača plus prevoz in malica, plus bonus za dva opravljena projekta) in sem ta znesek navedel kot moje pričakovanje za osnovno neto plačo pri podogbi za nedoločen čas. Na ta znesek bi po pogodbi dodatno dobil še prevoz, malico in vse stimulativne dodatke in bonuse, ki nikakor niso zanemarljivi.

Služba mi ustreza, lokacija mi več kot ustreza, s sodelavci se razumem, plača je v vsakem primeru zelo dobra, tako da se nameravam pri tem podjetju zaposliti. Pogodba sledi v naslednjih dneh. Plača še ni bila dorečena (pač do sedaj sem samo sporočil moja pričakovanja), tako da dokončna pogajanja ter dogovor o plači še pride.

Sedaj pa me zanima (ker sem prvič v taki situaciji), kako naj pristopim k tem "pogajanjem"?
Scenarija, kjer bi mi ponudili prenizko plačo skoraj da ne vidim. Že prek študenta sem imel nadpovprečno plačo, pa sem delal skoraj priložnostno.
Če se na koncu dogovorimo za mojo pričakovano plačo se ne bom prav nič pritoževal in bom podogbo podpisal.
Ampak vseeno me muči tisti "kaj če?" Kaj pa če bi mi oni ponudili večjo plačo in so sedaj ko so slišali moja pričakovanja znesek malce znižali? Kaj pa če sem za podjetje vreden več in si lahko izpogajam višjo plačo?
Resnično ni moj interes iskat tiste absolutne maksimalne meje, do katere se lahko izpogajam. Po drugi strani pa bi rad videl da je moja plača sorazmerna temu, kar prinesem podjetju.

Kako torej pristopit?
Ali šefu odkrito povem, da ne vem "koliko sem vreden" ter da mu zaupam da bo izpogajana plača fer tako za podjetje kot zame?
Ali naj probam predlagat še malce višjo plačo in vidim kakšen bo odziv?

Cilj je torej na korekten način izpogajat fer plačo glede na moje okoliščine. Vsak komentar in nasvet dobrodošel, tako od tistih, ki ste bili v podobni situaciji kot jaz, kot tudi tistih ki ste na drugi strani pogajalne mize.

Hvala lepa že vnaprej.
Lp.


Ce se razumes s sodelovci se pogovori z njimi naj ti malce pomagajo s podatki. Ce so skrti z informacijami potem po domace "fak it".

Potem gres nazaj na osnovo. Pogledas malo okrog koliko je tvoja izobrazba vredna in izhajaj iz tam. V vsakem primeru se lahko kasneje pogajas za visjo placo. Sam ne se pa pustit.

111111111111 ::

Napisal nisi niti kaj delaš, tako da na pamet ti ne moremo dati nobene cifre.

Kar se tiče pogajanj si zaključil. Šef ti bo ponudil plačo, ki si jo navedel. Upam samo da si navedel dovolj visoko.

Če ti bo dal višjo, kapo dol potem si res dober.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pe3c ()

FTad ::

Lahko si se preberes ta clanek (salary negotiation):
https://www.kalzumeus.com/2012/01/23/sa...

solatko ::

Vsak pameten podjetnik, bo ob pogovoru vprašal za tvoja pričakovanja, če se ceniš dovolj nizko, bo pristal takoj ali pa ti bo celo malo povečal tvoja pričakovanja. Nisi navedel, kako je v tem podjetju z napredovanji, kakšni so bonusi ali pa tudi malusi, če projekt ne steče. Dejstvo je, da v dobrih podjetjih osnovna plača znese okoli 40%-ov možnih prejemkov, ostalo je variabilno in je različno od projekta, do projekta.

Lahko si se zahebal in dal prenizko ponudbo, če bi dal previsoko, bi ti takoj povedal, da so tvoja pričakovanja izven možnosti firme, tako, da počakaj odgovor, saj bi bilo sedaj naknadno nekaj dodajat precej nehigienično, boš pač požrl, če si šel prenizko in morda profitiral več pri bonifikacijah.
Delo krepa človeka

secops ::

Meizu je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

Lep pozdrav.

Imam vprašanje ki se nanaša na to temo, vendar je moja situacija rahlo drugačna od teh ki sem jih uspel na hitro prebrati tukaj. Večinoma je bilo govora o novi zaposlitvi ali menjavanju službe, če se ne motim. No, jaz sem v malce drugačni situaciji in sicer sem pri enem podjetju delal prekinjeno že dalj časa prek študenta (gre za delo na področju računalništva). Praktično tri poletja (vsakič 3 mesece), ter kaj malega (kak mesec recimo) ko mi je čas dopuščal ob študiju. Vedno so mi dali vedet (sodelavci, nadrejeni in šefi) da so z mojim delom zelo zadovoljni in da je v podjetju vedno mesto zame in da računajo da se bom po končanem študiju zaposlil pri njih.

No, sedaj sem s večino študijskih obveznosti zaključil (manjka več ali manj samo še magistrska, na kateri bom v naslednjem letu delal ob službi), dobil sem klic iz omenjene firme da me že čakajo in kdaj lahko pridem in tako sem začel pred kratkim spet delat pri omenjenem podjetju.

Delam preko študenta, ker sem imel že urejeno napotnico, ampak že prvi dan sem bil pozvan na individualni sestanek s šefom, kjer mi je bila ponujena pogodba za nedoločen čas. Vprašal me je kakšna so moja pričakovanja glede neto osnovne plače.
V glavi sem vzel sem mojo zadnjo študentsko neto plačo pri njih (ki je bila pač onsnovna plača plus prevoz in malica, plus bonus za dva opravljena projekta) in sem ta znesek navedel kot moje pričakovanje za osnovno neto plačo pri podogbi za nedoločen čas. Na ta znesek bi po pogodbi dodatno dobil še prevoz, malico in vse stimulativne dodatke in bonuse, ki nikakor niso zanemarljivi.

Služba mi ustreza, lokacija mi več kot ustreza, s sodelavci se razumem, plača je v vsakem primeru zelo dobra, tako da se nameravam pri tem podjetju zaposliti. Pogodba sledi v naslednjih dneh. Plača še ni bila dorečena (pač do sedaj sem samo sporočil moja pričakovanja), tako da dokončna pogajanja ter dogovor o plači še pride.

