» »

Množičen protest Googlovih zaposlenih

Množičen protest Googlovih zaposlenih

vir: Medium
Medium - Prvega novembra je 20.000 zaposlenih v Googlovih pisarnah po vsem svetu prekinilo delo in protestno zapustilo svoja delovna mesta. T. i. walkout, nekakšno blažjo obliko stavke, je povzročilo poročilo New York Timesa, ki je razkrilo, da so soavtorja Androida Andyja Rubina odpustili iz podjetja, potem, ko se je izvedelo za obtožbe zoper njega o spolnem napadu, a so mu ob odhodu izplačali 90 milijonov dolarjev odpravnine.

Google ima po vsem svetu približno 95.000 zaposlenih, kar pomeni, da je v walkoutu sodelovala petina vseh, kar je spoštovanja vreden delež. Prav zato se je v trenutku, ko je bil znan obseg protesta, oglasil tudi izvršni direktor Sundar Pichai in napovedoval, da se bo v ponedeljek srečal z organizatorji.

Ti so medtem na upravo družbe naslovili pet ključnih zahtev, ki bodo tudi osrednja tema srečanja. Delavci tako zahtevajo, da se v podjetju konča neenakost zaposlenih pri plačilih in kariernih priložnostih, objavo transparentnega poročila o primerih spolnega nadlegovanja v družbi, vzpostavitev načina za varno in anonimno prijavo takih dejanj ter ustanovitev delovnega mesta direktorja za različnost, ki bi odgovarjal neposredno Pichaiu in bi upravi lahko dajal svoja priporočila. Organizatorji končno želijo še predstavnika delavcev v upravi podjetja, nekakšnega delavskega direktorja torej, kar naj bi bilo nujno za podjetje, znano po svoji visoki korporativni kulturi.

177 komentarjev

«
1
2 3 4

Looooooka ::

Kdor zahteva anonimno prijavo je full of shit ze po defaultu. Hitro na spisek osumljencev za prihodne izmisljene prijave.

FormerUser ::

Fino, da ste povzeli to novico na katero sem tudi sama opozorila. Tech industrija je znana po svoji nezdravi delovni kulturi in očitno je prišel čas za spremembe. Kot pravijo organizatorji tega protesta je nezadovoljstvo že dolgo tlelo, poročanje NYT pa je sodu izbilo dno. Je pa to še en dokaz kako široke in daljnosežne pozitivne posledice je sprožilo gibanje #metoo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DOOM_er ()

MostWanted ::

obotžen spolnega nadlegovanja oziroma spolnega napada pa še dobi 90mio odpravnine?!? the fuck!?

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Tole mi je vse skupaj zelo čudno. Google je podjetje kot ostalih milijon. Če se na delovnem mestu dogaja spolno nadlegovanje oz. nasilje, gre za kaznivo dejanje in imamo zato policijo. Zakaj je Google na tapeti in ne MS, Apple, IT del Amazona in drugi tehnološki velikani? Po mojem je struktura kadra zelo podobna in s tem povezani problemi.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

Fino, da ste povzeli to novico na katero sem tudi sama opozorila. Tech industrija je znana po svoji nezdravi delovni kulturi in očitno je prišel čas za spremembe. Kot pravijo organizatorji tega protesta je nezadovoljstvo že dolgo tlelo, poročanje NYT pa je sodu izbilo dno. Je pa to še en dokaz kako široke in daljnosežne pozitivne posledice je sprožilo gibanje #metoo.


Jaz pa pricakujem stroge kazni za lazne prijave. Enako, kot bi jo dobil po krivici obtozen. To bi se mi zdelo fer. Zakaj tak olos ostane nekaznovan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:


Jaz pa pricakujem stroge kazni za lazne prijave. Enako, kot bi jo dobil po krivici obtozen. To bi se mi zdelo fer.

Ne, ne bi bilo fer, ker gre za dve različni kaznivi dejanji. Prva je oviranje postopka/laganje pod prisego druga pa spolni napad/posilstvo in če nekomu ni jasna razlika ima očitno probleme.

WhiteAngel je izjavil:

Tole mi je vse skupaj zelo čudno. Google je podjetje kot ostalih milijon. Če se na delovnem mestu dogaja spolno nadlegovanje oz. nasilje, gre za kaznivo dejanje in imamo zato policijo. Zakaj je Google na tapeti in ne MS, Apple, IT del Amazona in drugi tehnološki velikani? Po mojem je struktura kadra zelo podobna in s tem povezani problemi.


Google je na tapeti zato ker so novinarji prišli do njihovih internih dokumentov, ki so pokazali neustrezen način reševanja problema spolnega nadlegovanja in visoke odpravnine. Saj je Uber že tudi bil nekaj časa nazaj in tudi drugim bodo okostnjaki prej ali slej popadali iz omar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Pika na i ::

Anonimne so? Zakaj pa? Z anonimko se spravljat na nekoga? Res, izjemno.
V te prisiljene fu--rije ne verjamem več.

