» »

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača?

1 2
3
4

flyko ::

In še en moj pogled na celotno situacijo. Vsi "šefi" pri nas se oprijemajo na staro laž glede produktivnosti in z njo povečane plače. So v tujini (severno) res bolj produktivni in kako sploh merijo produktivnost?

Produktivnost ni to, da bo delavec na isti mašini s svojim vloženim trudom delal kot budalo in proizvedel 2x več. Produktivnost je to, da podjetnik svoj dobiček in kapital vloži v izboljšave in razvoj, nadgradi stroj, kupi novega, spremeni procese v podjetju, da bodo učinkovitejši, doda dobro IT podporo... In potem iz tega pride večja produktivnost. Pri nas pa žal ostaja mantra, da je za nizko produktivnost kriv delavec in pač iz tega vidika ne more dobit večje plače. Seveda to ustreza podjetniku, saj lahko v svoj žep pospravi več, nazaj pa vlaga malenkost.

Invictus ::

Ni fora v produktivnosti, ampakv dodani vrednosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gambino ::

solatko je izjavil:

feryz - Pač nimaš pravega posla!

Gambino - Ne pozabi tudi povedat, da so čisto vsi prišli na taka DM po vezah in ne po razpisu! Jih tudi jaz poznam nekaj in nekateri so celo v žlahti.


Ne noben ni prišel po vezah do teh pozicij. Osebe so strokovne z veliko znanja na svojem področju!

Invictus je izjavil:

Ni fora v produktivnosti, ampakv dodani vrednosti.


Točno tako!

flyko je izjavil:

Seveda se splača. Že 13 in 14 plača rešujeta razmerje, kaj šele, ko zraven pride otroški dodatek, ki je v AT enak za vsakega otroka in ga ne zreducirajo, če so starši nad povprečjem, potem so še olajšave na prevoz in družinska olajšava.
Ko sem pričel z delom v AT sem imel 100% večjo neto plačo, kot sem jo prejemal pri nas, v roku 7 let se je začetna plača dvignila za cc 60%.

Delo je sproščeno, ekipa povezana, edina negativna stvar vsega tega je, da mi je prekleto žal, da tega koraka nisem storil že prej.

Tisti 2 urci v avtu 3x na teden mi ne predstavljata problema, poslušam glasbo, TEDeX, kak vlog,...


Tisti dve urci v avtu 3x na teden bi mene ubijalo.
Od doma do šihta imam 15. minut in si ne predstavljam, da bi se vozil in izgubljal čas, ki bi ga lahko preživel s svojimi bližnjimi na bolj produktiven način!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Valvoline ::

Dobro placan ekonomist je danes bolj izjema kot pravilo. Trenutna ponudba delovnih mest za ekonomiste = 0. Vec moznosti je da bo dip. ekonomist koncal za natakarja, kot da bi dubu kakrsnokoli delovno mesto povezano z stroko, placa pa minimalc.

Gambino je izjavil:

solatko je izjavil:

feryz - Pač nimaš pravega posla!

Gambino - Ne pozabi tudi povedat, da so čisto vsi prišli na taka DM po vezah in ne po razpisu! Jih tudi jaz poznam nekaj in nekateri so celo v žlahti.


Ne noben ni prišel po vezah do teh pozicij. Osebe so strokovne z veliko znanja na svojem področju!

Invictus je izjavil:

Ni fora v produktivnosti, ampakv dodani vrednosti.


Točno tako!

flyko je izjavil:

Seveda se splača. Že 13 in 14 plača rešujeta razmerje, kaj šele, ko zraven pride otroški dodatek, ki je v AT enak za vsakega otroka in ga ne zreducirajo, če so starši nad povprečjem, potem so še olajšave na prevoz in družinska olajšava.
Ko sem pričel z delom v AT sem imel 100% večjo neto plačo, kot sem jo prejemal pri nas, v roku 7 let se je začetna plača dvignila za cc 60%.

Delo je sproščeno, ekipa povezana, edina negativna stvar vsega tega je, da mi je prekleto žal, da tega koraka nisem storil že prej.

Tisti 2 urci v avtu 3x na teden mi ne predstavljata problema, poslušam glasbo, TEDeX, kak vlog,...


