» »

Pogajanja za plačo

Pogajanja za plačo

Temo vidijo: vsi

Mavrik ::

Mavrik - Butec bi lahko zamenjal za trdoglavec in po mojem je to zelo blaga oblika zmerjanja, glede na to, da se nekaterih ne da premaknit. Bom popravil.


Nobena od oblik zmerjanja ni sprejemljiva. Nehaj.
The truth is rarely pure and never simple.

111111111111 ::

solatko je izjavil:


Mladi se ne zavedate nič, temveč pustite, da vas vozi tok po reki, ko se boste začeli zavedat pa se bodo zadeve pričele premikat na bolje - američani so rabili malo več kot 50 let, da so se kapitalističnemu izkoriščanju uprli z združevanjem v sindikate, proti katerim je na začetku nastopala policija, plačani pretepači in tudi vojska. V spomin žrtev v Chicagu je 1.maj svetovni praznik dela, takratne zahteve treh 8-ic pa še danes v večini držav, normativ za zaposlovanje 8ur dela, 8ur prosto in 8ur spanja, pred tem so več kot 16h/dan delali tudi otroci.

Seveda mladi smo problem. Stari ste sami sebi uničili penzion in državo pustili v kaosu. Mladi smo pa krivi ker gremo ven iz države. Še slabše bi si zaslužili. Tajkunom ste pustili da vse pokradejo, da potopijo nebroj firm. Kriva pa je patetičnost mladih.

solatko ::

Mavrik - Če spremljaš moje poste, veš, da sem zelo priden, še, ko zmerjajo mene po navadi ne reagiram, pri temah o plačah in podobnem pa je Mato res tako trd, da sem ga poizkušal malo omhčati, pa ne bom več, če ti ni všeč.>:D

Chuapoiz - Sam veš kako deluje politika, izvoljeni so bili pač lumpi, s strani starih in mladih, naredili so kar so, v drek pa so nas spravili stare in mlade. Za privatizacijo tako, kot je bila, pa so bili v večini krivi sindikalni zaupniki, saj niti en program lastninjenja ni bil brez greha, pa niso poklicali Družbenega pravobranilca samoupravljanja, ki je imel to pristojnos, da je vsak nezakonit program prihvatizacije, takoj ustavil, če je šlo skozi, pa je sodišče potrdilo kakršenkoli način, samo, da se je firma preoblikovala. To je bila takrat pač želja takratne slovenske politike, noben od njih namreč ni videl nekaj let naprej, kaj pomeni, ko uničiš firmo z nekaj tisoč zaposlenimi in nekaj tisoč kooperanti, ki so delali samo za njih.

Sedaj zaradi tega propada četrta generacija mladih, ni dovolj priliva v vse državne blagajne, rešitve teh problemov pa ne pozna nobena vlada in noben politik.
Zato ne zmerjaj starih, saj je volilna pravica od 18.-ega leta naprej in skupaj smo odločali o naši prihodnosti, na žalost precej narobe.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mavrik - Če spremljaš moje poste, veš, da sem zelo priden, še, ko zmerjajo mene po navadi ne reagiram, pri temah o plačah in podobnem pa je Mato res tako trd, da sem ga poizkušal malo omhčati, pa ne bom več, če ti ni všeč.>:D

Chuapoiz - Sam veš kako deluje politika, izvoljeni so bili pač lumpi, s strani starih in mladih, naredili so kar so, v drek pa so nas spravili stare in mlade. Za privatizacijo tako, kot je bila, pa so bili v večini krivi sindikalni zaupniki, saj niti en program lastninjenja ni bil brez greha, pa niso poklicali Družbenega pravobranilca samoupravljanja, ki je imel to pristojnos, da je vsak nezakonit program prihvatizacije, takoj ustavil, če je šlo skozi, pa je sodišče potrdilo kakršenkoli način, samo, da se je firma preoblikovala. To je bila takrat pač želja takratne slovenske politike, noben od njih namreč ni videl nekaj let naprej, kaj pomeni, ko uničiš firmo z nekaj tisoč zaposlenimi in nekaj tisoč kooperanti, ki so delali samo za njih.

Sedaj zaradi tega propada četrta generacija mladih, ni dovolj priliva v vse državne blagajne, rešitve teh problemov pa ne pozna nobena vlada in noben politik.
Zato ne zmerjaj starih, saj je volilna pravica od 18.-ega leta naprej in skupaj smo odločali o naši prihodnosti, na žalost precej narobe.


In kaj od tega sem kriv jaz ki sem dobil volilno pravico leta emmmm 2007? Vsi tisti kao mladi leta 1991 z volilno pravico danes sploh niso več mladi ampak 10 let pred penzijonom ali kako leto zraven, in samo tisti so krivi... vsi ki smo mlajši od smrti Tita pa samo žanjemo greznico ki ste nam jo pustili in zdaj pričakujete da se bomo z njo ukvarjali... zato se pa ne ukvarjamo z njo in naj dokončno propade kot Mura... Tokrat lahko enostavno gremo v EU in pustimo za sabo gnilo Slovenijo ki ne zna uredit skoraj nič niti tarifnih razredov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

zato se pa ne ukvarjamo z njo in naj dokončno propade kot Mura... Tokrat lahko enostavno gremo v EU in pustimo za sabo gnilo Slovenijo ki ne zna uredit skoraj nič niti tarifnih razredov...
Noben narod ni zrasel na samih rožicah. Po WWII je bila greznica po pol sveta, pa so jo tisti za njimi počistili. Ker ni bilo nikogar, ki bi jo namesto njih. So jo pa najbolje odnesli tisti, ki se niso smilili samim sebi ampak so šli na to, da se zadeve zrihtajo.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

zato se pa ne ukvarjamo z njo in naj dokončno propade kot Mura... Tokrat lahko enostavno gremo v EU in pustimo za sabo gnilo Slovenijo ki ne zna uredit skoraj nič niti tarifnih razredov...
Noben narod ni zrasel na samih rožicah. Po WWII je bila greznica po pol sveta, pa so jo tisti za njimi počistili. Ker ni bilo nikogar, ki bi jo namesto njih. So jo pa najbolje odnesli tisti, ki se niso smilili samim sebi ampak so šli na to, da se zadeve zrihtajo.


Saj mi jih tudi zrihtamo z individualnimi pogodbami ipd obvodi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Vojno so preživeli samo najbolj nepošteni.

solatko ::

Mato989 - Tvoja individualna pogodba je še vedno 1x nižja kot je za enako delovno mesto v A, samo tam so enotni, zato nimajo slabih, imajo pa zato odlične kolektivne pogodbe, ki omogočajo pridnim tudi več kot pol višjo plačo, pri nas pa do 5.stopnje izobrazbe, največ 10%-ov 1. tarifnega razreda, ki pa je pod minimalno plačo.
Torej pri nas odličen tehnik lahko zasluži 30€ več, kot povprečen.

Ti se kar pogjaj individualno, namesto, da bi pomagal postaviti nov sindikalni red.
Ti pa priporočam, da sindikata ne omenjaš niti v dobri niti v slabi luči, ker s svojim načinom razmišljanja izpadeš v takih temah smešen.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Tvoja individualna pogodba je še vedno 1x nižja kot je za enako delovno mesto v A, samo tam so enotni, zato nimajo slabih, imajo pa zato odlične kolektivne pogodbe, ki omogočajo pridnim tudi več kot pol višjo plačo, pri nas pa do 5.stopnje izobrazbe, največ 10%-ov 1. tarifnega razreda, ki pa je pod minimalno plačo.
Torej pri nas odličen tehnik lahko zasluži 30€ več, kot povprečen.

Ti se kar pogjaj individualno, namesto, da bi pomagal postaviti nov sindikalni red.
Ti pa priporočam, da sindikata ne omenjaš niti v dobri niti v slabi luči, ker s svojim načinom razmišljanja izpadeš v takih temah smešen.


Mene zanima koliko boljsa je moja placa od tarifnega razreda sindikatov... In to je skoraj 2x... Torej toliko bolj sposoben pogajalec sem kot vsi sindikati skupaj do danes... Zakaj bi trosil energijo da bi rihtal celi sloveniji mojo placo? Zivljenje je prekratko

Ko bodo sindikati dosegli mojo placo na tarifnih se bom pa pridruzil in porinil skupaj z njimi naprej... To sem pa obljubil do tacas pa vlecni voz pac ne bom ker je bolje se izobrazevat kot pa ukvarjat z nespospbno strukturo sindikatov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dionis ::

Ne rad sodulejuem v temah, ker težko potem berem replike in komentarjev nekaterih sodelujočih, pa vendar.

