» »

Pogajanja za plačo

Pogajanja za plačo

Temo vidijo: vsi

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Meizu - Vidiš, zato se je potrebno sindikalno organizirat, pa slišim samo, kako je sindikat zanič, večina zaposlenih pa sploh ni članov. Pri Slovencih še kako drži tisti pregovor, če meni krava crkne, naj še sosedu. Šikaniranemu delavcu se po navadi še sodelavci smejijo, namesto, da bi skupaj urgirali pri vodstvu podjetja. Sicer pa pogovori izven podjetja delovnega procesa ne motijo, saj se nezadovoljstvo kaže samo pri piru, od tam do firme pa ne pride, zato zunaj podjetja komot poveš vsem kakšno plačo imaš, če ti ni nerodno, če si pa med bolje plačanimi pa boš itak tih kot miška.


Ja saj, poglej sindikalne plače... to so one plače prodajalcev na POGODBAH... kakšne so? Pod minimalcem... sindikat je bil nesposoben od nekdaj... sindikalisti ki so izbojevali praznik dela in 8 urni delovnik so pa že dolgo mrtvi...

Nihče se ne bo več jebal s sindikatom če je sposoben ker sposobni si lahko zrihtajo individualne pogodbe, nesposobni pa tudi s sindikatom ne bodo nič rešili!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

solatko ::

Mato989 - Ti itak nimaš pojma zakaj se gre pri vsem skupaj - sindikat je stanovska organizacija, veš čigava? Stanovske organizacije so praviloma prostovoljne in se organizirajo interesno. Če interes delavcev ni kolektivno pogajanje, se pač ne včlanijo. V vseh kolektivnih pogodbah so prvi štirje plačilni razredi pod minimalno plačo, nočejo pa se o tem pogovarjat delodajalci, sindikat je pa prešvoh, da bi pogajanja lahko izsilil s stavko.

Ko se boste delavci zbudili, se bo tudi to poštimal. V Ameriki so rabil nekaj več kot 50 let izkoriščanja, torej je še kar nekaj časa.
Delo krepa človeka

Okapi ::

Smurf je izjavil:

Mislim, da so mi odvetniki na firmi na to temo nekako rekli (ampak je ze nekaj casa nazaj, tako da mogoce jemljite z rezervo), da placa ne more biti poslovna skrivnost. Lahko pa das razkritje place kot krsitev dolocene pogodbe. Ampak kako bos to potem preganjal/dokazoval na sodiscu pa je druga stran. Verjetno moras s tem povzrociti vidno/dokazljivo skodo podjetju.

Skrivanje plač koristi samo delodajalcu, da lahko manipulira z delavci. Delavci, ki skrivajo plačo, škodujejo sami sebi.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ti itak nimaš pojma zakaj se gre pri vsem skupaj - sindikat je stanovska organizacija, veš čigava? Stanovske organizacije so praviloma prostovoljne in se organizirajo interesno. Če interes delavcev ni kolektivno pogajanje, se pač ne včlanijo. V vseh kolektivnih pogodbah so prvi štirje plačilni razredi pod minimalno plačo, nočejo pa se o tem pogovarjat delodajalci, sindikat je pa prešvoh, da bi pogajanja lahko izsilil s stavko.

Ko se boste delavci zbudili, se bo tudi to poštimal. V Ameriki so rabil nekaj več kot 50 let izkoriščanja, torej je še kar nekaj časa.


Seveda je, in kje je interes sposobnega da se bori za nesposobne? GA NI, vse odkar obstajajo individualne pogodbe in spji itd... Kdaj bo tebi staremu komunistu iz časov Tita jasno da so PROŠLI ti dnevi razrednih bojev in sindikalnih organiziranj ko je sindikat skrbel za ozimnico...

Povej mi zakaj bi se danes en prodajalec ŽELEL VČLANIT v sindikat trgovine in karkoli že je, če niso sposobni niti izpogajat 1. tarifnega razreda? Država ZASTOJN izpogaja več ker napiše zakon, jaz oz. en prodajalec bi pa plačeval 15€ na mesec da mu sindikat izpogaja niji tarifni razred kot država zastojn? Sposobnega prodajalca v trgovini skoraj ne najdeš torej kdo se bo šel borit za nesposobne prodajalce? Nesposoben sindikalist valda...

Sindikalisti so si v Sloveniji zapravili vso zaupanje in vrednost leta 1991, ko so nasedli nekim foram o propadu mure zaradi tarifnih razredov in od takrat v mojih očeh niso vredni PIČKINEGA DIMA kaj šele evrov... ti pa kar dalje sanjaj kako nam bo sindikalni boj rešil Svet in plače...

Najboljši rešitvi sta pomanjkanje kadra in minimalna plača... ker sindikat ni sposoben zrihtat tarifnih razredov niti nad minimalcem... govoriva seveda o prvem razredu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thramos ::

Slovenski sindikati so bili med komunizmom preoblikovani v društva oziroma krožke za prodajo klobas, izletovanje in popuste pri nakupu čevljev. Vsaj po izkušnji iz moje branže, je žal še vedno tako.

solatko ::

Mato989 - Vidiš kako si neumen. V komunizmu sindikata nisi rabil, v kapitalizmu ga rabiš in boljši je, boljši so pogoji za delavce. To ti dnevno, mesečno in letno dokazujejo ljudje, ki delajo v A, D, Avstraliji, kjer so najtrši pogajalci in zelo veliko dosežejo. Italija ima nešteto malih sindikatov, ki stavkajo takrat, ko to paše politiki in delavci imajo veliko slabše pogoje, kot zgoraj omenjeni.

Dokler boš v svoji polžji hišici in ne boš videl in vedel kaj pomeni solidarnost med ljudmi, se v takih temah raje ne oglašaj, ker mečeš ven bedarije. Delavci nimajo nikakršnih možnosti za pogajanja in tudi nimajo različnih plač, glede na znanje pri pogajanjih. Pogajajo se samo kadri, ki so redki in jih tudi delodajalci težko dobijo.

Ti se ne zavedaš, da v Sloveniji sindikata nikoli ni bilo, do 1989 ni bil potreben, saj so delavski sveti in država skrbeli za vse, leta 1989 pa je Markovič z zakonom o podjetjih, za pogajalca pri plačah uzakonil sindikat, za kar pa niti članstvo, niti združenja niso bili sposobni proti pogajalsko zelo močni gospodarski zbornici in drštvu manager.

thramos - Imaš še kaj bolj bedastega za povedat, sindikat nikoli ni bil društvo, dejstvo je, da do leta ki sem ga navedel zgoraj, ni bil potreben in je bil bolj kot ne, pomočnik vodstvom podjetij pri brzdanjih neazdovoljstva.
Delo krepa človeka

dexterboy ::

secops je izjavil:

solatko je izjavil:

secops - Ni nujno, da je kazanje plačilnih list dovoljeno. V nekaterih firmah je to strogo prepovedano, zaradi povzročanja slabe volje.

