» »

Vlada znižuje povračilo stroskov prevoza na delo

Vlada znižuje povračilo stroskov prevoza na delo

Utk ::

Morda se on ne bi vozil za tist denar, morda se pa niti ti ne bi v Maribor in bi moral tam ostat.
Bedast šef, ki ne zna računat, je sigurno naredil še dost drugih neumnosti.

m0LN4r ::

josephe je izjavil:

Na našem šihtu je tako.
Prevoz MB-LJ je pri nas plačan ca.450eur.
Na delu moraš biti v tednu 3x, 2x imaš delo od doma.
Razdalja je 125km v eno smer, v obe 250.
V avtu se VEDNO vozijo vsaj 4je ( občasno tudi 5 ).
Mesec ima recimo 4 tedne, torej 3x4=12 voženj.
Ker so 4 v avtu to pomeni, da vsak vozi 1 teden.
Torej 3x250km= 750km, z lastnim avtom.
Strošek recimo 10eur=100km, je torej 75eur mesečno.
450-75= 375eur ostane.
Ker se vozi recimo dnevno 2uri dlje kot recimo nek lokalec, to znese 2*12=24ur mesečno več za prevoz.
375/24= ca. 15eur na uro.
V primeru, da en izmed zgoraj omenjinih podaljša na šihtu, gre na prevozi org in pride prevoz 5eur v eno stran.

Se splača?
Nevem, vsak naj preceni sam.

LP
Tisti, ki to delajo namenoma, pravijo da se splaca, pac iz prve roke govorim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Lonsarg je izjavil:

Pa saj 50k al pa 200k na avtu ne vpliva veliko na servis, morda 20% vec plača tisti ki je 200k naredil za čas celotnega lastnistva. Torej zaradi sliuzbe gre zgolj en del vzdrževanja in amortizacije, ostali stroški avta bi bili pa tudi brez sluzbe.

Drugače pa potne stroške lahko gledamo kot prispevek k decentralizaciji. Ampak tu bi jaz opomnil da potni stroški ne rešujejo glavnega problema, torej centralizacije poslovnih stavb. Namreč podjetje v LJ, ki se premakne ven bo moralo VEČ plačati, da se glavnina zaposlenih iz LJ vozi ven. Skratka rabimo drugačne rešitve za decentralizacijo, sami potni stroški tega ne bodo rešili, To ne pomeni da bi jih morali ukiniti, še vedno so uporabni za decentralizacijo spalnih naselij.

Tako.
Avto ima Slovenc tko al tko, ponavadi dizla za take fore in je bas vseeno al ima 50.000km al 200.000km. Servis delas ce ga hocs, marsikdo, gume tut ne radiras glih, zelo dobro vem kolko in kaksne majo, servis pri kolegu pa tudi ni nekaj draga zadeva. Jaz sem placeval 50eur za servis pa se marsikdo, je bla kr guzva. Pa me ni zanimalo kolko kilometrov ima, pac 1x letno in fertik.
Splaca se, za ene bolj, za druge manj, ampak vecinoma se. Tudi z 13 centi se se bo splacalo, avto bo isti kot prej, ze poplacan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

jernejl je izjavil:

josephe je izjavil:

Strošek recimo 10eur=100km, je torej 75eur mesečno.

Kakšne avte pa to vozite, da imate tako nizke stroške?
Že samo redni servis, ki stane recimo 300 evrov za vsakih 15.000km, prinese 2 evra na 100km.
Pnevmatike vsaj en evro.
Potem pa pride še ostali potrošni material, izredni servisi, amortizacija, v pralnico je tudi treba kdaj zaviti in podobno.
Ne ni treba. Znajt se je treba. 300eur/15kkm jaz ne dam niti v nemciji na uradnem, pa so baje storitve drage. To das 50eur 1x letno in roka+stempelj. Treba v avtopralnico? Ne to ni treba. Slauf, spuzva, 10 minut. Kako pogosto? 1x na mesec je ze prevec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jernejl ::

Utk je izjavil:

Tvoj problem je bil v bedastem šefu. Tega noben zakon ne more rešit.

Ni rečeno. Morda je bil šef pameten in se je na tak način Matota elegantno znebil, ker z njim ni bil zadovoljen. In je raje vzel človeka iz Polskave, ki za 140 evrov več bistveno bolje dela.

m0LN4r je izjavil:

Tako.
Avto ima Slovenc tko al tko, ponavadi dizla za take fore in je bas vseeno al ima 50.000km al 200.000km.
Ni rečeno. Nekateri rabijo dodaten avto, če se veliko vozijo, ker avto rabijo tudi še drugi družinski člani. Če ima eden izmed partnerjev službo dovolj blizu, da lahko gre peš, z biciklom ali javnim prevozom, potem je pri hiši en avto dovolj. Če se morata oba voziti nekam daleč z avti, rabita dva avta. In če je služba daleč, morata biti dva dražja dizla, namesto enega cenejšega bencinarja. Morda ne bi kupila niti vinjete, če bi imela službo blizu.
Že samo letna vinjeta v prej opisanem primeru prinese več kot 1 evro na 100km, če jo kupiš samo zaradi poti v službo, ker je sicer ne rabiš.
Da se v avtu pokvari in obrabi več stvari, če je bolj zgonjen, mi verjetno ni treba posebej razlagati. Kot tudi ne, da boš za tak avto ob prodaji iztržil manj.

m0LN4r je izjavil:

Znajt se je treba. 300eur/15kkm jaz ne dam niti v nemciji na uradnem, pa so baje storitve drage.
Verjamem, v nemčiji, kjer se cedita med in mleko in imajo zlate ceste, bojda plačujejo ljudem, da pridejo na servis, vmes pa stranki skuhajo še kosilo. Ampak mi smo v sloveniji, tukaj so pač take cene.