Sedaj pa me zanima (ker sem prvič v taki situaciji), kako naj pristopim k tem "pogajanjem"?
Scenarija, kjer bi mi ponudili prenizko plačo skoraj da ne vidim. Že prek študenta sem imel nadpovprečno plačo, pa sem delal skoraj priložnostno.
Če se na koncu dogovorimo za mojo pričakovano plačo se ne bom prav nič pritoževal in bom podogbo podpisal.
Ampak vseeno me muči tisti "kaj če?" Kaj pa če bi mi oni ponudili večjo plačo in so sedaj ko so slišali moja pričakovanja znesek malce znižali? Kaj pa če sem za podjetje vreden več in si lahko izpogajam višjo plačo?
Resnično ni moj interes iskat tiste absolutne maksimalne meje, do katere se lahko izpogajam. Po drugi strani pa bi rad videl da je moja plača sorazmerna temu, kar prinesem podjetju.

Kako torej pristopit?
Ali šefu odkrito povem, da ne vem "koliko sem vreden" ter da mu zaupam da bo izpogajana plača fer tako za podjetje kot zame?
Ali naj probam predlagat še malce višjo plačo in vidim kakšen bo odziv?

Cilj je torej na korekten način izpogajat fer plačo glede na moje okoliščine. Vsak komentar in nasvet dobrodošel, tako od tistih, ki ste bili v podobni situaciji kot jaz, kot tudi tistih ki ste na drugi strani pogajalne mize.

Hvala lepa že vnaprej.
Lp.


Ce se razumes s sodelovci se pogovori z njimi naj ti malce pomagajo s podatki. Ce so skrti z informacijami potem po domace "fak it".

Potem gres nazaj na osnovo. Pogledas malo okrog koliko je tvoja izobrazba vredna in izhajaj iz tam. V vsakem primeru se lahko kasneje pogajas za visjo placo. Sam ne se pa pustit.


This! Edini verodostojni podatki so plačilne liste tvojih bodočih sodelavcev. Vse ostalo je obiranje malin.

solatko ::

secops - Ni nujno, da je kazanje plačilnih list dovoljeno. V nekaterih firmah je to strogo prepovedano, zaradi povzročanja slabe volje.
Delo krepa človeka

Meizu ::

solatko je izjavil:

secops - Ni nujno, da je kazanje plačilnih list dovoljeno. V nekaterih firmah je to strogo prepovedano, zaradi povzročanja slabe volje.


Sem jaz ze parkrat tule omenil, da bi jaz osebno kazensko sankcioniral vsakega, ki prikriva placilne liste po firmah. Najvecja neumnost kar si jih je clovestvo omislilo.

Potem se pa eni malinovci filajo preko vez z denarjem firme, za ostale pa ni denarja, pa toliko nizje place.

solatko ::

Meizu - Plače so lahko povod za nezadovoljstvo v firmi, zato pravi lastniki prepovedujejo pogovore o plačah. V dobrih firmah je lahko plača za isto delovno mesto med najnižjo in najvišjo tudi več kot 100%-ov, s tem, da tisti, ki dobiva najnižjo, ne bo nikoli priznal, da naredi enkrat manj od tistega, ki dobi najvišjo. Veš da ljudje nismo samokritični temveč nevoščljivi.
Delo krepa človeka

tony1 ::

Dzhimen je izjavil:

Lep pozdrav.

Imam vprašanje ki se nanaša na to temo, vendar je moja situacija rahlo drugačna od teh ki sem jih uspel na hitro prebrati tukaj. Večinoma je bilo govora o novi zaposlitvi ali menjavanju službe, če se ne motim. No, jaz sem v malce drugačni situaciji in sicer sem pri enem podjetju delal prekinjeno že dalj časa prek študenta (gre za delo na področju računalništva). Praktično tri poletja (vsakič 3 mesece), ter kaj malega (kak mesec recimo) ko mi je čas dopuščal ob študiju. Vedno so mi dali vedet (sodelavci, nadrejeni in šefi) da so z mojim delom zelo zadovoljni in da je v podjetju vedno mesto zame in da računajo da se bom po končanem študiju zaposlil pri njih.

No, sedaj sem s večino študijskih obveznosti zaključil (manjka več ali manj samo še magistrska, na kateri bom v naslednjem letu delal ob službi), dobil sem klic iz omenjene firme da me že čakajo in kdaj lahko pridem in tako sem začel pred kratkim spet delat pri omenjenem podjetju.

Delam preko študenta, ker sem imel že urejeno napotnico, ampak že prvi dan sem bil pozvan na individualni sestanek s šefom, kjer mi je bila ponujena pogodba za nedoločen čas. Vprašal me je kakšna so moja pričakovanja glede neto osnovne plače.
V glavi sem vzel sem mojo zadnjo študentsko neto plačo pri njih (ki je bila pač onsnovna plača plus prevoz in malica, plus bonus za dva opravljena projekta) in sem ta znesek navedel kot moje pričakovanje za osnovno neto plačo pri podogbi za nedoločen čas. Na ta znesek bi po pogodbi dodatno dobil še prevoz, malico in vse stimulativne dodatke in bonuse, ki nikakor niso zanemarljivi.

Služba mi ustreza, lokacija mi več kot ustreza, s sodelavci se razumem, plača je v vsakem primeru zelo dobra, tako da se nameravam pri tem podjetju zaposliti. Pogodba sledi v naslednjih dneh. Plača še ni bila dorečena (pač do sedaj sem samo sporočil moja pričakovanja), tako da dokončna pogajanja ter dogovor o plači še pride.