Mato berem veliko tem in si že nič kolikokrat dokazal in predstavil svoje izrojeno razmišljanje. Vidi se ti na daleč, da gledaš le iz svojih oči, pa še ta prikrita tako kot na na dirkalnih konjih in ne boš nikoli videl cele slike. Dejstvo je, da gledaš le na svojo rit in dokler nisi odvisen od drugih lahko tako funkcioniraš.

Pač očitno nisi delal v podjetju z več kot 5 zaposlenimi, drugega razloga skoraj ne more biti. Mogoče si še obkrožen z ne najbolj sposobnimi ljudmi in si ja, lahko rekel svoje nadrejenemu oz. verjetno že kar lastniku, da želiš večjo plačo ali pa greš. Njemu se pa pozna 20% kadra, pa če je ta kolikor toliko dober.

Razlika doprinosa sindikata pride predvsem pri podjetjih z nekaj 100 ali še več zaposlenimi. Recimo v primeru mojega podjetja, bi rekel da nas je nekje 500 inženirjev od skupno nekje 3000 zaposlenih. Pač roko na srce, hipotetično, tudi če bi 5 res dobrih inženirjev reklo vodstvu, da naj uredijo slabe razmere - na primer izkoriščanje ali, da želijo višje plače, glede na opravljeno delo, pa če vodstvo nima posluha na to, ne bodo veliko dosegli. Ker pri taki količini se 5 inženirjev hitro pokrije, četudi trenutni projekti malo trpijo. V skrajnem primeru lahko tudi outsourcajo. Pač pri tako veliki firmi jim ne bo problem plačati za mesec ali 2 recimo 3 bruto plače inženirjev, da zakrpajo to manjko v vmesnem času. Pri privatniku, ki pa ima recimo do 100k prihodkov, pa se to že kar pozna.

Še enkrat, skušajte gledati zadeve iz vseh zornih kotov. Če bi bili vsi individualisti, bi težko kaj dosegli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dionis ()

FireSnake ::

Mato989 je izjavil:


In kaj od tega sem kriv jaz ki sem dobil volilno pravico leta emmmm 2007? Vsi tisti kao mladi leta 1991 z volilno pravico danes sploh niso več mladi ampak 10 let pred penzijonom ali kako leto zraven, in samo tisti so krivi... vsi ki smo mlajši od smrti Tita pa samo žanjemo greznico ki ste nam jo pustili in zdaj pričakujete da se bomo z njo ukvarjali... zato se pa ne ukvarjamo z njo in naj dokončno propade kot Mura... Tokrat lahko enostavno gremo v EU in pustimo za sabo gnilo Slovenijo ki ne zna uredit skoraj nič niti tarifnih razredov...


Tipični jamrač.
Nič ne bi naredil in vse zahteval.

Tako slabo, kot opisuješ, tudi ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

solatko ::

Mato989 - Stokrat sem ti napisal, da je moč sindikata odvisna od pripravljenosti delavcev, da v pravem trenutku naredijo v firmi ali širše v gospodarstvu kaos s stavko. Ker se delavci bolj bojijo za delovno mesto, kot so pripravljeni prisluhnit sindikalnim zahtevam, je sindikat v SLO, praktično brezzobi tiger, ki trenutno še spančka.
Delavci so, kot kaže slika počutja, zelo zadovljni s plačami, ki jih dobijo, saj jamranje slišiš samo v gostilni, oziroma povsod, kjer imajo pulte s pijačo.

Imaš zanič plačo, saj ti v primeru, da bi živel na svoje sam, ne zadošča za normalno življenje, brez kakšnih posebnih odrekanj, v čisto drugačenm položaju bi bil, če bi bil poročen z enim ali dvema otrokoma in brezposlno ženo.
Delavec na podobnem delovnem mestu, kot ga imaš ti v A, družino komot preživi, saj je poleg višjih plač, tudi socialna malo drugače urejena. Otroški dokladi zadostujejo za večino potreb otroka, nadomestilo za brezposlnost pa je tolikšno, da bi žena s tem komot pokrila stanovanjske stroške in še časovno ni omejeno, kot pri nas. Če je zdrava, kar hitro dobi ustrezno službo.

Hvaljenje, da si s pogajanjem dosegel pol avstrijske plače je smešno, saj so vse cene skoraj enake kot v A.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Stokrat sem ti napisal, da je moč sindikata odvisna od pripravljenosti delavcev, da v pravem trenutku naredijo v firmi ali širše v gospodarstvu kaos s stavko. Ker se delavci bolj bojijo za delovno mesto, kot so pripravljeni prisluhnit sindikalnim zahtevam, je sindikat v SLO, praktično brezzobi tiger, ki trenutno še spančka.
Delavci so, kot kaže slika počutja, zelo zadovljni s plačami, ki jih dobijo, saj jamranje slišiš samo v gostilni, oziroma povsod, kjer imajo pulte s pijačo.

Imaš zanič plačo, saj ti v primeru, da bi živel na svoje sam, ne zadošča za normalno življenje, brez kakšnih posebnih odrekanj, v čisto drugačenm položaju bi bil, če bi bil poročen z enim ali dvema otrokoma in brezposlno ženo.
Delavec na podobnem delovnem mestu, kot ga imaš ti v A, družino komot preživi, saj je poleg višjih plač, tudi socialna malo drugače urejena. Otroški dokladi zadostujejo za večino potreb otroka, nadomestilo za brezposlnost pa je tolikšno, da bi žena s tem komot pokrila stanovanjske stroške in še časovno ni omejeno, kot pri nas. Če je zdrava, kar hitro dobi ustrezno službo.

Hvaljenje, da si s pogajanjem dosegel pol avstrijske plače je smešno, saj so vse cene skoraj enake kot v A.


Jaz živim na svojem s punco in imava več kot dovolj keša in se ne odrekava pretirano, res pa je da nimam otrok, ker jih niti pretirano ne želim, niti nimam financ za njih, ampak to je drug del debate... bistveno je da s svojo plačo in plačo punce shajava skupaj več kot dobro...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Če punca izgubi službo, kar se na štajerskem koncu rado zgodi, pa ne bo več tako v redu.
Delo krepa človeka

thramos ::

Dionis je izjavil:

Razlika doprinosa sindikata pride predvsem pri podjetjih z nekaj 100 ali še več zaposlenimi. Recimo v primeru mojega podjetja, bi rekel da nas je nekje 500 inženirjev od skupno nekje 3000 zaposlenih. Pač roko na srce, hipotetično, tudi če bi 5 res dobrih inženirjev reklo vodstvu, da naj uredijo slabe razmere - na primer izkoriščanje ali, da želijo višje plače, glede na opravljeno delo, pa če vodstvo nima posluha na to, ne bodo veliko dosegli. Ker pri taki količini se 5 inženirjev hitro pokrije, četudi trenutni projekti malo trpijo. V skrajnem primeru lahko tudi outsourcajo. Pač pri tako veliki firmi jim ne bo problem plačati za mesec ali 2 recimo 3 bruto plače inženirjev, da zakrpajo to manjko v vmesnem času. Pri privatniku, ki pa ima recimo do 100k prihodkov, pa se to že kar pozna.

Še enkrat, skušajte gledati zadeve iz vseh zornih kotov. Če bi bili vsi individualisti, bi težko kaj dosegli.


Tole je zelo odvisno od razmer na trgu delovne sile. Če ima teh 5 inženirjev možnost hitro oditi drugam za višjo plačo, potem je zelo verjetno, da podjetje nima možnosti jih tudi hitro nadomestiti (za podobno ceno). In stroški takšnega izpada dela ter stroški iskanja kadra zlahka presežejo kar nekaj bruto plač.

Takim inženirjem v takšnih razmerah je sindikat odveč.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Če punca izgubi službo, kar se na štajerskem koncu rado zgodi, pa ne bo več tako v redu.


Izgubila bo službo samo če bo preveč delovne sile dokler bo pomanjkanje sile ne bo problem izpad službe... zato pa trdim da je največji zaveznik delavev POMANJKANJE KADRA... dokelr bo pomanjkanje kadra na večih nivojih se ni kaj za bat!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

ja, problem je, ker lahko od pomanjkanja kadra do presežka kadra pride dobesedno v par mesecih.