To das 50eur 1x letno in roka+stempelj.
50 evrov letno za redno neservisiranje dajo samo največji idioti; to so tisti, s katerimi se itak nihče noče voziti, ker na cesti ogrožajo sebe in druge.
Poznam en tak konkreten primer, ko je nekdo imel idejo, da bo sopotnike na delo vozil v starih nevzdrževanih zasvinjanih jajcih z zlizanimi gumami, nedelujočo klimo in rožljajočim motorjem. Enkrat so se peljali z njim, potem pa so mu povedali, da naj si najde druge sopotnike ali se vozi sam, če ne bo prišel z drugim avtom.

Treba v avtopralnico? Ne to ni treba. Slauf, spuzva, 10 minut. Kako pogosto? 1x na mesec je ze prevec.
Komot. Mene pride pralnica ceneje, kot da bi iz X-tega nadstropja v bloku vlačil 300m šlaufa do avta in tam drgnil stekla. Že za vlačenje in pospravljanje šlaufa mi gre več časa kot si ga ti naračunal, tako da se mi ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

m0LN4r ::

Verjamem, v nemčiji, kjer se cedita med in mleko in imajo zlate ceste, bojda plačujejo ljudem, da pridejo na servis, vmes pa stranki skuhajo še kosilo. Ampak mi smo v sloveniji, tukaj so pač take cene.
208,99 Augsburg evrov, kavica in nadomestno, ce bi rad natancno vedel. Za drugega pa 170. V drugih regijah je ceneje.

kot da bi iz X-tega nadstropja v bloku vlačil 300m šlaufa do avta in tam drgnil stekla.
Kdo ti pa je kriv. Ce ti ne ves profitirati s potnimi, jebiga. Lahk pa vrzes notr zeton, tam pr radgoni in imas 2 minuti casa, da spucas kolko tolko avto, ne rabis ga pa glancat kot diamant vsak teden.

Ni rečeno. Nekateri rabijo dodaten avto, če se veliko vozijo, ker avto rabijo tudi še drugi družinski člani. Če ima eden izmed partnerjev službo dovolj blizu, da lahko gre peš, z biciklom ali javnim prevozom, potem je pri hiši en avto dovolj. Če se morata oba voziti nekam daleč z avti, rabita dva avta. In če je služba daleč, morata biti dva dražja dizla, namesto enega cenejšega bencinarja. Morda ne bi kupila niti vinjete, če bi imela službo blizu.
Med registriranimi cestnimi motornimi vozili je bilo skoraj 1.171.000 oz. 75 % osebnih avtomobilov :))

Poznam en tak konkreten primer, ko je nekdo imel idejo, da bo sopotnike na delo vozil v starih nevzdrževanih zasvinjanih jajcih z zlizanimi gumami, nedelujočo klimo in rožljajočim motorjem. Enkrat so se peljali z njim, potem pa so mu povedali, da naj si najde druge sopotnike ali se vozi sam, če ne bo prišel z drugim avtom.
Poznas premalo in za debato irelevantne. Na vaseh je to mal drugace. Med tvojim primerom zgoraj in tistim za 300eur/servis, je ogromno manevrskega prostora v prid potnih stroskov, ko jih bos koristil, bos vedel, da ni tako grozno kot mislis, ker pac ne prakticiras.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jernejl ::

m0LN4r je izjavil:

208,99 Augsburg evrov, kavica in nadomestno, ce bi rad natancno vedel. Za drugega pa 170. V drugih regijah je ceneje.
Ja, v sloveniji je boljši standard in je dražje.

Poznas premalo in za debato irelevantne. Na vaseh je to mal drugace.
O ja, na vaseh je še bistveno slabše, ker ponavadi nimaš sodelavcev v isti hiši in se moraš najprej peljati 10km s svojim avtom do sosednje vasi/mesta, tam pustiti avto stati 10 ur in se od tam dalje peljati s sodelavcem nadaljnjih 10km do sosednje vasi/mesta, kjer pustita njegov avto in se potem od tam naprej trije peljejo naprej na šiht v Ljubljano.
To pomeni, da moraš del poti prevoziti sam, da zgubiš še več časa in da rabiš dodaten avto, ker tudi ostali v familiji se morajo kam peljati v tistih 10 urah, ko tvoj avto stoji v sosednji vasi. Če bi imel šiht 200m stran, bi vse to odpadlo, prihranil bi veliko časa in denarja.

m0LN4r ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
drzava casti (nevzdrzevana zasvinjana jajca goricko - podravska), drugace pa bi vzeli bicikel al pa cliota, se strinjam;);)