Tisti dve urci v avtu 3x na teden bi mene ubijalo.
Od doma do šihta imam 15. minut in si ne predstavljam, da bi se vozil in izgubljal čas, ki bi ga lahko preživel s svojimi bližnjimi na bolj produktiven način!

Naceloma res, kaj pa ce dobis dobro placan siht v AT za 5-6ur na dan, pa si dejansko casovno na istem kot v slo za 8 z 2x neto v zepu? Kje so v sloveniji ponudbe za skrajsan delovnik?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Naceloma res, kaj pa ce dobis dobro placan siht v AT za 5-6ur na dan, pa si dejansko casovno na istem kot v slo za 8 z 2x neto v zepu? Kje so v sloveniji ponudbe za skrajsan delovnik?


Kaj pa če delaš od doma? Ne glede na to kolko urni šiht dobiš še vedno od doma lahko delam v gatah, on site pa pač ne gre >:D

Če govorimo o plači N krat 2 kjer je N višji od 1.500 potem je mikavno, če je manj se že sprašujem, sploh če delaš od doma in bi moral kupit nov avto itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

flyko ::

Gambino je izjavil:


Tisti dve urci v avtu 3x na teden bi mene ubijalo.
Od doma do šihta imam 15. minut in si ne predstavljam, da bi se vozil in izgubljal čas, ki bi ga lahko preživel s svojimi bližnjimi na bolj produktiven način!


V bližini, kjer živim, tako ali tako ni nobenega podjetja, ki bi mu lahko prodal svoje znanje, tako, da vožnja 0.5h-1h mi ne uide. Grem pa zjutraj ob 5:30, ob tem času ni produktivnega načina, ki bi ga preživel z bližnjimi. Tako, da ja, tiste 3 ure, na teden, ko se vozim popoldan mi bi res lahko bilo škoda, pa lahko rečem, da jih kompenziram, ko ni potrebno delati nadur :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

Sparkxl ::

flyko je izjavil:

In še en moj pogled na celotno situacijo. Vsi "šefi" pri nas se oprijemajo na staro laž glede produktivnosti in z njo povečane plače. So v tujini (severno) res bolj produktivni in kako sploh merijo produktivnost?

Produktivnost ni to, da bo delavec na isti mašini s svojim vloženim trudom delal kot budalo in proizvedel 2x več. Produktivnost je to, da podjetnik svoj dobiček in kapital vloži v izboljšave in razvoj, nadgradi stroj, kupi novega, spremeni procese v podjetju, da bodo učinkovitejši, doda dobro IT podporo... In potem iz tega pride večja produktivnost. Pri nas pa žal ostaja mantra, da je za nizko produktivnost kriv delavec in pač iz tega vidika ne more dobit večje plače. Seveda to ustreza podjetniku, saj lahko v svoj žep pospravi več, nazaj pa vlaga malenkost.


Res je, pri nas produktivnost temelji na delovni intenzivnosti

Mato989 ::

flyko je izjavil:

Gambino je izjavil:


Tisti dve urci v avtu 3x na teden bi mene ubijalo.
Od doma do šihta imam 15. minut in si ne predstavljam, da bi se vozil in izgubljal čas, ki bi ga lahko preživel s svojimi bližnjimi na bolj produktiven način!


V bližini, kjer živim, tako ali tako ni nobenega podjetja, ki bi mu lahko prodal svoje znanje, tako, da vožnja 0.5h-1h mi ne uide. Grem pa zjutraj ob 5:30, ob tem času ni produktivnega načina, ki bi ga preživel z bližnjimi. Tako, da ja, tiste 3 ure, na teden, ko se vozim popoldan mi bi res lahko bilo škoda, pa lahko rečem, da jih kompenziram, ko ni potrebno delati nadur :D


Ob 5:30 je najbolj produktivno spanje... to je produktivno predvsem za zdravje... ker dvomim da zaspiš toliko hitro da bi imel 7-8ur spanca vsak dan, če pa zaspiš pa pomeni da druženje z bližnjimi pač odvzameš zvečer ;)

