» »

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

«
1
2 3 4

enemon ::

Mogoče malo provokativen naslov teme, pa vendar. :D

Neka hitra primerjava bruto plač v Sloveniji glede na Avstrijo nam seveda da vedeti, da so plače za primerljive poklice v Avstriji višje, ampak po drugi strani tam ne dobijo povrnjenih stroškov prevoza in prehrane, ravno tako se malica ne šteje v delovni čas, njihova 13. in 14. plača sta enaka našemu regresu in božičnici, ki sta v marsikaterem podjetju izplačana v višini plače in podobno kot v Avstriji ugodneje obdavčena.

Če pa vzamemo za primer še delavce migrante, ki se vozijo vsakodnevno iz Slovenije, pa je treba upoštevati, da se morajo odpovedati večini avstrijskih davčnih olajšav, ki jih Slovenija ne priznava (otroci, potni stroški, malica) in pa doplačati morajo še razliko dohodnine, za katero pa ne vem, koliko nanese, ampak sklepam, da precej glede na to, kako delavci migranti jamrajo.

Da se vse to pokrije, mora biti plača v Avstriji kar konkretno višja glede na Slovenijo. Razumljivo je, da se ljudem iz obmejnih območjih Štajerske in Prekmurja splača voziti v Avstrijo zaradi tamkajšnjih nizkih plač, ampak če pa vzamemo primerjavo z nekom, ki dela v Ljubljani, na Gorenjskem ali Primorskem, pa mislim, da je pod črto njihov zaslužek nekje tam-tam glede na delavce migrante?

Terminathor ::

Povej to tistemu, kateri je pri nas v fabriki delal za minimalno plačo, pri sosedih pa ima za enako delo 1800 NETO! ...

enemon ::

Terminathor je izjavil:

Povej to tistemu, kateri je pri nas v fabriki delal za minimalno plačo, pri sosedih pa ima za enako delo 1800 NETO! ...


Pri slabše plačanih poklicih seveda je razlika, že zaradi avstrijske višje postavljene minimalne plače. Pri višjih plačah ti pa tudi Avstrijci že nabijejo višjo dohodnino, pri nas je maksimalna 41%, tam pa 50% in sicer že za letne plače nad 60.000 EUR bruto.

Mr.B ::

enemon je izjavil:

Mogoče malo provokativen naslov teme, pa vendar. :D

Neka hitra primerjava bruto plač v Sloveniji glede na Avstrijo nam seveda da vedeti, da so plače za primerljive poklice v Avstriji višje, ampak po drugi strani tam ne dobijo povrnjenih stroškov prevoza in prehrane, ravno tako se malica ne šteje v delovni čas, njihova 13. in 14. plača sta enaka našemu regresu in božičnici, ki sta v marsikaterem podjetju izplačana v višini plače in podobno kot v Avstriji ugodneje obdavčena.

Če pa vzamemo za primer še delavce migrante, ki se vozijo vsakodnevno iz Slovenije, pa je treba upoštevati, da se morajo odpovedati večini avstrijskih davčnih olajšav, ki jih Slovenija ne priznava (otroci, potni stroški, malica) in pa doplačati morajo še razliko dohodnine, za katero pa ne vem, koliko nanese, ampak sklepam, da precej glede na to, kako delavci migranti jamrajo.

Da se vse to pokrije, mora biti plača v Avstriji kar konkretno višja glede na Slovenijo. Razumljivo je, da se ljudem iz obmejnih območjih Štajerske in Prekmurja splača voziti v Avstrijo zaradi tamkajšnjih nizkih plač, ampak če pa vzamemo primerjavo z nekom, ki dela v Ljubljani, na Gorenjskem ali Primorskem, pa mislim, da je pod črto njihov zaslužek nekje tam-tam glede na delavce migrante?

Salbo si računal, razen če si računal za delava na kebab štantu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

enemon ::

Mr.B je izjavil:

enemon je izjavil:

Mogoče malo provokativen naslov teme, pa vendar. :D

Neka hitra primerjava bruto plač v Sloveniji glede na Avstrijo nam seveda da vedeti, da so plače za primerljive poklice v Avstriji višje, ampak po drugi strani tam ne dobijo povrnjenih stroškov prevoza in prehrane, ravno tako se malica ne šteje v delovni čas, njihova 13. in 14. plača sta enaka našemu regresu in božičnici, ki sta v marsikaterem podjetju izplačana v višini plače in podobno kot v Avstriji ugodneje obdavčena.

Če pa vzamemo za primer še delavce migrante, ki se vozijo vsakodnevno iz Slovenije, pa je treba upoštevati, da se morajo odpovedati večini avstrijskih davčnih olajšav, ki jih Slovenija ne priznava (otroci, potni stroški, malica) in pa doplačati morajo še razliko dohodnine, za katero pa ne vem, koliko nanese, ampak sklepam, da precej glede na to, kako delavci migranti jamrajo.

Da se vse to pokrije, mora biti plača v Avstriji kar konkretno višja glede na Slovenijo. Razumljivo je, da se ljudem iz obmejnih območjih Štajerske in Prekmurja splača voziti v Avstrijo zaradi tamkajšnjih nizkih plač, ampak če pa vzamemo primerjavo z nekom, ki dela v Ljubljani, na Gorenjskem ali Primorskem, pa mislim, da je pod črto njihov zaslužek nekje tam-tam glede na delavce migrante?

Salbo si računal, razen če si računal za delava na kebab štantu.


Vzel sem primerljiv poklic s povprečno plačo pri nas na Gorenjskem in primerjal s podatki o povprečnih plačah na kununu.at za avstrijsko Štajersko (podatke prispevajo zaposleni v tamkajšnjih podjetjih). Za Slovenijo sem upošteval tudi povprečne potne stroške in malico in božičnico ter regres, za Avstrijo pa njihovo 13. in 14. plačo. Tako v Sloveniji kot Avstriji sem vzel za primerjavo multinacionalno podjetje. Pri izplačilu na račun pride razlika +13% v korist Avstrije, nisem pa upošteval plačila razlike dohodnine Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Mr.B ::

enemon je izjavil:

Mr.B je izjavil:

enemon je izjavil:

Mogoče malo provokativen naslov teme, pa vendar. :D

Neka hitra primerjava bruto plač v Sloveniji glede na Avstrijo nam seveda da vedeti, da so plače za primerljive poklice v Avstriji višje, ampak po drugi strani tam ne dobijo povrnjenih stroškov prevoza in prehrane, ravno tako se malica ne šteje v delovni čas, njihova 13. in 14. plača sta enaka našemu regresu in božičnici, ki sta v marsikaterem podjetju izplačana v višini plače in podobno kot v Avstriji ugodneje obdavčena.