O ja, na vaseh je še bistveno slabše, ker ponavadi nimaš sodelavcev v isti hiši in se moraš najprej peljati 10km s svojim avtom do sosednje vasi/mesta, tam pustiti avto stati 10 ur in se od tam dalje peljati s sodelavcem nadaljnjih 10km do sosednje vasi/mesta, kjer pustita njegov avto in se potem od tam naprej trije peljejo naprej na šiht v Ljubljano.
To pomeni, da moraš del poti prevoziti sam, da zgubiš še več časa in da rabiš dodaten avto, ker tudi ostali v familiji se morajo kam peljati v tistih 10 urah, ko tvoj avto stoji v sosednji vasi. Če bi imel šiht 200m stran, bi vse to odpadlo, prihranil bi veliko časa in denarja.
Saj pravim, ce ne ves, ne delaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blinder ::

Gambino je izjavil:

Poznam kar veliko ljudi sploh v zdravstvu, ki se furajo iz okolice Celja in na dan prevozijo cca 180km in v povprečju dobijo od 500 do 650E


Zdi se mi, da lazes. Kako si prisel do tega izracuna?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mr.B ::

Zagovorniki potnih in ostalih fiktivnih dodatkov, a ste ze vzeli vaso cisto neto placo brez teh fiktivnih socialnih pomoci delodajalcu, jo razpolovili na polovico. A pridete cez mesec ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

josephe je izjavil:


Se splača?
Nevem, vsak naj preceni sam.

LP


375 € na mesec za izgubljene tri ure nabasan v avtu na dan?

K sreči lahko trenutno rečem, da se niti približno ne splača.

Lonsarg je izjavil:

Drugače pa potne stroške lahko gledamo kot prispevek k decentralizaciji. Ampak tu bi jaz opomnil da potni stroški ne rešujejo glavnega problema, torej centralizacije poslovnih stavb.


Točno to.

Potni stroški zgolj spreminjajo podeželje v spalna naselja, kjer ni nič za počet.

Bistven problem - centralizacijo delovnih mest pa poslabšujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Utk ::

To je pač odvisno od obdobja. V neki dobi, ko je bila tovarna v vsaki vasi, so bili potni stroški dobra stvar, ker včasih se je pa potrebovalo bolj nujno nekoga v sosednji vasi in se ta pač ne bi tam vozil, če se mu ne bi splačalo. Danes so (najbrž) drugi časi in subvencionirat prevoz v Ljubljano, kjer so pa tudi stanovanja že itak (najbrž) predraga, najbrž nima smisla. Firme se pač naj speljejo tam, kjer jim bo imel kdo delat. Ali pa naj plačujejo ljudi v tolk, da bojo lahko v tistem kraju normalno živeli.

thramos ::

Težava je v tem, da Ljubljana poleg ostalih prednosti okolici nelojalno konkurira tudi z "višjo davčno olajšavo" v obliki potnih stroškov. Tako da to pravzaprav pospešuje centralizacijo.

Mr.B ::

Še 1x.
Ukinite socialno pomoč za Kapitaliste, ter uvedite olajšave preko davčne napovedi. Pa da na stara leta ne boste jamrali, da nsite vedeli, kateri del plače vam gre v pokojninsko osnovo. To lahko jamrajo kvečemo tisti, ki imajo pokojnino iz časa ko je bila še jugoslavija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

spegli ::

Ukinmo državo že enkrat. To ni za nikamor.

12c0 ::

jernejl je izjavil:

12c0 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Evo, za pokušino še malo GINI zgodovine, da se vidi vse te silne desničarje na delu, ki nam bojda kontinuirano vladajo že od leta 91:


vir
Gini pokaže koliko je država leva?
Precej bolj od tvojih blodenj, da je desna.
Od "leva je" do "precej bolj", kaj bo šele jutri...

jernejl je izjavil:

BTW, ekonomija ni znanost, je religija
Še ena skrajno levičarska blodnja, ki niti slučajno ne drži. Ah, kako stereotipno - jaz navajam dejstva, ti pa lažeš in blodiš. S takimi neargumenti boš bralce prepričal kvečjemu v nasprotje od tega, kar tule pišeš.

Smo videli tvoja "dejstva":

jernejl je izjavil:

Ah, v sloveniji prave desnice nimamo in je nikdar nismo imeli.


Tudi blodnje smo videli:

jernejl je izjavil:

Pri nas imamo levičarje in levičarje, preoblečene v desničarje.


Dodaš lahko še 1.000 žaljivk, pa ekonomija še vedno ne bo znanost. Samo zato, ker se poslužuje drugih znanosti, še ne pomeni, da je znanost.