Dedci so šli pa stavkat zato, ker je tip dobil 90 milijonov. Da si ne bi ženske slučajno (mitutke posebej!) delale utvar, da so šli na cesto zaradi neenakosti pri plačilu in obravnave na delu. Pa ker jih tako zelo briga in skrbi za ženske.

tikitoki ::

Pol se pa ne cudi, da se mora obtozbe jemati z veliko skepso, ker je pomankanje primernih sankcij omogocilo razmah laznih obtozb. Kar se mene tice je boljse, da kaksen lopov ostane prost, kot da nedolzne osebe nosijo posledice.

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:

Pol se pa ne cudi, da se mora obtozbe jemati z veliko skepso, ker je pomankanje primernih sankcij omogocilo razmah laznih obtozb. Kar se mene tice je boljse, da kaksen lopov ostane prost, kot da nedolzne osebe nosijo posledice.

Za "razmah lažnih obtožb" bo treba pa kak dokaz priložit ker kolikor je meni znano so stopnje že vseskozi približno enako nizke. Kar se pa mene tiče, se pa s tistimi redkimi primeri nedolžno obsojenih, sodne zmote so žal sestavni del pravosodja, ne mislim ukvarjati, še posebej ne ob dejstvu, da več kot 90% posilstev nikoli ni sprocesiranih.

Pika na i je izjavil:


Dedci so šli pa stavkat zato, ker je tip dobil 90 milijonov. Da si ne bi ženske slučajno (mitutke posebej!) delale utvar, da so šli na cesto zaradi neenakosti pri plačilu in obravnave na delu. Pa ker jih tako zelo briga in skrbi za ženske.

Je pravzaprav čist vseeno zakaj so šli, šli so, kar pomeni, da nadrejeni ne morejo več ignorirati njihovih zahtev kot bi bilo veliko lažje, če bi protestirale samo ženske.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

trstenjak ::

Jaz se bojim, da se bodo tehnološke firme začele izogibati zaposlovanju žensk, posebej mlajših od 40. Za vsak slučaj.

branimirII ::

Pika na i je izjavil:

Anonimne so? Zakaj pa? Z anonimko se spravljat na nekoga? Res, izjemno.
V te prisiljene fu--rije ne verjamem več.

Dedci so šli pa stavkat zato, ker je tip dobil 90 milijonov. Da si ne bi ženske slučajno (mitutke posebej!) delale utvar, da so šli na cesto zaradi neenakosti pri plačilu in obravnave na delu. Pa ker jih tako zelo briga in skrbi za ženske.

Men se neki zdi, da si malo pristranska, ker si se slucajno rodila kot zenska. Ce bi bila moski, bi ti dol visel!

zmaugy ::

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Fino, da ste povzeli to novico na katero sem tudi sama opozorila. Tech industrija je znana po svoji nezdravi delovni kulturi in očitno je prišel čas za spremembe. Kot pravijo organizatorji tega protesta je nezadovoljstvo že dolgo tlelo, poročanje NYT pa je sodu izbilo dno. Je pa to še en dokaz kako široke in daljnosežne pozitivne posledice je sprožilo gibanje #metoo.


Jaz pa pricakujem stroge kazni za lazne prijave. Enako, kot bi jo dobil po krivici obtozen. To bi se mi zdelo fer. Zakaj tak olos ostane nekaznovan?

Let me guess, za lažno prijavo bi smatral vsako prijavo, ki se ni končala z obsodilno sodbo?

Reycis ::

Ena temeljnih pravic obtoženega je, da ve kdo ga je obtožil. Diversity direktor, LOL. Strinjam se, da ženske dobijo enako plačilo, če opravijo enako delo vendar pa praksa kaže, da v povprečju naredijo manj. V sistemu kjer so delavci plačani glede na opravljeno delo je zato normalna posledica, da so ženske v povprečju plačane manj.

FormerUser je izjavil:

Fino, da ste povzeli to novico na katero sem tudi sama opozorila. Tech industrija je znana po svoji nezdravi delovni kulturi in očitno je prišel čas za spremembe. Kot pravijo organizatorji tega protesta je nezadovoljstvo že dolgo tlelo, poročanje NYT pa je sodu izbilo dno. Je pa to še en dokaz kako široke in daljnosežne pozitivne posledice je sprožilo gibanje #metoo.

Tale "nezdrava delovna kultura" je zelo konkurenčna in odmik od nje bo za podjetje škodljiv. Google dela s tem, da želi ugoditi tej manjšini napako, ki ga bo drago stala. Dolgoročne posledice #metoo pa bodo ravno obratne od zaželjenih. Večina ne vidi ravno daleč.

P.S. znak # se je včasih bral kot pound; še danes ga več kot polovica ljudi bere tako; ergo #metoo=pound me too, heh

Poldi112 ::

Pika na i je izjavil:

Anonimne so? Zakaj pa? Z anonimko se spravljat na nekoga? Res, izjemno.
V te prisiljene fu--rije ne verjamem več.

Dedci so šli pa stavkat zato, ker je tip dobil 90 milijonov. Da si ne bi ženske slučajno (mitutke posebej!) delale utvar, da so šli na cesto zaradi neenakosti pri plačilu in obravnave na delu. Pa ker jih tako zelo briga in skrbi za ženske.