Well, potem pa bančni izpisek :D

Kolikor sem si jaz zapomnil, so na Norveškem VSE plače javne. Ali pa so vmes kaj spremenili, ampak to sem si zapomnil, ker me je takrat ob branju šokiralo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Dodatek; fantje, RABIMO sindikate. Ampak sposobne, tako kot povsod. Takšne, ki se bodo borili za delavce in ne samo, da mu bodo priskrbeli poceni ozimnico. Kar je žalostno, ker če vprašate delavca, bi raje videl višjo plačo pa ozimnico po normalni ceni kot pa nižjo plačo in poceni ozimnico...
In, če pride do pizdarije, delavec ne more iz svojega žepa plačati sposobnega odvetnika. Tu pa stopi v veljavo sindikat. Da zagotovi in priskrbi odvetnika, kot se šika... in podobni primeri, kar jih je. Jih je pa polno...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

thramos ::

dexterboy je izjavil:

Dodatek; fantje, RABIMO sindikate. Ampak sposobne, tako kot povsod. Takšne, ki se bodo borili za delavce in ne samo, da mu bodo priskrbeli poceni ozimnico. Kar je žalostno, ker če vprašate delavca, bi raje videl višjo plačo pa ozimnico po normalni ceni kot pa nižjo plačo in poceni ozimnico...
In, če pride do pizdarije, delavec ne more iz svojega žepa plačati sposobnega odvetnika. Tu pa stopi v veljavo sindikat. Da zagotovi in priskrbi odvetnika, kot se šika... in podobni primeri, kar jih je. Jih je pa polno...


Ja, tole ja.

Sindikat moje branže se je oglaševal predvsem kot ponudnik ozimnice in sindikalnih izletov. Tudi ko je prišlo do odpuščanj, kaj več kot "sindikat se pogaja in delavcem nudi vso pomoč" od njega ni bilo. Sicer dopuščam možnost, da je v ozadju bil hud sindikalni boj na nož, ampak tega ni bilo videti. Hkrati pa se jamra glede nizkega članstva.

Okapi ::

S sindikatom je podobno kot z zavarovanjem. Ljudem je škoda denarja za zavarovanje, potem je pa jok in stok, ko nezavarovano letino toča zbije. S sindikalno članarino je pa podobno.

Okapi ::

V ZDA mnogi delodajalci naredijo vse, kar je zakonsko mogoče, in včasih še malo več, da bi preprečili sindikalno organiziranje svojih delavcev.

Lep primer je Tesla.
https://www.theguardian.com/technology/...

Another current employee in a Tesla factory who asked to remain anonymous expressed similar sentiments. "Pro-union people are generally fired for made-up reasons.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

S sindikatom je podobno kot z zavarovanjem. Ljudem je škoda denarja za zavarovanje, potem je pa jok in stok, ko nezavarovano letino toča zbije. S sindikalno članarino je pa podobno.

Samo, če bi bili naši sindikati podobni nemškim, ne pa da so grosistične branjevke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Vidiš kako si neumen. V komunizmu sindikata nisi rabil, v kapitalizmu ga rabiš in boljši je, boljši so pogoji za delavce. To ti dnevno, mesečno in letno dokazujejo ljudje, ki delajo v A, D, Avstraliji, kjer so najtrši pogajalci in zelo veliko dosežejo. Italija ima nešteto malih sindikatov, ki stavkajo takrat, ko to paše politiki in delavci imajo veliko slabše pogoje, kot zgoraj omenjeni.

Dokler boš v svoji polžji hišici in ne boš videl in vedel kaj pomeni solidarnost med ljudmi, se v takih temah raje ne oglašaj, ker mečeš ven bedarije. Delavci nimajo nikakršnih možnosti za pogajanja in tudi nimajo različnih plač, glede na znanje pri pogajanjih. Pogajajo se samo kadri, ki so redki in jih tudi delodajalci težko dobijo.

Ti se ne zavedaš, da v Sloveniji sindikata nikoli ni bilo, do 1989 ni bil potreben, saj so delavski sveti in država skrbeli za vse, leta 1989 pa je Markovič z zakonom o podjetjih, za pogajalca pri plačah uzakonil sindikat, za kar pa niti članstvo, niti združenja niso bili sposobni proti pogajalsko zelo močni gospodarski zbornici in drštvu manager.

thramos - Imaš še kaj bolj bedastega za povedat, sindikat nikoli ni bil društvo, dejstvo je, da do leta ki sem ga navedel zgoraj, ni bil potreben in je bil bolj kot ne, pomočnik vodstvom podjetij pri brzdanjih neazdovoljstva.


Tako je in ker v komunizmo sindikata niste rabili je sindikat ki je bil preveč navajen NE DELAT ampak samo pobirat članarino in zato se le ta SESUVA V PRAH... ker noben ki ima 2 zrni pameti v glavi ne bo šel plačevat in se ukvarjat z politikami sindikata... Sindikat si je skopal jamo sam ker ni sposoben porihtat tarifnih razredov... dokler tarifni razredi ne bodo urejeni faktorsko kjer bo DEFAKTO 1. tarifni razred vezan na minimalno plačo tako dolgo noben od mojih kolegov in jaz ne bomo včlanjeni v katerikoli sindikat... To je OSNOVA in niti osnove niso sindikati sposobni izpogajat... to je nekako tako kot da delavci ne bi bili nikoli sposobni prit na delo ob pravem času... nihče jih ne bi plačeval sploh pa ne dolgo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Ti in tvoji kolegi lahko mirno ustanovite svoj, boljši sindikat, vam prav nihče ne brani. Obtoževati obstoječ sindikat, da ni dober, je samo ena od oblik jalovega jamranja v slogu "prekleta država".

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Ti in tvoji kolegi lahko mirno ustanovite svoj, boljši sindikat, vam prav nihče ne brani. Obtoževati obstoječ sindikat, da ni dober, je samo ena od oblik jalovega jamranja v slogu "prekleta država".


Niti ne... država je namreč bolj sposobna kot vsi slo sindikati... pogledaš samo tarifne razrede in ti je jasno. Mi ne jamramo jamrajo tisti ki govorijo kako je nizko članstvo, jaz samo povem vzroke za nizko članstvo, ker noben ne bo plačeval 100+ na leto če država zrihta višjo plačo kot tarifni razred v pogodbi... zlo simpl!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Sem se na enem razgovoru pogajal o plači. Večina od 30 jih ni zanimalo delo za to plačo in so odšli, sam pa sem probal. Rekel sem vsi so odšli, plačo in del.pogoje ste že rekli pa sem samo vprašal, če bi šlo namesto naveden bruto plače neto (bruto je bla 800)...in so začel nakladat o nekih dodakih, da potem več dobiš.

