» »

Ustni dgovori

Ustni dgovori

«
1
2

googleg1 ::

Zdravo,

Spet se oglašam z nevšečnostjo. Pokvaril se mi je avto, ker sem ocenil, da se ga ne splača popravljati sem se odločil da ga prodam. Vpisal sem oglas na spletni oglasnik in nato se je začela zabava.

V 2 minutah sem dobil 5 klicev. Vsi so takoj želeli, da se zmenimo in takoj odstranim oglas. Z enim sem se bolj resno začel menit in sem se dogovoril, da avto odkupi (kljub temu, da niti ni videl slike avta) in da aro prinese naslednji dan. Nato sem takoj želel odstraniti oglas s spleta, vendar sem še prej dobil nekaj klicev od katerih je en želel avto pogledati. Bil je blizu, zato sem mu sporočil naslov in se je oglasil. Tukaj naj dodam, da avto ni bil parkiran pri meni doma ampak 100km stran. Nato sva se po telefonu zmenila za ceno. Avto je naložil in je bila zgodba zaključena. Vsaj tako se mi je zdelo.

Nato me 15min kasneje kliče prvi človek. In me sprašuje naj mu sporočim svoj osebni naslov, da mi nekdo takoj prinese aro. Povedal sem mu, da sem avto prodal. Čisto je znorel. Kako si upam, da on je pošten človek, da sva se zmenila in sem mu povzročil gospodarsko škodo. Rekel je tudi, da je vse pogovore snemal, ima slikan moj oglas s spleta (kjer niti ni slike avta) in da me bo tožil. Sedaj bo z mano komuniciral samo po uradni poti (tako pravi).

Vem, da ustni dogovori pred sodiščem veljajo, ampak ali je res možno, da bom pred sodiščem odgovarjal za svoje dejanje.

Lp

kuall ::

Ne sekiraj se zaradi tega psihota. Prazna grožnja, ki jo radi dajejo ljudje, ko jim prekipi. Saj je vsakemu jasno, da prvi prideš prvi melješ pri teh malih oglasih.

Gejspodar ::

Če je pogovor brez opozorila/privolitve snemal, je kršil smernice IP-RS.

Miha 333 ::

Drugič potencialnim kupcem takoj povej, da tisti, ki prvi prinese aro ali kupnino, dobi avto in da ga brez tega ne boš "šparal" za nikogar.

mmcmmc ::

Kdor prej pride prej melje.

Taki naval za pokvarjen avto?

Ganon ::

mmcmmc je izjavil:

Taki naval za pokvarjen avto?


Objavi oglas in boš videl. V parih minutah ti že zvoni telefon. Kdo kliče? PREPRODAJALCI.

RegulusDraco ::

mmcmmc je izjavil:

Kdor prej pride prej melje.

Taki naval za pokvarjen avto?


Obstaja dosti takšnih, ki kupujejo pokvarjene avte, na avtoodpadih poceni dobijo nadomestni kos in potem za precej, precej višjo ceno prodajo avto naprej.

Ponavadi pokvarjen avto odkupijo za nekaj stotakov ali pa še precej manj, prodaja pa se potem za vsaj nekaj tisočakov, kolikor je pač vreden dotičen model takšne starosti.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

googleg1 ::

Hvala za te besede. Tudi sam sem bil presenečen nad zagretostjo. Sem že enkrat prodajal karambolirano vozilo in vem, kako agresivni so. Ampak da na praznik toliko ljudi skoči v zrak in so potem še pripravljeni groziti z odvetniki si pa nisem mislil.

Unknown_001 ::

Grow a pair of balls.

Nič nezakonitega nisi storil. Niti škode ti ne more dokazat zarad tega dejanja. Ne more prodajat nečesa, kar ni v njegovi posesti in lasti, potem trdit da si mu prizadejal gospodarsko škodo. Tko se to ne dela.

Šeftarji in cigančki. Potem pa grozijo in izsiljujejo. Sam ne smeš se pustit.

Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd. Po pravem bi moral pisno sklenit kupoprodajno pogodbo, tud če staro omaro prodajaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.

St235 ::

Zguba casa. Predpogoj da bi v teoroji in mokrih sanjah lahko karkoli bilo je, da je nastala skodo. Ze tukaj je vsakemu jasno da zadeva ne pije vode.

Dodatno ga naslednjic ce bo klical opozori da je snemanje brez soglasja kaznivo dejanje.

Pod crto ne se sekirat in ce bo utrujal blokiraj stevilko.

