» »

Kateri Trojček vzeti?

Kateri Trojček vzeti?

«
1
2

Bekii ::

Živjo...

Torej s punco se seliva in bi rabil kakšen nasvet katerega ponudnika Trojcka vzeti. Iščem soliden internet ter TV, stacionarne telefonije ne potrebujem ampak je del paketa. Mobilne telefonije isto trenutno ne mislim menjati sem na Hotu ki je trenutno super.. Rabim pa se dodatni tv vmesnik ter casovni zamik.

Torej po nekaj klicev na operaterje so mi poslali naslednje pakete (Optike ni na voljo pri nobenem od operaterjev)

T-2...ORANŽNI OPTIMUM
-internet hitrost do 20/2 Mbps,brezžični internet,
-1x IP TV vmesnik, programsko shemo L z 175+ programi,
-priključek za stacionarni telefon,
-mobilni paket Brezčasni MIDI,
-10 GB v Horizontu in aplikacijo tv2go.
CENA: 49,99 € (ob 2 letni vezavi 12mes -25%... 37,99€) + časovni zamik ter dodatni vmesnik nanese 58€/mes

A1...Kombo L
-Internet hitrost 40/10,brezžični internet
-1x IP TV vmesnik, 210+ programi, časovni zamik že v paketu
-Stacionarna telefonija se odšteje 1€
CENA: 55,99€ (ob 2 letni vezavi je 2 leti 39,99€) oz brez telefonije ter z tv vmesnikom dodatnim znese 42,99€

Za internet so rekli mi tole
"Možen priklop fiksnih storitev prek telefonskega priključka (xDSL tehnologija). Centrala je oddaljena le slabih 200 metrov, poleg ADSL tehnologije pa je omogočena tudi hitrejša, VDSL tehnologija.
Na paketu A1 Kombo L je najvišja možna hitrost downloada do 40 Mbps, VDSL na tem naslovu pa to hitrost tudi omogoča."

Telekom.. Trio B
-internet hitrost do 20/2 Mbps,brezžični internet
-1x tv vmesnik, 135 programov,časovni zamik
-Stacionarna telefonija
CENA: 45,99 € (3 mesece za 29,99 oziroma imajo tudi namesto popusta izdelke za 1€) + dodatni vmesnik znese skupaj 48€

Telemach nočem ker sem imel do sedaj na starem naslovu slabe izkusnje z njimi itd...

Osebno se najbol nagibam na Telekom, A1 sem bral malo izkusnje in so mešane. T-2 pa 10 eur/mes drazji od ostalih dveh...

Hvala ze vnaprej za vse odgovore,

ToniT ::

pri Telekomu imaš v paket vključen zamik gledanja, pri drugih pa moraš to doplačati...

GrX ::

ToniT je izjavil:

pri Telekomu imaš v paket vključen zamik gledanja, pri drugih pa moraš to doplačati...


Ni res! Pri omenjenemu A1 Kombo L je zamik že vključen v ceno.

Alien123 ::

Pr telekomu boš imel boljšo sliko na tvju, kot pa pr drugih.

hojnikb ::

pr telemachu bos dobu najvec neta (75mb) za pod 50e brez popusta
#brezpodpisa

Smrekar1 ::

Paketi so približno enaki. Jaz bi vzel najcenejšega, če bi pri njem dobil vse kar si želim - vključno s TV programi, ki bi jih rad imel.

Sicer sem na Telekomu, optika in je OK.

gendale2018 ::

Jaz mam telekom, ampak 300/40 internet, programska shema mega hd (se mi zdi, tista s kupom hd programov.. fox, amc,..) + hbo (dobis 3 hd hboje, hbo od, hbo go (na vseh iptv skatlah + 4 poljubne naprave)), 2 iptv skatli, neomejeno (oziroma tako velike omejitve da jih ne dosežeš, nimam pojma) ip telefonijo, 1 mobilno st (vključenih toliko klicev/sporocil/podatkov da je praktično neomejeno). Dobiš še neki prostora na spletu, ampak ne uporabljam in nimam pojma kako in kaj.

Dela super, podprt ipv6..

Moti me, da ne dajo več kot 40 uploada (je še stara optika in bi šlo 1000/1000, kar tudi dobiš na poslovnem paketu), da modem nima 5ghz wifija, iptv škatle so bolj boge (mel bi plex, 4k, x265). Aja pa doma mi lte na telefonu gre nekje 15/15, v centru lj pa 150 ampak me ubistvu ne moti.