Mato989 ::

Klasika v Sloveniji =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pol3ni ::

zobnik je izjavil:

Sem se na enem razgovoru pogajal o plači. Večina od 30 jih ni zanimalo delo za to plačo in so odšli, sam pa sem probal. Rekel sem vsi so odšli, plačo in del.pogoje ste že rekli pa sem samo vprašal, če bi šlo namesto naveden bruto plače neto (bruto je bla 800)...in so začel nakladat o nekih dodakih, da potem več dobiš.



Sava Kranj:)

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

S sindikatom je podobno kot z zavarovanjem. Ljudem je škoda denarja za zavarovanje, potem je pa jok in stok, ko nezavarovano letino toča zbije. S sindikalno članarino je pa podobno.


Moje (in izkušnje sodelavca) s sindikatom so izredno slabe. Plačeval sem 10+ let članarino. Potem tam nekje na polovici izvem, da sindikalni zaupnik hodi na sestanke s svojim zasebnim avtom in še malo kroži po mestu in nabije 2k EUR prevoznih stroškov. Dodatno so si omislili sejnine, ter je posrkal še tisočaka on in še dve namestnici. Na mesec.

Nadalje so "pavšalno" plačevali odvetnika, ki ni delal nič (to majo odvetniki radi) in dajal provizijo v kešu vsem trem sindikalnim zaupnikom.

Račun sindikata je bil prazen non-stop, razen da so si vsi sindikalni zaupniki kupii nove avte in se je predsednik vselil v novo hišo.
Imeli so sindikalne "izlete", ki so bili v bistvu kurba*ija, najprej so se skrivali v nekem gozdu, nato so začeli hoditi na izlete v tujino. Ne Francija. Bosna, Črna Gora, Bolgarija.
Silili so nas vsak konec leta s čip kitajsko marelo in/ali denarnico - drobižnico.

Nato je udaril trenutek, ko so sodelavca nagnali na zelo sporen način.

Za začetek, sindikat se je menda "strinjal", da sodelavca lahko naženejo. Tako torej. Plačuješ članarino 10+ let, nato se pa sidikat strinja, da te naženejo. Kot drugič, odvetnik na pavšalu je spisal "tožbo" (ki bi jo jaz spisal boljšo, polno napak, nedoslednosti) in šel na prvo obravnavo. Vse ostalo - se plača ekstra.

Mnenja sem, da visoko intelektualni poklici (IT) ne rabijo sindikata. Morda kakšni delavci v proizvodnji, IT ne rabi tega.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

DexterBoy - Sindikalna organiziranost je vedno od spodaj navzgor, zato je po firmah potrebno pridobit zaupnike, ki so dovolj izobraženi, da so sposobni pogledat tudi kakšen člen vsaj v zakonu o delovnih razmerjih, ki se zavedajo, na katerih področjih je sindikat pristojen za pogajanja,.... in potem te isti zaupniki tvorijo občinski odbor, tam se zopet zbere najboljše za višjo organiziranost v panogi iz te gredo najboljši na zvezo in tam se tvori vrh republiškega sindikata. ZSSS je doga leta vodila skupina sindikalnih zaupnikov iz štajerskega konca, saj so bili na tem koncu v večini, glede na druge konce SLO. Potem se je gospodarski bazen na štajerskem sesul in so vodenje prevzeli ljubljansko-gorenjski zaupniki, ki pa so bili še večinoma, sindikalisti iz prejšnjega sistema.
Danes zvezo vodi pravnica Lidija Jerkič, ki izhaja iz SKEI-a - kovinarskega sindikata Slovenije. Je sposobna, kar je dokazovala že pri kovinarjih, vendar je baza taka kot je. Ni dobrih in zagnanih, predvsem pa korajžnih zaupnikov. Tudi, če se kakšen tak najde, po navadi nima podpore baze že v podjetju, kaj šele na višjem nivoju.

V Nemčiji je pač tako, da ko zaupnik ukaže štrajk, vsem delavcem, članom sindikata, v tistem momentu pade orodje iz rok in niti slučanjo ne pade nikomur, da bi še prej, dokončal začeto delo. Če se mudi, morajo to storiti mojstri, ki praviloma niso člani sindikatov, saj pripadajo poslovodnim organom.

Pri nas ob napovedi splošne stavke, direktorji zagrozijo delavcem, da bodo izgubili zaposlitev, da bodo ostali brez plačanih ur (v zakonu imamo, eni redkih v Evropi, da upravičeno stavko plačajo delodajalci, pa si vseeno zveza ne upa izvest niti ene generalne stavke - nekaj opozorilnih je brez veze, saj so bili na cesti praviloma samo sindikalni zaupniki podjetij, v katerih je proizvodnja potekala normalno). V drugih državah mora vse stavke pokriti sindikat (tako imajo pač dogovorjeno) in večji del sindikalne članarine, se hrani ravno zato, da bi v primeru daljše stavke, delavci imeli plačo.
Po vseh državah je število članov sindikata, poslovna skrivnost, ravno zato, da delodajalci ne vedo s kakšnimi sredstvi sindikati razpolagajo in, da se ne zgodi podobno, kot se je v GB, da je premierka, sindikate premagala ravno s tem, da jih je spravila v bankrot.

Torej, dober sindikat se začne v podjetju in se izboljšuje proti vrhu, ne moreš pa čez noč to spremenit. Ko so se v SLO organizirali drugi sindikati je to šlo v glavnem po političnem in ne delavsekem interesu in tako je še sedaj, svobodni sindikati so pač rdeči, Neodvisnost je sindikat SDS-a,...

thramos - Ste zamenjali sindikalnega zaupnika s takim, ki mu je bilo jasno, kaj pomeni kapitalizem, da je pač on tisti, ki se bo z vodstvom podjetja pogajal za plače in ne več delavski svet?

Okapi - Sploh ne gre za to. Sindikat je toliko dober, kolikor ima podpore sindikalni zaupnik v podjetju in čisto nič več.
Tudi pri nas se to dogaja, pod drobnogled vzemi sindikalno dogajanje na SŽ, Gorenju,...