Miha 333 ::

Tehnično gledano si ga naplahtal. Ker ustni dogovor je oblika pogodbe. Zato naslednjič jasno povej, da kdor prvi prinese denar, dobi avto.

St235 ::

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Ja in dogovor v danem primeru je bila, da bo prinesel aro s cimer bo vozilo rezervirno. Da je zgolj na podlagi tel. razgovora nastala pravno zavezujoco kupoprodajna pogodba za vozilo (pri cener kupec sploh se ni placal dogovorjene are) bo umetnost dokazat na sodiscu. Kar pa bo se bolj nemogoce pa je dokazat realno skodo, ki je predpogoj da se sploh imas o cem pogovarjat na sodiscu.

Unknown_001 ::

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


U, hudo...

Ja, avto je parkiran na xxx placu, ceno mam tako...

Jst ponudim tok
Ne dam ga za tok
Babl brambl barantanje po arabsko

Cena pade.

Ok, lahko ga zaaraš in pol kupiš

Zmenjeno, adios.

Ful hud dogovor. Če bi tipo aro plačal potem bi bila druga. Mar ni namen Are garancija, da bo do odkupa prišlo? Nisi položil are, ne bom ti ga šparal. Pa navadno je celo tako da mkraš v določenem času po pologu are odkupit vozilo. Če ne lahk prodam naprej po pretečenem roku. Ti se pa pod nosom obriš. Razen če bi rad odvetnikom polepšal dan.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Te bande preprodajalske je toliko, da je za pošizit. V Ljubljani kjer je avtosejem kar patruljirajo in preden ga sploh privlečeš notri, imaš že 5 komadov, ki cenkajo. Tečni kot podrepne muhe, vsi imajo pa vsaj audija, če ne še kaj hujšega.

Unknown_001 ::

Tarzan je izjavil:

Te bande preprodajalske je toliko, da je za pošizit. V Ljubljani kjer je avtosejem kar patruljirajo in preden ga sploh privlečeš notri, imaš že 5 komadov, ki cenkajo. Tečni kot podrepne muhe, vsi imajo pa vsaj audija, če ne še kaj hujšega.


Ciganska posla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

St235 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Ja in dogovor v danem primeru je bila, da bo prinesel aro s cimer bo vozilo rezervirno. Da je zgolj na podlagi tel. razgovora nastala pravno zavezujoco kupoprodajna pogodba za vozilo (pri cener kupec sploh se ni placal dogovorjene are) bo umetnost dokazat na sodiscu. Kar pa bo se bolj nemogoce pa je dokazat realno skodo, ki je predpogoj da se sploh imas o cem pogovarjat na sodiscu.

Dogovor je bil, da bo avto prišparal za njega. In ga ni. Pustimo zdaj sodišče in dokazljivost itd, tehnično gledano je to bila laž oziroma nedržanje dogovora.

filip007 ::

Verjetno prenizka cena, bolje dvigniti in počakati par dni, da se stvar zlufta.

Pa natančen oglas ne škoduje, da ljudje ne kličejo samo za motilo.
Trevor Philips Industries

Unknown_001 ::

Miha 333 je izjavil:

St235 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Ja in dogovor v danem primeru je bila, da bo prinesel aro s cimer bo vozilo rezervirno. Da je zgolj na podlagi tel. razgovora nastala pravno zavezujoco kupoprodajna pogodba za vozilo (pri cener kupec sploh se ni placal dogovorjene are) bo umetnost dokazat na sodiscu. Kar pa bo se bolj nemogoce pa je dokazat realno skodo, ki je predpogoj da se sploh imas o cem pogovarjat na sodiscu.

Dogovor je bil, da bo avto prišparal za njega. In ga ni. Pustimo zdaj sodišče in dokazljivost itd, tehnično gledano je to bila laž oziroma nedržanje dogovora.


Dogovor vlkjučuje Aro. Ki ni bila plačana.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

nerro32 ::

OP, prenizko ceno si dal :)

Majster ti nič ne more, je pa res, da si ga malo naplahtal. Tudi mene bi razjezilo, da se z nekom takole dogovorim in potem ugotovim, da je stvar prodana (pa nisem preprodajalec). Se mi je nekaj podobnega že zgodilo in sem bil malo jezen na prodajalca. Kot je že bilo rečeno, drugič je treba jasno povedat, da prodaš prvemu, ki prinese denar, brez rezervacij in mencanja, bo bolje za vse.