Jaz če bi se moral vsak dan zbujat ob 4:30 da bi šel ob 5:30 na pot (da imaš normalen zajtrk) pomeni da moraš hodit spat ob 21:00 da imaš zdravih dobrih 7 ur spanja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Tudi jaz sem nekoč imel do službe 10 min s peciklom. Ampak kaj mi je to pomagalo, če je bilo vse ostalo v qurcu. Zdaj se vozim 3x na teden 50 min v eno smer in ni neke panike.

flyko ::

Mato989 je izjavil:


Ob 5:30 je najbolj produktivno spanje... to je produktivno predvsem za zdravje... ker dvomim da zaspiš toliko hitro da bi imel 7-8ur spanca vsak dan, če pa zaspiš pa pomeni da druženje z bližnjimi pač odvzameš zvečer ;)

Jaz če bi se moral vsak dan zbujat ob 4:30 da bi šel ob 5:30 na pot (da imaš normalen zajtrk) pomeni da moraš hodit spat ob 21:00 da imaš zdravih dobrih 7 ur spanja...


Spat hodim ob cc 22, +- ura in mi je dovolj. Zbudim se ob 5, če ne gre in se ne naspim, pač javim, da delam od doma.

Mato989 ::

flyko je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ob 5:30 je najbolj produktivno spanje... to je produktivno predvsem za zdravje... ker dvomim da zaspiš toliko hitro da bi imel 7-8ur spanca vsak dan, če pa zaspiš pa pomeni da druženje z bližnjimi pač odvzameš zvečer ;)

Jaz če bi se moral vsak dan zbujat ob 4:30 da bi šel ob 5:30 na pot (da imaš normalen zajtrk) pomeni da moraš hodit spat ob 21:00 da imaš zdravih dobrih 7 ur spanja...


Spat hodim ob cc 22, +- ura in mi je dovolj. Zbudim se ob 5, če ne gre in se ne naspim, pač javim, da delam od doma.


To kar se tebi zdi dovolj ni nujno da je dovolj telesu... Samo povem...

Ker tvoja logika ob 5:30 ni nič produktivnega z familjo je enako potem da je nočno delo ok, ker ob 2 zjutraj tudi ne delaš nič produktivnega s familjo kajne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Delo od doma je luksuz rezerviran izkljucno za IT ter mal del administrativnih sluzb. Zanimivo da poleg takih ugodnosti so v itju tudi najvisje place. Ce se bo tako nadaljevalo ne vem koga mislijo podjetja dobit za onsite delo v prihodnosti. Ce kak programer lahko zasluzi 3k+ kar iz postelje v pizamah najbolj iskani deficitarni onsite poklici ne bi smeli sluzit manj k 5k neto.

Mato989 ::

Valvoline je izjavil:

Delo od doma je luksuz rezerviran izkljucno za IT ter mal del administrativnih sluzb. Zanimivo da poleg takih ugodnosti so v itju tudi najvisje place. Ce se bo tako nadaljevalo ne vem koga mislijo podjetja dobit za onsite delo v prihodnosti. Ce kak programer lahko zasluzi 3k+ kar iz postelje v pizamah najbolj iskani deficitarni onsite poklici ne bi smeli sluzit manj k 5k neto.


Zakaj pa mali del? Dejansko je lahko vse kar je telefonskega dela OD DOMA, vse kar je podpore OD DOMA, vse kar je računovodstva OD DOMA... to je ogromno služb...seveda ne večina ampak ja...

In strinjam se zato je pač treba on site plačat, ampak to bodo morali pogruntat delodajalci...


Jaz zase vem, da če imam na eni strani možnost delat od doma za plačo 1.500 EUR na TRR, mi morajo ponudit, da pomislim na onsite delo vsaj 50% (oz najmanj 600EUR več na TRR)več... to je da sploh razmišljam in preučujem opcijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Vse, kar se dela z racunlnikom, se lahko dela od doma.

Sam delo od doma zahteva dobro organizacijo dela, to pa nasim sefom ne gre...

Pa tudi po tujini ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

phnj90 ::

Tu berem, da eni blazno zaslužijo - je to res ali je hec? Je redna zaposlitev ali kako drugače? In kako se pride do teh priložnosti - preko linkedin?

user4683 ::

100k/leto je ze skoraj nek spodnji srednji rang fully remote zasluzkarjev, navzgor pa se da priti tudi do 200k in vec.