Urbano#Desno ::

thramos je izjavil:

Dionis je izjavil:

Razlika doprinosa sindikata pride predvsem pri podjetjih z nekaj 100 ali še več zaposlenimi. Recimo v primeru mojega podjetja, bi rekel da nas je nekje 500 inženirjev od skupno nekje 3000 zaposlenih. Pač roko na srce, hipotetično, tudi če bi 5 res dobrih inženirjev reklo vodstvu, da naj uredijo slabe razmere - na primer izkoriščanje ali, da želijo višje plače, glede na opravljeno delo, pa če vodstvo nima posluha na to, ne bodo veliko dosegli. Ker pri taki količini se 5 inženirjev hitro pokrije, četudi trenutni projekti malo trpijo. V skrajnem primeru lahko tudi outsourcajo. Pač pri tako veliki firmi jim ne bo problem plačati za mesec ali 2 recimo 3 bruto plače inženirjev, da zakrpajo to manjko v vmesnem času. Pri privatniku, ki pa ima recimo do 100k prihodkov, pa se to že kar pozna.

Še enkrat, skušajte gledati zadeve iz vseh zornih kotov. Če bi bili vsi individualisti, bi težko kaj dosegli.


Tole je zelo odvisno od razmer na trgu delovne sile. Če ima teh 5 inženirjev možnost hitro oditi drugam za višjo plačo, potem je zelo verjetno, da podjetje nima možnosti jih tudi hitro nadomestiti (za podobno ceno). In stroški takšnega izpada dela ter stroški iskanja kadra zlahka presežejo kar nekaj bruto plač.

Takim inženirjem v takšnih razmerah je sindikat odveč.


Sindikat je po mojih izkušnjah vedno odveč. Nikoli sinem bi član teh smešnih organizacij, bil sem pa zaposlen pri delodajalcu kjer je obstajal sindikat in od njih kaj več kot nekaj bonov za trgovino ob novem letu in kakšnega motivacijskega e-maila zakaj so zelo potrebni ni bilo. Ker je sindikat vsakemu članu dal za novo leto enako + nekaj za vsakega otroka je folk preračunaval ali na koncu dobijo več od njih kot pa jim vplačajo in so se večinoma na podlagi tega odločali za članstvo. :) Bil pa je sindikat delno financiran tudi iz strani podjetja in na pripombo da gre za nasprotje interesov je sledil zelo burni odziv vodstva sindikata. :)

thramos ::

Jah to je sindikat o kakršnem sem govoril - preostanek bivšega sistema, kjer so bili sindikati zaradi "samoupravljanja" pravzaprav odveč in so bili preoblikovani v krožke za deljenje bonov in organizacijo izletov.

Pravi sindikati, ki dejansko bijejo sindikalni boj, so nujno potrebni. Zgornjih pet dobrih inženirjev jih sicer ne potrebuje nujno, ampak vsem delavcem, ki pa niso težko zamenljivi, pa sindikat pomeni pomemben vzvod pri odnosu z izrazito močnejšimi delodajalci.

Dionis ::

Ja če gledaš iz tega zornega kota sigurno. Jaz osebno sem se tudi sam spogajal za 400EUR večjo bruto plačo + dobivam okoli 10% stimulacije dodatno. Vendar se je potrebno zavedati, da nimajo vsi samozavesti ali pa samo niso tip človeka, ki bi se postavil zase.
Zato sem pa omenil v svojem komentarju, da če je velika količina ljudi, se jih nekako pokrpa ali v skrajnem primeru (odvisno od tipa inženirja) lahko začasno outsourca.
Res je sicer, da sem omenjal iz vidika inženirjev, nam je pač jasno precej lažje menjavati službo oz. imamo vzvod za pogajanje.
Ne želim trditi, da je naš sindikat popolen, daleč od tega, vendar nekaj pa vseeno prispevajo. Vsako leto se dvigne plača za 1,5% (zaradi inflacije), regres je tudi cca 50% višji kot je minimalna osnova, ter do sedaj je bila vedno božičnica. Poleg tega pa ja, dobimo 40EUR bonov, ki jih lahko porabimo v City parku. Je pa še veliko maneverskega prostora za izboljšavo, kjer bi se lahko bolje udejstvovali. Predvsem pri delavcih v proizvodnji, kateri pa žal nimajo nekega vzvoda za pogajanje. Edina rešitev je, da bi stavkali v večjem številu - tukaj pa bi moral biti sindikat, ki bi to vodil. Menim, da se v zadnjih letih malenkostno pomika na bolje, vendar bi moral biti kak intuziast več, ki bi bil vodilno kolo.
Kakorkoli, želim povedati da sindikat sam po sebi je dobra zadeva za kolektiv. Zdaj kdo in kako ga vodi, ter če je izrojen, je pa druga tema. Še hujše pa ja, če je sindikat ustanovljen iz strani podjetja, ker tole je pa že samo po sebi kontradiktorno. Načeloma so pa volitve za sindikalne zaupnike (vsaj pri nas so na 4 ali 5 let, če se ne motim) in bi se lahko na ta način zamenjalo sindikate, ki bi bili bolj učinkoviti za svoj namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dionis ()

Dionis ::

Še tole sem pozabil dodati.
Zakaj se nekateri ne upajo, tvegati je tudi recimo zaradi kredita. Določeno podjetje je recimo stabilno in je redna plača. In raje malo potrpi in se ne upa tvegati. Je pa tudi opcija, da mu je samo delo izredno všeč, pa ga samo zaradi ostalih stvari ne želi menjati, ampak samo da bi bile razmere znosne - na primer, da dobi brez težav dopust, ko želi itd.
Pa še prej ko se je omenilo za tistih 5 inženirjev, ki lahko načeloma brez problema odidejo drugam. S tem še vedno nisi rešil problema v primarnem podjetju. Naslednji, ki bo prišel bo zopet naletel na slabe razmere in imaš lahko začaran krog.

Mato989 ::

Pravi sindikati, ki dejansko bijejo sindikalni boj, so nujno potrebni. Zgornjih pet dobrih inženirjev jih sicer ne potrebuje nujno, ampak vsem delavcem, ki pa niso težko zamenljivi, pa sindikat pomeni pomemben vzvod pri odnosu z izrazito močnejšimi delodajalci.


Hec je da je ob pomanjkanju delovne sile VSAK delavec težko zamenljiv, to se je lepo videlo lani... potem je vse odvisno od "jajc" delavcev samih in od poguma teh delavcev... Najboljša točka za pogajanje je dejstvo da delodajalec če ti odideš ne bo dobil več nobenega, potem bodo ostali preobremenjeni in bo šel še kdo in ker ne bo dobil kadra se mu podjetje sesuje... to je sploh evidentno pri podjetjih z manj kot 30 zaposlenimi...

To je verižna reakcija katere se najbolj bojijo mali in srednji delodajalci... pri večjih to laufa bistveno dalj časa, ampak tudi ne v nedogled...

s tem še vedno nisi rešil problema v primarnem podjetju. Naslednji, ki bo prišel bo zopet naletel na slabe razmere in imaš lahko začaran krog.


Ni res, ker kmalu se to razve... tudi na Ptuju in MBju se razve kateri delodajalci so slabi vedno bolj in enostavno imajo razpise že par mesecev objavljene...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dionis ::

Mato989 je izjavil:

Pravi sindikati, ki dejansko bijejo sindikalni boj, so nujno potrebni. Zgornjih pet dobrih inženirjev jih sicer ne potrebuje nujno, ampak vsem delavcem, ki pa niso težko zamenljivi, pa sindikat pomeni pomemben vzvod pri odnosu z izrazito močnejšimi delodajalci.


Hec je da je ob pomanjkanju delovne sile VSAK delavec težko zamenljiv, to se je lepo videlo lani... potem je vse odvisno od "jajc" delavcev samih in od poguma teh delavcev... Najboljša točka za pogajanje je dejstvo da delodajalec če ti odideš ne bo dobil več nobenega, potem bodo ostali preobremenjeni in bo šel še kdo in ker ne bo dobil kadra se mu podjetje sesuje... to je sploh evidentno pri podjetjih z manj kot 30 zaposlenimi...

To je verižna reakcija katere se najbolj bojijo mali in srednji delodajalci... pri večjih to laufa bistveno dalj časa, ampak tudi ne v nedogled...

s tem še vedno nisi rešil problema v primarnem podjetju. Naslednji, ki bo prišel bo zopet naletel na slabe razmere in imaš lahko začaran krog.