Master_Yoda ::

Mislim da imajo anglezi (ali americani ?) pregovor:

A Verbal Contract Isn't Worth the Paper It's Written On

Utk ::

Osnovna napaka je bila prenizka cena. Svercar ti mora najprej preklet vso familijo zarad cene, drugace nisi nic naredu.

kingsix ::

Oh joj.. To mamo tu enega soseda.. Sicer dober in pošten fant. Kupuje poceni avte... Jih očisti v nulo (skoz leta okrog s sesalecem, še tam 10 in 12 letna sina mu pomagata), popravi malenkosti itd. in jih proda naprej za nekaj 100EUR več. Pač v krizi ni bilo šihta in je začel s tem, zdaj pa se je kar utekel.

Je pa kul.. Zadnjič so še meni oprali avto in očistili znotraj za pir. Malima dvema sem sicer mimo starega stisnil nekaj za sladoled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

shadeX ::

@OP.

1. Kot so ti povedali. Pravno, kaj dost ti ne more, tako da glede tega se ne sekiraj.
2. Oprosti ampak ti si kreten in to točno zaradi tega ker kratiš čas drugim in ne spoštuješ dogovorov.

Z enim sem se bolj resno začel menit in sem se dogovoril, da avto odkupi (kljub temu, da niti ni videl slike avta) in da aro prinese naslednji dan.


Dogovoril si se. Ja? Kaj si mislil, da bo prvi kupec magično izginil in te ne bo več poklical? NE, ker si se nekaj dogovoril in tega nisi spoštoval.

Vse kar bi lahko naredil, je to da če si že avto prodal drugemu, bi prvega poklical, se OPRAVIČIL, povedal situacijo in zadeva bi bila rešena, čeprav kupec še vedno ne bi bil popolnoma zadovoljen, če je normalen bi razumel - večina bi.

Jaz bi se (in tudi sem se) počutil ravno tako kot kupec. Ta ti je jebal mater po telefonu direktno, jaz bi ti jo pa kadar bi telefon odložil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Utk ::

Ja, je bil kreten, ampak ce bi bilo kaznivo bit kreten, bi bili ze vsi v zaporu, da ne govorimo, da ne bi obstajala vec niti ena firma na svetu.

bbbbbb2015 ::

googleg1 je izjavil:

Zdravo,

Spet se oglašam z nevšečnostjo. Pokvaril se mi je avto, ker sem ocenil, da se ga ne splača popravljati sem se odločil da ga prodam. Vpisal sem oglas na spletni oglasnik in nato se je začela zabava.

V 2 minutah sem dobil 5 klicev. Vsi so takoj želeli, da se zmenimo in takoj odstranim oglas. Z enim sem se bolj resno začel menit in sem se dogovoril, da avto odkupi (kljub temu, da niti ni videl slike avta) in da aro prinese naslednji dan. Nato sem takoj želel odstraniti oglas s spleta, vendar sem še prej dobil nekaj klicev od katerih je en želel avto pogledati. Bil je blizu, zato sem mu sporočil naslov in se je oglasil. Tukaj naj dodam, da avto ni bil parkiran pri meni doma ampak 100km stran. Nato sva se po telefonu zmenila za ceno. Avto je naložil in je bila zgodba zaključena. Vsaj tako se mi je zdelo.

Nato me 15min kasneje kliče prvi človek. In me sprašuje naj mu sporočim svoj osebni naslov, da mi nekdo takoj prinese aro. Povedal sem mu, da sem avto prodal. Čisto je znorel. Kako si upam, da on je pošten človek, da sva se zmenila in sem mu povzročil gospodarsko škodo. Rekel je tudi, da je vse pogovore snemal, ima slikan moj oglas s spleta (kjer niti ni slike avta) in da me bo tožil. Sedaj bo z mano komuniciral samo po uradni poti (tako pravi).

Vem, da ustni dogovori pred sodiščem veljajo, ampak ali je res možno, da bom pred sodiščem odgovarjal za svoje dejanje.

Lp


Naredil si napako, ki pa sicer ni drastična. Moj sin je svoj prvi Renault prodal bolje, kot ti.

V osnovi vsakemu rečeš, da je avto prodan, ko je plačan v celoti. Prej pa ne. Če se zmenita, da jutri pride, si zabeležiš njegov telefon in ga jutri čakaš.

Če nekdo uleti danes, kešira avto, popraskaš pogodbo in naj avto pelje ali naloži. Ta prvega pa pokličeš, da je avto prodan. In nihče ne more biti jezen.