Mato989 - Ne da se ti dopovedat, da je v prejšnjem sistemu, vse delavske pravice urejala zakonodaja, ki se je več ali manj spoštovala, delavski svet in sami direktorji, ki so bili zaradi partijskega prepričanja bolj vezani na socialo in manj na dobiček. Po zakonu o podjetjih iz leta 1989 pa je takratni premier Markovič, funkcijo sociale in plač, prenesel na sindikat, za kar pa takratni sindikalisti niso bili niti izobraženi, niti dovolj korajžni in še brez podpore, da bi lahko enakovredno vršili pogajanja z vodstvi podjetij, ki pa so to takoj od začetka dobro obvladali. Na zvezi so se izvajali tečaji za sindikalne zaupnike, vendar se jih zaupniki iz podjetij niso udeleževali, saj enostavno niso vedeli, da je to še kako potrebno.
Zaposleni, namesto, da bi zamenjali nesposobne zaupnike z drugimi, niso naredili nič in zato so jim preko privatizacije in reorganizacij, lepo pokradli delovna sredstva in jih pognali na zavod in predčasni pokoj.
Glede na dogajanja, se zaposleni še vedno niste zbudili in se vas večino še vedno nahaja v socializmu po razmišljanju. Čakate, da bo za vas nekdo nekaj storil, brez, da bi se bili sami voljni premaknit.
Tudi tega ne veš, da vse kar je država delavcem dala, je to plod tripartitnega sveta, ki deluje v sklopu vladnih služb in ga tvorijo delodajalci - država in delodajalske organizacije in sindikati. Vse kar je na področju sociale bolje, so izsilili sindikati, tudi preko podpore poslancev, ki strankarsko podpirajo določene sindikate, tako je tudi v drugih državah - recimo nemški DGB ima podporo social demokratov.

bbbbbb2015 - Če je bilo to res tako, zakaj niste zamenjali sindikalnih zaupnikov v podjetju ali prenehali bit člani takega sindikata, zaupnike pa prijavili zaradi nanamenskega trošenja sindikalnega denarja? Torej zopet en primer članskega nedelovanja.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Mato989 - Ne da se ti dopovedat, da je v prejšnjem sistemu, vse delavske pravice urejala zakonodaja, ki se je več ali manj spoštovala, delavski svet in sami direktorji, ki so bili zaradi partijskega prepričanja bolj vezani na socialo in manj na dobiček. Po zakonu o podjetjih iz leta 1989 pa je takratni premier Markovič, funkcijo sociale in plač, prenesel na sindikat, za kar pa takratni sindikalisti niso bili niti izobraženi, niti dovolj korajžni in še brez podpore, da bi lahko enakovredno vršili pogajanja z vodstvi podjetij, ki pa so to takoj od začetka dobro obvladali. Na zvezi so se izvajali tečaji za sindikalne zaupnike, vendar se jih zaupniki iz podjetij niso udeleževali, saj enostavno niso vedeli, da je to še kako potrebno.
Zaposleni, namesto, da bi zamenjali nesposobne zaupnike z drugimi, niso naredili nič in zato so jim preko privatizacije in reorganizacij, lepo pokradli delovna sredstva in jih pognali na zavod in predčasni pokoj.
Glede na dogajanja, se zaposleni še vedno niste zbudili in se vas večino še vedno nahaja v socializmu po razmišljanju. Čakate, da bo za vas nekdo nekaj storil, brez, da bi se bili sami voljni premaknit.
Tudi tega ne veš, da vse kar je država delavcem dala, je to plod tripartitnega sveta, ki deluje v sklopu vladnih služb in ga tvorijo delodajalci - država in delodajalske organizacije in sindikati. Vse kar je na področju sociale bolje, so izsilili sindikati, tudi preko podpore poslancev, ki strankarsko podpirajo določene sindikate, tako je tudi v drugih državah - recimo nemški DGB ima podporo social demokratov.


Super... in ravno zaradi tega si pač ne zaslužijo denarja, ker niso znali in bili sposobni opravit tranzicije...

Država je dvignila z "dekretom" minimalca za letos in naslednje leto, zdaj je Levica po socialistično kar določila vse nadaljnje minimalce v nekem obsegu... sindikat se naj zdaj zgane in UREDI panožne kolektivne pogodbe in pokaže če je sposoben, po tem dejanju se bo marsikdo spet odločil za včlanitev pred tem le redkokdo, ker je škoda denarja za sindikat v takem obsegu, če bi blo 50 centov bi še mogoče bil včlanjen, ker sindiakt itak nič ne vrača, kot v Nemčiji kar si pravilno povedal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Catch-22 - ti pričakuješ, da sindikat nekaj naredi, pa se boš po tem odločil ali se boš včlanil ali ne. Sindikat pričakuje, da se bodo ljudje včlanili, potem bodo pa začeli ... Ja, je butasto, ampak zaradi tega se nič ne premakne.

bbbbbb2015 ::

solatko je izjavil:

bbbbbb2015 - Če je bilo to res tako, zakaj niste zamenjali sindikalnih zaupnikov v podjetju ali prenehali bit člani takega sindikata, zaupnike pa prijavili zaradi nanamenskega trošenja sindikalnega denarja? Torej zopet en primer članskega nedelovanja.


Niso vse vojne prav moje. Jaz sem se odločil, da iz sindikata izstopim. Ne bom jaz nikogar prijavljal, nimam časa in energije zajebavati se z drugimi.

dexterboy ::

Okapi je izjavil:

S sindikatom je podobno kot z zavarovanjem. Ljudem je škoda denarja za zavarovanje, potem je pa jok in stok, ko nezavarovano letino toča zbije. S sindikalno članarino je pa podobno.

Iz SBS, kjer sem član, nam je enkrat sindikalist razlagal štorjo na eni štajerski banki, kako so eno delavko "potunkali" in obtožili za kredit v višini 20k. Seveda bi ona morala ta denar vrniti, ki ga ni imela od kam vzeti. In ker je bila član sindikata, se je denar lahko povrnil. V nasprotnem si lahko samo zamislimo, do kakšne žaloigre bi lahko prišlo... ki so pa itak prihajale.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

solatko ::

Mato989 - In kdo naj bi po tvojem naredil tranzicijo, če je članstvo rinlo gor nesposobne zaupnike, ki so jih izbrali v svoji sredini?
Je KPS sama naredila tranzicijo in prešla v drugo obliko ali je to naredilo članstvo?
Pri vsaki organiziranosti morajo člani doseč spremembe, tu ne more država ali kdo drug odločat.

Dekret so izsilili sindikati in delodajalska stran je zaradi tega skoraj izstopila iz tripartitnega socialnega sveta!
Nič ni naredila država, kar se dobrega pridobi na nivoju države, je rezultat dejavnosti ostanka sindikatov, samo to vam butlom ne potegne. Če boste hoteli kaj več, pa se boste morali na novo pošlihtat.