Je pa seveda cena višja za vso to solato, čeprav tbh ne veliko višja od najbolj osnovnega. Sploh doplačilo za 300/40 je smešno nizko (par eur).. enkrat so me po nesreči dali na 10/2 in se mi je skoraj zmešalo.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Alien123 ::

jaz imam pr telekomu 200/40, res nwm kaj imajo s tem uploadom, da ni večji. Slika na tvju proti kabelski je kot dan in noč. Modem pa je glede wifija ena konkretna žalost.

gendale2018 ::

Jaz sem imel včasih 200/40, samo je razlika do 300/40 manjša kot eno pivo tako da...

Veliko novejše optike je baje narejene tako, da ne bi šlo veliko ljudi dati na višji ul hkrati. Ampak to ni noben izgovor za nas s starejšo.... s poslovnim paketom bi lahko imel 1000/1000 na isti optiki. Še sami so rekli, da gre za poslovno odločitev. Samo mi še vedno ni jasno, saj bi lahko za visoke uploade dali tudi temu primerne cene... Mah, bv se razburjat, enkrat bojo zaradi konkurence že morali dati višje.

Wifi na modemu sem jaz rešil z nakupom posebej ac routerja, ki ga uporabljam samo kot wifi access point. Za ostalo se pa njihov modem obnese solidno.

Aja, pa ne vem za druge ponudnike, ampak od 2008 mi je net crknil mogoče enkrat, ko se je pokvaril modem, pa še tega sem dobil novega isti dan. Verjetno na optiki vsi delajo solidno, baker oziroma brezžično je pa odvisno od sreče..

Nažalost so 1080p ripi s travnikov še bolj kvalitetni, da ne omenjam 4k :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

nwm no.. 1080p ripi so manj kvalitetni, kakšni bluray pa so že boljši.. ko bojo dali upgrade na 500 se bo šlo spreminjat..
jaz sem na telekomu že več kot 15 let, medtem se je menjalo mislim da ene 15 modemov..
adsl pa vdsl pa je itq poden od podna..

neooo ::

Sam imam paket modri z doplačilom za višji upload 100/40.

Sam download mi je zanekrat ok in nemislem ŠE doplačevat da večji download, ampak upload da je le 40 je greh!

Sicer sem na GPON optiki, ampak tudi tu bi šlo vsaj 100 gor! Samo nočejo.

Vem mogoče čakajo na ngspon al kaj je že ko bodo možne simetrične hitrosti, ampak kdaj ? leta 2025 ? :D gpon z nadgradnjami ki bodo prišle v prihodnosti ni problem večjih upload hitrosti. Samo ne ponujajo ker večini ljudi se ne sanja kaj je upload :) nimajo pojma, če se s kom pogovarjam kako ima brzina neta, vsi povedo samo za download, tisto drugo upload prvič slišijo. Žalostno! In zaradi takih ker je zaradi tega povpraševanje po uploadu majhno, nas bodo še dolgo imeli na nizkem uploadu.
Ok zaenkrat z 40mbit gor preživim, ampak takoj bi doplačal za 100!

gendale2018 ::

Alien123 je izjavil:

nwm no.. 1080p ripi so manj kvalitetni, kakšni bluray pa so že boljši.. ko bojo dali upgrade na 500 se bo šlo spreminjat..
jaz sem na telekomu že več kot 15 let, medtem se je menjalo mislim da ene 15 modemov..
adsl pa vdsl pa je itq poden od podna..

se opravičujem, z 1080p ripi sem mislil pač 1080p x264/x265 ripi z bluraya ne pa tistih najmanjših malo čez 1GB, kaj je kvalitetneje je pa potem odvisno od tega kako je kodiran file in s katerim programom primerjaš

na optiki sem jaz na četrtem modemu.. enkrat sem se preselil in so na novi lokaciji dali nov enak modem, ta je crknil in sem dobil Innbox v50, ko sem šel iz 100/40 na 200/40 pa so dali v60, ker v50 ne podpira hitrosti nad 100 mbps

pred tem sem bil na adslu najprej pri telekomu (no siolu)... ne spomnim se več kako je bilo z modemi, razen da mi je enkrat crknil v soboto popoldne in da je prišel tehnik še isti dan zamenjat (to sem bil zelo navdušen, ker sem bil siguren, da bom za vikend brez neta)... hitrost je bila 4/512 (oziroma a ni bil na začetku ul celo malenkost več, pač kolikor je linija zdržala, potem so pa omejili na 512?)... potem sem šel pa na amis (ista hitrost?) ker je bilo ceneje, ampak večkrat kaj ni delalo kot je treba in se je bilo treba ukvarjati z tech supportom.. ko je telekom k meni pripeljal optiko pa pač ni bilo razmišljanja in sem šel nazaj k njim (amis mi je pa težil da me bo tožil, ker jim naj ne bi vrnil modema, čeprav sem jim ga poslal nazaj takoj ko ga nisem več rabil.... smo uredili na koncu, ampak jim vseeno tega ne morem šteti v plus)

ko sem bil še na adslu sem nekajkrat oddal poizvedbo na t2 glede vdsla, ampak niso bili niti toliko da bi mi odgovorili