Ne-desni ne prepričujemo nikogar, zgolj svetlobo usmerjamo v temo, da bi nevidno postalo vidno, da bi se ljudje, ki tavajo v temi, lahko rešili vodij, ki jih prepričujejo naj jim verjamejo na besedo.

jernejl ::

Vsa dejstva sem lepo podkrepil z dokazi, medtem ko ti še kaj naprej neargumentirano blodiš in z vsakim prispevkom samo dodatno dokazuješ, da nimaš nobenih argumentov. Jasno, saj za blodnje argumentov ne more biti. Ta tvoja svetloba je očitno tako šibka, da njej navkljub nisi zmožen videti dlje od lastnega nosu, kaj šele, da bi z njo osvetlil tekst nekega kredibilnega vira in ga uspel prebrati.
Očitno si eden izmed vernikov, ki ga je propaganda tako oprala, da ga argumenti ne bodo več prepričali, ampak raje verjamete besedam svojih vodij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

feryz ::

Mr.B je izjavil:

Še 1x.
Ukinite socialno pomoč za Kapitaliste, ter uvedite olajšave preko davčne napovedi. Pa da na stara leta ne boste jamrali, da nsite vedeli, kateri del plače vam gre v pokojninsko osnovo. To lahko jamrajo kvečemo tisti, ki imajo pokojnino iz časa ko je bila še jugoslavija.
Če slučajno nisi opazil, ravno to delajo. 1. stopnja je iz 18 centov na 13. Naslednja bo iz 13 na 8. In potem sledi iz 8 na nič.
Šešok kar z ušesi ploska.
Ti bi moral tudi, ker ti bo uslišano.

Gambino ::

feryz je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Še 1x.
Ukinite socialno pomoč za Kapitaliste, ter uvedite olajšave preko davčne napovedi. Pa da na stara leta ne boste jamrali, da nsite vedeli, kateri del plače vam gre v pokojninsko osnovo. To lahko jamrajo kvečemo tisti, ki imajo pokojnino iz časa ko je bila še jugoslavija.
Če slučajno nisi opazil, ravno to delajo. 1. stopnja je iz 18 centov na 13. Naslednja bo iz 13 na 8. In potem sledi iz 8 na nič.
Šešok kar z ušesi ploska.
Ti bi moral tudi, ker ti bo uslišano.



In edino pravilno je tako. S tem da pridejo še plačila po prevoženih kilometrih in nič več vinjete. Se bo uredilo tako kot mora biti, oziroma bi se moralo že zdavnaj. Ne da mi ves smrad hodi v Ljubljano delat!!!

Looooooka ::

Sheteentz je izjavil:

Ja itak, da s potnimi stroški ne moreš pokrit registracije, kje vam je tle logika. Bistvo potnih stroškov je v tem, da ti pokrijejo bencin in nič več. A vi bi najraje, da vam potni stroški vsake par let kupijo še nov avto al kaj? A vam mora delodajalec kupovati tudi gate in zokne, v katerih pridete v službo?

A res ne razumete, kako se pustite nategnit s temi par sto evrskimi potnimi stroški mesečno? Živite v prepričanju, da kar dostojno živite, nakar pride penzija, pa ne bo za pol bureka.

Ne, res ne razumejo.

Mr.B je izjavil:

Zagovorniki potnih in ostalih fiktivnih dodatkov, a ste ze vzeli vaso cisto neto placo brez teh fiktivnih socialnih pomoci delodajalcu, jo razpolovili na polovico. A pridete cez mesec ?

Oni delajo uslugo delodajalcu, se borijo proti koruptivni drzavi in s tem pomagajo tudi sebi.
Ko bo cas za penzijo jim bo pa verjetno kliknilo, da bi se morali boriti proti delodajalcu, ki je na tak nacin nategoval vec ljudi in "zastonj" delal na razvoju firme, od katere je imel ponavadi na koncu nekaj od tega samo on. Delavci pa minimalno penzijo pa spomine na case, ko so "delali za skupno dobro".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

feryz ::

Gambino je izjavil:

In edino pravilno je tako. S tem da pridejo še plačila po prevoženih kilometrih in nič več vinjete. Se bo uredilo tako kot mora biti, oziroma bi se moralo že zdavnaj. Ne da mi ves smrad hodi v Ljubljano delat!!!
Jaz sem takoj za, prvi v vrsti.
Se še spomnim, kako fajn je bilo, ko smo ga gonili 200 plus po praznih AC. Zasolijo naj do konca, da se losamo tistih, ki vedrijo na prehitevalnem. Ali na voznem.

Pa, kot smo že omenili, par jurjev za dovolilnico za vožnjo znotraj ljubljanskega obroča.

Ufff, kaj si je to lepo predstavljati.

Blinder ::

Ampak potem bi tudi prav, da naredijo 10m visok zid okoli Ljubljane, da ne hodijo Ljubljancani za vikende smradit obalo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Horas ::

feryz je izjavil:

Gambino je izjavil:

In edino pravilno je tako. S tem da pridejo še plačila po prevoženih kilometrih in nič več vinjete. Se bo uredilo tako kot mora biti, oziroma bi se moralo že zdavnaj. Ne da mi ves smrad hodi v Ljubljano delat!!!
Jaz sem takoj za, prvi v vrsti.
Se še spomnim, kako fajn je bilo, ko smo ga gonili 200 plus po praznih AC. Zasolijo naj do konca, da se losamo tistih, ki vedrijo na prehitevalnem. Ali na voznem.

Pa, kot smo že omenili, par jurjev za dovolilnico za vožnjo znotraj ljubljanskega obroča.

Ufff, kaj si je to lepo predstavljati.


eni ste pa res kmeti. ka vam gre na k****. to ne morš vrjet a ste lhk tak podn?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

Blinder je izjavil:

Ampak potem bi tudi prav, da naredijo 10m visok zid okoli Ljubljane, da ne hodijo Ljubljancani za vikende smradit obalo.