"Šparanje" za nekoga nima smisla. Če si pa res obljubil, potem si ga pa kiksnil. No, jezo si si nabral. Drugače ni hude sile. Drugič pač ne "šparaj" avtov.

Moj sin je imel kupca, ki je rekel, naj počaka do vikenda, da pride na lokacijo po avto. Sin me je vprašal, kaj naj, pa sem mu lepo rekel, da čaka se lahko, samo če kdo pride, ga lahko prej kupi. In da naj to kupcu (potencialnemu) jasno pove. Mu je povedal in nihče ni rekel nič slabega. Avto vzameš z oglasov, ko je v celoti plačan in torej prodan, prej nič.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

ne vem v čem je problem, saj ti 1. kupec tako ali tako ni plačal are, kar pomeni, da ga nisi oškodoval/oguljofal. Res je, da ni bilo ravno najbolj prefinjeno, ampak kdor prvi prej pride prej melje.

Kar se pa tiče preprodajalcev je treba bit samo vztrajen.

Sem prodajal opel corso z okvaro motorja, cena podobne corse z okvaro turbine je nekdo prodajal za 1200€ in sem določil isto ceno glede na tisti oglas. Večinoma so klical preprodajalci in mi ponujali smešno nizke cene in sem jih lepo zavrnil. Slej ko prej pa sem ga prodal nekomu za ceno za katero sva se oba strinjala.

bbbbbb2015 ::

The Player je izjavil:

ne vem v čem je problem, saj ti 1. kupec tako ali tako ni plačal are, kar pomeni, da ga nisi oškodoval/oguljofal. Res je, da ni bilo ravno najbolj prefinjeno, ampak kdor prvi prej pride prej melje.


Prvemu potencialnemu kupcu je avto obljubil. To ne bi smel narediti. Moral bi mu jasno povedati, da je avto naprodaj, kdor pride in plača - ga kupi. In potem magari prvi kupec pride v pidžami in natikačih sred noči, če se mu mudi.

r00k ::

Ne more ti nič, me pa zanima kakšen človek ne pokliče nazaj in pove da je avto prodal? Enkrat se mi je isto zgodilo, da sem bil dogovorjen potem je pa tip zadevo prodal, no dobro da sem ga jaz poklical preden sem se odpravil na 100km pot.

gendale2018 ::

na ogleda prideš obvezno z neko hardcore gajbo


da se vid že v štartu da nimaš keša


morte bit saj trije frendi en bl brihtn k tadrug


prva stvar k jo rečeš


zakva prodajaš a je tok sfukan al bi me sam rad nategnu


a to si sam kitu pa barvu?


sej je vsak del avta u drugem odtenku


motor ti klenka


menjalnik se ti zatika


sklopke skor nimaš več to je zihr žena vozila al si pa ti nesposoben


to bo treba pol motorja menat


če maš obd2 kabl pa laptop se še tm delaš mau pametnga kok errorjev je vn vrgl


čeprov ubistvu nimaš pojma kaj delaš


potegneš šipko za ole vn


lej kok je črn ole to ste skos tišal na blokadi


gume maš čist uničene tut če majo dost profila


ustrajaš da so zjebane


pol se mau zagledaš v streho avta


fak ta avto je bil na strehi vsaj 2x


na konc mu ponudš 40%-50% cene k sta se jo po telefonu zmenila


seprav če je bla na avto.net cena 10000€


mu morš že po telefonu zbit ceno na ene 8000€


na ogledu mu ponudš max 4000€


če noče dat, mu zagroziš da nej ti vrne keš za benz k te je nategnu

Unknown_001 ::

gendale2018 je izjavil:

na ogleda prideš obvezno z neko hardcore gajbo


da se vid že v štartu da nimaš keša


morte bit saj trije frendi en bl brihtn k tadrug


prva stvar k jo rečeš


zakva prodajaš a je tok sfukan al bi me sam rad nategnu


a to si sam kitu pa barvu?


sej je vsak del avta u drugem odtenku


motor ti klenka


menjalnik se ti zatika


sklopke skor nimaš več to je zihr žena vozila al si pa ti nesposoben


to bo treba pol motorja menat


če maš obd2 kabl pa laptop se še tm delaš mau pametnga kok errorjev je vn vrgl


čeprov ubistvu nimaš pojma kaj delaš


potegneš šipko za ole vn


lej kok je črn ole to ste skos tišal na blokadi


gume maš čist uničene tut če majo dost profila


ustrajaš da so zjebane


pol se mau zagledaš v streho avta


fak ta avto je bil na strehi vsaj 2x


na konc mu ponudš 40%-50% cene k sta se jo po telefonu zmenila


seprav če je bla na avto.net cena 10000€


mu morš že po telefonu zbit ceno na ene 8000€


na ogledu mu ponudš max 4000€


če noče dat, mu zagroziš da nej ti vrne keš za benz k te je nategnu


Kakor se bere smešno taki cigani na dvorišču niso dobrodošli. Pogodba bo v vsakem primeru nična, ker gre za izsiljevanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ciki57 ::

