» »

težave z internetom

težave z internetom

FX6300B ::

Pozdravljeni

Trenutno sem na Telemachu, ker pač optike v naši vasi ni in naj bi bila kabelska boljša izbira kot pa preko telefonskega kabla ;((
no skratka včasih strani naloži takoj včasih za isto stran potrebuje celo večnost ali pa se ta sploh ne naloži in rabiš nalaganje ustaviti in pritisniti F5 da jo osveži
speedtest daje zadovoljive rezultate(9ms 48/4.6) a le takrat ko je izvedba speedtesta sploh mogoča, saj včasih sploh ne naloži njihove strani, ali pa vmes prekine in napiše socket error. oblačne storitve kot so google drive mi sporočajo da je moja povezava prekinjena skratka včasih je tako da dejansko mobilni podatki delujejo bolje od tega kabelskega interneta.
telemachov router-modem je bil že večkrat ponastavljen na tovarniške nastavitve a to tako ali tako ne pomaga, stestirano tudi z samo 1 napravo priklopljeno v omrežje direktno preko kabla, stvar enaka.
Se pa to dogaja na random in včasih deluje popolnoma vredu.

da pa o telemachu sploh ne govorim vse ignorirajo. prvič ko kličem se zmenimo potem in naslednji dan pokliče tehnik a sem takrat po nasvetu probal zamenjat splitterje in je stvar trenutno funkcionirala in sploh ni hodil. se je takoj nasledni dan začelo ponavljat.. ko kličem drugič (prejšni četrtek) tehnik do sedaj sploh še ni poklical. včeraj sem jih pa poizkusil ponovno dobiti na telefon in jih napizditi a se nobeden sploh ne oglasi...;( tako da sem jim napisal mail na katerega pa spet v roku enega dneva nisem dobil odgovora.

pač sedaj resno nevem ali so zabiti al pa tudi njim ne delajo telefoni in pošta :P, skratka ima kdo kakšen predlog kaj še lahko sprobam preden jih pošljem nekam in prešaltam na xdsl kateri mislim da bo deloval bolje kot ta "kableska" sicer sumim da je problem v tem router/modemu EPC3928S katerega pa žal ne morem niti dati v bridge mode da bi lahko imel nanj priklopljen direktno svoj router
May the force be with you!

gendale2018 ::

Jst bi probal se dsl
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FX6300B ::

ima kdo kakšne izkušnje z xdsl je stvar vsaj kolikor toliko stabilna in ok?
May the force be with you!

SeMiNeSanja ::

FX6300B je izjavil:

ima kdo kakšne izkušnje z xdsl je stvar vsaj kolikor toliko stabilna in ok?

Vse, kar ni optika ali kabelska je xdsl!

Xdsl je zgolj posplošen izraz in pokriva tako Adsl, kot tudi Vdsl.

Skratka... ja, ljudje imajo izkušnje s to tehnologijo, saj ni od včeraj....

gendale2018 ::

čisto odvisno od tega kako linijo imaš

če je dobra lahko dela xdsl super, če je slaba je drek

ni ga čez optiko, škoda da je ne moreš dobit
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FX6300B ::

pač to mi je itak jasno... samo kdo od vas tu na slotechu sem imel v mislih in ne ni res ta trditev ne drži
Vse, kar ni optika ali kabelska je xdsl!

zanima me bolj je stvar primerljiva z kabelsko, tako adsl in vdsl. namreč ne želim interneta ki je neuporaben 3/4 časa ali pa da imaš ping 100ms

gendale2018 je izjavil:

čisto odvisno od tega kako linijo imaš

če je dobra lahko dela xdsl super, če je slaba je drek

ni ga čez optiko, škoda da je ne moreš dobit


ok ja moram se pozanimati kje je centrala. optike mi je res škoda ja, poceni paketi, z dobrim netom sem pač v malo bolj oddaljeni vasi
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

SeMiNeSanja ::

DSL če dela, potem (bolj ali manj) vedno dela.