Sparkxl ::

Valvoline je izjavil:

Delo od doma je luksuz rezerviran izkljucno za IT ter mal del administrativnih sluzb.


Spet bluziš nesmisle. V firmi kjer delam je v admin zaposlenih ca 2000 ljudi. VSI imamo možnost delat od doma. Vse je samo vprašanje IT rešitev, ki to omogočajo. Zdaj se celo uvajajo hibridna fizična delovna mesta. To pomeni da se zaradi povečanja števila zaposlenih ne zida nova stavba, ampak si bomo delili delovna mesta.
Za slovenske vodje - fanatični kontrol friki, mikro meneđerji, je to nekaj nepredstavljivega

MasterTade ::

Kaj avstrija, še dlje se ti splača. Kar bi pri nas dobil 1075 bruto mi Švedi plačajo 2000 neto kot začetniku + zastonj namestitev. Raste pa do 3000 neto. Res je da 6 dni na teden in da živiš s sodelavci ampak služiš pa več kot eni finančniki pri nas ki se nosijo kot bogovi
Mors omnia aequat

Comandante ::

Vsak mora pri sebi razcistit kaj mu najvec pomeni. Placa, voznja na delo, delovni pogoji itd.

Inzenirske place so v Avstriji kar ok, sploh zadnje case, ko je vsesplosno pomanjkanje delovne sile. Jaz gori delam ze skoraj 10 let, celotno delovno dobo. Ne vem koliksna je razlika v placah zdaj, kot zacetnik sem leta 2013 dobil cca 1800e neto mesecno (po tem ko se doplacal davek v Slo), v Slo so mi ponujali takrat 900e. So drugi plusi, recimo lepi otroski dodatki, in pa minusi, recimo ni ocetovskega dopusta (kot je za tiste, ki so prijavljeni gor). Verjamem, da je zdaj razlika v placah manjsa kot je bila.

Dela se 38,5h/teden, v Sloveniji 37,5h/teden. So poklici s krajsim delovnikom (zdravstvo recimo). Ni potnih in malice, na ta racun je visji bruto oz. nizja obdavcitev. V veliko firmah se da dogovoriti za krajsi delovni cas (poljubno, recimo 30h), ne vem kako je s tem v Sloveniji.

Vse ma svoje pluse in minuse. Meni prevagajo plusi, z avstrijsko inzenirsko placo se v Slo zelo lepo zivi. Poleg tega so pri mojem delodajalcu delovni pogoji odlicni, fleksibilni delovni cas, home office, dobra kantina ipd. In predvsem normalni nadrejeni.

Invictus ::

Comandante je izjavil:

V veliko firmah se da dogovoriti za krajsi delovni cas (poljubno, recimo 30h), ne vem kako je s tem v Sloveniji.

V Sloveniji ne gre, razen za nekaj izjem, recimo mame prvih nekaj let...

Kako je potem s prispevki za zdravstvo in penzijo pri 30 urnem delovniku?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Comandante ::

Invictus je izjavil:

Comandante je izjavil:

V veliko firmah se da dogovoriti za krajsi delovni cas (poljubno, recimo 30h), ne vem kako je s tem v Sloveniji.

V Sloveniji ne gre, razen za nekaj izjem, recimo mame prvih nekaj let...

Kako je potem s prispevki za zdravstvo in penzijo pri 30 urnem delovniku?

Prispevke za penzijo se placuje proporcionalne (imas nizjo penzijo), glede zdravstva nisem preprican. Si predstavljam, da vseeno moras placevati polne, saj koristis zdravstvo isto ko polno zaposleni. Bom pa se pozanimal.

m0LN4r ::

user4683 je izjavil:

100k/leto je ze skoraj nek spodnji srednji rang fully remote zasluzkarjev, navzgor pa se da priti tudi do 200k in vec.

Za 1% populacije :O
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user4683 ::

m0LN4r je izjavil:

user4683 je izjavil:

100k/leto je ze skoraj nek spodnji srednji rang fully remote zasluzkarjev, navzgor pa se da priti tudi do 200k in vec.