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Mene je vedno zanimalo kako lahko ustni dogovor dokažeš? Če ni prič je samo njegova beseda proti tvoji.

bbbbbb2015 ::

ciki57 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Mene je vedno zanimalo kako lahko ustni dogovor dokažeš? Če ni prič je samo njegova beseda proti tvoji.


To je bolj enostavno, kot si misliš, samo domišljija ti ne dela. Jaz sem imel nekoč težave z zaposleno. Ker sem pričakoval, da bo lagala, sem dal mobitel v avto, na spiker, da je slišala žena in še en sodelavec.

Tako sem za telefonski pogovor imel kar lepo dve priči. Sicer to glih človek ne čaka pri kupoprodaji avta in pri stari kanti se glih ne izplača hoditi na sodišče.

Ampak priče za telefonski pogovor pa se da zlahka dobiti.

Nekoga seveda lahko daš na spiker tudi na mobitel ali fiksni telefon, ne rabiš avto instalacije ali bluetootha (Parrot) za to. Aja, pa priče rabiš, živega človeka.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

lažne priče je tako lahko dobiti, da jim jaz ne bi verjel, če bi bil sodnik.

Unknown_001 ::

kuall je izjavil:

lažne priče je tako lahko dobiti, da jim jaz ne bi verjel, če bi bil sodnik.


Unu... k je cigo bil na sodišču. Gospod Brajdimir, pet ljudi priča proti vam, da so vas videli krasti žlebove. Pa Brajdimjr reče, pa gošpod šodnik jšt mam 100 prič, ki pravijo da me nišo videle krast.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bbbbbb2015 ::

gendale2018 je izjavil:

na ogleda prideš obvezno z neko hardcore gajbo
da se vid že v štartu da nimaš keša
morte bit saj trije frendi en bl brihtn k tadrug


Saj ne da bi se pritoževal nad intelektom tvojega posta, ampak ti nisi kvalificiran cipele čistit. Za drugo fazo, da jih podajcaš (naloščiš) pa niti nimaš šans blizu prit.

Ti pa povem, kako so lokalni domorodni Albanci to počeli za drage avte in nepremičnine.
To je pa višja šola pogajanja.

Ti prodajaš avto za 20.000 € (hipotetični primer)
Pride cigan #1 k tebi, hvali avto, jao kako super, koljega pa jaz tebi plačam celo 21.000 €, samo če ga še daš v avtopralnici spucat pa povoskat.

Pa si ti misliš, e pa to je mala malca, zuper še dražje ga bom prodal.

Pa pride cigan #2 k tebi, pa gleda, pa ga skrbi, pa pravi, glej mojster, fin ti je avto, samo jaz ti ne morem dati več kot 19.000 €. Nimam dnara človek. Majkemi.

Pa ti hladnokrven, pa si misliš, boli mene patka, avto je z 21.000 € tako rekoč prodan. Pa držiš tega drugega v rezervi, kaj pa če.

Pa pride cigan #3 k tebi (zdaj si že verjetno ugotovil, da so cigoti povezani), pa gleda pa hvali avto, pa zuper je to avto. Samo kolega, veš, vreden je 17.500 €, ajd 18.000 € ko sva prjatla.

Pa si misliš, ajd dosaden si, marš. Ali vseeno zapišeš številko dol od cigota. Za 17.500 € ne bi dal, za 18 pa mogoče.

Pa pride cigo #4, pa potegne keš - pa pravi prjatu, evo ruka, 16.000 €, keš na roke. In človek res potegne vijolične na sonce. Ta prave, ne fotokopirane.

Pa ga hočeš nagnat, pa se ne da, pa ti da vizitko, pa čoveče evo gnar. Pa marš, pa evo dnar, pa noče pa je dosaden ko proliv (če veste, kaj je to). Komaj se ga znebiš.