Ni res, ker kmalu se to razve... tudi na Ptuju in MBju se razve kateri delodajalci so slabi vedno bolj in enostavno imajo razpise že par mesecev objavljene...


Ja na to karto lahko igraš dokler je konjuktura. Ko bo bila pa kriza, bodo delodajalci spet lahko (pač tisti, ki so problematični) srali po glavi in izsiljevali z nehumanimi pristopi. Takrat bo pa lahko na polno spet uporabljal floskulo. Če ti kaj ne paše, čaka 20 drugih v vrsti za to delovno mesto.

Mato989 ::

Ja na to karto lahko igraš dokler je konjuktura. Ko bo bila pa kriza, bodo delodajalci spet lahko (pač tisti, ki so problematični) srali po glavi in izsiljevali z nehumanimi pristopi. Takrat bo pa lahko na polno spet uporabljal floskulo. Če ti kaj ne paše, čaka 20 drugih v vrsti za to delovno mesto.


Torej, ni cilj ustanavljanje sindikatov ampak uravnavanje trga delovne sile tako da bo vedno pomanjkanje, z drugimi besedami je to 1 enostaven zakon, ki se glasi, da DELOVNEGA DOVOLJENJA ZA TUJCE NI MOGOČE IZDATI ČE tujec ne dobi vsaj povprečne BRUTO plače v pogodbi in nato na TRR, in spletni nadzor nad tem...

To bi rešilo 80% težav, ker marsikateri slovenec bi delal za 100 ali 200 bruto manj kot je povprečna bruto plača v SLO sploh na obrobjih delodajalec bi bil pa prisiljen dvignit plačo ali pa zapret firmo (beri pošta ipd...) Ne pa da se uvažajo bosanci z blagoslovom države da delajo za minimalca brez regresa...

Sicer pa kot praviš, konjuktura in kriza sta ciklični, zato pač pride obdobje ko je na boljšem delavec in obdobje ko je na boljšem delodajalec... jaz v tem ne vidim nič spornega, razen tega da je še vedno v službah generacija iz socializma ki se tega ne zaveda in ne zna zahtevat svoje ker je poneumljena s parolami da bo vse rešila država.... državi pa na žalost pašejo nesamostojni ljudje ker ima vpliv, in tako smo v začaranem krogu kjer vsi kričijo naj poskrbi DRŽAVA, namesto da bi ljudem dali možnost odločanja v 90% kaj s prihodki ki jih ustvarijo...(beri pokojninski sklad ali lasten itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Ti imaš pa res na vse napačen odgovor. Tako razmišljanje je možno v podjetjih s 3-5 zaposlenimi, z rahlo specifičnim delom in nikjer drugod. Kaj bo naredilo 200 snažilk v čistilnem servisu, 500 medicinskih sester v UKC, 1000 varnostnikov v varnostnih firmah, brez dobrega sindikata - to kar so naredili do sedaj - nič. Minimalne plače, delovni čas po želji delodajalca, nadur se ne izplačuje,......
Kaj misliš, koliko posameznikov od teh, se lahko izpogaja za xEUR višjo plačo in predvsem kako.

Urbano#Desno - Sindikat, ki je po tvojem odveč, jemljejo v razvitih državah hudičevo resno, kot enega izmed partnerjev (ne nasprotnikov) v gospodarskih in negospodarskih procesih. V Nemčiji ni človeka, ki je aktiven v gospodarstvu države, ki bi se upal ali hotel rečt eno besedo proti sindikatom, take kot jih na primer trosite tukaj taki, ki bi ga ravno tako potrebovali.

thramos - Sindikat z anemičnim članstvom, ki ni pripravljeno stavkat, ko je to potrebno, ne more storiti čisto nič, saj jih delodajalci ne jemljejo resno.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Mato989 - Ti imaš pa res na vse napačen odgovor. Tako razmišljanje je možno v podjetjih s 3-5 zaposlenimi, z rahlo specifičnim delom in nikjer drugod. Kaj bo naredilo 200 snažilk v čistilnem servisu, 500 medicinskih sester v UKC, 1000 varnostnikov v varnostnih firmah, brez dobrega sindikata - to kar so naredili do sedaj - nič. Minimalne plače, delovni čas po želji delodajalca, nadur se ne izplačuje,......
Kaj misliš, koliko posameznikov od teh, se lahko izpogaja za xEUR višjo plačo in predvsem kako.


Poglej če ne bo na voljo nobene čistilke, in bo od 500 čistilk dalo 40 odpoved ker bo šlo raje delat nekam drugam za MALO boljše pogoje kjer tudi ne dobijo kadra, bo ostala firma s 460 čistilkami ki bodo preobremenjene, zato jih bo odšlo še 30 in potem bo neznosno in popizdlia bo še kera in kera šla na bolniško, pol bo lastnik izgubljal stranke ki bodo šle tam kjer ima delodajalec dovolj čistilk ker jih plača malo bolje, in tako naprej...

Trgovine iščejo kader praktično 24/7 zdaj že v Hoferju in Lidlu... ki nimajo ZANIČ plač, čeprav tam imaš težavo z delovno dobo... ker folk več tega za tak denar pač noče delat in če bo takšno stanje vztrajalo ali se celo malo izboljšalo bodo prisiljeni dvignit plače ali pa bodo imeli 50% kapacitete in delo več ne bo moglo biti narejeno, pa ne glede na mobbing, ker bo folk umrl na delovnih mestih in bo hospitaliziran, pol bo se hec dejansko zares začel...

Mene so klicali iz trgovine če bi prišel nazaj tja delat, sem rekel ja, če mi dajo 1.200€ neto so začeli mutit, da saj veš da tolko ne gre pa sem jaz samo rekel, ja veste, takšne so pač razmere da ni kadra in je kader drag, ponudba vs povpraševanje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thramos ::

Dionis je izjavil:

Kakorkoli, želim povedati da sindikat sam po sebi je dobra zadeva za kolektiv.


Ja, saj se strinjam. Dober sindikat je za večino delavcev pozitivna stvar, za ene bolj nujen, za druge manj.

Dionis je izjavil:

Pa še prej ko se je omenilo za tistih 5 inženirjev, ki lahko načeloma brez problema odidejo drugam. S tem še vedno nisi rešil problema v primarnem podjetju. Naslednji, ki bo prišel bo zopet naletel na slabe razmere in imaš lahko začaran krog.


Slaba podjetja bodo vedno in še tako dobri sindikati te težave ne bodo rešili. K sreči se tudi delavci lahko pogovarjamo in informacije o slabih razmerah se hitro razširijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

nsa_ag3nt ::

Mato989
Poglej če ne bo na voljo nobene čistilke, in bo od 500 čistilk dalo 40 odpoved ker bo šlo raje delat nekam drugam za MALO boljše pogoje kjer tudi ne dobijo kadra, bo ostala firma s 460 čistilkami ki bodo preobremenjene, zato jih bo odšlo še 30 in potem bo neznosno in popizdlia bo še kera in kera šla na bolniško, pol bo lastnik izgubljal stranke ki bodo šle tam kjer ima delodajalec dovolj čistilk ker jih plača malo bolje, in tako naprej...

Kar opisuješ velja za medicinske sestre in negovalke, vendar se situacija samo še naprej slabša.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

solatko ::

Mato989 - Seveda nimaš pojma, tako kot je napisal nsa, že dvajset let je pomanjkanje medicinskih sester in negovalk, pa se plače ne dvignejo niti malo.
Zaposlujejo delavke iz celga sveta, še slovensko ne znajo, pa jih še ni dovolj, kdaj bo po tvoje nastopil 100%+-ni dvig plač, da bo morda prišla nazaj kakšna iz tujine?

Za trgovino je čisto vseeno, če kak delavec fali, že tako v večini večjih trgovin ne dobiš prodajalca za informacijo, če ža kakšen postopa okoli, pa nima pojma o stvareh, ki jih prodaja.

V zadnji firmi, ko sem še delal za druge, smo imeli 20 let odprt razpis za kovinarje, odlične plače, vsake 3 mesece še ena plača, pa se jih je v vseh letih javilo 6 in vsi smo dobili službo takoj. Malo manj kot rdeč tepih so razvil zaradi vsakega posebej.