Pa kaj ti misliš, da vi mislimo in delujemo natanko tako kot ti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FlyingBee ::

Majk: vendar pa praksa kaže, da v povprečju naredijo manj. V sistemu kjer so delavci plačani glede na opravljeno delo je zato normalna posledica, da so ženske v povprečju plačane manj.

WTF?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

dexterboy ::

...da so soavtorja Androida Andyja Rubina odpustili iz podjetja, potem, ko se je izvedelo za obtožbe zoper njega o spolnem napadu, a so mu ob odhodu izplačali 90 milijonov dolarjev odpravnine...

Za ta denar se že splača Mafiji izesti napad. Pa še to brez trohice slabe vesti, ker je izvajal spolno nadlegovanje (če ga je res, seveda).
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Dodatek; sedaj prebral še komentarje;
prišli smo do točke, ko ne smeš ženski podati še komplimenta na kiklo, ne da bi ti nad glavo visela sekira. Sej pametne ženske bodo razumele situacijo, ampak moški ne ve, s kom ima opravka. In se zato izogibaš komunikacije z ženskami, ker te lahko zelo drago stane. In prav vidi se pri pogovorih s "starejšo sodelavko" (da ne bo zamere), ko ji lahko rečeš karkoli, pa bo razumela hec. Če to odjavim 30-letnici, mi preostane 15 minut časa, da pospravim osebne stvari...
In se ne smemo čuditi, da imamo danes MGTOW in jok deklet, ker jih nihče "noče", ker, če imaš vsak tri klikerje v glavi, ne boš reskiral sodnih postopkov samo za to, da dokažeš, da si jo hotel povabiti na kawo in ne posiliti za prvim vogalom...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FormerUser ::

dexterboy je izjavil:


prišli smo do točke, ko ne smeš ženski podati še komplimenta na kiklo, ne da bi ti nad glavo visela sekira. Sej pametne ženske bodo razumele situacijo, ampak moški ne ve, s kom ima opravka. In se zato izogibaš komunikacije z ženskami, ker te lahko zelo drago stane. In prav vidi se pri pogovorih s "starejšo sodelavko" (da ne bo zamere), ko ji lahko rečeš karkoli, pa bo razumela hec. Če to odjavim 30-letnici, mi preostane 15 minut časa, da pospravim osebne stvari...

Prišli smo do točke, ko bodo morali fantki odrasti in se začeti primerno obnašati, vem, da mnoge boli, ampak takle mamo. Če si tak konj, da ne znaš drugega kot streljati seksistične "komplimente", potem res bolje, da se izogibaš komunikaciji z ženskami, normalno vzgojeni moški pa s tem nimajo nobenih problemov. Mimogrede, Google ni nikogar odpustil zato ker bi sodelavke vabil na kavo, ampak so bile posredi precej hujše stvari.

dexterboy je izjavil:

In se ne smemo čuditi, da imamo danes MGTOW .....

Jaz se sploh ne čudim, žensko-mrzci so vedno obstajali, danes so si pač nadeli eno fancy ime, da bi izpadli nekaj posebnega, čeprav je zavajujoče, ker oni nikamor ne grejo, samo grozijo, da bodo šli, če se ne bodo ženske "poboljšale".

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pol se pa ne cudi, da se mora obtozbe jemati z veliko skepso, ker je pomankanje primernih sankcij omogocilo razmah laznih obtozb. Kar se mene tice je boljse, da kaksen lopov ostane prost, kot da nedolzne osebe nosijo posledice.

Za "razmah lažnih obtožb" bo treba pa kak dokaz priložit ker kolikor je meni znano so stopnje že vseskozi približno enako nizke. Kar se pa mene tiče, se pa s tistimi redkimi primeri nedolžno obsojenih, sodne zmote so žal sestavni del pravosodja, ne mislim ukvarjati, še posebej ne ob dejstvu, da več kot 90% posilstev nikoli ni sprocesiranih.

Pika na i je izjavil:


Dedci so šli pa stavkat zato, ker je tip dobil 90 milijonov. Da si ne bi ženske slučajno (mitutke posebej!) delale utvar, da so šli na cesto zaradi neenakosti pri plačilu in obravnave na delu. Pa ker jih tako zelo briga in skrbi za ženske.

Je pravzaprav čist vseeno zakaj so šli, šli so, kar pomeni, da nadrejeni ne morejo več ignorirati njihovih zahtev kot bi bilo veliko lažje, če bi protestirale samo ženske.


Tko, kot bos morala ti proloziti kaksen dokaz za 90% nesprocesiranih posilstev v Sloveniji. Predvidevanja niso dokaz:D (se posebaj, ce so predvidevanja pripravile zmesane feministke, kot si ti).
Je pa dejstvo, da fiministke jokate, kak se vas na sodiscu ne jemlje dovolj resno. Jaz sem ti sam povedal, da ste si popolnoma same krive, ker je treba tudi moske zasciti pred zenskimi lazmi. Tu ste cist same krive za nastalo situacijo.