Če pa vzamemo za primer še delavce migrante, ki se vozijo vsakodnevno iz Slovenije, pa je treba upoštevati, da se morajo odpovedati večini avstrijskih davčnih olajšav, ki jih Slovenija ne priznava (otroci, potni stroški, malica) in pa doplačati morajo še razliko dohodnine, za katero pa ne vem, koliko nanese, ampak sklepam, da precej glede na to, kako delavci migranti jamrajo.

Da se vse to pokrije, mora biti plača v Avstriji kar konkretno višja glede na Slovenijo. Razumljivo je, da se ljudem iz obmejnih območjih Štajerske in Prekmurja splača voziti v Avstrijo zaradi tamkajšnjih nizkih plač, ampak če pa vzamemo primerjavo z nekom, ki dela v Ljubljani, na Gorenjskem ali Primorskem, pa mislim, da je pod črto njihov zaslužek nekje tam-tam glede na delavce migrante?

Salbo si računal, razen če si računal za delava na kebab štantu.


Vzel sem primerljiv poklic s povprečno plačo pri nas na Gorenjskem in primerjal s podatki o povprečnih plačah na kununu.at za avstrijsko Štajersko (podatke prispevajo zaposleni v tamkajšnjih podjetjih). Za Slovenijo sem upošteval tudi povprečne potne stroške in malico in božičnico ter regres, za Avstrijo pa njihovo 13. in 14. plačo. Pri izplačilu na račun pride razlika +13% v korist Avstrije, nisem pa upošteval plačila razlike dohodnine Sloveniji.


Ne vem,
Potne dobiš nazaj kot oddaš davčno, razen če si...
Za hrano sem dobil vedno bone ,res da samo 22x 4EUR kar je cca 1/3 kolikor te stane malca v gostilni.
Podjetij v sloveniji je bore malo, ki izplača regres in božicnico in to vsakega v velikosti bruto plače.
Drugače živim na dunajo v novogradnji , prvi najemnik, za 110m2 plačujem 740EUR najemnine.

Je pa res da je zavarovanje avta bistvenno dražje kot v Sloveniji, na srečo imam javni prvoz ki me stane dobrega 1EUR an dan.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

kamiKaZaA ::

Ti dam klasičen primer iz Maribora. Do službe v eno smer cca. 70-75 km in nekje 40-45 minut. Delavec je pred leti dobil v Mariboru v proizvodnji 800€-950€ z malico in potnimi + minimalni regres in brez božičnice. V Avstriji pa takrat 1.450€-1.600€. Danes je plača v proizvodnji v MB nekje 950-1.150€ z malico in potnimi + srednji regres + mogoče božicnica. Tudi v Avstriji se je dvignila delavska plača in je sedaj med 1.700€-1.950€.

Upam, da sem ti dal odgovore zakaj se še kako splača, če si iz delavskega razreda in blizu meje doma, da greš delati v Avstrijo. Sam sem iz tega konca in delam v MB, ker sem zadovoljen z delom, delovnim časom in plačo. Pa dobim tudi vsako leto regres + božičnico.

enemon ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ti dam klasičen primer iz Maribora. Do službe v eno smer cca. 70-75 km in nekje 40-45 minut. Delavec je pred leti dobil v Mariboru v proizvodnji 800EUR-950EUR z malico in potnimi + minimalni regres in brez božičnice. V Avstriji pa takrat 1.450EUR-1.600EUR. Danes je plača v proizvodnji v MB nekje 950-1.150EUR z malico in potnimi + srednji regres + mogoče božicnica. Tudi v Avstriji se je dvignila delavska plača in je sedaj med 1.700EUR-1.950EUR.

Upam, da sem ti dal odgovore zakaj se še kako splača, če si iz delavskega razreda in blizu meje doma, da greš delati v Avstrijo. Sam sem iz tega konca in delam v MB, ker sem zadovoljen z delom, delovnim časom in plačo. Pa dobim tudi vsako leto regres + božičnico.


Kot sem napisal že v OP-ju, se tistim ob meji splača, ker so tam v Podravju in Pomurju res nizke plače, ampak si pa na koncu na istem kot nekdo, ki dela v LJ ali na Gorenjskem, še posebej, če delaš v bolje plačanih poklicih.

Mr.B je izjavil:

enemon je izjavil:

Mr.B je izjavil:

enemon je izjavil:

Mogoče malo provokativen naslov teme, pa vendar. :D

Neka hitra primerjava bruto plač v Sloveniji glede na Avstrijo nam seveda da vedeti, da so plače za primerljive poklice v Avstriji višje, ampak po drugi strani tam ne dobijo povrnjenih stroškov prevoza in prehrane, ravno tako se malica ne šteje v delovni čas, njihova 13. in 14. plača sta enaka našemu regresu in božičnici, ki sta v marsikaterem podjetju izplačana v višini plače in podobno kot v Avstriji ugodneje obdavčena.

Če pa vzamemo za primer še delavce migrante, ki se vozijo vsakodnevno iz Slovenije, pa je treba upoštevati, da se morajo odpovedati večini avstrijskih davčnih olajšav, ki jih Slovenija ne priznava (otroci, potni stroški, malica) in pa doplačati morajo še razliko dohodnine, za katero pa ne vem, koliko nanese, ampak sklepam, da precej glede na to, kako delavci migranti jamrajo.

Da se vse to pokrije, mora biti plača v Avstriji kar konkretno višja glede na Slovenijo. Razumljivo je, da se ljudem iz obmejnih območjih Štajerske in Prekmurja splača voziti v Avstrijo zaradi tamkajšnjih nizkih plač, ampak če pa vzamemo primerjavo z nekom, ki dela v Ljubljani, na Gorenjskem ali Primorskem, pa mislim, da je pod črto njihov zaslužek nekje tam-tam glede na delavce migrante?