Moraš preveriti, kako daleč si od centrale. Če si blizu, imaš lahko tudi višje hitrosti. Te z večjo razdaljo potem padajo.

Kabelska je veliko bolj pod vplivom tega, kaj počno tvoji sosedje. Če imaš kakšne zelo zagrete downloaderje za sosede, potem je kar hitro konec veselja pri rabi interneta...

DeeCoy ::

Naj ti izmerijo hitrost na dsl liniji. Če imaš lte, se splača telemachov lte vzet, smo imeli doma probleme 10 let. Odkar imamo telemachov lte modem leti internet praktično brez downtima 16/4 konstantno. Imam pa huaweiev lte modem samo kot modem, potem pa svoj router in ostalo opremo.

Aja, račune reklamiraj, priloži vse dokaze. Mislim, da lahko za 3 mesece nazaj. Potem se bodo hitro premaknal.

harvey ::

SeMiNeSanja je izjavil:

DSL če dela, potem (bolj ali manj) vedno dela.

Moraš preveriti, kako daleč si od centrale. Če si blizu, imaš lahko tudi višje hitrosti. Te z večjo razdaljo potem padajo.

Kabelska je veliko bolj pod vplivom tega, kaj počno tvoji sosedje. Če imaš kakšne zelo zagrete downloaderje za sosede, potem je kar hitro konec veselja pri rabi interneta...

Da, ker kabel temelji na FTTN (optika do vozlišča) in vozlišče lahko predstavlja ozko grlo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

FX6300B ::

Če imaš kakšne zelo zagrete downloaderje za sosede, potem je kar hitro konec veselja pri rabi interneta.

bi znalo biti res to, sicer bom še malo povprašal tu v vasi kjer živim je eden zaposlen kot tehnik pri telemachu tako da bom videl kaj bo povedal.

glede lteja bom tudi malo premislil
račune pa tudi poizkusil reklamirat ker to ni za nikamor da te dejansko takole ignorirajo
May the force be with you!

FX6300B ::

vredu sem se malo pozanimal od centrale smo oddaljeni cirka 1400m, je to še izvedljivo? gledam malo pakete na t2, dobim ceneje preko vez... 40/20 kakšno hitrost lahko pričakujem
May the force be with you!

gregor_m ::

FX6300B je izjavil:

vredu sem se malo pozanimal od centrale smo oddaljeni cirka 1400m, je to še izvedljivo? gledam malo pakete na t2, dobim ceneje preko vez... 40/20 kakšno hitrost lahko pričakujem


Odvisno od dejanske dolžine in kvalitete kabla. Cca 15-25Mb down in cca 1-2Mb up. Telekom in A1 dosegata podobne hitrosti. Čeprav A1 lahko deluje skupaj z LTE (če imaš signal) in dosega nekaj boljše rezultate (proti ekstra plačilu).

rok_p ::

iz t2 dsl smo šli na amis dsl (sedaj a1)..trenutno 5 leto laufa brez problema. trenutni paket 30/5. Razlog za odhod od t2 je bilo konstantno nedelovanje telefonije, medtem ko je internet laufal bp.

sorodniki imajo kabelski telemach, ne dosegajo deklariranih hitrosti, strani nalaga počasi...po mojem mnenju je na kablu preveč uporabnikov in potem ne deluje ok.
rok

XS!D3 ::

rok_p je izjavil:

iz t2 dsl smo šli na amis dsl (sedaj a1)..trenutno 5 leto laufa brez problema. trenutni paket 30/5. Razlog za odhod od t2 je bilo konstantno nedelovanje telefonije, medtem ko je internet laufal bp.

sorodniki imajo kabelski telemach, ne dosegajo deklariranih hitrosti, strani nalaga počasi...po mojem mnenju je na kablu preveč uporabnikov in potem ne deluje ok.