Brane3 ::

FormerUser je izjavil:

]
Za "razmah lažnih obtožb" bo treba pa kak dokaz priložit ker kolikor je meni znano so stopnje že vseskozi približno enako nizke. Kar se pa mene tiče, se pa s tistimi redkimi primeri nedolžno obsojenih, sodne zmote so žal sestavni del pravosodja, ne mislim ukvarjati, še posebej ne ob dejstvu, da več kot 90% posilstev nikoli ni sprocesiranih.


1. Redki so tudi umori. To še ne pomeni, da jih lahko zanemarimo.

2. Redkost je odvisna od števila vzorcev in načina zajema. Gledano globalno je marsikaj redko. Karoli že počneš in kakorkoli se to razplete, je stvar unikatna v tem vesolju. Ko pa daš temu nek kontekst, lahko na površje splavajo določeni vzorci. Kaj če te "zmote" niso več redke v vzorcu ljudi na položajih recimo?

3. Ni vseeno ali do napake pride po korektno speljanem postopku ali pa skozi postopek prirejen trenutni politični klimi in speljan po avtomatizmu mimo vseh pravil.



Pika na i je izjavil:


Dedci so šli pa stavkat zato, ker je tip dobil 90 milijonov. Da si ne bi ženske slučajno (mitutke posebej!) delale utvar, da so šli na cesto zaradi neenakosti pri plačilu in obravnave na delu. Pa ker jih tako zelo briga in skrbi za ženske.

Je pravzaprav čist vseeno zakaj so šli, šli so, kar pomeni, da nadrejeni ne morejo več ignorirati njihovih zahtev kot bi bilo veliko lažje, če bi protestirale samo ženske.

FormerUser ::

Reycis je izjavil:


Tale "nezdrava delovna kultura" je zelo konkurenčna in odmik od nje bo za podjetje škodljiv. Google dela s tem, da želi ugoditi tej manjšini napako, ki ga bo drago stala. Dolgoročne posledice #metoo pa bodo ravno obratne od zaželjenih. Večina ne vidi ravno daleč.

Ne bi rekla. To, da se nadrejeni raje ukvarjajo z nadlegovanjem zaposlenih kot z delom, kvečejmu znižuje konkurenčnost. Prav tako zaposleni ne morejo dati vse od sebe, če so v strahu pred nadlegovanjem. Zaposlovanje tistih, ki si pustijo "zmasirati hrbet" in ne tistih, ki so najboljši, tudi ne prispeva k temu, prav tako ne izplačila milijonskih odpravnin, ki bi jih lahko sicer namenili koristnejšim stvarem.

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:


Tko, kot bos morala ti proloziti kaksen dokaz za 90% nesprocesiranih posilstev v Sloveniji. Predvidevanja niso dokaz:D (se posebaj, ce so predvidevanja pripravile zmesane feministke, kot si ti).
Je pa dejstvo, da fiministke jokate, kak se vas na sodiscu ne jemlje dovolj resno. Jaz sem ti sam povedal, da ste si popolnoma same krive, ker je treba tudi moske zasciti pred zenskimi lazmi. Tu ste cist same krive za nastalo situacijo.

Če bi prebral članek, bi vedel, da je govora o ZDA in od tam je tudi statistika, da gre samo 6% posiljevalcev v zapor, torej je več kot očitno, da so moški zaščiteni bolj kot kočevski medvedi.https://www.rainn.org/statistics/crimin...

tikitoki ::

zmaugy je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Fino, da ste povzeli to novico na katero sem tudi sama opozorila. Tech industrija je znana po svoji nezdravi delovni kulturi in očitno je prišel čas za spremembe. Kot pravijo organizatorji tega protesta je nezadovoljstvo že dolgo tlelo, poročanje NYT pa je sodu izbilo dno. Je pa to še en dokaz kako široke in daljnosežne pozitivne posledice je sprožilo gibanje #metoo.


Jaz pa pricakujem stroge kazni za lazne prijave. Enako, kot bi jo dobil po krivici obtozen. To bi se mi zdelo fer. Zakaj tak olos ostane nekaznovan?

Let me guess, za lažno prijavo bi smatral vsako prijavo, ki se ni končala z obsodilno sodbo?


Bos rekel, da se pri nobeni prijavi ni bilo dokazano, da je slo za zlonamerno in oportunisticno lazno obtozbo? Bi bil vsaj dober zacetek in neko zadoscenje po krivem obtozenih.
Ce pa mislia ,da je tega zanemarljivo malo, se motis. Zenske dobro vedno, da je sistem naravnan njim v prid in nekatere to zlorabljajo.

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Tko, kot bos morala ti proloziti kaksen dokaz za 90% nesprocesiranih posilstev v Sloveniji. Predvidevanja niso dokaz:D (se posebaj, ce so predvidevanja pripravile zmesane feministke, kot si ti).
Je pa dejstvo, da fiministke jokate, kak se vas na sodiscu ne jemlje dovolj resno. Jaz sem ti sam povedal, da ste si popolnoma same krive, ker je treba tudi moske zasciti pred zenskimi lazmi. Tu ste cist same krive za nastalo situacijo.