Za 1% populacije :O

Za tiste, ki imajo znanje in jajca se it takšen biznis. Glede na celotno populacijo je to verjetno res 1% :))

Glede na rezultate zadnje ankete razvijalcev, pa 15% spjev služi več kot 100k/leto. (je pa res, da so rezultati zgolj za razvijalce)

Invictus ::

Anketa pac malo fali, ker smo se noter prijavili tudi integratorji, pa druge opcije niti ni bilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Ja anketa ima nekaj pomankljivosti, ampak da vsaj nek približen vpogled v cifre + vsaj približno se lahko vidi trende (v primerjavi s starejšimi anketami).

Malo je tudi čudna obravnava (enoosebnih) doo-jev v anketi - ker ti morajo kao prijaviti svojo plačo, ki pa je najverjetneje minimalna, dobiček (in morda izplačan dobiček) pa v 6-mestnih številkah :))

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

Invictus je izjavil:

Comandante je izjavil:

V veliko firmah se da dogovoriti za krajsi delovni cas (poljubno, recimo 30h), ne vem kako je s tem v Sloveniji.

V Sloveniji ne gre, razen za nekaj izjem, recimo mame prvih nekaj let...

Kako je potem s prispevki za zdravstvo in penzijo pri 30 urnem delovniku?

Prispevke za penzijo se placuje proporcionalne (imas nizjo penzijo), glede zdravstva nisem preprican. Si predstavljam, da vseeno moras placevati polne, saj koristis zdravstvo isto ko polno zaposleni. Bom pa se pozanimal.



Saj tu je glih problem... ker vse bazira na polnem delovnem času 40 let delovne dobe... sploh v SLO kjer je zakonska penzija višja kot bi bila penzija po izračunu če te varovalke ne bi bilo... sploh za tiste ki jih spet subvencioniramo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

Božičnice 90% firm nima, torej?

Ne vidim navala Avstrijcev k nam?

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

Vsak mora pri sebi razcistit kaj mu najvec pomeni. Placa, voznja na delo, delovni pogoji itd.

Inzenirske place so v Avstriji kar ok, sploh zadnje case, ko je vsesplosno pomanjkanje delovne sile. Jaz gori delam ze skoraj 10 let, celotno delovno dobo. Ne vem koliksna je razlika v placah zdaj, kot zacetnik sem leta 2013 dobil cca 1800e neto mesecno (po tem ko se doplacal davek v Slo), v Slo so mi ponujali takrat 900e. So drugi plusi, recimo lepi otroski dodatki, in pa minusi, recimo ni ocetovskega dopusta (kot je za tiste, ki so prijavljeni gor). Verjamem, da je zdaj razlika v placah manjsa kot je bila.

Dela se 38,5h/teden, v Sloveniji 37,5h/teden. So poklici s krajsim delovnikom (zdravstvo recimo). Ni potnih in malice, na ta racun je visji bruto oz. nizja obdavcitev. V veliko firmah se da dogovoriti za krajsi delovni cas (poljubno, recimo 30h), ne vem kako je s tem v Sloveniji.

Vse ma svoje pluse in minuse. Meni prevagajo plusi, z avstrijsko inzenirsko placo se v Slo zelo lepo zivi. Poleg tega so pri mojem delodajalcu delovni pogoji odlicni, fleksibilni delovni cas, home office, dobra kantina ipd. In predvsem normalni nadrejeni.



Načeloma je najbolj prav, da si izračunaš prihodek na uro porabljenega časa... Če dobiš na TRR 1.500 na mesec in oddelaš 168 ur in nimaš nič vožnje ker delaš od doma je to 1.500/168ur

Če delaš v Avstriji in dobiš 2.200 na mesec in je 168ur + 21x3h vožnje je to pač 2.200/(168+63ur)

Drugi korak je potem koliko denarja porabiš za zadeve povezane s službo (denar za prevoz, vzdrževanje vozila itd...)

Nato še tole preračunaš na letni oz. mesečni nivo id deliš z 168... in dobiš nek podatek N

Nato urni prihodek X iz prvega dela vzameš in odbiješ ta N... in pol primerjaš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Comandante ::

@Mato989 vsekakor, voznjo stejem zraven. Osebno sicer potrebujem za vsako smer 45 min, torej 1,5h dnevno 3x na teden (2x imam home office).