Salbo si računal, razen če si računal za delava na kebab štantu.


Vzel sem primerljiv poklic s povprečno plačo pri nas na Gorenjskem in primerjal s podatki o povprečnih plačah na kununu.at za avstrijsko Štajersko (podatke prispevajo zaposleni v tamkajšnjih podjetjih). Za Slovenijo sem upošteval tudi povprečne potne stroške in malico in božičnico ter regres, za Avstrijo pa njihovo 13. in 14. plačo. Pri izplačilu na račun pride razlika +13% v korist Avstrije, nisem pa upošteval plačila razlike dohodnine Sloveniji.


Ne vem,
Potne dobiš nazaj kot oddaš davčno, razen če si...
Za hrano sem dobil vedno bone ,res da samo 22x 4EUR kar je cca 1/3 kolikor te stane malca v gostilni.
Podjetij v sloveniji je bore malo, ki izplača regres in božicnico in to vsakega v velikosti bruto plače.
Drugače živim na dunajo v novogradnji , prvi najemnik, za 110m2 plačujem 740EUR najemnine.

Je pa res da je zavarovanje avta bistvenno dražje kot v Sloveniji, na srečo imam javni prvoz ki me stane dobrega 1EUR an dan.


Pri nas dobimo regres in božičnico vsakega v višini ene plače, plus bonus do 1,5 plače letno.

Verjetno si rezident Avstrije? Pišem za primer delavcev migrantov, njihova davčna obravnava je povsem drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

kamiKaZaA ::

enemon je izjavil:



Kot sem napisal že v OP-ju, se tistim ob meji splača, ker so tam v Podravju in Pomurju res nizke plače, ampak si pa na koncu na istem kot nekdo, ki dela v LJ ali na Gorenjskem, še posebej, če delaš v bolje plačanih poklicih.


Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ? Torej na boljše plačane službe vzamejo tudi nekoga, ki je 10 let vozil viličarja ali delal v skladišču ali je delavec v proizvodnji? Bull shit. Ti mešaš hruške in jabolke. Jaz ti pa pišem o jabolkah, da je isto delo v Avstriji več kot 50% bolje plačano kot v Sloveniji. Isto delo! Da se razumemo. In zaradi tega ljudje hodijo delat raje v Avstrijo zaradi dosti višje plače za isto delo.

manta ::

Jaz se 3x tedensko vozim iz Ljubljane v Beljak v sluzbo, dva dni delam od doma. Pred korono sem se vsak dan vozil gor.
Glede stroskov, dobimo davcno olajsavo v Sloveniji, vendar se nam kilometrina in malica odbijeta od bruto davcne osnove.
Zaenkrat ne vidim razloga da bi si iskal sluzbo v Sloveniji, sploh iz financnega vidika.
Edini minus zame je izgubljen cas na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manta ()

enemon ::

kamiKaZaA je izjavil:

enemon je izjavil:



Kot sem napisal že v OP-ju, se tistim ob meji splača, ker so tam v Podravju in Pomurju res nizke plače, ampak si pa na koncu na istem kot nekdo, ki dela v LJ ali na Gorenjskem, še posebej, če delaš v bolje plačanih poklicih.


Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ? Torej na boljše plačane službe vzamejo tudi nekoga, ki je 10 let vozil viličarja ali delal v skladišču ali je delavec v proizvodnji? Bull shit. Ti mešaš hruške in jabolke. Jaz ti pa pišem o jabolkah, da je isto delo v Avstriji več kot 50% bolje plačano kot v Sloveniji. Isto delo! Da se razumemo. In zaradi tega ljudje hodijo delat raje v Avstrijo zaradi dosti višje plače za isto delo.


Še enkrat: ne primerjam poklicev v proizvodnji, ampak konkretno poklic finančnika v multinacionalkah in tu je razlika 13% preden se plača razlika v dohodnini Sloveniji, pod nobenim pogojem pa 50%! Logično je, da je v proizvodnji višja plača v Avstriji zaradi višje minimalne plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

val46 ::

No, kolk finančnikov v multinacionalkah pa poznaš, da bi hodili iz slovenije v avstrijo delat? A misliš da v avstriji podjetje ne more dobiti avstijca za to delovno mesto? Že tu je "problem", ker v avstijo hodijo ponavadi nižje kvalificirani delavci oz kader, to pa predvsem zato, ker v avtriji takega kadra primankuje. In se potem slovenec hitreje zaposli gor. Visoko kvalificarin kadrov je v avtriji vrh glave.

kingsix ::

Prej delal v AT, sedaj v MB... Razlog za spremembo je predvsem prosti čas, katerega imam sedaj bistveno več.
V AT se malice ne šteje v delovni čas, morali smo si vzeti obvezno 1 uro za malico. Kar je pomenilo da sem šel od doma cca 7ih, da sem bil ob 8ih za sihtu. Tam 11ih sem moram 1h na malico. Kar je pomenilo, da sem kasneje bil doma ob 18. uri. Razen v petek ko sem bil nekaj prej.

Sedaj grem od doma 7.45 in sem doma ob 16:00.

Polek tega delo v AT niti nebi šlo skozi z vrtcem itd. skratka bilo bi veliko veliko težje. Vsekakor pa ne vredno nobenega dodatnega denarja. Prosti čas mi je neprecenljiv.

enemon ::

val46 je izjavil:

No, kolk finančnikov v multinacionalkah pa poznaš, da bi hodili iz slovenije v avstrijo delat? A misliš da v avstriji podjetje ne more dobiti avstijca za to delovno mesto? Že tu je "problem", ker v avstijo hodijo ponavadi nižje kvalificirani delavci oz kader, to pa predvsem zato, ker v avtriji takega kadra primankuje. In se potem slovenec hitreje zaposli gor. Visoko kvalificarin kadrov je v avtriji vrh glave.