Če bi prebral članek, bi vedel, da je govora o ZDA in od tam je tudi statistika, da gre samo 6% posiljevalcev v zapor, torej je več kot očitno, da so moški zaščiteni bolj kot kočevski medvedi.https://www.rainn.org/statistics/crimin...


Kot sem rekel, domnevni posiljvalci in ugibanja niso dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jb_j ::

a na podlagi obtožbe so ga odpustil?
al so mu dokazal obtožbo?

ker nič ne piše o končnem razpletu.

če je delal za povprečno plačo, razumem, ne bi bla fer takšna odpravnina. (kot da prodajalec v hoferju dobi odpravnino par miljonov)
če je pomemben soustanovitelj podjetja, ima že tko šit-load denarja, ni fer takšna odpravnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

tikitoki ::

Ce bi bilo posilstvo dokazano, potem bi brez dvoma koncali za zapahi. Ta predvidevanja tudi pravijo, MILJONI ZENSK v ZDA zagresijo spolno nasilje nad moskimi.

FormerUser ::

Brane3 je izjavil:



1. Redki so tudi umori. To še ne pomeni, da jih lahko zanemarimo.

2. Redkost je odvisna od števila vzorcev in načina zajema. Gledano globalno je marsikaj redko. Karoli že počneš in kakorkoli se to razplete, je stvar unikatna v tem vesolju. Ko pa daš temu nek kontekst, lahko na površje splavajo določeni vzorci. Kaj če te "zmote" niso več redke v vzorcu ljudi na položajih recimo?

3. Ni vseeno ali do napake pride po korektno speljanem postopku ali pa skozi postopek prirejen trenutni politični klimi in speljan po avtomatizmu mimo vseh pravil.


Saj ima vsak možnost, da s civilno tožbo poišče pravico na sodišču,ane.

tikitoki ::

Pa nobenea zenska, ki je podajala lazne obtozbe, ni sla v zapor. TOej ste bolje zascitene, kot amersiki predcednik. Tam vsaj obcasno katerega pospravijo.

FormerUser je izjavil:

Brane3 je izjavil:



1. Redki so tudi umori. To še ne pomeni, da jih lahko zanemarimo.

2. Redkost je odvisna od števila vzorcev in načina zajema. Gledano globalno je marsikaj redko. Karoli že počneš in kakorkoli se to razplete, je stvar unikatna v tem vesolju. Ko pa daš temu nek kontekst, lahko na površje splavajo določeni vzorci. Kaj če te "zmote" niso več redke v vzorcu ljudi na položajih recimo?

3. Ni vseeno ali do napake pride po korektno speljanem postopku ali pa skozi postopek prirejen trenutni politični klimi in speljan po avtomatizmu mimo vseh pravil.


Saj ima vsak možnost, da s civilno tožbo poišče pravico na sodišču,ane.


Sej vem, da si prevec neumna, da bi razumela razliko in neumnost tvoje izjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Brane3 ::

FormerUser je izjavil:


Saj ima vsak možnost, da s civilno tožbo poišče pravico na sodišču,ane.


V praksi ne. Sodni postopek je praviloma zaradi stroškov, zamud itd skrajni mehanizem, ko vsi drugi odpovedo.

To ne more biti nadomestek za krivice, ki nastanejo pred tem, prej nekakšno paliativno zdraljenje po nastali poškodbi.

Pa še to je dostopno samo za tiste, ki imajo čas, voljo in predvsem denar za to.

In ob predpostavki seveda, da ti sodišča delajo, da se naslanjajo na državni apart, ki mu je vsaj približno verjeti itd.

Kaj ti bo sodni postopek v okolju, ki je podleglo politični klimi in ki bo TVOJ DENAR uporabilo proti tebi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

FormerUser ::

Brane3 je izjavil:



V praksi ne. Sodni postopek je praviloma zaradi stroškov, zamud itd skrajni mehanizem, ko vsi drugi odpovedo.

To ne more biti nadomestek za krivice, ki nastanejo pred tem, prej nekakšno paliativno zdraljenje po nastali poškodbi.

Pa še to je dostopno samo za tiste, ki imajo čas, voljo in predvsem denar za to.

In ob predpostavki seveda, da ti sodišča delajo, da se naslanjajo na državni apart, ki mu je vsaj približno verjeti itd.

Kaj ti bo sodni postopek v okolju, ki je podleglo politični klimi in ki bo TVOJ DENAR uporabilo proti tebi ?


Tukaj je govora o ljudeh, ki imajo veliko denarja, torej sodni postopek ni nikakršen problem, če pa govorimo o družbenimi klimi, je ta še vedno izrazito naklonjena storilcem, backclash proti #metoo je bil silovit.

NikolormousB ::

Pa nobenea zenska, ki je podajala lazne obtozbe, ni sla v zapor. TOej ste bolje zascitene, kot amersiki predcednik. Tam vsaj obcasno katerega pospravijo.


https://www.nbcconnecticut.com/news/loc...

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:


Kot sem rekel, domnevni posiljvalci in ugibanja niso dokaz.