Danes odpri firmo s kovinsko obdelavo, ponudi povprečno slovensko neto plačo, pa ne boš dobil izučenega kovinarja, ki bi znal narediti izdelek po rizbi.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Izučenega aka. izkušenega za povprečen neto verjetno res ne.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Seveda nimaš pojma, tako kot je napisal nsa, že dvajset let je pomanjkanje medicinskih sester in negovalk, pa se plače ne dvignejo niti malo.
Zaposlujejo delavke iz celga sveta, še slovensko ne znajo, pa jih še ni dovolj, kdaj bo po tvoje nastopil 100%+-ni dvig plač, da bo morda prišla nazaj kakšna iz tujine?

Za trgovino je čisto vseeno, če kak delavec fali, že tako v večini večjih trgovin ne dobiš prodajalca za informacijo, če ža kakšen postopa okoli, pa nima pojma o stvareh, ki jih prodaja.

V zadnji firmi, ko sem še delal za druge, smo imeli 20 let odprt razpis za kovinarje, odlične plače, vsake 3 mesece še ena plača, pa se jih je v vseh letih javilo 6 in vsi smo dobili službo takoj. Malo manj kot rdeč tepih so razvil zaradi vsakega posebej.

Danes odpri firmo s kovinsko obdelavo, ponudi povprečno slovensko neto plačo, pa ne boš dobil izučenega kovinarja, ki bi znal narediti izdelek po rizbi.


Torej hočeš rečt da so medicinske sestre pred 20 leti imele ENAKO plačo kot danes? I doubt it!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thramos ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Kar opisuješ velja za medicinske sestre in negovalke, vendar se situacija samo še naprej slabša.


Heh, v javnem sektorju tako pač ne gre.

Alien123 ::

Diplomirana sestra dobi na začetno plačo 900 neto.. in pol se čudijo zakaj ni zanimanja. V obični trgovini dobijo trgovke več, pa moraš vedet da nimajo stresa. Zdravniki v bolnicah mislijo da so bogovi, zdirajo se nad sestrami, potem odnosi so v kurcu, delas petke in svetke, doma te ni itd itd.. za 900€?.. spiz*i s takim načinom.. jaz nikdar nisem dvignil glasa nad mojo in tudi noben zdravnik ne bo.. pa noben sindikat ga ne bo rešil

solatko ::

Mato989 - Ja to hočem reči, da zdravniki, ki imajo dober sindikat, so si v nekaj letih lepo popravili standard, vse ostalo medicinsko osebje je pa tako salbo plačano, da se čudim, kako sploh še dobijo koga za delat in, da je sploh še kakšen dobre volje in prijazen, ko prideš tja kot pacient.
Plača se jim popravlja tako, kot ostalim v JU in JS, kateri niso funcionarji.

Če bi se organizirale tako kot zdravniki, bi verjetno dosegle veliko več. V JS so skoraj vsi, ki delajo s strankami, državljani ali bolniki, plačani katastrofalno.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ja to hočem reči, da zdravniki, ki imajo dober sindikat, so si v nekaj letih lepo popravili standard, vse ostalo medicinsko osebje je pa tako salbo plačano, da se čudim, kako sploh še dobijo koga za delat in, da je sploh še kakšen dobre volje in prijazen, ko prideš tja kot pacient.
Plača se jim popravlja tako, kot ostalim v JU in JS, kateri niso funcionarji.

Če bi se organizirale tako kot zdravniki, bi verjetno dosegle veliko več. V JS so skoraj vsi, ki delajo s strankami, državljani ali bolniki, plačani katastrofalno.


Ja to deluje v javnem sektorju ko potem vlada popusti zaradi PRa... pa glasov na volitvah, Štrukelj to dobro izkorišča ampak prišel bo dan ko državljani več ne bodo hoteli financirat tega in države ne bodo kar od nekod mogle jemat denarja... to VAMPIRSKO obnašanje sindikatov ki kradejo denar vseh državljanov je itak abotno do skrajnosti ti kot sindikalist pa to podpiraš, zato pa pravim, vse na prosti trg, pa da jih vidimo junake... seveda pod pogojem da vrnejo vso plačano šolstvo, ki je za zdravnike ZELO DRAGO...

Po eni strani vsi državljani plačujemo šolanje zdravnikov, po drugi strani pa nas potem ti isti zdravniki vse izsiljujejo z zahtevami po povišici, to je limonada prve klase... zato pa šolanje naredit privat po srednji šoli in lepo 80 jurčkov če hočeš bit zdravnik ali pa kredit, pol pa si izmišljujejo naj zahteve sindikalne ko bodo sami vložili v šolanje...

Tudi tega obdobja bo 1x konec.

Privatni sektor se lahko s takimi zahtevami postavi na glavo, dejansko je šolanje zdravnikov ista mafija ko unioni v USA ki so mafijske organizacije... samo malo bolj prefinjen način je.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Vidiš kakšen hinavc si. Štrukelj, ki se bori za šolstvo in njihove kolikor toliko primerljive plače za visoko izobražene ljudi, ki učijo bodoče kadre, je zate pijavka in ti ni všeč, ti je pa vseeno, da profesor začetnik na srednji šoli, zasluži manj, kot ti za sestavljanje telefončkov, kakšen hinavec si.

V proračunu je premalo denarja, saj se od minimalnih plač, tudi pobira minimalno davkov. Lahko se pogovarjamo o preveliki zaposlenosti v JU in JS, ampak ne na področju, kjer imajo neposreden opravek z državljani, temveč o vseh tistih kadrih, ki jih v ta dva segmenta prinesejo volitve. Namesto, da bi bio na mizah ministrov, teden pred volitvami, nekaj tisoč odpovedi političnih kadrov, je na mizah nekaj tisoš odločb za fiktivna delovna mesta, od 40.plačilnega razreda + in za nedoločen čas.
Tu je keč in ne v previsokih plačah izvajalcev!

Seveda bi bilo bolje, da vse kar je več kot srednja šola ukinemo in bomo vsi šraufal telefončke, bravo.
Delo krepa človeka

12c0 ::

thramos je napisal:
Ja, saj se strinjam. Dober sindikat je za večino delavcev pozitivna stvar, za ene bolj nujen, za druge manj.


Izhajaš iz predpostavke, da ima vsak človek idealne pogoje, da v celoti izkoristi svoj potencial, kar pa niti približno ni res. Tako kot ni res, da bo podjetnik pripravljen uvideti svojo zmoto in bo delavcu ponudil pogoje pri katerih bo sam imel največ koristi.


Slaba podjetja bodo vedno in še tako dobri sindikati te težave ne bodo rešili. K sreči se tudi delavci lahko pogovarjamo in informacije o slabih razmerah se hitro razširijo.


Ko si lačen/te zavod prisili v delo, ne moreš izbirati niti vrste dela, kamoli podjetja. Srebrnožličniki/priviligiranci tega ne razumejo/te.



mato989 je napisal:
Mene so klicali iz trgovine če bi prišel nazaj tja delat, sem rekel ja, če mi dajo 1.200€ neto so začeli mutit, da saj veš da tolko ne gre pa sem jaz samo rekel, ja veste, takšne so pač razmere da ni kadra in je kader drag, ponudba vs povpraševanje


Torej si nesposoben, ker se nisi znal izpogajati za višjo plačo? Zgolj tvoje besede uporabljam. Kljub pomanjkanju, niso bili pripravljeni ponditi več. Kje je nevidna roka, kje je delovanje trga?
Morebiti so ti lagali? Združeni ljudje imajo večjo moč od posameznika.

Biti v sindikatu je slabše, ker se ne moreš pogajati. Praviš, da se lahko izpogajaš za več (ne ti, drugi se lahko), ker si v resnici nasedel pravljici kapitala, da boš tudi ti nekoč vrli kapitalist, če se boš le potrudil in če se boš boril proti davkom.


Nonunion workers had median weekly earnings that were 82 percent of earnings for workers who were union members ($860 versus $1,051).

Vir: https://www.bls.gov/news.release/pdf/un...


Average Hourly Wage of Union and Non-Union Construction Workers, by Region

Northeast
Union -- $27.16/hour
Non-union -- $18.64/hour
All -- $21.17/hour

Midwest
Union -- $27.32/hour
Non-union -- $19.00/hour
All -- $21.48/hour

South
Union -- $21.79/hour
Non-union -- $16.65/hour
All -- $16.97/hour

West
Union -- $27.58/hour
Non-union -- $18.86/hour
All -- $20.59/hour

Vir: https://www.constructionjunkie.com/blog...