Če bi sledil dnevnim novicam, bi zasledil zahtevo Lidije Jerkič, po novem pogajanju za splošno kolektivno pogodbo, vzporedno pa še za panožne, kjer jih več kot polovica ne velja več, zaradi odstopa delodajalske strani od pogodbe, pa so ji delodajalci kakršno koli pogajanje, sploh na nivoju plač, vehementno zavrnili, saj je za njih zatečeno stanje več, kot odlično.
Sindikati bi morali sedaj pokazat odločnost z nekaj dnevno ali tedensko stavko, pa mi povej, če je to sploh možno - boš stavkal nekaj dni ali tednov, če se sindikat za to odloči?
Seveda ne, boš lepo čakal in po neuspehu še naprej upal na državo, ki pa ravno tu, nima nikakršne pristojnosti, razen kot zaposlovalec, kjer pa se obnaša enako, kot gosodarska zbornica, društvo manager in obrtno podjetniška zbornica - so proti kakršnim koli spremembam v tarifnem delu pogodb.

darkolord - Največji problem je, da delavci mislijo, da je sindikat neko vsemogočno bitje, ki bo zrihtalo standard delavcem, ne zavedajo se, da morajo začeti z majhnimi koraki v lastni firmi in potem naprej.

bbbbbb2015 - Vidiš tako razmišlja večina delavcev, ki bi bila sposobna prevzet to Sizifovo delo. Vedi, da smo tisti, ki smo se turdili na tem področju, da so nas zaposleni, ko smo jih rabili, večinoma pustili na cedilu. Torej moraš, če se že odločiš postati zaupnik, to početi v svojem času, neodvisno od podjetja. Jaz sem imel celih pet let, ves čas, ki sem ga porabil za to, pokrito z normo in nisem uporabljal ur za sindikalno delovanje, ki ti pripadajo po zakonu, razen parih dni, ko sem bil na izobraževanju v centru Radovljica, kjer je bila z mojo inciativo ustanovljena tudi Delavska stranka Slovenije, ki je pozneje prešla pod okrilje ZL in se je ideja popolnoma izrodila.
Na teh izobraževanjih sem tudi videl, kako neumne in nesposobne zaupnike so zbirali po slovenskih podjetjih v kovinarski dejavnosti - SKEI.

Ja, pri takem razmišljanju zaposlenih, je odločitev, da prevzameš podjetniški sindikat, že na meji zdravega razuma, na žalost.
Delo krepa človeka

zobnik ::

pol3ni je izjavil:

zobnik je izjavil:

Sem se na enem razgovoru pogajal o plači. Večina od 30 jih ni zanimalo delo za to plačo in so odšli, sam pa sem probal. Rekel sem vsi so odšli, plačo in del.pogoje ste že rekli pa sem samo vprašal, če bi šlo namesto naveden bruto plače neto (bruto je bla 800)...in so začel nakladat o nekih dodakih, da potem več dobiš.



Sava Kranj:)


Gradbena firma !

solatko ::

zobnik - Saj je več ali manj povsod isto.
Delo krepa človeka

Glugy ::

Likalnik je izjavil:

Živjo,

vprašali te bodo kakšno plačo imaš v mislih...in na to vprašanje moraš pač odgovoriti....da nekaj cincaš ne gre...jest rečem na svojo plačo še nekaj zraven...upoštevam lokacijo delovnega mesta, pozicijo delovnega mesta, samo delo in potem dodam še zraven. Sedaj je tako...ti imaš službo v kateri si zadovoljen....torej sedaj ti postavljaš pogoje...če te bodo želeli naj to plačajo...ne vem kateri branži si ampak mislim, da veš kako se plače gibljejo za tako delo....kar hočem povedati...imej v mislih, da ti postavljaš pogoje....na koncu oni iščejo kandidata...ti pa službo imaš....glej da greš na boljše in to je tudi boljša plača


A po navad plačo ki jo imaš v mislih izraziš v bruto znesku delodajalcu al kr neto? Ker če rečeš v neto varianti delodajalec vid da izhajaš iz svoje pozicije; pa se mora on postavt na tvoje mesto. Če rečeš v bruto znesku pa se postaviš na delodajalčevo stran pa verjetno pol bolj razmišlja tak kot podjetnik; kako čim več dobička imet.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Catch-22 - ti pričakuješ, da sindikat nekaj naredi, pa se boš po tem odločil ali se boš včlanil ali ne. Sindikat pričakuje, da se bodo ljudje včlanili, potem bodo pa začeli ... Ja, je butasto, ampak zaradi tega se nič ne premakne.


Sindikat je imel OGROMNO članstvo pred časom pa ni naredil nič, zakaj bi zdaj naredil z manjšim članstvom karkoli več? Noben ki je pameten ne bo prodajal prostega časa za drkanje z nesposobnimi zaupniki iz tisoč in 1 firme in se ukvarjal s sestanki ampak bo spokal in odšel drugač... če je sposoben, med nesposobnimi pa dobiš samo nesposobne zaupnike, zato je stanje takšno kot je... in zato je škoda plačevanja sindikatom! Država pa ima zdaj zakon za vse PRIHODNJE minimalne plače, torej lahko enostavno sindikate ukinemo, ker samo trošijo denar.

Mato989 - In kdo naj bi po tvojem naredil tranzicijo, če je članstvo rinlo gor nesposobne zaupnike, ki so jih izbrali v svoji sredini?


In zakaj bi v tak sindikat vplačeval na sto in več evrov letno??? In se potem še prerekal vsepovsod, če si sam izpogajam plačo ki je nad tarifnim razredom? Meni je MANJKO DELOVNE SILE pomagal bolj kot vsi sindikati na tem Svetu...

Dekret so izsilili sindikati in delodajalska stran je zaradi tega skoraj izstopila iz tripartitnega socialnega sveta!
Nič ni naredila država, kar se dobrega pridobi na nivoju države, je rezultat dejavnosti ostanka sindikatov, samo to vam butlom ne potegne. Če boste hoteli kaj več, pa se boste morali na novo pošlihtat.


Aha, torej sposobni so sindikati izsilit nekaj pri državi niso pa sposobni izsilit tarifnega razreda 1 na nivo minimalne plače? Seems legit... Država je lepo napisala zakon in zadeva je končana, delodajalci lahko izstopijo iz paktov kolikokrat želijo pa to zakona o minimalni plači ne spremeni... zato pa je državni dekret tule dosti bolj efektiven kot jajcanje nesposobnih sindikatov... Država je letos (ali lani) sprejela zakon o usklajevanju minimalca torej je zgodba bolj ali manj zaključena, zdaj se bo avtomatsko usklajevalo vsako leto...

Drugo leto gredo PO ZAKONU končno iz minimalca VSI DODAT>KI, nekaj kar VSI SILNI SINDIKATI SLOVENIJE niste uspeli izpogajat niti v 30 faking letih... Poglej si tarifne razrede in vidiš vso bedo vse sindikatov Slovenije =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

darkolord - Največji problem je, da delavci mislijo, da je sindikat neko vsemogočno bitje, ki bo zrihtalo standard delavcem, ne zavedajo se, da morajo začeti z majhnimi koraki v lastni firmi in potem naprej.


