» »

Spletna trgovina: poslan napačen artikel

Spletna trgovina: poslan napačen artikel

Temo vidijo: vsi

KranjskaKlo ::

Oj

Spletna trgovina mi je poslala napačen artikel. Na računu je napisan pravi, v škatli pa se je znašel drug. Plačilo je bilo v naprej s kartico.

Prejeto je čisto super kar se mene tiče.
Ga moram vrniti?
Mogoče kdo ve, kakšen je zakon?

Lp.

yabuk ::

jao, kako malo podatkov o vsem skupaj. ce kdo uspe odgovoriti na tako splosna dejstva, cestitam.
srecno

Tr0n ::

Slikas skatlo z artiklom, posljes na trgovino in vprasas. Kaj ti bo artikl, ce ga nisi naroco? :)

Miha 333 ::

Lahko bi šlo za kaznivo dejanje zatajitve.

Tilen ::

OP je dobil boljši artikel, kot ga je naročil in plačal. Sprašuje, če ga mora vrniti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AnotherMe ::

Tilen je izjavil:

OP je dobil boljši artikel, kot ga je naročil in plačal. Sprašuje, če ga mora vrniti.

miha je odgovoril...

KranjskaKlo ::

Hvala Tilnu, točno to sprašujem.

Miha, vsekakor hvala za odgovor na temo, a mislim da gre za napačno razumevanje termina...
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Zatajitev
208. člen
(1) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki mu je zaupana, se kaznuje z zaporom do dveh let.
(2) Če je vrednost zatajene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
(3) Če stori dejanje iz prvega odstavka tega člena skrbnik, se kaznuje z zaporom do treh let.
(4) Če je zatajena stvar posebnega kulturnega pomena ali naravna vrednota ali če je zatajena stvar velike vrednosti in si je storilec hotel prilastiti tako stvar ali stvar take vrednosti, se kaznuje z zaporom do petih let.
(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(6) Pregon za dejanje iz prvega, drugega in petega odstavka tega člena se začne na predlog.


...iskalnik sodne prakse prinese veliko zanimivega branja in ga postavi v kontekst:
http://sodnapraksa.si/?q=zatajitev&adva...

Morda pokličem odvetnico.
Čisto tako kot zanimivost: v ZDA se to obravnava kot darilo.

Miha 333 ::

Če ve, da do izdelka ni upravičen, pa si ga kljub temu prilasti, je to seveda zatajitev. 5. odstavek.

sirjost ::

Zakonsko ga moraš vrniti.
Če jih kontaktiraš pa morda obstaja upanje da bo prodajalec potrgal ušesa temu ki je pakiral, tebi pa pustil izdelek. Samo verjetno je bil ta izdelek namenjen komu drugemu in bo ta sedaj dobil tvojega, tako da...

Ales ::

KranjskaKlo je izjavil:

Čisto tako kot zanimivost: v ZDA se to obravnava kot darilo.

Razlika je, ali ti nekdo kar nekaj samovoljno pošlje in potem skuša za poslano izposlovati "prostovoljni prispevek" ali celo zahteva plačilo, nekaj čisto drugega pa je, če si nekaj naročil in pomotoma dobil napačen, več vreden izdelek.

Spomnim se pred leti, kako so pri nas okoli novega leta samovoljno pošiljali nove, zapakirane novoletne čestitke, hkrati pa skušali ljudi napeljati k plačilu za poslano. Take potegavščine pač ne gredo čez. Ampak v tem primeru ne gre za nič podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Furbo ::

Prej gre za neopravičeno pridobitev, kot pa kaj drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sheteentz ::

gre za domačo ali tujo trgovino?

lahko se delaš francoza dokler ti ne zagnjavijo, pa še takrat lahko rečeš, da je izdelek prevzel nekdo drug iz tvoje familije, da si ga ti samo naročil in s tem nimaš nobenega opravka, ali pa da se itak ne spoznaš na stvari in ti je vse eno in isto.

sj vem, prasec sem.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

In ko to natveziš misliš, da te kar na lepe oči ne bi terjali za vračilo oz. menjavo?