Sedaj pa me zanima (ker sem prvič v taki situaciji), kako naj pristopim k tem "pogajanjem"?
Scenarija, kjer bi mi ponudili prenizko plačo skoraj da ne vidim. Že prek študenta sem imel nadpovprečno plačo, pa sem delal skoraj priložnostno.
Če se na koncu dogovorimo za mojo pričakovano plačo se ne bom prav nič pritoževal in bom podogbo podpisal.
Ampak vseeno me muči tisti "kaj če?" Kaj pa če bi mi oni ponudili večjo plačo in so sedaj ko so slišali moja pričakovanja znesek malce znižali? Kaj pa če sem za podjetje vreden več in si lahko izpogajam višjo plačo?
Resnično ni moj interes iskat tiste absolutne maksimalne meje, do katere se lahko izpogajam. Po drugi strani pa bi rad videl da je moja plača sorazmerna temu, kar prinesem podjetju.

Kako torej pristopit?
Ali šefu odkrito povem, da ne vem "koliko sem vreden" ter da mu zaupam da bo izpogajana plača fer tako za podjetje kot zame?
Ali naj probam predlagat še malce višjo plačo in vidim kakšen bo odziv?

Cilj je torej na korekten način izpogajat fer plačo glede na moje okoliščine. Vsak komentar in nasvet dobrodošel, tako od tistih, ki ste bili v podobni situaciji kot jaz, kot tudi tistih ki ste na drugi strani pogajalne mize.

Hvala lepa že vnaprej.
Lp.


a) Zdaj je kar je. Če je podjetnik fejst dec, ti bo dal toliko kot si rekel. (V tem primeru vedi za drugič, da si rekel premalo.)

Takoj ti mora biti jasno, da več kot si rekel, ti ne bo dal nihče. Razen, če gre firmi res zelo dobro, in si rekel 3x premajhno cifro. (Vedi za drugič, da ne smeš biti ti prvi, ki v takem pogovoru omeni številko. In tudi če ti oni povejo cifro, naj ti ne bo nerodno reči, da pričakuješ 2x višjo. Ampak, seveda, če firma budžeta za tako plačo nima / si povedal cifro, ki je višja od šefove plače / v resnici ne išče kadra, ampak samo malo trati čas, ker ga je preveč v tem vesolju ti je ne bodo dali. Če se te bodo vseeno želeli imeti, te bodo pa čisto lepo vprašali, če bi šlo z nekaj manjšo cifro :-).)

Običajen podjetnik ti bo probal dati 10-20% manj kolikor si rekel. Mogoče gre skozi, pa je nekaj profitiral na tebi. (Vedi za drugič: ko se pogajaš za plačo, vedno reci ene 20% višjo cifro, kot jo želiš imeti, ker ti jo bo vsak probal nižati).

Tipični slo podjetnik (vsaj iz nekih časov pred konjunkturo) bo vzel tvojo neto študentsko plačo in ti bo ponudil pogodbo z isto cifro kot bruto plačo. (Nikakor ne sprejmi in predlagaj pol višjo cifro, ker se v teh časih dogaja krvav boj za kadre.)

Generalno pa bodo tvojo željeno plačo vedno hoteli znižati, in če se ne boš pustil kaj dosti pa vsaj za nekaj desetakov, ker so tako navajeni. Če je cifra sicer nekje tam, kot so tvoje želje, jo seveda sprejmi.

b) Za naslednjič se nauči, da se resni ljudje pogajajo o bruto plači (to je bruto1, brez malice in prevoza).

Kaj je bruto1 se lahko poučiš tukaj: http://www.adecco.si/izracun-place/

Srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

secops ::

solatko je izjavil:

secops - Ni nujno, da je kazanje plačilnih list dovoljeno. V nekaterih firmah je to strogo prepovedano, zaradi povzročanja slabe volje.


Well, potem pa bančni izpisek :D

Meizu ::

solatko je izjavil:

Meizu - Plače so lahko povod za nezadovoljstvo v firmi, zato pravi lastniki prepovedujejo pogovore o plačah. V dobrih firmah je lahko plača za isto delovno mesto med najnižjo in najvišjo tudi več kot 100%-ov, s tem, da tisti, ki dobiva najnižjo, ne bo nikoli priznal, da naredi enkrat manj od tistega, ki dobi najvišjo. Veš da ljudje nismo samokritični temveč nevoščljivi.


Nimajo oni kaj prepovedovat. Ni to pravica delodajalca.

KraitPay ::

Sam imam v pogodbi z bold, da ja plača tajnost in se o njej ne sme razpravljat s sodelavci.

Če je to pravica delodajalca ne vem, vem samo to, da smo na slabšem zaradi tega mi, zaposleni.

secops ::

KraitPay je izjavil:

Sam imam v pogodbi z bold, da ja plača tajnost in se o njej ne sme razpravljat s sodelavci.

Če je to pravica delodajalca ne vem, vem samo to, da smo na slabšem zaradi tega mi, zaposleni.


Samo s soselavci? V nasprotnem primeru: Kako pa potem plačaš dohodnino?

Hexx ::

KraitPay je izjavil:

Sam imam v pogodbi z bold, da ja plača tajnost in se o njej ne sme razpravljat s sodelavci.

Če je to pravica delodajalca ne vem, vem samo to, da smo na slabšem zaradi tega mi, zaposleni.

Tale člen pogodbe ni zakonit, ne rabite se ga držati. Bold pisava ne pomaga :D

GummyBear ::

Si bom sposodil temo. Na kar nekaj zaposlitvenih obrazcih sem zasledil, da moraš vpisat pričakovano plačo. Torej, še preden bo delodajalec tebe osebno spoznal, bo vedel, kakšno plačo pričakuješ. Problem je, ker v takle obrazec ne moreš vpisat opombe ali območja od-do. Pa tudi ni jasno, ali jih zanima začetna plača ali plača po 5-ih letih. Kaj vpisati v tem primeru? Zanimam pa se za delo v kakšni tehnični trgovini ali skladišču (v mislih imam Big Bang ali Mimovrste). Podvprašanje je, kakšno plačo ima en tak prodajalec-svetovalec oz. skladiščnik?

otago ::

Misljena je placa ob pricetku delovnega razmerja, oz. korekcija na to visino po pretecenem preizkusnem obdobju(3-6m).

Sem pa pred kratkim dozivel en tak hec. Nadrejeni ni pravilno razrezal & shranil pdf-je in je poslal placilne liste za polovico zaposlenih. Vprasanje ce je poslal samo enemu zaposlenemu ali so vsi dobili placilke za sebe in se koga.