To je res, da so tam večinoma nižje kvalificirani delavci. Hotel sem samo pokazati, da so bolje plačani profili (npr. finančniki) pri nas in v Avstriji praktično na istem. Lahko bi imel primer, da bi se nekdo iz slovenske podružnice multinacionalke prestavil v avstrijsko, pa vprašanje, koliko bolje bi bil plačan.

kamiKaZaA ::

enemon je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

enemon je izjavil:



Kot sem napisal že v OP-ju, se tistim ob meji splača, ker so tam v Podravju in Pomurju res nizke plače, ampak si pa na koncu na istem kot nekdo, ki dela v LJ ali na Gorenjskem, še posebej, če delaš v bolje plačanih poklicih.


Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ? Torej na boljše plačane službe vzamejo tudi nekoga, ki je 10 let vozil viličarja ali delal v skladišču ali je delavec v proizvodnji? Bull shit. Ti mešaš hruške in jabolke. Jaz ti pa pišem o jabolkah, da je isto delo v Avstriji več kot 50% bolje plačano kot v Sloveniji. Isto delo! Da se razumemo. In zaradi tega ljudje hodijo delat raje v Avstrijo zaradi dosti višje plače za isto delo.


Še enkrat: ne primerjam poklicev v proizvodnji, ampak konkretno poklic finančnika v multinacionalkah in tu je razlika 13%, pod nobenim pogojem 50%! Logično je, da je v proizvodnji višja plača v Avstriji zaradi višje minimalne plače.

Potem pa spremeni naslov: Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

V naslov: Se delo finančnika v Avstriji dejansko sploh splača?

Ker tvoj naslov je na splošno in sedaj, če prideš do zaključka, da se finančniku ne splača delati v Avstriji bo to v tej temi veljalo, da se na splošno ne splača hoditi delat v Avstrijo.

Pa ni res. Odvisno od poklica. Poznam osebno osebo z doktoratom, katera je služila 2.800€ v Mariboru, v Grazu pa dobi 6.000€ neto izplačila. Se njemu splača v Avstriji delat? Še kako se mu splača, zaradi več kot duplo višje plače. Torej doktor ne dobi samo +50% višjo plačo, ampak celo +100% več kot v MB.

Tako da lahko napišemo, da se vsem splača delati v Avstriji razen finančnikom?

enemon ::

kingsix je izjavil:

Prej delal v AT, sedaj v MB... Razlog za spremembo je predvsem prosti čas, katerega imam sedaj bistveno več.
V AT se malice ne šteje v delovni čas, morali smo si vzeti obvezno 1 uro za malico. Kar je pomenilo da sem šel od doma cca 7ih, da sem bil ob 8ih za sihtu. Tam 11ih sem moram 1h na malico. Kar je pomenilo, da sem kasneje bil doma ob 18. uri. Razen v petek ko sem bil nekaj prej.

Sedaj grem od doma 7.45 in sem doma ob 16:00.

Polek tega delo v AT niti nebi šlo skozi z vrtcem itd. skratka bilo bi veliko veliko težje. Vsekakor pa ne vredno nobenega dodatnega denarja. Prosti čas mi je neprecenljiv.


Koliko približno pa je razlika v plačah?

IL_DIAVOLO ::

Glede na to, da v Hočah laufa multinacionalka s 400+ zaposlenimi, je Avstrija res precenjena...oh wait.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kingsix ::

enemon je izjavil:

kingsix je izjavil:

Prej delal v AT, sedaj v MB... Razlog za spremembo je predvsem prosti čas, katerega imam sedaj bistveno več.
V AT se malice ne šteje v delovni čas, morali smo si vzeti obvezno 1 uro za malico. Kar je pomenilo da sem šel od doma cca 7ih, da sem bil ob 8ih za sihtu. Tam 11ih sem moram 1h na malico. Kar je pomenilo, da sem kasneje bil doma ob 18. uri. Razen v petek ko sem bil nekaj prej.

Sedaj grem od doma 7.45 in sem doma ob 16:00.

Polek tega delo v AT niti nebi šlo skozi z vrtcem itd. skratka bilo bi veliko veliko težje. Vsekakor pa ne vredno nobenega dodatnega denarja. Prosti čas mi je neprecenljiv.


Koliko približno pa je razlika v plačah?


Imel sem tudi ponudbo kjer bi mesečno zaslužil cca 1500e več. Amapk mi ni vredno. Kar dobim trenutno je dovolj za zelo dostojen life.

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na to, da v Hočah laufa multinacionalka s 400+ zaposlenimi, je Avstrija res precenjena...oh wait.

Najslabše delo v lakirnici Hoče je bilo delo skladiščnika. Plača je bila 1.450-1.550EUR bruto. V istem času je skladiščnik v MB služil 950-1.050EUR bruto. Z drugimi besedami, kdor je dobil delo skladiščnika v Magni Hoče je služil tisti čas, dokler je bilo odprto nekje 250-300EUR neto več kot so ponuajala ostala podjetja za skladiščnika. In Magna je win-win za ta konec, ker četudi bo čez 10 let prav zalaufala bodo ljudje v njej več zaslužili kot pri lokalnih podjetnikih. Delavcu pa je najbolj pomebno koliko zasluži in ne za koga dela.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na to, da v Hočah laufa multinacionalka s 400+ zaposlenimi, je Avstrija res precenjena...oh wait.


Tudi slučajno ni zaposlenih 400, bi jih pa moralo biti ja. Oh wait, pa v zadnjih štirih letih je obratovala polne tri mesece, v Avstriji pa neprekinjeno in delavce so vozili iz Hoč v Avstrijo.

IL_DIAVOLO ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ti dam klasičen primer iz Maribora. Do službe v eno smer cca. 70-75 km in nekje 40-45 minut. Delavec je pred leti dobil v Mariboru v proizvodnji 800€-950€ z malico in potnimi + minimalni regres in brez božičnice. V Avstriji pa takrat 1.450€-1.600€. Danes je plača v proizvodnji v MB nekje 950-1.150€ z malico in potnimi + srednji regres + mogoče božicnica. Tudi v Avstriji se je dvignila delavska plača in je sedaj med 1.700€-1.950€.

Upam, da sem ti dal odgovore zakaj se še kako splača, če si iz delavskega razreda in blizu meje doma, da greš delati v Avstrijo. Sam sem iz tega konca in delam v MB, ker sem zadovoljen z delom, delovnim časom in plačo. Pa dobim tudi vsako leto regres + božičnico.


