» »

Nesreča na parkirišču

Nesreča na parkirišču

nokaut240 ::

Pozdravljeni

Zadnjič sem s svojim avtom podrajsal vogal zadnjega odbijača na (nepravilno) parkiranem avtomobilu. Koliko bi po vašem stalo tako popravilo na tem avtomobilu? Je cena 300EUR, ki jo zahteva lastnik realna ali pretirana?

TehDucky ::

Če je bil parkiran Ferrari si jo še dobro odnesel. Če pa clio pa nateg. Svakinja imela prejšnjo zimo tako nesrečo na Focusu, je bilo cca 10cm podrajsan. Popravilo je bilo 100 eur.

nokaut240 ::

Bil je Golf, mislim da serija 5.

nokaut240 ::

A bi lahko šlo popravilo njegovega avtomobila preko mojega zavarovanja? Moram imeti zato polni kasko?

šernk ::

brez videt koliko je podrajsan težko karkoli ocenit. cena za barvanje odbijača je nekje od 130-200 € odvisno tudi od barve.

300eur je ali preveč ali pa premalo, ker če je treba odbijač menjat (počeni nosilci tega se navzven ne vidi) potem je to poceni.

popravilo gre lahko preko tvoje police izgubiš pa 2 ali 3 razrede pri zavarovanju zaradi tega. Kako lepo je ko se ljudje vse probate zmenit na lepe oči, potem ko pa udari številka pa zmrznete...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oiwedfhjweif ::

Lastnik nima kaj zahtevat, zato so obvezna zavarovanja.
Njemu ga bodo brezplačno popravili, ti pa boš drugo leto plačal zavarovanje malo več.

nokaut240 je izjavil:

A bi lahko šlo popravilo njegovega avtomobila preko mojega zavarovanja? Moram imeti zato polni kasko?

Ne. On ima svoje zavarovanje.

springfield ::

Lahko se zmenita kar tak. Drugace bo tvoja zavarovalnica krila njegovo skodo, tebi bojo pa bonus znizali naslednje leto. Preracunaj, kaj se ti bolj splaca.

MadMicka ::

Reč mu, da mu daš 100 EUR in da če hoče več, bo pač stroške njegovega popravila krila tvoja zavarovalnica, ti ga boš pa prijavil policiji ali redarstvu zaradi napačnega parkiranja in bo plačal kazen.

St235 ::

Na kako osnovi točno bo policija ukrepala? Zato, ker je tri dni kasneje užaljen in se bo skušal maščevat? Nepravilno parkiran avto, ga ne razreši odgovornosti za škodo.

MIHAc27 ::

Nepravilno parkiran avto bi bil dober argument samo takoj tam, na parkplacu. Mu ponudiš samo 150€ drugače kličeš policijo in bi dobil prec še on kazen. Drugače do 300€ sam ne bi vpletal zavarovalnice razen če si v premijskem razredu 1 ali 2.

matobeli ::

Mene pa tole zanima s policijo. Oškodovani mora priznati da je bil tam parkiran, ali lahko dobi kazen za napačno parkiranje kljub temu da policist ne more več ugotoviti realnega stanja?

Kar se tiče gotovine, odvisno kakšen avto zavaruješ, če je to twingo je že 150€ težko nardit razlike v nekaj letih.
Če je pa nekaj z 120KM+ pa se lahko hitro pozna.

Wrop ::

300 € na uradnem servisu bo kar realno. Če bo pa dal podkozolčarju popravljat bo pa 200 € pospravil v žep. Malo si izračunaj v katerem razredu si in kaj pomeni npr. v petih letih, če padeš za tri razrede oz. 15 % točk več pri obveznem zavarovanju.

Unknown_001 ::

On ima lahko avtomobil čez 3 boxe parkiran, pa ti to vseeno ne daje imunitete, če se zabiješ vanj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Nihče ne govori o imuniteti povzročitelja nesreče ampak o tem ali se ločeno obravnava oškodovanega zaradi prekrška nepravilnega parkiranja na podlagi priznanja prekrška in ne dejanske ugotovitve prekrška s strani policije.

mn ::

MIHAc27 je izjavil:

Nepravilno parkiran avto bi bil dober argument samo takoj tam, na parkplacu. Mu ponudiš samo 150€ drugače kličeš policijo in bi dobil prec še on kazen. Drugače do 300€ sam ne bi vpletal zavarovalnice razen če si v premijskem razredu 1 ali 2.


Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.

Redkvica ::

Iz mojih izkušenj je najboljši postopek tak: gresta na tvojo zavarovalnico, prijavita škodo (izpolnita obrazec) in se z zavarovalnico tako dogovoriš, da če bo strošek popravila manjši od x, da ga boš kril ti, če pa večji, pa bo šlo iz tvoje police. Kakšen bo strošek popravila, bo pa znano šele, ko bo izstavljen končni račun za popravilo. Meni se je nekdo zaletel v avto od zadaj, je bilo čisto malo popraskano, ko pa so na servisu malo bolj pogledali, pa so bili še nosilci polomljeni in je bilo olala škode.