Joze_K ::

GummyBear je izjavil:

Si bom sposodil temo. Na kar nekaj zaposlitvenih obrazcih sem zasledil, da moraš vpisat pričakovano plačo. Torej, še preden bo delodajalec tebe osebno spoznal, bo vedel, kakšno plačo pričakuješ. Problem je, ker v takle obrazec ne moreš vpisat opombe ali območja od-do. Pa tudi ni jasno, ali jih zanima začetna plača ali plača po 5-ih letih. Kaj vpisati v tem primeru? Zanimam pa se za delo v kakšni tehnični trgovini ali skladišču (v mislih imam Big Bang ali Mimovrste). Podvprašanje je, kakšno plačo ima en tak prodajalec-svetovalec oz. skladiščnik?


tam okoli 700 neto je realnost (če si v prodaji si lahko procente glede prodaje prislužiš)

FTad ::

tony1 je izjavil:


a) Zdaj je kar je. Če je podjetnik fejst dec, ti bo dal toliko kot si rekel. (V tem primeru vedi za drugič, da si rekel premalo.)

Takoj ti mora biti jasno, da več kot si rekel, ti ne bo dal nihče. Razen, če gre firmi res zelo dobro, in si rekel 3x premajhno cifro. (Vedi za drugič, da ne smeš biti ti prvi, ki v takem pogovoru omeni številko. In tudi če ti oni povejo cifro, naj ti ne bo nerodno reči, da pričakuješ 2x višjo. Ampak, seveda, če firma budžeta za tako plačo nima / si povedal cifro, ki je višja od šefove plače / v resnici ne išče kadra, ampak samo malo trati čas, ker ga je preveč v tem vesolju ti je ne bodo dali. Če se te bodo vseeno želeli imeti, te bodo pa čisto lepo vprašali, če bi šlo z nekaj manjšo cifro :-).)

Običajen podjetnik ti bo probal dati 10-20% manj kolikor si rekel. Mogoče gre skozi, pa je nekaj profitiral na tebi. (Vedi za drugič: ko se pogajaš za plačo, vedno reci ene 20% višjo cifro, kot jo želiš imeti, ker ti jo bo vsak probal nižati).

Tipični slo podjetnik (vsaj iz nekih časov pred konjunkturo) bo vzel tvojo neto študentsko plačo in ti bo ponudil pogodbo z isto cifro kot bruto plačo. (Nikakor ne sprejmi in predlagaj pol višjo cifro, ker se v teh časih dogaja krvav boj za kadre.)

Generalno pa bodo tvojo željeno plačo vedno hoteli znižati, in če se ne boš pustil kaj dosti pa vsaj za nekaj desetakov, ker so tako navajeni. Če je cifra sicer nekje tam, kot so tvoje želje, jo seveda sprejmi.


Jaz imam drugacne izkusnje (gre pa sicer za Avstrijsko podjetje). Sem podal eno bruto cifro, pa so mi potem dali ponudbo za nekaj stotakov visjo. Lahko, da je to bolj izjema, kot pravilo. Je pa tudi tako, da je osnovni rang place vedno ze zapisan v oglasu.

Smurf ::

Sej dostikrat je tako, da vprasas za placo, kljub temu da je delovno mesto standardizirano in se ve kaksen rang place je na voljo.

solatko ::

Jaz sem vedno postavil najprej vprašanje plače, potem pa sem se pozanimal, kaj za to plačo pričakujejo od mene. Pri neresnih delodajalcih je bil s tem pogovor končan, pri resnih pa je večinoma prišlo do dogovora.

Ni mi jasno, zakaj se nekaterim zdi to vprašanje bogokletno, saj vendar večina hodi v službo zaradi plače, zastonj dela je namreč doma dovolj, samo je potrebno plačat položnice in ostalo.

Ko sem bil sam nekaj časa delodajalec, sem kandidatom najprej povedal plačo od-do in kaj od njih za ta denar pričakujem.
Delo krepa človeka

urosh ::

Avstrija je zakon. Ker morajo zakonsko napisati minimalno placo za doloceno delopvno mesto. Tocno ves, koliko ponujajo. Ker lahko gre za zelo podobno delo, razlika v minimalni placi pa tudi do 100%. In tako vsaj ves, kje bos se lahko pogajal za zeleno placo in kje ves, da niti v teoriji ni sans, da jo dobis. Tja se pac niti ne prijavis in ne izgubljas casa po nepotrebnem.

PrimoZ_ ::

KraitPay je izjavil:

Sam imam v pogodbi z bold, da ja plača tajnost in se o njej ne sme razpravljat s sodelavci.

Če je to pravica delodajalca ne vem, vem samo to, da smo na slabšem zaradi tega mi, zaposleni.


Katero podjetje ?
Da se lahko vsi izognejo tem nateguntskim šalabajzarjem...

TheBlueOne ::

urosh je izjavil:

Avstrija je zakon. Ker morajo zakonsko napisati minimalno placo za doloceno delopvno mesto. Tocno ves, koliko ponujajo. Ker lahko gre za zelo podobno delo, razlika v minimalni placi pa tudi do 100%. In tako vsaj ves, kje bos se lahko pogajal za zeleno placo in kje ves, da niti v teoriji ni sans, da jo dobis. Tja se pac niti ne prijavis in ne izgubljas casa po nepotrebnem.


Vredno je dodati, da 99% citirajo minimalno placo po kolektivni pogodbi. Tako, da je napisana visina praviloma zakonsko dolocen minimum. Tako, da ni nujno pogajalsko izhodisce. Presegati tudi za dvakratnik ali vec ni neobicajno.

Za bolj natancne visine plac v at raje uporabi:

https://www.gehaltsrechner.gv.at/

Alien123 ::

95% služb na zavodu je minimalka, 4,5% mogoče kakih 200e nad minimalko, 0,5% nad 1500e...
Zato naši hepani nočejo podat plače. Če pa katere firme hočejo delavce prav iz borze, pa veš da ni dnara tukaj..