Ce pa jaz poznam folk v proizvodnji ki dobiva 1450€ s slabimi potnimi. Z dobrimi potnimi bi prišel na 1500+.

Se res izplača rinit v Avstrijo od jutra do vecera, sprehen du deuch, 3 ure zabit na cesti?

enemon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na to, da v Hočah laufa multinacionalka s 400+ zaposlenimi, je Avstrija res precenjena...oh wait.


Tudi slučajno ni zaposlenih 400, bi jih pa moralo biti ja. Oh wait, pa v zadnjih štirih letih je obratovala polne tri mesece, v Avstriji pa neprekinjeno in delavce so vozili iz Hoč v Avstrijo.


Malo se norca delam iz oh in sploh Magne, ki je manj stabilna od Cimosa v Vuzenici.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

enemon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Ti dam klasičen primer iz Maribora. Do službe v eno smer cca. 70-75 km in nekje 40-45 minut. Delavec je pred leti dobil v Mariboru v proizvodnji 800EUR-950EUR z malico in potnimi + minimalni regres in brez božičnice. V Avstriji pa takrat 1.450EUR-1.600EUR. Danes je plača v proizvodnji v MB nekje 950-1.150EUR z malico in potnimi + srednji regres + mogoče božicnica. Tudi v Avstriji se je dvignila delavska plača in je sedaj med 1.700EUR-1.950EUR.

Upam, da sem ti dal odgovore zakaj se še kako splača, če si iz delavskega razreda in blizu meje doma, da greš delati v Avstrijo. Sam sem iz tega konca in delam v MB, ker sem zadovoljen z delom, delovnim časom in plačo. Pa dobim tudi vsako leto regres + božičnico.


Ce pa jaz poznam folk v proizvodnji ki dobiva 1450EUR s slabimi potnimi. Z dobrimi potnimi bi prišel na 1500+.

Se res izplača rinit v Avstrijo od jutra do vecera, sprehen du deuch, 3 ure zabit na cesti?

enemon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na to, da v Hočah laufa multinacionalka s 400+ zaposlenimi, je Avstrija res precenjena...oh wait.


Tudi slučajno ni zaposlenih 400, bi jih pa moralo biti ja. Oh wait, pa v zadnjih štirih letih je obratovala polne tri mesece, v Avstriji pa neprekinjeno in delavce so vozili iz Hoč v Avstrijo.


Malo se norca delam iz oh in sploh Magne, ki je manj stabilna od Cimosa v Vuzenici.


Ja, malček imajo pa res težave. :D

Pa tudi ta vidik bi bilo potrebno upoštevati ja, koliko zabiješ na cestah, da prideš na šiht in z njega. Relacija MB - Gradec ali Jesenice - Beljak je še za zdržat, ostalo pa nimaš več nič od življenja. Pa če razporediš plačo še na ure, ki jih zabiješ za vožnjo, je pa računica še nekoliko slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Valvoline ::

Splaca se ce dobis kaj pametnega dobro placanega takoj cez mejo za dnevno migracijo. Ampak dobre place so tm od graza in naprej, kar pomeni najmanj 100km x2 na dan. Od graca in naprej proti dunaju ni smiselno primerjat place so najmanj x2 do x5 butalistanskih. V At mas ponudbe kolk ces za skrajsan delovni cas, kar je najvecji +, pr nas tega nikjer ne vides. Ena simpl primerjava, avtomehanik mb 1000e neto +ostalo, graz 3k 14x + tedenski bonus.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Valvoline je izjavil:

Splaca se ce dobis kaj pametnega dobro placanega takoj cez mejo za dnevno migracijo. Ampak dobre place so tm od graza in naprej, kar pomeni najmanj 100km x2 na dan. Od graca in naprej proti dunaju ni smiselno primerjat place so najmanj x2 do x5 butalistanskih. V At mas ponudbe kolk ces za skrajsan delovni cas, kar je najvecji +, pr nas tega nikjer ne vides.


Valvoline, ti mislim, da že enih deset let tukaj na forumu razmišljaš o Avstriji? Si si našel potem kaj tam gor?

Valvoline ::

enemon je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Splaca se ce dobis kaj pametnega dobro placanega takoj cez mejo za dnevno migracijo. Ampak dobre place so tm od graza in naprej, kar pomeni najmanj 100km x2 na dan. Od graca in naprej proti dunaju ni smiselno primerjat place so najmanj x2 do x5 butalistanskih. V At mas ponudbe kolk ces za skrajsan delovni cas, kar je najvecji +, pr nas tega nikjer ne vides.


Valvoline, ti mislim, da že enih deset let tukaj na forumu razmišljaš o Avstriji? Si si našel potem kaj tam gor?

Ne da se mi ucit svabskega. Kot sem napisal dobro placane sluzbe so od graca in naprej, 200km na dan se pac ne splaca furat. Tik cez mejo je zelo slaba ponudba. Lipnica vs graz je placa x2.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Valvoline je izjavil:

enemon je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Splaca se ce dobis kaj pametnega dobro placanega takoj cez mejo za dnevno migracijo. Ampak dobre place so tm od graza in naprej, kar pomeni najmanj 100km x2 na dan. Od graca in naprej proti dunaju ni smiselno primerjat place so najmanj x2 do x5 butalistanskih. V At mas ponudbe kolk ces za skrajsan delovni cas, kar je najvecji +, pr nas tega nikjer ne vides.


Valvoline, ti mislim, da že enih deset let tukaj na forumu razmišljaš o Avstriji? Si si našel potem kaj tam gor?

Ne da se mi ucit svabskega. Kot sem napisal dobro placane sluzbe so od graca in naprej, 200km na dan se pac ne splaca furat. Tik cez mejo je zelo slaba ponudba. Lipnica vs graz je placa x2.


Sej maš MB - Graz avtocesto, to prideš v eni uri tja.

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

Da se vse to pokrije, mora biti plača v Avstriji kar konkretno višja glede na Slovenijo. Razumljivo je, da se ljudem iz obmejnih območjih Štajerske in Prekmurja splača voziti v Avstrijo zaradi tamkajšnjih nizkih plač, ampak če pa vzamemo primerjavo z nekom, ki dela v Ljubljani, na Gorenjskem ali Primorskem, pa mislim, da je pod črto njihov zaslužek nekje tam-tam glede na delavce migrante?