Obala ze sama po sebi smrdi. :))

aiko ::

Gagatronix je izjavil:

Blinder je izjavil:

Ampak potem bi tudi prav, da naredijo 10m visok zid okoli Ljubljane, da ne hodijo Ljubljancani za vikende smradit obalo.


Obala ze sama po sebi smrdi. :))


Očitno še vedno manj kot Ljubljana, če ste vedno tu :)

jernejl ::

feryz je izjavil:

Gambino je izjavil:

In edino pravilno je tako. S tem da pridejo še plačila po prevoženih kilometrih in nič več vinjete. Se bo uredilo tako kot mora biti, oziroma bi se moralo že zdavnaj. Ne da mi ves smrad hodi v Ljubljano delat!!!
Jaz sem takoj za, prvi v vrsti.
Se še spomnim, kako fajn je bilo, ko smo ga gonili 200 plus po praznih AC. Zasolijo naj do konca, da se losamo tistih, ki vedrijo na prehitevalnem. Ali na voznem.

Pa, kot smo že omenili, par jurjev za dovolilnico za vožnjo znotraj ljubljanskega obroča.

Ufff, kaj si je to lepo predstavljati.
Ja, precej fino bi tudi bilo, če bi to idejo še nadgradili in zaračunali še par jurjev za dovolilnico za prehod čez slovenijo za ves tovorni promet, ki zasmradi pol slovenije zato, da imajo tisti znotraj obroča polne trgovine.
Pa seveda par jurjev za dovolilnico za tiste, ki grejo ven iz obroča in okoliškim prebivalcem smradijo pod okni, ker si pač želijo iti na morje. Ali na Bled. Ali na Dunaj v živalski vrt.
Okoliške občine bi lahko zelo fino živele na račun izjemno dragega zaračunavanja vsega prometa, ki gre skozi. Potem bi lahko tamkajšnji prebivalci živeli od tega in jim ne bi bilo treba hodit delat v LJ, Ljubljančani pa bi dobili čist zrak in manj prometa. Volk sit in koza cela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Gagatronix ::

aiko je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Blinder je izjavil:

Ampak potem bi tudi prav, da naredijo 10m visok zid okoli Ljubljane, da ne hodijo Ljubljancani za vikende smradit obalo.


Obala ze sama po sebi smrdi. :))


Očitno še vedno manj kot Ljubljana, če ste vedno tu :)


Na obali sem bil nazadnje nekje v letu 1980. Da bi sedaj rinil dol me niti pod razno ne mika. In nisem iz LJ. ;)

12c0 ::

jernejl je izjavil:

Vsa dejstva sem lepo podkrepil z dokazi, medtem ko ti še kaj naprej neargumentirano blodiš in z vsakim prispevkom samo dodatno dokazuješ, da nimaš nobenih argumentov. Jasno, saj za blodnje argumentov ne more biti. Ta tvoja svetloba je očitno tako šibka, da njej navkljub nisi zmožen videti dlje od lastnega nosu, kaj šele, da bi z njo osvetlil tekst nekega kredibilnega vira in ga uspel prebrati.
Očitno si eden izmed vernikov, ki ga je propaganda tako oprala, da ga argumenti ne bodo več prepričali, ampak raje verjamete besedam svojih vodij.
Sedaj si še pomene besed izmišljuješ? Očitno je svetloba dovolj močna.

"Argument", da je Slovenija levičarska, ker so nekatere neenakosti po GINI nizke, je neveljaven, ker levičarstva/desničarstva ne moreš zreducirat na neenakost na cherrypickanih področjih. Levičarska država ne bi nikoli dovolila, da so v land of plenty vsi enaki, vsi revni.

Argument, da v Sloveniji ni desničarjev, ker ti tako praviš, ni argument, je zgolj mnenje.
Argument, da ti moramo verjeti na besedo, ker ti tako praviš, ni argument, je zgolj mnenje.
Argument, da so v Sloveniji vsi levi in vsi levi preoblečeni v desne, ni argument, je zgolj mnenje.
Argument, da država jemlje plačo, je neveljaven, ker delavec dobi bistveno premajhen % dodane vrednosti katere ustvari, da bi lahko državo okrivil.

Argument, da so v JS dobili povišice in da bodo zato imeli zaposleni v ZS nižje plače, je slab argument - v JS niso dobili povišic, ampak so si jih izborili sindikati JS, če bi delavci v ZS spregledali, bi se tudi oni včlanili v sindikate. Plača ne bo nižja zaradi višjih davkov, razen, če je plača dobila nov pomen. Država lahko denar BP vzame bogatim in obdavči dobičke, pa bodo delavci na boljšem - ampak vem, ta desni na to niti pomislit ne upate, je krivoverstvo.

Obtožuješ me, da sem ekstremni levičar, hkrati me obtožuješ, da slepo verjamem vodjem. Še enkrat več si pokazal, da ne veš kaj je to levo, kaj desno. Ekstremni levičarji nimajo vodij, but nice try.

Kredibilne vire bi rad? Tvoj dokaz je graf vzet iz konteksta, kateremu si pripisal nov pomen, blodim pa jaz? SNAFU

Tvoji argumenti so kot oni sladoledarski vic, prodaja sladoleda je šla gor za 70%, št. umorov za 60%, dejstvo je, da sladoled povzroča nekakšne psihične izpade ljudi, da se začnejo med seboj pobijat. Znanost? Sure, tako kot je Biblija znanstveno delo.