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

urosh je izjavil:

Avstrija je zakon. Ker morajo zakonsko napisati minimalno placo za doloceno delopvno mesto. Tocno ves, koliko ponujajo. Ker lahko gre za zelo podobno delo, razlika v minimalni placi pa tudi do 100%. In tako vsaj ves, kje bos se lahko pogajal za zeleno placo in kje ves, da niti v teoriji ni sans, da jo dobis. Tja se pac niti ne prijavis in ne izgubljas casa po nepotrebnem.


Vredno je dodati, da 99% citirajo minimalno placo po kolektivni pogodbi. Tako, da je napisana visina praviloma zakonsko dolocen minimum. Tako, da ni nujno pogajalsko izhodisce. Presegati tudi za dvakratnik ali vec ni neobicajno.

Za bolj natancne visine plac v at raje uporabi:

https://www.gehaltsrechner.gv.at/


ali pa tudi rang npr med 2000€ - 4000€ glede na izkusnje

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:


Jaz imam drugacne izkusnje (gre pa sicer za Avstrijsko podjetje). Sem podal eno bruto cifro, pa so mi potem dali ponudbo za nekaj stotakov visjo. Lahko, da je to bolj izjema, kot pravilo. Je pa tudi tako, da je osnovni rang place vedno ze zapisan v oglasu.


Enako je bilo pri moji, pa sem radoveden, ce je bilo nadaljevanje podobno. Ona ceprav je dobila nekaj stotakov vec neto je bila vseeno dosti hitro nezadovoljna in sla v nova pogajanja. Ti ze delas nekaj casa tam in si zadovoljen s tem, kar so ti pripisali?

Zgodovina sprememb…

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

FTad je izjavil:


Jaz imam drugacne izkusnje (gre pa sicer za Avstrijsko podjetje). Sem podal eno bruto cifro, pa so mi potem dali ponudbo za nekaj stotakov visjo. Lahko, da je to bolj izjema, kot pravilo. Je pa tudi tako, da je osnovni rang place vedno ze zapisan v oglasu.


Enako je bilo pri moji, pa sem radoveden, ce je bilo nadaljevanje podobno. Ona ceprav je dobila nekaj stotakov vec neto je bila dosti hitro nezadovoljna in sla v nova pogajanja. Ti ze delas nekaj casa tam in si zadovoljen s tem, kar so ti pripisali?


Ja v takratnem primeru sem bil izredno zadovoljen. Ker sem se v eni firmi pogajal za cca 2700EUR bruto, nakar sem isto rekel v doticni firmi potem sem pa par dni kasneje dobil ponudbo za 3200EUR bruto. Je pa res, da je to SAP podrocje in je zelo iskan kader. Itak da sem takrat sprejel. Zdaj so mi se druge stvari pomembne. O njih sem pa v temi o placah ze pisal in spraseval.

Sem pa ravno v fazi iskanja druge sluzbe, bom potem ko imam pogodbo se kaj vec o tem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

FTad ::

FTad je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

FTad je izjavil:


Jaz imam drugacne izkusnje (gre pa sicer za Avstrijsko podjetje). Sem podal eno bruto cifro, pa so mi potem dali ponudbo za nekaj stotakov visjo. Lahko, da je to bolj izjema, kot pravilo. Je pa tudi tako, da je osnovni rang place vedno ze zapisan v oglasu.


Enako je bilo pri moji, pa sem radoveden, ce je bilo nadaljevanje podobno. Ona ceprav je dobila nekaj stotakov vec neto je bila dosti hitro nezadovoljna in sla v nova pogajanja. Ti ze delas nekaj casa tam in si zadovoljen s tem, kar so ti pripisali?


Ja v takratnem primeru sem bil izredno zadovoljen. Ker sem se v eni firmi pogajal za cca 2700EUR bruto, nakar sem isto rekel v doticni firmi potem sem pa par dni kasneje dobil ponudbo za 3200EUR bruto. Je pa res, da je to SAP podrocje in je zelo iskan kader. Itak da sem takrat sprejel. Zdaj so mi se druge stvari pomembne. O njih sem pa v temi o placah ze pisal in spraseval.

Sem pa ravno v fazi iskanja druge sluzbe, bom potem ko imam pogodbo se kaj vec o tem napisal.


Aja, pa da pojasnim, govorim o delu v Avstriji. Slo se je pa za SAP Basis delovno mesto (2nd Level support)

bajsibajsi ::

Dzhimen je izjavil:

Resnično ni moj interes iskat tiste absolutne maksimalne meje, do katere se lahko izpogajam.


Da ne citiram celega teksta, sem izvzel le ta del, ki me je zbodel v oci. Zakaj tvoj interes naj ne bi bila zgornja meja mozne kompenzacije? Nic ni narobe, ce je in kar naj bo (poleg ostalih zadev).

Menim, da si prehitro konkretno odgovoril o visini zeljene place. Iz tega, kar si napisal, je ocitno, da te podjetje zeli imeti v svojem timu. Predvidevam, da si rekel premalo. To bos sedaj v tem momentu tezko popravil. Kar pa lahko naredis je, da ko se boste konkretno pogovarjali, sploh ce opazis, s strani omenjenega sefa, indice, da si res pihnil mimo, izvleces s tem, da jasno omenis, da si za omenjeno kompenzacijo pripravljen delati le v nekem zacetnem obdobju, ko pridobivas bistvene izkusnje itd. Poves, da si se pogovarjal (s to in ono firmo, tem in tem programerjem), izmisli si malo, blefiraj... Uporabis soft nacin pogajanja (in ne samo za visino place), primeren razpolozenju, ko bo ponovno resen pogovor pred sestavo pogodbe.

Preberi to. Ni najkrajsi clanek in ne pride vse v postev za naso delovno kulturo v Sloveniji, ampak je kul:
https://haseebq.com/my-ten-rules-for-ne...
https://haseebq.com/how-not-to-bomb-you...

Dzhimen ::

bajsibajsi je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

Resnično ni moj interes iskat tiste absolutne maksimalne meje, do katere se lahko izpogajam.