Odvisno od lokacije. Sem bil 15 let na Telemach coaxu in sem vedno dosegal obljubljene hitrosti tudi na paketu 120/10 in 220/6, latenca do prvega hopa pa tam 6-8ms. Enako žlahta na treh drugih lokacijah. Še največ težav je bilo pri tašči, vendar so potem uredili interno inštalacijo in je od takrat ok.

rok_p ::

se strinjam. če deluje, potem itak ni problema:) je pa to bivšo teleingovo omrežje, ki ga je sedaj prevzel telemach. bodo že uredili, ne gre vse naenkrat.

vem pa, da je v mariboru pred 15leti internet dopoldne laufal dosti boljše kot pa zvečer:) mislim da je bila še triera?
rok

srus ::

FX6300B je izjavil:

vredu sem se malo pozanimal od centrale smo oddaljeni cirka 1400m, je to še izvedljivo? gledam malo pakete na t2, dobim ceneje preko vez... 40/20 kakšno hitrost lahko pričakujem


Pri meni so pomerili z reflektometromin sem bil točno 1700 m od centrale. To je v praksi pomenilo nekje 12/1 pri Telekomovem ADSL2+ in 9/1 na T-2 VDSL2. IP TV je v obeh primerih delala brezhibno.

Glede počasnega nalaganja strani preveri, kako ti deluje nalaganje, če ne pustiš default Telemahovih DNS strežnikov, ampak fiksno nastaviš v ruterju in računalniku Googlove 8.8.8.8 in 8.8.4.4 DNS serverje.

FX6300B ::

sicer nevem če je ravno problem v preobremenitvi telemachovega omrežja saj dejansko ko strani štekajo pomerim speedtest in kaže 9ms in cca 40-48/3.5-4 .. kar dobri rezultati
tudi net deluje ok samo se včasih pojavi da začne strani delno nalagat spodaj pa piše "waiting for domena..." kot da ne dobi responsa in mislim da je problem v cisco modem/routeru
glede menjave se mi gre bolj zaradi tega ker pač ne želim imeti operaterja ki te ignorira in pozabi nate, no do sedaj še nobenega odgovora heh, se že menim za preklop drugam
May the force be with you!

Mesar ::

obvezno modem resetirat
Your turn to burn!

FX6300B ::

heh je bil že tolikokrat da čudno da še knof stoji gor :)), ne pomaga

aja dnsje sem pa tudi že probal nič spremembe

glede na speedtest rezultate kje bi se lahko sklepalo da so težave? router? če priklopim gor nekega starega thompsona al neki takga modem pač ki mislim da se mi še nekje valja, nwm sploh če dela :D vrjetno nebo delovalo ker imajo glede na mac address?
May the force be with you!

Mesar ::

ja majo vse zaklenjeno na wifi
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeeCoy ()

FX6300B ::

oz... obstaja kakšno orodje s katerim bi lahko malo preveril kaj bi lahko bil vzrok

kako to misliš zaklenjeno na wifi

 je to ok?

je to ok?


v vasi vem da imajo samo 2 upstream kanala vklopljena...
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

gendale2018 ::

XS!D3 je izjavil:

rok_p je izjavil:

iz t2 dsl smo šli na amis dsl (sedaj a1)..trenutno 5 leto laufa brez problema. trenutni paket 30/5. Razlog za odhod od t2 je bilo konstantno nedelovanje telefonije, medtem ko je internet laufal bp.

sorodniki imajo kabelski telemach, ne dosegajo deklariranih hitrosti, strani nalaga počasi...po mojem mnenju je na kablu preveč uporabnikov in potem ne deluje ok.

Odvisno od lokacije. Sem bil 15 let na Telemach coaxu in sem vedno dosegal obljubljene hitrosti tudi na paketu 120/10 in 220/6, latenca do prvega hopa pa tam 6-8ms. Enako žlahta na treh drugih lokacijah. Še največ težav je bilo pri tašči, vendar so potem uredili interno inštalacijo in je od takrat ok.