Tvoje domneve o številnih lažnih obtožbah so še manj, pa vseeno opletaš z njimi.

tikitoki je izjavil:

Pa nobenea zenska, ki je podajala lazne obtozbe, ni sla v zapor.

Še ena tvoja laž.

Zgodovina sprememb…

Brane3 ::

FormerUser je izjavil:



Tukaj je govora o ljudeh, ki imajo veliko denarja, torej sodni postopek ni nikakršen problem, če pa govorimo o družbenimi klimi, je ta še vedno izrazito naklonjena storilcem, backclash proti #metoo je bil silovit.


Ampak v tem statistika dela proti njim. V teh postokih gre za velike denarje in takrat se kot stranke obnašajo tržno.

Ko imaš pravila naravnana proti tebi in gre za velike denarje, se obnašaš tržno. Če se puliš za TVOJIH recimo 100 miljonov in ti odvetnik ponudi deal da ti vzamejo recimo "samo" 30, potem tvoj odziv praviloma nima veliko z dejanjskim dogajanjem za katerega ki sodijo ampak s tržnim pritiskom in oceno tveganja - a sprejmeš deal ali igraš naprej ?

Kar je še bolj brezupno, je da v tem nimaš možnosti zmage. Absloutna, 100% "zmaga" je to, da ti dovolijo, da tokrat plačaš stroške svojega odvetnika in odkorakaš. Do naslednje priložnosti, ki neizogibno pride, prej ali slej. Ponavadi prej.

Aja, in ko sprejmeš tak "deal", vstopiš v statistiko, na katero se sklicujejo pri iskanju naslednjih žrtev.
Še en "napadalec", ki so ga milostno pogledali skozi prste, ker se je pokesal in zdilal.
Kaj bi svet brez takšnih "zaščitnikov" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kot sem rekel, domnevni posiljvalci in ugibanja niso dokaz.

Tvoje domneve o številnih lažnih obtožbah so še manj, pa vseeno opletaš z njimi.

tikitoki je izjavil:

Pa nobenea zenska, ki je podajala lazne obtozbe, ni sla v zapor.

Še ena tvoja laž.


Vidim, da imas probleme z razumevanjem. Jaz nisem nikjer opletal z nobenimi stevilkami. Dejstvo, da lazne obtozbe obstjajao in so bolj ali manj nekaznovane. Lahko sicer delas budalo iz sebe s tem, da to zanikas.

Sem preprican, da je to tudi pomemben faktor pri tem, da policija, tozilstvo in sodisce, marsikatero zavrze.

ampak v tvoji glavi je to posledica patriarhizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jb_j ::

Primer Ronaldo:

1. ko je dobila odškodnino je bilo vse vredu (izvensodna poravnava)
2. sedaj, ko ji je zmanjkalo denarja, ga želi več (sedaj želi še sodno poravnavo). Pa mogoče recimo, sedaj išče pravico, v medijih, ker ni bilo to prej javno izpostavljeno. Ne razumem zakaj že v začetku ni šla v tožbo.

Tukaj je delavec dobil le obtožbo, in bojkotirajo izplačilo 90miljonov,
ko že ima najbrž vsaj 10x tolk, če je soustanovitelj Androida. (s čimer se strinjam, da mu bojotirajo izplačilo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

tikitoki ::

Hipatija you are full of bullshit.
Seveda so UGIBANJA o stevilu posilstev sveto dejstvo, a ne?

In zacuda policija ob prijavljenih posilstvih skoraj nikoli ne ukrepa. Ko pride primer na sodice, vecino posiljevalcev izpustijo, kljub neovrgljivim dokazom:). Celo sodnice podpirajo to in se derejo zivel patriarhat.

Jaz se pa vprasam koliko je laznih prijav. Mogoce tako veliko, da mora policija marsikatero zavreci. Pa se na sodiscu jih del zavrnejo.
Sam je lazje vpiti, posiljvalce se ne kaznuje, kot se vprasati kako pogosto zenske lazejo. Bi rekel, da precej pogosto.

Jaz podpiram zascito tako zensk, kot moskim, pred spolnim in ostalimi vrstami nasilja. Sam bodimo realni, vsaka obtozba se ne pomeni, da je dejansko bilo izvrseno kaznivo dejanje.

Hipatija, da ti lazes, je jasno ze pakticno vsem.

Trdila si, da le 6% posiljevalcev v ZDA pristane za zapahi. Uradna statistika je poklicala in rekal, da jo nehas zlorabljati.

Rape conviction rate at an all-time high
CPS statistics reveal conviction rate is currently at 63% as prosecutors respond to claims too few cases appear in court.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

NikolormousB ::

Vidim, da imas probleme z razumevanjem. Jaz nisem nikjer opletal z nobenimi stevilkami. Dejstvo, da lazne obtozbe obstjajao in so bolj ali manj nekaznovane. Lahko sicer delas budalo iz sebe s tem, da to zanikas.


Napisal si "Pa nobenea zenska, ki je podajala lazne obtozbe, ni sla v zapor.". Kaj je to drugega kot opletanje s številkami (napačnimi, seveda).