Za developerja juniorja v Ljubljani ponujajo nekje 11€/h, kar nekje znese 2000€ bruto. Za developerja juniorja v Avstriji ponujajo med 3000€ - 3500€ bruto (in 14 plač!).

Plačila v Sloveniji so (vsaj za IT developerje) cca 30% nižja, kot v Gradcu ali na Dunaju.Na Dunaju pa sploh brez težav dobiš 3500€ bruto.

S tem da so sedaj take službe na razpolago tudi v Ljubljani, ker lahko delaš remote.
Upam, da imaš predstavo sedaj o Sloveniji in Avstriji.

Valvoline ::

enemon je izjavil:

Valvoline je izjavil:

enemon je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Splaca se ce dobis kaj pametnega dobro placanega takoj cez mejo za dnevno migracijo. Ampak dobre place so tm od graza in naprej, kar pomeni najmanj 100km x2 na dan. Od graca in naprej proti dunaju ni smiselno primerjat place so najmanj x2 do x5 butalistanskih. V At mas ponudbe kolk ces za skrajsan delovni cas, kar je najvecji +, pr nas tega nikjer ne vides.


Valvoline, ti mislim, da že enih deset let tukaj na forumu razmišljaš o Avstriji? Si si našel potem kaj tam gor?

Ne da se mi ucit svabskega. Kot sem napisal dobro placane sluzbe so od graca in naprej, 200km na dan se pac ne splaca furat. Tik cez mejo je zelo slaba ponudba. Lipnica vs graz je placa x2.


Sej maš MB - Graz avtocesto, to prideš v eni uri tja.

To je za folk k ga caka dobro placan spancek na sihtu. Enako k se iz mb/ms v LJ furajo izkljucno javnosektorasi ker tam ne delajo nic.

enemon ::

Drugaće pa, če bi se toliko splačalo delati v Avstriji, bi bili kraji ob slovensko-avstijski meji polni novih stanovanj, v Mariboru pa bila stanovanja po 4kEUR+ na m2, ker bi se cela Slovenija selila tja.

Sam sem z dvema letoma izkušenj v Sloveniji dosegel takratno avstrijsko povprečno plačo v svojem poklicu, res da v nemški multinacionalki, pa vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Valvoline ::

enemon je izjavil:

Drugaće pa, če bi se toliko splačalo delati v Avstriji, bi bili kraji ob slovensko-avstijski meji polni novih stanovanj, v Mariboru pa bila stanovanja po 4kEUR+ na m2, ker bi se cela Slovenija selila tja.

Se kr na veliko zida okrog ac ringa prot AT. Zakaj bi se kdo jebal v MB ce se lahko preseli v at? Ce ne bi bilo avstrije v mb/ms/sg bi verjetno nepremicnine bile /3 kot so.

enemon ::

Valvoline je izjavil:

enemon je izjavil:

Drugaće pa, če bi se toliko splačalo delati v Avstriji, bi bili kraji ob slovensko-avstijski meji polni novih stanovanj, v Mariboru pa bila stanovanja po 4kEUR+ na m2, ker bi se cela Slovenija selila tja.

Se kr na veliko zida okrog ac ringa prot AT. Zakaj bi se kdo jebal v MB ce se lahko preseli v at? Ce ne bi bilo avstrije v mb/ms/sg bi verjetno nepremicnine bile /3 kot so.


Če bi se preselil, so pa v AT spet višji stroški, sicer verjetno ne toliko, da bi se izničile višje plače in si na boljšem, ampak dejansko pač to potegne za sabo kulturni šok, vedno si tujec itd.

Kapitan Jack ::

Finance:
4200€ x 14
166€ za otroka Famillienbonus+
172€ otroski dodatek
Skupno deljeno na 12 mesecev: 3515€, zena je se na porodniski. Kmalu zacne delat in to bo polovicni delovni cas, bo 960€ neto x 12 mesecev.

Torej skupaj prihodki mesecno 4475€

Stanovanje 1300€ (strom, gretje, internet ter zavarovanje)
Vrtec bo 400€
Hrana okrog 700€ povprecno na mesec.
Ostala zavarovanja okrog 200€ mesecno.
Benz 200€ pac zaradi podrazitev ki so sedaj dvakrat visje kot prej.

Cirka 2800€ fiksno mesecno. Po tem pravilu mi mora ostati 1675€ mesecno, ko zacne zena delat, sedaj ima samo 450€ kinderbetreungsgelda.

Pa ajde mogoce dobimo kaj za vrtec od drzave, sam to je sigurno par deset evrov.

Skratka, kaj pa vem...

enemon ::

Kapitan Jack je izjavil:

Finance:
4200€ x 14
166€ za otroka Famillienbonus+
172€ otroski dodatek
Skupno deljeno na 12 mesecev: 3515€, zena je se na porodniski. Kmalu zacne delat in to bo polovicni delovni cas, bo 960€ neto x 12 mesecev.

Torej skupaj prihodki mesecno 4475€

Stanovanje 1300€ (strom, gretje, internet ter zavarovanje)
Vrtec bo 400€
Hrana okrog 700€ povprecno na mesec.
Ostala zavarovanja okrog 200€ mesecno.
Benz 200€ pac zaradi podrazitev ki so sedaj dvakrat visje kot prej.

Cirka 2800€ fiksno mesecno. Po tem pravilu mi mora ostati 1675€ mesecno, ko zacne zena delat, sedaj ima samo 450€ kinderbetreungsgelda.

Pa ajde mogoce dobimo kaj za vrtec od drzave, sam to je sigurno par deset evrov.

Skratka, kaj pa vem...


Nama z ženo tudi ob otrocih v Sloveniji ostane 1500 EUR+ mesečno po vseh stroških.

Kapitan Jack ::

To je to. Neke velike razlike ni vec. Vse odvisno kaj clovek dela.

arnecan1 ::

Jaz bi še pogledal, kolišna je penzija v Avstriji in koliko v Sloveniji.

Potem postane delo v Avstriji naenkrat zelo privlaćno.

kamiKaZaA ::

arnecan1 je izjavil:

Jaz bi še pogledal, kolišna je penzija v Avstriji in koliko v Sloveniji.