Da ne citiram celega teksta, sem izvzel le ta del, ki me je zbodel v oci. Zakaj tvoj interes naj ne bi bila zgornja meja mozne kompenzacije? Nic ni narobe, ce je in kar naj bo (poleg ostalih zadev).

Menim, da si prehitro konkretno odgovoril o visini zeljene place. Iz tega, kar si napisal, je ocitno, da te podjetje zeli imeti v svojem timu. Predvidevam, da si rekel premalo. To bos sedaj v tem momentu tezko popravil. Kar pa lahko naredis je, da ko se boste konkretno pogovarjali, sploh ce opazis, s strani omenjenega sefa, indice, da si res pihnil mimo, izvleces s tem, da jasno omenis, da si za omenjeno kompenzacijo pripravljen delati le v nekem zacetnem obdobju, ko pridobivas bistvene izkusnje itd. Poves, da si se pogovarjal (s to in ono firmo, tem in tem programerjem), izmisli si malo, blefiraj... Uporabis soft nacin pogajanja (in ne samo za visino place), primeren razpolozenju, ko bo ponovno resen pogovor pred sestavo pogodbe.

Preberi to. Ni najkrajsi clanek in ne pride vse v postev za naso delovno kulturo v Sloveniji, ampak je kul:
https://haseebq.com/my-ten-rules-for-ne...
https://haseebq.com/how-not-to-bomb-you...


Uf, super branje. Hvala ti za tole! ;)

urosh ::

TheBlueOne je izjavil:

urosh je izjavil:

Avstrija je zakon. Ker morajo zakonsko napisati minimalno placo za doloceno delopvno mesto. Tocno ves, koliko ponujajo. Ker lahko gre za zelo podobno delo, razlika v minimalni placi pa tudi do 100%. In tako vsaj ves, kje bos se lahko pogajal za zeleno placo in kje ves, da niti v teoriji ni sans, da jo dobis. Tja se pac niti ne prijavis in ne izgubljas casa po nepotrebnem.


Vredno je dodati, da 99% citirajo minimalno placo po kolektivni pogodbi. Tako, da je napisana visina praviloma zakonsko dolocen minimum. Tako, da ni nujno pogajalsko izhodisce. Presegati tudi za dvakratnik ali vec ni neobicajno.

Za bolj natancne visine plac v at raje uporabi:

https://www.gehaltsrechner.gv.at/


Res je. Vendar tako vsaj približno veš kje si. Tam, kjer tako ali tako ne plačujejo minimuma, to tudi napišejo + da se je stvar dogovora. Čez čas - ko malo spremljaš pa tako že ves, za koliko se lahko kje dilaš - seveda ti tu info iz razpisa pomaga. Če je razpisano 1,5k€ potem se za 4k€ ne bos mogel pogajat. V tej službi, v katero grem s septembrom, je v bistvu po minimalcu 2,5, v razpisu so imeli 3,3 zmenli pa so se za konkretno več. Če bi bilo v razpisu 2,5k€ se nebi niti prijavil, ker do želene cifre nebi prišel. Ko pa je bil razpis za 3,3 potem pa veš, do kod približno se da dilat. To delodajalci tudi sami vedo in tako tudi napišejo - tisti ki hočejo imeti dober kader za primerno plačilo. Tisti, ki pa so zadovoljni z minimumom, tisti pa pač tako tudi napišejo in to tudi dobijo.
Sicer pa vsak mora enkrat nekje začeti in se potem lahko prebije daleč. Jaz sem začel z neko nadosnovno plačo v Slo, prišel v Avstrijo - jo zdupliral, sedaj po menjavi pa bo več kot 3x slo plače. in to v 5 letih.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

secops - Ni nujno, da je kazanje plačilnih list dovoljeno. V nekaterih firmah je to strogo prepovedano, zaradi povzročanja slabe volje.


Če ne piše v pogodbi in to ne sme, potem ne more bit prepovedano =)

Dzhimen je izjavil:

Lep pozdrav.

Imam vprašanje ki se nanaša na to temo, vendar je moja situacija rahlo drugačna od teh ki sem jih uspel na hitro prebrati tukaj. Večinoma je bilo govora o novi zaposlitvi ali menjavanju službe, če se ne motim. No, jaz sem v malce drugačni situaciji in sicer sem pri enem podjetju delal prekinjeno že dalj časa prek študenta (gre za delo na področju računalništva). Praktično tri poletja (vsakič 3 mesece), ter kaj malega (kak mesec recimo) ko mi je čas dopuščal ob študiju. Vedno so mi dali vedet (sodelavci, nadrejeni in šefi) da so z mojim delom zelo zadovoljni in da je v podjetju vedno mesto zame in da računajo da se bom po končanem študiju zaposlil pri njih.

No, sedaj sem s večino študijskih obveznosti zaključil (manjka več ali manj samo še magistrska, na kateri bom v naslednjem letu delal ob službi), dobil sem klic iz omenjene firme da me že čakajo in kdaj lahko pridem in tako sem začel pred kratkim spet delat pri omenjenem podjetju.

Delam preko študenta, ker sem imel že urejeno napotnico, ampak že prvi dan sem bil pozvan na individualni sestanek s šefom, kjer mi je bila ponujena pogodba za nedoločen čas. Vprašal me je kakšna so moja pričakovanja glede neto osnovne plače.
V glavi sem vzel sem mojo zadnjo študentsko neto plačo pri njih (ki je bila pač onsnovna plača plus prevoz in malica, plus bonus za dva opravljena projekta) in sem ta znesek navedel kot moje pričakovanje za osnovno neto plačo pri podogbi za nedoločen čas. Na ta znesek bi po pogodbi dodatno dobil še prevoz, malico in vse stimulativne dodatke in bonuse, ki nikakor niso zanemarljivi.

Služba mi ustreza, lokacija mi več kot ustreza, s sodelavci se razumem, plača je v vsakem primeru zelo dobra, tako da se nameravam pri tem podjetju zaposliti. Pogodba sledi v naslednjih dneh. Plača še ni bila dorečena (pač do sedaj sem samo sporočil moja pričakovanja), tako da dokončna pogajanja ter dogovor o plači še pride.

