» »

Prometna nesreča-kdo je kriv

Prometna nesreča-kdo je kriv

1
2
»

kingsix ::

Danes bil blizu prometne za katero se mi je na prvi pogled zdelo logično kdo je kriv, zdaj pa niti nisem več 100%.

Kaj se je zgodilo: Na parkingu nakupovalnega centra kjer je enosmerna je avto A speljal vzvratno z parkinga na cesto, medtem je v nasprotni smeri ravno pripeljal avto B in sta trčila. Voznik A ni pogledal v drugo smer, ker od tam naj nebi prihajal avto... Voznik B je pizdil kot zmešan in se drl na voznika A. Ko mu je en rrko da vozi v nasprotno smer je tip reko, da so te puščice na parkingih larifari... kao dejansko ne veljajo kot predpis etc.. blabla..skratka vse skupaj je povedal zelo agresivno in nisem niti razumel in se mi je mudilo z otrokom..anyways... je voznik B je poln bullshita..kdo je tu kriv?

specing ::

Zanj so tiste puščice res larifari...saj zato se je pa tudi zaletel :)

Blinder ::

Kriv je predvsem A. Prikljucil se je na cesto brez preverit ali lahko naredi varno.
Voznik B je pa tudi neka sorta pacienta, zakja mu ni pohupal ali pa se ustavil?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mare2 ::

Če puščice niso v skladu s pravili o prometnih znakih so res larifari. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

modelno1 ::

Kako talne označbe nimajo veljave? A se ne spomnite, kako je (bilo) na cestinskih postajah, kjer policaji niso mogli (ne morejo?) pisati kazni za prekoračitev hitrosti (40 - 60 km/h), ker po ZVCP talna označba brez znaka ne more omejevati hitrosti (zadnji znak za omejitev hitrosti je bil 60, razen za ABC stezo, talne oznake so bile pa 40), pa so pisali kazni za neupoštevanje talnih oznak ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

IL_DIAVOLO ::

Parkira se vzvratno, da lahko varno zapustis parkirišče.

Kdo je kriv, je jasno. Pac nesposobnost voznikov, ki jih ne resi niti avtomatski menjalnik. Mogoce pa bi moral uporabiti sistem za parkiranje :P

kingsix ::

Bilo je v Europark, Maribor... mislim da znaki so.
Glede parkiranja pa ja...1 na 1000 morda parkira vzvratno.
Polek tega pa je tam težko parkirat vzvratno saj maš skoraj vedno na riti druf avto in je tako veliko lažje preprosto naprej not zapelat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

FTad ::

smo ze v eni drugi temi debatirali o tem, zakaj je pametno parkirati vzvratno kjer se le da.

Jaz bi pa vprasal sledece:

Vceraj sem peljal po avtocesti, kjer so na nasprotnem pasu gradbena dela, tako da je na moji strani razporejen promet v tri pasove po oranznih crtah, na skrajni levi pa je se za en pas, ki locuje ostali tri s tistimi stozci, ki so na crni podlagi (ne tisti "vlc player" stozci).

No v glavnem, peljal sem po skrajni levi in na sosednjem pasu se voznik odloci, brez smernika, ko sem bil jaz ze vsaj 1 meter mimo njegovega zadka, da zamenja pas. Seveda sem moral v sili odviti levo, nakar sem zbil tisti stozec, tako da sem predrl potem gumo. Na zacetku sploh nisem opazil in sem mislil, da je vse ok, in sem se se neka 100m peljal za njim, da sem si zapisal registrsko, nakar sem ustavil na odstavnem pasu, kjer sem opazil predrto gumo.

Poklical vlecno sluzbo in policijo. Vprasanje je, a je kaj moznosti, da se dokaze krivda vozniku, ki je zapeljal na moj pas, glede na to, da midva nisva trcila? On se je odpeljal naprej, kot da ni bilo nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

IL_DIAVOLO ::

Kreteni so bili in bodo na cesti.

Guma se zamenja v 10 min, v predrto gumo pa se stisne injekcijo pri mehaniku za 5 evrov.

Bodi prakticen ;)

FTad ::

Guma je bila presekana, ni opcije flikanja ipd. Tvoj komentar ne pomaga pri mojem vprasanju.

Mare2 ::

FTad je izjavil:

a je kaj moznosti, da se dokaze krivda vozniku, ki je zapeljal na moj pas, glede na to, da midva nisva trcila? On se je odpeljal naprej, kot da ni bilo nic.


Nekateri vozniki prehitro reagirajo iz strahu (napačno, reakcijsko) in odvijejo v robnik, stožec ali podobno. Nekateri zavijejo v stožec s telefonom v roki in na ušesu.

Si bil na Vranskem?

Dokaz: beseda enega proti besedi drugega?

Si smemal vožnjo? :)

Seveda, če bo on priznal, ni blema. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FTad ::

Bremzati nisem mogel toliko, da bi toliko upocasnil, da bi voznik nemoteno prisel na moj pas - zadel bi me v desno luc.

Ne, bil sem v AT.

Ne, nisem snemal. No, "skode" je bilo sicer 135€ (nova guma, ter delo) in je bil naslednji dan avto do 10h dopoldne ze nared. Bom ga pa vseeno peljal k mehaniku na pregled.

next3steps ::

Nabavi CCTV ali se ne izogibaj nesrečam, kjer škoda vseeno nastane po drugi krivdi, a je dokazovati ne zmoreš.

PS Sam bom nabavil CCTV in čakal na tiste bizgece, ki se v krožnem ne znajo uvrstiti na zunanji pas - če mi bo kdaj res dolgčas.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obravnavajo primeri ko bi nekdo lahko preprečil nesrečo pa je ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111867 (9539) koyotee

Prometna nesreča na enosmerni cesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9113787 (11002) Mavrik
»

Prometno pravilo

Oddelek: Loža
162809 (2296) St235
»

Opravki s policijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723420 (19274) Keyser Soze

Več podobnih tem