Da bi se 5x tedensko vozil po 3h dnevno... financna racunica bi se vedno bila, vendar to vec ni zivljenje. Ni denar vse.

Poznam ljudi, ki so pustili sluzbo za 1000e pri nas ter sli gor za 1500e + 2 uri voznje na dan, kar je IMO nesmisel. Ko zracunas stroske voznje ter placilo razlike v davku, si v plusu morda dva stotaka mesecno. Ter izgubis dodatni dve uri. No-go.

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

@Mato989 vsekakor, voznjo stejem zraven. Osebno sicer potrebujem za vsako smer 45 min, torej 1,5h dnevno 3x na teden (2x imam home office).

Da bi se 5x tedensko vozil po 3h dnevno... financna racunica bi se vedno bila, vendar to vec ni zivljenje. Ni denar vse.

Poznam ljudi, ki so pustili sluzbo za 1000e pri nas ter sli gor za 1500e + 2 uri voznje na dan, kar je IMO nesmisel. Ko zracunas stroske voznje ter placilo razlike v davku, si v plusu morda dva stotaka mesecno. Ter izgubis dodatni dve uri. No-go.


Tako... Je pa potem še slabši in težji izračun če si recimo kot jaz... jaz delam doma ves čas (ko grem na podjetje se peljem s sodelavcem 1x na mesec)

Koliko bi morala torej biti ponudba plače da bi se mi splačalo sledeče:

1. Vsak dan it onsite
2. Kupit nov avto za to (leasing na mesec itd...)
3. Servisiranje tega avta na leto, cestnine ipd..
4. čas porabljen na cesti...
5. več lepših oblačil ne samo trenerke, več pranja ipd...

Torej iz Ptuja do Celja je realno tja in nazaj v gužvi 3 ure... torej 63ur na mesec, nov avto je 300eur/mesec + ostale malenkosti rečva 350EUR, pa če vse ostale pizdarije od oblačil in dražje malice ker si je ne bi delal doma dodam še 100EUR... pridem torej na 63ur na mesec in 450EUR/mesec... Če vsako svojo uro nad 168ur ovrednotim kot 10EUR/h ker drugače raje doma sviram kurcu pridemo na 630EUR NETO + 450EUR... torej da bi se mi splačalo iz full time home office it full time onsite nekam kjer rabim za pot v gužvi povprečno 1,5h tja in 1,5h nazaj... bi mi morali namesto 1.500 na račun ponuditi 1500EUR + 1080EUR (PLUS POTNE!) ali po domače namesto 1.500 na mesec (NETO + malica + dodatek za delovno dobo) bi moral dobit 2.580EUR + potne... >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Res je, tudi taki obstajajo. Taki potem pridejo po 2 letih nazaj v slo.

Jaz se vozim isto kot ti. 5x na teden se nebi vozil za noben denar.

Po drugi strani pa je to realnost polovice slovenije, ki se vsak ljubi dan vozi na delo v lj še več časa. Iz mb do lj prideš v optimalnih okoliščinah (ki jih nikoli ni) v 1 ura 20 min. Prej si dam nogo stran rezat kot da bi se to šel. Tisti ki to delajo morajo ali biti res obupani, ali pa sovražijo svoje življenje

m0LN4r ::

user4683 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

user4683 je izjavil:

100k/leto je ze skoraj nek spodnji srednji rang fully remote zasluzkarjev, navzgor pa se da priti tudi do 200k in vec.

Za 1% populacije :O

Za tiste, ki imajo znanje in jajca se it takšen biznis. Glede na celotno populacijo je to verjetno res 1% :))

Glede na rezultate zadnje ankete razvijalcev, pa 15% spjev služi več kot 100k/leto. (je pa res, da so rezultati zgolj za razvijalce)

100k neto na racun al prometa? Ampak ja, s.p prodajalec dragih ur tudi sluzi 30% nadpovprecne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user4683 ::

Če bi kliknil na link bi vedel. Ponavadi se pogovarja v bruto cifrah.

Prodajalec dragih ur sam po sebi ne služi nič. Dober prodajalec pa služi enako kot dober programer/keramičar/šlogar - dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

m0LN4r ::

Kak ne, ce je miljonar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MasterTade ::

Sparkxl je izjavil:

Res je, tudi taki obstajajo. Taki potem pridejo po 2 letih nazaj v slo.