Sam download mi je zanekrat ok in nemislem ŠE doplačevat da večji download, ampak upload da je le 40 je greh!

po drugi strani je pa med 100/40 in 300/40 razlike glih za kako pivo ali dva.. je pa res že 100 uredu

Sicer sem na GPON optiki, ampak tudi tu bi šlo vsaj 100 gor! Samo nočejo.

Vem mogoče čakajo na ngspon al kaj je že ko bodo možne simetrične hitrosti, ampak kdaj ? leta 2025 ? :D gpon z nadgradnjami ki bodo prišle v prihodnosti ni problem večjih upload hitrosti. Samo ne ponujajo ker večini ljudi se ne sanja kaj je upload :) nimajo pojma, če se s kom pogovarjam kako ima brzina neta, vsi povedo samo za download, tisto drugo upload prvič slišijo. Žalostno! In zaradi takih ker je zaradi tega povpraševanje po uploadu majhno, nas bodo še dolgo imeli na nizkem uploadu.
Ok zaenkrat z 40mbit gor preživim, ampak takoj bi doplačal za 100!

tudi na stari ti ne dajo nad 40, pri meni je tehnično možno 1000/1000 ampak samo na poslovnih paketih... butasto

to glede koliko je folku jasno kaj je upload imaš pa prav... po tujih forumih folk dostikrat piše kako ima recimo 200 hitrost interneta za par 10 eur, ga vprašaš koliko je ul in reče 10 :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mzakelj ::

t-2 definitivno. Deluje bp. Če si seveda človek kateri bi rad da dela bp in ne gleda na vsak evro.

starfotr ::

T-2 ima najboljši TV vmesnik. Telekom je skropucalo od vmesnika, A1 je nekje na sredini. Sam imam A1 že kar dolgo. Če ne bi imel GPONa, bi vzel T-2.

Ganon ::

Telekom bo v kratkem predstavil novosti na področju IP televizije. Obljubljajo veliko.

starfotr ::

Njihove novosti so kar fail. Ko so predstavili box, je bil že zastarel, počasen, moral si plačevati nek box dodatek. Jaz jim nič ne zaupam, da bodo naredili nekaj dobrega. Do sedaj vse kar so dali od sebe, je bila srednja žalost. No, lahko da bodo presenetili. Očitno se jim oglasi na njivi 24 zelo obrestujejo in imajo sedaj veliko denarja ;-)

vostok_1 ::

Sees thread title.
Goes in.
Leaves very disappointed.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Njihove novosti so kar fail. Ko so predstavili box, je bil že zastarel, počasen, moral si plačevati nek box dodatek. Jaz jim nič ne zaupam, da bodo naredili nekaj dobrega. Do sedaj vse kar so dali od sebe, je bila srednja žalost. No, lahko da bodo presenetili. Očitno se jim oglasi na njivi 24 zelo obrestujejo in imajo sedaj veliko denarja ;-)


Zaenkrat je bilo objavljeno sledeče:

https://siol.net/digisvet/novice/teleko...

https://siol.net/digisvet/novice/pametn...

neooo ::

Ganon je izjavil:

starfotr je izjavil:

Njihove novosti so kar fail. Ko so predstavili box, je bil že zastarel, počasen, moral si plačevati nek box dodatek. Jaz jim nič ne zaupam, da bodo naredili nekaj dobrega. Do sedaj vse kar so dali od sebe, je bila srednja žalost. No, lahko da bodo presenetili. Očitno se jim oglasi na njivi 24 zelo obrestujejo in imajo sedaj veliko denarja ;-)


Zaenkrat je bilo objavljeno sledeče:

https://siol.net/digisvet/novice/teleko...

https://siol.net/digisvet/novice/pametn...



uuu torej si lahko na telekomu verjetno tudi obetamo nove boxe. ;)

Heisenberg ::

Veliko vas predlaga T-2.

Pa sem si ogledal njihovo ponudbo.
Predvsem potrebujem hiter internet in kak pameten HD kanal in nič drugega.

Nikjer ne najdem informacije kaj vsebuje opcija "Paket HD"
Ker sem si sestavil paket T4 z Dostopom do TV funkcionalnosti + Paket HD in internet 100/10...ostale stvari kot so mobilni ali stacionarni paketi so dobrodošli a povsem nepotrebni.