Tole tvoje "dejstvo" je tudi vprašljivo. Bi prosim postregel s kakšnimi informacijami, ki ga potrjujejo?

FormerUser ::

tikitoki je izjavil:

Dejstvo, da lazne obtozbe obstjajao in so bolj ali manj nekaznovane. Lahko sicer delas budalo iz sebe s tem, da to zanikas.

Jaz nisem nikjer zanikala obstoja lažnih obtožb, sem pa, sklicujoč se na URADNO statistiko, povedala, da jih je relativno malo (2-8%), ti si pa začel trditi, da jih je veliko več in da ženske pogosto lažejo. Mimogrede,študije kažejo tudi to, da so moški večji lažnivci.

zeleni ::

Ena temeljnih pravic obtoženega je, da ve kdo ga je obtožil. Diversity direktor, LOL. Strinjam se, da ženske dobijo enako plačilo, če opravijo enako delo vendar pa praksa kaže, da v povprečju naredijo manj


Ce opravijo enako delo in ce opravljajo delo sorazmerno dolgo s pricakovano zivljenjsko dobo.
Ne pa da grejo 5 let prej v pokoj in zivijo 5 let dlje.

Glede teme. Seveda bi morale biti lazne obtozbe tudi ustrezno visoko kaznovane. In vse bi moralo iti direkt na policijo, ne pa znotraj firme denar sem, denar tja in je ok. Nihce pa ne razisce, kaj je dejansko bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

Cruz ::

Ženske so postale obsedene s paranojo o posiljanju. Potem pa že vsako dejanje tako razumejo, ker so panične. To je problem v današnji družbi. Žensk, ki imajo kaj v glavi in samozavesti, ni strah. Zmešane, panične ženske pa je seveda strah. Kot je otroke strah teme.

Preden se razburiš in začneš bobnanje po tipkovnici, to ne pomeni:
1) Da ni posilstev
2) Da niso moški krivi za to
3) Da moški ne zlorabljajo položaja
Pri 3. točki bi se veliko dalo rečti tho.

Pa če že govoriš o zavrnitvi. Če žensko zavrneš si vse samo človek ne. Tako, da niste nič drugačne.

Just grow a pair. You live in society where the biggest problem is low battery life. And that will probably remain your biggest problem. Unless you start looking and forcing other problems.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Mehmed ::

FormerUser je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Jaz pa pricakujem stroge kazni za lazne prijave. Enako, kot bi jo dobil po krivici obtozen. To bi se mi zdelo fer.

Ne, ne bi bilo fer, ker gre za dve različni kaznivi dejanji. Prva je oviranje postopka/laganje pod prisego druga pa spolni napad/posilstvo in če nekomu ni jasna razlika ima očitno probleme.

Napeljevanje k razlicnim kaznivim dejanjem se kaznuje kot da si jih storil sam. Za napeljevanja k dolocenim se te lahko kaznuje kot da si jih poskusil storiti sam, tudi ce do njih ne pride. Za napeljevanje mladoletnika k samomoru se te kaznuje kot za umor ipd. Brez problema se da izenaciti razlicna dejanja po kazni kadar to ima smisel. In predlog da nekdo riskira enako kazen kot jo skusa po krivem prizadejati drugemu ima neprimerno vec smisla kot ne to ne bo slo ker sta razlicni stvari.

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Ženske so postale obsedene s paranojo o posiljanju. Potem pa že vsako dejanje tako razumejo, ker so panične. To je problem v današnji družbi. Žensk, ki imajo kaj v glavi in samozavesti, ni strah. Zmešane, panične ženske pa je seveda strah. Kot je otroke strah teme.

Ne, tisto kar se je v resnici zgodilo je to, da se ženske slowly but surely emancipirajo, postajajo bolj samozavestne in posledično niso več pripravljene toliko tolerirati moškega BS, kar je bilo še do nedavnega povsem normalna praksa.

Cruz je izjavil:

Just grow a pair. You live in society where the biggest problem is low battery life. And that will probably remain your biggest problem. Unless you start looking and forcing other problems.

To je morda tvoj največji problem, ženske imajo večje.

FormerUser ::

Mehmed je izjavil:


Napeljevanje k razlicnim kaznivim dejanjem se kaznuje kot da si jih storil sam. Za napeljevanja k dolocenim se te lahko kaznuje kot da si jih poskusil storiti sam, tudi ce do njih ne pride. Za napeljevanje mladoletnika k samomoru se te kaznuje kot za umor ipd. Brez problema se da izenaciti razlicna dejanja po kazni kadar to ima smisel. In predlog da nekdo riskira enako kazen kot jo skusa po krivem prizadejati drugemu ima neprimerno vec smisla kot ne to ne bo slo ker sta razlicni stvari.

Tukaj ne gre za napeljevanje h kaznivemu dejanju ampak za oviranje postopka/lažno pričanje. In če damo še eno konkreten primer. Ženska iz zgoraj omenjenega članka, je bila zaradi lažne obtožbe obsojena na 1 leto zapora, razvpiti Brock Turner, študent, ki sta ga dve priči videli kako posiljuje nezavestno žensko za smetnjakom, pa je dobil 6 mesecev, po 3 pa je bil izpuščen. In takšne smešno nizke kazni za posilstva niso nikakršna redkost.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Ne, ne bi bilo fer, ker gre za dve različni kaznivi dejanji. Prva je oviranje postopka/laganje pod prisego druga pa spolni napad/posilstvo in če nekomu ni jasna razlika ima očitno probleme.