Unionized firms had 13 percent more total claims than non-union firms. (However, the study shows these excess claims were all non-lost work time claims.)
Unionized firms had about 14 percent fewer lost work time claims.
Unionized firms had 29 percent fewer lost time claims from “critical incidents” (e.g., traumatic injuries)
Unionized firms had 8 percent fewer lost time claims from musculoskeletal injuries (e.g., sprain, strains and other ergonomic injuries)

The obvious question is why union firms have more claims overall yet fewer lost time claims. IWH researchers suggest union workers may be less afraid to report injuries when they do occur (underreporting injuries in construction is a well-documented problem) since they have the support of the union to protect them from repercussions.

Vir: https://www.lhsfna.org/index.cfm/lifeli...


Ti prišparam jamr kako sindikat niža produktivnost.

As with the evidence on productivity, it is concluded that there exists no strong evidence that unions have a causal effect on productivity growth.

Vir: http://www2.gsu.edu/~ecobth/Fraser_Unio...



In February 1968, some 7,000 sanitation workers gathered in New York’s City Hall Park and voted to go on strike to get a decent contract. For years the city had an unfair official policy: Sanitation worker salaries had to be lower than police and firefighters’ salaries, and sanitation workers had to contribute more from their paychecks, but got lower pensions, compared to police and firefighters. The 1968 strike continued from Feb. 2 through Feb. 10, despite the media’s demonization of the sanitation workers.

Union President John Delury was jailed. New York City Mayor John Lindsay asked the city’s largest worker union, District Council 37, to take over the duties of the sanitation workers and break the strike. When DC37 refused to scab, Lindsay asked New York state Gov. Nelson Rockefeller to send the National Guard to pick up New York’s garbage.

DC37 and the other unions threatened a general strike of all public city workers and possibly all private sector workers in the city if the National Guard was brought in. Only then did Rockefeller flinch. He declined Lindsay’s request and the strike was settled.

Two days after New York’s 1968 strike ended, the sanitation workers of Memphis, Tenn., also went on strike.

Vir: https://www.workers.org/2011/us/1968_sa...


The flight attendant union leader knows how to strike fear in the heart of bosses—and not just in the airline industry.

Nelson has fast become a rising star in the labor movement, as well as one of its most unapologetically militant voices. As the head of a union that represents nearly 50,000 flight attendants at 20 airlines, she reacted to the government shutdown in January with dire concern for both her membership and the passengers they are charged to protect, and—unlike many of her peers in union leadership—decided to do something drastic to fix it. It was her call for a general strike, delivered during her acceptance speech for the 2019 AFL-CIO MLK Drum Major for Justice Award on Sunday, January 20, that was widely credited for jump-starting the endgame of President Donald Trump’s brutal five-week shutdown.

By January 25, the end of that workweek, air traffic controllers began an informal sick-out in protest of their second missed paycheck, which resulted in more flight delays at several high-traffic airports. Nelson recorded a message to her membership saying, “We have hit the breaking point,” and urged them to flood the phone lines of their congressional representatives. The AFA was mobilizing, very publicly, and with a deliberate agenda in view. That same day, Nelson released a statement emphasizing the human and economic impact of the shutdown and pointing toward the workers who’d been staging the mass sick-out. “Do we have your attention, Congress?” she pleaded.


A few hours later, the shutdown was over; Trump abruptly agreed to reopen the government, via an interim funding accord extending to February 15.

Vir: https://newrepublic.com/article/153797/...


Verjetno ne spremljaš novic po Svetu, pa ne veš kaj se dogaja:

Hundreds of thousands have lined the streets of Puerto Rico during some of the largest demonstrations in the US territory’s history. The protests began in response to hundreds of pages of leaked text messages between Rosselló and 11 members of his inner circle, who partook in a series of homophobic and sexist jokes. Others mocked the victims of Hurricane Maria.

Rosselló’s tenure has been plagued by corruption scandals since Hurricane Maria devastated the island in September 2017. Shortly before the leaked texts were published the FBI arrested a number of former administration officials and contractors, including the former education secretary, over corruption allegations involving the alleged misappropriation of $15.5m (£12.5m) in federal funds apportioned to Puerto Rico after Maria.

Vir: https://www.theguardian.com/world/2019/...


Privligiran si, vse si dobil, vse je padlo z neba, tukaj se pa predstavljaš kot nekaj drugega.
Državi zameriš 300 jurjev o katerih tako pogosto pišeš. Zamere niso nikoli koristne, ampak tu ni nihče dovolj strokovno usposobljen, da bi ti to lahko dopovedal.
Zapomni si, svoboda človeka se začne v njegovi glavi, dokler človek ne želi svobode (ti niti ne veš kaj svoboda je), niti ne more biti svoboden. Suženj si zameram, čustvom in predsodkom. Laži bodo vedno privlačnejše od krute resnice, ker za resnico je treba delati, za laži pa samo rit nastaviti. Kapital te je prepričal, da moraš delati zanj, sebe pa postaviti na stranski tir. Škoda.


solatko je napisal:
Mato989 - Seveda nimaš pojma, tako kot je napisal nsa, že dvajset let je pomanjkanje medicinskih sester in negovalk, pa se plače ne dvignejo niti malo. Zaposlujejo delavke iz celga sveta, še slovensko ne znajo, pa jih še ni dovolj, kdaj bo po tvoje nastopil 100%+-ni dvig plač, da bo morda prišla nazaj kakšna iz tujine?

Za trgovino je čisto vseeno, če kak delavec fali, že tako v večini večjih trgovin ne dobiš prodajalca za informacijo, če ža kakšen postopa okoli, pa nima pojma o stvareh, ki jih prodaja.

V zadnji firmi, ko sem še delal za druge, smo imeli 20 let odprt razpis za kovinarje, odlične plače, vsake 3 mesece še ena plača, pa se jih je v vseh letih javilo 6 in vsi smo dobili službo takoj. Malo manj kot rdeč tepih so razvil zaradi vsakega posebej.

Danes odpri firmo s kovinsko obdelavo, ponudi povprečno slovensko neto plačo, pa ne boš dobil izučenega kovinarja, ki bi znal narediti izdelek po rizbi.



Izučenega kovinarja ne boš dobil, če podjetja ne bodo vlagala časa, denarja in mentorstva v v novince.


Ljudje niso neumni roboti, niso nepotrebni strošek. Podjetja iščejo ideale, a idealov ni, zato pa se oglasi toliko ponavljajo. Dokler bodo ljudje za vas lenuhi, narkomani in pijanci, ki čakajo, da jim vse pade z neba, niti sprememb ne bo. Domišljate si, da se človek ni sposoben učiti, da je ob podpisu pogodbe dosegel svoj polni potencial in bo samo še padal. Daleč od resnice, še posebej v Sloveniji! To vas vodi v absurde, nočete iskati priložnosti za nove izdelke in storitve, za rast, za nove zaposlene, nočete investirati v kader, nočete se izobraziti ampak si domišljate, da kdor pri 27ih nima doktorata, ga nikoli ne bo imel, ker je itak nesposoben. Kdor pri 23ih nima diplome, je premalo inteligenten, len in nemuemn, da bi sploh lahko diplomiral. A niti to ni res, ker brezplačno šolstvo ne obstaja. Povprečna ocena je ničvredni podatek, za vas pa je zlata vredna informacija, vse ste podredili podatkom, formalnosti in birokraciji, niti ne razmišljate več, zgolj ponavljate nadudlane neumnsoti.
Škoda, da podjentiki, ki delajo prav, tega ne "oglašujejo" ali vsaj s prstom ne pokažejo na svoje slabe kolege.

V Sloveniji ostaja potencial ljud skoraj v celoti neizkoriščen, sposobni ljudje opravljajo nepomembna dela ali so brezposelni, ideje so ničvredne, nič se ne splača, ker bo itak država vse pokradla. "Nihče" se ne bori za višje plače, sprijaznili ste se z izgovorom, da si je vsak sam kriv za vse - vsak je svoje sreče kovač, verniki ste postali. 1mio zaposlenih, povprečna plača 1.000€, 660.000 ljudi te plače niti ne sanja več, cene evropske, najemnine oderuške. Koliko ljudi vam živi v pomanjkanju, polovica, več?