Pa pride cigo #5, iz Srbije, glih potuje skozi. Pa previden, sprašuje, pa ti si previden, pa itak mu nič nočeš, on pa tebi ne. Pa reče, glej člouk, v redu je to avto. Ozbiljno. Samo veš, jaz ga še do Srbije morm prpeljat, dao bi 16.000 €, samo jao evo stroški, dam ti 15.000 €. Pa se ti človek smili, ampak nima šans. Se mu zahvališ, pobereš viziko, ah.

Pa pride dan, ko bi naj prišel cigo #1 plačat in prevzet avto. Pa te cigo kliče po telefonu, pa pravi, jao čoveče, glej našao sem bolji avto. Žao mi je, evo idem sad.

Pfffff. Torej ne bo nič za 21.000 €.

Pa kličeš cigota #2. Fala qurcu, plan B. Pa se oglasi Fata, gospod, ne mi ne rabimo avta. Mož je ravnokar kupio enega, pa se peljemo po njega. Ne ne, ne peljemo se po vašega, ne.

Hmmm... Slabo to. Pa kličeš cigota #3. Za 17.500 € ne bi šlo, za 18 pa bi. Pa se oglasi cigo #3. Ne ne gospod, vaš auto je predrag, ne na žalost. Glejte ne morm jaz nič, sem dobio enega za 15, pa še manj kilometrov ima.

Pffffff.. Pa si misliš, pfff, cena je res bila malo navita, pa saj bo 16.000 € keširano tudi v redu. To postaja že mukotrpno in vse predolgo traja. Pa kličeš cigota #4 če ga še zanima avto, pa te uni odpika. Jao glej nudio sam ti 16 hijada, pa nisi hoto vzet. Glej nisi. Meni se je mudilo, pa sem keširao nek drug avto. 16? Ma ne za 16. Preveč je to dnara za tak auto. Dobio sem ga za 14.

Pa odložiš slušalko, pa kaj zaj. Pa te kliče uni srbski cigo #5. Gospod, jaz vas kličem, če ste še zainteresirani. Glih pravkar se peljem nazaj v Srbiju, pa bi se ustavio in kupio avto, če ga še imate.

In tako ves srečen prodaš avto za 15.000€.

Miha 333 ::

ciki57 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Mene je vedno zanimalo kako lahko ustni dogovor dokažeš? Če ni prič je samo njegova beseda proti tvoji.

Zato pa sta ga sposobna skleniti le osebi, ki se dogovorjenega držita zaradi lastne integritete in morale in ne zgolj zato, ker bi to lahko nekdo dokazal. Nekateri so pošteni sami po sebi, nekateri pa samo zaradi grožnje kazni oz. posledic.

blackbfm ::

Ampak priče za telefonski pogovor pa se da zlahka dobiti.


Kako bos dokazal da je na posnetku oseba s katero imas spor? Ne mores, case closed.

Tudi mene bi razjezilo, da se z nekom takole dogovorim in potem ugotovim, da je stvar prodana (pa nisem preprodajalec). Se mi je nekaj podobnega že zgodilo in sem bil malo jezen na prodajalca. Kot je že bilo rečeno, drugič je treba jasno povedat, da prodaš prvemu, ki prinese denar, brez rezervacij in mencanja, bo bolje za vse.


Ce te taka stvar ujezi ti manjka common sensa, to je izkljucno tvoj problem da ne razumes kako deluje trg rabljenih stvari

Ales ::

blackbfm je izjavil:

Ampak priče za telefonski pogovor pa se da zlahka dobiti.


Kako bos dokazal da je na posnetku oseba s katero imas spor? Ne mores, case closed.

Nobenega posnetka ni. Priče.

Priča reče, slišala sem to in to v pogovoru med tem in tem, takrat in takrat, tam nekje.

Sodni spori znajo včasih biti kar zapleteni in daleč od enoznačnosti, pa najpogosteje ne zgleda nič kaj dosti podobno CSI Miami.

blackbfm ::

Nobenega posnetka ni. Priče.

Priča reče, slišala sem to in to v pogovoru med tem in tem, takrat in takrat, tam nekje.


Prica je lahko slisala random cloveka ki se je javil na tisto cifro

Glugy ::

Mislim da pravno gledano iz te tožbe ne bo nič ker boš lahko izločil dokaz ker je pridobljen nezakonito. Samo v opozorilo: nisem pravnik.