Sedaj pa me zanima (ker sem prvič v taki situaciji), kako naj pristopim k tem "pogajanjem"?
Scenarija, kjer bi mi ponudili prenizko plačo skoraj da ne vidim. Že prek študenta sem imel nadpovprečno plačo, pa sem delal skoraj priložnostno.
Če se na koncu dogovorimo za mojo pričakovano plačo se ne bom prav nič pritoževal in bom podogbo podpisal.
Ampak vseeno me muči tisti "kaj če?" Kaj pa če bi mi oni ponudili večjo plačo in so sedaj ko so slišali moja pričakovanja znesek malce znižali? Kaj pa če sem za podjetje vreden več in si lahko izpogajam višjo plačo?
Resnično ni moj interes iskat tiste absolutne maksimalne meje, do katere se lahko izpogajam. Po drugi strani pa bi rad videl da je moja plača sorazmerna temu, kar prinesem podjetju.

Kako torej pristopit?
Ali šefu odkrito povem, da ne vem "koliko sem vreden" ter da mu zaupam da bo izpogajana plača fer tako za podjetje kot zame?
Ali naj probam predlagat še malce višjo plačo in vidim kakšen bo odziv?

Cilj je torej na korekten način izpogajat fer plačo glede na moje okoliščine. Vsak komentar in nasvet dobrodošel, tako od tistih, ki ste bili v podobni situaciji kot jaz, kot tudi tistih ki ste na drugi strani pogajalne mize.

Hvala lepa že vnaprej.
Lp.

Ti prvo potuhtaj katera plača je NAJMANJ za kar bi bil pripravljen delat... Ko prideš do te cifre potuhtaj koliko si imel kot študent, to itak veš in dodaj 10%... NETO seveda... nato še gor potne in malico...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Osnovna plača je lahko javna, vsa izplačila plač pa so osebni podatki, torej že po definiciji tajni. Ni potrebno, da piše v pogodbi, je lahko zapisano v pravilniku o pravicah in dolžnostih, kot lažja ali hujša kršitev delovne discipline.
Izplačila plač lahko preveri sindikalni zaupnik, vendar o tem ravno tako ne sme govort okoli.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Osnovna plača je lahko javna, vsa izplačila plač pa so osebni podatki, torej že po definiciji tajni. Ni potrebno, da piše v pogodbi, je lahko zapisano v pravilniku o pravicah in dolžnostih, kot lažja ali hujša kršitev delovne discipline.
Izplačila plač lahko preveri sindikalni zaupnik, vendar o tem ravno tako ne sme govort okoli.


kaj če izgubim plačilno listo, me bodo odpustili? bi rad videl junaka =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nsa_ag3nt ::

Ti kot zaposleni lahko s svojo plačilno listo delaš kar hočeš.
Delodajalec ne sme.


Da bi se plačilne liste skrivale je ideja delodajalca, da se ne vidi razlik.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

solatko ::

nsa_ag3nt - Razlike pri plačah vedno prinesejo nezadovoljstvo pri slabih delavcih, še večji problem pa je pri delitvi po stricih in tetah, kar je po navadi, tam kjer so razlike, pri naših delodajalcih. Pri pravih kapitalistih so razlike pri plači, večinoma, pravilen, glede na prispevek posameznika, pri nas pa na žalost ne, ker neposrednji vodje nimajo teh kompetenc, en nivo višje pa že ne vedo več, kakšen je posamezni delavec.
Da se izognejo konfliktov, so plače razglašene kot poslovna tajnost in je mir v hiši.
Delo krepa človeka

urosh ::

@solatko: In se zmeraj se jaz lahko o tem pogovarjam s sodelavci in jo povem, ce hocem. Delodajalec tega seveda ne sme. Jaz pa, ker je MOJ podatek in lahko z njim delam kar hocem. Lahko tu napisem koliko dobim in nihce ne more nic.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

nsa_ag3nt - Razlike pri plačah vedno prinesejo nezadovoljstvo pri slabih delavcih, še večji problem pa je pri delitvi po stricih in tetah, kar je po navadi, tam kjer so razlike, pri naših delodajalcih. Pri pravih kapitalistih so razlike pri plači, večinoma, pravilen, glede na prispevek posameznika, pri nas pa na žalost ne, ker neposrednji vodje nimajo teh kompetenc, en nivo višje pa že ne vedo več, kakšen je posamezni delavec.
Da se izognejo konfliktov, so plače razglašene kot poslovna tajnost in je mir v hiši.


Plače so POSLOVNA TAJNOST samo dokler ne pride plačilna do tebe... pokaži mi zakon ali sodbo kjer je delodajalec zgubil šiht ker je povedal ali pokazal plačilko kolegu sodelavcu izven delovnega časa v gostilni in je to delodajalec opazil!!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: extr3m3 ()

solatko ::

Po navadi delavci svoje plače skrivajo, kot kača noge, najbolj seveda tisti, ki imajo malo več. V družbi, zunaj podjetja je pač tvoj problem komu razkrivaš svoje podatke, na šihtu pa naj se o osebnih plačah v veliko podjetij, ne sme pogovarjat.

Razlogi so poslovni, da nebi zaradi razlik prihajalo do težav v poslovnih procesih. Lahko se pa vsak, ki ni zadovoljen, pogovarja o tem z nadrejenim in mu tudi legitimno postavi zahtevo za več.
Delo krepa človeka

bluefish ::

A bomo videli silni zakonski člen, ki to dejansko prepoveduje, ali pa je vse skupaj "baba čula baba rekla"?

Sicer bolj ko ne le retorično vprašanje.

111111111111 ::

Jaz ga še nisem našel. Plača je moj podatek in z njim lahko delam kar hočem, ga povem komur hočem.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Po navadi delavci svoje plače skrivajo, kot kača noge, najbolj seveda tisti, ki imajo malo več. V družbi, zunaj podjetja je pač tvoj problem komu razkrivaš svoje podatke, na šihtu pa naj se o osebnih plačah v veliko podjetij, ne sme pogovarjat.

Razlogi so poslovni, da nebi zaradi razlik prihajalo do težav v poslovnih procesih. Lahko se pa vsak, ki ni zadovoljen, pogovarja o tem z nadrejenim in mu tudi legitimno postavi zahtevo za več.