Potem postane delo v Avstriji naenkrat zelo privlaćno.

+1

V Sloveniji malico + potne odbiješ, da prideš do osnove in potem dobiš 60% od tega.

V Avstriji se ti celoten priliv šteje v osnovo in dobiš 80% od tega. Kdor dela 15 let v Avstriji in ne živi, mu že pripada 880€ penzije po 65. letu starosti.

Torej ugotovili smo. V Avstriji se zelo splača delati, če si delavska klasa, v fohu računalništva ali doktor. Ne splača pa, če si finančnik. Najbolj pa se splača delati v slovenski mega-korporaciji z več kot 200k zaposlenimi, katera sliši na ime javni sektor. Za nič dela, nadpovprečne plače.

Valvoline ::

Ce placujes najemnino si v AT precej na boljsem, v slo z eno placo komaj pokrijes najem + poloznice, tam ti se vedno ostane pol place. Plus upas na drzavno stanovanje z precej niznjo najemnino, tega je veliko vec kot pri nas.
ps.
20.000+ stajercev se vsak dan fura gori delat. Zagotovo niso neumni k tega pocnejo.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Najbolj pa se splača delati v slovenski mega-korporaciji z več kot 200k zaposlenimi, katera sliši na ime javni sektor. Za nič dela, nadpovprečne plače.

Če si vzdrževalec ali kuharica niti ne.:(

Potem je bolje biti doma na socialni.

kamiKaZaA ::

Valvoline je izjavil:


20.000+ stajercev se vsak dan fura gori delat. Zagotovo niso neumni k tega pocnejo.

To je ves point. Če ti nekdo ponudi +10% več ali +15% več za delo v Avstriji boš verjetno odklonil. Če pa ti ponudi vsaj +50% potem pa že razmišljaš in eni vzamejo, drugi pa ne. Nihče pa ne hodi gor delat, da dobi 100€ ali 150€ več kot v Sloveniji. Za take cifre se ne splača.

Poznam primere z minimalnimi plačami v Sloveniji in 600-700€ regresa (pišem za pred leti) in ni bilo božičnince. Pol pa je šel v Avstrijo za 14x 1450€ + pendlerpauschale (povračilo potnih) nekje med 1600-1800€. Dohodnine pa je imel za doplačati nekje 600€ oz. 50€/mesečno, ker če si vse prijavil si tudi dobil olajšave, kdor pa ni prijavil, pa je dobil polno dohodnino za plačat, če so ga dobili. To pa je znašalo nekje 1.500€-2.000€.

Z drugimi besedami. Nekdo je pred leti dobil v Mariboru (12x 820€ + 700€ regres = 10.500€ letno) in ko je zamenjal službo je zaslužil duplo več (14x 1450€ + 1600 pender - 600€ dohodnina = 21.300€ letno). Pišem iz praktičnih priemrov, katere sem poznal. Danes je plača gori vsaj 1.700€ za delavsko klaso. In tudi pri nas več ni službe za manj kot 1.000€ (z malico in potnimi).

In kot si že sam omenil, pa bom še enkrat skopiral:

Valvoline je izjavil:


20.000+ stajercev se vsak dan fura gori delat. Zagotovo niso neumni k tega pocnejo.


Ampak dopovej to enemu finančniku iz LJ? Ne moreš.

kamiKaZaA ::

arnecan1 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Najbolj pa se splača delati v slovenski mega-korporaciji z več kot 200k zaposlenimi, katera sliši na ime javni sektor. Za nič dela, nadpovprečne plače.

Če si vzdrževalec ali kuharica niti ne.:(

Potem je bolje biti doma na socialni.

Drži. Ciljal sem na birokratski sektor mešalcev megle po raznih agencijah namenjene samim sebi. Teh je največ. Šolstvo, zdravstvo in ostale službe so tukaj izvzete. In teh ni niti 100k. Medtem, ko agencije in ostali birokratski sektor zaposluje čez 100.000 parazitov.

NiggerBob ::

kamiKaZaA je izjavil:



Ampak dopovej to enemu finančniku iz LJ? Ne moreš.


Super si napisal.
Razlika je tudi zato, ker je urna postavka na Gorenjskem in v LJ bistveno višja kot na Štajerskem in v Prekmurju.
Kolegi v LJ se pod 9€/uro sploh ne dvignejo iz postelje, v MB lahko pričakuješ za enako zadevo max. 6 ali 7€/uro.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Valvoline ::

Pokazite mi vsaj en oglas z skrajsanim delovnikom v slo, tj na stajerskem. V at mas tega kolk ces, takoj ti pokazem najmanj 10 oglasov. 4 ali celo 3 dnevni delovnik, 4,5,6 urni delovnik in podobno,vsenoo z precej konkurencno ter visje izplacilo kot v slo za 200+ ur na mesec. Koga cakajo domaci fevdalci?

Zgodovina sprememb…

enemon ::

NiggerBob je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:



Ampak dopovej to enemu finančniku iz LJ? Ne moreš.


Super si napisal.
Razlika je tudi zato, ker je urna postavka na Gorenjskem in v LJ bistveno višja kot na Štajerskem in v Prekmurju.
Kolegi v LJ se pod 9€/uro sploh ne dvignejo iz postelje, v MB lahko pričakuješ za enako zadevo max. 6 ali 7€/uro.


Tole sem mu skušal dopovedati celotno temo. :D

Kako pa je z olajšavami za otroke v Avstriji? In pa z drugimi olajšavami? Ali je potrebno vse to vrniti Sloveniji, če si delavec migrant?

Valvoline je izjavil:

Pokazite mi vsaj en oglas z skrajsanim delovnikom v slo, tj na stajerskem. V at mas tega kolk ces, takoj ti pokazem najmanj 10 oglasov. 4 ali celo 3 dnevni delovnik, 4,5,6 urni delovnik in podobno,vsenoo z precej konkurencno ter visje izplacilo kot v slo za 200+ ur na mesec. Koga cakajo domaci fevdalci?


Hofer. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Valvoline ::

Razen avstrijce hofer,lidl nikjer. Ne samo da ni ponudb z skrajsanim delovnikom suznjelastniki pricakujejo od ovc se najmanj +50 nadur na mesec (vecina v dobrem seveda).