Ali pa, saj vem za tebe socialista šokantno, poskrbijo sposobni zase, in si izpogajajo individualne plače ali odidejo drugam... vem ja tega v komunizmo izven ZKSja niste poznali... vse kar reši delavce kot sem jaz je manjko delovne sile... še 5 let pomanjkanja in plače bodo šle gor še za 25%... garant, če ne 50%... za sposobne, ostali bodo pa itak skoz na minimalcih štancali.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

solatko je izjavil:

zobnik - Saj je več ali manj povsod isto.


ja saj pol pa ni čudno da noben noče delat, delodajalci pa krvavo rabjo delavce pa jih ne dobijo, čeprav se najdejo tud pošteni.

DePalmo ::

Jap, tako je s sindikati. Nisem dovolj star da bi poznal celotno zaledje in me niti ne zanima, so pa pri firmi kjer dela od punce mama ustanovili nov sindikat (torej že drugi) kateri je iz začetka celo nekaj naredil. Ampak kaj ko so bili dogovorjeni novi sestanki, jim je firma zaklenila vrata in je bila zgodba zaključena. Sedaj približno leto po tem sindikat še vedno obstaja, ampak ga nihče ne šmirgla, ne zaposleni, še manj pa podjetje.

Sicer pa, če podjetje ni obvezano poslušati sindikate, zakaj bi jih? Država jim določa minimalni zakonsko obvezani standard, karkoli nad tem jim je "strošek" in se ga otepajo.

Na žalost nismo več narod ki bi znal stopiti skupaj in pokazati takim podjetjem sredinca, novi uvoženi delovni sili bi pa onemogočili vstop v podjetje. Takrat se bi bili kravatarji pripravljeni pogajat, sedaj se jim pa jebe ker če bojo slovenceljni odstopili, bojo pa uvozili južnjake.

Imam pa še eno vprašanje. Kaj ima vse to veze z naslovom teme? Torej o pogajanju o plači.

chacha ::

Ma kdo so sploh sindikalist in kaj pocnejo??

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

bluefish ::

DePalmo je izjavil:

Imam pa še eno vprašanje. Kaj ima vse to veze z naslovom teme? Torej o pogajanju o plači.
Kao da se sindikalisti v imenu vseh delavcev pogajajo o plači. Uravnilovka pa vemo, da dela več škode kot koristi. Podobno kot sistemizacija po plačnih razredih glede na neke arbitrarne kriterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Alien123 ::

O katerem sindikatu vi to? Ker na naši firmi jih je več.

solatko ::

Mato989 - Število članov ne pomeni nič, če se vserjejo ob besedi stavka, kar je glavno orožje sindikatov. Pravim ti, da nimaš pojma, imaš le srečo, da se tvoj delodajalec sploh hoče s teboj pogovarjat o plači.

V tripartitnem svetu je sindikat 1/3 glasov, ne rabi grozit in mora samo prepričat enega od delodajalskih strani, pa je zadeva 2/3-sko sprejeta.
Pri pogajanjih z delodajalci, bi jih morali najprej z orenk stavko prepričat, da se začnejo pogajat, potem pa še s kakšno med pogajanji za kaj več. Ti ne zastopiš bistva sindikalne organiziranosti, zato že nekaj postov tupiš bedarije, katerim še sam verjameš.
Tudi tega ne veš, da komunizma nismo nikoli imeli, smo pa imeli socializem, neka prehodna kombinacija sistema na področju sociale in dela. Takrat so plače direktorjem narekovali delavski sveti, sindikat pa je to pravico in dolžnost dobil z Markovičevim zakonom o podjetjih, prvič v zgodovini, zato ne primerjat položaj in funkcijo sindikata pred in po tem času.
In daj si bedak, pusti nekaj tudi dopovedat, če ne zastopiš, preberi večkrat!

zobnik - Če greš delat za manj denarja, kot ti zagotavlja preživetje, je enako, kot da bi zavestno odprl s.p., ki bo imel vsak mesec 300EUR izgube. Ljudje počasi spoznavajo, da se da živeti tudi brez, da nekomu špilaš hlapca in posamezna delovna mesta, z minimalno plačo, pač odklonijo.

DePalmo - Zakon o sindikatih točno določa, kaj mora ob ustanovitvi vsebovat, da postane reprezentativen zastopati določeno skupino delavcev. Ker tega niso naredili prav, jih vodstvo enostavno ne šmirgla, saj niso legitimni zastopnik zaposlenih. Takih primerov je bilo v SLO ogromno, saj se je nekaj delavcev spomnilo imeti sindikat, so na enem hitrem sestanku to sklenili, morda napisali statut in niso poskrbeli niti za registracijo novega sindikata. Ko je pravnik podjetja preveril legitimnost, jih je direktor enostavno odpikal - najbolj znani so bili inžinirski in računalniški sindikati v podjetjih, saj so tako hoteli izpogajat nekaj več.
Podjetje je po zakonodaji za določene stvari celo dolžno upoštevat mnenje sindikata, za nekatere stvari je dovolj seznanitev, za plače pa je sindikat edini legitimni pogajalec v podjetju (izvzete so individualne pogodbe). Lahko se sicer avtomatično uporablja panožne ali splošno pogodbo, če je sindikat v podjetju tih ali pa so delavci celo neorganizirani.

bluefish - Sindikat se pogaja za podjetniško pogodbo, v kateri so določena pravila za izplačilo plač, nikjer pa ne piše, da morajo bit za posamezne razrede enake. Vsaka pogodba ima člene, ki so namenjeni določilom za dodatna nagrajevanja boljših delavcev, koliko pa so lahko višje, je po podjetjih različno od 10%-ov najnižje plače (večina pogodb za plače do 5. plačinega razreda - srednje šole, do ležeče osmice za delavce od 6. plačilnega razreda naprej).
Ko sem se jaz pogajal za prvo podjetniško pogodbo v podjetju, kmalu po sprejetju zakona o podjetjih, sem direktorju na milimetrski papir narisal dve vzporednici, za povprečno delo in za odlično delo, v obeh je bilo razmerje enako 1:4,2, tako da smo imeli kar nekaj delavcev s poklicno šolo, na plači inžinirja, torej začetni 7. plačilni razred in skoraj še enkrat višjo plačo, kot je bila osnovna.
Problem je samo v tem, da še noben na svetu ni izdelal objektivnega kriterija za uspešnost dela, ki bi zajemal vse možnosti in bi delavec v začetku meseca vedel, kako mora delat, da bo na vrhu.

No za to pogodbo sem se pogajal 3 mesece, med tem časom pa so me 3x rušili, 1x sem moral sklicat sestanek na prosti dan (vsak drug petek nismo delali), na koncu pa sem le uspel in po nekaj mesecih zvedu, da imamo eno izmed najboljših podjetniških pogodb v Evropi (sekretarka jo je predstavila na Bledu, na posvetu evropskih delodajalcev o nagrajevanju dela v okviru programa FAAR).