Z njegovo kaznijo za napačno parkiranje se pa jaz osebno zdaj ne bi ukvarjala, ker ne boš imel popolnoma nič od tega, samo sitnosti in slabe odnose s človekom, ki si mu povzročil škodo in se moraš zdaj z njim glede tega zdilati.

AndrejS ::

Poglej če imaš na polici odkup prve škode !

r3dkv1c4 ::

MadMicka je izjavil:

Reč mu, da mu daš 100 EUR in da če hoče več, bo pač stroške njegovega popravila krila tvoja zavarovalnica, ti ga boš pa prijavil policiji ali redarstvu zaradi napačnega parkiranja in bo plačal kazen.

Od kje pa ti vlečeš te bedarije?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

joze67 ::

Redkvica je dala smiseln predlog (+1), s tem da je Wrop pravilno povedal, da cena preko zavarovalnice ne bo nižja - ampak koliko te stane, si izračunaš sam (30% letne premije v naslednjih treh letih in seveda 3 izgubljena leta dodatnega bonusa) in je verjetno manj kot 300€.

Ali je bil avto parkiran pravilno ali ne ne igra prav nobene vloge, ker se v času nesreče ni premikal in torej ni bil vzrok za nesrečo. Nauk: če te zaparkirajo, kliči policijo in pajka.

St235 ::

kako si naračunal 30%?

Mare2 ::

nokaut240 je izjavil:

Pozdravljeni

Zadnjič sem s svojim avtom podrajsal vogal zadnjega odbijača na (nepravilno) parkiranem avtomobilu. Koliko bi po vašem stalo tako popravilo na tem avtomobilu? Je cena 300EUR, ki jo zahteva lastnik realna ali pretirana?


nokaut240 daj raje koristi bonus iz svoje police, ker 300 EUR pa z bonusi v večini primerov ne izgubiš toliko.

celada ::

St235 je izjavil:

kako si naračunal 30%?

15%+10%+5% pomoje

Mare2 ::

celada je izjavil:


15%+10%+5% pomoje


Pravilen izračun. :)

strup121 ::

mn je izjavil:



Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.

Kazni za povzročitev nesreče pri nas ni. So kazni za vzrok pa se ta ni nujno tako visoka kot si napisal.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

celada je izjavil:


15%+10%+5% pomoje


Pravilen izračun. :)


Pod pogojem, da imaš kristalno kroglo, ki vidi njegovo polico. Lahko je, lahko ni. odvisno v katerem razredu je trenutno človek in kakšne pogoje ima na polici.

Tako, da ne strašit človeka, če je v PR1 je matematika lahko bidstveno drugačna.

ampak od agentka boljšega ni za pričakovat.

RedDrake ::

Mare2 je izjavil:

celada je izjavil:


15%+10%+5% pomoje


Pravilen izračun. :)

Samo če si v najboljšem PR (4 ali kolikor pač dopušča tvoja zavarovalnica).
Primer nekoga, ki je v PR12, ko se mu pripeti nesrečica.
Recimo, da ga AO zavarovanje za PR14 pride 300 EUR (nek "navaden" avto).

Če gre mimo zavarovalnice, plača 300 EUR takoj in za zavarovanje v naslednjih 10-ih letih še 1920 EUR.
Če skoči iz PR12 v PR15, potem bo vsako leto plačal 15% več kot bi v prejšnjem primeru, kar pomeni, da bo v naslednjih 10-ih letih plačal skupaj 2475 EUR, do PR4 pa še par desetakov ekstra. To je že več kot 500 EUR razlike, ker se zavarovanje kvečjemu z leti draži to pomeni najverjetnje še višjo razliko v EUR na dolgi rok.

Bohnedaj da si začetnik s kakšnim PR14.
Potem preko 10-ih let skeširaš že 2880 EUR, medtem, ko če "urediš" stvari na roke plačaš samo 2175 EUR zavarovanja. 700 EUR razlike, proti 300 na roke?
Hmmmmm

Wrop ::

celada je izjavil:

St235 je izjavil:

kako si naračunal 30%?

15%+10%+5% pomoje


Če ti nekdo na tvojo polico uveljavi nesrečo, potem naslednjič plačaš 15 odstotnih točk več (3 razrede več) od trenutnega bonusnega razreda. Če upoštevaš še 5 %, ki jih ne dobiš, ker si padel za 15 %, potem je razlike 20 % točk. Če si na 100 % (14. razred) naslednjič ne boš plačal 95 % cene ampak 115 %. In to vsako leto, dokler ne prideš na 50 %. Če daš 200 € za AO, potem se ti verjetno ne splača dat 300 €, če pa imaš kakšen dražji avto in si še v 14. premijskem razredu, pa lahko teh 300 € dobiš v dveh treh letih. Treba je preračunat kaj se bolj splača.