Zadnji odstavek si skopiral od poražencev referenduma? Retorika je enaka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12c0 ()

jernejl ::

12c0 je izjavil:

"Argument", da je Slovenija levičarska, ker so nekatere neenakosti po GINI nizke, je neveljaven, ker levičarstva/desničarstva ne moreš zreducirat na neenakost na cherrypickanih področjih.
Je neskončnokrat bolj veljaven od tvojih neargumentov. Komot predložiš dokaze, daš številke na mizo vključno s pripadajočimi viri, da je GINI za slovenijo slab kazalnik enakosti. Dokler tega ne storiš, blodiš.
V državi, kjer je dohodkovna neenakost med najnižjimi na svetu, če ne celo najnižja, desne sile nimajo nobene moči.

Argument, da so v JS dobili povišice in da bodo zato imeli zaposleni v ZS nižje plače, je slab argument - v JS niso dobili povišic,
Laž. Seveda so dobili povišice.

Obtožuješ me, da sem ekstremni levičar, hkrati me obtožuješ, da slepo verjamem vodjem. Še enkrat več si pokazal, da ne veš kaj je to levo, kaj desno. Ekstremni levičarji nimajo vodij, but nice try.
Seveda jih imate, nosite njihove majice, njihove slike imate postavljene v dnevnih sobah in k njim hodite gledat, kako so favele, pomanjkanje in lakota v bistvu super stvar, jih volite na volitvah in nasedate lažem, ki vam jih trosijo iz dneva v dan.

Kredibilne vire bi rad? Tvoj dokaz je graf vzet iz konteksta, kateremu si pripisal nov pomen, blodim pa jaz?
Jaz sem dal dokaz, ti pa še naprej blodiš in lažeš.
S ponavljanjem blodenj in laži ne boš dosegel, da se bo njihova vsebina uresničila, temveč to, da bo zmeraj več ljudi videlo, kako si podlegel propagandi in da imam jaz prav, ti pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

zobnik ::

tam do pol ure do mesta je ok, kar je več pretiravnje, folk se vozi 5-6x/teden CE-LJ, ali GO-LJ, norci, kolk ur pušne zato. Namesto d abi se preselil ali poiskal delo bližje domu. Sam mam do LJ Viča 25 min. nikol nobenih zastojev. Kot se to dogaja Medvode-LJ

rejven ::

Ja eni so mazohisti. Se strinjam tam do pol ure, da si na sihtu je še ok. Sam mam od trenutka ko vstanem do stola v pisarni 20 min (če se ne vstavim na kavi, ali tamalga peljem v vrtec), je fajn.

Spock83 ::

zobnik je izjavil:

tam do pol ure do mesta je ok, kar je več pretiravnje, folk se vozi 5-6x/teden CE-LJ, ali GO-LJ, norci, kolk ur pušne zato. Namesto d abi se preselil ali poiskal delo bližje domu. Sam mam do LJ Viča 25 min. nikol nobenih zastojev. Kot se to dogaja Medvode-LJ


To se hitro lahko spremeni. Nekje postavijo novo naselje in cesta nič več ne požira. Tudi jaz imam 45min LJ-Vipava. Se mi zdi še sprejemljivo glede vožnje. Bi pa takoj šel na javni prevoz, če bi bilo koliko toliko spodobno.

IL_DIAVOLO ::

Socialar spet pametuje o stvareh o katerih nima pojma. Ja, fajn se je vozakat, ko ni prometnih konic.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zobnik ()

ginekk ::

feryz je izjavil:

Gambino je izjavil:

In edino pravilno je tako. S tem da pridejo še plačila po prevoženih kilometrih in nič več vinjete. Se bo uredilo tako kot mora biti, oziroma bi se moralo že zdavnaj. Ne da mi ves smrad hodi v Ljubljano delat!!!
Jaz sem takoj za, prvi v vrsti.
Se še spomnim, kako fajn je bilo, ko smo ga gonili 200 plus po praznih AC. Zasolijo naj do konca, da se losamo tistih, ki vedrijo na prehitevalnem. Ali na voznem.

Pa, kot smo že omenili, par jurjev za dovolilnico za vožnjo znotraj ljubljanskega obroča.

Ufff, kaj si je to lepo predstavljati.


Če je dosti gužve prehitevalni pas postane potovalni in nimaš kaj za narest. Tam enako vedrite, vedrijo, vedrimo vsi razen prvega v koloni.
Drugače sredi tedna ob 2.30 zjutraj se komot pelješ 200km/h tudi po ljubljanski obvoznici, izven sezone pa je tudi primorska avtocesta od Razdrtega dalje, malodane zapuščena.

Jaz bi dal vinjeto na 500 EUR, s tem da lahko dobiš 400 EUR nazaj če dokažeš da si porabil teh 400 EUR v Sloveniji. S tem bi morda rešil problem tranzita oz. pobral dodaten denar za tranzit, lokalni prebivalci pa itak ne bi imeli težav z dokazili.