Drgač pa je neprimerno od tebe da si nekomu dal lažno upanje. Kar bi mogel naredit je rečt da lahko prinese aro ampak da ga pa opozarjaš da ga ne boš čakal če bo vmes kakšna boljša ponudba. Ker pač če se neki zmenš se neki zmenš. Ni lepo. Morš bit previdn z besedam kaj obljubljaš.

blackbfm ::

Mislim da pravno gledano iz te tožbe ne bo nič ker boš lahko izločil dokaz ker je pridobljen nezakonito


Kje pise da je snemanje pogovora nezakonito?

Drgač pa je neprimerno od tebe da si nekomu dal lažno upanje. Kar bi mogel naredit je rečt da lahko prinese aro ampak da ga pa opozarjaš da ga ne boš čakal če bo vmes kakšna boljša ponudba. Ker pač če se neki zmenš se neki zmenš. Ni lepo. Morš bit previdn z besedam kaj obljubljaš.


Cmon, kupec (verjetno) ni pet let star otrok, tocno ve kako zadeve grejo, zdaj pa psihicno nadleguje prodajalca ker ni dobil tega deala. Jok pa na drevo.

Boggs ::

S tremi besedami: Tip nima šans.
Jest bi se mu samo nasmehnil pa odložil telefon.

gtu ::

shadeX je izjavil:


Dogovoril si se. Ja? Kaj si mislil, da bo prvi kupec magično izginil in te ne bo več poklical? NE, ker si se nekaj dogovoril in tega nisi spoštoval.

Vse kar bi lahko naredil, je to da če si že avto prodal drugemu, bi prvega poklical, se OPRAVIČIL, povedal situacijo in zadeva bi bila rešena, čeprav kupec še vedno ne bi bil popolnoma zadovoljen, če je normalen bi razumel - večina bi.

Jaz bi se (in tudi sem se) počutil ravno tako kot kupec. Ta ti je jebal mater po telefonu direktno, jaz bi ti jo pa kadar bi telefon odložil.


Obraten primer:
nekaj sem prodajal na bolhi. Potencialni kupec me je klical, da je zelo zainteresiran in da bo naslednji dan prevzel prodajano stvar. Naslednji dan me ni več poklical. Torej je tudi on prekršil ustni dogovor-pogodbo. Nobenemu ne 'jebeš mater', to je pač poslovni riziko prodaje rabljene robe :)

nerro32 ::

blackbfm je izjavil:


Tudi mene bi razjezilo, da se z nekom takole dogovorim in potem ugotovim, da je stvar prodana (pa nisem preprodajalec). Se mi je nekaj podobnega že zgodilo in sem bil malo jezen na prodajalca. Kot je že bilo rečeno, drugič je treba jasno povedat, da prodaš prvemu, ki prinese denar, brez rezervacij in mencanja, bo bolje za vse.


Ce te taka stvar ujezi ti manjka common sensa, to je izkljucno tvoj problem da ne razumes kako deluje trg rabljenih stvari


Sem že večkrat kaj kupil ali prodal in vem kako stvari delujejo, eni so korektni, drugi so pa prljavi. Ti pač zagovarjaš nepošteno prakso s tem, da trg rabljenih stvari pač tako deluje. Zakaj bi se potem ljudje razburjali, ko se tako ali drugače kradejo javna sredstva, tako pač deluje politika pri nas, to je common sense...Stvari se v glavnem dajo izboljšat, če bi vsi ravnali bolj korektno, prodajalci in kupci.

Moj primer: kupec A dopoldan kliče prodajalca B iz službe, reče, da lahko pride po stvar ob 17h, ko pride domov. Vpraša B-ja, če lahko odstrani oglas in mu stvar rezervira. Če to ni mogoče, bo A takoj poslal k B-ju osebo C, ki mu bo čez pol ure prinesla aro. B reče, da ni problema, ni potrebno prej prinesti are, bo stvar pridržal do 17h. Malo preden bi A šel od doma, pokliče B-ja, da se odpravlja in bo kmalu tam, nakar B pove, da stvari nima več. Juhu, tako pač trg deluje, le zakaj bi me to ujezilo.

St235 ::

blackbfm je izjavil:

Mislim da pravno gledano iz te tožbe ne bo nič ker boš lahko izločil dokaz ker je pridobljen nezakonito


Kje pise da je snemanje pogovora nezakonito?

Kazenski zakonik doloca kdaj je snemanje nezakonito.

blackbfm je izjavil:

Nobenega posnetka ni. Priče.

Priča reče, slišala sem to in to v pogovoru med tem in tem, takrat in takrat, tam nekje.


Prica je lahko slisala random cloveka ki se je javil na tisto cifro

Right, ker sodnik je pa po zupi priplaval in se strinja z razlago, da se ti random ljudje javljajo na telefon in v tvojem imenu sklepajo posle.