Gre se mi mogoče samo za HD kanale. Malce mi je nerazumljivo vse skupaj na spletni strani kjer imaš opcije da dodajaš HD kanale po izbiri ali pa izbereš Paket HD... nikjer pa ne piše kaj je v paketu HD...

aja pa 57EUR na mesec za tole? Nekako mi ni vredno :/ Dal bi največ 20EUR.

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

v reklami so vse tri bejbe dobre. zdaj bi pa še izbirali? :D

ETI3n ::

Ganon je izjavil:

Telekom bo v kratkem predstavil novosti na področju IP televizije. Obljubljajo veliko.

Naj raje dajo pakete z 1gbit up and down, pa bomo vsi veseli :D

#000000 ::

MostWanted je izjavil:

v reklami so vse tri bejbe dobre. zdaj bi pa še izbirali? :D


A niso štiri ?

MostWanted ::

a celo? že dolgo nisem videl reklame :)

KTr1sk ::

Pri telekomovi optiki p2p se splača biti kje drugje kot pri njih,ponujajo kje večji upoload kot 40?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Alien123 ::

na t2 maš 100

Ganon ::

Niso ti paketi vedno dražji?

misso ::

KTr1sk je izjavil:

Pri telekomovi optiki p2p se splača biti kje drugje kot pri njih,ponujajo kje večji upoload kot 40?

A1

KTr1sk ::

Alien123 je izjavil:

na t2 maš 100

torej tole bi bila enaka cena tudi če je telekomov priključek za ta trojček?

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kalorijagr ::

Heisenberg je izjavil:

Veliko vas predlaga T-2.

Pa sem si ogledal njihovo ponudbo.
Predvsem potrebujem hiter internet in kak pameten HD kanal in nič drugega.

Nikjer ne najdem informacije kaj vsebuje opcija "Paket HD"
Ker sem si sestavil paket T4 z Dostopom do TV funkcionalnosti + Paket HD in internet 100/10...ostale stvari kot so mobilni ali stacionarni paketi so dobrodošli a povsem nepotrebni.

Gre se mi mogoče samo za HD kanale. Malce mi je nerazumljivo vse skupaj na spletni strani kjer imaš opcije da dodajaš HD kanale po izbiri ali pa izbereš Paket HD... nikjer pa ne piše kaj je v paketu HD...

aja pa 57EUR na mesec za tole? Nekako mi ni vredno :/ Dal bi največ 20EUR.


Ne štekam, ti bi za 20 evrov imel 40+ HD kanalov in 100/10? T-2 je z Oranžnim diamantom nepremagljiv na trgu, plus da ima na optiki daleč najboljšo sliko.

Alien123 ::

meni pa ma telekom gladko najlepšo sliko

kalorijagr ::

Nemogoče, ker TS zmanjšuje bitrate streama, torej lahko tvoje trditve ovržemo na podlagi številk.

Alien123 ::

link

Ganon ::

kalorijagr je izjavil:

Nemogoče, ker TS zmanjšuje bitrate streama, torej lahko tvoje trditve ovržemo na podlagi številk.


Signal je enak, kot ga dobijo, vsaj na optiki.

Alien123 ::

Težko je govorjenje z riti podkrepiti z dokazi

windigo ::

kalorijagr je izjavil:

Ne štekam, ti bi za 20 evrov imel 40+ HD kanalov in 100/10? T-2 je z Oranžnim diamantom nepremagljiv na trgu, plus da ima na optiki daleč najboljšo sliko.

Za 15. Z dve leti garantirano ceno. HD kanalov je sicer samo 12. Ampak to akcijo je žal zamudil, trajala je do 20.8. letos.

videc ::

Definitivno ima Telekom boljšo sliko od A1, na istem priključku, optika.

Heisenberg ::

windigo je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Ne štekam, ti bi za 20 evrov imel 40+ HD kanalov in 100/10? T-2 je z Oranžnim diamantom nepremagljiv na trgu, plus da ima na optiki daleč najboljšo sliko.

Za 15. Z dve leti garantirano ceno. HD kanalov je sicer samo 12. Ampak to akcijo je žal zamudil, trajala je do 20.8. letos.


ročno to bi rabil. 10 HD kanal ( tistih najbolj gledanih - ne rabim 500 kanalov) in pa internet. Za to sem pripravljen plačevati 20€! Ampak ne samo v akciji 1 leto ampak za vedno

Ales ::

Saj ne rečem, te čisto razumem. Druga stvar pa je, ali ti bo to kdo omogočil.