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Vidiš kakšen hinavc si. Štrukelj, ki se bori za šolstvo in njihove kolikor toliko primerljive plače za visoko izobražene ljudi, ki učijo bodoče kadre, je zate pijavka in ti ni všeč, ti je pa vseeno, da profesor začetnik na srednji šoli, zasluži manj, kot ti za sestavljanje telefončkov, kakšen hinavec si.

V proračunu je premalo denarja, saj se od minimalnih plač, tudi pobira minimalno davkov. Lahko se pogovarjamo o preveliki zaposlenosti v JU in JS, ampak ne na področju, kjer imajo neposreden opravek z državljani, temveč o vseh tistih kadrih, ki jih v ta dva segmenta prinesejo volitve. Namesto, da bi bio na mizah ministrov, teden pred volitvami, nekaj tisoč odpovedi političnih kadrov, je na mizah nekaj tisoš odločb za fiktivna delovna mesta, od 40.plačilnega razreda + in za nedoločen čas.
Tu je keč in ne v previsokih plačah izvajalcev!

Seveda bi bilo bolje, da vse kar je več kot srednja šola ukinemo in bomo vsi šraufal telefončke, bravo.


Ni pijavka zato kar dela, pijavka je, ker to višanje plač v JS oz pri učiteljih pomeni da vbistvu jemlje NAM VSEM... ker je delodajalec učiteljev država je izsiljevanje države in stavkanje v državni službi dejansko izsiljevanje vseh ljudi za višjo plačo, ne pa nekega privatnega delodajalca... Že zato menim da bi morala država izvest formulo da bi se plače morale usklajevat z 1/2 inflacije prejšnjega leta vsakega januarja... vse ostalo pa na REFERENDUM in če pade se trga sindikatu denar ker je stavkal... stavkanje v JS/JU bi itak moralo biti prepovedano ker to je stavka proti ljudem ker ljudje smo država ni to kr neka entiteta čeprav pravno formalno pač je.

V proračun ne pridejo samo davki od plač ampak tudi od DDVja ki je btw še zmeraj KRIZNI tako nam je vlada namreč takrat hitela zagovarjat, in zdaj ko krize ni in plače grejo gor nam DDVja niso znižali češ da denar rabimo da ga delimo stavkajočim učiteljem in zdravnikom me drugim... In ja to je DEJANSKO HINAVSKO!

Se pa strinjam glede fiktivnih delovnih mestih, ampak zanimivo ko sindikat stavka za višje plače pa nikoli ne uporabi tega dejstva, češ da naj se odpusti nepomemben kader in bodo plače lahko višje... Saj tale pogajanja o višjih plačah v JU/JS bi jaz zelo lepo rešil... Štruklju bi povedal naj pride s sindikati na razreze plač in bi rekel poglejte, denarja imate toliko vi pa se odločite sami kdo bo imel koliko, the end, potem pa da vidimo junake če bi koga odpustili in bi ostali meli več ali bi dalje jamrali kot je to najlažje...

Seveda bi bilo bolje, da vse kar je več kot srednja šola ukinemo in bomo vsi šraufal telefončke, bravo.


Ne, ampak perverzno je da ti VSI državljani plačamo medicinski faks ki ga "zastonj" končaš kar stane vsakega državljana cca. 65k€ potem pa ker je umetno oteženo da je kadra "premalo" lahko tile ljudje proti vsem ljudem ki so jim plačali šolanje skozi davke STAVKAJO da hočejo od njih še več denarja ko so jim plačali študij =) Vsi ki v JU/JS stavkajo za višje plače dejansko dvojno ožemajo državo, prvo ker so se šolali na račun vseh ljudi, drugo pa ker so plačani od davkov vseh ljudi...

Torej si nesposoben, ker se nisi znal izpogajati za višjo plačo? Zgolj tvoje besede uporabljam. Kljub pomanjkanju, niso bili pripravljeni ponditi več. Kje je nevidna roka, kje je delovanje trga?
Morebiti so ti lagali? Združeni ljudje imajo večjo moč od posameznika.

Biti v sindikatu je slabše, ker se ne moreš pogajati. Praviš, da se lahko izpogajaš za več (ne ti, drugi se lahko), ker si v resnici nasedel pravljici kapitala, da boš tudi ti nekoč vrli kapitalist, če se boš le potrudil in če se boš boril proti davkom.


Ne, ni vsakdo nesposoben ki se ne izpogaja za več, razlogov je več, recimo delovni čas ki je prilagojen centru itd... in če ne prideš skup pač ne prideš skup pomanjkanje imajo pa še zdaj in zaposleni nezadovoljni in večkrat na bolniških, stranke pa slabše zadovoljene, pač nevidna roka deluje.

V zadnji firmi, ko sem še delal za druge, smo imeli 20 let odprt razpis za kovinarje, odlične plače, vsake 3 mesece še ena plača, pa se jih je v vseh letih javilo 6 in vsi smo dobili službo takoj. Malo manj kot rdeč tepih so razvil zaradi vsakega posebej.

Danes odpri firmo s kovinsko obdelavo, ponudi povprečno slovensko neto plačo, pa ne boš dobil izučenega kovinarja, ki bi znal narediti izdelek po rizbi.


Če bi tiste plače po deseterili bi se jih našlo več, to je osnova trga dela... lahko imaš ti kao odlično plačo, pa če ljudi sploh ni nič ne pomaga, če so pa ljudje v drugih firmah bodo pa ob 10x ziher prišli k tebi, seveda je to vprašanje če se splača oz. je rentabilno ampak to je debata za drugje, bistvo je da kader pride delat vse, ČE JE PLAČA dovolj vrhunska...

Če bi meni dali plačo 1.200 neto recimo za prodajalca bi tudi šel iz servisa delat nazaj v trgovino... ker bi se mi splačalo, enako je pri kovinarjih, če je kovinar v 1 firmi za 2k na mesec in mu ti ponudiš 5k bo ziher prišel k tebi razen če boš sumljiv
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Ti iz posta v post kažeš svoje totalno neznanje in nesposobnost širšega razmišljanja. Po eni strani pizdiš, da imamo zanič sindikate, ko pa se omeni sindikat, ki se bori za članstvo pa začneš s floskulami o JU in JS.
Sindikat nikoli in nikdar ne bo dal zahteve, da se nekoga odpusti, to je pač naloga poslovodenja, v tem primeru Ministrstva za javno upravo, ki bi moralo iz personalnih map izločiti politične kadre in ukint fiktivna delovna mesta.
Ob pogajanjih za plačo JU in JS bi moral to predlagat minister za finance, vendar na to pozabi saj so politični kadri zaščiteni zaradi prihodnjih volitev, saj bi v tem primeru šli na cesto tudi naši.

Vsi državljani plačujemo celotno šolstvo, tudi za take kadre, kot si ti in so za BDP praktično nepomembni, saj nimaš neke velike ustvarjene vrednosti.

Kadrovsko področje v JU in JS imajo čez politiki in ne strokovne službe!

Svoje trditve si postavil v paradoks. Kljub pomanjkanju kadra, se ne moreš ali ne znaš spogajat za višjo plačo - amen.

Ko nekateri zaradi vrhunskega znanja in sposobnosti dobijo vrhunsko plačo, pa vsi pizdite, da je to preveč, če prav bi bila v podobni tuji firm 100x višja.

Kateri strokovnjak in na katerem področju, bo prišel delat v SLO za 200k€/leto, če se zunaj za take začnejo plače pri 1mio€/leto. Mesi v slovenski ligi ne bo nikoli igral, saj vsi nogometaši v SLO na leto ne zaslužijo toliko, kot ima on tedenske plače, vsi skupaj v vseh ligah.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Svoje trditve si postavil v paradoks. Kljub pomanjkanju kadra, se ne moreš ali ne znaš spogajat za višjo plačo - amen.


To je tako kot da ti jaz napišem, kljub članstvu sindiakt ni sposoben uredit terifnih razredov... AMEN... pol pa začneš iskat opravičila za nesposoben sindikat...