Aha. Če nekoga zaradi laganja spraviš v arest za 30 let to ni nič takega? Kazen za lažno pričanje bi morala biti ekvivalentna kazni za posilstvo. Če ti ni jasno kakšne posledice ima lahko lažno pričanje imaš očitno probleme.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Prišli smo do točke, ko bodo morali fantki odrasti in se začeti primerno obnašati, vem, da mnoge boli, ampak takle mamo. Če si tak konj, da ne znaš drugega kot streljati seksistične "komplimente", potem res bolje, da se izogibaš komunikaciji z ženskami, normalno vzgojeni moški pa s tem nimajo nobenih problemov. Mimogrede, Google ni nikogar odpustil zato ker bi sodelavke vabil na kavo, ampak so bile posredi precej hujše stvari.

Normalno vzgojene ženske nimajo s sprejemanjem komplimentov nobenih problemov. Kako je "ej, ful maš lepo kiklo" seksističen komentar? A če bi rekel "ej, ful maš lepe čevlje/kapo, bundo" bi blo pa ok? In pol smo moški seksisti? Tvoji možgani so že tako skurjeni, da že v kiklah vidiš seksizem in spolno nadlegovanje.

FormerUser je izjavil:


Jaz se sploh ne čudim, žensko-mrzci so vedno obstajali, danes so si pač nadeli eno fancy ime, da bi izpadli nekaj posebnega, čeprav je zavajujoče, ker oni nikamor ne grejo, samo grozijo, da bodo šli, če se ne bodo ženske "poboljšale".

Ahahahahhahahahahhhhhhhhhhhhhhhha. Sploh ne veš kaj to gibanje je. LOL pa sej ne morem verjet kakšen debilizem si izjavila. Moški ne grozijo, da bodo kam šli. Pa tud ne vem od kje si potegnila neumnost o "poboljšanju" žensk. Moški v teh gibanjih so odjebali ženske in se z njimi več ne ukvarjajo. Odločili so se, da se ne bodo poročali, da ne bodo imeli partnerk, da se ne bodo ukvarjali z ženskami. Sej vem, to vas feministke boli. Ker zdej ste pa sploh postale nepomembne.

FormerUser je izjavil:

Ne bi rekla. To, da se nadrejeni raje ukvarjajo z nadlegovanjem zaposlenih kot z delom, kvečejmu znižuje konkurenčnost. Prav tako zaposleni ne morejo dati vse od sebe, če so v strahu pred nadlegovanjem. Zaposlovanje tistih, ki si pustijo "zmasirati hrbet" in ne tistih, ki so najboljši, tudi ne prispeva k temu, prav tako ne izplačila milijonskih odpravnin, ki bi jih lahko sicer namenili koristnejšim stvarem.

Google se že trese. Vsak dan dobijo več tisoč prijav za zaposlitev. Čez pol leta bomo brali kako je Google na cesto pometal petino zaposlenih :)). Vedno bolj postaja logično zakaj korporacije preferirajo pobe iz bližnjega vzhoda. Cenejši so, poslušni, pa ne zganjajo feminizma.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Zaradi "ej, ful maš lepo kiklo" še nihče nikoli ni imel težav.

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:

Zaradi "ej, ful maš lepo kiklo" še nihče nikoli ni imel težav.

Hipatija pravi, da je to seksistično. Če boš njej to rekel te bo prijavila za spolno nadlegovanje.

NikolormousB ::

Dejmo probat.

Hipatija, ful maš lepo kilko.

Se počutiš spolno napadena ali mogoče xmetallic&co ne razumejo nekaterih življenjskih osnov?

FormerUser ::

NikolormousB je izjavil:

Dejmo probat.

Hipatija, ful maš lepo kilko.

Se počutiš spolno napadena ali mogoče xmetallic&co ne razumejo nekaterih življenjskih osnov?


Kdor je prebral članek v NYT ve, da je pri teh primerih v Googlu, šlo za bistveno hujše zadeve kot "ful maš lepo kiklo". Če bi meni to kdo rekel v živo, bi mu v najslabšem primeru povedala, da je njegova pripomba neprimerna ali pa ga ignorirala, vsekakor pa ga zaradi tega ne bi šla prijavit zaradi spolnega nadlegovanja.

xmetallic ::

Če sodelavka reče "ej, ful maš lepo kiklo kje si jo kupila" je pa to ok? Dvojni standardi much?

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010913 (9090) Phantomeye
»

FLA: Foxconn hudo krši pravice delavcev, ukrepi do julija 2013

Oddelek: Novice / Ostale najave
276761 (5287) Alexius Heristalski
»

odpoved

Oddelek: Loža
369468 (6605) bozicek
»

MIP in Pomurka - stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
536346 (4918) zee

Več podobnih tem