Seveda pa je najlazje postavit legitimno zahtevo po povisici CE ves da nespoaoben ali manj aposoben sodelavec po produktivnosti dobi vec ane...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Mislim, da so mi odvetniki na firmi na to temo nekako rekli (ampak je ze nekaj casa nazaj, tako da mogoce jemljite z rezervo), da placa ne more biti poslovna skrivnost. Lahko pa das razkritje place kot krsitev dolocene pogodbe. Ampak kako bos to potem preganjal/dokazoval na sodiscu pa je druga stran. Verjetno moras s tem povzrociti vidno/dokazljivo skodo podjetju.

solatko ::

Mato989 - Praviloma naj bi se zahtevek za višjo plačo odražal od količine in kvalitete tvojega dela in ne zato, ker dobi slabši več in ravno zaradi tega, sa je v veliko firmah, pogovarjanje o plači, prepovedano.

Smurf - godrnjanje, revolt, slaba volja, upad aktivnosti so vse lahko posledice takih razgovorov in to bi lastniki firm radi preprečili, seveda pa ob poštenem nagrajevanju, teh problemov nebi bilo.

Najbolj bedno se mi je pred leti zdela zahteva carinskega sindikata, da ministrica ne sme divgnit plače policistom, namesto, da bi pustili dvig in potem argumentirano zahtevali povišico še zase.

Ravno tako mi je bedno pri šefu zahtevat višjo plačo od Janeza, ker naredim več in bolje, on pa ima več od menel.
Argument je, šef, naredim na mesec to in to, vse je narejeno kvalitetno, menim, da bi se to moralo poznati tudi na višji plači! Brez omembe kogar koli od sodelavcev, saj si pametni zaposleni, menda ne želite, da se tistemu, ki že ima več, plača zniža, vam pa ostane taka kot je.
Delo krepa človeka

bluefish ::

solatko je izjavil:

in ravno zaradi tega, sa je v veliko firmah, pogovarjanje o plači, prepovedano.
Kot rečeno, brez zakonske podlage je tista prepoved le mrtvo črnilo na papirju.

hamez66 ::

Kaj hočete zdaj povedat, da z nekom ne smeš napisat pogodbe, v kateri piše, da ta nima kaj govoriti o plači? Ali, da je taka pogodba nična?

Smurf ::

Napises ze lahko, sama pogodba ne bo nicna. Bolj je vprasanje kaj lahko delodajalec naredi, ce komu poves placo. Najverjetneje nic.

solatko je izjavil:


Smurf - godrnjanje, revolt, slaba volja, upad aktivnosti so vse lahko posledice takih razgovorov in to bi lastniki firm radi preprečili, seveda pa ob poštenem nagrajevanju, teh problemov nebi bilo.

Ja lepo, ampak to nima nobene povezave s tem ali lahko delodajalec delavcu prepove izdajo informacij o placil ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mato989 ::

Mato989 - Praviloma naj bi se zahtevek za višjo plačo odražal od količine in kvalitete tvojega dela in ne zato, ker dobi slabši več in ravno zaradi tega, sa je v veliko firmah, pogovarjanje o plači, prepovedano.


Narobe... ravno zato ker slabši dobi več ti zahtevaš več... zakaj misliš da jaz kot serviser pri delodajalcu zahtevam recimo 900€ neto? naslednje leto bom pa zahteval 950€ neto? Zato ker nekdo s 3 razredi osnovne šole ki stiska start in stop dobi minimalca ki je 670€ in bo naslednje leto dobil 700€ neto... in ravno zato ker on z manj napornim delom (načeloma) dobi toliko bom jaz zahteval več... ker če manj utrujajoča dela dobijo več je bolje it delat manj utrujajoče delo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Meizu ::

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

nsa_ag3nt - Razlike pri plačah vedno prinesejo nezadovoljstvo pri slabih delavcih, še večji problem pa je pri delitvi po stricih in tetah, kar je po navadi, tam kjer so razlike, pri naših delodajalcih. Pri pravih kapitalistih so razlike pri plači, večinoma, pravilen, glede na prispevek posameznika, pri nas pa na žalost ne, ker neposrednji vodje nimajo teh kompetenc, en nivo višje pa že ne vedo več, kakšen je posamezni delavec.
Da se izognejo konfliktov, so plače razglašene kot poslovna tajnost in je mir v hiši.


Plače so POSLOVNA TAJNOST samo dokler ne pride plačilna do tebe... pokaži mi zakon ali sodbo kjer je delodajalec zgubil šiht ker je povedal ali pokazal plačilko kolegu sodelavcu izven delovnega časa v gostilni in je to delodajalec opazil!!!!


Kaj izven delovnega casa. Jaz lahko povem svojo placo na glas v pisarni ce hocem. In prav bi bilo tako. Vsi bi morali iz ciste morale in etike med seboj sodelovati in se pogajati za pravicne place sorazmerno glede na zmogljivost slovenskega gospodarstva. Tako imas pa najbrz cel kup hlapcev pri nas, ki jih je sram vprasati za kaj vec in opravljajo dela ki zahtevajo stopnjo izobrazbe za podpovprecno slovensko placo.

solatko ::

Meizu - Vidiš, zato se je potrebno sindikalno organizirat, pa slišim samo, kako je sindikat zanič, večina zaposlenih pa sploh ni članov. Pri Slovencih še kako drži tisti pregovor, če meni krava crkne, naj še sosedu. Šikaniranemu delavcu se po navadi še sodelavci smejijo, namesto, da bi skupaj urgirali pri vodstvu podjetja. Sicer pa pogovori izven podjetja delovnega procesa ne motijo, saj se nezadovoljstvo kaže samo pri piru, od tam do firme pa ne pride, zato zunaj podjetja komot poveš vsem kakšno plačo imaš, če ti ni nerodno, če si pa med bolje plačanimi pa boš itak tih kot miška.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550535 (32311) feryz
»

Prevoz na delo - delitev stroškov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613904 (10582) solatko
»

Kako izbrati koga odpustiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16838216 (31021) Invictus

Več podobnih tem