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Ampak če ti je tako težko v Sloveniji, ni vrag da se ne bi naučil nemščine in šel v Avstrijo s trebuhom za kruhom?

kamiKaZaA ::

enemon je izjavil:


Tole sem mu skušal dopovedati celotno temo. :D

Spet. Dal si naslov teme: Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

Napisati bi moral: Se delo v Avstriji dejansko za finančnika iz Ljubljane sploh splača?

In dobil si odgovore na svoj prvi vpis in tudi na sam naslov teme, da se še kako splača delati v Avstriji, če nisi finančnik iz Ljubljane. En je celo napisal, da se mu splača voziti iz Ljubljane v Villach vsak dan oz. zdaj 2-3x tedensko ostalo delo od doma.

Nisi mi pa še odgovoril in ti bom še enkrat postavil vprašanje:
Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ?


kamiKaZaA je izjavil:

enemon je izjavil:



Kot sem napisal že v OP-ju, se tistim ob meji splača, ker so tam v Podravju in Pomurju res nizke plače, ampak si pa na koncu na istem kot nekdo, ki dela v LJ ali na Gorenjskem, še posebej, če delaš v bolje plačanih poklicih.


Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ? Torej na boljše plačane službe vzamejo tudi nekoga, ki je 10 let vozil viličarja ali delal v skladišču ali je delavec v proizvodnji? Bull shit. Ti mešaš hruške in jabolke. Jaz ti pa pišem o jabolkah, da je isto delo v Avstriji več kot 50% bolje plačano kot v Sloveniji. Isto delo! Da se razumemo. In zaradi tega ljudje hodijo delat raje v Avstrijo zaradi dosti višje plače za isto delo.

enemon ::

kamiKaZaA je izjavil:

enemon je izjavil:


Tole sem mu skušal dopovedati celotno temo. :D

Spet. Dal si naslov teme: Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

Napisati bi moral: Se delo v Avstriji dejansko za finančnika iz Ljubljane sploh splača?

In dobil si odgovore na svoj prvi vpis in tudi na sam naslov teme, da se še kako splača delati v Avstriji, če nisi finančnik iz Ljubljane. En je celo napisal, da se mu splača voziti iz Ljubljane v Villach vsak dan oz. zdaj 2-3x tedensko ostalo delo od doma.

Nisi mi pa še odgovoril in ti bom še enkrat postavil vprašanje:
Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ?


kamiKaZaA je izjavil:

enemon je izjavil:



Kot sem napisal že v OP-ju, se tistim ob meji splača, ker so tam v Podravju in Pomurju res nizke plače, ampak si pa na koncu na istem kot nekdo, ki dela v LJ ali na Gorenjskem, še posebej, če delaš v bolje plačanih poklicih.


Povej recept kako nekdo, ki dela v proizvodnji pride do boljše plačane službe v LJ? Torej na boljše plačane službe vzamejo tudi nekoga, ki je 10 let vozil viličarja ali delal v skladišču ali je delavec v proizvodnji? Bull shit. Ti mešaš hruške in jabolke. Jaz ti pa pišem o jabolkah, da je isto delo v Avstriji več kot 50% bolje plačano kot v Sloveniji. Isto delo! Da se razumemo. In zaradi tega ljudje hodijo delat raje v Avstrijo zaradi dosti višje plače za isto delo.


Glej, oprosti, imaš prav, če bi lahko, bi popravil naziv teme. Upam pa, da si iz konteksta teme uspel razbrati, na kaj se stvar nanaša. Vedno ne velja vse za vse, ampak bolje plačani poklici v zahodni polovici države pa so tudi LAHKO blizu plačam v obmejnih območjih Avstrije.

kamiKaZaA ::

enemon je izjavil:


Glej, oprosti, imaš prav, če bi lahko, bi popravil naziv teme. Upam pa, da si iz konteksta teme uspel razbrati, na kaj se stvar nanaša. Vedno ne velja vse za vse, ampak bolje plačani poklici v zahodni polovici države pa so tudi LAHKO blizu plačam v obmejnih območjih Avstrije.

Nekomu iz Maribora se bolj splača it delat v Avstrijo (Graz = 70-75 km = 40-45 min.) kot pa Ljubljano (= 120-130 km = 80-90 min.).

In ker je kar pogosta praksa, da hodi množica ljudi iz Maribora ali okolice delati v Avstrijo se ponavadi nekje dobijo, sparkirajo in potem dalje skupaj potujejo 3-5 v enem avtu in se na ta način ogromno prišpara na potnih stroških.

Upam, da si iz konteksta razbral, da se marsikomu bolj splača it delati v Avstrijo (dnevni migrant) kot pa v Ljubljano. ;)

FireSnack ::

Hodiš dol v Magno montirat odbijače. Delo je sicer bedno, enolično in naporno. Vmes so nočne, skratka uničuješ si zdravje, ampak nekateri pravijo da se splača. Plača je po mojih informacijah med 2100 in 2400 evrov neto.
Preprodajalec NFT umetnin

kamiKaZaA ::

enemon je izjavil:

Vedno ne velja vse za vse, ampak bolje plačani poklici v zahodni polovici države pa so tudi LAHKO blizu plačam v obmejnih območjih Avstrije.


Bolje plačani poklici v Ljubljani in okolici so še bolje plačani v Avstriji. En primer iz glave: iz Akrapoviča razvojniki, inžinerji, finančniki bežijo delati v KTM Avstrijo, ker dobijo dosti več kot pri Akrapoviču. Akrapovič pa se po TV joče, kako on ne more enačiti tiste plače in da mu beži kader z velikimi izkušnjami pridobljenih v njegovi firmi. In ostalih primerov je še ohoho. Ti pa spet mešeš hruške in jabolke, ter primerjaš dobro plačano službo v Ljubljani s plačo viličarista v Avstriji. Plača je res tu tu neki. Samo kako bo viličarist iz Avstrije dobil dobro plačano službo finančnika v Ljubljani?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je Avstrija tako uspesna? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35435855 (25858) feryz
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218393 (88952) kamiKaZaA

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321330 (18057) BigWhale
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530851 (27826) Matko

Več podobnih tem