Alien123 - Če je kakšen od teh dober povej, sicer pa na splošno o pogajanjih za plače s strani sindikata.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Mato989 - Število članov ne pomeni nič, če se vserjejo ob besedi stavka, kar je glavno orožje sindikatov. Pravim ti, da nimaš pojma, imaš le srečo, da se tvoj delodajalec sploh hoče s teboj pogovarjat o plači.


Ne, jaz imam to srečo, da je pomenjkanje kadra v Sloveniji kar je moje NAJVEČJE OROŽJE, ker moj delodajalec hoče furat firmo potrebuje delavca, in ker ne more dobit nobenga, se lahko pogovarjama o plači... če bi pa 1 prišel delat za minimalca bi me pa zamenjal... vidiš torej kako sindikat nič ne koristi... koristi pomanjkanje KADRA...

V tripartitnem svetu je sindikat 1/3 glasov, ne rabi grozit in mora samo prepričat enega od delodajalskih strani, pa je zadeva 2/3-sko sprejeta.
Pri pogajanjih z delodajalci, bi jih morali najprej z orenk stavko prepričat, da se začnejo pogajat, potem pa še s kakšno med pogajanji za kaj več. Ti ne zastopiš bistva sindikalne organiziranosti, zato že nekaj postov tupiš bedarije, katerim še sam verjameš.
Tudi tega ne veš, da komunizma nismo nikoli imeli, smo pa imeli socializem, neka prehodna kombinacija sistema na področju sociale in dela. Takrat so plače direktorjem narekovali delavski sveti, sindikat pa je to pravico in dolžnost dobil z Markovičevim zakonom o podjetjih, prvič v zgodovini, zato ne primerjat položaj in funkcijo sindikata pred in po tem času.
In daj si bedak, pusti nekaj tudi dopovedat, če ne zastopiš, preberi večkrat!


Še 1x... če se država brez sindikata in delodajalcev odloči jutri dvignit minimalca bo to storila, tako da sindikata država za to ne potrebuje!

Od leta 1989 ko je to pravico sindikat dobil, pa ni uspel zrihtat tarifnega razreda... to je vse o sposobnosti sindikata in zakaj ni koristno plačevat jim denar... kot da bi nekdo plačeval delavca ki v 30 letih ni uspel naredit osnov na firmi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

solatko je izjavil:

Sindikat se pogaja za podjetniško pogodbo, v kateri so določena pravila za izplačilo plač
Torej zapravljanje časa, ker to že ureja ZDR.

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Ne, jaz imam to srečo, da je pomenjkanje kadra v Sloveniji kar je moje NAJVEČJE OROŽJE, ker moj delodajalec hoče furat firmo potrebuje delavca, in ker ne more dobit nobenga, se lahko pogovarjama o plači... če bi pa 1 prišel delat za minimalca bi me pa zamenjal... vidiš torej kako sindikat nič ne koristi... koristi pomanjkanje KADRA...
Problem pri sindikalnem organiziranje je tudi pomankanje solidarnosti. Značilen primer si ti. Ker se dobro znajdeš, se požvižgaš na vse tiste delavce, ki se znajdejo slabše.

V sindikalno dobro organizirani panogi kot član sindikata sploh ne bi smel delati za delodajalca, ki ne spoštuje pravil (ne glede na to, kako dobro plačo bi ti tam ponujali). Kot ne-člana sindikata pa te delodalajec, ki pravila spoštuje, sploh ne bi smel zaposliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

solatko ::

bluefish - Seveda ZDR je zveličaven, samo tarif za posamezne panoge in delovna mesta pa ni not, edino če si za totalno uravnilovko - z OŠ - x, 3. letna šola - x-20%-ov, 4. letna - x+30%, 1.stopnja - 2x, 2.stopnja 2x+10%,......

Okapi - Tu se tudi ti motiš. Nikjer niso zaposleni samo člani sindikata (rezen morda v kakšni panogi v ZDA, kjer pa je sindikat podaljšek mafije). V sindikalno dobro organiziranih panogah, imajo člani določene bonitete, ki jih nečlani nimajo, vključno do pravice stavkat. Tam namreč plačo za čas stavke, krije sindikat iz sindikalne članarine, pri nas je to breme delodajalca, za upravičeno stavko.
Štos je v tem, da v urejenih državah, sindikalno članarino pobira zaupnik, direktno od članov, ne tako kot pri nas, da ti to trga računovodstvo pri plači. Bistvo je v tem, da imaš vsaj enkrat mesečno stik z zaupnikom, lahko izveš kaj je novega, kaj se pripravlja, kakšne so zahteve oziroma dogovori z delodajalsko stranjo,......
Nihče v Sloveniji ne ve, da je SKEI - sindikat kovinarjev, pod okriljem največjega nemškega sindikata kovinarjev IGM in, da bi to lahko dobro izkoristili, saj delamo ogromno prav za nemško področje in jim praktično s temi plačami delamo nelojalno konkurenco.
Delo krepa človeka

Okapi ::

solatko je izjavil:

Okapi - Tu se tudi ti motiš. Nikjer niso zaposleni samo člani sindikata (rezen morda v kakšni panogi v ZDA, kjer pa je sindikat podaljšek mafije).
Ti si se pa zataknil v socialističnih časih in misliš, da je dobro organiziran sindikat mafija.

Hec je ravno v tem, da če lahko delajo tudi nečlani, stavka ni tako učinkovita, ker imaš vedno lahko stavkokaze, poleg tega lahko podjetnik delavce najame tudi samo začasno, za čas stavke.

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

S sindikatom je podobno kot z zavarovanjem. Ljudem je škoda denarja za zavarovanje, potem je pa jok in stok, ko nezavarovano letino toča zbije. S sindikalno članarino je pa podobno.


Ni slaba.
Your focus determines your reallity

solatko ::

Okapi - Za ameriške unije prevoznikov in gradbincev, pa morda tudi ribiških delavcev se točno ve, kaj je zadaj, organizirani sindikati v Avstraliji, Nemčiji, Avstriji pa so dejansko sindikati, ki so pri delovnih razmerjih tudi zakon, če je potrebno.

ja, podjetniki komot najamejo delavce, problem je, ker zaradi stavke ne morejo v podjetje in vedi, da se v državah z dobro organiziranimi sindikati, delodajalci ne gredo takšnih igric, vseeno pa morajo, praviloma ob panožnih pogajanjih, sindikati pokazati moč, sicer jih nebi šmirglal, tako kot naših ne, saj niso sposobni zrihtat enodnevne generalne stavke. Dejstvo je, da se naši sindikati pogajajo za vse delavce ne glede na članstvo, morali pa bi se začet pogajat izključno za članstvo, ostali pa naj imajo, kar je volja dat delodajalcem.
Ko pri nas nekja dosežejo (v glavnem na socialnem svetu), velja to za vse, ko popušijo, velja ravno tako za vse. In to je narobe, zato pa ni nobenemu v interesu, da bi plačeval članarino ali, da bi se bog ne daj, aktivno udeležil stavke.