Samo pretirano povečane cene vinjet bi ponovno vodilo v kolaps na regionalkah pa tudi prometna varnost bi bila mnogo slabša. (na grafu števila smrti v prometu je jasno vidno kdaj smo uvedli vinjete)

zobnik je izjavil:

tam do pol ure do mesta je ok, kar je več pretiravnje, folk se vozi 5-6x/teden CE-LJ, ali GO-LJ, norci, kolk ur pušne zato. Namesto d abi se preselil ali poiskal delo bližje domu. Sam mam do LJ Viča 25 min. nikol nobenih zastojev. Kot se to dogaja Medvode-LJ


Medvode-LJ ob konicah je bilo bistveno slabše, ko še ni bilo Šentviškega tunela. Takrat je šel ves tranzit iz gorenjske smeri po Celovški.
Izven konic pa si tam itak v 15-20min iz centra LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

12c0 ::

jernejl je izjavil:

12c0 je izjavil:

"Argument", da je Slovenija levičarska, ker so nekatere neenakosti po GINI nizke, je neveljaven, ker levičarstva/desničarstva ne moreš zreducirat na neenakost na cherrypickanih področjih.
Je neskončnokrat bolj veljaven od tvojih neargumentov. Komot predložiš dokaze, daš številke na mizo vključno s pripadajočimi viri, da je GINI za slovenijo slab kazalnik enakosti. Dokler tega ne storiš, blodiš.
Pretepaš slamnatega moža.

Napisal sem, da nizka neenakost ne pomeni, da je država levičarska - ti mi pa očitaš, da sem napisal, da v Sloveniji ni nizke neenakosti. Desničarsko podtikanje na delu.

jernejl je izjavil:

V državi, kjer je dohodkovna neenakost med najnižjimi na svetu, če ne celo najnižja, desne sile nimajo nobene moči.
Ponovno se popravljaš - trdil si, da v Sloveniji desničarjev ni, sedaj trdiš, da nimajo moči. Kaj bo jutri?
Nizka dohodkovna neenakost, ne pomeni, da je država levičarska, je pa razumljivo, da morate s prstom na druge kazat.

jernejl je izjavil:

Laž. Seveda so dobili povišice.
Ne, niso jih dobili, sindikati so jim jih izborili, je bistvena razlika.
Je pa res, da so bogataši dobili višje plače, ni jim treba več prispevkov plačevat, pa davka na razkošje ne, davka na premoženje, davka na dobiček,... vse to bodo morali plačat reveži, prosto po desni ideologiji.

jernejl je izjavil:

Seveda jih imate, nosite njihove majice, njihove slike imate postavljene v dnevnih sobah in k njim hodite gledat, kako so favele, pomanjkanje in lakota v bistvu super stvar, jih volite na volitvah in nasedate lažem, ki vam jih trosijo iz dneva v dan.
Ne sodite drugih po sebi.

jernejl je izjavil:

Jaz sem dal dokaz, ti pa še naprej blodiš in lažeš.
S ponavljanjem blodenj in laži ne boš dosegel, da se bo njihova vsebina uresničila, temveč to, da bo zmeraj več ljudi videlo, kako si podlegel propagandi in da imam jaz prav, ti pa ne.
Smo videli dokaz tvojega projiciranja, ja.

jernejl ::

12c0 je izjavil:

Napisal sem, da nizka neenakost ne pomeni, da je država levičarska - ti mi pa očitaš, da sem napisal, da v Sloveniji ni nizke neenakosti. Desničarsko podtikanje na delu.
Kot je za zagrizene vernike običajno, nisi za svoje blodnje ponudil nobenega dokaza.
Ti boš kar naprej in naprej ponavljal tisto, kar so te tvoji naučili. Če kdo ponudi kak dokaz, ki se s tvojim zmotnim prepričanjem ne sklada, pa boš pač rekel, da dokaz zaradi tega ali onega ni dovolj dober in da je v resnici tako, kot se ti motiš, da je. Če bo kdo ponudil nov dokaz, boš ponovil vajo.
Že mnogokrat videno pri raznih zagrizenih flateartherjih, antivaxerjih, vernikih v različna božanstva ter tistih, ki ste podlegli politični propagandi enega ali drugega pola.

jernejl je izjavil:

V državi, kjer je dohodkovna neenakost med najnižjimi na svetu, če ne celo najnižja, desne sile nimajo nobene moči.
Ponovno se popravljaš - trdil si, da v Sloveniji desničarjev ni, sedaj trdiš, da nimajo moči. Kaj bo jutri?
Ne gre za popravljanje, zgolj primanjkuje ti bralnega razumevanja.

Nizka dohodkovna neenakost, ne pomeni, da je država levičarska, je pa razumljivo, da morate s prstom na druge kazat.
Jaz sem podal neskončnokrat več dokazov za to, da je država levičarska, kot si jih dal ti, da ni.

jernejl je izjavil:

Laž. Seveda so dobili povišice.
Ne, niso jih dobili
Lahko se še mnogokrat zlažeš, pa ne bo nič bolj res. Na srečo zaposlenih v JS... mar si predstavljaš, da ne bi (več) dobivali povišic zaradi tvojega ponavljanja :))

Gagatronix ::

Ka je, jernejl, te je tista kratkotrajna zveza z Niko tako zafrustrirala da se ti je cisto odpeljalo ?

zobnik ::

od julija dalje, plačilna avgusta bo šele razočaranje

zobnik ::

Se mi zdi, da so eni goljufal s temi stroški, živel par kilometrov stran od firme, uveljavljal potne za 100km v eno smer. Saj ni težko take najt, firma je 2-3 najela in so jih zasledoval, eden je še zvečer preveru, če je avto v bližini in zjutraj, poslikal....na koncu smo zarad takih vsi na slabšem, zato pa mi gre na bruhanje, ker si fer, nakoncu nafu*aš kot goljuf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Invictus ::

Tudi javni sektor je najemal detektive, da so nasli goljufe.