220/6, pa kaj so nori

že 40 ul je malo pri 200 dl, kaj šele 6
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FX6300B ::

jap Ul imajo pa definitivno pre majhen na vseh paketih ;(
May the force be with you!

dc10 ::

@FX6300B, tudi jaz sem na vasi in imam Telemach kabelski internet, pa gledam tvoje podatke iz modema, na mojem je podobno, tako da bi signal moral biti OK, edino pri meni so 4 UL kanali.. Mogoče je v tem problem... samo pred kakim letom ali letom in pol sem tudi imel samo 2 kanala za UL, ampak mi je vseeno normalno delal net, občaso pa se res pojavijo kakšne težave, ampak samo določene internetne strani ne odpira normalno, koliko sem bral, bi naj bil občasno kakšen izpad v tujino in bi to lahko bil vzrok... Sicer pa, mi net deluje BP, zelo zadovoljen, imam pa 150/4 paket, dosegam pa nekje 146/4.

lp

XS!D3 ::

gendale2018 je izjavil:


že 40 ul je malo pri 200 dl, kaj šele 6

Še vedno vrhunsko napram temu, kaj so bile druge alternative na tisti lokaciji. Sedaj na drugi lokaciji je pa na srečo fiber in brez problema 220/220 :)

FX6300B ::

ugh ravno zvedel da je telefonska linija bila uničena zaradi strele in nebo nič ;((, vrjetno so vsi v vasi na telemachovi kabelski pa zato šteka ker pač xdslja nmorjo met
May the force be with you!

aborko ::

Meni tudi heca net pri Telemachu, pomoje je problem v tisti all in one škatli (modem + router) in router del dela probleme. Verjetno se jim da pisati, da škatlo nastavijo tako, da lahko uporabiš svoj router?

XS!D3 ::

aborko je izjavil:

Meni tudi heca net pri Telemachu, pomoje je problem v tisti all in one škatli (modem + router) in router del dela probleme. Verjetno se jim da pisati, da škatlo nastavijo tako, da lahko uporabiš svoj router?

Kolikor vem, ti all-in-one kište ne dajo v bridge mode, lahko pa prosiš, da ti jo zamenjajo za modem only. Jaz imam tako pri njih že ves čas (včasih Arrisov modem, sedaj Cisco) in gor priklopljen svoj router, nikoli problemov.

FX6300B ::

ok sem danes ponovno klical ko sem gospodični povedal da je to že 4. ko jih kontaktiram pa da 2. in 3. sploh ni bilo odziva me je vprašala za kakšno težavo gre sem samo rekel nej me preveže ker se mi ne da še 18ič razlagat, pač do sedaj so vedno prevezali drugam in spet razlagat.. in potem je model povedal da je neko nihanje v šumu na celotni centrali pa še zmenil sem se da mi dajo drug modem da bom imel svoj router, ker tega se ne da v bridge mode dat oz je on rekel da ga lahko da na daljavo sam ... je bolš če je posebej

aborko je izjavil:

Meni tudi heca net pri Telemachu, pomoje je problem v tisti all in one škatli (modem + router) in router del dela probleme. Verjetno se jim da pisati, da škatlo nastavijo tako, da lahko uporabiš svoj router?

kaj pa imaš zaenega? imam cissco EPC3928S.. jajc od routerja če mene vprašaš. koker kol že štimam pfsense na server :))
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

ok samo sporočam da so mi danes zamenjali modem za navadnega brez routerja itd. in na server sem dam pfsense in za enkrat zadeva deluje brez težav
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877561117 (805) ruski76
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677835 (20240) Tilen
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624040 (16859) Lonsarg
»

Kako lahko po istem kablu teče različna hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
192704 (1573) rose2288
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310670 (9372) Lonsarg

Več podobnih tem