Gambino ::

mn je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Nepravilno parkiran avto bi bil dober argument samo takoj tam, na parkplacu. Mu ponudiš samo 150€ drugače kličeš policijo in bi dobil prec še on kazen. Drugače do 300€ sam ne bi vpletal zavarovalnice razen če si v premijskem razredu 1 ali 2.


Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.


Pa še to ne sme bit na zasebnem zemljišču. Recimo parkirišča od stanovalcev bloka. Tam ti ga policija lahko samo potegne. Tudi vame se je ena gospodična zabila in lepo preparkirala. Prišla policija in niso mogli nič. Niso ji mogli napisat pobeg s kraja nesreče. Nič. Ženska mi je dala krtonček in to je to.
Na zasebnem zemljišču ti ga policija lahko samo potegne in nič drugega, pa še to jim moraš dovolit!

mn ::

strup121 je izjavil:

mn je izjavil:



Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.

Kazni za povzročitev nesreče pri nas ni. So kazni za vzrok pa se ta ni nujno tako visoka kot si napisal.


Zgornji znesek je kazen za nepravilni premik vozila, kar menda običajno zaračunajo ob takšnih primerih.

St235 ::

Gambino je izjavil:

mn je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Nepravilno parkiran avto bi bil dober argument samo takoj tam, na parkplacu. Mu ponudiš samo 150€ drugače kličeš policijo in bi dobil prec še on kazen. Drugače do 300€ sam ne bi vpletal zavarovalnice razen če si v premijskem razredu 1 ali 2.


Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.


Pa še to ne sme bit na zasebnem zemljišču. Recimo parkirišča od stanovalcev bloka. Tam ti ga policija lahko samo potegne. Tudi vame se je ena gospodična zabila in lepo preparkirala. Prišla policija in niso mogli nič. Niso ji mogli napisat pobeg s kraja nesreče. Nič. Ženska mi je dala krtonček in to je to.
Na zasebnem zemljišču ti ga policija lahko samo potegne in nič drugega, pa še to jim moraš dovolit!


Na prometnih površinah, ki so dne na javno uporabo (kamor sodijo tudi javno dostopna parkirišča) ima policija povsem enaka pooblastila, kot na javnih prometnih površinah.

Gambino ::

St235 je izjavil:

Gambino je izjavil:

mn je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Nepravilno parkiran avto bi bil dober argument samo takoj tam, na parkplacu. Mu ponudiš samo 150€ drugače kličeš policijo in bi dobil prec še on kazen. Drugače do 300€ sam ne bi vpletal zavarovalnice razen če si v premijskem razredu 1 ali 2.


Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.


Pa še to ne sme bit na zasebnem zemljišču. Recimo parkirišča od stanovalcev bloka. Tam ti ga policija lahko samo potegne. Tudi vame se je ena gospodična zabila in lepo preparkirala. Prišla policija in niso mogli nič. Niso ji mogli napisat pobeg s kraja nesreče. Nič. Ženska mi je dala krtonček in to je to.
Na zasebnem zemljišču ti ga policija lahko samo potegne in nič drugega, pa še to jim moraš dovolit!


Na prometnih površinah, ki so dne na javno uporabo (kamor sodijo tudi javno dostopna parkirišča) ima policija povsem enaka pooblastila, kot na javnih prometnih površinah.


Parkirišča za rampami niso javno dostopna parkirišča, se ti ne zdi.

St235 ::

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje, da bi lahko preveril kako je z rampami na nekem hipotetičnem parkirišču, ki so mu čudežno pognale rampe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

strup121 ::

mn je izjavil:

strup121 je izjavil:

mn je izjavil:



Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.

Kazni za povzročitev nesreče pri nas ni. So kazni za vzrok pa se ta ni nujno tako visoka kot si napisal.


Zgornji znesek je kazen za nepravilni premik vozila, kar menda običajno zaračunajo ob takšnih primerih.

Tudi to ne drži.

Gambino ::

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje, da bi lahko preveril kako je z rampami na nekem hipotetičnem parkirišču, ki so mu čudežno pognale rampe.


Ne bodi pameten. Pri BS3-ju je polno takšnih ramp, pa še kje bi se našle.

Mare2 ::

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje


Kaj se je zgodilo, da se obnašaš kot Rom? :(

mikhaair ::

Tudi Hofer ma rampe, pa kaj. Pobegneš policajem in se tam skriješ. Rešeno.

r3dkv1c4 ::

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje


Kaj se je zgodilo, da se obnašaš kot Rom? :(

Ah, ne sekiraj se.
Lakotnik je egoistični neotesani debil, nič drugega.
Žali vsevprek, nikoli se ne bo spremenil.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

St235 ::

Gambino je izjavil:

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje, da bi lahko preveril kako je z rampami na nekem hipotetičnem parkirišču, ki so mu čudežno pognale rampe.