In so lepo leteli iz sluzbe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bwaze6 ::

Po drugi strani so pa eni leta in leta dokaj javno vlekli dobre denarje, pa se ni nihče niti začudil, da jih ne preganjajo.

Sem poznal poveljnika iz Ilirske Bistrice, ki je imel na papirju vsak dan vožnjo iz Celja. Vsaj deset let. Pa so vsi vedeli, da živi kilometer od vojašnice. Enostavno je bilo pojmovano kot "ta se pa znajde", in niti ni bilo kake pretirane fovšije, tudi nadrejeni so v dobro vedeli.

zobnik ::

Po možnosti dva, ki sta mesečno pokasirala po 500 evrov+ potnih in si s tem odplačevala kredit. Kredit pa je lahko za stanovanje najel drugi sorodnik. 10-20 let + pa je odplačan na račun potnih, žal sem prepričan da jih je dost tko goljufal. Namerno

wind ::

So že spremenili nazaj na 0.18 :D
w

zobnik ::

BCSman ::

Zaposlenemu v javnem sektorju pripada kilometrina oziroma povračilo stroškov prevoza na delo in z dela glede na razdaljo od kraja bivališča do delovnega mesta, če ta razdalja znaša več kot dva kilometra.

Če ste zaposleni v zasebnem sektorju, vam povračilo potnih stroškov pripada, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od vašega običajnega prebivališča.


A ni kao v javnem sektorju več privilegijev, tu zgleda ravno obratno?

Jure14 ::

zobnik je izjavil:

da, so se ustrašl:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...


Ampak ku**ci po**ukani so to za september spremenili.
Avgust bo pa po starem (oz novem - tistem od začetka meseca).

Torej poleg dodatnega dela in komplikacij se še vedno pripravljajo na "nove" načine obračunavanja.
Bodo tisti parameter 0,18 kak mesec kasneje zmanjšali.

feryz ::

Pezdetje niti toliko jajc nimajo, da bi njihovi ukazi zdržali en dan.
Kar nekaj sprejemajo in dan, dva kasneje popravljajo. Čeprav so prej upoštevali "stroko".

Zstiller ::

Delojemalcu se povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja najmanj do višine 140 evrov mesečno. Pogoja sta vsaj en dan prisotnosti na delu in vsaj en kilometer oddaljenosti od kraja prebivališča do delovnega mesta.

To pomeni, da bojo vsi, ki dobijo več kot 140€ za potne stroške plačevali davek. Hodit na delo je privilegij.

GregiB ::

Zstiller je izjavil:

Delojemalcu se povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja najmanj do višine 140 evrov mesečno. Pogoja sta vsaj en dan prisotnosti na delu in vsaj en kilometer oddaljenosti od kraja prebivališča do delovnega mesta.

To pomeni, da bojo vsi, ki dobijo več kot 140€ za potne stroške plačevali davek. Hodit na delo je privilegij.


Ne zastopim najbolj dikcije... Kaj pomeni "najmanj" v kontekstu 0,18€ / km?

Če ima nekdo 50km do službe, vozi se s svojim avtom (ne uporablja javnega transporta, torej nima poimenske karte) in gre 20 v mesecu v službo... Naredi torej 20x100km = 2.000km. Karta za avtobus, torej strošek, ki mu ga delodajalec priznava kot potni strošek pa je npr. 200 € / mesec?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Bwaze6 ::

feryz je izjavil:

Pezdetje niti toliko jajc nimajo, da bi njihovi ukazi zdržali en dan.
Kar nekaj sprejemajo in dan, dva kasneje popravljajo. Čeprav so prej upoštevali "stroko".


Ker je verjetno kdo od poslancev v vladi popenil, in zagrozil s prestopom - če to naredi zgolj eden, je z vlado konec.

Jaz si prav predstavljam npr. Počivalška, ki vladne ukrepe, predloge in zakone avtomatsko podpre. Potem v dnevnem tisku prebere, da bodo zaradi zahtev PCT tudi pri tranzitu enormne kolone, gospodarska škoda. In zagrozi z odstopom, njega in njegovih kao SMC, če se tega ne umakne. Enako z nižanjem potnih stroškov. Po mojem je šlo to čisto mimo nekoga, in se je zganil šele, ko je videl v tisku.

Itak so povedali, da je večina sej vlade dopisnih, in se niti sestajajo ne. Prej je bil razlog korona. Zdaj... Pač itak vse sprejema SDS, ostali se avtomatsko smatrajo za, razen če ne zaženejo kravala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prevoz na delo - zaplet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15625584 (11080) Mavrik
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802114406 (87611) Pika na i
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831600 (26684) Invictus
»

Naša vlada_ukintev malic in potnih stroškov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817414 (15273) Tarzan

Več podobnih tem