Najslabše kar lahko naredi je, da se dela francoza. Potem se *res* zna zaplest in precej nerodno končat.

MIHAc27 ::

Če hočeš imeti čisto vest potem sporoči/vprašaj trgovino kako in kaj.
Če drugega ne, bi jaz vstrajal da sami poravnajo stroške pošiljanja nazaj, tako da mogoče se jim potem ne bi več splačalo karkoli menjavati.

Sam sem enkrat dobil še enkrat več hrane, kot sem jo naročil za dostavo od kitajca. Sem poklical in dobil odgovor, naj mi tekne.

Verjetno dostavi ne bi bilo všeč, če sploh ne bi vedeli za napako, nekdo drug bi jih pa nadiral, ker je dobil samo riž namesto hrustljave račke :) Tako so pa verjetno hitro uredili zadevo.

Sheteentz ::

Ales je izjavil:

In ko to natveziš misliš, da te kar na lepe oči ne bi terjali za vračilo oz. menjavo?

Najslabše kar lahko naredi je, da se dela francoza. Potem se *res* zna zaplest in precej nerodno končat.


ko ugotovijo svojo napako pač zamenjaš izdelek, seveda na njihove stroške. dvomim, da bi te kar tožili ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Pred leti sem od ene večje Slo računalniške trgovine dobil namesto kabla miško. Ker sem želel še v prihodnje nakupovati pri njih, sem jim pisal in so odgovorili z naslovom dobavitelja in navodilom, da naj pošljem nazaj na njihove stroške, ker imajo pogodbo s pošto.

Ne vem pa kaj bi naredil, če bi namesto 20€ kabla dobil recimo 500€ i7 ali pa laptop...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Alien123 ::

Jaz bi se naredil francoza.. dobrota je sirota

Shegevara ::

Zanimivo..

Kaj pa če ga recimo firma zdaj toži?
Kako bi lahko oni naprimer dokazali, da je OP res dobil napačen artikel?

Če se OP sklicuje na to, da je dobil prav artikel in pokaže račun, hkrati pa reče recimo da artikla sploh nima več,je to torej njihova beseda proti njegovi. Kako se izvaja sodni proces v takšnih primerih?

dottor ::

Osebno bi jim pisal, povedal da sem dobil napačen artikel ampak ker sem zadovoljen z dobljenim če je možno odkup le-tega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nagi Bator ::

Sem bil pred leti na nasprotni strani kot OP in prejel artikel, ki ni imel veze z narocenim ter bil tudi vreden precej manj.
Seveda sem prijel telefon in poklical na par stevilk. V tednu dni je bilo vse urejeno.
In ce tudi pri tebi obstaja "druga stran", ki sedaj klice naokrog in sprasuje kje je njegovo narocilo, si lahko ziher, da bo nekdo pogruntal kje je slo narobe.

Pobes ::

Miljon tem o tem kako so vas spletne strani opeharile, niso dostavile itd itd itd. A ko se zadeva obrne in dejansko dobite tisto kar ni za vas se delate bedake in nevedneže.
Zanimivo da gre goljufija vedno v smeri prodajalca do stranke.. nasprotno je goljufija pa dopustna.
Ne jokat potem ko še pod svojom pragom niste počistili..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hervis zahteva nazaj GoPro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11217930 (11658) joze67

Je izgubljena stvar kraja?

Oddelek: Loža
224175 (3148) zee
»

Bivša noče vrniti stvari. Kaj narediti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411680 (9235) nagobčnik
»

Gizmodo ne bo obtožen zaradi razkritja iPhona 4

Oddelek: Novice / Tožbe
155765 (4932) Masamune
»

Študentski servis prevelik znesek !

Oddelek: Loža
398570 (4261) tx-z

Več podobnih tem