Jaz se vozim isto kot ti. 5x na teden se nebi vozil za noben denar.

Po drugi strani pa je to realnost polovice slovenije, ki se vsak ljubi dan vozi na delo v lj še več časa. Iz mb do lj prideš v optimalnih okoliščinah (ki jih nikoli ni) v 1 ura 20 min. Prej si dam nogo stran rezat kot da bi se to šel. Tisti ki to delajo morajo ali biti res obupani, ali pa sovražijo svoje življenje


Poglej malo ponudbe služb v drugih regija. Če jih že kaj ustreza njihovi izobrazbi je pa večina za minimalko ali pa nekaj 10€ več
Mors omnia aequat

m0LN4r ::

Marc Gebauer
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user4683 ::

m0LN4r je izjavil:

Marc Gebauer

Kaj ima nek uspešen prodajalec dragih ur veze z normiranci in avstrijci? IT normirancev ki služijo 100k+ je procentualno verjetno precej več kot uspešnih prodajalcev ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

enemon ::

Dajte tisti, ki imate službo v Avstriji malo napisati, kako ste prišli do nje? Standard CV plus prijava, delo prej v kakšni podružnici v Sloveniji?

zobnik ::

Ko bo v Sloveniji zmanjkal ovc za 750 neto bodo plače poskočile. Eni se ne dajo so raj na sociali, seveda pa tem ovcam ni všeč, so takoj po FB oglasjo, kot ovce v štal derejo....kako oni morao delat za 750 eni pa doma pa vseeno dobijo.
Medtem pa se blizu išče ljudi za 1300 neto v kovinrski delavnici pa en dobijo kadra. Nebi škodval tistim na 750 da menjajo službe....saj tudi tam delajo v strojno smer.

Comandante ::

enemon je izjavil:

Dajte tisti, ki imate službo v Avstriji malo napisati, kako ste prišli do nje? Standard CV plus prijava, delo prej v kakšni podružnici v Sloveniji?

Osebno nisem nikoli delal v Sloveniji. Diplomiral sem 2013, ko skoraj nihce ni zaposloval pri nas ker je se vedno bila neka kvazi kriza, zato sem bil prisiljen gledat drugje. V prvo firmo sem prisel na priporocilo znanca (gori dajo dosti na to). Delo je vkljucevalo delo s strankami (nemskimi firmami), zato so mi dali pogoj, da se v najkrajsem moznem casu naucim Nemsko za C1... in sem se, v pol leta. Prej sem nekaj znal, ampak bolj bogo. Firma mi je placala intenzivni tecaj + sam sem se ucil vsak dan. Jezik ni najlazji, sploh bolj na poslovnem/tehnicnem nivoju, ampak gre. Osebno se mi zdi anglescina bistveno lazja.

Naprej pa ni problem, ko skuzis sistem in si ustvaris mrezo poznanstev. Iz prve firme recimo poznam na desetine ljudi, ki zdaj delajo pri vseh mogocih firmah, in lahko hitro pridem do informacij o posamezni firmi/delovnem mestu, morda do kaksnega priporocila.

Sicer pa na karriere.at (ali podobno), poslat CV in kratko spremno pismo, pa je. Odvisno od poklica, dolocene profile trenutno iscejo kot zmesani, predvsem tehnicne kadre (inzenirje, srednja tehnicna izobrazba) in zdravstvene kadre (sestre, negovalci). Dosti se dela preko agencij za zaposlovanje (za "posojanje" delavcev), ce imas moznost se jih raje izogibaj in se zaposli direktno pri firmi.

Pa se ena stvar - o placi se praviloma meni na prvem razgovoru, da se ne zapravlja casa.

Sparkxl ::

Pri meni je bilo tako da sploh nisem nikoli razmišljal o tem da bi šel delat gor. Sem pa imel sodelavca zraven sebe, ki je vsak dan ob jutranji kavi gledal oglase, ker on bo zdaj glih dal odpoved. Samo kot zanimivost, še zdaj je tam po vseh teh letih :)
En dan mi je diktator dvignil pritisk preko meje prebavljivega in sem se prijavil preko maila na enega od teh oglasov ki mi jih je kazal vsak dan. Izpolnjeval sem vse pogoje, čez 3 dni je bila pogodba podpisana.
Zdaj poleti sem spet menjal. Takoj po poslanem cv preko linkedin sem dobil povabilo na teams razgovor. Da se povohamo in zmenimo okrog plače. Na to so sledile še 2 runde na firmi. Gre pa to vse skupaj pri njih ekspres hitro.