Jaz sem se sposoben dogovrit za to kar je pripravljen sprejet delodajalec, amen, nič več... če on ne sprejme to ni moja sposobnost ampak njegova odločitev... lahko pa se greš ti dogovrit za več in dokažeš da se da, simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

solatko: sindikat je uspešen samo tam, kjer imajo veliko moč - zdravstvo in šolstvo. Štruklja zanima samo koliko dobi učitelj, za ostale ga ne zanima. Prav tako Koštruna. Ker oba operirata z močno mnenjsko bazo sta posledično tudi sindikata močna. Mene lahko postaviš namesto Štruklja pa bo sindikat še vedno zelo močan tudi z mano, ki nimam pojma sedaj. Smo videli v primeru kakšnega Gorenja ali kakšnih drugih moč sindikata. Celo tako so se priskutili članstvu, da so jih skoraj banali, če se prav spomnim dogodkov v Velenju med krizo. V Sloveniji je moč sindikatov mizerna (razen fides in tisti od štruklja katerega ime sem pozabil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

111111111111 ::

V papirnici radeče je sindikat pustil delavce na cedilu. So dobili 200-300€ odpravnine.

Zdravniki morajo biti člani zbornice. MORAJO in to tudi primerno plačati.

Vazelin ::

Čaki pri zdravnikih je članstvo v koštrunovi sekti obvezno?

111111111111 ::

Ne. Morajo biti člani zbornice. Sindikat je ločena struktura.

solatko ::

Vazelin - Ko je bila v 90-ih napovedana generalna stavka (takrat so bili še skoraj vsi delavci po podjetjih), je sindikat iz podjetij dobival pisma podpore, stavkat pa niso bili pripravljeni skoraj nikjer, razen v firmah, kjer nekaj mesecev niso dobili plače.
V Nemčiji, ko sindikalni zaupnik pove, da se stavka, v pol ure nima nihče več orodja v roki in stavkajo čisto vsi, razen mojstrov in delovodij, ki lahko dokončajo nujna opravila.

Chuapoiz - V papirnici Radeče, je sindikat napovedal generalno stavko, na zboru je direktor dejal, da stavka ne bo plačana in, da bodo posledično odpuščanja in se nihče več ni upal stavkat. Če bi takrat zaropotali, kot je treba, bi papirnica še danes morda delala. Sindikata brez članstva, ki je pripravljeno stavkat, enostavno ni.
Sindikat nima čarobne paličice, da bi direktorje spremenili v poslušne kužke, temveč je potrebno vsako zahtevo, zaostrit do stavke, ki pa se mora tudi izvest, da te delodajalec jemlje resno.

Ko sem imel jaz probleme z vodstvom, sem sklical sestanek na prosti petek (vsak drugi petek je bil dela prost) in, če nebi prišli ob 8-ih zjutraj čisto vsi in me javno podprli, nebi naslednji ponedeljek podpisali podjetniško pogodbo, ki je omogočala kovinarjem (posameznim) tudi inžinirsko plačo, saj je bila po pogodbi razlika med povprečnimi od snažilke do magistra 1.4,2, enako razmerje pa je bilo tudi pri možnem dodatnem nagrajevanju, ne tako, kot je v vseh pogodbah do tehnika 10%-ov prvega tarifnega razreda, od tam naprej pa ležeča osmica, torej berez omejitev.
Za pogodbo smo se pogajali 3 mesece in vmes so me 2x rušili. Ravno tako sem jim preprečil načrtovani prihvatizaciji, tako, da smo se na koncu lastninili po zakonu in ni 5 vodilnih odpeljalo celo firmo. Pozneje nas je sesula politika, ker je bil župan SLS direktorica pa LDS.

Zbornica je strokovno združenje, sindikat pa stanovsko.
Delo krepa človeka

dexterboy ::

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

Mato989 - Ja to hočem reči, ... plačani katastrofalno.

Ja to deluje v javnem sektorju ko potem vlada popusti zaradi PRa... pa glasov na volitvah, Štrukelj to dobro izkorišča ampak prišel bo dan ko državljani več ne bodo hoteli financirat tega in države ne bodo kar od nekod mogle jemat denarja... to VAMPIRSKO obnašanje sindikatov ki kradejo denar vseh državljanov je itak abotno do skrajnosti ti kot sindikalist pa to podpiraš, zato pa pravim, vse na prosti trg, pa da jih vidimo junake... seveda pod pogojem da vrnejo vso plačano šolstvo, ki je za zdravnike ZELO DRAGO... Po eni strani vsi državljani plačujemo šolanje zdravnikov, po drugi strani pa nas potem ti isti zdravniki vse izsiljujejo z zahtevami po povišici, to je limonada prve klase... zato pa šolanje naredit privat po srednji šoli in lepo 80 jurčkov če hočeš bit zdravnik ali pa kredit, pol pa si izmišljujejo naj zahteve sindikalne ko bodo sami vložili v šolanje... Tudi tega obdobja bo 1x konec. Privatni sektor se lahko s takimi zahtevami postavi na glavo, dejansko je šolanje zdravnikov ista mafija ko unioni v USA ki so mafijske organizacije... samo malo bolj prefinjen način je.

Model, POMIRI SE. Ker to, kar si zgoraj napisal, spada v vrtec, ne pa civilizirano družbo. Si zagovornik lastne riti, ne pa družbe kot celote...
Ko - Če boš nekega dne imel otroke, boš razumel. Do takrat nima smisla, da ti razlagamo. Pa otroci ne igrajo nobene vloge pri tem... je slika veliko bolj širša.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

dexterboy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

Mato989 - Ja to hočem reči, ... plačani katastrofalno.

Ja to deluje v javnem sektorju ko potem vlada popusti zaradi PRa... pa glasov na volitvah, Štrukelj to dobro izkorišča ampak prišel bo dan ko državljani več ne bodo hoteli financirat tega in države ne bodo kar od nekod mogle jemat denarja... to VAMPIRSKO obnašanje sindikatov ki kradejo denar vseh državljanov je itak abotno do skrajnosti ti kot sindikalist pa to podpiraš, zato pa pravim, vse na prosti trg, pa da jih vidimo junake... seveda pod pogojem da vrnejo vso plačano šolstvo, ki je za zdravnike ZELO DRAGO... Po eni strani vsi državljani plačujemo šolanje zdravnikov, po drugi strani pa nas potem ti isti zdravniki vse izsiljujejo z zahtevami po povišici, to je limonada prve klase... zato pa šolanje naredit privat po srednji šoli in lepo 80 jurčkov če hočeš bit zdravnik ali pa kredit, pol pa si izmišljujejo naj zahteve sindikalne ko bodo sami vložili v šolanje... Tudi tega obdobja bo 1x konec. Privatni sektor se lahko s takimi zahtevami postavi na glavo, dejansko je šolanje zdravnikov ista mafija ko unioni v USA ki so mafijske organizacije... samo malo bolj prefinjen način je.

Model, POMIRI SE. Ker to, kar si zgoraj napisal, spada v vrtec, ne pa civilizirano družbo. Si zagovornik lastne riti, ne pa družbe kot celote...
Ko - Če boš nekega dne imel otroke, boš razumel. Do takrat nima smisla, da ti razlagamo. Pa otroci ne igrajo nobene vloge pri tem... je slika veliko bolj širša.


To je vse resnica kar sem napisal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

McHusch ::

Malo je ironično, da so o prostem trgu, nevidni roki, popolni deregulaciji itd. vedno zelo glasni ravno tisti, ki imajo podpovprečne dohodke. :)

PrimoZ_ ::

McHusch je izjavil:

Malo je ironično, da so o prostem trgu, nevidni roki, popolni deregulaciji itd. vedno zelo glasni ravno tisti, ki imajo podpovprečne dohodke. :)


Točno to.
Mato989 in podobni junaki naivno mislijo, da so samo začasno obubožani miljonarji in da njihov trenutek še pride, samo ta prokleta država jih dol tišči.
V resnici je pa njegov domet menjava baterij in zaslonov na telefonu.

Okapi ::

McHusch je izjavil:

Malo je ironično, da so o prostem trgu, nevidni roki, popolni deregulaciji itd. vedno zelo glasni ravno tisti, ki imajo podpovprečne dohodke. :)

Zakaj bi to bilo ironično? Precej bolj ironično je to, da o tem pridigajo v javnih službah dobro preskrbljeni salonski levičarji (in študentje, ki jim delati sploh ni treba).

Poleg tega še podtikaš, ker se ne spomnim, da bi tule, pa tudi na splošno, kdo zagovarjal "popolno deregulacijo"?

Kar poprek kriviti državo je pa enako kot kriviti odsotnost države - jamraštvo, in nesposobnost prepoznati resnične vzroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549860 (31636) feryz
»

Prevoz na delo - delitev stroškov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613762 (10440) solatko
»

Kako izbrati koga odpustiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16837948 (30753) Invictus

Več podobnih tem