Trenutno naši ponudniki želijo pobrati tam od oka 50-70 EUR mesečno.

Alien123 ::

Heisenberg je izjavil:

windigo je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Ne štekam, ti bi za 20 evrov imel 40+ HD kanalov in 100/10? T-2 je z Oranžnim diamantom nepremagljiv na trgu, plus da ima na optiki daleč najboljšo sliko.

Za 15. Z dve leti garantirano ceno. HD kanalov je sicer samo 12. Ampak to akcijo je žal zamudil, trajala je do 20.8. letos.


ročno to bi rabil. 10 HD kanal ( tistih najbolj gledanih - ne rabim 500 kanalov) in pa internet. Za to sem pripravljen plačevati 20€! Ampak ne samo v akciji 1 leto ampak za vedno


Jaz bi tudi rad za pivo v gostilni dal 1€

koli99 ::

videc je izjavil:

Definitivno ima Telekom boljšo sliko od A1, na istem priključku, optika.


A je to res?

Pri nas bodo v mesecu/2 namestili optiko in premišljujem menjavo s Siola (52,50 EUR) na A1 kombo M (brez telefonije+časovni zamik=32,00 EUR za 24 mesecev). Razlika je precejšnja, ampak malo se bojim podpore oz. kvalitete slike...

starfotr ::

Jaz imam kombo M z zamikom. Na optiki dela ok. Se pa strinjam, cene so zblaznele v nebo.

Heisenberg ::

Alien123 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

windigo je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Ne štekam, ti bi za 20 evrov imel 40+ HD kanalov in 100/10? T-2 je z Oranžnim diamantom nepremagljiv na trgu, plus da ima na optiki daleč najboljšo sliko.

Za 15. Z dve leti garantirano ceno. HD kanalov je sicer samo 12. Ampak to akcijo je žal zamudil, trajala je do 20.8. letos.


ročno to bi rabil. 10 HD kanal ( tistih najbolj gledanih - ne rabim 500 kanalov) in pa internet. Za to sem pripravljen plačevati 20€! Ampak ne samo v akciji 1 leto ampak za vedno


Jaz bi tudi rad za pivo v gostilni dal 1€


Izbiro piva imaš ogromno in na tisoče gositln v SLO, pivo tudi dobiš izpod 1€, celo izpod 0,50€ v trgovini.

TV operaterjev je pa samo nekaj in se dogovarjajo o cenah ( ja se, ne se slepiti) in držijo visoke cene storitev.

Alien123 ::

Nikjer v gostilni se nisem dal za pivo 1€, pa imamo tudi tukaj eno ko ima preko 100 razlicnih vrst..

gendale2018 ::

jst sem dal nekje v zalogu malenkost čez 1 eur par let nazaj
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

boogle ::

Sem na Telekomu in mi je potekla povezava. Subvencioniranega HW ne rabim, kakega resnega popusta pa obstoječim ne dajo, zato gledam druge ponudnike a nimam izkušenj z njimi.

Kako ste kaj zadovoljni na T2, Telemach?

Kakovost slike? predvajanje za nazaj? gui? cena? ....sem pa na bakru, žal.

hvala in lp!

fikus_ ::

"Sem na Telekomu in mi je potekla povezava. Subvencioniranega HW ne rabim, . . . "

Zateži jim za popust na "star" HW.

Master_Yoda ::

Jaz sem sel iz Telekoma na A1 in sem zadovoljen. Sem vprasal ce mi dajo enako akcijo kot imajo za nove pa so rekli ne, in mi hotli drek prodat za isto ceno kot je v nemskih trgovinah kao ceneje za "tocke zvestobe". Sedaj sem tretje leto pri A1 in je BP slo novi anek narediti in imam se vedno to akcijsko ceno 40 EUR za 2 leti.
Dovie'andi se tovya sagain.

noob96 ::

Tudi jaz priporočam A1. Enaka cena za nove in stare, zadeva pač deluje, nič posebnega in to je to. Tudi čez 2 leti, ko ti poteče, boš dobil isto ceno za prihodnji 2 leti kot jo imajo novi. Če si na bakru bo pa linija tak ista, tak da nekih sprememb ne bo.

branc ::

+1 za A1. Kombo M, presenetljivo veliko HD vsebine, 35/5 linija.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557207 (5313) starfotr
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677481 (19886) Tilen
»

HD slika na Telekomu oz. A1

Oddelek: Zvok in slika
365103 (3302) vinkop
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320272 (14255) kixs
»

Paket trojček - najcenejši ponudnik

Oddelek: Omrežja in internet
295310 (3568) alexz

Več podobnih tem