Miha 333 je izjavil:

ciki57 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Ustni dogovor ne velja popolnoma nič. Drugo je če bi podpisovala kako pogodbo itd.

Ustni dogovor je oblika pogodbe.


Mene je vedno zanimalo kako lahko ustni dogovor dokažeš? Če ni prič je samo njegova beseda proti tvoji.

Zato pa sta ga sposobna skleniti le osebi, ki se dogovorjenega držita zaradi lastne integritete in morale in ne zgolj zato, ker bi to lahko nekdo dokazal. Nekateri so pošteni sami po sebi, nekateri pa samo zaradi grožnje kazni oz. posledic.


Glede ustnih dogovorov je kljucbo razuket slednje:
Ustni dogovori so pravno zavezujoči. Zavezujoci pa tocno tolk kot se jih stranke drzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bbbbbb2015 ::

nerro32 je izjavil:

Sem že večkrat kaj kupil ali prodal in vem kako stvari delujejo, eni so korektni, drugi so pa prljavi. Ti pač zagovarjaš nepošteno prakso s tem, da trg rabljenih stvari pač tako deluje. Zakaj bi se potem ljudje razburjali, ko se tako ali drugače kradejo javna sredstva, tako pač deluje politika pri nas, to je common sense...Stvari se v glavnem dajo izboljšat, če bi vsi ravnali bolj korektno, prodajalci in kupci.

Moj primer: kupec A dopoldan kliče prodajalca B iz službe, reče, da lahko pride po stvar ob 17h, ko pride domov. Vpraša B-ja, če lahko odstrani oglas in mu stvar rezervira. Če to ni mogoče, bo A takoj poslal k B-ju osebo C, ki mu bo čez pol ure prinesla aro. B reče, da ni problema, ni potrebno prej prinesti are, bo stvar pridržal do 17h. Malo preden bi A šel od doma, pokliče B-ja, da se odpravlja in bo kmalu tam, nakar B pove, da stvari nima več. Juhu, tako pač trg deluje, le zakaj bi me to ujezilo.


Torej, tudi jaz sem že večkrat prodal rabljene stvari. Vem, da je problem, da se nekdo odloči, da bo nekaj kupil, nekje spraska denar (lahko 20 eur, lahko 5000), se napoti k tebi - ti pa tega nimaš več.

Kot prodajalec jaz vedno povem, da je pač stvar naprodaj, kupi jo tisti, ki jo v celoti plača. Vse ostalo je non-binding. Če nekdo nujno rabi, naj pride takoj. Rezervacije na daljavo niso možne.

Kot kupec pa mi je jasno, da niso vsi gladki, ter vedno preverim, preden odrinem od doma, če je stvar še vedno naprodaj. Se zgodi, da ni. Ne zamerim to, zato pa vedno preverim. Če sem odkrit, kupoval sem fin rabljen avto, cena zelo ugodna, vprašam prodajalca, ja avto je na razpolago. Pridem tja. Ni več na razpolago. Kaj se je zgodilo? Nekdo ga je kupil, ne da bi ga sploh šel gledat. No, to je bilo v tujini, v Belgiji. Avto sem vseeno pošpegal, zelo lep. Izmuznil se mi je, ker je nekdo tvegal in ga plačal, brez da bi ga videl.

sandmat ::

ko sem prvič prodajal avto sem dobil točno takšne kljukce - dej oglas dol, itd. Na koncu je ponujal 200€ za avto, ki smo ga prodali za 1k+. Ob naslednji prodaji sem v oglas napisal, naj me 070 cifre in preprodajalci ne kličejo in je bil mir :D

louser ::

A ne znate prodajat s predpogojem are?

blackbfm ::

Right, ker sodnik je pa po zupi priplaval in se strinja z razlago, da se ti random ljudje javljajo na telefon in v tvojem imenu sklepajo posle.


Sej lih zato ker ni po zupi priplaval bi mu moglo bit kristalno jasno da se lahko javi kdorkoli in ne mores potrdit ce se menis s pravo osebo,pa ce imas 100 prič
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10917839 (6125) Tidule
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414013 (10861) thramos
»

˝toži˝nas zaradi neplačila najemnine za travnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11122740 (19284) posipugaloma
»

Vrnitev kupnine

Oddelek: Loža
172579 (1681) Heisenberg
»

Vrnitev kupnine

Oddelek: Loža
264311 (3381) waterdrop

Več podobnih tem