Ne bodi pameten. Pri BS3-ju je polno takšnih ramp, pa še kje bi se našle.


Pejt mal do bs3, bos presenecen. Predvsem pa to ne spremeni dejstva, ki sem ga napisal. To da je prakirisce zasebno samo po sebi nic ne spremeni.

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje


Kaj se je zgodilo, da se obnašaš kot Rom? :(

Lejga lejga agentka, spet me zalezujes? Bogi, nimas nic pametnega dodat temi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Tudi Hofer ma rampe, pa kaj. Pobegneš policajem in se tam skriješ. Rešeno.


Ja, ko bereš nekatere na tem forumu dobis obcutek, da kak bedak to res verjame. Mogoce pa delajo v DZ, tam jim je to sport.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MIHAc27 ::

mn je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Nepravilno parkiran avto bi bil dober argument samo takoj tam, na parkplacu. Mu ponudiš samo 150EUR drugače kličeš policijo in bi dobil prec še on kazen. Drugače do 300EUR sam ne bi vpletal zavarovalnice razen če si v premijskem razredu 1 ali 2.


Saj veš, da bi povzročitelj nesreče v tem primeru dobil kazen 300 EUR in 3 KT za povzročitev nesreče? Pa še seveda povračilo škode na parkiranemu vozilu.


Itak da ne bi res klical policije, to samo zagroziš tistemu, narobe parkiranemu. Pa a ni bilo 80EUR še pred kratkim za povzročitev nesreče?
Kolikor gledam je 200EUR + 5KT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

St235 ::

Itak da ne bi res klical policije, to samo zagroziš tistemu, narobe parkiranemu.

In pol tisti vzame telefon in pokliče policijo, ker z bedaki se res ne misli pregovarjat. In namesto, da bi se kot človek pogovoril in zmenil, fašeš še kazen in točke. Odličen nasvet.

MIHAc27 ::

Ja lej, kdor ne reskira ne proftira. Moreš malce ocenit, z kom se pogovarjaš in kako bo reagiral.

Meni se je že 2x zaletel avto v rit, obakrat 100% njihova krivda. Prvič sem moral še auspuh dat malce pošvasat, drugič nisem imel škode, in tudi zahteval nisem nikoli nič. Nekdo drug bo pa za praskico zahteval najmanj nov avto. Kdor se noče ali ne zna pogajat ima pa zavarovalnico, pa da uredi zadeve.

Pobes ::

300€ je lahko veliko ali malo. Moj primer , motorist mi je odrsal sprednji odbijač ko se je na križišču hotel za vsako ceno prerinit v odsprednje.(pri rdeči luči) . Uglavnem jaz sem avto peljal na servis ker je bilo vse pod zavarovalnico. No, dobil sem račun za popravilo odbijača za 1800€, ki ga je zavarovalnica plačala. Preventivno so namreč zamenjali cel odbijač in vse nosilce ker je bil avto mlajši od 6mesecov. Tako da zaletavanje v druge avte ni vsakič poceni

Scorpy84 ::

St235 je izjavil:

Gambino je izjavil:

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje, da bi lahko preveril kako je z rampami na nekem hipotetičnem parkirišču, ki so mu čudežno pognale rampe.


Ne bodi pameten. Pri BS3-ju je polno takšnih ramp, pa še kje bi se našle.


Pejt mal do bs3, bos presenecen. Predvsem pa to ne spremeni dejstva, ki sem ga napisal. To da je prakirisce zasebno samo po sebi nic ne spremeni.

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

sorry, si imel kristalno kroglo v riti pa nisem mogel do nje


Kaj se je zgodilo, da se obnašaš kot Rom? :(

Lejga lejga agentka, spet me zalezujes? Bogi, nimas nic pametnega dodat temi?


Pa dober clovek, kaj je s teboj, da se ti je svet tako zameril. A ne gre niti en dan da nebi koga zalil, ali pa se v real lajfu pickica, pa se tukaj stresas nad uporabnike. Moderatorji pa bi tudi lahko ga malo spravili v red ali pa imate prevec drugega pametnega posla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost iz obveznega zavarovanja in civilna tožba

Oddelek: Na cesti
244375 (3503) MrStein
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35568959 (41501) imagodei
»

Prometna nesreča-kdo je kriv (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6211399 (8373) next3steps
»

Parkiranje na obračališču

Oddelek: Na cesti
71356 (1051) bambam20
»

Očetova prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7614817 (12246) St235

Več podobnih tem