kuglvinkl - To z zavarovalnino ni ravno dobra primerjava, saj ti v škodnem primeru ni potrebno storiti nič, razen pogajat se za čim višje izplačilo.
Pri sindikatu, če nisi aktiven član, je bolje da sploh nisi član, saj s cifro le daješ napačne namige centrali, da boš v primeru napovedi, tudi stavkal.
Stavka je praktično edino orodje, ki ga ima sindikat za dosego ciljev.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne, jaz imam to srečo, da je pomenjkanje kadra v Sloveniji kar je moje NAJVEČJE OROŽJE, ker moj delodajalec hoče furat firmo potrebuje delavca, in ker ne more dobit nobenga, se lahko pogovarjama o plači... če bi pa 1 prišel delat za minimalca bi me pa zamenjal... vidiš torej kako sindikat nič ne koristi... koristi pomanjkanje KADRA...
Problem pri sindikalnem organiziranje je tudi pomankanje solidarnosti. Značilen primer si ti. Ker se dobro znajdeš, se požvižgaš na vse tiste delavce, ki se znajdejo slabše.

V sindikalno dobro organizirani panogi kot član sindikata sploh ne bi smel delati za delodajalca, ki ne spoštuje pravil (ne glede na to, kako dobro plačo bi ti tam ponujali). Kot ne-člana sindikata pa te delodalajec, ki pravila spoštuje, sploh ne bi smel zaposliti.


Ni problem solidarnosti, problem je kaj dobimo vsi skupaj za to kvazi solidarnost... Poglej, moj kolega je na trgu dela 10 let, jaz pa emmm cca slabih 7... ali dobrih 6 kakorkoli... no on je ves čas do lani plačeval sindikatu trgovske dejavnosti 10 ali 15€ na mesec, jaz pa nikoli nobenemu... oba sva imela minimalno plačo na plačilki ko sva delala v trgovini, torej kaj je on pridobil razen to da je od minimalne plače še dodatno trgal denar za sindikat ki ni sposoben izpogajat več?

Rešitev bi seveda bila da lajf posvetiš drkanju znotraj sindikata in POIZKUSIŠ kaj spremenit ampak ker poznamo mentaliteto slovencev glasnih ob piru in pičkastih na šihtu kjer si dopuščajo trganje ur, zahtevano neplačano hodit na šiht prej itd itd itd, je to vse skupaj velika potrata časa in energije za povrh pa še denarja... in ker je lajf prekratki to nima smisla, sploh ko uvidiš da se sam izpogajaš za več kot sindikat ki mu plačuješ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

A sem kje rekel, da je kar vsak sindikat dober, vreden, da si član?

Mato989 ::

Nisi, ampak mene vseeno zanima zakaj bi tole plačeval, če od tega nimam niti osnov kot so primerni tarifni razredi ki jih sindikati niso uspeli izpogajat vse od propada SFRJ in tistega solatkotovega Markovičevega zakon ali dekreta whatever...

Naloga sindikata bi morla biti predvsem 1

Osnovna: Dogovarjanje za tarifne razrede in število dni dopusta za panogo... ter ostale bonbončke

Sekundarna: Nudenje pomoči odpuščenim delavcem v panogi oz. pri masovnih odpuščanjih skrb da je to pravilno nareto da najšibkejši preveč ne nastradajo

To je to... Žal prvega dela niso sposobni uredit niti v 30 letih zato smo mladi upravičeno skeptični do vplačevanja v sindiakt in trošenju kratkega lajfa za zajebavanje znotraj organizacije.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Če sindikat ni dober, potem jasno nima smisla biti član.

So pa naloge sindikata širše, kot si pri nas marsikdo predstavlja. Recimo ena od njih je preprečevanje nelojalne konkurence (da delodajalci ne zaposlujejo nečlanov, ker jih lahko plačajo manj), potem so tu še različne zadeve, vezane na čas brezposelnosti, pa na pokojnino, zdravstveno zavarovanje ... V socialni državi so osnovne stvari sicer lahko pokrite z zakonodajo, ampak je še vedno dovolj prostora, da si sindikat izbori boljše pogoje, če je seveda dovolj močan.

Mato989 ::

Se strinjam okapi da ce sindikat ni dober nima smisla biti clan

In zdaj pridemo do bistva kwterega solatkotu pac ni moc dopovedat ker vedno so krivi vsi drugi samo sindikat ne.. To je da vsak sindikat ki ni zmogel izpogajat 1. Tarifnega razreda da je vecno enak z minimalcem je slab sindikat oz ni dober ne glede na vse ostalo ker to je osnova...

In zato clanstvo upada ker se mladi tega zavedamo za razliko od solatkove generacije
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mavrik ::

Nehajte z zmerjanjem.
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Mavrik - Butec bi lahko zamenjal za trdoglavec in po mojem je to zelo blaga oblika zmerjanja, glede na to, da se nekaterih ne da premaknit. Bom popravil.

Mato989 - Večina se ne zavedajo, da je potrebno svojo organizacijo vzdrževat in terat, če hočeš, da je taka, kot jo rabiš, ne vedo, da so lahko samo skupaj močni in, da morajo imeti vsaj toliko jajc, da stavkajo, ko pade odločitev za stavko. Brez tega ni sindikata, kar občutite na svoji koži, veste za vzroke pa še vedno kritizirate sindikat. Ne sindikat, vi vsi člani in nečlani ste krivi, da je tak, kakršen je in povem ti, da je glede na podporo članstva, odličen, saj vsaj v socialnem svetu doseže kakšno spremembo, za direktno delovanje pa nima podpore članstva in močne kritike nečlanstva, ki v življenju ni naredilo še čisto nič dobrega tudi za druge in ne samo zase!
Če sindikat ni dober, ga narediš boljšega, vsaj v podjetju je to čisto enostavno.

Mladi se ne zavedate nič, temveč pustite, da vas vozi tok po reki, ko se boste začeli zavedat pa se bodo zadeve pričele premikat na bolje - američani so rabili malo več kot 50 let, da so se kapitalističnemu izkoriščanju uprli z združevanjem v sindikate, proti katerim je na začetku nastopala policija, plačani pretepači in tudi vojska. V spomin žrtev v Chicagu je 1.maj svetovni praznik dela, takratne zahteve treh 8-ic pa še danes v večini držav, normativ za zaposlovanje 8ur dela, 8ur prosto in 8ur spanja, pred tem so več kot 16h/dan delali tudi otroci.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550456 (32232) feryz
»

Prevoz na delo - delitev stroškov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613881 (10559) solatko
»

Kako izbrati koga odpustiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16838197 (31002) Invictus

Več podobnih tem