Pogosto slišim od jamračev kako bi oni šli takoj gor, pa ne znajo jezika.
Delam s stranko v nemčiji, ki je na sveže importirala 2 italijana. Bil sem na seminarju, kjer je bil en tip direkt iz indije. Kaj imajo skupnega? Nula znanja nemščine, se pa intenzivno učijo. Volja je tista ki loči luzerje od sposobnih.

Poznam recimo eno jamrajočo propalico, ki bi šel gor, pa ne zna nemško. Ima pa čas čisto vsak dan tukaj srat na forumu ure in ure v eno. Če bi te ure vložil v učenje nemščine, bi zdaj bil native speaker nivo.

FireSnack ::

Invictus je izjavil:

Ni fora v produktivnosti, ampakv dodani vrednosti.

Dodana vrednost je ko na forum napišem bedarijo, produktivnost pa ko samo pišem na forum. Vse to seveda v prostem času, ko živim na polno.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

MrStein ::

Sparkxl je izjavil:

Res je, tudi taki obstajajo. Taki potem pridejo po 2 letih nazaj v slo.

Jaz se vozim isto kot ti. 5x na teden se nebi vozil za noben denar.

Po drugi strani pa je to realnost polovice slovenije, ki se vsak ljubi dan vozi na delo v lj še več časa. Iz mb do lj prideš v optimalnih okoliščinah (ki jih nikoli ni) v 1 ura 20 min. Prej si dam nogo stran rezat kot da bi se to šel. Tisti ki to delajo morajo ali biti res obupani, ali pa sovražijo svoje življenje

Ali pa nimajo luksuza filozofirati po forumih ker morajo, kot rečejo v tujini "make ends meet".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

V tujini ni casa za filozofiranje na forumih, tam se samo dela.

Prej si dam nogo stran rezat kot da bi se to šel.

Tempomat, Lane Assist, ACC, se peljes s sodelavcem vsak drug dan. Veliko ljudi boljsih alternativ nima. Precenjena garsonjera v LJ? Si rezem obe noge, je lepse na cesti, kot v bloku. Na cesti vsaj nekaj vidis, v bloku pa bulis v drugi blok in si kot zajec v kletki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MasterTade ::

lol v tujini nimajo forumov ker samo delajo ;(( kje take pobirate
Mors omnia aequat

m0LN4r ::

V tujini ni casa za trolanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

enemon ::

Ali je v Avstriji v navadi tudi izplačilo bonusa za delovno uspešnost ali se izplačata dodatno samo 13. in 14. plača?

m0LN4r ::

Mislis na kaj takega?
https://www.bimmertoday.de/2022/03/14/e...

Verjetno. Odvisno od firme do firme.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

enemon ::

m0LN4r je izjavil:

Mislis na kaj takega?
https://www.bimmertoday.de/2022/03/14/e...

Verjetno. Odvisno od firme do firme.


To je udeležba v dobičku. Bolj sem mislil, da ti vodja postavi neke cilje in če jih izpolniš, dobiš eno ali dve plači bonusa.

m0LN4r ::

Ne poznam. Kar je na severu najbolj moderno je, nizka osnova in potem dodatki oz. provizija. Moj bivsi sodelavec dela tako. Ce se coha za jajca dobi tistih ziher 1750 al nevem kok je rekel, ce pa naredi par mastnih pogodb pa je to lahko 10k+ - Nepremicninarji sluzijo ful. 3,5% poberejo, nepremicnine v okoli so pa okoli miljon plusminus., zdaj pa racunaj. Naredi 2-3 dobre posle na leto in to je to. Pocitnice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je Avstrija tako uspesna? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35435856 (25859) feryz
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218393 (88952) kamiKaZaA

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321330 (18057) BigWhale
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530851 (27826) Matko

Več podobnih tem